Ophoging van „Parkwijk" zal bijna drie millioen vergen Verstrekking van warme maaltijden in ernstige overweging Kort en bondig Vanavond begint kijk- en luister wedstrijd van Veilig Verkeer Ook organisatie van bezoek aan eenzame ouden van dagen Nieuwe straatnamen in T uindorp-0 verveen Lt-Gen. Opsomer neemt afscheid in Haarlem IVederlandsche Handel Maatschappij, O. Crediet voor aanvoer 912.000 m3 zand over enige weken in Haarlemse raad Dutch Swing College was weer in Haarlem Amsterdamse Beurs BB-sirenes op Haarlemse daken Heemstede 8 Bejaardenzorg in Haarlem komt op dreef Bij bejaardentehuis „De Blinkert" Invalide voetganger op Houtplein aangereden Huishoudster aangereden door autobus te Heemstede Acetyleencylinder raakte in brand Landing per helicopter Wintermode Chauffeur kreeg half varken op zijn hoofd DANK ZIJ DE BANK Gouden huwelijks jubileum Bromfietsenstalling bij wedstrijden van RCH Volksdansgroep in Oud-Schoten opgericht Ds. J. Toornvliet beroepen bij Ger. Kerk Bloemendaal Katholieke middenstanders feestelijk bijeen Scheepvaart DINSDAG 18 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naar wij vernemen wordt er ernstig naar gestreefd tot een proefneming te komen met het verstrekken van warme maaltijden aan een voorlopig beperkte groep van Haarlemse bejaarden. In de tweede plaats werd door de com missie voor de bejaardenzorg, welke op 9 Februari van dit jaar werd geïnstalleerd, contact opgenomen met kerkgenootschap pen en andere levensbeschouwende organi saties om te komen tot een geregeld bezoek aan eenzame ouden-van-dagen. Beide gedachten, welke thans nauwgezet op hun practische uitvoerbaarheid door een subcommissie uit de pleno-commissie voor de bejaardenzorg worden onderzocht, von den hun oorsprong in het bezoek dat de voorzitter van de commissie, de wethouder voor de volksgezondheid, de heer W. C. Bakker en de directrice van het gemeente lijk Tehuis voor ouden van dagen aan de Schotersingel, mejuffrouw W. M. E. de Klerk, in de zomer van 1954 aan het te Londen gehouden Cherontologisch congres brachten. Inzonderheid het Engelse systeem van de „maels on wheels" voor hen die niet in staat zijn zelf te koken, leek aanlokkelijk. En uit de eerste resultaten van de inmid dels met medewerking van de adviseur voor het maatschappelijk opbouwwerk, drs. W. Hazevoet, begonnen enquête onder 2500 Haarlemse bejaarden, bleek wel, dat ook in Haarlem de toestand wat betreft de maal tijden onder de ouden van dagen niet roos kleurig is: er zijn tal van bejaarden die slechts één keer per week warm eten en er zijn er zelfs die nimmer daartoe in de gelegenheid zijn. De subcommissie zou dan ook willen beginnen met een verstrekking van warme maaltijden bij wijze van proef aan onge veer driehonderd Haarlemse bejaarden. Deze zullen worden gekozen uit de vragen lijsten der enquête. Daarbij moet men be denken, dat die enquête nog niet voltooid is door een tekort aan enquêtrices en en quêteurs. Het ligt in de bedoeling, indien deze proef door gaat, de maaltijden te laten be reiden in de keuken van het Tehuis voor ouden van dagen aan de Schotersingel, doch het is niet uitgesloten dat men in de toekomst ook de keuken van andere cen trale verzorgingsinrichtingen zal gebruiken. Een belangrijk en moeilijk punt vormt natuurlijk de prijs van deze maaltijden. In de eerste plaats moet het voedsel kwalita tief en kwantitatief goed zijn, maar aan de andere kant moet het betaalbaar blijven voor de vele bejaarden die tot de econo misch zwakkeren gerekend dienen te wor den. Men is het over de pijsbepaling dan ook nog niet geheel eens, maar het staat wel vast, dat die de tachtig cent niet ver zal behoeven te overschrijden. Een lager bedrag zou bereikt kunnen worden indien bijvoorbeeld gemeenten en/of particulieren en instellingen een bijdrage zouden ver lenen in de kosten van de eerste aanschaf fing als het materiaal aan pannen en transportmiddelen. Er zal bijvoorbeeld een bestelwagen aangeschaft moeten worden B. en W. van Haarlem hebben thans de namen vastgesteld van de straten en la nen in het uitbreidingsplan Tuindorp (Overveen) Zuid-West, ten Noorden van de Rollandslaan, waar het complex van het Tehuis voor bejaarden „De Blinkert" is verrezen. Deze straatnamen zijn in dezelfde trant gehouden als de reeds bestaande en her inneren dus aan die van Vlaamse wevers die in Haarlem werkten vandaar ooi: de naam Vlaamse weg dan wel aan na rren betrekking hebbende op „De Blin kert". Men vindt dan ook een Blinkert- pad achter het complex en een Blinkert- laan welke de toegang vormt tot de af zonderlijke woningen voor de bejaarden. Bij het hoofdgebouw bevindt zich een Rockaertshof: Rockaert was een oude be naming van de Blinkert. De reeds in Tuindorp aanwezige Pieter Wantelaan, wordt met een wijde boog doorgetrokken tot de Rollandslaan, terwijl tlrssen de Rollandslaan en Pieter Wante laan naast de reeds bestaande vijver de Gillis Schoolmeesterlaan loopt, waarvan het Rollandspad aftakt. Tussen dit Rol landspad en de Gillis Schoolmeesterlaan is ten Zuiden van de Pieter Wantelaan en „De Blinkert" een plaats vrij gehouden voor de nieuwe Gereformeerde kerk van Tuindorp Overveen. In het vierkant tussen Pieter Wantelaan, Gillis Schoolmeesterlaan en Rollandslaan zijn nog drie lanen geprojecteerd: de Jan de Mijterlaan, de Jan Bontelaan en de Willem Buyslaan, allen genoemd naar Vlaamse wevers. Het is de bedoeling, dat aan deze lanen waarvan de namen pas officieel worden vastgesteld wanneer de plannen voor de bebouwing in kannen en kruiken zijn een complex van ongeveer tachtig wo ningen wordt gebouwd met garantie van de N.V. Bouwkas der Nederlandse ge meenten, waarvoor de Haarlemse archi tecten Brakel en Buma reeds een zeer aan trekkelijk project ontwierpen. Vanmorgen om kwart voor elf is de zeventigjarige stenotypist, de heer Van D. op het Houtplein aangereden door een grote vrachtwagen. De heer Van D., die invalide is, wilde lopend het Houtplein oversteken. Hij liet zijn invalidewagentje aan de kant staan en stapte vier meter voorbij de over steekplaats de rijweg op. Op dat moment kwamen er twee fietsers aan, die in de richting van de stad reden. Zij konden de heer Van D. nog net ontwij ken maar dit lukte niet aan de bestuurder van een grote vrachtwagen, die eveneens in Noordelijke richting reed. Ondanks krachtig remmen werd de heer Van D. aan gereden waarna hij met een gebroken lin kerarm naar het Grote Gasthuis vervoerd moest worden. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt. voor het bezorgen der maaltijden, dat overigens geheel door vrijwillige krachten een mooie taak voor de in de U.V.V. samenwerkende organisaties zal dienen te geschieden. Voorlopig zou de verstrekking van warme maaltijden slechts drie keer per week ge schieden, om daardoor een twee keer zo groot aantal gegadigden te kunnen helpen dan het geval zou zijn bij een dagelijkse verstrekking. De maaltijden zouden bestaan uit aardappelen en groente, vlees (even tueel vis of ei) én afwisselend soep vooraf of een toespijs. Het is niet onwaarschijnlijk, dat men tenslotte zal besluiten de kosten van deze maaltijd, zolang deze voor de gemiddelde bejaarde te dragen zijn, geheel door de bejaarden te laten betalen, omdat deze dan ook niet het gevoel behoeven te hebben, dat zij min of meer op armenzorg aange wezen zijn. Zoals wij reeds in de aanhef hebben ver meld, is ook overleg gaande met kerkge nootschappen en andere organisaties om te komen tot een geregeld bezoek van bejaar den, om aldus de vereenzaming van de ouder wordende mens tegen te gaan en te compenseren. Het is te begrijpen, dat ook het welslagen van dit plan geheel afhan kelijk is van de medewerking die men uit de burgerij zal verkrijgen. Weliswaar zul len de betrokken organisaties deze bezoe ken organiseren, maar de Commissie be jaardenzorg heeft hier een belangrijke coördinerende taak, opdat een zo goed mogelijke spreiding der bezoeken over alle in aanmerking komende personen wordt verkregen. Maandagmiddag om halftwee stak de vierenveertigjarige huishoudster T. G. M. uit Heemstede de Oostelijke rijbaan van het Raadhuisplein te Heemstede over, juist op het ogenblik, dat uit de richting Haarlem een autobus van de NZH naderde. Mejuf frouw M. werd door de bus aangereden en liep een hersenschudding, een hoofdwonde en inwendige kneuzingen op. Per zieken auto is zij naar de Maria-stichting te Haar lem overgebracht. Vanmorgen was haar toe stand nog ernstig. Maandagmorgen om half twaalf wilden enkele werklieden bij Droste in Haarlem met behulp van een acetyleencylinder las werk verrichten. Na het aansteken van de lasbrander ontstond er een knal en voorts kwamen er vonken uit de brander. Direct daarop stond de acetytleenfles in brand. Een van de werklieden probeerde de fles nog af te sluiten. Dit lukte echter niet waar na men de cylinder met een brandslang heeft afgekoeld. Met behulp van de brandweer werd de cylinder in het Spaarne geworpen. Luitenant-generaal A. T. C. Opsomer, commandant van het eerste legercorps van het Nederlandse veldleger, die aan het einde van dit jaar de militaire dienst met pensioen zal verlaten, zal morgen, Woens dag,afscheid nemen van het onderdeel, dat in Haarlem gelegerd is. Bij gunstig weer komt hij omstreeks elf uur per helicopter op het voorterrein van de Ripperdakazer- ne aan de Schoterweg in Haarlem-Noord aan. Sedert 1 October is in Haarlem geves tigd de 127e afdeling der zware luchtdoel artillerie, waarvan majoor F. van der Meij de commandant is; hij is sinds enkele we ken in Haarlem en ook is hij benoemd tot garnizoenscommandant van Haarlem. Vroeger was de afdeling gelegerd in Er- melo. De manschappen zijn over beide Haarlemse kazernes verdeeld. In de loop van de komende weken zal luitenant-generaal Opsomer van een aan tal afdelingen afscheid nemen; voor Woens dag zijn Haarlem en Maarn aan de beurt. Daarbij zal hij waarschijnlijk gebruik ma ken van het verbindingsmiddel de heli copter en landen nabij de Ripperdakazer- ne. Bij ongunstig weer zal de commandant per auto komen. Na de landing, eventueel de aankomst, zal Luitenant-generaal Opsomer een cere moniële inspectie houden. De batterijen zullen in linie met zwaar materiaal opge steld worden. De commandant zal afscheid nemen van de troepen en zich vervolgens begeven naar de kazerne aan de Kouden- horn; daar is een afscheid van officieren en onderofficieren. Ongeveer een uur zal luitenantigeneraal Opsomer naar Maarn vertrekken. De halfjaarlijkse C A-modeshow gaf weer in een vlot tempo kleding voor di verse maten te zien, van de „gezette" oude re dame tot het ranke jonge meisje. Crea ties voor de laatste categorie werden door een piepjonge en bijzonder charmante Frangaise gepresenteerd. Naast het genre, dat men min of meer traditioneel mag noemen, waren de nieuwe stromingen in de mode volop vertegen woordigd. Het moet voor velen beslist aar dig zijn geweest een copie van de kaftan- lijn van Dior in werkelijkheid te zien. Zo wel de sluike, mouwloze japon als de hoog gesloten kaftan met lange splitten opzij en een slanke lange mouw waren van ottoma- ne vervaardigd. Ook toonde men Dior's Y-, A- en bolero-modellen in de vorm van ef fen of tweed pakken, bestaande uit een aaneensluitende tuniek over een nauwe rok of japon. Er bevonden zich ook en terecht heren onder het talrijke publiek. Voor hen wer den costuums en jassen getoond in de nieu we, door Italië beïnvloede lijn. Maandag was een chauffeur van een vleestransportbedrijf, de 45-jarige H. J. van D. uit Haarlem bezig met het ophangen van een half varken aan een stang in een slagerij in de Floresstraat. Het varken gleed echter weer van de stang af en belandde op het hoofd van de chauffeur die met een snij- wond bij 't rechteroog en een lichte hersen schudding naar de Deo vervoerd moest worden. ADVERTENTIE sneller gireren Neem een rekening bij een van de vele kantoren van de Nederlandsche Handel- Maatschappij. U schept daarmee een band met de bank. Dan kunt ook U gebruik maken van bankgiro: een snelle en een voudige vorm om gelden over te maken of te ontvangen. Een bankrekening biedt boverdien het voordeel, dat U automa tisch Uw periodieke betalingen - huur, premiën, abonnementsgelden enz. - kunt laten verrichten. Meer dan 130 kantoren in binnen- en buitenland AGENTSCHAP HAARLEM Spaarne 56 - Telefoon 13990 - 13998 - 13999 en 11896 met kantoren te HAARLEM-N. (Rijksstraatweg 43), HEEMSTEDE (Binnenweg 91), OVERVEEN (Bloemendaalseweg 292) en voorts te BEVERWIJK en IJMUIDEN Op verzoek van het bestuur van de af deling Haarlem van het Verbond voor Vei lig Verkeer vestigen wij nogmaals de aan dacht, op de nationale veilig-verkeersactie voor de gezinnen, welke dit verbond voor deze maand heeft georganiseerd en in het bijzonder op de twee gezinswedstrijden, de kijk- en lees- en de kijk- en luisterwed strijd. Voor beide wedstrijden heeft men de veilig verkeersfolders nodig, die in een oplage van 2.654.000 exemplaren tussen 10 en 15 October huis aan huis en aan alle ziekenhuizen en kazernes zijn bezorgd. Op deze folders staan enkele „Panda-plaat jes" afgebeeld met daar tussen door een reeks van vijfentwintig verkeersregels. Bij de kijk- en lees wedstrijd gaat het er om, bij elk van de afbeeldingen de juiste ver keersregel te zoeken. De kijk- en luister- Wedstrijd houdt in, dat Hilversum I en II een tweetal hoorspelen zullen uitzenden, die elk een der Panda-plaatjes in klank brengen. De oplossingen moeten per brief kaart worden gezonden aan Postbus 151 'in Utrecht. Op 18 October (hedenavond) van 18.20 tot 18.30 uur zendt de KRO het eerste hoor spel uit dat door de NCRV op 19 October van 10.00 tot 10.10 uur zal worden her haald. Het tweede hoorspel zal worden uit gezonden door de AVRO op 20 October van 19.05 tot 19.15 uur; de VARA zorgt op 21 Naar wij vernemen zal de Haarlemse raad in een van de volgende vergaderingen een belangrijk crediet worden gevraagd voor de ophoging van de gronden in het uitbrei dingsplan „Parkwijk". Het ongeveer 32 hectaren omvattende toekomstige stadsdeel strekt zrtch uit van de Prins Bernhardlaan tot de gemeentegrens ter hoogte van de vroegere Haarlemmer meerspoorlijn en van de Amsterdamse Vaart tot de Fuikvaart, waar het Burgemees ter Reinaldapark zal beginnen. Het is iets groter dan „Delftwijk" in Oud-Schoten. Aan de voorbereiding van de ophoging wordt op het Bouwbureau van Openbare Werken met voortvarendheid gewerkt, ook al omdat men wil voorkomen, dat de wo ningbouw in de komende jaren zou stag neren door het niet tijdig gereed hebben van bouwrijpe terreinen. Met de uitvoering zal een bedrag van twee-en-een-half tot drie millioen gulden gemoeid zijn. De terreinen bevinden zich op het ogenblik anderhalve meter bene den Nieuw Amsterdams Peil en moeten tot twintig centimeter daarboven worden op gehoogd. Tezamen met de hoeveelheden zand welke nodig zijn wegens het verzak ken van het terrein door de ophoging welke verzakking wel tachtig centimeter kan bedragen) en het vastzetten van het zand zal gemiddeld tot twee meter 85 cen timeter hoogte zand moeten worden aan gevoerd, hetgeen in totaal een hoeveelheid van 912.000 kubieke meter noodzakelijk maakt. De ophoging van „Parkwijk" loopt voor- October van 8.15 tot 8.25 uur voor de her haling. Fonds Op de briefkaart men mag een on beperkt aantal oplossingen inzenden, maar voor elke oplossing moet een aparte brief kaart worden gebruikt moet vijftig cent aan extra postzegels worden geplakt. Dit extra bedrag zal worden gestort in het „Prinses Wilhelminafonds voor Veilig Ver keer", uit welk fonds het Verbond gelden beschikbaar wil stellen voor bijzondere acties ter bevordering van een veilig ver keer, alsmede voor onderzoekingen op dit gebied. Prinses Wilhelmina, die onlangs nog voor filmjournaal en televisie zich tot het Nederlandse volk heeft gericht over de verkeersonveiligheid, heeft toestemming verleend haar naam aan dit fonds te ver binden. Haarlemse showroom Er zijn voor de winnaars van de wed strijden fraaie prijzen beschikbaar. De hoofdprijzen zijn een personenauto en een radiogramofoon. Enkele van de prijzen van deze landelijke wedstrijden zijn van van daag af te bezichtigen in de showroom van het garagebedrijf G. Hoogeveen aan de Zijlweg in Haarlem. In deze. showroom heeft de afdeling Haarlem van het Ver bond voor Veilig Verkeer op suggestieve wijze een aspect van de verkeersonveilig heid uitgebeeld: een verlcronkelde brom fiets met de zwaargewonde berijdster er naast op een brancard. Nederlands waarschijnlijk meest gewaar deerde jazz-groep: the Orchestra of the Dutch Swing College onder leiding van pianist Joop Schrier, heeft Maandagavond, na haar laatste optreden in Haarlem op Zondagavond 25 September, ten tweede male geconcerteerd in het Haarlemse Con certgebouw. Dit optreden was een onder deel van het programma, dat was samen gesteld door de firma Hogenbijl in samen werking met de N.V. Phonogram, het eer ste jazz-programma na de reeks klassieke avonden in Brinkmann en populaire avon den in het Concertgebouw. De avond werd geopend met een drietal nummers door het Dutch Swing College, waarna de publiciteitschef van Phonogram, de heer Rolf ten Kate, een kort babbeltje hield naar aanleiding van een aantal nieuwe langspeelplaten („veertig minuten _azz voor haast geen geld!"), waarvan hij vervolgens gedeeltes liet horen; onder meer kwam aan bod de vertolkster van negro spirituals Mahalia Jackson benevens de or kesten van Louis Armstrong en Buck Clay ton. Daarna was de beurt weer aan het orkest, waarvan de leider intussen had ontdekt, dat er zich ook enige ouderen in de zaal bevon den, zodat hij met des te groter enthousias me enige grondbeginselen van de jazz muziek begon te verklaren en enige num mers vluchtig begon uit te leggen, waarna hij telkens met het orkest zijn beweringen kwam bewijzen. Zo lieten de orkestleden onder meer ook uitkomen, welke taak ieder der instrumenten in de jazzmuziek heeft. Tenslotte liet men horen, tot welke hard- verscheurende resultaten men komt, indien alle musici maar domweg wat dooreen- spelen, een handelwijze, waarvan zij nogal eens door ondeskundige luisteraars worden beticht. Na de pauze leidde Rolf ten Kate een wedstrijd in muzikale hersengymnastiek tussen twee ploegen van vier jeugdige per sonen uit het publiek, die ieder een aantal vragen met gramofoonomlijsting op het ge bied van de oude jazz moesten beantwoor den. Nadat het orkest in steeds wisselende be zetting weer een aantal nummers ten ge hore had gebracht, brak voor velen het hoogtepunt van de avond aan. Mrs. Beryl Bryden, de ook in Haarlem bekende En gelse blues-zangeres, die zich tussen het publiek bevond, werd er toe overgehaald, enige nummers te zingen. Zo maakte zij, volkomen onvoorbereid, want in vest en lange broek, met twee gloedvolle nummers een einde aan dit jazzprogramma. Een einde, waarbij het onvermijdelijke aantal luidruchtige bezoekers, dat zich altijd op dergelijke avonden pleegt aan te melden, ruimschoot de gelegenheid kreeg om van zijn (ongewenste) aanwezigheid blijk te geven. Naar aanleiding van het bericht van Za terdag over het gouden huwelijksjubileum van het echtpaar Prent-Van de Reep deel de de heer G. H. Prent ons mede, dat hij reeds 27 maanden verpleegd wordt in het Sanatorium Eijckengaerde, zodat er van feest op deze dag niet veel zal kunnen ko men. Slotkoers gisteren 3-3% Nederl.'47 1003/,« 3 Nedl. 1962/64 100»5/18 A. K. U348 Calvé Delft309 Van Gelder Zonen 313 K. N. Hoogovens 368 Nederl. Ford 480 N. Kabelfabriek 306 gew.Philips Gloeil. 351A pref.Philips Gloeil. 209 Unilever 461% Wilton Feijenoord 269% Dordtsche Petrol. 617% Konkl. Petroleum 588 A'dam Rubber 146 Holl. Amer. Lijn 214 N. Scheepv. Unie 186% Phs. van Ommeren 241 H. V. A165% Verg. Deli Mijen 163% Amsterd. Bank 265% Ned. Handel Mij. 224% Rotterd. Bank 227 Twentsche Bank 225 Anaconda Copper 63l5/x> Bethlehem Steel 145 U. S. Steel 53% General Motors 131% Shell Union55% Tidewater 307/io Nieuwe aandelen Philips 342 Openings koersen 1003/i« 100l5/ie 350% 310 313 370 480 306 354 209% 460% 270 617 587 146 218 189 241 164 165 265% 225 227 225 63% 146 54 131% 54% 30% uit op de vaststelling van het uitbreidings plan voor dat stadsdeel, waarmee de afde ling Stadsontwikkeling van Openbare Werken druk bezig is. Naar wij vernemen is de Kring Haarlem van de Bescherming Bevolking in samen werking met de dienst Openbare Werken, de PTT en het GEB op het ogenblik bezig met het plaatsen van in totaal 24 sirenes. De eerste sirene zal een plaats krijgen op het dak van Vroom en Dreesmann aan het Verwulft, waarbij men echter op het ogen blik slechts langzaam vordert omdat het weer niet medewerkt. Men moet namelijk enkele gaten hakken om de sirene goed te bevestigen hetgeen mét regenachtig weer uiteraard op moei lijkheden stuit. Over ongeveer vier maan den zullen, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, alle sirenes echter een plaats gekregen hebben. Men overweegt om in de toekomst de sirenes, die van een centraal punt uit be diend zullen worden (de BB-commando- post in het Florapark), een keer in de maand', des Zaterdags om twaalf uur, ge durende één minuut te laten proefdraaien. De Heemsteedse politie deelt ons mee, dat tijdens thuiswedstrijden van RCH in het Heemsteedse Sportpark een speciale stalling voor bromfietsen ingericht zal worden en wel aan de Noordzijde van de Sportparklaan tegenover de hoofdingang. Om aan de wens van velen in Oud- Schoten tegemoet te komen hebben enkele inwoners van dit stadsdeel het plan opge vat een volksdansgroep op te richten. De eerste les zal op Woensdagavond 19 October om acht uur gehouden worden in de kleuterschool aan de Raafstraat. Er wordt gedanst onder leiding van mej. E. B. Jongejan. Alle danslustigen boven de acht tien jaar zijn hartelijk welkom. Bij de Gereformeerde Kerk te Bloemen daal is beroepen tot predikant ds. J. Toorn vliet, studenten-predikant te Leiden. Doordat de meeste leden van de afdeling Heemstede van de Katholieke Midden standsbond gevolg hadden gegeven aan de invitatie van het bestuur Maandagavond in het Verversingshuis van het wandelbos .Groenendaal" aanwezig te zijn bij de fees telijke opening van het winterseizoen, was de zaal geheel met belangstellenden ge vuld. Zij werden door de afdelingsvoorzit ter, de heer A. Verdonschot welkom gehe ten, die daarbij onder meer te kennen gaf dat het bestuur zijn besluit allerminst heeft betreurd, het nieuwe winterseizoen op een andere wijze te openen dan tot dusverge- bruikelijk was. Ofschoon de heer Verdon schot de leden deze avond stellig niet met bondskwesties wilde bezig houden, vroeg hij toch wel even de aandacht voor bepaal de onderdelen van het komende winterpro- gramma. Hiervoor zijn reeds vastgesteld een forumavond in November; eèn kien- avond in December en verder behalve de jaarvergadering nog een lezing door dr. A. Melchior in Maart van het volgend jaar. Hierna werd de leiding van de avond overgedragen aan de humorist Arie West geest, die er in geslaagd is het publiek eni ge uren met zijn liedjes en vrolijke confé rence bezig te houden. Tenslotte volgde een gezellig dansje. Alphard, 17 v. Las Palmas n. Buenos Aires. Aegis, 17 te Rotterdam. Amstelland, 16 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aagtedijk, 17 v. Priok n. Singapore. Abbekerk, pass. 17 Guardafui n. Penang. Alderamin, pass. 17 Gibraltar n. Boulogne. Alphacca, 17 New York. Aludra, pass. 17 Gibraltar n. Port Said. Amstelbrug, pass. 17 Scilly's n. New Orleans. Amsteldlep, pass. 17 Finisterre n. IJmuiden. Andijk, 18 Mobile. Alcyone, 17 te Bombay verwacht. Aalsum, 18 te Aden verwacht. Alcyone, 17 90 m. Z.ZW. Dwarka n. Bombay. Argos, 17 te Hamburg. AJmkerk, 17 v. Hongkong n. Singapore. Alnati, 17 te Montevideo. Altair, 18 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alioth, 17 te Rio de Janeiro. Altair, 18 te Las Palmas. Arendsdijk, 17 te Rotterdam. Bacchus, 16 te Rotterdam. Beninkust, pass. 17 Ouessant n. Dakar. Boskoop, pass. 16 Guadeloupe n. Amsterdam. Blitar, 17 v. Priok n. Semarang. Blijdendijk, 17 v. Antwerpen n. New York. Barito, 18 te Sarmi verw. Brida, 17 te Talcahuano. Britsum, 16 745 m. W. Ouessant. Bali, 17 90 m. NW. Minikoy n. Djibouti. Caltex Delft, 16 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 18 te Rotterdam. Camphuys, 17 te Menado. Callisto, 18 te Belfast verw. Cinulia, 17 v. Pta Cardon n. Stanlow. Dongedijk, 16 v. Cristobal n. Southampton. Drente, pass. 17 Finisterre n. Genua. Dorestad, 15 v. Curacao n. Maracaibo. Duivendijk, 18 te Curacao. Eos, pass. 16 Gibraltar n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 18 te Hamburg. Eemdijk, 17 te Vera Cruz. Ena, 17 te Santiago de Cuba. Fairsea, 16 1200 m. NW. Fremantle. Groote Beer, 16 te Rotterdam. Groote Kerk, 18 v. Aden n. Suez. Gordias, 17 te Patras. Guineekust, 15 Finisterre naar Dakar. Hathor, 116 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hoogkerk, pass. 17 Finisterre n. Genua. Haarlem, 17 v. Kingston n. Tela. Hector, 17 te Beyrouth. Helder, 17 te Carthagena. Hersilia, 17 te Paramaribo. Hydra, 16 v. Maracaibo n. Pto Cabello. Ittersum, 17 120 m. W. Kreta n. Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt, 17 v. Suez n. Aden. Java, pass. 17 Guardafui n. Belawan. Kenia, 16 v. Thameshaven n. Mena el Ahmadi Keriosono, 16 v. Port Said n. Napels. Keizerswaard, pass. 17 Ouessant n. Curacao. HAARLEM EN OMGEVING Lezing. Op Dinsdagavond 25 October houdt de heer W. Overliese te Overveen voor de verenigingen van leraren en onder wijzers in de lichamelijke opvoeding in Ne derland, afdeling Haarlem en omstreken in restaurant Brinkmann een lezing over „Oud en nieuwe Hellas". Bij een lezing, die de heer Overliese enige tijd geleden hield voor de Leidse Universiteit bevond zich onder zijn gehoor de Griekse gezant en gevolmach tigd minister. texico en Cuba. Voor de binnenkort een kwart eeuw bestaande vereniging Buurt- belang Aerdenhout Bentveld zal op Vrijdag 4 November spreken de heer J. J. Delfos. In hotel Boekenrode te Aerdenhout zal hij een voordracht houden over Mexico en Cuba. Christen Vrouwenbond. De afdeling Bloemendaal van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt op Donderdagavond 27 October een bijeenkomst in het Jeugd huis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. Ds. P. J. Richel, uit Heemstede, zal spreken over „Israël in onze tijd". Beroep aanvaard. Ds. H. Tulp te Bad hoevedorp heeft het beroep naar de Neder lands Hervormde gemeente te Workum (Fr.) aangenomen. Ouderavond. Op Woensdagavond 19 October zal er in de Linschotenschool een ouderavond worden gehouden, waarbij me juffrouw F. Westerveld een praatje zal hou den over „Hoe waakt de schoolarts over de gezondheid van uw kind?" Jubileum. Op 27 October hoopt de heer K. Bouman, werkzaam als stereotypeur op de afdeling stereotypie van Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. te Haar lem, de dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar bij deze vennootschap in dienst trad. Kalabahi, 17 v. Petta n. Menado. Karsik, 19 Singapore verwacht. Kermia, 17öv. Curacao n. Buenos Aires. Leuvekerk, oass. 17 Minikoy n. Aden. Liberty Bell, 17 250 m. NW. Port Said. Loppersum, pass. 17 Finisterre n. Port Talbo' Langkoeas, 17 Tegal verwacht. Lekhaven, 17 v. Ilheos n. St. Vincent. Molenkerk, 17 v. Bombay n. Colombo. Maasdam, 17 pass. Scilly's n. Halifax. Mapia, pass. 17 Colombo n. Belawan. Mentor, 15 720 m. Z.t.W. Fayal. Notos, 16 v. Gibraltar n. Malaga. Nias, 17 te Cochin. Nigerstroom, 17 te Amsterdam. Oostkerk, 16 v. Aden n. Suez. Oranjefontein, 17 te Durban. Oberon, 17 te Philadelphia verw. Prins Fred. Willem, pass. 16 Scilly's n. Montreal Prins Casimir, 16 te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik, 16 v. Quebec n. Le Havre Prins Willem IV, 17 te Antwerpen. Pieter S, verm. 17 v. Amsterdam n. Swansea. Raki, 18 v Suez n. Ummsaid. Rijnkerk, 17 v. Gibraltar n. Le Havre. Kozas, 17 te Ismit. Rempang, 17 te Bremen verw. Rijndam, 17 te Bermuda verw. Rondo, 17 380 m. O. San Miguel. Soestdijk, 17 New York. Salland, 17 te Bremen. Salatiga, 17 700 m. NW. Guam. Statue of Liberty, 19 te Port Said verw. Saparoea, 17 te Hamburg. Siberoet, 17 te Port Swettenham. Stan vac Benakat, 17 te Tj. Priok. Stanvac Djirak, 17 te Sungeigerong. Stanvac Talang Akar, 17 te Bangkok. Straal Bali, 17 te Yokohama. Sibajak, 19 te Sydney verwacht. Stad Amsterdam, 17 v. Sevens island n. Enge land. Stad Schiedam, 18 te Rotterdam. Slieörecht, 18 v. Port Said n. Lands End. Talisse, 17 te Port Swettenham. Tankhaven I, 17 te Tj. Uban. Tankhaven III, 17 te Bangkok. Tabinta, 17 te Makassar. Tawali, 18 te Tj. Mani verwacht. Tiberius, pass. 17 Barbados n. Rotterdam. Tjiwangi, 17 te Soerabaja. Van Riemsdijk, 17 te Ambon. Westland, 16 v. Bahia n. Las Palmas. Waingapoe, 17 te Soerabaja. Wonogiri, 17 Madras verwacht. W. Alton Jones, 17 180 m. W. Str. Ormoes. Waterland, 18 te St. Vincent. Willemstad, 17 v. Curacao n. La Guaira. Waterman, pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Willem Ruys, 18 te Singapore. Zijpenberg, 18 te Algiers verw. Zonnewijk, 17 Melbourne verwacht. KLEINE VAART Appingedam, 16 v. Antwerpen te Rotterdam. Amigo, 17 v. Fur n. Colchester. Amstelstroom, 16 v. Londen te Amsterdam. Att S, 17 v. Dublin n. Swansea. Alcetas, 16 v. Napels n. Rotterdam. Amazone, 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Adm. Courbet, pass. 16 Vlissingen n. Avonmouth Agiena, pass. 16 Vlissingen n. Londen. Anda, pass. 16 Vlissingen n. Stockholm. Astra, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Atlas, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Antonie, 17 v. IJlst te Rotterdam. Bernisse, verm. 17 v. Antw. n. Norrkoping. Brem, vertr, 17 v. Antwerpen n. Lissabon. Betty Anne S, 16 v Cardiff te Delfzijl. Brouwersgracht, 16 v. Antwerpen te Londen. Boreas, 16 te Algiers n. Calamata. Batavier I, pass. 16 Burlings n. Casablanca Gazelle, 17 v. Maldon te Rotterdam. Corrie B, 17 v. Rotterdam te Malmö verw. Draco, 14 v. Gdynia n. Amsterdam. Diligentia, 17 v. R'dam te Kirkcaldy verw. Daje Bohmer, 18 v. Catania te Amsterdam verw Delfborg, 17 v. Harlingen te Zaandam. Dido, 16 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Dollard, pass. 16 Vlissingen n. Malmö. Eemstroom, 16 v. Swansea te Amsterdam. Eljo, 17 Brunsbüttel gep. n. Masnedsund. Frans v. Semeren, 17 v. Immingham te Dram men verwacht. Frans Bohmer, 17 nog te Whitehaven. Flevo, 16 te Amsterdam. Haaksbergen, 17 v. Antwerpen n. Avonmouth Hydra, 12 v. Rouaan te Dieppe. Helvetia, 17 v. Londen te Ipswich verw. Henrica, 18 v. Avonmouth te Velsen verw. Henrica B, 16 v. Vilvoorde te IJmuiden. Import, verm. 18 v. Rotterdam n. Antwerpen Jan Herman, 16 v. Londen n. Antwerpen. Julia Mary, 16 v. Brahestad n. Antwerpen. Joost, 15 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Kaap Falga, 15 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 15 te Norrkoping. Kemphaan, 16 te Hamburg. Kortenaer, 16 v. Gefle te Zaandam. Lydia, pass. 16 Vlissingen n. Stockholm. Monica, verm. 17 v. Lulea n. Oxelosund. Muphrid N, pass. 17 Kiel n. Kotka. Margriet L, 16 v. Londen te Amsterdam. Marietje Bohmer, 16 v. Algiers n. La Seine Sur Mer. Meres N. 16 140 m. Z.ZW. St. Vincent. Maymere, verm. 18 v. Londen n. Rotterdam. Medea, 16 v. Lissabon n. Casablanca. Mutatie, 12 v. Mantyluoto te Bridgewater. Neerlandia. 16 dwars Beachyhead n. A'dam. Noorderlicht, 16 v. Norresundby te Simrishamn Nero, 14 v. Genua te Lissabon. Notos, 16 v. Gibraltar n. Malaga. Phidia's, 16 te Malaga n. Cadiz. Plato, 16 v. La Pallice n. Amsterdam. Philetas, 16 v. Rotterdam n. Barcelona. Rubato, pass. 16 Vlissingen n. Zeebrugge. Rubicon, 16 v. Vlissingen n. Stockholm. Ransel, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Swallow, 16 v. Caen n. Rotterdam. Spes, 1 7v. Kopenhagen n. Gdynia. Stella Maris, verm. 17 v. Horsens n. Aarhus. Spaarnestroom, 16 v. Huil te Amsterdam. Surte, 16 v. Amsterdam n. Huil. Tilly, 15 Gothenburg n. Zaandam. Tyro, pass. 16 Lizard n. Dublin. Vesta, pass. 16 Kiel n Stockholm. Westpolder, verm. 19 v. Lissabon n. Oporto. Westerdok, 15 v Amsterdam n. Londen. Willy, 16 v. Antwerpen te Kalmar. IJsel, pass. 16 Vlissingen n. Le Havre. SLEEPVAAET Blankenburgh, 16 v. Rotterdam te Hango. Gele Zee, 16 300 m. N. Sabang met stoomschip Hudson, 16 190 m. W.t.N. Monrovia met twee bakken. Humber, pass. 15 Vlissingen met Rode Zee n. Antwerpenu met „Serpa Pinto". Loire, 16 230 m. O.t.Z. Guardafui met bagger molen. Maas 16 ss. Cygnet te Maassluis geassisteerd door Nestor en Stentor. Oceaan, 15 v. Baracoa n. Orange. Oostzee, 17 140 m. W. Minikoy met baggermolen en ponton. Poolzee, 16 230 m. W. Kreta n. Reunion. Thames, 16 110 m. N.t.W. Fayal n. ms. Crete Avon op 300 m. NW. Azoren. Tyne, 16 200 m. W.t N. Jamaica. Witte Zee, 17 te Las Palmas. Zwarte Zee, 15 t.h.v. Soembawa n. Rotterdam met twee zuigers.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10