Bouwk. tekenaar gezel en jonggezel handzetters flinke ion^eman Emlyn Williams: voortreffelijk als humoristische Dickens Kerkdiensten Verkiezingscampagne in Saigon is eenzijdig Hillegom Lisse Zandvoort assistent ZATERDAG 22 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN T 8 Engelse dramaturgen van deze eeuw Internationale conferentie over atoombureau Oppositie tegen premier Diem komt er niet aan te pas Mr. Termeulen op terug weg: geen onderhoud met regering gehad Youth for Christ-rally te Hillegom Vereniging „de Purperkop" hield jaarvergadering Vergadering van de Christen Vrouwenbond Burgerlijke Stand van Hillegom Chr. Gereformeerd Evangelisatie overleg Dr. Junius Ingerman over Albert Schweitzer Scheepvaart De mens en zijn verlossing Ruim huis gezocht Vrijdagavond heeft de veelzijdig begaaf de, uit Wales afkomstige toneelspeler Em lyn Williams in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam met veel succes de continentale première van zijn eenmansvoorstelling van fragmenten uit romans en verhalen van de grote Engelse schrijver Charles Dickens gegeven. Wie en kele dagen geleden mijn met medewerking van Godfried Bomans tot stand gekomen voorbeschouwing heeft gelezen, zal zich herinneren dat Dickens, die in zijn laatste levensjaren talrijke tournée's met derge lijke intensief voorbereide voordrachten hield, de teksten staande achter zijn kleine lessenaar, een rode bloem in het knoopsgat niet las maar speelde, zich zodanig met zijn personen vereenzelvigend, dat de opgewekte emoties niet alleen zijn publiek, maar ook hemzelf danig aangre pen. Hij was in hart en nieren een acteur. Dat blijkt mede uit zijn geschriften, waarin men gemakkelijk de dramatische bewogen heid, het sentimentele pathos, het vermogen tot het snel schetsen van een situatie en de fenomenale levensechtheid van de karak ters kan aanwijzen. Emlyn Williams daarentegen is een co- mediant, in de goede zin van het woord. Dat kon men reeds afleiden uit het feit, dat hij Dickens in alles zoveel mogelijk na bootst zij het dan dat hij ondanks alle grime en gezichtsbeplanting met indruk wekkende snor en baard niet erg op hem lijkt en dat hij wel met de boeken manipu leert, doch er verder geen blik in werpt. De voordracht liet omtrent zijn comedian- tennatuur geen twijfel bestaan. Daarom werd hierboven ook van „voorstelling" ge sproken ,al zou „vertoning" eigenlijk een nog beter woord zijn, zo beeldend was zijn door sobere maar doeltreffende gebaren begeleide verteltrant Williams benadert de figuren van Dickens van buiten af. Hij heeft ze grondig bestudeerd en is blijkbaar gezegend met een uitermate scherp obser vatietalent. Hij is een meester in de type ringskunst Wat bij Dickens misschien een tot op zekere hoogte telkens opnieuw be leefde werkelijkheid was, wordt bij hem een projectie van eenmaal nauwkeurig ge registreerde effecten. Daar is Williams niet minder om. Ik ver moed dat het hedendaagse publiek heel anders zou reageren op het „fascinerende magnetisme" van Dickens dan dat van honderd jaar geleden. Het was nu allemaal nagemaakt met raffinement en virtuositeit. En uiteraard viel daarbij de nadruk op de humoristische scènes. Het negentiende- eeuws gevoelige tafreeltje van de dood van Paul Dombey was dan ook het minst ge slaagde onderdeel van het overigens uit bundige programma, waarbij men zich kos telijk heeft vermaakt. Jammer was het, dat men de onsterfelijke Pickwick alleen maar als een geep rol van betekenis vervullende bezoeker een figurant op het rumoe rige studentenfeest van Bob Sawyer te horen kreeg. Hoogtepunt van het eerste deel vond ik de kostelijke „Podsnappery" uit „Onze wederzijdse vriend". Een tweede hoogtepunt werd het begin van „Twee ste den" aan het slot van de avond. Door de volledig beheerste werking van het ont hullend genuanceerde contrast 'werd dit een meesterlijke prestatie. Het was niet al leen de tekstbehandeling, die hier de ach tergronden: het Frankrijk van kort voor de revolutie, opriep. Op waarlijk sublieme wijze nam waar nodig het gebaar ter illustratie bij voorbeeld van het breien van de vrouw, die later hetzelfde zal doen naast de guillotine de functie van de woorden over. Een „andere" Dickens leerde men kennen door „De Seinwachter" een suggestief opgediende spookgeschiedenis en het ook door de schrijver graag vertelde verhaal van de dwerg Chops, die door een hoofd prijs in een loterij in staat wordt gesteld Genootschap Nederland-Engeland Voor de afdeling Haarlem van het Ge nootschap NederlandEngeland heeft mrs. Edward Stirling Vrijdagavond in restaurant Brinkman, Houtplein, een lezing gehouden over de Engelse dramaturgen van de twin tigste eeuw. Mrs. Stirling voerde van 1925 tot 1939 tezamen met haar man, de inmid dels overleden acteur Edward Stirling, de directie over een Brits toneelgezelschap, dat in Parijs was gevestigd. Deze toneel groep placht ieder jaar zes maanden in de Franse hoofdstad te spelen en de rest van het jaar een tournée door Europa te maken. Bovendien heeft het gezelschap reizen naar Egypte en andere landen van het midden- Oosten gemaakt. Ook Zuid-Amerika werd bezocht. Mrs. Stirling vertolkte daarbij vrouwelijke hoofdrollen. In 1944 werd Ed ward Stirling algemeen directeur van de ENSA, een militaire instantie, die voor het amusement voor de troepen zorgde. Na 1946 werkte het echtpaar voor de Franse omroep. Nadat haar man in 1948 gestorven was, keerde mrs. Stirling inl951 terug naar Engeland, waar zij zich heeft toegelegd op het geven van lezingen. Zij begon haar lezing in feite een chronologisch opsomming van de beroemd ste dramaturgen in Engeland uit de twin tigste eeuw met de opmerking, dat de grote figuren in het begin van deze eeuw waren Galsworthy, wiens toneelstukken over sociale problemen veel succes hadden, en Bernard Shaw, die zelf niet-kerkelijk was, maar wiens werken toch een reli gieuze inslag verraden. In de toneelstuk ken van na de eerste wereldoorlog zag men een poging, aldus mrs. Stirling, om het in nerlijk van de mensen bloot te leggen; die van voor de oorlog waren meer een aan eenschakeling van aanvallen gericht tegen de sociale problemen. Legde Priestley in zijn werken de nadruk op de collectieve verantwoordelijkheid van het mensdom, James Bridie propageerde, dat de mensen, ook al zijn zij slecht en waardeloos, toch moeten voortleven, omdat achter het slechte steeds het goede schuilt. Hoe a-religieuzer de wereld wordt, des te religieuzer worden de dramaturgen, is de mening van mrs. Stirling. Als voorbeel den noemde zij T. S. Eliot en Christopher Fry, wiens werk zij over het algemeen mu zikaler vindt dan dat van eerstgenoemde. Van de dramaturgen in Ierland noemde zij onder anderen Sean O'Casey, de zeer ont wikkelde volkszoon met zijn grenzenloze liefde voor iedereen en zijn (niet politieke) communistische ideeën. Mrs. Stirling droeg van verscheidene schrijvers gedeelten uit hun werk voor, dikwijls op een wijze, die de actrice in haar verried. De mogelijkheid bestaat, dat zij in Januari 1956 met een Engels toneelgezel schap naar Haarlem zal komen zijn dromen van „society"-leven in vervul ling te doen gaan, welk avontuur in een dodelijke desillusie uitloopt. Williams frap peerde vooral door zijn verbluffende, ver makelijke of fascinerende variaties van spreken, kenmerkend voor levensstijl, af komst en omgeving van de betrokkenen, daarbij iedere pointe feilloos plaatsend. Het was misschien een wat „aangedikte" en na drukkelijke Dickens, waarmee men werd geconfronteerd maar het werk lééfde al dus. En hoe! Het is ontzettend jammer, dat men gemeend heeft de Haarlemse jeugd hiermede niet in aanraking te moeten brengen. Zij zou de helft niet begrepen, maar iets van veel meer waarde ondergaan hebben: de sensatie van de fantastische werkelijkheid van de litteraire verbeelding. DAVID KONING. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten hebben de Sovjet-Unie, Tsjecho- slowakije, India en Brazilië uitgenodigd tot deelneming aan besprekingen te Wash ington in December tussen de acht landen, die het initiatief genomen hebben tot de instelling van een internationaal bureau voor atoomenergie. De initiatiefnemers zijn de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Canada, Australië, Zuid-Afrika, Portugal en België. Er zal gesproken wor den over een ontwerp-statuut voor het in ternationale bureau. De politieke commissie van de UNO- Assemblée zal Dinsdag het debat over het voorgestelde internationale orgaan voor de kern-energie voortzetten. Dit uitstel is ge schied op verzoek van de leider der Indiase delegatie Menon, die tijd vroeg om andere afgevaardigden, te raadplegen, „opdat mo gelijk meer overeenstemming kan worden bereikt dan in de afgelopen dagen het ge val was". SAIGON (AFP-UP) In Saigon is dc verkiezingscampagne voor de volksstem ming van Zondag over de vraag of het Zuid-Vietnamese staatshoofd Bao Dai af gezet moet worden, in volle gang. De cam pagne is zeer eenzijdig. Behalve een ver klaring aan de pers van de voormalige premier Nguyen Phan Long en de stichter van de beweging voor „Eenheid en vrede", Nguyen Xuan Chu, die zich tegen de volks stemming uitspraken, blijkt er niets van oppositie. Overal in Saigon zijn borden rnet cari- caturen van Bao Dai aangebracht. Taxi's en andere auto's rijden met spandoeken met leuzen als „De verrader die zijn land verkwanselt, moet afgezet worden" en „De patriot Ngo Dinh Diem moet staatshoofd worden". Verscheidene kranten publiceren „tien geboden voor de kiezer", die als volgt beginnen: „Gij zult stemmen voor de pa triot Ngo Dinh Diem, gij zult uw kieskaart in orde maken Vooraanstaande leiders van het Vietna mese leger hebben uit naam van de groe pen onder hun commando een motie voor gelegd aan premier Diem, waarin zij aan kondigen bereid te zijn: „de marionet en verrader" Bao Dai af te zetten, Bao Dai zijn burgerrechten te ontnemen en zijn bezittin gen in beslag te nemen, en „de patriot" Diem uit te roepen tot president van de republiek Vietnam, „opdat hij het volk leide over het pad der democratie, vrij heid en welvaart". RoodGroen Zondag zullen drie millioen kiezers naar de stembus gaan. Er zal gebruik worden gemaakt van twee afbeeldingen. Een daar van vertoont Diem in Westers costuum tegen een rode achtergrond rood is de gelukskleur in Vietnam met daaronder de woorden: „Ik koos Diem als hoofd van staat met de taak een democratische rege ring te vormen". Het andere deel van het stembiljet toont het portret van Bao Dai in Oosters gewaad met tulband tegen een groene achtergrond - groen is de ongeluks- kleur in Vietnam - met het bijschrift: „Ik koos Bao Dai als hoofd van staat en wijs premier Diem en zijn taak een democrati sche regering te vormen af". De regering vijandig gezinde propagan disten zijn de politie te Saigon te slim af af geweest door het verspreiden van pam fletten, waarin er op wordt aangedrongen zowel tegen Bao Dai als tegen Diem te stemmen. Diem wordt „een Amerikaanse en Bao Dai een Franse stroman" genoemd. De organisatie die achter deze pamfletten staat, noemt zich „Eenheidsbeweging van het verzet". Het conflict hij de Mijn mij. Curacao Het conflict bij de Mijnmaatschappij Cu rasao heeft zich toegespitst. De president commissaris van deze maatschappij, mr. H. Termeulen, is Vrijdag naar Nederland ver trokken. Uit betrouwbare bron wordt ver nomen, dat mr. Termeulen, die op uit nodiging van de Antilliaanse regering naar Curasao was gekomen, slechts voor een kennismaking werd ontvangen door de raad van ministers. Hij wenste bij het tweede onderhoud de aanwezigheid van een adviseur, advocaat Burghardt. Hem werd toen het onderhoud geweigerd. Mr. Termeulen sprak drie uur met minister Kernkamp. Drs. A. Jonkers, chef van de directie Suriname en de Nederlandse An tillen van Overzeese Rijksdelen besprak de situatie met de Antilliaanse ministers. De weigering om mr. Termeulen met de advo caat Burghardt te ontvangen was positief en ook een beroep op de gouverneur was vruchteloos. Mr. Termeulen besloot zonder gesprek met de regering naar Nederland terug te keren. Hij is van mening, dat hij vrij dient te zijn zich te laten vergezellen door de locale juridische adviseur. De situatie rond het conflict is op het ogenblik uiterst gecompliceerd. In de Nederlands Hervormde kerk te Hillegom zal hedenavond een Youth for Christ-rally worden gehouden. Als spre ker treedt op Leo Pasman. Voorts werken mede: Dick de Weert, zang en Guus Hod- denbagh, piano De onlangs gehouden jaarvergadering van de aquariumvereniging „De Purper- kop" te Hillegom werd geleid door de heer A. Daudeij. De secretaris en de penning meester lazen de jaarverslagen voor, waar na de voorzitter tot secretaris H. van Koo- ten een dankwoord richtte. Tot nieuwe le den van de kascommissie werden benoemd de heren A. Seijsener, L. H. Heemskerk en J. Veurman. De heren A. Daudeij, H. van Kooten en H. van Rooijen behielden hun plaatsen in het bestuur, dat tevens werd uitgebreid met de heren J. Ras, A. Faas en W. van Bieren.. De laatstgenoemde zal bo vendien de redactie van het verenigings blad op zich nemen. De Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Hillegom heeft een vergadering in het Jeugdhuis Weltevreden gehouden, waarbij als spreker optrad ds. Korevaar uit Rotterdam. De vraag: „Mogen we onze kinderen zelf hun geloof laten kiezen?", welke het gegeven van deze avond was, werd door de spreker uitvoerig en duide lijk behandeld, waarbij hij nadrukkelijk wees op de plicht van de moeder om de kinderen tot het geloof te brengen. Aan het eind van de avond maakten velen van de gelegenheid gebruik, ds. Korevaar vragen te stellen. GEBOREN: Petrus Maria, z. van N. J. Verhaar en P. H. Janssen; Gerarda Martina, d. van L. Frederiks en A. J. Hogervorst; Jan Christoffel, z. van D. de Ruiter en E. Tates; Maria Margaretha, d. van J. Jager en J. Kleijne; Hubertus Jacobus Joseph, z. van L. H. Heemskerk en H. H. M. Schrier; Adriana Maria, d. van G. J. Smit en K. J. Tuelen. ONDERTROUWD: A. v. d. Akker en J. F. Ultee; M. L. Beck en J. Bruinenberg: A. Weijers en G. v. d. Berg; L. J. v. Rooijen en E. Hellendoorn; P. H. J. Schilder en A. G. Ruigrok. GETROUWD: M. Jansen en G. v. Saasen. OVERLEDEN: P. v. Varik, v., 84 j. Vrijdagavond werd in de vergaderzaal van de Christelijk Gereformeerde Kerk de jaarlijkse najaarsvergadering gehouden van de Kring Holland-West der Christelijk Gereformeerde evangelisatie commissies. Bij ontstentenis van de voorzitter ds. C. van der Weele, werd deze bijeenkomst, welke zeer goed bezocht werd, geopend door ds. Floor van Nieuw Vennep, die de aanwezigen welkom heette. Een bestuursvoorstel om op 1 November 1956 te Den Haag een grote samenkomst te houden, welke voor de radio uitgezonden zal worden, werd door de vergadering goedgekeurd. Ds. Geels van Haarlem sprak hierna over het onderwerp „Is de oproep tot overgave aan Christus en het geven van getuigenis daarvan in evangelisatie-bijeenkomsten ge wenst?" Hierover ontspon zich een brede discussie. Geen plaats was in theater Monopole in Zandvoort Vrijdagavond onbezet, toen de Hervormde kerk haar eerste gemeente avond hield, welke georganiseerd werd door de Hervormde jeugdvereniging „De vliegende schotel" en die gewijd was aan het leven van dr. Albert Schweitzer. Onder de aanwezigen bevonden zich on der meer Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, wethouder W. van der Werff en veel onderwijzend personeel. Ds. R. H. Oldeman leidde na samenzang en na zijn welkomstwoord, waarin hij hul de bracht aan „De vliegende schotel" voor het prachtige voorbereidend werk door haar voor deze avond verricht, de spreker, dr. Junius Ingerman in, die vele jaren me dewerker was van dr. Albert Schweitzer bij diens werk in Lambarene. Dr. Ingeman verhaalde van zijn persoon lijke ervaringen, in Lambarene opgedaan. Spreker stelde vast, dat men meestal het kardinale punt bij de beoordeling van de persoon van dr. Schweitzer over het hoofd ziet. De mens begrijpt immers heden nog maar weinig van de werkelijke betekenis van het Christendom. Een bewijs daarvan is de schande van het optreden van de zo genaamde Christenen tegenover de negers in Afrika en het misbruik dat men van hen maakt, aldus dr. Ingerman. Maar dr. Albert Schweitzer heeft dit begrepen. Hij ging naar hij zelf zei, naar Afrika om goed te maken, wat anderen misdeden. Hij, de grote geleerde, musicus, schrijver en ge neesheer, die in Europa een roemrijke toekomst tegemoet ging, liet alles in de steek om boete te doen voor de fouten van de blanken, die van het christendom niets hadden begrepen. Dr. Schweitzer leeft uit liefde en is daar door tot bovenmenselijke dingen in staat, want geen mens ter wereld zou uit eigen kracht de moordende hitte van dit Afri kaanse klimaat veertig jaren lang kunnen uithouden en er opnieuw op bijna 81-jarige leeftijd naar toe kunnen trekken. Dr. Ingerman kwam tot de conclusie, dat deze mens ons leert, dat innerlijke bescha ving niets te maken heeft met ras, rang of stand. Christendom is volgens Schweitzer geen dweperij, noch idealisme, christendom is harde werkelijkheid en het zichzelf stellen van taken. Want ieder mens, ook de onaan gename, heeft eerbied en liefde van zijn medemensen nodig, die moet worden ge geven zonder dat men aanspraak wil ma ken op dankbaarheid. Dr. Ingerman besloot met enkele aanha lingen uit een gesprek, dat hij kort gele den nog met dr. Schweitzer had en waarbij deze hem onder meer zei, te hopen met Gods hulp nog vele jaren te kunnen door gaan, omdat hij in Afrika nog ontzaggelijk veel werk had te doen. Tenslotte liet de spreker een gramofoon- plaat horen van „Jesu, joy of man's desir ing" van Joh. Seb. Bach, een compositie, die de grote geleerde tot een zijner meest geliefde rekent. Van de gelegenheid om in de pauze in zage te nemen van brieven en boeken van dr. Schweitzer, welke in de zaal waren ten toongesteld, werd een dankbaar gebruik gemaakt. Na de pauze volgde een vertoning van de film ,,'t Is middernacht, dr. Schweitzer", waarin op aangrijpende wijze het pioniers werk in Lambarene door dr. Schweitzer verricht, wordt uitgebeeld. ZONDAG 23 OCTOBER 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. W. M. van Asperen. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein 10: Ds. E. Pot Noorderkerk, Vel- serstr. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, H. Doop. 7: Dezelfde. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk Dhr. C. Spaans. 10.30: Jeugddienst. Ds. P. J. Mackaaij, van Oegstgeest. Gebouw Vrtfz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. Joh. Bronsgeest. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. E. Pot. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff, Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West, Leidse- straat 10: Dhr. G. Dorland. Centrum, Oude Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur Jan Wit, de Nijmegen. Deutsche Ev. Kirchengemeinde, Waalse kerk. 20 Uhr: Abendmahlsgottesdienst. Pf. D. Stein. Chris tian Science, First Church of Christ, Scien tist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: En gelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Philadelfia Gemeente, Gr. Houtstraat 176. 10: Dienst. Woensdag 7: Bidstond in Tempeliersstr. 55 R. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3, gebouw „Beth-El", 2.30: Sa menkomst, Pastor C. J. H. Theys. Dinsdag 7: Bidstond, Br. N. Matray. Vrijdag 7.30: Kumpulan Isteri (Zuster samenkomst). Zr. L. J. Weber-Immink, Heemstede. Alle-Dag- Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Con tactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broeder- kerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie Nassaulaan 8. 10 en 5: Hr. L. v. d. Sluijs, van Alphen a. d. Rijn. Woensdag 7.30: Hr. K As- mus. Stads Evangelisatie, Lange Herenstr. 6. 10 en 7: Dhr. F. H. v. d. Horst, van Leiden Woensdagavond geen dienst. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. Kits, Evangelist te Doorn. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman v. Brum- melen. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkomsten, Zui derstraat 15. Donderdag 8: Ds. H. F. Huson, Dordrecht. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 10.30: Geen Preekdienst. 12: Zondags school en Jeugddienst. 2: Oogstgeest. Lief demaal. Ver. de Vrye Gemeente, Aula Sted. Gymnasium. 10.30: Dhr. E. Frater Smid. Vrije Evangelische Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Evang. A. A. Es- meijer Jr., Amsterdam. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. G. Kroes 10.30: Ds. W. Spliethoff. Jeugdgebouw Scho- terweg hk. Pijnboomstr. (oppas aanwezig). Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Jeugdkerk, Peuzelaarsteeg 3 Mej. M. Dijkema. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.30: Mej. Ds. A. C. Dorhout Mees, van Utrecht. Geref. Kerk, Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. C. Goeman 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ingang van Mer- lênstraat. 9: Ds. L. Hoorweg 5: Dr. A. Don- dorp. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. Meester. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. H. Av. en Dankzegging. Geref. Gem., L. Margarethastraat 10 en 4.30: Lees- dienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Dhr. Kamp. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. Bezoek der kadetten uit de William Booth Kweekschool. Zaterdag: Openlucht samenkomst Grote Markt. 7.30: Introductie samenkomst. Zondag 10: Heiligingssamen komst. 3: Openluchtsamenkomst op de Dreef. 7.30: Grote verlossingssamenkomst. Leiding Brigadier Ph. D. van Dalen. Pink stergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. Pinksteruitzending. Maandag 8.15: Radio Ibra Tanger 25.64 M. Spreker A. Nauta. 10: Zondagsschool. Ver gadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken) Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christenge meenschap, Westerhoutpark 1A. 9.30: Zon dagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwij- dingsdienst. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Samenkomst 12-13: Zondagsschool o.l.v. Zuster Baaij. 7: Opwek kingssamenkomst. Donderdag 8: Gebedssa menkomst. Alleen voor gemeenteleden. Ze- vende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-beweging geen dienst. Alleen op eerste en derde Zondag van de maand. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmo- nia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen Dhr. A. E. Wunderink, de Bilt. Gemeente Gods. 10: Culturele geb. IJmui- den. 7.30: Parklaan 21. Samenkomsten. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kleuterschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 9.30 en 10.45: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers 7: Dr. H. v. d. Loos. Bijzondere dienst met solozang en zangdienst vanaf 6.40 uur. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Dr. D. S. At- tema, van Huizen. 7.30: Ds. D. J. Roos, van Haarlem. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Stichting „Petra", Ka pel (einde Minahassastraat)Donderdag 8: Dhr. H. v. d. Brink, evangelist te Bloemen- daal. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klop persingel 55—57. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. K. Schouten, van Lisse. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- straat 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. W. H. Velema, Eindhoven. Voorbe reiding H. Avondmaal. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. R. v. d. Mast, Bloemendaal. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels Jeugddienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. W. Mackenzie, Rem., Rotterdam. Rem. Rotterdam. Ned. Chr. Gemeenschaps, bond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maandag 3 Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. C. Goeman. Camp- laan. 10: Dr. A. Dondorp 5.30: Dr. P. J. Richel Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost, H. Av. 10.30: Seniorenkring 1620 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. C. Soutendijk, Dg. Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. D. C. van Wijngaar den, IJmuiden. Geref. Kerk. 10: Ds. C. v. Nood, Velsen. 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdka- kapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugd kerk, 1620 jaar in Maranatha, Dhr. D. C. L. van Dijk. 10.30: Zondagsschool, Kleuter school Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zon dagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. J. van Hille, Rem. Haarlem. Vrij-Katholieke Kerk, Po pellaan 1, 10.30: Gezongen H. Mis. Maandag Uitstelling van het H. Sacrament van 15 tol 19.30, daama Vespers en Lof. Woensdagav geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel, 1215 jaar in Irene, Dhr. D. W. Koerselman. 10.15: Zon dagsschool Julianakwartier, Kon. Wilhel- minaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zon dagsschool Ramplaankwartier, Beatrix- school en Irene. Marinehospitaal. 10: Dienst HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Ol deman, uit Zandvoort. 5: Ds. Knottnerus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. Daalder, uit Haarlem. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eerhard, v. Hillegom. 7: Vicaris L. C. Baljé Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. N. Tref fers-Mesdag. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. Nieuw-Vennep. Ned. Herv. Kerk. 9.30 Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven Abbe- nes 9.30: Ds. G. P. van Ittersum. 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Ds. J. A van Bo ven, H Av. 7: Ds. A. M. Knottnerus, van Oude Wetering, H. Av. en Dankzegging. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. D. Hoornstra. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vica ris L. C. Baljé. 7: Ds. J. v. d. Blink, vloot- predikant te Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. J. A. Mulder, Naarden. 7: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. D. C. van Wijngaarden, IJmuiden-West. Geb. Spaarnberg, Wüstelaan 75, 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, Rem. dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. West. Sions kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. F. C. Willekes, Jeugddienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: Geen dienst. 9.30: Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Dinsdag 8: in de Nieuwe con sistorie der Herv. Kerk. Dhr. M. C. Drayer, van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vica ris Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Ger. Kerk, 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Kerk 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Candidaat J. J. Rebel, van Apeldoorn. Akkrumdijk, 21 te Antwerpen. Aldabi, 20 v. Las Palmas n. Recife. Aihena, 20 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alnati, 20 v. Montevideo n. Buenos Aires. Ariadne, 20 te Rotterdam. Averdijk, 21 te Le Havre. Alamak. 21 Antwerpen. Altair, pass. 21 Finisterre n. Antwerpen. Alwaki, 21 Ouessant gepass n. Marseille. Amstelpark, 21 v. Norfolk n. Nederland. Abbekerk, pass. 21 Minikoy n. Penang. Agamemnon, 21 te Aruba. Annenkerk, 21 te Casablanca. Axeldijk, 21 te Santos. Almkerk, 21 Singapore. Amerskerk, 21 Kobe. Antonia, 21 Pladju. Abbedijk, pass. 21 Vlissingen n. New Orleans. Alamak, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Alkaid, 21 v. Bremen n. Hamburg. Aalsdijk, 22 te Rotterdam. Almdijk, 22 te Rotterdam. Bali. pass. 21 Guardafui n. Djibouti. Beninkust, pass. 21 Las Palmas n. Dakar. Bonaire, 21 v. Amsterdam n. Georgetown. Bloemendaal, 20 550 m. NO. Fayal. Boissevain, 21 v. Montevideo n. Santos. Breda, 20 v. Talcahuano n. Antofagasta. Boschfontein, 21 te Amsterdam. Blitar. 21 Balikpapan. Baud, 21 Priok. Beninkust, pass. 21 Las Palmas n. Dakar. Bintang, 21 te New York. Bloemfontein, 21 v. Las Palmas n. Southampton Coryda, 20 te Rotterdam. Camatia. 22 te Rotterdam verwacht. Castor, 18 v. Mobile n. New Orleans. Corilla, pass. 21 Fayal 27 te Stanlow verw. Caltex Leiden, 22 te Sidon verwacht. Caltex The Hague, 22 v. Sidon n. Rotterdam. Duivendijk, 21 te Cristobal. Dorestad, pass. 20 Sombrero eil n. Rotterdam. Drente. 22 v. Genua n. Port Said. Esso Rotterdam, 20 v. Hamburg te Sidon. Etrema, 21 te Havanna. Eos, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Elizabeth B, 21 te Kiel Holtenau. Friesland (KRL), 21 v. Port Said n. Napels. Ganymedes, 20 v. Casablanca n. Dordrecht. Guineekust, 20 v. Dakar n. Freetown. Groote Kerk, 21 Suez. Graveland. 21 v. Gdynia n. Hamburg. Hoogkerk, 21 te Genua. Helena, 21 te Port au Prince. Hera, 20 1130 m. NO. Sombrero eil. Hersilia, 22 te Ciudad Bolivar verw. Houtman. 21 te Mahe Hector, 21 Alexandria Indrapoera. 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Ittersum, 21 te Genua. Isis, 21 100 m. NO. San Miguel n. Amsterdam. Jason, 21 v. Amsterdam n. La Guaira. Kabylia, 20 v. Napels n. New York. Krebsia, 21 Port Said. Kellia, 22 te Curacao verwacht. Kopionella, verm. 22 v. Rotterdam naar Tlia- meshaven. Koratia, 24 te Rotterdam verwacht. Korovina, verm. 21 v. Rotterdam n. Fredericia Kryptos, 28 te Curasao verwacht. Krebsia, 21 te Port Said. Karimata, 21 te San Dakan. Laagkerk, 21 v. Madras n. Colombo. Lawak, 21 te Cristobal. Lekkerkerk, 21 te Koewait. Lutterkerk, pass. 21 Port Soedan n. Suez. Liberty, Bell, pas. 22 Aden n. Mena el Ahmadi Lindekerk, 22 v. Aden n. Port Said. Lissekerk, 21 v. Rotterdam n. Basrah. Mentor, 21 Paramaribo. Maas, 21 te Pili. Mataram, 21 Singapore Modjokerto, 21 te Rotterdam. Nias, 20 te Colombo. Noordzee, 20 v. Ceuta n. Triëst. Noordam, 24 aan Hoek v. Holl. verw. Oostkerk, 21 v. Port Said n. Genua. Orestes, 21 te Amapala. Osiris, 21 te Pto Cabello. Ouwerkerk, 21 te Bangkok. Peperkust, 21 v. Matadi n. Pointe Noire. Plancius, 21 te Singapore. Prins Willem II, 21 te Cleveland. Prins Casimir, 21 Texel n. Hamburg. Perna, 22 te Rotterdam. Prins Joh. Willem Friso, 21 te Montreal. Prins Maurits, 21 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Philips Willem, 21 v. Hamburg te R'dam. Prins Willem IV, 21 te Rotterdam. Rijndam. 21 te New York verwacht. Rotula, pass. 21 Gibraltar 24 Marseille verwacht. Rijnkerk, 21 te Le Havre n. Amsterdam. Schelpwijk, 21 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Salawati, pass. 21 Guardafui n. Belawan. Sawega, 21 v. Suez n. Colombo. Singkep, pass. 21 Azoren n. Beyrouth. Statue of Liberty, pass. 21 The Brothers naar Mena el Ahmadi. Straat Makassar, nacht 20-21 v. Singapore n. Port Swettenham. Salatiga, 21 1250 m. W. Midway eil. Saidja, 22 Pladju verw Stanvac Selo, 21 Palembang. Straat Banka, 21 Brisbane verw. Swartenhondt, 21 Priok. Sirrah, 21 te Singapore. Sheratan, 22 v. Mena el Ahmadi n. Santos. Sliedrecht, pass. 21 Malta n. Hamburg. Samarinda, 22 v. Mombasa n. Djibouti. Stad Vlaardingen, 21 te Vlaardingen. Themisto, 20 v. Swansea n. Montreal. Titus, pass. 21 Gibraltar n. Faro. Taria, 23 Curasao verwacht. Tiberius, 21 780 m. NO. Barbados. Tankhaven I, 21 Tj. Uban. Tankhaven III, pass. 22 Poeloe Tioman naar Sungeigerong. Teucer, 21 te Amsterdam. Van Riemsdijk, 21 te Makassar. Wieldrecht, pass. 21 Finisterre. Waal, pass. 21 Ouessant n. Lissabon. Westertoren, 21 te Rotterdam. Zeeland (SSM), 21 te Odense. KLEINE VAART Aarnoudspolder, verm. 21 v. Gent n. Rotterdam. Aeneas, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Admiraal Courbet, 21 v. Swansea n. Amsterdam Admiraal De Rutyer, 21 v. Alius te Oxelosund. Adm. Nelson, pass. 21 Kielerkanaal n. Preston Agiena, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Angeja, pass. 21 Vlissingen n. Aberdeen. Arctic, 20 v. Londen te Amsterdam. Amyntas, 20 v. Catania n. Malaga. Ardeas, 20 v. Barcelona n. Tarragona. Algarve, verm. 21 v. Rotterdam verwacht. Att S, 23 v. Swansea te Rotterdam verw. Albergen, 21 te Terneuzen. Amigo, 21 v. Fur te Colchester verw. Betty, 20 v. Grimsby te Antwerpen. Birmingham, 20 v. Goole te de Wear. Bab T, 19 v. Sundsvall n. Zaandam. Berkelstroom, 20 v. Amsterdam n. Londen. Betty Anne S, 24 v. Bremen te Belfast verw. Bill S, pass. 21 Dover n. Waterford. Batavier III, 21 v.. Rotterdam te Londen. Bree Helle, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Caland, 20 v. Holmsund n. Dordrecht. Casana, pass. 20 Kiel n. Rotterdam. Cinderella, 21 v. Rotterdam n. Duinkerken. Corrie B, 21 v. Kopenhagen te Stockholm verw. Diligentia, 21 v. Rotterdam te Vlaardingen verw. Deo Favente, 20 v. Aalborg n. Aarhus. Domburgh, 21 v. Londen te Rotterdam. Delfborg, 20 v. Amsterdam n. Moss. Draco, 21 v. Amsterdam n. Bordeaux. Erasmus, verm. 21 v. Amsterdam n. Kemi. Eibergen, 21 v. Antwe etnprwesaaSe.n anlGS Eibergen, 21 v. Antwerpen te Swansea. Elsenburgh, 21 bij Burlings n. Londen. Ecarnacion, 21 v. Walkom te Oostende. Flevo, pass. 19 Gothenburg n. Venersborg. Gre, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Haaksbergen, 21 v. Antwerpen te Avonmouth. Henrica, 21 v. Rotterdam n. Drogheda. Hoe Vinces, verm. 22 v. Grimsby n. Rotterdam Hado, pass. 21 Vlissingen n. Dublin. Hydra, 17 te Bridgewater. Hontestroom, 20 v. rede Vlissingen n. Letreport Import, pass. 21 Vlissingen n. Lissabon. Ida D, 20 v. Barrow n. IJmuiden. Julia Mary, 20 Brunsbüttel gep. n. Antw. Jan Kreumer, 21 v. Londen te Rotterdam. Joost, 20 v. Zaandam n. Rotterdam. Jaba, verm. 20 v. Gothenburg n. Limfjord. John M, 21 v. Fredericia n. Londen. Keizersgracht, pass. 20 Vlissingen n. Antw. Kemphaan, verm. 21 v. Rudkoping n. Dublin. Kaap Falga, 15 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 18 v. Norrkoping n. Zaandam. Lucas Bols II, 21 v. Sandvik te Rotterdam. Lijnbaan, 21 v. Gothenburg te Rotterdam. Larix, 19 te Kramfors. Liberte, pass. 20 Vlissingen n. Malmö. Limfjord, pass. 21 Vlissingen n. Hobro. Lauers, pass. 20 Brunsbüttel n. Sarpsborg. Leuvehaven, verm. 21 v. Rotterdam n. Malmö. Maartje, 20 v. Zeebrugge te Londen. Midsland, 20 v. Rotterdam te Leith. Muian, 20 v. Antwerpen te Norwich. Mypuck, 20 v. Horsens te Malmö. Merwehaven, 20 v. Philippeville te Algiers. Marathon, 20 v. Frederiksund n. Londen. Marcella, 20 v. Vlissingen n. Glasgow. Maria Theresia, 20 v. Stettin n. Goole. Marie, 21 v. Huil te Amsterdam. Mirfak N, 20 v. Corrientes n. Parana. Matthew, 20 v. Kopenhagen n. Krimpen. Merwehaven, 20 v. Philipaville te Algiers. Monica, verm. 20 v. Oxelosund n. Krimpen a. d. IJsel. Muphrid N, 21 v. Kotka te Hamina. Martje, pass. 20 Brunsbüttel n. Londen. Merak N, 20 v. Bordeaux n. Rouaan. Mudo, 20 v. Boulogne te Stockholm. Noorderlicht, 21 v. Simrishamn te Ronnskar Nassauhaven, verm. 22 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Neerlandia, 20 v. Port Lyautey. Nederland, pass. 20 Brunsbüttel n. Kopenhagen Oosterburgh, 21 v. Paskalavik te Rotterdam. Olwe, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Paloma, verm. 21 v. Grangemouth n. Granton. Perregaux, 20 v. Rotterdam n. Bordeaux. Poortvliet, 21 v. Holmsund te Rotterdam. Procyon, 22-23 v. Londen te Rotterdam. Phecda, 20 te Montevideo. Ponza, 20 v. Gefle te Ala. Pavo, 19 v. Wifstavarf n. Zaandam. Ponza, 20 te Ala. Phidias, 20 v. Faro n. Rotterdam. Renovatie, 21 v. Goole te Rotterdam. Ransel, 20 v. Vlissingen n. Boston. Rio pass. 20 Vlissingen n. Plymouth. Stella Maris, verm. 21 v. Rotterdam n. Selzaete Swift, 20 v. Terschelling n. Rouaan. Spica, 20 v. Sundsvall te Amsterdam. Surte, 21 v. Huil te Amsterdam. Tilly, 18 te Zaandam. Teunika, 21 v. Vlissingen n. Queensboro. Tromp, pass. 20 Vlissingen n. Gent. Volharding, 20 v. Napels te Londen. Westerdok, 29 v. Londen te Amsterdam. Westersingel, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen Wexford, pass. 20 Kiel Holtenau n. Gothenburg Zeehaan, verm. 22 v. Grimsby n. Lerwick. Wickenburgh, pass. 20 Ouessant n. Casablanca. Willem Barendsz, pass. 19 Dover n. Loriënt. Zwaantiena, 21 v. Amsterdam n. Bohus. SLEEPVAART Blankenburgh, pass. 20 Leningrad met bagger molen. Noordzee, 20 200 m. O. San Salvador met stoom schip. Oceaan, 20 te Orange. Oostzee, 20 150 m. W Colombo met baggermolen en ponton. Thames, 20 te Pta del Gada met Crete Avon. Zuidzee, 20 v. Amsterdam n. Terschelling. OFFICëLE PUBLICATIE REHABILITATIE INDISCHE OORLOGSSLACHTOFFERS Door de minister van 'Buitenlandse Zaken, de minister zonder portefeuille mr. J. M. A. H. Luns en de minister van Financiën is met betrekking tot de rehabilitatie van de Indi sche oorlogsslachtoffers een nieuwe richtlijn vastgesteld, die van belang is voor werk nemers en overheidsdienaren, die niet in aanmerking komen voor uitkeringen om dat zij niet hebben voldaan aan de verplich ting tot aanmelding (voor overheidsdienaren: de verplichting tot melding voor dienst- hervatting) Belanghebbenden bij deze richtlijn kunnen zich per briefkaart melden bij de afdeling rehabilitatie Indische oorlogsslachtoffers, Nobelstraat 10, 's Gravenhage. Op de linker kant van de voorzijde vermelden „richtlijn 14". zomede registratienummer indien reeds een aanvraag om uitkeringen werd ingediend. Op 26 Oct., 9 en 23 Nov. Westerhoutpark 1 A, 8 uur, drie voordrachten door Arts A. G. DEGENAAR uit Hil versum over: Kaarten voor de drie voor drachten 4, 5 of 6 gld. (naar draagkracht) aan de zaal. Tel. 18618. Op Accountantskantoor te Haarlem is plaats voor een die zelfstandig kan werken. Ook ouderen komen in aan merking. Br. no. 4722 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32. (tenminste 7 kamers), met garage, evt. met c. v. Santp. of Bl'daal. Koop, koopruil, of huurruil. Ter beschik king halve villa te Nijmegen evt. meerhoeksruil. Adres A. Ph. Krijff. Emmalaan 7, Nijmegen. Te koop aangeb. omg. Kle verpark goed onderh. huis 7 kamers, badkamer, keuken zolder. Leeg te aanvaarden. Brieven no. 816. NIETS VERKOPEN! Eerst VELLEMAN roepen. Wij taxeren gratis voor U, zonder verplichtingen. Tel. no. 14637 K 2500. COSTUUMS, regenjassen, re genmantels, demi's, winter mantels, mantelcostuums, f 10 maandelijks. Schrijf aan Super Standing, Statenlaan 41, Arnhem. Kleur en maat vermelden. kan geplaatst worden op ar chitectenkantoor. Br. no. 821 Bij de GRAFISCHE BEDRIJVEN DAMIATE N.V. (Haarlems Dagblad-Oprechte Haarlemsche Courant) kunnen geplaatst worden niet beneden de 18 jaar ter assistentie aan de rotatiepersen. Brieven met opgave van leeftijd enz. aan de Directie Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Hout straat 93, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10