VOORTREKKERS MAYFLOWER Memerjer tabah LIVORNO I TABAK Haarlem besteedt meer dan kwart van budget aan jeugd en sport Erkend de beste f I „St. Bavo" in Haarlem-Oost viert veertigjarig bestaan Onze schakende lezers tegen de schaakclub Haarlem r SPRINGBOK Gemeente en Jeugdzorg gtl v.Empelen Haarlems Christelijk Mannenkoor 10 jaar Tekort van f 130.445 op Zandvoortse begroting Duyvis' „Zandvoort is gezond in hart en nieren" Amsterdamse Beurs m 8 Critische opmerkingen van tafeltennisclub Een millioen voor jeugdzorg Een „echt apart" bloemstukje Elk lokaal wordt uitgebuit Vijftig jaar boekdrukker Concert met N.Ph.O. met Heieen Verkley Examens Twee Groninger jongens in hotel gearresteerd Trek voor trek geurige baai-tabak. Een uitgebalanceerde melange van zestien edele tabaksoorten, evenals Mayflower door kenners samengesteld om door kenners gerookt te worden. Een zachte geurige mixture van de, rijkste tabakken uit de Virginia-districten, gecom bineerd met kostbare tabak soorten uit de tropen en Klein-Azië. WL Niemeijer patent accordeon-verpakking Om het Zilveren Biljart Heemsteedse mag in Amerika studeren Burgemeester Van Fenema: In Heemstede aangehouden jongemannen veroordeeld Het elftal van „Amsterdam' tegen „Haarlem" Examen Ziekenverpleging in Joannes de Deo Burgerlijke Stand van Haarlem WOENSDAG 12 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE H^ARLEMSCHE COURANT Het bestuur van de Haarlemse Tafelten nisvereniging ,.De Sterren Boys" (DSB) zond ons een uitvoerige brief, waarin aan dacht wordt gevraagd voor het vraagstuk van de jeugdbaldadigheid, meer in het bij zonder gezien in het licht van de zalen- nood. Na gememoreerd te hebben, dat dit pro bleem tegenwoordig veel en naar het oordeel van het bestuur van D.S.B. hoog dravend wordt besproken, menen de schrijvers, dat men er met constateren van baldadigheid alleen niet komt, maar dat ook de oorzaak moet worden opge spoord om daarna het kwaad te kunnen verhelpen. De schrijvers stellen, dat de jeugd zelf in de grond der zaak ook niet veel voelt voor langs de straat slenteren en anderen tot last zijn. Maar wat zullen zij dan gaan doen? En daarmee komt het bestuur van D.S.B. tot de vraag: „Wat doet het ge meentebestuur van Haarlem om onze jeugd aan ontspanning te helpen?" Om dan zelf het antwoord te geven: „Volgens ons bitter weinig. Vele verenigingen spannen zich in om hun leden gezonde ontspanning te brengen. Maar al wat zij organiseren moet met dubbeltjes bij elkaar geschraapt worden. Subsidie is voor hen een tovere woord. Beseft men wel wat voor werk door zo'n vereniging verzet wordt?" Door het nijpend gebrek aan zalen ont staan hopeloze situaties, met wachtlijsten voor nieuwe leden voor de verenigingen, dan wel verval van organisaties door ge brek aan expansiemogelijkheden. Elk jaar wordt een sportoptocht gehou den, maar wat baat propaganda voor de sport, wanneer de verenigingen de jeugdi ge leden moeten weigeren? Het bestuur van D.S.B. wijst dan ver volgens op de mogelijkheid het leegstaande complex van de Holland-Nautic voor de zaalsportbeoefening te bestemmen, voor welke gedachte het met klem de aan dacht van het gemeentebestuur verzoekt. „Laat Haarlem nu eens aan de spits gaan staan", zo betogen deze tafeltennissers tenslotte. Het pleidooi van de mensen van D.S.B. zal velen uit het hart gegrepen zijn, die inderdaad het goed menen met jeugd en sportbeoefening. Niet minder is waar, dat gebrek aan ruimte voor de zaalsport en voor andere vormen van ontspanning voor jongeren fnuikend zijn voor de ontplooi ing van tal van verenigingen. Maar dat is nog iets anders dan zonder verdere argu mentatie te beweren, dat „het gemeentebe stuur bitter weinig voor de jeugd doet". Wie de moeite neemt de Haarlemse ge meentebegroting uit te pluizen om alle posten te verzamelen welke aan jeugdzorg in de ruimste zin van het woord wor den besteed komt voor 1954 aan een be drag van f 6.494.274,50, voor het lopende jaar aan een raming van f 6.871.176,ter wijl de verwachting gerechtvaardigd is, dat voor 1956 de acht millioen gulden ruimschoots overschreden zal worden. Na tuurlijk neemt van dit totaal de post on derwijs (in engere zin) het leeuwendeel in, namelijk f 5.815.563,voor dit jaar en ze ker 6 millioen voor het komende. Maar het totaalcijfer is belangrijk in zijn ver houding tot het totaalbedrag van de begro ting, namelijk ruim 26 millioen voor 1955, of wel 26,2 Trekt men de onderwijskosten in engere zin af, dan resteert toch altijd nog een be drag van meer dan een millioen voor jeugdzorg buiten de school. Wanneer het bestuur van D.S.B. onder meer schrijft, dat er „voor de toekomstige mens toch wel wat mag gebeuren", het geen ieder zal beamen, dan mag er toch ADVERTENTIE is niet duurder dan iets wat U overal ziet. Dit is alleen een kwestie van opmaak. Voor artistiek verzorgd bloem werk: (Bloemenmagazijn ifH Binnenweg 18 - Tel. 3-80-80 Heemstede ook wel op gewezen worden, dat die zorg echter niet alleen op het terrein van de sportverenigingen te vinden is, maar bij voorbeeld ook in de vorm van een Jeugd- psychologisch bureau, dat een ton per jaar vergt of als een instelling als de jeugdbi bliotheek, welke 25 mille per jaar kost, terwijl voor jongere kinderen het speel tuinwerk op royale wijze wordt gesubsi dieerd met f 87.400,waarvan te ver wachten is, dat dit bedrag in 1956 de honderdduizend gulden zal overschrij den. Voor het buitenschoolse werk wordt bij voorbeeld elk jaar een bedrag van zeven tienduizend gulden beschikbaar gesteld aan de „Jong Haarlemvooruit!", de kosten van het gratis in gebruik geven van schoollokalen aan jeugdorganisaties zijn op meer dan tienduizend gulden per jaar te stellen, de subsidies ten bate van het jeugdwerk, zoals voor de georganiseerde jeugd en de sociale jeugdzorg, de subsi dies aan de sportverenigingen ten bate van de jeugdafdelingen belopen bij elkaar ruim 77 mille voor dit jaar en wij hebben reden om aan te nemen, dat in 1956 dat bedrag een aanzienlijke verhoging zal on dergaan. De zweminrichtingen en andere voorzie ningen voor lichameb'il-o >->nvoeding kosten ie semeente ongeveer drie ton per j<- Wanneer men die beoragen ziet, kan men zich voorstellen, dat het huidige ge meentebestuur weinig behoefte heeft aan de aansporing, dat „Haarlem aan de spits moet gaan staan", want de indruk is niet ongewettigd, dat die eervolle positie reeds lang bereikt is. Het blijft natuurlijk waar, dat er zalen- nood is. Maar tegenover de zorgen van Haarlems wethouder van Financiën om tot een zo rechtvaardig mogelijke verdeling van de gemeentelijke pot te komen, waar bij de jeugdzorg in zo ruim mogelijke mate aan haar trekken komt, zonder dat ande re, ook voor de toekomstige volwassene be langrijke gemeentelijke taken daaronder lijden, als volkshuisvesting en scholen bouw, staat de zorg van diens ambtgenoot van Onderwijs, jeugdzaken en lichamelijke opvoeding om ervoor te zorgen, dat de be schikbare middelen zo goed mogelijk wor den gebruikt. Welnu, elke lokaliteit die in Haarlem beschikbaar is wordt tot op de laatste mi nuut uitgebuit ten dienste van het jeugd werk. Elk gymnastieklokaal staat elke avond ter beschikking van verenigingen, zelfs in die mate, dat men ternauwernood tijd vindt voor de schoonmaakbeurten. Uiteraard zijn er te weinig gymnastieklo kalen. Maar dat is geen kwestie van ge meentelijk, maar van rijksbeleid. Het gym nastieklokaal bij de twee Van Zeggelen- scholen in Haarlem-Oost bijvoorbeeld stond voor dit jaar op het programma, maar kon door bouwvoiumebeperkingen door het rijk niet worden gerealiseerd. Wat nu de door D.S.B. opgeworpen kwes tie van de leegstaande Holland-Nautic be treft: deze fabriek is (nog) geen eigendom van de gemeente. De onderhandelingen over de aankoop daarvan duren reeds lang. Daarbij moet men echter wel bedenken, dat ook een aantal Haarlemse bedrijven grote belangstelling bezit voor dit com plex, bedrijven welke van groot belang voor de werkgelegenheid in Haarlem zijn en die zelf al evenzeer met ruimtegebrek hebben te kampen. Hoe het ook zij, het totale complex van de Holland-Nautic is in een uitbreidingsplan voor dat deel van Haarlem-Noord opgenomen en ook daarin is in ruime mate aan jeugdzorg en sport beoefening gedacht. Men kan het betreuren, dat de huidige materiële omstandigheden geen grotere verbetering van de sportaccommodatie mogelijk maken. Maar in dat opzicht va ren sportbeoefening en jeugdzorg in het zelfde schuitje als zovele andere begro tingshoofdstukken. In de mate van het mo gelijke wordt er echter naar gestreefd alles te doen wat gedaan kan worden. Op 20 October hoopt de heer H. J. Hij mensen, werkzaam als boekdrukker op de afdeling Boekdrukkerij B van Joh. En schedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. te Haarlem, de dag te herdenken waarop hij vóór vijftig jaar bij deze vennootschap in dienst trad. Kort na de bevrijding, op 20 Augus tus 1945, werd in Protestants-Christe lijke kringen het initiatief genomen tot oprichting van een mannenkoor. Deze opzet slaagde en onder leiding van de diri gent Jac. Zwaan werd een koor gevormd en geschoold, dat een goede plaats in het Haarlemse muziekleven is gaan innemen. Na het overlijden van Jac. Zwaan in 1950, werd tot dirigent benoemd de heer Bernard Verboom uit Den Haag. Onder diens leiding werd het koor geconsolideerd. De twee con certen, die het koor ieder jaar geeft, mogen zich in een goede belangstelling verheugen. Behalve in de gewone zaalconcerten, trad het koor meermalen voor de NCRV op en verleende het medewerking bij verschei dene bijzondere gelegenheden. Op Donderdag 20 October viert het koor zijn jubileum met een concert in het Ge meentelijk Concertgebouw. Medewerking hieraan verlenen de sopraan Heieen Ver kley en het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Heieen Verkley zingt onder meer „Exsultate Jubilate" van Mozart met or kestbegeleiding. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest zal „The Water Music" van Handel en „Die Moldau" van Smetana uitvoeren. Het mannenkoor zingt met orkestbegelei ding Schuberts „Die Allmacht", in welk werk Heieen Verkley de sopraansolo ver tolkt. Eveneens met begeleiding van het N. Ph. O. zullen worden gezongen: het Priesterkoor uit „Die Zauberflöte", het Pel grimskoor uit „Tannhauser", het Jagers koor uit „Der Freischutz" en het Soldaten- koor uit de Heiligerlee-cantate. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Can- didaatsexameri in de Rechtsgeleerdheid: mej. Y. I. Drukker, Amsterdam; J. J. Brunger, Amsterdam; G. H. Günther, Amsteradm; T. D. de Bruin, Amsterdam. Candidaatsexamen Psychologie: mej. H. van Son, Amsterdam; mej. E. G. van Loon, Den Haag; J. E. Hue- ting, Amsterdam. Doctoraal examen in de Rechtsgeleerdheid: mej. C. Hak, Amsterdam. Doctoraal examen in de Economie: A. J. Kouwenaar, Haarlem. Vrije Universiteit. Candidaatsexamen Ge neeskunde (le gedeelte): Mej. C. A. C. de Bruyne, Amsterdam; D. de Smalen, Rot terdam. De Haarlemse politie heeft in de afge lopen nacht in een hotel in Haarlem twee jongens aangehouden, die ervan verdacht worden in Gronningen een bedrag van duizend gulden gestolen te hebben. De 23- jarige J. S. uit Groningen verklaarde, dat hij het geld van zijn vader had mee ge nomen en de 22-jarige H. M., eveneens uit Groningen gaf toe, dat hij een gedeelte van het geld aangenomen had. De jongens hadden voor ongeveer achthonderd gulden aan kleding gekocht. De tweehonderd gul den, die zij nog over hadden werden in beslag genomen. De. jongens werden inge sloten en zullen op transport naar Gronin gen worden gesteld. De gemeentebegroting 1956 Van Zand- voort heeft een tekort van f 130.445. Als factoren, die in hoofdzaak het tekort ver oorzaken, noemen B. en W. rente en af schrijving voor uitbreiding straatverlich ting (f17.000); rente en afschrijving uit breiding bouw Ulo-school (f20.000); sub sidie Maatschappelijk Hulpbetoon (f 53.000) en bijdragen middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs (f 17.000). Er is een stij gende behoefte aan algemene dekkings middelen. Daar het eigen belastinggebied zeer beperkt is, leggen deze belastingen weinig gewicht in de schaal, zodat vrijwel uitsluitend door uitkeringen uit het ge meentefonds in de behoefte aan dekkings middelen kan worden voorzien. Deze uit keringen liggen echter in basisbedrag vast en wisselen alleen onder invloed van het aantal inwoners en het uitkeringspercen tage op het basisbedrag. Het restant van de lopende vaste geld leningen zal op 1 Januari 1956 f 10.820.000 bedragen. De schuld per inwoner is sedert 1952 gestegen van f424 tot f848. De stij ging van het schuldbedrag per inwoner wordt voornamelijk veroorzaakt door de investeringen in het waterleidingbedrijf en de woningbouw. Het verschil tussen de op 1 Januari 1956 en 1 Januari 1952 geïn vesteerde bedragen bedraagt voor het wa terleidingbedrijf f700.000 en voor de wo ningbouw f3.300.000, hetgeen neerkomt op een bedrag van f 314 per inwoner op 1 Januari 1956. ADVERTENTIE ïïm De ideale verpakking, waarin de tabak niet uitdroogt en dus niet verkruimelt. Steeds soepele lange tabak en flinke ruimte om Uw pijp handig uit te stoppen ADVERTENTIE ADVERTENTIE Ook nafaarssla kan lekker zijn. Maak de bladeren, die nu wat stug zijn, zacht en lekker met Livorno. Prijs 96 cent per fles. De op 8 October 1915 opgerichte R.K. Woningbouwvereniging „Sint Bavo" in Haarlem-Oost heeft in de veertig jaren van haar bestaan 439 woningen gebouwd; op het ogenblik is een complex van 181 wonin gen aan de Hannie Schaftstraat in aan bouw. Met reden kan het bestuur er toe overgaan het achtste lustrum feestelijk te vieren. Dat zal Zondag 16 October geschie den. Des middags wordt in het parochiehuis Sint Jan aan het Teylerplein een receptie gehouden, nadat in de morgenuren in de kerk aan de Amsterdamstraat een hoogmis is opgedragen en voor Woensdag 19 en Donderdag 20 October staan feestelijke bij eenkomsten in gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat op het programma. De woningbouwvereniging is opgericht in de eerste wereldoorlog en wel tijdens een gecombineerde vergadering van vak- besturen van de afdeling Haarlem van de R.K. Volksbond (thans Katholieke Arbei dersvereniging geheten). Een commissie /werd benoemd, waarin zitting namen de heren M. L. A. Klein, voorzitter; W. J. Knape, secretaris; F. J. Bakker, penning meester; L. M. van Gemert, P. Dijt, J. A. Eekhout, J. van der Post, F. J. van der Burgt, A. Hubers, E. Voets en A. Ruigrok. Het eerste bestuur, dat in de ledenver gadering van 22 Mei 1916 gekozen werd, heeft de zaken terstond goed aangepakt en in 1919 en 1920 kwamen woningen, in totaal 181, ten Zuiden van de Zomervaart tot stand. Er was een grote behoefte aan woningen en terstond waren de huizen be woond. De architect was de heer A. J. Prinsenberg en de huizen verrezen in de omgeving van de Kruistochtstraat. Later werden aan de andere zijde van de Kruis tochtstraat 441 woningen gebouwd; in 1925 70 woningen bij de Graaf van Wiedstraat, in 1934 52 woningen aan de Bastiaanstraat en voor de oorlog kwamen nog 26 wonin gen gereed aan de Duncklerstraat. In de oorlog volgde een stilstand in de bouw van woningen en na de bevrijding waren de omstandigheden van dien aard, dat pas vorig jaar kon worden overgegaan tot de bouw van 68 woningen nabij de Prins Bernhardlaan. Op het ogenblik zijn 181 woningen in aanbouw aan de Hannie Schaftstraat. Bin nenkort zal het bestuur 620 woningen be heren. In de loop der jaren hebben velen zich verdienstelijk gemaakt voor „Sint Bavo". Wij noemen o.a. de heren M. L. A. Klein, Ch. Donsen en J. M. van Seggelen. Het huidige bestuur bestaat uit de heren A. Rood, voorzitter; F. Veenings, secretaris- penningmeester; H. Zonneveld, tweede secretaris; C. Vreenegoor, tweede penning meester; J. W. Luiten, algemeen functiona ris, H. J. H. Puts, eerste commissaris en A. Wigman, tweede commissaris. ADVERTENTIE Door ziekte zijn de biljartwedstrijden om het Zilveren Biljart pas gisteravond voort gezet. Rembrandt won de eerste avond met 84. Gisteren won „Hof van Holland" met 84, waardoor de stand op het ogenblik 12—12 is. Hoek 220 220 18 54 12.22 Schrijver180 111 18 29 6.16 Scholten 220 220 18 39 12.22 Schrijver 180 138 18 31 7.66 Graas 130 130 16 39 8.12 Wagenhuizen 130 78 16 16 4.87 Van Dijke 55 14 22 4 0.63 Heusschen 60 60 22 11 2.72 Meter 40 40 48 6 0.83 Rodenburg 40 30 48 3 0.62 Hartman Sr. 50 24 24 4 1.00 v. d. Kar 50 50 24 9 2.08 Mejuffrouw Petronellg Y. F. van der Meulen uit Heemstede slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden cum laude voor het doctoraal examen in de schei kunde. Op grond van de resultaten van haar researchwerk in de biochemie is ze door de regeringen van ons land en van de U.S.A. in staat gesteld gedurende een jaar haar studie voort te zetten aan de Universiteit van Berkeley bij San Fran- sisco. Een tekort van bijna onderhalvc ton in een zó door de oorlog gehavende gemeen te, die zich thans midden in het weder opbouw- en uitbreidingswerk bevindt, mag volgens de burgemeester van Zand voort zeker niet verontrustend worden genoemd, maar veel meer een zeer nor maal verschijnsel. „Eigenlijk is het zó" aldus mr. Van Fe nema, „dat de begroting moet zijn als „de kost die de baat vooruitgaat". Er is geen sprake van dat bij de huidige snelle groei der gemeente het steeds voortschrij dend wederopbouwwerk de inkomsten der gemeente gelijke tred kunnen houden met de uitgaven. Immers, er staan vele werken op stapel, die veel geld vragen, terwijl daaruit nog geen baten voort vloeien. We moeten in Zandvoort door de zure appel heenbijten en naar mijn mening zal de eerstkomende jaren het algemeen beeld van de begroting weinig afwijken van het huidige", aldus de burgemeester. „Wellicht zal het tekort nog wel wat gro ter worden, want de wederopbouw en uitbreiding gaan in steeds sneller tempo voort, hetgeen noodzakelijk is om Zand voort weer tot een badplaats te maken, waar veel te doen en te beleven is. Daarna zullen jaren volgen waarin Zand voort dubbel en dwars de baten zal krij gen van de uitbaven, die nu moeten wor den gedaan en dan zal zeker een voorde lig saldo op de begroting daarvan het ge volg zijn. Bovendien werken de gemeenten op het ogenblik onder een staatsbestel, dat weinig ruimte laat om de autonomie der gemeenten te verstevigen, iets. dat niet alleen in ons land, maar in bijna alle landen wordt gevoeld, zoals op de inter nationale burgemeesters-conferentie in Rome zo overduidelijk gebleken is. Dat was daar de algemene klacht, die een der belangrijkste punten van bespreking heeft gevormd". Wat Zandvoort betreft is de burgemees ter vol goede moed. De gemeente is ge zond in hart en nieren, geniet een grote credietwaardigheid en vol vertrouwen ziet hij daarom, ondanks de minder prettige uitkomsten van deze jaren, de toekomst tegemoet. Ooievaartje. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden voor de Aantekening- Kraamverpieging de verpleegsters: R. ten Kate, C. Lohuis, E. Smidit, G. C. Veldhuyzen van Zanten, J. M. de Voogd en C. de Vries. Nieuwe aandelen Philips: 327. >3COCCOOOCCCCCCOCCCCCOOCC<»CCCCOOOCOOOCCOaXXXXX>^OnCCC<X>OOIOOOCCC<X)OCOCC<>DC03(X)OOCOOOOaX300a>OC In begin Mei zijn in Heemstede twee jongemannen uit Eindhoven en Amsterdam aangehouden, verdacht van diefstal door middel van braak. Het bleek, dat zij zich kort tevoren hadden schuldig gemaakt aan diefstal van vele goederen uit een villa aan de Diepenbrockstraat te Amsterdam. Het tweetal heeft zich voor de Amster damse rechtbank te verantwoorden gehad. De Eindhovenaar is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden, waar van vijf maanden voorwaardelijk en de Amsterdammer tot een straf van één jaar, door te brengen in de Bijzondere gevange nis voor jongelieden te Zutphen. De krijgs raad had de Amsterdammer reeds wegens desertie en diefstal veroordeeld tot één jaar en tegen maanden, eveneens door te brengen in Zutphen. Het elftal van „Amsterdam", dat Donder dagavond op het Haarlem-terrein in een lichtwedstrijd uitkomt tegen Haarlem, is als volgt samengesteld: doel: Visser; achter: Meijer en Smit; midden: Weenink, Daselaar en Tjepkema: voor: Kok, Coi-bran, Gallis, Vonhoff en Kick. De wedstrijd begint zoals bekend om acht uur 's avonds. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl.'47 100-/.6 100% 3 Nedl. 1962/64 101 101 A. K. U 336V, 347 Calvé Delft 301 305 Van Gelder Zonen 311% 311 K. N. Hoogovens 267A 375 Nederl. Ford 460 460 N. Kabelfabriek 290 290 gew.Philips Gloeil. 329 337 pref.Philips Gloeil. 207 207 447 450 Wilton Feijenoord 260 260 Dordtsche Petrol. 597 609 Konkl. Petroleum 569 580 A'dam Rubber 129 132 Holl. Amer. Lijn 208 211 N. Scheepv. Unie 178'A 181 Phs. van Ommeren 235 235 H. V. A 152 154 Verg. Deli Mij en 150'A 151 Amsterd. Bank 264 H 264 'A Ned. Handel Mij. 227 226 Rotterd. Bank 220 220 Twentsche Bank 234 Anaconda Copper 61K 62% Bethlehem Steel 144% 144 U. S. Steel 51% 53% General Motors 132 131 Shell Union 57% 55% Tidewater 29% 29% Zoals bekend komen onze schakende lezers morgenavond 13 October om acht uur in een schaakwedstrijd uit tegen op schaakgebied gelijkwaardige leden van de Schaakclub Haarlem. Deze schaakontmoeting, waarvoor onze lezers geen eigen bord en stukken behoeven mede te nemen, vindt plaats in gebouw Zang en Vriendschap in de Jansstraat nummer 70. Iedere abonné kan meedoen: de geroutineerde clubspelers zowel als huisschakers en beginners; iedereen heeft ook evenveel kans op één der door Schaakclub Haarlem of de directie van Haarlems Dagblad! O.H.C. beschikbaar gestelde prijzen. Zijn er nog lief hebbers voor deze wedstrijd, dan kunnen zij alsnog een briefkaart of brief versturen aan: sportredacteur Haarlems Dagblad/O.H.C., Grote Houtstraat 93 met vermelding Schaakontmoeting. Deze brief of briefkaart moet vóór Donder dagochtend twaalf uur in ons bezit zijn. Dinsdag werd in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem het examen voor ziekenverpleging gehouden. De vol gende candidaten slaagden: de eerwaarde broeders: br. Crispinianus (P. Smits); br. Flavius (M. Blokker); br. Ildefonsus (Adr v. Ooijen); br. Philemon (H. v. Rooijen) en de heren: br. Gijsbert Calis; br. Gerard v. Dijk; br. Henri van Gestel; br. Willem Huigsloot; br. Jacobus Stam en br. Wil lem Wijnekus. Eén candidaat werd afge wezen. Regeringsgedelegeerden waren: dr. J. Elte, Geneesheer-directeur Binnengast huis te Amsterdam; dr. W. J. Mulder, Ge neesheer-directeur Gemeente Ziekenhuis te Zaandam en dr. J. J. van Gelderen, tweede inspecteur voor de Volksgezond heid te Haarlem. ADVERTENTIE WêÊêèêêèêëÊ WmÊmmsm MK aak 'n Moscatel Geïmporteerd door OUD-Haarlem HAARLEM, 11 October 1955 ONDERTROUWD: 11 Oct., H. W. van der Kroft en C. H. Th. Smit; W. Groen en H. G. van den Hoven. GEHUWD: 11 Oct., T. Maaskant en H. A. H. van Odijk. BEVALLEN van een zoon: 9 Oct., M. A. van der Peet—van der Hulst; C. M. Gelder loos—Vingerhoed; 10 Oct., D. Gieske—Bruins; G. van den BuskenMulder; J. A. den Haan Maijenburg; F. VercruijsseSchreijers; M. G. Sterkvan Nikkelen Kuijper; 11 Oct., A. F J. Crama—Kirsten. BEVALLEN van een dochter: 8 Oct., C. Siertsema—Teerink; 9 Oct., J. C. L. van den Bosvan Eerden; M. J. Paulus—Dam; 10 Oct., F. Graaf van Limburg Stirum—De- fourné; C. J. P. HegmanSwets; J. B. Joren van der Meer; M. G. DuutWessel. OVERLEDEN: 8 Oct., N. C. Gleijsteen Stolker, 56 j„ Geweerstraat; 9 Oct., J. Vet ter, 78 j„ Helena Swartstraat; C. de Vries, 70 j., Kerklaan; H. Zwart, 59 j., Spaamdam- seweg; S. Goosens—Johannes, 74 j„ Tessel- schadestraat; H. E. Koch—Charlouis, 70 j., Westerhoutpark; 10 Oct., W. van der Woude, 80 j., Riviervismarkt; E. Winkelman, 68 j., J. J. Hamelinkstraat; I. van Zantwijk, 70 j., de Haasstraat. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6