Voor Breiwol Gevraagd KANTOORRUIMTE 1.50 per 250 gram een 1 e VERKOOPSTER La Douce France nette meisjes CRAMA KLEINE HOUTSTRAAT 7 Huize Modern TROPISCHE VISSEN Reclame Koffie Minister Witte opende centrum voor bejaarden te Zandvoort eei sokken Voor WOL naar liet oude WOL-ADRES van 1875 flinke verkoopster Van BALEN's Koffie en Theehandel juffr. voor kantoorboekhandel Sinds 1945 kzvatnen er 5000 woningen en 150 tehuizen voor bejaarden bij Tiende Dag der UNO in Haarlem herdacht Amsterdamse Beurs Proefproces over verkeersborden VITAMOL PASSAP breimachines 15 Gelukkige toekomst in prachtig landschap Prof. dr. I. Samkalden sprak over „Internationale solidariteit" Haarlemse rechtbank Scheepvaart BON Wie WOL zoekt, gaat naar Hartelijk pleeggezin gezocht Geheel nieuw! Oe Volkscredietbank van Haarlemen omliggende gemeenten he tpt U JEUGDIGE VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT MANLIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT ST'Jl DONDERDAG 27 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Ik zou graag deze Centrale gelukwen sen met haar werk dat zich hier zo fraai manifesteert en de bewoners van „Het Huis in de Duinen" een gelukkige toe komst toewensen in dit prachtige land schap. En als ik dan dit centrum voor ge opend verklaar, dan doe ik dat met een aanmoediging aan de Nederlandse Centrale voor Huisvesting voor Bejaarden: Bouw zo voort". Deze woorden sprak hedenmiddag de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting, ir. H. B. J. Witte in de grote ontspanningszaal van het nieu\ye bejaar dencentrum „Het Huis in de Duinen", dat zich links van de Zandvoorterweg in het duinterrein verheft. En daarmee was officieel dit bejaarden centrum in gebruik genomen, al merkte Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema in zijn welkomstwoord terloops op, dat er al vele bejaarden „clandestien" in woonden. De minister vestigde er in zijn rede de aandacht op, dat het probleem van de „oudeliedenzorg" zich sinds de bevrijding in sterkere mate in onze aandacht heeft opgedrongen. Dat wordt ten eerste ver klaard door een paar eenvoudige vergelij kingen van cijfers: in de jaren 1870'79 had een pasgeboren kind gemiddeld de kans om 38 jaar te leven. Nu is die gemid delde kans 70 y2 jaar. En 60-jarigen heb ben nu blijkens de statistieken een gemid delde kans om nog 18 jaar te leven. Het ouder worden van de bevolking Bij de tiende herdenking van de Dag der UNO in Haarlem bleek gisteravond hoe gelukkig de gedachte is geweest van de Vereniging voor Internationale Rechts orde (VIRO'i om een twintigtal organisa ties van verschillende richting samen te brengen in het „Centrum voor Internatio nale lezingen". De belangstelling in de tuinzaal van het Concertgebouw was ver heugend groot. Dr. F. Bender wees er in zijn openingswoord op hoe moeilijk en ook hoe noodzakelijk het is het UNO-werk, dat onvermijdelijk met een sfeer van officiali- teit is omgeven, zoveel bekendheid te ge ven dat het gaat leven in de hoofden en harten van de mensen. Prof. dr. I. Samkalden, hoogleraar in de rechts- en staatswetenschappen aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, hield vervolgens zijn lezing „Internationale so lidariteit", die was gewijd aan de mogelijk heden en de moeilijkheden bij het verle nen van technische bijstand aan landen die een versnelde ontwikkeling behoeven. Hij toonde in een helder betoog aan dat de lotsverbondenheid der volken zich nimmer klemmender heeft geopenbaard dan van daag. De solidariteitsgedachte die Chur chill en Roosevelt neerlegden in hun At lantisch Handvest en die dank zij generaal Smuts in de aanhef van het UNO-Hand- vest is behouden, is dank zij het „Punt Vier-program" van president Truman in praktijk gebracht. Het Britse Gemenebest is daarop gevolgd met het Colombo-plan voor Zuid-Oost-Azië en ook de UNO is tot het besef gekomen van een collectieve ver antwoordelijkheid jegens minder-bedeelde naties. Het is evenwei te betreuren dat de gro te mogendheden de voorkeur geven aan hun nationale programma's omdat de UNO, waarin hulpverstrekkende en hulpontvan- gende landen tezamen vertegenwoordigd zijn, het aangewezen orgaan voor interna tionale hulpverlening is. De twistvraag wie het cadeautje zal schenken heeft bij voorbeeld tot gevolg gehad dat het bijzon dere UN O-fonds voor de economische ont wikkeling (SUNFED) voorlopig is afge legd. Niettemin is er een gestadige groei van de solidariteitsgedachte, die steunt op welbegrepen eigenbelang. Prof. Samkalden opperde de mogelijk heid om het Nederlandse Rampenfonds bijvoorbeeld te bestemmen voor ontwikke lingsplannen in het buitenland. Een Ne derlands initiatief in de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking of de Raad van Europa om schenkingen of renteloze voorschotten beschikbaar te stel len voor de ontwikkeling van Zuid-Italië of Griekenland zou hij toejuichen. Dr. Bender dankte prof Samkalden voor zijn voortreffelijk overzicht en kon digde aan dat er in de pauze een inzame ling gehouden zou worden voor het Kin dernoodfonds van de UNO (UNICEF). De bijeenkomst werd besloten met de verto ning van twee films. „Scholen in de woes tijn" gaf een beeld van het onderwijs dat de Arabische vluchtelingen in Palestina ontvangen, de andere liet de ontstellende gevolgen van de bodemerosie in India zien. 3-3 Va Nederl/47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper lethlehem Steel IJ S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 997/i# 100 329 Vx 29 8 '4 296 356 47424 285 340 329 205)4 455 257 61454 585% 136 207 '4 182)4 239 15514 156 261J4 224 22614 22214 65 153/4 58% 135/4 5614 Openings koersen 9914 99% 322 295 293 350 470 285 331 320 20514 448 255 610 582 137 203 175 239 155 154 26114 222 22614 22214 6514 153 55 133 55/4 30% wordt ook veroorzaakt door de daling van het geboortecijfer: in 1875: 36 en thans 21. Wanneer dan toch in 50 jaar de bevol king van ons land verdubbeld blijkt te zijn, dan ziet men hoezeer dit gezocht moet worden in de langere gemiddelde levens duur. In 1920 waren er 400.000 ouder dan 65 jaar en in 1950 800.000. Het aantal is thans het millioen overschreden. „Het verheugende hierbij is, dat de be jaarden physisch ook in een veel betere staat verkeren. Slechts tien percent van de bejaarden in ons land heeft meer dan in cidentele verzorging nodig, de rest kan zichzelf redden", aldus de minister. De huisvesting van bejaarden is een spe cifiek facet voor de algemene woningnood. Bijna tachtig percent van de bejaarden leeft zelfstandig in een eigen gezin of op een kamer alleen en ruim twintig percent is wat dit aangaat afhankelijk van kinde ren of tehuizen. Dit op zichzelf toont reeds de veelzijdige differentiatie in deze be volkingsgroep, wier huisvestingsprobleem men dan ook beslist niet eenzijdig moet gaan oplossen. Vandaar dat de minister zich verheugde over de activiteit van vier landelijke stichtingen op dit gebied, waar van deze Centrale er één is. Het grote gezelschap genodigden voor deze opening, onder wie ook de waarne mend Commissaris der Koningin in Noord holland, de heer A. J. B. Prakken zich be vond, werd verwelkomd door de burgerva der van Zandvoort, mr. H. M. van Fene ma. Verder werd het woord gevoerd door de voorzitters van de Nederlandse Centrale voor Huisvesting voor Bejaarden, prof. dr. J. H Tun tier, en van de plaatselijke stich ting „Het Huis in de Duinen", de heer S. van Galiën. De Haarlemse rechtbank zette vanmor gen de behandeling van de zaak tegen de rijschoolhouder W. G. voort, die een proef proces had uitgelokt over de verkeersrege ling in de Grote Houtstraat nabij het kruis punt met de Gedempte Oude Gracht. In de Grote Houtstraat zijn namelijk behalve een spijkerpad twee bordjes aangebracht waar uit de weggebruiker kan opmaken, dat het langzaam verkeer zich rechts en het snel verkeer zich links moet opstellen. De eige naar van de rijschool zag hierin een moei lijkheid voor het rechtsafslaand snelver keer, dat wanneer het de aanwijzingen cor rect volgt, öf het overige snelverkeer moet ophouden öf het langzaam verkeer de pas moet afsnijden. Als getuige-deskundige verscheen de hoofdinspecteur van de Haarlemse ver keerspolitie, de heer I. B. Brauckmann, die op een vraag van de president van de rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken mededeelde, dat de aldaar geplaatste bordjes van voor de twèede we reldoorlog dateren. De bordjes zouden zijn geplaatst in overleg met de dienst Openbare Werken, zonder dat daarvoor een officieel besluit genomen was. Volgens de getuige- deskundige heeft het bevoegd gezag, waar onder ook de politie valt, geen machtiging nodig van de gemeenteraad en kan het dus op eigen gezag de aanwijzingen, die betrek king hebben op de regeling van het ver keer, zelf bepalen. Op de vraag van de president waarom er door de dienstdoende agenten vrijwel nooit proces-verbaal wordt opgemaakt tegen die autobestuurders, die bij de Grote Hout straat rechtsaf de Gedempte Oude Gracht oprijden, gaf de heer Brauckmann toe, dat de agenten oogluikend deze „overtredin gen" toelaten. Het verkeer gaat namelijk, aldus de getuige-deskundige, voor negentig percent rechtdoor en slechts voor tien per cent rechtsaf. Bovendien zou een andere verdeling van de rijbaan dan de bestaande nog meer be zwaren op verkeers-technisch gebied op leveren. Verdwijnen Een getuige a décharge, een verkeersdes- kundige van de A.N.W.B., meende, dat het beter zou zijn indien de bordjes geheel ver dwenen, waarmee de verdediger, mr. Eijgenraam het uiteraard eens was. Even daarvoor had de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vijf gulden boete subsidiair twee dagen hechtenis ge vraagd. Pleiter vroeg zich voorts af of de borden wel bindende kracht hadden en vervolgens ging hij diep in op de vraag of de borden wel aan de doelmatigheid be antwoorden. Tenslotte wees hij er op, dat men in kringen van verkeersdeskundigen uitgaat van de gedachte, dat er een zo groot mogelijke uniformiteit moet bestaan ten opzichte van de verkeersborden. Pleiter kwam tot de conclusie, dat de verdachte ontslagen dient te worden van rechtsvervolging. De rechtbank zal op 10 November in deze zaak uitspraak doen. Aardijk, 26 te Havana. Albireo, 26 te Buenos Aires. Annenkerk, 25 te Antwerpen. Averdijk, 25 v. Rio de Janeiro n. New York. Amstelkroon, 26 v. Rotterdam n. Canada. Amstelstroom, 26 v. Rotterdam n. Canada. Argos, pass. 26 Dover n. Algiers. Aldabi, pass. 26 St. Paulsrock n. Recife. Arendskerk, 27 ie Kaapstad verwacht. Almkerk, 26 v. Singapore te Port Swettenham. A mor, 26 Heraklion. Aitair, 27 te Rotterdam. Annenkerk, 27 te Rotterdam. Arendskerk, 27 te Kaapstad. Bussum, 25 terug proeftocht Schiedam. Bennekom, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Boissevain, 26 te Rio de Janeiro. Britsum, 26 v. Le Havre n. Amsterdam. Boschfontein, 26 v. Amsterdam n. Southampton Beninkust, 25 v. Freetown n. Lago. Bloemendaal, 25 560 m. ZW Fayal. Boschfontein, 27 te Southampton. Ca it ex Delft, 26 v. SidQn n. Rotterdam. Camitia, 25 v. Rotterdam n. Curacao Clavella, 26 te Abadan. Congostroom, 26 v. Cape Coast n. Lagos. Camphuys, 26 te Menado. Cameroenkust, 26 v. Bordeaux n. Dakar. Corilla, 26 te Stanlow. Callisto, 26 v. Belfast n. Hampton Roads. Coryda, 26 v. Hamburg n. Curacao. Caltex Leiden, pass. 27 Algiers n. Rotterdam, vjinuiia, pass. 26 Flores n. Stanlow. Ganymedes, 26 te Dordrecht. Dongedijk, pass. 25 Azoren n. Southampton. Dorestad, 25 440 m. ZW.t.W. Flores. Duivendrecht, 9 Nov. te Londen verw. Drente, 27 v. Suez n. Colombo. Esso Amsterdam, pass. 26 Malta n. Ras Tanura. Elizabeth B, pass 26 Dover n. Fowey. Eos, 26 te Amsterdam. Esso Den Haag, pass. 26 Algiers n. Sidon. Esso Rotterdam, pass 26 Algiers n. Sidon. Eendracht, 26 v. Bremen n. Haifa. Etrema, 27 te Curacao. Erinna, 26 ie Pladju. Friesland (KRL), 26 te Genua. Friesland (SSM), 26 v. Methil n. Rotterdam. Garoet, 2 Nov. Manilla verw. Ganymedes, 26 te Dordrecht. Groote Beer, pass. 26 Ouessant n. Port Said. Groote kerk, 26 te Genua. Guineekust, 25 v. Monrovia n. Accra. Helena, 26 te Guanta. Helicon 26 te Port au Prince. Hera, 26 te Willemstad. Hestia, 27 te New York. Hoogkerk, 27 te Port Said. Isis, 26 te Amsterdam. Indrapoera, 27 te Schiedam. ittersum, 26 v. Marseille n. Antwerpen. Jagersfontein, 26 v. Las Palmas n. Kaapstad. Kertosono, pass. 26 Fayal n. New York. Krebsia, pass. 26 Aden n. Mena el Ahmadi. Kertosono, pass. 28 Azoren. Kieldrecht, verm. 26 v. Brisbane n. Newcastle News. Kaslmbar, 26 te Banda. Kaliange, pass. 26 Wangi n. Makassar. Karimun, 26 rede Semarang. Korenia, 27 te Curasao. Korovina, 26 v. Rotterdam n. Fredericia. Kopionella, 27 v. Thameshaven n. Curasao. Kryptos, 27 te Curasao. Liberty Bell, 26 200 m. ZO. Mena el Ahmadi. Loosdrecht, 30 te Rotterdam verwacht. Lekkerkerk, 26 te Eawrah. Laurenskerk, veim. 27 v. Banderabbas naar Basrah. Loppersum, 26 200 m. W.ZW. Lands End. Lindekerk, 27 te Suez. Lissekerk, pass. 26 Gibraltar n. Port Said. Maasdam. 25 te New York. Mijdrecht, 26 te Hamburg. Mitra, 26 te Balikpapan verw. Moordrecht, 2 Nov. te Mena el Ahmadi verw. Mariekerk, 26 te Antwerpen. Mirza, 26 120 m. N. Bahrein. Nieuw Amsterdam 26 te Rotterdam. Noordzee, 25 te Triest. Oberon, 26 te Curasao. Prins Willem v. Oranje, pass. 26 Belle Isle naar Le Havre. Papendrecht, 31 te New York verw. Pendrecht, 27 te Nynashamn verw. Prins Fred. Hendrik, 26 te Le Havre. Reael, 26 te Semarang Roggeveen, 26 te Lindl. Rotuia, pass. 26 Str. Bonifacio n. Napels. Rijndam, 29 Cobh verw. Raki, 26 v. Ummsaid n. Bahrein. Rijnkerk, 26 v. Vlissingen n. Amsterdam. Rempang, 27 v. Rotterdam n. Lissabon. Stentor, 25 te Rotterdam. Siberoet. 26 te Soerabaja. Sinabang. 26 te Singapore. Stanvac Ogan, 26 te Bangkok. Sumatra, 26 te Cochin Sunetta, 28 Kawasaki verw. Stanvac Djirak, 26 Pulobukom. Stanvac Talang Akar, 25 v. Sungeigerong naar Belawan. Sliedrecht, 29 te Hamburg verw. Scherpendrecht, 28 te Rotterdam verwacht. Sheratan, 26 50 m. ZO. Socotra. Stad Breda, 26 te Amden verwacht. Stad Dordrecht, verm. 26 v. Trapani n. Palermo Statue of Liberty, pass. 26 Muscat n. Mena el Ahmadi. Samarinda, 26 te Djibouti. Schie. 27 te Antwerpen. Slamat, 27 te Genua. Tabinta, 26 te Panarukan. Tankhaven III, 27 te Surabaja. Tamo, 26 te Santos. Tero, pass. 26 Bahia n. Rio de Janeiro. Tjitjalengka, 26 te Maritus. Tibia, 27 te Fremantle. Van Riemsdijk, 26 te Surabaja. Van Noort, 26 te Probolinggo. Westland, pass. 26 Madeira n. Amsterdam. Willem Barendsz, 25 720 m. ZW. Fayal. Woensdrecht, pass. 26 Galapagos Earch naar Sydney. Wonorato, pass. 26 Kp. Guardafui n. Aden. Woensdrecht, 17 Nov. te Sydney verw. Wieldrecht, 29 te Sidon verw. Waterman, 27 v. Rotterdam n. Curasao. Willemstad, 26 te Oranjestad. Wonorato. 27 te Aden. Zijpenberg, 25 v. Algiers n. IJmuiden. Zeeland (SSM), 26 v. Gdynia n. Thames. Zuiderkruis, 27 te Las Palmas. KLEINE VAART Auriga, 26 v. Dover te Rotterdam. Amigo, 26 v. Colchester te Zeebrugge. Audacia, 26 v. Londonderry te Port Talbot verw Anna Sylvia, 26 v. Amsterdam n. IJmuiden. Alcetas, 26 te Rotterdam n. Amsterdam. Aktjo, pass. 26 Vlissingen n. Hansweert. Arak, 26 v. Fowey te Hamina. Atlantis, 25 v. Kotka n. Londen. Algarve, verm. 25 v. Cork n. Swansea. Appingedam, 25 v. Rotterdam te Lissabon. Auriga, 26 v. Dover te Rotterdam verw. Batavier I, pass. 26 Finisterre n. Bayonne. Birmingham, 26 v. Harlingen n. Goole. Boreas, 25 v. Tel Aviv n. Haifa. Borculo, 25 pass. Brunsbüttel n. Hull. Bill S, verm. 25 v. Waterford n. Swansea. Catharina W, 26 te Brunsbüttel. Catharina W, 26 te Brunsbüttel. Cinderella, 25 v. Antwerpen te Boulogne. Citadel, 26 te Vlissingen. Deo Favente, 26 v. IJmuiden te Amsterdam. Driebergen, verm. 26 v. R'dam n. Southampton Daniel, 26 v. Coleraine n. Belfast. Delta, pass. 25 Vlissingen n. Londen. Dollard, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Encarnacion, verm. 26 v. Ostende n. Rotterdam Eibergen, verm. 26 v. Swansea n. Antwerpen. Elisa, 26 v. Londen te Rotterdam verw. Europa, 26 v. Londen te Rotterdam. Elisabeth Roorda, 26 v. Velsen te Rotterdam. Eljo, 21 v. Masnedsund te Karlskrona. Elisabeth Roorda, 26 v. Velsen te Rotterdam. Ferocia, 26 v. Vannes te Casablanca verw. Finlandia, pass. 26 Vlissingen n. Terneuzen. Goote, 26 v. Amsterdam te Manchester verw. Geziena Hendrika, 26 v. Piraeus te Benghazi. Heemskerk, 26 v. Port Talbot te Gent. Hydra, pass. 22 Lizard n. Caen. Haaksbergen, 26 v. Swansea te Brest. Helvetia, 26 v. Londen te Rotterdam verw. Heerengracht, 25 v. Mariehamn te Helsinki. Henrica verm. 26 v. Drogheda n. Manchester. Ilias, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Ida D, 26 v. Rotterdam n. Flensburg. Jan Kreumer, 26 v. Londen te Rotterdam verw. John M, 25 v. Gent n. Duinkerken. Keyser, pass. 25 Vlissingen n. Gent. Kora, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Koningin Emma, 25 v. Hoek v. Holl. te Schiedam Leuvehaven, 26 v. Malmö n. Kopenhagen. Lijnbaan, 25 v. Rotterdam te Liverpool. Lydia (i), 25 v. Rotterdam n. Londen. Matthew, 26 v. Rotterdam te Southampton. Muphrid N, verm. 26 v. Hamina n. Gent. Maartje, 26 v. Zeebrugge te Londen. Marcella, verm. 26 v. Glasgow n. Rotterdam. Mirach N, 26 v. Casablanca te Nantes verw. Myfem, 25 v. Parijs n Rouen. Mynelis, verm. 26 v. La Rochelle n. Avonmouth Merak, 25 v. Hudiksvall te Zaandam. Monica, 26 v. Oxeiosund te Rotterdam. Nassauhaven, 26 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Noorderhaven, verm. 26 v. Rotterdam n. Flens burg. Nautic, verm. 26 v. Flensburg n. Wismar. Neeltje B, 26 v. Livorno te Genua. Noorderlicht, verm. 27 v. Baatskaernaes naar Garston. Nijenstein, pass. 25 Vlissingen n. Londen. Pavo, 25 v. Wifstavarf te Zaandam. Perregaux, 25 v. Rotterdam te Bordeaux. Polaris, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Plato, 25 v. d. Gdynia n. Leningrad. Pavo, 25 te Zaandam. Phidias, 26 v. Faro te Rotterdam. Spirit, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 25 te Gent. Veenenburgh, 26 v. Middlesbro te Rotterdam. Volharding, 26 v. Londen te Rotterdam. Volharding 26 v. Londen te Rotteradm. SLEEPVAART Blankenburgh, 25 v. Leningrad te Lubeck. Ebro, pass. 25 Lands End n. Felixstowe. Gele Zee, 25 200 m. Z.t.O. Saigon met ss. Oceaan. 25 200 m. NW. Kp. San Antonio met ponton. Oostzee, 26 330 m. W. Sabang met baggermolen en ponton. 'n Idee uit Italië weet je nog, caro mio", schreef zij uit Milaan, „hoe je die elegante edelman op dat schilderij van. Rafael benijdde omdat hij niet twee precies dezelfde suffe sokken hoefde te dragen? Daarom zend ik je dit tweekleurige pendant - zelf gebreid - romantisch. modern èn pura lana l" Zie, dit is nu het aardige van zelf-breien: U kunt van |§g||Pa tot z Uw eigen fantasieën en ideeën uitvoeren. U kunt zélf de mooiste kleuren combineren. U breit precies hoé en wat U wilt. Maar onthoud: Uw werk is wol waard! De beste breiwol! Het meest modieuze materiaal voor warme en sportieve, kleding. Linkervoetvoorkant geel achterkant zwart Rechtervoetvoorkant zwart achterkant geel Zojuist verschenen: het interessante boekje „Wolgebreid is welgebreid". Zend omgaand deze bon voor een present-exemplaar aan; Internationaal Wol Secretariaat, Rokin 9-15, Amsterdam Naam Adres Woonplaats COKLSTTIRS S.V.P. 99 r-rn 99 Ojy O Speciaal adres voor Breimachines Tempelierssfraat 68 De beste soorten van de beste fabrieken Zwitserse Schoonheids producten in Haarlem e.o. of Amster dam, voor jongens van 12 j., wiens ouders in buitenland wonen. Brieven no. 841. Ged. Oude Gracht 64 Haarlem Patroon en onderricht gratis Levensmiddelenbedrijf Fa. W. Zwanenburg en Zonen, Santpoorterstraat 54, telef. 14190, Haarlem vraagt. Mevrouw, (heus, U doet een goede keus) met LINCOL WAS voor Linoleum-Parket en Meubelen, in de kortste tijd, een prachtglans en lang houdbaar, U zal daar ver baasd van zijn. Waar niet verkrijgbaar, tel. 14214. op sociaal-verantwoorde voorwaarden (zondei winst) CREDIETEN voor noodzakelijke aankopen, die U niet Inééns kunt betalen; FINANCIERING van Uw Inkopen bij deelnemers (winke liers) aan het Kennemer Financierings-instituut; VOORSCHOTTEN op pensioenen; ADVIES om te voorkomen, dat U te zware lasten te dragen krijgt en HULP als U in moeilijkheden bent geraakt (sanering) Uw zaken worden vertrouwelijk behandeld: Inlichtingen, Kleine Houtstraat 70. Haarlem en bij de plaatselijke cor respondenten Offerte gevraagd door Groothandel Brieven onder no. 850 bureau v. d. blad. per 2-1-1956 in Haarlem of directe omgeving. Tenminste 50 m2 verdeeld over 2 kamers, bij voorkeur parterre. Vereist: moderne stookge- legenheid en in ieder opzicht representatief. Brieven onder nummer 845, aan het bur. van dit blad. Wij leveren U onze prima vers gebrande voor slechts Dat kan alleen het vertrouwde adres NIEUWE GROENMARKT 2 - HAARLEM - TEL. 19544 Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem biedt plaats aan een en een leeftijd ongeveer 18 jaar, Mulo-opleiding gewenst. Sollicitaties richte men aan de personeels afdeling, Waarderweg 80 te Haarlem. WIJ VRAGEN voor spoedige indiensttreding Prettige werkkring - Hoog loon Pers. of schr. soil. JOH. MEYER Zn., Dames- en Herenmodes en Confectie. Kennemerl. 36, IJmuiden Prijs 295.— contant of 4.40 per week. Alleenverkoop Haarlem en omstreken Vraagt demonstratie aan huis. Ai "F C Af Bosch en Vaartstraat 15 - Tel. 18564 V I I Ei De echte elegance weerspiegelt zich het best in de Franse mode. die door haar charme, esprit en gratie vermaard is. Onze nieuwe collectie toont U de beste orestaties der Parijse modistes. GROTE HOUTSTRAAT 79 - HAARLEM EEN ECHTE VROUWELIJKE TAAK! Op onze Afd. Opmaak, waar horloges en sieraden gereed gemaakt worden voor de verkoop, is plaats voor enige Lagere schoolopleiding is voldoende. Behoorlijk loon en reisk.vergoeding. Eigenh. geschr. soil, zenden naar de Personeels- Afd. JANSEN POST COCX N.V., Nes 5—7, Amsterdam-C. (Prisma - horloges - goud - zilver). GEVRAAGD Hoog loon. Brieven onder no. 846 aan het bur. v. d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11