Meer dan ooit: onzekerheid over resultaat van Nederland-België Beide landenteams komen met niet geteste voorhoede in het veld met melk meer mans Haarlem en Animo Ready krijgen het moeilijk in korfbalcompetitie Attractie in de najaarscourses: de twee mijl van Duindigt" Sterk gewijzigd ÏHJ versloeg Haags DECO in slotphase Brooymans en Bosselaar maken hun debuut Nieuwe aanvalsleider De Best wordt trainer of gangmaker Vraagtekens Productiviteit Moeilijkheden met de voorhoede niet van de laatste weken Reportage Sport in 't kort Het candidatentournooi voor dames in Moskou Dc basketbalcompetitie Extra treinen naar Stadion Feijenoord Zatopek zegt athletiek in 1956 vaarwel De Berlijnse zesdaagse Van 't Hof winnaar van het puntenklassement SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Vanavond beginnen de waterpoloërs in Sportfondsenbad aan wintercompetitie KORFBAL WATERPOLO VOETBAL HOCKEY HANDBAL Strijd om tafeltennistitels met Pasen ZATERDAG 15 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze sportredacteur) Van de precies veertig interlandwedstrijden, die Nederland op eigen grond heeft gespeeld tegen België, hebben de Oranjehemden er niet minder dan vierentwintig gewonnen de Belgen vertrokken slechts negen maal met vrolijke gezichten naar hun vaderland. Zeven maal eindigde de match tussen beide rivalen onbeslist. En hoe zal morgen de eenenveertigste thuiswedstrijd" voor Nederland en de eenentachtigste wedstrijd in totaal het resultaat zijn? Men weet het, het is niet voldoende om de kracht van beide elftallen voor zover dat tenminste mogelijk is tegen elkaar af te wegen daarvoor zijn er te veel andere en zeker niet onbelang rijke factoren, die in bijzondere omstandigheden van doorslaggevende betekenis kunnen zijn. De wedstrijden tussen de Oranjehemden en de Rode Duivels zijn altijd matches geweest met grote vraagtekens. Zowel in de tijd toen wij Nederlanders op papier de sterksten leken, als in de periode dat de malaise op voetbalgebied in ons land op z'n hoogst was en de Belgen met superioriteitsgevoelens het veld inkwamen. Bij het bezien van de kansen in de wed strijd van morgen komt al direct één be langrijk punt naar voren. En wel het feit dat het Nederlands elftal niet alleen voor de taak staat een zo goed mogelijk resul taat te behandelen, maar tevens aan de schare van tienduizenden moet bewijzen dat het voetbal in Nederland na de veran deringen in de constellatie zich in stijgen de' lijn b 1 ij f t bewegen. Het afgelopen seizoen gelijk spel tegen Denemarken, overwinning op België, nederlaag tegen Ierland, overwinning op Zwitserland waren de resultaten hoopgevend; wil men tevreden blijven, dan zal in ieder geval van de Belgen gewonnen moeten worden op een wijze die geen twijfel laat over het feit dat het resultaat verkregen is door beter voetbal, gebaseerd op betere lichaams conditie en betere techniek. De vooruitzichten zijn vaag. Wij Aveten dat wij over zeer capabele spelers de be schikking hebben. De Munck, Van der Hart, Schaap, Appel, Clavan zijn sterke schakels in de ketting van elf, terwijl wij van de andere schakels veel kunnen verwachten, maar voor alles zullen moeten afwachten. Wiersma en Kuys hebben een inzinking gehad in hun club en zijn op plaatsen in de voorhoede opgesteld en konden door de geringe tegenstand van Fulham in de oefenwedstrijd niet bewijzen dat die pe riode voorbij is. Klaassens speelde Zondag jongstleden nog rechtsbinnen, maar faalde. Gelukkig dat hij naar de aanvalslinie werd verwezen alleen om het feit dat men hoop te dat hij de productiviteit van zijn elftal zou verhogen en niet omdat hij geregeld faalde als halfspeler. Men mag zo bezien toch niet pessimis tisch gestemd zijn over de verdedigende en steunende kwaliteiten in ons nationale team. Maar hoé zal hét gaan 'met ónze' aan valslinie? Maandag jongstleden hebben wij na het bekend maken van de opstelling van het Nederlands elftal al betoogd dat het vrij inconsequent is een Appel van Fortuna als aanvalsleider te kiezen tussen twee Wil lem Il-spelers, terwijl de midvoor van Willem II, Van Roessel, in zeer behoorlijke vorm is. In een voorhoede met Van Roessel en Appel als rechtsbuiten hadden we meer vertrouwen gehad dan in deze. Nederland 40 24 7 9 België 40 9 7 24 In België: België 40 18 9 13 Nederland 40 13 9 18 Totaal: Nederland 80 37 16 27 België 80 27 16 37 En wel in de eerste plaats omdat wij na de oefenwedstrijd tegen Fulham bang zijn geworden dat de aanvalslinie van Oranje niet de gewenste productiviteit op zal kun nen brengen. We zullen nu alle troeven moeten zetten op Appel, die zich voor de niet geringe taak gesteld ziet hem vreemde binnenspelers aan te voelen en als re sultaat daarvan de productiviteit op te voeren. En verder, Brooymans, een van de twee debutanten, kennen wij als een nuttig spe ler die zuiver combinatiespel bevordert, maar te weinig voor het doel te vinden is, hetgeen maar in mindere mate ook gezegd kan worden van zijn clubgenoot De Bruyckere. Clavan zal in het kwintet ook wel voldoen, ook al vinden wij hem als De moeilijkheden met de voorhoede van het Nederlands elftal stammen niet van de laatste weken. Al jaren lang tobt men met een goede opstelling. Een opsomming van de aanvalslinies van de laatste drie jaar geeft daarvan een goed beeld: 1953 NederlandDenemarken (12): Van der Kuil, Van de Bogert, Clavan, Lenstra, Luiten. NederlandZwitserland (12): Van der Kuil, Van de Bogert, Clavan, Lenstra, Luiten. NederlandBelgië (02): Van Ede, Van Beurden, Bleyenberg, Lenstra, Luiten. 1954 NederlandEngeland, amateurs (10): Overbeeke, Van Beurden, Van Melis, Ben- naars, Gruyzen. BelgiëNederland (40)Overbeeke, Van Beurden, Michels, Bennaars, Gruyzen. ZwedenNederland (61): Van der Kuil, Michels, Van Melis, Bennaars, Louer. ZwitserlandNederland (31)Dillen, W. v. d. Gijp, Bleyenberg, Michels, Louer. BelgiëNederland (43): Dillen, Tim mermans, Roosenburg, De Bruyckere, C. v. d. Gijp. 1955 NederlandDenemarken (11): Dillen, Timmermans, Wilkes, Lenstra, De Harder. Nederland—België (1—0): Dillen, Schaap, Roosenburg, Timmermans, De Harder. IerlandNederland (10): Wilkes, Schou ten. C. v. d. Gijp, Timmermans, Geel. binnenspeler veel nuttiger. Bosselaar ten slotte, de tweede debutant, blonk diverse malen uit in het Nederlands jeugdelftal en andere selectieteams, maar bij hem zal men vooral af moeten wachten hoe hij zich hij is pas 19 jaar mentaal zal houden in een zenuwslopende NederlandBelgië- wedstrijd. Een winstpunt is ongetwijfeld dat ook de Belgen moeilijkheden hebben gehad met de opstelling van hun voorhoede. De Rode Duivels beten tegen Tsjechoslowakije (vijf twee) zowel als tegen Roemenië (een nul) in het stof en hebben alleen hun mid- denline en achterhoede gehandhaafd. Op de binnenplaatsen kwamen nieuwelingen alhoewel geen debutanten Reyniers en Mathonet. Een keuze, die nog al wat stof deed opwaaien bij onze Zuiderburen, die vooral het opnieuw passeren van Mer- mans, die het nog steeds niet kan vinden met Rik Coppens, een fout van formaat vonden. Met al deze opmerkingen vooraf is het duidelijk dat een prognose vrij moeilijk te geven is. Evenals trouwens wij schre ven het reeds bij al die vorige interland wedstrijden tussen Nederland en België. Misschien heeft men nog het meeste hou vast aan de totaliseringen, die na tachtig wedstrijden als volgt zijn: In Nederland: 121— 72 72—121 89— 74 74— 89 195—161 161—195 ■"XX^vOXCCCCCpCCXXÖCCCCCO-COCCOC. 8 Bram Appel - op 30 October wordt hij vierendertig jaar - is geen nieuweling 8 in de Oranje-ploeg. Hij speelde al met het Nederlands elftal op de Olympische f Spelen in 1948 in Londen, maar ging 8 spoedig daarna als prof-voetballer naar 'A de Franse eerste divisie Club Reims, s Daarvóór kwam hij uit voor de Haagse 8 club Archipel en later ADO. In Frankrijk echt er kwamen de grote capaciteiten van Appel pas goed tot zijn recht. Jarenlang behoorde hij tot de beste spelers van zijn club. Ook in het\ prof elftal, dat in Parijs het nationaal Frans elftal versloeg, was hij een van de uitblinkers. Hij scoorde tevens - als rechtsbinnen - het winnende doelpunt. '4 In 1954 stelde Appel zijn niet geringe capaciteiten in dienst van Lausanne in Zwitserland en kwam vervolgens naar S Nederland, naar Fortuna. i Zeven jaar zijn er verlopen sinds Appel f j voor het laatst de Nederlandse aanval leidde. Hij heeft dus wat in te haven. Laten we hopen dat dat morgen tegen g de Belgen het geval zal zijn. i 8 XXXCCOOOOCOTO:OK>^X)OXOO!X1COKX)CCOCOOOCCCOC002CC.3CCCOO De reportage van NederlandBelgië wordt verzorgd door ir. A. van Emmenes en A. van Leeuwen. De uitzending begint om 14.20 uur over Hilversum II. »2<XXXX>3C<XO>OCOKOCCCr'Vyx:COOCCCCCCOOOOOCOC003CCOCOOCCOCCCOCX>CCCOCCCOCOOCXJCCCCCCC': BELGIE Gernaye (Oostende) Dries Van Brandt (Berchem Sp) (Lierse SK) ^occcoococoooocxxx Huysmans Carré (BéerscK'öt) (FC Luik) Jacquemijns Reyniers Coppens Mathonet (Un. St Gill.) (RC Mechelen) (Beerschot) (St. Luik) Scheidsrechter: Giorgio Bernardi (Italië) Clavan Brooymans (SHS) (Willem II) Klaassens Mees (Antwerp FC) Orlans (La Gantoise) (VVV) Appel (Fortuna) v. d. Hart (Fortuna) De Bruyckere (Willem II) Bosselaar (Feyenoord) Schaap ('t Gooi) Kuys (NAC) Wiersma (PSV) De Munck (Fortuna) NEDERLAND c^2^ccoooocccccc<xxxcooc>cx>coc>xooco&cocooc<xxooc<x)coocxxxcodc<xxx>?c<dccoccoccoc<xx>3codoccoco30oc<xococx>co3cccoo" ADVERTENTIE NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Publicatie Nederland» Zuivelbureau, 's Grovenhage 35 99 De grootste attractie in de najaarscourses is wel de draverij over de lange afstand. Zondag op Duindigt kunnen de liefhebbers hier hun hart ophalen, want het hoofd nummer draagt de toepasselijke naam „De twee mijl van Duindigt". Hoewel slechts 9 paarden aan de start verschijnen draagt dit 3200 m. lange nummer een volkomen open karakter. Niet de snelheid of de kracht, maar vaak de tactiek van de rijder, die een feilloos tempo-gevoel moet hebben, brengt de beslissing. Alle stayers van formaat zijn van de par tij, doch het moet niet uitgesloten worden geacht, dat Nellie Gregor, die zich zelden aan deze lange afstanden heeft gewaagd, met de ere-palm naar haar box terugkeert. Ook haar stalgenote Padua, die 60 m. voor gift krijgt, zal in deze boeiende strijd een belangrijke rol spelen, zodat de voorkeur uitgaat naar de keuze T. A. v. d. Veen, ge volgd door Olivier B en de zeer wel moge lijke outsiders Norton Williams en Quick silver S. Deze dag brengt ook de verheugende te rugkeer van de crack Spencer Hollandia, die vorig jaar één der snelste 3-jarigen in Europa was. Dit record kostte hem bijna zijn carrière, maar nu na een jaar doet hij zijn heroptreden. Indien hij in vorm is, hetgeen te verwachten is, mag niet aange nomen worden, dat Rentinus en Radbout hem kunnen slaan, hoewel zijn heroptreden natuurlijk ook teleurstellend zal kunnen zijn. Ook de overige draverijen zijn volkomen open. In het 2500 m. lange openingsnum mer draait het om 4 paarden, n.l. Sir Ker rigan, Ritmeester en Sterntje S. Daar Sir Kerrigan aan de beste handen is toever trouwd gaat de tip naar zijn richting. In het semi-klassieke nummer Crite rium voor 2-jarigen is de algemene ver wachting, dat de keuze Geersen (Ulrica B, Upward Hollandia) zal winnen, doch deze vaste overtuiging verliest veel aan waarde, wie de vorderingen van Urania heeft ge volgd. Zonder fout aan de start zal Urania niet meer te bereiken zijn en hierop ver trouwende geniet Urania de voorkeur, voor keuze Geersen en Ultra. Het amateursnummer brengt eveneens tal van favorieten aan de start. De rust periode zal Martini Spencer goed gedaan hebben, zodat hij voor Queeny Dillon en Petronel Spencer aan de finish wordt ver wacht met als outsider Nini Brewer. Een keuze uit het 18 paarcten tellende OEFENWEDSTRIJD. Het ligt in de be doeling om op Woensdag 26 October in het Olympisch stadion in Amsterdam een wed strijd te laten spelen tussen het voorlopig Nederlands voetbalelftal en een nog nader aan de wijzen tegenstander, dit met het oog op de op 6 November op hetzelfde terrein vastgestelde landenwedstrijd Nederland Noorwegen. Deze oefenwedstrijd begint om half vier. Het bestuur van de KNVB voert besprekingen om een sterke tegenstander naar Amsterdam te krijgen. veld om de Mc Heny-prijs is vrijwel on mogelijk. De snelste paarden zullen onder weg te veel hinder ondervinden van het dicht bezette veld, zodat verwacht wordt dat de aan de kop van het veld vertrekken de 3-jarigen Tarantella, Tiende van Zora er: Toomel D in deze volgorde aan de finish worden verwacht. Bij de rennen, waarvan die voor de ama- trices alleen nog enige aantrekkelijkheid bezit, wordt een zege verwacht van Flying Gal, vóór Karioka. In de handicap verdient Sans Culotte de voorkeur vóór Kenitra, terwijl in het kampioenschap der merriën Sagita geen moeite zal hebben om Dream Star en Tamadoura te kloppen. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de 9e ronde van het candidatentournooi voor dames in Moskou waren: Lazarevic (J.sl.) Holui (Polen) 01; Zvorykina (Rusl.) Ignatyeva (Rusl.) 1—0; Chaude de Silan (Fr.)Gurfinkel (Rusl.) 10; Volpert (Rus land)B. Carasco dc Budinich (Chili) afge broken; May Karff (V. S.)Fenny Heems kerk (Ned.) afgebroken; Edith Keller Her mann (O. Did.)Sonja Graf Stevenson (V. S.) afgebroken; Borisenko (Rusl.)— R. Sucha (Tsj.sl.) afgebroken; Kertesz (Hong.) Bodo de Mochind (Arg.) afgebroken; G. Gresser (V. S.)A. Ivanova (Buig.) niet ge speeld. Lazarevic bezet de eerste plaats in het klassement met 7 punten, gevolgd door Ne- deljkovic met 6% punt. De derde, vierde en vijfde plaats worden gedeeld door Gresser, Volpert en Edith Keller Hermann met ieder 6 punten en 1 afgebroken partij. Onze land genote Fenny Heemskerk deelt met May Karff de 14e en 15e plaats. Beiden hebben 3 punten en 1 afgebroken partij. In het Haarlemse Krelagehuis kwam Vrijdagavond een sterk gewijzigd I.H.J. in het veld tegen het Haagse DECO en hoe wel tie Kaarlemmers het dit seizoen zonder hun Surinaamse spelers De Sanders, Kam perveen, Parola en Resida moeten stellen, is het begin in de gemengde overgangsklas se voor de Indisch-Hollandse Jongeren on getwijfeld bijzonder hoopvol geweest. Bij het verlies dat I.H.J. aan spelers moest no teren, was echter toch een belangrijke aan winst in de Amsterdamse Herly-speler Ströcker en aan deze speler was de over winning voor een groot deel te danken. Het spel van de Haagse ploeg viel zeker niet mee en de Hagenaars hadden dan ook met het rappe I.H.J.-combinatiespelletje de grootste moeite. Nadat Ströcker de Haarlemmers de lei ding had bezorgd met een bijzonder fraai doelpunt (20), werd deze voorsprong tot tjo vergroot, alvorens de gasten door een misverstand in de I.H.J.-verdediging te- genscoorden (62). Hoewel I.H.J. steeds een voorsprong behield, bleef deze bij het ingaan van de rust nog beperkt tot 18—16, waardoor nog alles mogelijk bleef Ook in de tweede helft bleven beide partijen uit stekend tegen elkaar opwegen en via een stand van -23—23r<eiv 25-—25 slaagden de Haarlemmers er Joch weermin een kleine voorsprong te nemen. Nog gaf de Deco-ploeg zich niet gewon nen en wederom slaagde zij er in gelijk te komen (3333), waarmede echter al het kruit verschoten bleek. Dankzij Ströcker (I.H.J.) nam de ploeg het heft geheel in handen, zodat bij het ingaan van de laat ste drie minuten een veilige 4335 voor sprong op het scorebord stond. In deze laatste minuten slaagden beide ploegen er nog enkele keren in te scoren, zodat het einde van deze spannende wed strijd met een verdiende 5139 overwin ning van IH.J. kwam. In verband met de wedstrijd Nederland- België rijden ook morgen weer extra trei nen naar het station Feyenoord. Deze extra treinen vertrekken uit Haarlem om 11.45 (12.52 bij het stadion), 12.22 uur (13.29 bij het stadion) en 12.39 (13.46 bij het stadion). Vier minuten na het vertrek uit Haarlem stoppen al deze extra treinen aan het sta tion Heemstede-Aerdenhout. Het verdient aanbeveling dat de bezoekers van de inter landwedstrijd deze treinen nemen, aange zien alleen deze stoppen te Rotterdam Sta dion. De treinen terug naar Haarlem vertrek ken van Rotterdam Stadion om 16.24, 16.42 en 17.20 uur. De tijden van aankomst in Haarlem zijn respectievelijk: 17.32, 17.55 en 18.28. Ook deze treinen stoppen in Heem stede-Aerdenhout. Emil Zatopek, de Tsjechische drievoudige Olympische kampioen, zal zich na de Olym pische Spelen van 1956 in Melbourne uit de athletiek terugtrekken. „Daama zal ik niet meer voor mijn land uitkomen" zei Zatopek. „Ik zal het veld overlaten aan jongere mannen, zoals Gordon Pirie. Het heeft voor mij geen zin er nog veel langer mee door te gaan". Zaterdagmorgen vroeg luidde de stand in de Berlijnse Zesdaagse: 1. KobletVon Bue- ren (Zwits.) 45 pnt.; 2. HolthöferReitz (Did.) 27 pnt.; 3. PetrySchürmann (Did.) 25 pnt.; 4. Ziege—Müller (Did.) 25 pnt.; 5. IntraWalter (Did.) 22 pnt.; 6. ZollOtte (Did.) 22 pnt.; 7. PattersonVan Steenber gen (Austr./Belg.) 10 pnt. De overige koppels hadden één of meer ronden achterstand. Het paar Derksen Schultz (Ned./Did.) stond op de elfde plaats met 20 punten en twee ronden achterstand. De Sassenheimse wielerarnateur Arend van 't Hof, die in het afgelopen wegseizoen de meest constante renner was, is winnaar ge worden van het puntenklassement open wed strijden van de Haarlemse wielervereniging „De Kampioen". Bij de nieuwelingen was Koger de meest op de voorgrond tredende renner. De eindstanden luidden: Amateurs: 1. Van 't Hof 182 pnt.; 2. Rusman 163 pnt.; 3. T. Peters 114 pnt.; 4. Steenvoor- Nederland—Zwitserland (4—1)Timmer- den 110 pnt.; 5. P. Peters 43 pnt.; 6. J. Kap- mans, Wilkes, Van Roessel (De Bruyckere). Pg-;. £el™J ^en pnt" 8' Clavan, De Harder. Zal de voorhoede van morgen nu einde lijk eens enige tijd in tact blijven? We wa gen het te betwijfelen. Nieuwelngen: 1. Koger 95 pnt.; 2. Visser 66 pnt.; 3. Buis 34 pnt.; 4. Mathot 34 pnt.; 5. Van Wijk 9 pnt.; 6. Hogerheyde 7 pnt.; 7. Hoppenbrouwer 4 pnt.; 8. De Jong 1 punt. Het ziet er niet naar uit dat Animo Rea dy en Haarlem Zondagavond de laatste plaats in de tweede klasse zullen hebben verlaten. Daarvoor is het komende wed- strijdprogramma te zwaar. Animo Ready gaat namelijk op bezoek by Groen Geel in Wormerveer, dat Zondag nog zijn kracht toonde door een 11-6 zege op DVD. Haar lem speelt op eigen veld tegen de oud- eersteklasser Samos, die momenteel de leiding heeft in de tweede klasse, zodat de gasten favoriet zyn voor de zege. Als voorw'edstrijd wordt van 12-2 uur gespeeld Haarlem 2Samos 3. Nóg een Haarlemse ploeg moet de strijd aanvaarden tegen een topploeg, n.l. Oosterkwartier, dat in Amsterdam op de Park tegen Swift speelt Voor Aurora is geen wedstrijd vast gesteld. In de derde klasse is alleen voor Nieuw Flora een thuiswedstrijd vastgesteld en wel tegen Vogel uit Utrecht, dat nog ongeslagen is. Toch moet de thuisclub het met zijn enthousiasme tot een redelijk resultaat kunnen brengen. Sport Vereent gaat op bezoek bij ZKC. Deze wedstrijd wordt reeds vanmiddag ge speeld. De gasten treffen het niet dat ZKC. na een zwak begin momenteel in goede vorm verkeert. De belangrijkste wedstrijd is de ontmoeting tussen Watervliet en ZKV in Zaandam. De stand is: Watervliet 5 gesp. 9 pnt. ZKV 5 gesp. 8 pnt. Watervliet zou dus reeds met een gelijk spel zeer gebaat zijn, daar het dan de lei ding behoudt. Tenslotte speelt Watervliet 2 van 12-2 uur tegen Archipel 3 in Amster dam. In het Sportfondsenbad in Haarlem wor den vanavond de eerste wedstrijden van de winter-waterpolocompetitie gespeeld. In de eerste wedstrijd bindt Hillegom (heren) de strijd aan tegen de VZV-reserves, die een zware dobber zullen hebben om de punten mee naar Velsen te nemen. De dames ontmoeting HPCHVGB zal wel een ge lijkwaardige strijd te zien geven. De Haar lem-dames komen daarna in het strijdperk tegen DWT. De Haarlem-dames zullen ze ker DWT de overwinning niet cadeau geven. De heren van DWT krijgen Haarlem 2 op bezoek. In de laatste ontmoeting komen de HVGB-reserves tegenover Haar lem 1. We achten het niet onmogelijk dat de IiVGB'ers voor een verrassing zorgen en als overwinnaar uit de strijd komen. Het voetbalprogramma is in verband met de wedstrijd NederlandBelgië uiterst be perkt. In het Heemsteedse Sportpark ont vangt HBC Zaandijk (12 uur) voor de twee de klasse A amateurs. Aan de Kleverlaan speelt EMS eveneens om 12 uur voor de derde klasse B tegen Velsen. Op de vijfde hockey-Zondag in dit sei zoen zal het Zondag aan spanning niet ont breken. Dat HHIJC als koploper op Klein Zwitserland in Den Haag bezoek krijgt van het Bloemendaalse BMHC, dat sinds Zon dag op de laatste plaats van de ranglijst staat, betekent geenszins dat de thuisclub dus gemakkelijk zal kunnen winnen. We houden het op een gelijk spel. Bij de dames staat voor BDHC Zondag een moeilijke wedstrijd op het programma tegen Be Fair, dat nog ongeslagen is. Er is een wijziging in de ploeg van BDHC, doordat op de linksbinnenplaats mej. N. Mohn de plaats inneemt van mej. J. Honing. Overgangs- en promotieklassen In afdeling A ontvangt Alliance in het Heemsteedse Sportpark het reserve-elftal van HGC. Als de thuisclub gebruik maakt van het voordeel van eigen terrein en een enthousiast spel zal spelen, kan het huidige aantal winstpunten, dat het cijfer 1 aan geeft, omhoog worden gebracht. In de overgangsklasse B wordt om half drie op de velden achter Zomerzorg in Bloemen- daal de plaatselijke strijd geleverd tussen BMHC II en Strawberries. De thuisclub zal uit deze ontmoeting wel beide winst punten behalen. Een andere plaatselijke strijd in de pro motieklasse is die tussen Zandvoort en Eechtrop om kwart over drie op het sport veldencomplex „Duintjesveld". Het team van de Zandvoortse hockeyclub zal stellig winnen. BMHC III zal het in dezelfde af deling tegen HIC heel wat moeilijker krij gen om winstpunten te behalen.HBS speelt in de afdeling D uit tegen Kameleon, in welke ontmoeting de gasten beslist niet in de minderheid zullen zijn. Dit geldt even eens voor BMHC IV, dat om 1 uur op eigen terrein speelt tegen Amsterdam III. Dameswedstryden Het aantal plaatselijke ontmoetingen wordt bij de dames voortgezet bij de wed strijd BMHC IIStrawberries, die reeds om 10 uur op het sportveld aan de Brede- rodelaan wordt gespeeld. Een verdeling der punten zal waarschijnlijk het best de verhouding weergeven. Alliance, nog onge slagen in vier wedstrijden, zal het moeilijk krijgen dit goede begin voort te zetten in de wedstrijd die op het terrein van en tegen de naaste concurrent HGC wordt gespeeld. We vragen ons met spanning af, of de Haarlemse districts-eersteklassers er nu eindelijk Zondag in zullen slagen tot een paar goede overwinningen te komen. De kansen liggen er wel. Want UD in Utrecht is werkelijk niet zo sterk dat Rapiditas daar niets uit zou kunnen halen en het Amsterdamse AHC is als Concordia's tegenspeler op het ogenblik als puntloze de zwakste uit deze klasse. Alleen de Concordia-dames voorspellen wij een zeer zware wedstrijd tegen Amstel. De tweedeklassers hebben heel wat gunsti ger kansen. Zandvoortmeeuwen krijgt na melijk Vriendschap op bezoek, terwijl IJmond tegen Tonido redelijkerwijs ge sproken moet kunnen winnen. Een zeer interessante ontmoeting voor zien wij in het treffen tussen de IJmond- en HOC-darn.es, de koplopers in de afdeling Ons lijken de krachten weinig uit elkaar lopen. Zandvoortmeeuwen en Concordia 2 krijgen een mooie kans de winstpunten binnen te halen op respectievelijk HOC 2 en IJmond 2. Bij de heren kunnen wel haast zeker op een zege rekenen de teams van Rapiditas 2 op Concordia 3 en HOC op IJmond 2. De andere twee herenduels zijn minder zeker te voorspellen. Zowel bij Concordia 2De Blinkert 2 als bij Zand voortmeeuwen 2IJmond 3 schuilen er verrassingen, wellicht veroorzaakt door de bezoekende teams. De nationale tafeltenniskampioenschanpen 1956 zullen op Maandag 2 April (2e Paas dag) in de Houtrusthallen in Den Haag wor den gehouden. Voorts ligt het in de bedoeling van het bestuur van de Nederlandse Tafel tennis Bond om in 1956 de internationale open kampioenschappen te organiseren. Waarschijnlijk worden deze kampioenschap pen in Rotterdam gehouden. Ook de data zijn nog niet vastgesteld. De belangrijkste ontmoeting in deze klas se was zeker de strijd tussen kampioen H.O.C. en Antilopen, welke wedstrijd in een 2713 zege van de kampioenen ein digde, hoewel er voor Antilopen zeker kan sen aanwezig waren. Beide teams begonnen uiterst nerveus in deze eerste belangrijke wedstrijd en het duurde geruime tijd voor Coosje van Groningen met een strafworp de Antilopen-ploeg een voorsprong kon ge ven (10). De strijd bleef in deze gehele eerste helft vrijwel gelijk opgaan en vooral door het gedeeltelijk falen van Janny Huigen (H.O.C.) en Mary Schrama (Antilopen) ging de rust in met een 106 voorsprong van H.O.C. Ook in de tweede helft wogen beide ploe gen oorspronkelijk goed tegen elkaar op, doch van een kleine inzinking maakten de H.O.C.-dames goed gebruik en de verkre gen ruimere voorsprong bleek voldoende om de zege geheel veilig te stellen (1327). De uitslagen waren: Dames: Antilopen 2H.O.C. 2 1631; Antilopen—H.O.C. 13—27; White Stars 3— S.C. Haarlem 3 1510; ExercitiaTy phoons 1624. Heren: H.O.C. 3—S.C. Haarlem 3 21—2; r.HlJ.Deco (Den Haag) '51—39;' Typhoons'" 2—Rapiditas '31 20—21. Uitslagen van Donderdag: Dames: ZB VS 2—RCH 23—10 Rapiditas '31SC Haarlem 1032 Antilopen 3Typhoons 2 1721 Heren: Antilopen 3Aurora 1337 TramvogelsHOC 2 1851 HOCAnanci 3324 White Stars 2Black Pirates 2 2917 De oud-stayerkampioen Cor de Best uit Haarlem, die kort nadat hij in 1953 de na tionale stayerstitel behaalde in het Parijse Pare des Princes met zijn hoofd tegen een betonnen paal opliep en door de daaruit voortgevloeide complicaties zijn stayers loopbaan moest beëindigen, heeft serieuze plannen om jonge wielrenners te gaan trainen. De Best, die inmiddels weer geheel her steld is, heeft bij de K.N.W.U. in Den Haag een verzoek ingediend om de training en opleiding van enkele jonge amateurs op zich te mogen nemen. Mocht de wielerbond echter op dit voorstel afwijzend beschik ken, dan wordt De Best gangmaker. Hij is reeds in het bezit van een stayersmotor. In zijn zevenjarige loopbaan als stayer voordien reed hij zowel op de weg als de baan heeft De Best verscheidene suc cessen geboekt door zijn strijdlustige ma nier van rijden. Vooral in Duitsland zag men hem graag aan de start en in 1950 won hij daar liefst elf maal een wedstrijd achter motoren, waarbij hij het meestal op moest nemen tegen de nationale favorieten Kilian, Lohmamn en Schorn. De Best, die in 1948 te Amsterdam en in 1950 te Luik resp. een derde en vierde plaats behaalde in het wereldkampioenschap, was tijdens de revanchewedstrijden altijd de schrik van de nieuwe wereldkampioen. Voordat De Best in '46 ging stayeren, nam hij deel aan alle mogelijke wielerwed strijden en bracht in '42 de nationale weg- titel der onafhankelijken op zijn naam. Voor eigen publiek rijdende was De Best meestal ongenaakbaar voor zijn tegenstan ders en hij won dan ook acht maal de Ron de van Haarlem-Noord.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9