Faure heeft de positie van zijn kabinet ietwat verstevigd Geen neutrale tussen Oost en zone West Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Generaal Billotte zet de Latour tot actie aan Schaakwedstrijd lezers Haarlems Dagblad/OHC-Schaakclub Haarlem Boyer de Latour waarschuwt Spanje tegen Rif-oorlog Duitse gevangenen worden als vaderlandse helden ingehaald Voorspellingen in Parijs luiden somber Toestand wordt „ernstig" genoemd Mr. Luns in Amerika Eerste generaals bieden Adenauer hun diensten ten bate van het volk aan Masjumi loopt in op de PNI (nationalisten) Vochtiger lucht 70e JAARGANG No 78 ZATERDAG 8 OCTOBER 1955 299e JAARGANG No 229 Drie nieuwe UNO-zegels Lagerhuis en gevangenis sluiten elkaar uit Op de wip Muiterij Atoommotor van Nautilus krijgt een nieuwe lading Internationale vereniging van scheepsleveranciers Achterstand geslonken tot een half millioen stemmen Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. i2230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) De debatten over de Marokko-politiek die gisteren in de Franse kamer zijn voort gezet zullen vermoedelijk vannacht eindi gen. Of dat tevens het einde van de re- gering-Faure zal zijn, blijft nog altijd waarschijnlijk al heeft de premier zijn kansen gisteren enigszins verbeterd. De premier heeft een soort vertrouwenskwes tie gesteld. Wanneer na de debatten mocht blijken dat de meerderheid zich niet met zijn politiek, of juister met zijn persoon, wenst te verenigen zal Faure moeilijk an ders kunnen doen dan aftreden. De poli tieke crisis, die in feite al weken lang heerst, zou dan haar officiële bevestiging krijgen. De voorspellingen blijven somber. De ultra-rechtse vleugels bij de conservatieven en bij de Gaullisten zijn openlijk in op stand. De minister van Buitenlandse Zaken Pinay, die ondanks zijn aftreden als presi dent nog altijd als de leider van het cen trum der onafhankelijken en conservatie ven doorgaat, heeft de premier opnieuw zijn trouw betuigd. Zijn invloed op zijn aanhangers is evenwel te zeer getaand, om de regering de steun van deze talrijke frac tie te kunnen verzekeren. Zoals het in crisisdagen gebruikelijk is, lag het zwaartepunt gisteren eerder ach ter de coulissen waar de groepen samen kwamen, dan in de zittingzaal, die meestal schaars was bezet. Pinay moet in een frac tie-vergadering voor zijn conservatieve geestverwanten hebben «{verklaard dat hij vroeger net zo dacht als zij, maar dat hij er van overtuigd is geraakt dat in Marok ko geen andere politiek dan die der rege ring kan worden gevoerd zonder het pro tectoraat voor Frankrijk in onmiddellijk gevaar te brengen. Dat was hem ook in New York op de UNO-Assemblée geble ken. Hij wees ook op het referendum in de Saar. Ook daar zouden de Franse be langen op het spel worden gezet indien in Parijs een crisis zou uitbreken. Pinay's waarschuwingen hebben op de conservatie ven wel indruk gemaakt, maar tot een toezegging om de regeringspolitiek bij de stemming te steunen is het niet gekomen. den het gebouw en bekogelden de overval- politie, die de orde poogde te herstellen, met stenen. Tenslotte werd de rust hersteld en in de afgelopen nacht zijn de reservisten naar Noord-Afrika vertrokken. De moeilijkheden waren 's middags be gonnen, toen de reservisten in gereedstaan de trucks stapten die hen naar het vlieg veld zouden brengen. Plotseling schreeuw den de mannen dat zij niet wilden gaan, zij rukten de distinctieven van de uniformen van hun officieren en barricadeerden zich in de kazerne. De overval-politie, die het door muren omgeven gebouw omsingelde, werd met een hagel van stenen, tegels en flessen ontvangen. Arbeiders, die van hun werk terugkeerden, begonnen zich met de zaak te bemoeien en hielpen mee met stenen gooien. De politie herstelde de orde met behulp van De UNO posterijen zullen ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de UNO op 24 October een serie van drie nieuwe postzegels uitgeven. Zij zijn gemaakt naar het ontwerp van de Franse tekengar Clau de Bottiau. De zegels tonen het openge slagen UNO Handvest met het UNO-em- bleem. Dwars over de zegel zijn de aan vangswoorden van het Handvest: „Wij, de volken der verenigde naties" gedrukt. Op de zegel van 3 cent staan deze woorden in het Engels, op die van 4 cent in het Spaans en op die van 8 cent in het Frans. De rand van alle drie zegels bevat de woorden „tienjarig bestaan" in de vijf officiële UNO talen Frans, Engels, Spaans, Chinees en Russisch. traangas, maar laat in de avond leefden de gevechten opnieuw op. Er werden charges met de knuppel uitgevoerd en weer werd traangas gebruikt. Vijftig politiemannen werden gewond, van wie zeven ernstig. Ook de hoofdcom missaris liep verwondingen op. Naar ge meld wordt hadden communistische agita tors de hand in de relletjes buiten de ka zerne. Communisten deelden vlugschriften uit, waarin moeders, zusters en verloofden werden opgeroepen te vechten voor de jon gens die naar Marokko zouden gaan. Ongeveer de helft van het Franse leger bevindt zich op het ogenblik, volgens de schattingen van militaire deskundigen, in Noord-Afrika. Men schat dat, met inbegrip van de jongste versterkingen, in totaal drie tot vierhonderdduizend man in Noord-Afrika zijn, van wie tweehonderdduizend in Alge rije, honderdduizend in Marokko en de rest in Tunesië. In normale omstandig heden heeft Frankrijk niet meer dan hon derdduizend man in Noord-Afrika. OMAGH (United Press) Een Noord- Ierse rechtbank heeft bepaald dat een man die tweemaal verslagen is in de Lagerhuis verkiezingen, toch de zetel krijgt, omdat de man die hem verslagen heeft in de gevan genis zit. Veilinghouder Beattie en de steen zetter Mitchell betwistten elkaar de zetel van midden-Ulster. Beattie vertegenwoor digt de Unionistenpartij en Mitchell de Sinn Fein, die de Ierse eenheid voorstaat. Mitchell won de verkiezing in Mei met 260 stemmen, maar hij zat een gevange nisstraf van tien jaar uit wegens deelne ming aan een overval op een Britse kazer ne. Beattie eiste een herverkiezing en werd met 806 stemmen verslagen. De rechtbank heeft nu bepaald dat iemand die in de gevangenis zit, niet tevens in het Lagerhuis kan zitten en wees de ze tel aan Beattie toe. De hoop van Faure, die op de Rooms- Katholieken en de radicalen rekenen mag, is op de socialisten gericht. Wanneer die ten gunste van de rieuwe koers stemmen, is de regering gered. Misschien kan een val voorkomen worden indien zij zich bij de stemming afzijdig houden. Om de socia listen daartoe te bewegen heeft Faure het tempo van zijn actie aanzienlijk verhoogd. De nieuwe minister van Oorlog, generaal Billotte, die intussen ook uit zijn partü is gezet, is een half uur na zijn installatie al naar Marokko gevlogen om met de onwilli ge resident-generaal De Latour te praten. Billotte schijnt de oprichting van de troonraad te willen doordrijven. Boven dien heeft hij voor morgen in Parijs maarschalk Juin bij zich ontboden. Het is niet zeker of de maarschalk verschijnen zal, maar in ieder geval hoopt Faure zijn gezag enigszins te herstellen en met een demonstratie van wilskracht de voor naamste bezwaren tegen zijn persoon weg te nemen. Vannacht, of morgen, zal blijken of hij het getij heeft kunnen keren. Opti mistisch kan men nauwelijks zijn. (United Press) Vijfhonderd jeugdige reservisten zijn in de kazerne Richepanse te Rouaan aan het muiten geslagen, kort voor dat zij per vliegtuig naar Noord-Afrika zou den worden overgebracht. Zij barricadeer- OCCCO^C>0<XC)OODCXX<>DOaX<XXXXXXCOC<X>OC!OOOCOIOOOOOCCOOCCOCCOCOCOCCOCOC<X>3COX<XX»OICOCCOCCC<XXXCCOCXXCCCOOOOCOCCCO HET VORIG JAAR heeft een groot aantal lezers van onze krant gereageerd op de uitdaging van de Schaakclub Haarlem tot het spelen van een massa kamp. Het werd een groot sportief succes. Vooral ook, omdat bleek dat tal van zogenaamde nuisschakers niet geringe capaciteiten toonden in hun par tijen tegen spelers, die geregeld in competitiewedstrijden uitkomen en dus op meer wedstrijdroutine konden bogen. Aangemoedigd door het succes van verleden jaar zal ook dit jaar bij de aanvang van het schaakseizoen een massakamp worden gehouden tussen onze lezers en de Schaakclub Haarlem. En wel op Donderdag 13 October aanstaande in het gebouw Zang en Vriend schap, Jansstraat 70. De aanvang is acht uur. Alle abonné's kunnen aan de wedstrijd meedoen, jong en oud, zwakke huisschakers, clubspelers, beginners en geroutineerden. Het aantal is onbeperkt. De Schaakclub Haarlem zal zorgen dat voor iedere deelnemende abonné een lid van gelijke sterkte partij zal geven. Natuurlijk zijn er ook prijzen. Schaakclub Haarlem heeft voor onze lezers enkele bekertjes beschikbaar gesteld, o.a. voor de kortste winstpartij en voor de mooiste combinatie. De directie van Haarlems Dagblad!O.H.C. stelde boven dien een plaquette beschikbaar voor de beste individuele prestatie. Aan de ivedstrijd zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden. Wat men te doen heeft om mee te kunnen doen? Men schrijft eenvoudig een brief of briefkaart aan: Sportredacteur Haarlems Dagblad/O.H.C., Grote Hout straat 93, Haarlem. Men wordt verzocht op de brief of briefkaart te vermelden SCHAAKONTMOETING en verder of men huisschaker is of competitie speler. De inschrijving sluit Dinsdagavond 11 October aanstaande. cboCCOCCOCOOOC<XXXXX»CCOtXX!OOCCCCCCOCXXX»XOCOOOOCCCOC<XXXXXX!COOCCOOC<XXX3CCOCXXX»CXX)COCC0030COOOCCNCCOOOOOCXXX>COOÖ DIT NUMMER BESTAAT ZESTIEN PAGINA'S RABAT (Reuter) De Franse resident- generaal in Marokko, generaal Boyer de Latour, is in Rabat teruggekeerd van een reis langs het gevechtsgeöied in het Rif gebergte. Franse functionarissen noemden de toestand „ernstig", aangezien de op standelingen zich hergroeperen na het suc ces van hun verrassende „commando- aanvallen" in het begin van deze week. Er zyn echter ook tekenen die er op wyzen dat vele rebellen de moed verliezen en overwegen zich over te geven. De fanatiek ste rebellen, wier leiders volgens de Franse inlichtingendienst in Spaans Marokko zijn opgeleid, zijn echter leden van de Beni Uriaghelstam, waaruit Abdel Krim, die in 1925 en 1926 de opstandelingen in de Rif oorlog tegen Spanje en Frankryk aanvoer de, is voortgekomen. Generaal Boyer de Latour waarschuwde Spanje, dat de opstand van de stammen, die het „stilzwijgend aanmoedigt", naar de Spaanse zone kan overslaan, waardoor een nieuwe Rifoorlog zou kunnen ontstaan. In het gebied begrensd door Boured, Tizi Ouzli en Aknoul,nabij de grens van Spaans Marokko, hebben de Franse troepen ge vechten geleverd met kleine groepen op standelingen. In het midden-Atlasgebergte rondom Immouzer-des-Marmouchas, waar Zondag stamleden in opstand kwamen, be gint de toestand normaal te worden. De verdedigers van Tizi Ouzli, een militaire post op een der weinige wegen die via het Rifgebied van Frans- naar Spaans-Marok- IDAHO FALLS (AFP) De Westinghouse Electric Corporation heeft medegedeeld dat het prototype van een atoommotor dat diende als model voor de vervaardiging van de motor, waardoor de Amerikaanse onderzeeboot „Nautilus" wordt voortgedre ven, in de komende maanden, na tweeën eenhalf jaar bijna voortdurend in werking te zijn geweest, zal worden „herladen", ter wijl tevens bepaalde verbeteringen zullen worden aangebracht. WASHINGTON (United Press) De Ne derlandse minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. Luns, heeft zijn besprekingen in Washington voltooid. Hij keert nu naar New York terug om zijn werkzaamheden bij de UNO te hervatten. De heer Luns heeft gisteren een uur lang gesproken met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles om van gedachten te wisselen over de betrekkingen tussen Oost en West in het algemeen en de aanstaande ministers-con ferentie te Genève in het bijzonder. Later voerde mr. Luns een gesprek met de onderminister van Buitenlandse Zaken, belast met de zaken voor Europa, Li vingston Merchant. Mr. Luns verklaarde tegenover United Press dat de besprekingen gevoerd waren in het kader „van de betrekkingen van vriendschap" tussen de twee regeringen. Hij zei voornemens te zijn op 18 October met de „Nieuw Amsterdam" naar Neder land uit New York terug te keren. Intussen wordt vernomen dat aan Ne derland en andere bondgenoten de verzeke ring is gegeven dat de grote drie niet vat: plan zyn enig demilitairisatie-schema aan de Russen voor te stellen. In sommige berichten na de recente bij- ferentie. eenkomst van de ministers van Buitenland se Zaken der grote drie in New York was de indruk gegeven dat een van de veilig heidsvoorwaarden, die Rusland zou ontvan gen in ruil voor een verenigd Duitsland, een gedemilitairiseerde zóne aan beide zij den van de Oder-Neissse-lijn zou zijn. Thans wordt hier duidelijk gemaakt dat. niet gedacht wordt aan een gedemilitairi seerde zone in die zin, dat alle troepen er uitgehaald worden en de zóne neutraal wordt gemaakt. De Westelijke plannen beperken zich op het ogenblik tot een voorstel de troepen uit te dunnen in stro ken aan beide zijden van de grens. Met klem wordt dit door autoriteiten hier vermeld om de vrees weg te nemen die is uitgesproken over een mogelijke oprich ting van een „neutrale gordel" in Europa. Enkele dagen geleden was door diploma tieke autoriteiten verklaard dat de Neder landers zich openhartig bezorgd verklaar den over zulk een mogelijkheid. Neder landse militaire autoriteiten beschouwden het terugschuiven van de Westelijke defen sielinies in Duitsland als schadelijk voor de veiligheid van hun eigen land. Sedert dien schijnt deze vrees echter te zijn weg genomen door officiële inlichtingen over de gang van zaken van de New Yorlcse con- BONN (ANP) Sedert de terugkeer op Zondag van de eerste grote groep Duitse gevangenen uit Rusland is aangekondigd schijnt geen andere kwestie de publieke opinie in Duitsland nog bezig te houden. In heel het land bereidt men zich voor op een grootse ontvangst der ruim negen duizend gevangenen, van wie er vijfduizend gevan genen naar de bondsrepubliek komen. De rest gaat naar Oost-Duitsland. Bondskan selier Adenauer zal wegens een zware ver koudheid pas in de loop van de volgende week naar Friedland gaan om een volgend transport te begroeten. Reeds op Zaterdagavond schakelt de West-Duitse televisie over naar Friedland, een barakkenkamp even buiten de oude Duitse universiteitsstad Göttingen waar doorheen in de jaren na de oorlog bijna twee millioen Duitsers de weg naar de „Heimat" hebben gevonden. De Duitsers zullen de gehele Zondag de gebeurtenissen in Friedland via de televisie kunnen vol gen. De eerste 24 gerepatriërende generaals zijn in hun woonplaatsen aangekomen. Zij hebben Adenauer een telegram gezonden, waarin zij plechtig beloven, dat zij de hun nog gebleven krachten in dienst van het volk zullen stellen. Goede gaven Inmiddels vloeit een stroom gelden en goederen voor de terugkerenden naar Friedland. Zij zullen allen zesduizend mark in contanten krijgen, ook degenen die aan de Duitse justitie zullen worden overge geven, aangezien hun verleden naar Rus sische opvatting geen amnestie rechtvaar digt. Wat er met deze groep, ruim zeven honderd man, zal gebeuren staat nog niet vast. Een lawine van berichten over speciale acties komt uit vrijwel alle Duitse steden. Zij variëren van fakkeloptochten tot aan kondigingen, dat de terugkerenden vrij- kaartjes voor bioscoop en tram krijgen. De Duitse spoorwegen zullen de terugkeren den een half jaar lang voor een kwart der tarieven laten reizen, zodat zij de kennis making met het herleefde vaderland kun nen hernieuwen. Voorts zijn er talrijke aanbiedingen voor drieweekse verblijven in badplaatsen, waarvan niet alleen de terug kerenden, doch ook hun families kunnen profiteren. Stedelijke autoriteiten hebben aanwijzingen gekregen om de nieuwe bur gers zonder bureaucratische omslag aan werk en woning te helpen. In Mtinchen worden vrijgekomenen op staatskosten naar de fraaie Starberger See gestuurd om op verhaal te komen. Serenades en op tochten staan overal op het programma. De deelneming aan de ontvangst is algemeen. Alle politieke partijen en ook kerkgenoot schappen doen er aan mee. De hoop bestaat, dat na deze laatste groep van veroordeelde Duitsers nog een aantal Duitse burgers zullen terugkeren, die in de nasleep van de oorlog in Rusland zijn vermist geraakt. De terugkeer der gevangenen heeft in de bondsrepubliek de lang gevoerde actie voor vrijlating van de nog in Westelijke landen gevangen gehouden oorlogsmisda digers weer aangewakkerd. Het liberale lid van de Bondsdag dr. Erich Mende heeft deze eis voor de Duitse radio gesteld. Niet alleen de vijf grote Duitse oorlogsmisdadi gers die nog in de geallieerde gevangénis te Spandau verblijven, doch ook alle 176 veroordeelden die nog in handen der Wes telijke mogendheden zijn dienen volgens hem op vrije voeten te komen. De Weste lijke landen moeten zich volgens hem aan het voorbeeld der Sovjet-Unie spiegelen; 43 van deze gevangenen worden volgens Mende nog in Nederland vastgehouden. Hij verlangt van de Westelijke landen, dat deze gevangenen nog voor Kerstmis worden vrijgelaten. Het hoofdstuk der veroorde ling wegens oorlogsmisdaden dient vol gens hem tien jaren na de oorlog te wor den afgesloten. ko lopen, worden vanuit de lucht bevoor raad. Rondom Aknoul zet het vreemdelin genlegioen de operaties voort om de con trole te herwinnen over de wegen en de strategische heuveltoppen. In Rabat en omgeving zijn weer bom aanslagen gepleegd op de woningen van loyale Marokkanen. Voorts werden hier telegraafpalen doorgezaagd en electrische leidingen vernield. Te Sale werd een Ma rokkaanse handelaar en in Casablanca een Joodse tabakshandelaar ernstig gewond door revolverschoten. De assistent secretaris-generaal van de nationalistische Istiqlal, Lyazidi, heeft ver klaard dat zijn partij bereid is aan de op standelingenleiders te vragen de strijd te staken, als een troonraad wordt ingesteld en als de Franse regering verklaart dat zij van plan is Marokko naar onafhankelijk heid te leiden. Lyazidi zei, dat de opstand in het Rifgebergte een „daad van scepti cisme en wanhoop was. Het zou niet zover gekomen zijn als het beleid, waarover te Aix-les-Bains met de Fransen overeen stemming was bereikt, zou zijn uitgevoerd, zo zei hij. (AFP) Volgens een officieel commu niqué, dat Vrijdagavond te Rabat is uit gegeven, hebben de Franse troepen van 2 tot 6 October zeventien doden verloren. Negenenvijftig militairen werden gewond. De nieuwe Franse minister van Defensie generaal Billotte heeft zich in Fez op de hoogte gesteld van de strijd in de driehoek AknoulBouredTizi Ouzli. KOPENHAGEN (Ritzau) Afgevaardig den van verenigingen van scheepsleveran ciers van België, Nederland, Duitsland. Denemarken en Finland hebben te Kopen hagen besloten een internationale vereni ging van scheepsleveranciers op te richten als basis voor samenwerking. De nieuwe vereniging zal haar hoofdkwartier voorlo pig in Den Haag hebben. Tot de uitvoe rende commissie behoren de heer V. Auwerkerken (Antwerpen), de heer S. Frenk (Rotterdam) en de heer B. Lucks (Kiel-Holtenau). Men verwacht dat de Zweedse vereniging van scheepsleveran ciers spoedig tot de internationale vereni ging zal toetreden. DJAKARTA (United Press) Ondanks de eerder uitgesproken vrees over de uit slag van de Indonesische verkiezingen, ge loven Westelijke waarnemers thans dat er goede kans is dat de volgende regering een coalitie zal zijn die niet de steun van de PKI (communisten) zal hebben.. Deze op vatting is gebaseerd op de laatste verkie zingsuitslagen, alsmede op de aanwijzingen dat de PNI (nationalisten) wellicht zullen deelnemen in een regering met de Moham medaanse partijen Masjumi en Nahdatul Ulama. De Masjumi is de PNI tot op een half millioen stemmen genaderd. De telling van United Press Zaterdag op grond van de niet-officiële uitslagen, geeft het volgende beeld: PNI Masjumi Nahdatul Ulama PKI 7.439.491 stemmen 6.956.704 stemmen 6.231.083 stemmen 5.840.233 stemmen Nieuwe burgemeester. Tot burgemees ter der gemeente Oosterkesselen (Drente) is benoemd de heer G. Grolleman te Arnhem, referendaris ter gemeente-secretarie van Arnhem. De heer Grolleman is geboren op 193 April 1920 en is lid van de Partij van de Arbeid. Al ligt het strijdtoneel in Marokko ook ver van ons af, deze navrante foto brengt het ons nabij. Legionnairs van het Franse Vreemdelingenlegioen begraven een ge sneuvelde makker te Immouzer des Mar- moucha in de midden-Atlas. Het KNMI deelt mede: De depressie, die deze week langs onze kust een storm heeft doen opsteken heeft nu alle betekenis verloren. Maar op de Atlantische Oceaan zijn enkele nieuwe lagedrukgebieden ontstaan, waarvan de voornaamste vanmorgen dicht bij IJsland lag, en geen neiging vertoonde het weer in onze streken te gaan beïnvloeden. In tegendeel, in een groot deel van West- Europa bleef de luchtdruk stijgen, waar door een hogedrukgebied bij de Alpen aan betekenis won. Desondanks verwachten we Zondag veel bewolking met hier en daar wat lichte motregen; dit vindt zijn oorzaak in een stroom van zachte en zeer vochtige lucht, afkomstig uit de sub tropische delen van de Atlantische Oceaan, die over de Britse Eilanden naar ons land onderweg is. Het front van deze warme luchtstroming lag vanmorgen over Enge land en Westelijk Frankrijk en werd voor afgegaan door wat motregen. Morgen zal dit front zich boven ons land bevinden, zodat we voor de Zondag weinig zon ver wachten. Daar staat tegenover dat de regenhoeveelheden naar alle waarschijn lijkheid ook klein zullen blijven. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand oe M -è 5 - a's c a x o f. ei O c 2 r* sr z~ Stockholm geheel bew. ZO 2 15 1 Oslo mist O 2 12 5 Kopenhagen regenbui O 2 13 1 Amsterdam nevel ZO 4 15 2 Londen motregen z 2 13 0,1 Luxemburg mist ONO 2 10 0,1 Parijs regen ZZO 3 14 0,1 Bordeaux motregen w '5 17 4 Grenoble licht bew. ivindstil 13 0 Nice half bew. NW 6 23 0 Genève licht bew. NO 2 11 0 Zürich mist windstil 9 0,3 Locarno onbewolkt ONO 3 19 0 Berlijn half bew. W 4 13 0 Frankfort mist ZZW 2 11 1 München regen WZW 2 11 2 Wenen geheel bew. NW 6 14 14 Innsbruck regen windstil 10 2 Rome zwaar bew. NO 3 18 5 Ajaccio licht bew. ONO 3 22 0 Mallorca zwaar bew. NW 3 21 0 Neerslag laatste 24 uur. VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Veel bewolking met plaatselijk wat motregen en hier en daar mist. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak Zuide lijk. Weinig verandering in tempera tuur. 9 October Zon op 6.54 uur, onder 18.04 uur. Maan op onder 15.06 uur. 10 October Zon op 6.56 uur, onder 18.02 uur. Maan op 0.29 uur, onder 15.33 uur. Maanstanden 8 Oct. 15.04 uur: Laatste kwartier 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 yur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 9 October Hoog water: 9.15 en 21.52 uur. Laag water: 4.29 en 16.56 uur. Maandag 10 October Hoog water: 10.46 en 23.28 uur. Laag water: 5.50 en 18.25 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1