Albert Heijn SPECULAAS Vihhodk. Wasmachines Stofzuigers Rijwielen Sport in het korl CPuxor, Groeit de conjunctuur ons boven het hoofd? Zwart- Wit. All -round timmerman aankomende- en hulpmonteurs s, Rijwielhuis „WILHELMINA" AH-THEE! Zo krachtig - zo geurig Zo voordelig Extra voordeel voor U t Slechts één week enorm voordelig 250 gram OUVREUSE B. VAN FRANK B. VAN FRANK Effecten- en Geldmarkt Scheepvaart Gevr. vakkundige Wals-Machinist TOFFEES Een nacht zonder hoest! WOi.. .JAG 2 NOVEMBER 1 955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COU RANI 10 Aan AH-Thee blijft U de voorkeur geven. Omdat er geen geuriger, geen krachtiger, geen voordeliger thee bestaat. Proef en profiteer! Of liever, profiteer dubbel! Koop al Uw boodschappen bij Albert Heijn. Dan ontvangt U niet alleen de beste kwaliteit tegen de laagste prijzen, maar U kunt bovendien ten volle profijt trekken van het verrassende en winstgevende AH-obligatie-spaarsysteem! dan elk ander kwaliteitsmerk. pak 100 gram Groenmerk P9 fijnste ]ava-Sumatra mélange OC Roodmerk 7« volle en krachtige thee Geelmerk 75 lava-mélange, goede afschenk AH-THEE - 10% goedkopei oak 100 gram Blauwmerk RR Ceylon mélange, rijke afschenk Zilvermerk qfi Tarry mélange, aparte smaak Goudmerk nc Engelse mélange, fijn geurig UO geconcentr. gram gram 150 gram 150 gram groot blik Voor elke bestede gulden kunt U 1 spaarzegel a 10 ct. kopen. Als U 49 gulden hebt gespaard, ontvangt U een winstdclende K AH-klantenobligatie, groot f. SO.- (of rente op rente kwekende AH-spaarobligatie, groot f. SO.-). De effectenhandel geeft voor een AH-klantenobligatie een aanzienlijk hoger bedrag dan de nominale waarde van f. SO.-. 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente winstaandeel Nu hebt U 3 redenen om bij AH te kopen: ÏMvwRLEM BAKKERIJEN Grote Houtstraat 139 - Tel. 13491 Voor onmiddellijke indiensttreding gevraagd Aanmelden hedenavond tussen 7.30 en 8.30 uur. 500 FLANELLEN LAKENS, 150x230 geen 6.90 maar 4.00 600 FLANELLEN LAKENS, 150x240 geen 9.50 maar 5.50 FLANELLEN MERK- LAKENS, iets smoezelig pft geen 11.90 maar O.^U CONGOLINNEN LAKENS, 150 x 230 m 12 jaar garantie l.yU MERKDEKENS VOOR CENTEN GROTE SLOPEN1.25 5 DDDDD DOEKEN 1.19 viert zijn jubileum Morgen 5 jaar in de Floresstraa! Iedere koper die 10.besteedt, krijgt een ROOMBOTERBANKETSTAAF CADEAU, niettegenstaande onze lage prijzen. Lodenstoffen, Japonstoffen, Dekens. Broekstoffen merk AB, D.- en H.-ondergoed, Zwanendons flanel D.- en Il.-pyama's enz. tegen fabelachtig lage prijzen NU DUS DIRECT EN REGELRECHT NAAR Floresstraat 10 - Haarlem-N. - Tel. 20556 (De straat waar Donderdags markt wordt gehouden) v. Ouwel- en D.R.G.-zegels worden in betaling aangenomen. Het is tot op zekere hoogte een tegen strijdigheid dat de effectenbeurzen de laatste weken een neiging hebben tot ver slapping en lusteloosheid en de handel aanmerkelijk is ingekrompen, terwijl uit het bedrijfsleven over nagenoeg geheel Europa nauwelijk anders dan gunstige be richten inkomen, om van de V.S. maar niet te spreken, waar de nationale productie met een cijfer dat de 400 milliard nadert hoger is dan ooit tevoren. Zelfs het Engelse bedrijfsleven rapporteert goede resultaten en ook in Frankrijk beweegt de conjunc tuur zich, in weerwil van de politieke moeilijkheden, in opgaande lijn, terwijl in West-Duitsland de productie voor Sep tember weer 9 pet. hoger lag dan in Au gustus en 14 pet. hoger dan in September van het vorig jaar. En wat in ons eigen land aan berichten over de industrie bin nenkomt is eerder bemoedigend dan te leurstellend. De industriële productie blijft zich op een hoog peil bewegen, de export cijfers voor Augustus waren aanmerkelijk beter dan die van Juli en de omzetten in de dëtailhandel wijzen nog altijd op een vooruitgang. Er zullen natuurlijk uitzon deringen zijn, maar over het algemeen is er in ons land van een achteruitgang der industriële activiteit geen sprake. Een sprekend symptoom van de gunstige conjunctuur is bijvoorbeeld de enorme bedrijvigheid in de scheepsbouw, hier zo wel als in andere landen met name in West-Duitsland, een bedrijfstak, welke uiteraard met de conjunctuurbeweging over de gehele wereld ten nauwste ver band houdt. In de meest landen zitten ue scheepswerven tot over de oren in de op drachten en dat de Koninklijke de laatste tijd niet minder dan 40 tankschepen bij verschillende werven heeft besteld, waar van ook een deel in ons land, moet toch wel de indruk wekken dat men in kringen, die de wereldconjunctuur scherp in het oog houden en wegens hun internationale oriëntering daartoe ook de gegevens heb ben, vooreerst nog geen teruggang vreest. In verband met de stijgende wereldpro ductie is de vraag naar scheepsruimte de laatste maanden weer toegenomen, als ge volg waarvan thans ook voor oude schepen weer hogere prijzen worden betaald. Een maatschappij als ,,De Schelde" deelt mede dat een goede bezetting van het bedrijf tot 1959 gewaarborgd is en bij de andere Ne derlandse werven verkeert men in een dergelijke positie. De recente cijfers van de AKU hebben doen zien dat het derde kwartaal een nieuwe stijging van de om zetten heeft gebracht en dat ook de winst marges groter waren dan in het vorige kwartaal. De Unilever heeft deze week voor de tweede keer in korte tijd een bonus van 25 pet. aangekondigd en medegedeeld dat ook over deze bonusaandelen het divi dend van 1955 zal worden betaald. Daar hetzelfde interimdividend is aangekondigd als het vorig jaar, mag wel weer op een uitkering van 14 pet. worden gerekend, wat wil zeggen dat inplaats van over f 1000 nominaal thans over f 1562.50 dividend zai worden betaald en zij. die de aandelen voor de uitkering van de eerste bonus reeds be zaten, bijna 22 pet. dividend ontvangen. Het wachten is nu op de cijfers van Phi lips over het derde kwartaal, maar de ver wachting'bestaat dat ze, om bet nu maar voorzichtig te zeggen, n.i.et teleurstellend zullen zijn. Het is bekend dat Philips zijn belangensfeer en productieprogram nog' voortdurend uitbreidt. De Belgische Phi- lipsfabrieken bouwen in Turnhout een nieuw complex dat B fr. 100 millioen za.' kosten en dat een van de voornaamste en modernste werkplaatsen van Europa zal worden, waar om te beginnen 250 personen zullen worden tewerk gesteld. De Zweedse Philips heeft over het op 30 April ge ëindigde boekjaar een winst behaald, die Zw Kr 11 millioen hoger is dan die van het voorgaande jaar en het dividend wordt van 6 tot 7 verhoogd. Maar ook in de kleinere ondernemingen houdt een levendige bedrijfsontwikkeling aan, terwijl de situatie in Indonesië zich dermate schijnt te wijzigen dat nier» vou. de Nederlandse aldaar werkende onder nemingen wat meer perspectief ziet. De recente faciliteiten voor ue exportbedrij ven zijn voor de betrokken ondernemingen hoogst belangrijk en zullen na verloop van tijd aan de Indonesische economie ten goede komen. Blijft de regering-Harahap in het zadel, dan is een vruchtbare samen werking" met de leiding van de Bank In donesia te wachten en wordt de kans gro ter dat de noodzakelijke buitenlandse ore- dieten, met name ook uit de V.S. zullen kunnen worden verkregen. Het bovenstaande, waaraan nog heel wat zou kunnen worden toegevoegd, is vol doende om te doen zien dat het weifelend karakter van de beurshandel hier zowel als in het buitenland, niet aan de stand van de conjunctuur als zodanig kan women toegeschreven. De verklaring van dit verschijnsel zal men moeten zoeken in de .vrees dat de conjunctuur ons om zo te zeggen boven het hoofd groeit. In de grond van de zaak is het de overmaat van werkgelegenheid welke de regering zorg baart, nadat men een paar jtiar geleden alles op haren en snaren heeft gezet om de werkloosheid te bestrijden. Het tekort aan personeel is in de V.S., in West-Duitsland. in België en in ons land uiteraard een stimulans naar hogere lonen en andere tegemoetkomingen aan de arbeiders (vijfdaagse werkweek in België) waardoor aan de ene kant de productiekosten stijgen en aan de andere kant de consumptie toeneemt. Zoals we reeds eerder schreven heeft dé Duitse minister van Econmische Zaken een grootse en moderne campagne via advertenties in de bladen op touw gezet om een verdere stijging van de prijzen tegen te gaan. De overheid zal haar uit gaven beperken, de invoerrechten zullen worden verlaagd, de belastingen zullen worden verlaagd om aan de werking van een loon-prijsspiraal te ontkomen. Op merkelijk is in dit verband dat men in .Engeland de zaak juist van de andere kant aanpakt. Daar zal de import worden be perkt en zullen de belastingen worden verhoogd om de consumptie te doen dalen en ook in ons land zijn de regeringsmaat regelen van de laatste weken er meer op gericht de import te doen dalen door een beperking van de investeringen. Er blijkt wel uit dat men ten aanzien van de con- junctuurbeheersing nog geen vaste uni forme normen heeft en met de geweldige industriële expansie van deze tijd min of meer verlegen zit. Aan de ene kant heeft minister Zijlstra overeenkomstig de sug gesties van het Economisch Planbureau de laatste jaren en ook onlangs nog op de noodzakelijkheid van industriële expansie, zij het dan meer in de diepte dan in de breedte gewezen en het is duidelijk dat ook een expansie in de diepte, d.w.z. een stre ven naar veredeling en een hogere kwa liteitsgraad van de producten met belang rijke kapitaalsuitgaven gepaard gaat. En het is feitelijk tegennatuurlijk een der gelijke verbetering van de bedriifsmoge- liikheden af te remmen. Dit is dan ook alleen te verklaren uit de vrees voor een verdere toeneming van het tekort aan werkkrachten, dat echter volgens minister Zijlstra vermoedelijk slechts tijdelijk is. Vandaar ook dat door het Verbond van Nederlandse Werkgevers en ook door prof. Witteveen^wordt aangedrongen op een be perking van de bestedingen bii de over heid.' omdat deze, zoals laatstgenoemde heeft opgemerkt, voor een goed deel infla toir zijn. Ook dr. Drees jr., heeft onlangs op deze zwakke plek in onze nationale economie de vinger gelegd en in de Kamer is men thans bezig dit de regering onder het oog te brengen. Tenslotte zal voor een gezonde evenwichtigheid van de betalings balans moeten worden gezorgd, welke voor een groot deel van de exnort afhankelijk is. De exnortbedrijven zullen dus zo mo gelijk niet in hun expansie moeten worden belemmerd, maar de overheid zal door be- nerkin» van baar lonenda en kapitaals uitgaven vóór bet bedrijfsleven ruimte voor expansie en nieuwe investeringen moeten iaten. En de weg. die de Duitse minister van Economische Zaken thans inslaat is vermoedelijk niet de slechtste. "WERELDRECORD. Tijdens de Russi sche kampioenschappen in Stalingrad heeft Korj Rostov bij het tweehandig drukken een gewicht van 113 kg. omhoog gebracht in de vedergewichtklasse. Dit is een nieuw wereldrecord. Het oude stond met 111,50 kg. op naam van zijn landgenoot Ou dodo v. FRANZ EHRINGER. De Luxemburgse middengewicht bokser Frans Ehringer, die sedert 2 October in het ziekenhuis vertoeft waar hij na een bokswedstrijd een hersen operatie moest ondergaaan en die sedert dien aan gedeeltelijke verlamming leed en zijn spraakvermogen kwijt was, heeft de tweede operatie ondergaan. De bokser heeft sindsdien zijn spraakvermogen weer terug en ook de gedeeltelijke verlamming aan de rechterzijde neemt af. SZAKAS. Istvan Szakas, de 25-jarige doelverdediger van de Hongaarse voetbal club Honved die Woensdag in Parijs heeft gespeeld, is niet naar Boedapest terug gekeerd. Toen de trein met zijn teamgenoten naar de Hongaarse hoofdstad vertrok, bleef Szakas achter. LE MANS. De organisatoren van de 24-uursrit van Le Mans hebben van de regionale autoriteiten verlof gekregen 250 millioen francs te lenen voor verbetering van het circuit, waarop in Juni een tragisch ongeluk voorviel dat 82 personen het leven koste. Men hoopt de baan in Juni 1956 ge reed te hebben. SPAANS HOCKEYTEAM. Het Spaanse nationale hockeyteam heeft in Lyon in het Henri Cochetstadion het Belgische team met 20 verslagen en daarmee het interna tionale hockey jubileumtournooi gewonnen. LUIRO. De wereldrecordhouder vèr- springen op ski's Tauno Luiro, is in een Fins sanatorium overleden aan tuberculose cn suikerziekte. Hij is 24 jaar geworden. Luiro had in 1951 in Oberstdorf 139 meter ver gesprongen. Een prestatie, die nog niet verbeterd is.8 Een jaar daarna was hij ziek geworden. CAVJCCHI. De Europese bokskampioen in de zwaargewichtklasse, Franco Cavicchi uit Italië heeft zijn titel behouden door diskwalificatie in de achtste ronde van een op tien ronden bepaald gevecht met de kleurling Joe Bygraves uit Jamaica. FANGIO. De Argentijnse coureur Juan Manguel Fangio heeft het door een Frans nieuwsagentschap verspreide bericht tegen gesproken als zou hij overwegen met auto racen op te houden. Zondag zal hij in Vene zuela in een race uitkomen. DENIS COMPTON. De bekende cricke ter van het Engelse elftal Denis Compton zal Zaterdag in het academisch ziekenhuis in Londen een zware operatie aan zijn rechter knieschijf ondergaan. Hij is al drie maal geopereerd voor het zelfde euvel, maar hij heeft "nog steeds last van de knie. WALLS. De Canadese kampioen zwaar gewicht, Earl Walls, heeft aangekondigd dat hij niet meer in bokswedstrijden zal uit komen. Als reden hiervoor geeft hij op dat hij en zijn vrouw het risico van verwondin gen te groot achten voor een man die de verantwoording voor zijn gezin draagt. Walls is thans 27 jaar. EUROPA-BEKER. Dc eerste wedstrijd tussen Milaan en Saarbrücken, die in Milaan is gespeeld in het tournooi om de Europese Voetbalbeker, is door Saarbrücken gewon nen met vierdrie. Bij de rust stond Milaan voor met drietwee. BATAVIEREN. In Antwerpen is een hockeywedstrijd gespeeld tussen een Ant werpse combinatie en een Batavieren- ploeg. De Nederlanders verloren de ontmoe ting met eennul. nadat de rust met een blanco stand was ingegaan. Het Belgische doelpunt werd gemaakt door middenvoor Van den Eede. Albireo, 31 v. Buenos Aires n. Santos. Aluara, 31 v. Aden n. Mombasa. Amslelland, 31 v. Bahia n Amsterdam. Aalsdijk, 1 Rotterdam verwacht. Altair, verm. 1 v. Bremen n. Hamburg. Arkeldijk, pass. 3 Vlissingen n. Antw. Agamemnon, 1 te Kingston. Aalsdijk, 1 te Rotterdam. Aldabi, 1 te Rio de Janeiro. Alhena. 2 v. Las Palmas n. Rotterdam. Amstelvaart, pass. 1 Colombo n. Mormugao. Arendsdijk, 1 New York verwacht. Arendskerk, 1 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Benmkust, 1 v. Lagos n. Matadi. Bantam. 2 te Bombay Boschfontein, 1 te Marseille. Caltex Nederland, 1 Nov. te Sidon. Cumulus, 31 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Ceronia, 2 Yokohama verwacht. Crania, 1 1150 m. O. Brisbane. Coryda, pass. 1 ten Z. Azoren n. Curagao. Delfshaven, 31 te Rotterdam. Duivendijk, 31 te Los Angeles. Dorestad, 1 te Rotterdam. Ena, 31 v. Curagao n. Rotterdam. Elizabeth B. 1 Nov. te Rotterdam. Esso Amsterdam, 1 160 m. N.NO. Massawa. Esso Den Haag, pass. 1 ten Z. v. Kreta n. Anlw. Eendracht, verm. 5 v. Bremerhaven n. Haifa. Etrema, 1 te Havana. Graveland, pass. 31 Kp. Finisterre n. Recife. Garoet, 2 te Manilla verwacht. Hathor, 1 te Alexandrië. Helder, nacht 31-1 te Punta Arenas. Helena, 1 te Paramaribo. Hera, 31 160 m. O.NO. Cristobal. Jupiter, 1 Nov. te Rotterdam. Java, 1 v. Singapore n. Tj. Priok. Korenia, 31 v. Pta Cardon n. Ceuta. Kabylia, 1 te Lor. Marquez verwacht. Korovina, 1 te Rotterdam. Leersum, 31 te Le Havre. Limburg, 1 te Abadan. Luna, 1 te Kiuluk. Laagkerk, 1 v. Aleppey n. Cochin. Liberty Bell, pass. 1 Aden n. Suez. Loosdrecht, 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Molenkerk, 31 v. Colombo n. Rangoon. Modjokerto, pass. 1 Nov. Gibraltar n. Port Said. Mitra, 1 te Singapore. Notos, pass. 31 Kp. Palos n. Carthagcna. Oostkerk, pass. 31 Kp. Finisterre n. Duinkerken Orestes, 2 Cristobal verw. Oranje, pass. 1 Malta n. Port Said. Oranjestad, 2 v. Madeira n. Trinidad. Prins Willem v. Oranje, 1 Nov. te Le Havre. Peperkust, 1 v. Dakar n. Bordeaux. Pema, 1 te Sundsvall. Prins Willem IV, pass. 1 Belle Isle n. Montreal Ridderkerk, 1 te Amsterdam. Rotula, 1 v. Tripoli n. Beyrouth. Raki, 1 v. Bahrein n. Damman. Rijnkerk, 1 te Hamburg. Rijnland, 1 v. Buenos Aires n. Montevideo. Sawega, 1 Nov. te Colombo. Schelpwijk, 31 v. Mena el Ahmadi n. Geelong. Saidja, 1 te Pladju. Schiedfjk, 4 Le Havre verwacht. Stad Breda, 1 v. Emden n. Rotterdam. Sigli, 1 180 m. Z. Brisbane. Sliedrecht, 1 te Rotterdam. Tamo, 31 v. Santos ri. Ilheos. Tiberius, 31 610 m. W.ZW. Lands End. Tibia, 1 320 m. ZW. Adelaide. Telamon, pass. 1 Mona Pass. n. Curagao. Talisse, 1 v. Colombo n. Suez. Teucer, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Themisto, 1 te Montreal. Van Riebeeck, 1 te Soerabaja. Waterland, 1 Nov. te Buenos Aires. Willem Ruys, 1 Nov. te Colombo. Willem Barendsz, 1 Nov. v. Curagao n. Kaapstad Willemstad, 1 v. Barbados n. Madeira. KLEINE VAART Atlantis, 1 v. Kota te Dover. Arnoudspolder, verm. 2 v. Lissabon n. Oporto. Alcetas, 31 v. Hamburg n. Kopenhagen. Att S, verm. 2 v. Belfast n. Swansea. Bebox, 1 te Rotterdam. Birmingham, 1 te Harlingen. Bonaire, 1 v. Sundsvall te Amsterdam verw. Bab T, 1 v. Rotterdam n. Sundsvall. Bestevaer, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Bernisse, verm. 2 v. Lulea n. Grangemouth. Bab T, 31 v. Rotterdam n. Sundsvall. Castor, 30 v. Felixstowe te Antwerpen. Catharina, W. 2 v. Grimsby te Rotterdam verw. Curagao, 1 v. Londen te Rotterdam. Elisabeth Roorda, verm. 1 v. Dublin n. Cardiff. Ella, 1 v. Gothenburg te Rouaan verw. Inspecteur Mellema pass. 1 Vlissingen n. Antw. Antwerpen. Ellewoutsdijk, 2 v. Caen te Sharpness verw. Goote, 1 v. Manchester te Rotterdam. Henrica 2 v. Manchester te Lissabon verw. Helvetia, verm. 1 v. Rotterdam n. Londen. Ingeborg, 1 v. Gdynia te Frederikstad verw. Ida D pass. 1 Kiel n. Garston. Julia Mary, pass. 30 Vlissingen n. Ornskoldsvik. Joost, 28 te Carlsvik. Kaap Falga, 31 v. Dordrecht n. Domsjo. Kaap St. Vincent, 30 te Sarpsborg. Larix, 28 te Zaandam. Leuvehaven, 1 Kopenhagen te Rotterdam. Lijnbaansgracht. 1 v. Mantyluoto te Amsterdam Lucas Bols I, pass. Brunsbüttel n. Irvine. Mynelis, 1 v. Avonmouth te St. Malo Mutatie, 26 v. Swansea te Stockholm. Mypuck, verm. 1 v. Parijs n. Honfleur. Myfem, pass, 1 Kielerkan. n. Norrkoping. Monica, pass. 1 Kiel Holtenau n. Lulea. Nassauhaven, 1 v. Gothenburg te Rotterdam. Nottingham, 1 v. Rotterdam n. Dover. Nato, 1 v. Gothenburg te Rotterdam. Oleum, verm. 1 v. Londen n. Rotterdam. Ponza. 31 te Zaandam. Plato, 31 te Gdynia n. Asd. Paloma, 1 v. Waterford n. Port Talbot. Poortvliet, verm. 2 v. Caen n. Leith. Paul Westers, 1 v. Amsterdam n. Goole. Rema, 2 v. Liverpool te Rotterdam verw. Spolanda, 1 v. Newport Mon te Rotterdam. Hydra, 28 v. Dieppe te Teignmouth. Soemba. 1 v. Le Havre te Caen. Spora, 2 v, Goole te Rotterdam verw. Tilly, 30 te Stockholm. .Twin, I v. Antwerpen te Hull. Victory, 1 v.' Honfleuf te Norresundby. Vrede, 1 v. Terneuzen te Vlissingen. Vrouwepolder, verm. 1 v. Rotterdam n. Bayonne Westerhorn, 2 v. Rotterdam te Liverpool verw Wexford, pass. 1 Brunsbüttel n. Rotterdam. Westereems, 1 v. Antwerpen te Rotterdam. SLEEPVAAR'l Ebro, 30 v. Felixstowe te Maassluis. Hudson, 30 v. Lagos n. Rotterdam m. molen. Humber, pass. 30 Kp St. Vincent n. Goa met bale via Napels. Blankenburg, 1 Kiel Holtenau n. Antw. met mijnenveger. Cycloop, 31 40 m. ZO. Dursey eil. Gele Zee, 31 420 m. Z ten W. Hongkong met ss. Loire, pass. 31 Saban n. Hongkong met bagger molen. Oostzee, 29 100 m. O. Sabang met baggermolen en ponton. Oceaan, 31 160 m. ZO. Jamaica met boorponton Poolzee, 30 115 m. N.NO. Massawah met bak en twee sleepboten. Thames, 30 v. Pta del Gada n. Falmouthrichting met Crete Avon. Tyne, 30 330 m. W. ten N. Kp. San Antonio. Zwarte Zee, 30 650 m. ZO Ceylon met twee zuigers. Loeici u een OdKji om le vissen? PLAATS EEN GROENTJE SPOED. GEVRAAGD Sol], aan B. SMALLEGANGE, Aerdenhout, Tramweg 13 Telefoon K 2500 - 27341. Centrale Verwarmingsbedrijf - Amsterdam vraagt Reisuren en reiskosten worden vergoed. Brieven onder no. 891 aan het bureau van dit blad. Alleen zij die over zeer grote ervaring en vakkundigheid beschikken alsmede over pr. ref. gelieven te solliciteren aan: B. SMALLEGANGE - AERDENHOUT Tramweg 13 - Telefoon K 2500 - 27341 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Waarom nog huren als het Uw eigendom wordt voor ƒ2.per week HOLLAND ELECTRO en RUTON ƒ1.60 per week WILHELMINA - SIMPLEX - BURCO - BALACO vanaf ƒ2.50 per week Alles zonder vooruitbetaling of banktussenkomst Alléén bij: KROCHT 6—8, t.o. HEMA - TELEFOON 10353 "WIJ HEBBEN GEEN COLPORTEURS VERGEET NIET, HET LEPELTJE VAN „MARGRIET" COMBINATIE Opvallend als dit fraaie tweetal is de zeldzaam goede combinatie van twéé smaken in de Verkade Zwart-Wit toffees: verfrissende pepermunt en Verzachtende drop! Zwart-Wit en Drop-Toffees 30 ct per 100 gram Wat heerlijk om volkomen uitgerust wakker te worden. Weken achtereen heb ik halve nachten rechtop gezeten door die ellendige prikkelhoest. Had ik maar eerder ABDIJ SIROOP genomen. Opvallend hoe snel die de hoestprikkel wegneemt,- het slijm oplost en de luchtwegen verruimt. ...EEN SMAAKVOLLE

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12