BLOEMEN EN TAARTEN VOOR OVERZEE EEN LEREND EN SPELEND KIND MOET BEHOORLIJK ETEN Beurzen onder zware druk HERFSTMANTEL Meer dan een zuiver commerciële kwestie ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN De Azalea, het zorgenkind van de huisvrouw DIT MAKEN WE ZELF Boord en manchetten Menu van de week 14 A /A A A A ft ft ft ft A. A - Onomstotelijk bewijs van deugdelijkheid Effecten- en Geldmarkt tintgevende haarwassing Examens Dat leuke vlotte kapsel MOLENDIJK voor ui ZATERDAG 8 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT "V oor rouw Geen afstand is te groot voor een bloemengroet, lezen wij in een fleurige circulaire van een Haarlemse bloemenzaak. Wij wisten dat eigenlijk wel en het was ons ook niet verborgen gebleven, dat er een internationale organisatie bestaat, die zich ten doel stelt deze afstand te overbruggen. Toch hebben wij nooit kunnen vermoeden, dat deze service zo perfect werkt en zo enorm uit gebreid is. In 1921 staken enkele ondernemende winkeliers hun hoofden bij elkaar en stichtten de Bloemenexpresse. Zes jaar later werd deze omgedoopt in Fleurop en bestreek geheel Europa. In 1947 werd Fleurop ondergebracht in de wereldomvattende toporganisatie Interflora. Sindsdien zijn er honderd- izenden kleurige bloemengroeten kriskras door ons land en door alle wereld delen gevlogen. HET GAAT zo ge makkelijk iemand op deze manier een attentie te be wijzen. Uw zoon of dochter is en kele jaren geleden naar Canada of Nieuw Zeeland vertrokken en u wenst hem of haar op zijn verjaardag te verrassen? Niets is eenvoudi ger dan dat. U stapt maar een winkel binnen, waarvan de eige naar bij Fleurop is aangesloten en geeft uw verlan gen te kennen. U betaalt de nor male prijs van de bloemen plus een klein bedragje voor porto en u hoeft zich nergens zorgen meer over te maken: op de juiste dag zal een Canadese of Nieuwzeelandse bloemist bij uw familielid aanbellen en namens u een kostelijk boeket over handigen, ten bewijze, dat bloemen geen grenzen kennen. Op het hoofdkantoor van de Fleurop- organisatie in Den Haag kan men daar treffende staaltjes van vertellen. Men draait zijn hand niet om voor de op dracht, in IJmuiden gegeven, om iemand in Groningen een verjaardagsbloemetje thuis te bezorgen, maar men ziet vol strekt niet tegen veel ingewikkelder orders op. Nogal gecompliceerd verliep de uitvoering van de wens van een ver liefde jongeling in Chicago. „Mijn ver- Een Amerikaans ontwerp voor een zwarte middagjapon. Eenvoud is het kenmerk van deze creatie, die door de witte dop en handschoenen een aparte toets krijgt. Een hestelling uit Haarlem dankbaar aanvaard in Californië. loofde verblijft in een Londens hötel," zei hij. „Wilt u haar wat bloemetjes doen toekomen om haar kamer op te fleuren?" De telegraaf deed zijn werk en een Lonaense bloemist spoedde zich naar het opgegeven adres. „Ze is juist vanmorgen naar Southampton vertrokken," deelde de portier mede. Fluks gingen telegram men naar twee bloemisten, die in tus senstations woonden. Zij begaven zich op hun beurt, voorzien van een mooie ruiker, naar het station en zochten de trein af. Helaas was de beschrijving van het meisje te vaag om haar te herken nen en beide handelaren moesten on- verrichterzake naar hun winkels terug keren. De arm van Interflora greep echter verder naar Southampton en daar lukte het de Amerikaanse schone te bereiken, toen zij de loopplank over schreed van het schip, dat haar naar de veilige armen van haar verloofde zou terugvoeren. En de kosten? Daarvoor hoeft men het heus niet te laten. Een binnenlandse order moet een waarde hebben van minstens 2.50; daar komen dan nog dertig cent voor administratiekosten bij. Voor buitenlandsche orders is het mini mum 6.De hele wereld wordt be streken: twintigduizend winkeliers ma ken deel uit van Interflora. Nederland telt twaalfhonderd leden. Een onpartij dige jury beoordeelt of een winkelier mag toetreden. VAN MINDER BEKENDHEID IS. dat een soortgelijke organisatie sinds enkele jaren ook bestaat voor het verzenden van gebak. De oprichter hiervan is de heer K. H. Toeset uit Santpoort de naam Internationale Gebak Expresse. Deze organisatie werkt min of meer op dezelfde wijze als de Fleurop. In 1952 opgericht, heeft de Gebak Expresse al tal van aardige succesen óp haar naam staan. Als de heer Toeset tussen zijn vele werkzaamheden door op zijn bijzondere praatstoel gaat zitten, raakt hij er voor lopig niet af. „Het is eens voorgeko men," vertelde hij ons, „dat ik voor een Haarlemse familie een taart moest ver zorgen voor verwanten in Californië. De bestemming was Burlinggame, maar men wist niet zeker of de familie intus sen niet verhuisd was. Veiligheidshalve heb ik de opdracht toen maar naar de posterijen in die plaats gestuurd en daar vond men het idee zo aardig, dat de taart door een deputatie van de poste- Rijkbloeiende azalea's zijn een lust voor het oog; ze kunnen heel goed over gehouden worden en u hebt er dus af gelopen zomer alle moeite aan besteed rijen op het juiste adres werd afgele verd, in samenwerking met een Ameri kaanse banketbakker. Sommige mensen denkei wel eens, dat de taart, die zij ontvangen, helemaal van de andere kant van de wereld komt. Het is te begrijpen, dat verzending van de originele verrassing enige bezwaren met zich meebrengt: bijzonder vers zou zo'n stuk gebak allicht niet arriveren.. Een lid van de organisatie uit Venlo, die een order moest uitvoeren „ergens in het binnenland", gaf een taart mee aan een vrachtrijder, die met paard en wagen over de landwegen de plaats van be stemming bereikte. Een lief oud moe dertje huilde tranen met tuiten, toen ze de attentie van haar zoon in Zuid Afrika uitpakte. „Het is een wonder, dat de room nog zo vers is gebleven," zuchtte zij verrukt. Er worden ongeveer twaalfhonderd orders per jaar uitgevoerd en de heer Toeset zorgt ervoor, dat deze zo billijk mogelijk onder de collega's worden ver deeld. Veel opdrachten komen van schepen op zee via Radio Holland. Men heeft er speciale groeten bij, zoals: „Liefste aller moeders, door het lied van de zee klinkt zacht uw vertrouwde stem. Van harte nog vele gelukkige jaren." Zowel Fleurop als Gebak Expresse maken jaarlijks duizenden mensen ge lukkig. Het initiatief van beide groepen zakenlieden mag daarom niet als alleen maar een zakenbelang dienend worden gezien. Er worden mensen nader tot el kaar gebracht en dat betekent wel iets meer dan een zuiver commerciële kwestie. TINEKE RAAT Een herfstmantel van grovex wol, met zwart leer afgezet. Het model is strak en zonder opsmuk doch kleedt jong en gedistingueerd. Het voorlichtingsbureau van de voe dingsraad meldt: „Hoe zalig, als de jongenskiel nog om de schouders glijdt", schrijft Beets aan het begin van de Camera Obscura. Inderdaad zien de meesten van ons hun kinderjaren als een tijd van onbe zorgde vreugde en spel. Maar met al het- leren en werken is de lichamelijke en geestelijke activiteit van het kind zeker inspannend. Om deze inspanning te kun nen verdragen en bovendien nog te kun- Nu we onze zomerjurken gewassen en opgeborgen hebben, wordt het zaak de wintergarderobe eens te inspecteren. Dan komt u weer dat onverslijtbare jumpertje tegen, dat zoveel winters meegaat. Het is nog best, maar de aar digheid is er een beetje af. Ziehier dan een idee om het weer een ander aanzien te geven. De losse boorden (vorig jaar A t\ O O O i - i De Azalea (Foto A. Dingjan) en nu wilt u ook graag resultaten zien in de vorm van bloemen. De meeste bloemknoppen komen niet tot ontwikke ling omdat men de plant veel te vroeg in een normaal verwarmde kamer plaatst; de bloemknoppen verdrogen, worden bruin en vallen dan af. De kamer-azalea moet beslist half-October weer naar binnen toe en wordt dan voorlopig in een onverwarmde kamer in het zonnetje geplaatst. Er zijn vroege en late soorten en nu hangt het er maar van af tot welke groep uw plant be hoort. Laten we maar eens aannemen dat u een vroeg-bloeiende hebt. Dan moet u toch maar wachten tot ongeveer half-Januari voordat de plant in een normaal verwarmde kamer geplaatst mag worden en dan veel water geven. Naast de bloemknopjes ontwikkelen zich dan kleine groene scheutjes dat zijn de diefjes zegt de bloemist die trek ken al het voedsel dat voor de bloem knoppen bestemd is tot zich en dat moet u zien te voorkomen en vóór de bloei dienen die scheutjes dus weg genomen te worden en na de bioei laat u hen rus tig door groeien. G. KROMDIJK zagen we ze al) doen het nog steeds en franje wordt weer veel toegepast. Bovendien kunnen we er een restje wol voor gebruiken en met een paar avon den stevig doorbreien komen we een heel eind. We beginnen bovenaan en zetten 100 steken op (breit u even een proeflapje om het stekenaantal te controleren). We breien 4 naalden 1 st. recht 1 st. ave recht. Daarna een naald in de piqué steek, dat gaat als volgt: De eerste rechte gewoon recht breien, de ave rechte av. nu de draad voorhouden en de navolgende rechte st. averecht af halen; zo de hele naald uitbreien, dus alle av. averecht breien en de rechte averecht afhalen met de draad voor. Terug 1 st. r. 1 st. av. De volgende naald weer in piquésteek, (zie werktekening). Nu 4 naalden 1 st. r. 1 st. av. Daarna 3 naalden recht. Dan een gaatjestoer 1 st. r. daarna de hele naald: omsl. 2 st. samenbreien. Tot slot 3 naalden recht en op de verkeerde kant afkanten. In de gaatjes knopen we de franje. De manchetten maken we op dezelfde manier, neem de franje echter niet te dun en te lang, anders valt ze om. De breedte van boord en manchetten kunt u natuurlijk naar eigen inzicht variëren. nen groeien moet het kind in een puike conditie zijn. Wij, ouders, kunnen daaraan in niet onbelangrijke mate bijdragen: hartelijk heid, voldoende rust, veel frisse lucht, ontspanning; een doelmatige kleding en niet te vergeten een goede voeding helpen mee om het kind zonder kleer scheuren door de schooljaren heen te helpen. Een goede voeding is bovendien niet alleen van belang voor de tijd van nu, maar ook voor de toekomst: de nadelige gevolgen van een slechte voeding in de jeugd ondervindt de volwassene nog lang nadien. Vele ouders geven uit onwetendheid hun kinderen een voeding, die niet aan alle eisen voldoet. De kinderen krijgen wel net zo veel als ze lusten, maar juist niet genoeg van levensmiddelen, die ze het hardst nodig hebben. Als u kinderen in de schoolleeftijd hebt. geef ze dan dagelijks tenminste een halve liter melk zo in de beker of ver werkt in pap of pudding; profiteren ze van schoolmelk-voorzie- ning, zorg er dan toch voor, dat ze thuis tenminste een kwart liter melk drinken of pap eten; let er op. dat ze in ieder geval een paar bruine boterhammen gebruiken; geef ze dagelijks een plak of een hompje kaas; probeer dagelijks wat vlees, vis of eieren op tafel te brengen, bij het brood en/of bij de warme maaltijd; leer ze alle groentesoorten eten. Ze heb ben dagelijks een flinke portie groente nodig; laat ze elke dag kauwen op iets hards en rauws: een appel, een rauwe wortel of andere groente; denk er aan, dat veel vet en suiker heus niet zo belangrijk zijn voor kinderen; laat ze zeker niet kort voor tafel hun eetlust bederven met zoetigheid; maak u geen zorgen, indien uw kinderen de ene dag wat meer of minder eten dan de andere; geef ze voldoende tijd om rustig te eten: laat ze 's morgens op tijd opstaan en zorg als ze tussen de middag thuis eten dat alles klaar staat en ze zo kunnen beginnen. Wij willen allen graag dat onze kinde ren opgroeien tot gezonde mensen. Hiervoor heeft het kind voedsel nodig waarin voldoende bouwstoffen voorko men, zoals in eieren, vlees of vis en niet te vergeten melk en kaas. Dus voortaan: bij de boterham een glas melk en er op een plak kaas. Bovendien zal ook bij de wanne maaltijd een kaasgerecht zeer in de smaak vallen. Zondag: Schelpje of ragoütpotje met eiragoüt; blinde vinken, princessebo- nen, aardappelen, schuimige citroen- of sinaasappelvla met waaierwafels. Maandag: Riblappen, worteltjes, aardap pelen; griesmeelvla met rozijnen (meer griesmeel koken voor Dinsdag). Dinsdag: Riblap, bietjes, aardapelpurée; gebakken griesmeelpunten met bruine suiker. Woensdag: Kaaspannekoekjes; selderij knol, aardappelen; fruit. Donderdag: Gebonden selderijsoep; bloemkool, saucijsjes, aardappelen. Vrijdag: Gebakken visfilets, andijviesla- ïade, gebakken aardappelen; hangop met beschuit en suiker. Zaterdag: Nassigoreng met omelette- reepjes; fruit. Recept: Schuimige citroen- of sinaas appelvla: 4 eieren, 100 gr. basterdsuiker, sap van 2 citroenen samen met 1 dl. wa ter of sap van 4 sinaasappels en Vi citroen. De eidooiers met de suiker kloppen, het vruchtensap toevoegen en dit samen onder goed roeren verwarmen tot de massa gaat binden (voor niet koken). De eiwitten stijfkloppen en luchtig door de vla mengen, nog even op een zacht vuur verwarmen om het eiwit gaar te laten worden. De vla nu laten afkoelen en overdoen in een vlaschaal of kleine schaaltjes. Recept: Kaaspannekoekjes. 250 gr. zelf rijzend bakmeel, 2 eieren, 3 dl. melk, 150 gr. oude geraspte kaas, peper, aroma (zout) Doe het meel in een kom, breek hierin de eieren en roer alles met de melk tot een glad beslag. Roer door het beslag de kaas, peper, zout en aroma. Bak nu in de koelcepan kleine koekjes zoals voor 3 in de pan. Presenteer ze bij diverse kool soorten, spinazie, koolraap of selderij- knol. ADVERTENTIE Mensen, die graag gewicht willen verliezen, passen dikwijls ondeugdelijke middelen toe, die hun gezondheid schaden, of geen uitwer king hebben. In Zweden kent men reeds 18 jaar lang het Carrugan melkdieet, dat ver rassende resultaten geeft. Daarom is Carru gan in Zweden uiterst gunstig bekend en wordt door duizenden toegepast en aanbe volen. Carrugan is absoluut veilig, onschadelijk en de samenstelling volkomen verantwoord. De dosering der verschillende stoffen, die door Carrugan aan melk worden toegevoegd, zijn het resultaat van uitgebreide proeven. Car- rugan-melk brengt Uw lichaamsgewicht op het juiste peil en maakt slank, zonder dat enig hongergevoel optreedt. Carrugan, het enige originele Zweedse melk dieet, maakt de melk romig en fris met een aangename smaak. Carrugan-melk stimuleert de stofwisseling, zonder echter een laxeer middel te zijn, zuivert het organisme en maakt op absoluut onschadelijke wijze slank, jong en fit. Let op het merk! Alléén Carrugan heeft al deze gunstige eigenschappen, Carrugan is het enige originele Zweedse melkdieet, het enige dat werkelijk veilig slank maakt, zon der nadelig te zijn voor Uw gezondheid! De hartaanval van President Eisenhower heeft ook op de beurzen een hartaanval veroorzaakt. Maar terwijl die van Eisen hower tot dusver gelukkig „eenmalig" was, heeft ze zich op de beurzen herhaald. En in versterkte mate. De vorige week Maan dag viel het indexcijfer voor Industriële aandelen te New York van 487.45 tot 455.56, waarop een herstel tot 468.68 volgde. De nieuwe week is echter met een koersdaling van grotere omvang ingezet, die niet ten volle in het indexcijfer tot uitdukking komt omdat dit uit een beperkt aantal fondsen wordt samengesteld, zodat het met 455.70 nog even boven dat van 26 September bleef. Amsterdam is natuurlijk meegegaan, evenals de meeste beurzen in het buiten land. Het algemeen indexcijfer voor de aandelen was op 26 September reeds van 234.10 tot 229.49, de volgende dag tot 226.33 teruggegaan, ook door een klein re dres gevolgd. Op Maandag 3 October ech ter tuimelde het indexcijfer naar 221.44, de volgende dag naar 214.41. Vergelijkt men deze laagtepunten met de hoogtepun ten van 1955 dan blijkt het cijfer te New York van 487.45 tot 455.56, dat van Am sterdam van 239.70 tot 214.41 te zijn ge daald,. resp. met rond 32 en 25 punten. Drukt men deze cijfers in procenten van de hoogste stand uit, aan blijkt de koers daling te New York ca. 6% pet. en die te Amsterdam ruim 10 pet. te hebben bedra gen, zodat Amsterdam de kroon heeft ge spannen doordat het indexcijfer voor In donesische fondsen van 191,61 (5 Septem ber) tot 157.49 daalde, zijnde met niet min der dan 17 pet. De scherpe koersdaling op de beurzen is uiteraard voor de betrokkenen van belang, belangrijker is echter de vraag welke haar achtergrond is en hiermee heeft men zich ook in de afgelopen week weer druk bezig gehouden. Het gaat tenslotte niet om de beurzen, maar om de conjunctuur, waarvan zij normaliter een afspiegeling zijn. Nu staat het wel vast dat de conjunctuur in de V.S., die voor een goed deel ook de wereld conjunctuur beheerst, op dit moment al thans geen aanwijzing geeft om een scher pe teruggang te verwachten. Daar is een zekere overspanning in de bouwnijverheid en in de criedietverlening, waartegen de regering, zoals men weet, onlangs met een discontoverhoging is te velde getrokken. Er was ongetwijfeld ook een overspanning in de beursaffaires, hoewel ze voor drie kwart met eigen geld worden gefinancierd, maar overigens blijft de economische bedrijvig heid in de V.S. zich op een hoog niveau bewegen. Er is nog geen-sprake van dat de productie wordt verminderd, terwijl ook geen enkel investeringsplan wordt ge royeerd. Integendeel, grote concerns als Ford, General Electric, Goodyear, e.d. pu bliceren nieuwe expansieprojecten, welke in de honderden millioenen lopen. Het merendeel van de waarnemers blijft dan ook van mening dat het tweede half jaar van 1955 zowel als het jaar 1956 een grote industriële activiteit zal te zien geven. Ook al zouden de Democraten het volgend jaar de Republikeinen verslaan, dan nog is niet te verwachten dat zij na de ongekende welvaartsvermeerdering onder het bewind van Eisenhower, een radicale koerswijzi ging zullen aandurven, omdat het hun, hoe zeer zij over bepaalde vraagstukken anders denken, om die welvaartsvermeerdering te doen is. In het algemeen is het thans zo dat de regeringen in deze tijd zo zeer door de pu blieke opinie worden beïnvloed, dat zij, mocht de bedrijvigheid afnemen, vermoe delijk eerder tot monetaire manipulaties ADVERTENTIE Het sprookje van POLYCOLOR CREME CH AMPOO PASTELL geefl met één simpel© haarwassing, bij U thuis en zonder moeit© Uw haar een complete schoonheidsbe handeling: Grondig gereinigd, de eerste grijze haren verdwenen en Uw haar bijgetint (niét ge verfd!) in elkegewenste nuance. Het Is een sprookje! De werkelijke make-up voor Uw haar vi Tube voor twee wassingen f 1.90 Imp. J. W. LAHNEMANN, Laren N.H. Postbus 18, Telefoon K 2953-3047 Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doc toraal examen economie: Oen Poo Swan, Amsterdam, zullen overgaan. Juist de vrees dat zij hier toe vroeg of laat zullen worden gedwon gen heeft hen tot waarschuwingen en voor zichtige maatregelen genoopt en in zover re is de hartaanval van Eisenhower op een goed moment gekomen, want wat disconto verhogingen en credietbeperkingen niet hebben kunnen bewerken, is door de ziek te van de President bereikt, namelijk een terugdringen van de speculatie, welke zich in een tijd van hoogconjunctuur altijd van de beurzen meester maakt. Het zijn de „zwakke broeders" die de beide laatste weken zijn „afgeslacht" en tot de sanering van de beurshandel hebben bijgedragen. In dit verband is het bijvoorbeeld opmerkelijk dat de grote beleggingsinstituten, welke naar men zegt in de V.S. 25 pet. van alle aandelen bezitten tot een bedrag van rond 40 milliard, zich van verkopen hebben onthouden, terwijl voorts van belang is dat de goederenprijzen slechts in zeer geringe mate door de ontreddering op de beurzen zijn beïnvloed. Wat van New York geldt, geldt nog in sterkere mate van Amsterdam. Hier kwa men een aantal factoren samen, die op een maal een algehele zonsverduistering ver oorzaakten, t.wde hartaanval van Eisen hower," de nederlaag van Nederland in de vergadering van de V.N. ten aanzien van Nieuw-Guinea, het teleurstellend verloop van de verkiezingen in Indonesië en het mislukken van de 3 1/4 pet. Nederlandse staatslening, dat kan worden gezien als de aanwijzing voor een lichte stijging van de rentestand. Tegen al deze baissefactoren was de beurs niet bestand, beter gezegd, was een deel van de fondsenhouders niet bestand en met name op de Indonesische afdeling heeft met Dinsdag met fondsen „gesmeten". Het sterkst kwam dit uit in de koersval van aandelen Amsterdam Rubber, die van 147 op 111 vielen en om nog een voorbeeld te noemen, de claims Senembah, die een paar dagen tevoren nog voor 140 a 150 waren verhandeld, deden die dag met meer dan 20. Voorts waren tal van minder courante fondsen absoluut onver koopbaar en voor zover dit nog niet het geval was, waren de koersverliezen vrij scherp. De nederlaag van de Masjumi in Indo nesië heeft aan de betere verwachtingen, welke men van de politieke constellatie in Indonesië koesterde, voor een groot deel de bodem ingeslagen, ook al behoeft alle hoop niet te worden opgegeven. Vooral het feit dat elke regering buitenlands kapitaal (dol lars) nodig heeft om voor de bevolking een beter welvaartspeil te scheppen zal tot een meer bedachtzame politiek moeten nopen. Overigens deed zich in het begin van de week het gewone verschijnsel voor, nl. dat er opeens geen goed nieuws meer was, althans dat men er hoegenaamd geen oog meer voor had. Hoewel men bijv. de min der mooie handelscijfers van Juli als een slechte aantekening voor de conjunctuur had beschouwd, bleven de gunstige cijfers voor Augustus zonder effect. Terwijl de invoer in vergelijking met Juli 129 mil- lioen terugging, liep de export met 46 millioen vooruit, zodat het nadelig saldo van 302 millioen in Juli tot 175 mil lioen in Augustus verminderde en het dek kingspercentage van 72 tot 86 pet. steeg. Ook de positie van Nederland in de E.B.U. is dienovereenkomstig verbeterd. Van een verminderde bedrijvigheid is in ons land dan ook geen sprake. Eerder is het nijpend tekort aan personeel een groter wordend probleem, waarmee men o.m. ook in sterke mate bij de scheepsbouw worstelt, nu daar nieuwe millioenenorders zijn binnengeko men. De Koninklijke/Shell laat 34 tank schepen bouwen, waarvan 14 in Nederland, Griekenland heeft nu definitief opdracht gegeven tot de bouw van 21 schepen, waar mee De Schelde, de Nederl. Dok- en Scheepsbouw en Van der Giessen zijn be last en deze bedrijfssector werkt dan ook onder hoogspanning. Ook het motief van de vlootuitbreiding bij de Kon./Shell, nl. het voortdurend stijgend gebruik van olie, bleef op de beurs onopgemerkt en zo is er meer te noemen, waarvoor men zijn ogen sloot. Zo was men opeens vergeten dat de re cente koersstijging van aandelen, zowel in de V.S. als ten onzent voor geen gering deel heeft verband gehouden met de gelei delijke waardedaling van het geld en niets wijst er op dat hieraan opeens een einde is gekomen. Integendeel, de laatste berich ten over de loonpolitiek doen een verdere stijging van de totale loonsom verwachten en het nieuwe recordcijfer van de bankbil- jettencirculatie zegt ons dat het gevaar voor inflatie nog niet is verdwenen. In Frankrijk wordt thans weer een moeizame strijd tegen de inflatie gevoerd. De goud prijs stijgt met de dag, wat op een vlucht uit de franc duidt. En in Duitsland waar schuwt de minister van Economische Za ken, Erhard, per advententie tegen de in flatie onder het motto: beter goed geld dan meer geld. Het is goed dat de regeringen het gevaar voor inflatie inzien en trachten te bestrij den, maar het zal moeilijk zijn tegen de stroom op te roeien en bezworen is het kwaad zeer zeker niet. Zo gezien is er dus geen reden om van goede aandelen af scheid te nemen. Woensdag en Donderdag waren dan ook, zowel te New York als te Amsterdam, de kopers weer in de meer derheid. Maar na een hartaanval blijft men nog lange tijd gevoelig! ADVERTENTIE maakt Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 16