Israelisch-Egyptisch conflict kwam tot hevige uitbarsting Weerbericht Spoedberaad tussen UNO en het Westen in New York Nederlandse boeren in Wageningen Vluchtelingenbureau der UNO krijgt Nobelprijs voor vrede Molotov wil Duitsland door het communisme behoeden voor nazi's begroetten ontroerd hun Koningin Zondag keert het vorstelijk paar terug Het woord is aan Tweehonderd Israëliërs gedood, beweert Cairo Mgr. Alfrink aartsbis schop van Utrecht De aankomst in Coronie Mr van Heuven Goedhart zal de prijs op 10 December in Oslo ontvangen Zacht weer Beide partijen onverzettelijk Volgende week begint ontwapeningsgesprek 70e JAARGANG No 101 VRIJDAG 4 NOVEMBER 1955 299e JAARGANG No 252 Benoemingsbrief wordt binnen 12 dagen verwacht Afkeuring Commerciële toenadering Wapens ballonopstijgingen in Paramaribo door echtpaar Boesman Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. ff 1 1T*%. TT T Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- 1 1 II Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. redactie. Redactie en Administratie. Bijkantoor I I fl IT E O Tfl O I 1 fl |T% I ^1 Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6.50, m Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. 5 V J V Jj g III I J 1 J I. J L J I I ill franco p.p. 1, Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. X^S. XiJ X^- X^ Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Donderdag is onder auspiciën van de Zuid-Veluwse Jachtvereniging de traditionele Hubertusjacht in de bossen bij Arnhem gehouden. De kleurrijke jachtstoet op de heide bij vliegveld Teriet. In het midden jachtmeester mr. J. J. A. Gilissen. LONDEN (Reuter/A.F.P.) Het conflict tussen Egypte en Israel kwam gisteren tot uitbarsting in een van de bloedigste woestijngevechten sinds het ontstaan van de staat Israel zeven jaar geleden. Beide partijen hebben bekend gemaakt de andere partij met zware verliezen te hebben teruggeslagen uit haar eigen deel van de woestijn van Sinai in de „gedemilitariseerde" zone van El Aoedja. Egypte heeft medegedeeld de Israëliërs een zware nederlaag te hebben toegebracht, waarbij tweehonderd Israëliërs zouden zijn gedood. Een groot aantal zou zijn gevangengenomen en grote hoeveelheden uitrustingsstukken zouden in Egyptische handen zijn gevallen. Volgens Egyptische opgaven zijn zeventig Egyptenaren om het leven gekomen. Volgens de Israëlische regering zijn vijftig Egyptenaren gedood en veertig gevangengenomen. De Israëlische verliezen werden opgegeven als vier doden en negentien gewonden. Het contact is thans verbroken. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten zijn in New York „dringende besprekingen" begonnen met de secretaris-generaal van de UNO over de vraag of de Veiligheidsraad moet worden bijeengeroepen. Secretaris-generaal Hammarskjoeld heeft de UNO-vertegenwoordigers van Egypte en Israël „zekere voorstellen" doen toekomen voor „het herstel van de orde en het even- Mgr. dr. B. J. Alfrink, administrator- apostolicus van de Nederlandse kerk provincie, is door de paus benoemd tot aartsbisschop van Utrecht. De benoe ming kwam zeer onverwacht. Het be richt werd het eerst gepubliceerd in het semi-officiële dagblad van het Vaticaan, de Osservatore Romano. Naar aanleiding hiervan is mgr. Alfrink officieus op de hoogte gebracht van zijn benoeming. De officiële benoemingsbrief zal binnen twaalf dagen afkomen. De aartsbisschoppelijke bevoegdheden van mgr. dr. B. J. Alfrink gaan in op het tydstip dat hij het metropolitaan ka pittel z\jn benoemingsbrief toont. Dit tijd stip bepaalt de nieuwe aartsbisschop zelf. Op die dag zal tevens in de kathedrale kerk van Utrecht de aartsbisschopstroon door mgr. Alfrink in bezit worden ge nomen. Mgr. B. J. Alfrink In verband met het recente overlijden an kardinaal De Jong zal, zo wordt van ;e zijde van het aartsbisdom vernomen, de in bezitneming van de aartsbisschoppelijke zetel door mgr. Alfrink met weinig uiter lijke plechtigheden geschieden. (Voor levensloop van mgr. Alfrink zie -"'na 11). wicht in de zóne van El Aoedja". Ham marskjoeld heeft tegenover de Israëlische afgevaardigde uiting gegeven aan zijn „ernstige bezorgdheid" over de jongste actie van de Israëliërs. Hij protesteerde in het bijzonder tegen de beperking van de bewegingsvrijheid van de UNO waarne mers onmiddellijk vóór en gedurende de Israëlische aanval. Volgens welingelichte U.N.O.-kringen heeft Hammarskjoeld Egypte en Israel voorgesteld hun strijdkrachten uit de zóne van El Aoedja terug te trekken. Het hoofd van de UNO-commissie voor Toezicht op de naleving van het bestand in Palestina, generaal-majoor Burns, zal in het komende weekeinde naar zijn hoofd kwartier te Jeruzalem terugvliegen om een onderzoek in te stellen naar de toestand die door het Israelisch-Egyptische gevecht is ontstaan. Burns heeft met Hammars kjoeld en Britse, Amerikaanse en Franse UNO-vertegenwoordigers gesproken over beëindiging van de incidenten tussen Is raël en Egypte. Burns wordt vandaag op doorreis te Londen verwacht. Een woordvoerder van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft gezegd: „Wij vinden het uiterst betreurenswaardig, dat de Israëlische strijdkrachten haar recht in eigen handen hebben genomen, in het bijzonder zo kort nadat generaal Burns er bij beide partijen op heeft aangedrongen een einde te maken aan alle aggressieve actie". De Britse regering gaf bij monde van de minister van Staat Nutting haar op vatting weer aan de Israëlische ambassa deur, die antwoordde dat zijn land geen en kele aggressieve bedoeling jegens Egypte koestert. „Wij willen niets anders dan ons eigen gebied verdedigen en er voor te wa ken dat buitenlandse troepen het niet be zetten", aldus ambassadeur Elath. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Handel zal zijn toezicht op de uitvoer van goederen zonder strategische waarde naar de Sovjet-Unie en andere communistische landen in Euro pa verzachten. In de bekendmaking werd gezegd, dat het besluit hiertoe is genomen „in de geest van Genève" en dat het, om de woorden van president Eisenhower te bruiken, beoogt „voorwaarden te scheppen, die de landen zullen aanmoedigen tot uit breiding van de uitwisseling van vreedza me goederen in de gehele wereld". De verzachting van het toezicht op de uitvoer geschiedt in de vorm van afschaf fing van de vergunningen, die tot dusverre vereist waren voor de uitvoer van bepaal de goederen zonder strategische waarde naar het Sovjet-blok. De verzachting van het toezicht op de uitvoer geldt niet voor de handel met com munistische gebieden in het Verre Oosten. Ook zal het toezicht op de uitvoer van goe deren met strategische waarde naar het Sovjetblok in Europa worden gehandhaafd. Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de Verenigde Staten het voorstel van de premier Ben Goerion van Israel tot rechtstreekse onderhandelingen op hoog niveau tussen de Arabieren en Is raëliërs om een einde te maken aan de grensincidenten, steunen. De Israëlische ambassadeur in de Ver enigde Staten, Eban, is uit Genève te New York aangekomen met het voornemen in Washington wapens voor zijn land te vra gen. Israel heeft meer kracht en meer veiligheid nodig om aggressie te voor komen. „Kracht betekent wapens", zei Eban die te Washington een lijst zal aan bieden van de wapens, welke Israel nodig meent te hebben om de wapenaankopen van Egypte in Tsjechoslowakije te com penseren. Hij gaf te kennen, dat zijn ambt genoot in Londen eenzelfde verzoek tot de Britse regering zal richten. Kort na het aanbreken van de dag ver liet Prins Bernhard hedenmorgen Hr. Ms. „Willem van der Zaan" om tezamen met kolonel Boer en commissaris Douglas te gaan vissen op trapoen in de Coesewyne- river. De Koningin en haar gevolg ont scheepten zich om 8 uur (12.30 Nederland se tijd) en werden op allerhartelijkste wij ze ontvangen door bevolking en autoritei ten met de heer J. L. Wijngaarde, de dis trictscommissaris van Coronie. Rondrit door Coronie i Per auto werd vei-volgens een rondrit gemaakt, die het gezelschap door Coronie voerde en vandaar naar Ingikondre. Hier maakten de hoofdlieden der omliggende polders hun opwachting bij de vorstin. Ook bij Nary'se Hope werd halt gehouden om de geestelijken en de zusters gelegenheid te geven de Koningin te begroeten. Via het vliegveld voor binnenlands verkeer en de proefvelden van het departement van Landbouw werd de Indonesische nederzet ting Soemberedjo bereikt. Daarna ging het over het Zoetwaterkanaal naar de woning van de districtscommissaris. Bij het over schrijden van dit kanaal werd als bijzonde re begroeting een kanonschot gelost. Onge veer een half uur lang verbleef de vorstin in de woning van Haar bestuursambtenaar. Op het voorplein bracht de schooljeugd, begeleid door het plaatselijk muziekcorps, een zanghulde. Te Clyde-Salem werd op een der per celen de primitieve cocosoliebereiding ge demonstreerd; te Sarah Leasowes de ma chinale cocosoliebereiding. De rijtoer ging tot Brunside, het eind van de Coroniaanse hoofdweg, van waar uit men een prachtig uitzicht had op de woeste vennen van Sa rah. Hier kreeg men een duidelijk beeld van de woestheid der natuur, die de pio nierslandbouwers in dit deel van Suriname moeten overwinnen. Het gezelschap ging daarna terug naar Coppenamepunt, waar men zich inscheepte aan boord van de „Willem van der Zaan" om de lunch te ge bruiken. Wageningen DONDERDAG. Groot was de ontroe ring onder de Nederlandse boeren toen Ko ningin Juliana Donderdagmorgen om negen uur uit Paramaribo aankwam in Wagenin gen. Het centrum van het uitgestrekte, door sterke zeedijken beschermde, landbouwge- OSLO (Reuter) De Nobelprijs voor de vrede voor 1954 is toegekend aan het bu- Hl reau van mr. G. J. van Heuven Goedhart. de Nederlandse Hoge Commissaris van de UNO voor de vluchtelingen. De prijs be draagt 181.650 kronen, ongeveer 130.000 gulden. Het Nobelcomité van vijf leden uit het Noorse Storting (parlement), heeft de vredesprijs voor 1955 tot het volgende jaar gereserveerd, zoals ook vorig jaar ge schiedde. De Hoge Commissie van de UNO voor vluchtelingen geeft internationale be scherming aan ongeveer twee millioen vluchtelingen. De prijs wordt zelden aan een organisa tie toegewezen. De laatste keer gebeurde dat in 1948 aan de „American Friends" Service Committee (Quakers) en aan de raad van deze organisatie te Londen. De waarde van de prijs varieert naar de inkomsten van het fonds, dat in 1896 wbrd gesticht door de Zweedse geleerde Alfred Nobel, uitvinder van het dynamiet. Het Hoge Commissariaat zou hebben besloten het geld te besteden voor een bijzonder project voor de vluchtelingen, waaraan de naam van Nobel zal worden verbonden. De gehele staf zal meewerken aan het be palen van de bestemming van het geld. De uitreiking geschiedt op tien Decem ber, de sterfdag van Nobel. De Zweedse secretaris-generaal van de UNO Ham marskjoeld heeft in een gelukstelegram aan mr. Van Heuven Goedhart gezegd dat hij in de toekenning van de Nobelprijs een hulde ziet voor het werk, dat deze UNO- organisatie heeft verricht. Te Oslo wordt verwacht, dat mr. Van Heuven Goedhart de prijs in ontvangst zal komen nemen. In een verklaring zeide de Hoge Commissaris' „Het ontvangen van de Nobelprijs voor de vrede is een buitengewone eer en tegelijk de grootst mogelijke aanmoediging om het werk ten behoeve van de vluchtelingen te versnellen."Mr. Van Heuven Goedhart her innerde er aan, dat Fridtjof Nansen de initiatiefnemer voor de „Nansen-paspoor- ten" voor statenlozen de prijs in 1922 kreeg. In 1938, acht jaar na zijn dood, werd de prijs toegekend aan het bureau voor vluchtelingen, dat hij had opgericht. Mr. Van Heuven Goedhart werd in 1901 te Bussum geboren. Hij bezocht het gym nasium en studeerde rechten aan de uni versiteit te Leiden, waar hij in 1926 promo veerde op een dissertatie getiteld „De ont wikkeling der werkloosheidsverzekering in Nederland". Tot aan de oorlog was hij werkzaam in de journalistiek. Na de oorlog keerde hij daarin terug. In 1947 werd hij Mr. G. J. van Heuven Goedhart lid van de Eerste Kamer, waarin hij zitting had voor de PvdA. In 1950 werd hij tot Hoge Commissaris voor de vluchtelingen van de UNO benoemd. Enige dagen gele den werd hem de Wateler-vredesprijs van de Carnegie-stichting toegekend. De Nobelprijs voor de vrede voor 1911 werd toegewezen aan de Nederlandse rechtsgeleerde en hoogleraar T. M. C. As- Een actieve depressie, die Donderdag ten Westen van de Golf van Biscaye was ge legen is over de Zuid-Westpunt van Ier land naar het Noorden gekoerst en ver wijderde zich Vrijdagmorgen weer in Noord-Westelijke richting. Ze had toen een diepte bereikt van ongeveer 965 mb. Deze depressie heeft in West-Europa een krach tige Zuidelijke wind doen opsteken, waar mee warme en vochtige lucht naar ons land is getransporteerd. Het warmtefront, dat de voorste begrenzing vormt van deze warme lucht bevond zich Vrijdagochtend boven Nederland, en veroorzaakte hier en daar wat regen. Ook Zaterdag zal ons land in deze warme en vochtige lucht blijven, zo dat het weertype geen belangrijke verande ring zal ondergaan. bied dat zij in weinige jaren veroverden op de tropische wildernis van Noord-Westelijk Suriname. Het bezoek aan de polder Wageningen en de boottocht op de „Beatrix" vervolgens naar Paradise over de Nickerie-rivier was voor de hoge bezoekers zeer interessant. Zij lieten zich uitvoerig inlichten over het pro ject en onderhielden zich langdurig met enkele Nederlandse ingenieurs. In Paradise aangekomen maakte het vorstelijk echt paar een rondrit door het Nickeriedistrict, waarbij ook een kort bezoek werd ge bracht aan het experimenteel bedrijf in de Prins Bernhardpolder. Schoolkinderen brachten in Hamptoncourtpolder het Ko ninklijk Paar een zanghulde. Terwijl de Koningin in de Westelijke polders een zie kenhuis bezocht, inspecteerde Prins Bern hard een kampement van de Koninklijke Landmacht. Ook de Corantijn- en Clara- polders werden bezocht en daarna ging het terug naar Nieuw Nickerie, waar ten huize van de districtscommissaris een receptie werd gehouden met als een der gasten de gouverneur van Brits Guyana, sir Patrick jxccooooooococxxxxooocco20x>ocoxcccoocccook>dccocooodo Dezer dagen is van het sportterrein o bij het Gouvernementshuis in Parama- P ribo de ballon van het echtpaar Boes- man opgelaten. Deze ballon ivas ter ge- tegenheid van het koninklijk bezoek p naar Suriname overgebracht. P.eeds 301 passagiers maakten een tocht. Ook werd een reportage uit de ballonmand 8 gegeven. pi Woensdagavond was de ballon het mikpunt van de zoeklichten van de mi- 8 litairen, waardoor heel Paramaribo g van een romantisch schouwspel kon p genieten. Op de lijst van ballon- dopelingen komen onder meer de na- 8 men van de minister van Financiënde 8 oud-Haarlemmer de heer W. Smit, en j de districtscommissaris voor. coocccccoccooc«xxxxcccccco2cocx>ocxx>ccccccoocccxxooccccc (Van onze speciale verslaggever) GENèVE, 4 November Zonder hun standpunten ook maar enigszins te herzien, hebben de ministers der grote vier giste ren opnieuw vier uren over het probleem van Duitslands hereniging gesproken. Van drie zijden werd Molotov nogmaals met vriendelijke aanmaningen bestookt om zijn verzet te staken tegen de Westelijke voorstellen om het volgend jaar in heel Duitsland vrije verkiezingen te doen hou den. De Amerikaanse minister Dulles had de teksten van beide partijen over de Euro pese veiligheid nog eens nauwkeurig on der de loupe genomen en toen een zestal punten genoteerd waarop een overeen stemming niet moeilijk gebaseerd zou kun nen worden. Maar Molotov heeft gisteren zijn collega's opnieuw weerstaan. Zijn hooggeachte ambtgenoten moesten toch vooral niet denken, zo zei Molotov, dat de twee Duitse helften maar weer zo eenvoudig aan elkaar konden worden ge plakt. Daarvoor waren de twee republie ken nu veel te ver uit elkander gegroeid. In West-Duitsland waren nazi's en mili taristen weer aan het bewind gekomen en bovendien werd daar nu de grondslag voor de herbewapening gelegd. Daarentegen zouden de Oost-Duitsers er helemaal niets voor voelen en Molotov gaf ze geen ongelijk om hun sociale en politieke veroveringen zo maar weer voetstoots prijs te geven. Natuurlijk had hij Molo tov geen bezwaar tegen vrije verkie zingen. Die verdenking wierp hij met ver achting van zich af. Maar de Russische minister bleef er toch bij dat het de beste oplossing zou zijn dat de Duitsers uit beide kampen in een gemeenschappelijke raad zelf de kwestie van die verkiezingen zou den regelen. Daarna was het opnieuw de beurt aan de wederpartij. Uitvoerig werden nu nog maals de Russische argumenten ontze nuwd en weerlegd. Pinay maakte daarbij de opmerking dat hij weinig vertrouwen kon hebben in de procedure die Molotov had voorgesteld. Het begrip „democratie" en zelfs de woorden „vrije verkiezingen" hebben aan weerszijden van het IJzeren Gordijn immers een totaal verschillende inhoud. Met verkiezingen, waarbij maar één lijst mag worden ingediend, die dan 99 pet van de stemmen verwerft, zoals dat in Oost-Duitsland is voorgekomen, zou den we de democratie, zo zeide de minister, bespotten. Hoe zouden de Russische richt- liinen ooit tot een overeenstemming tussen Oost- en West-Duitsers kunnen leiden? Vooral ook omdat een beslissing in de raad, die door Molotov is voorgesteld, en die in werkelijkheid een soort gemengde rege ring zou worden, alleen met algemene stemmen zou mogen worden genomen. „Wanneer ik", zo besloot Pinay, „in Parijs ons parlement, dat juist vier dagen over stemwetten heeft gedebatteerd, het Russi sche systeem van één lijst voor zou stel len. dan zouden zelfs onze Franse commu nisten vermoedelijk vreemd staan te kij ken. Hoe zouden we dus wel bij de Duit sers met zo'n stelsel kunnen komen aan zetten?" Toen ook Dulles en MacMillan, die met typisch Britse ironie opmerkte, dat Molo tov zich met de verdeling van Duitsland bijna verenigd scheen te hebben, nogmaals hun woordje hadden gedaan, kwam Molo tov nog eens vertellen dat het één-liist- systeem in Rusland heel goed voldeed. „Wij hebben ons met dit stelsel opgewerkt tot een der grootste mogendheden in de we reld. Niemand die bij ons met uw demo cratie zou willen ruilen. Het is uw demo cratie geweest waardoor Hitier aan de macht is kunnen komen. Het risico van een nieuwe Hitier zouden wij nooit meer willen lopen. En wij willen ook alle landen, die het nazidom aan de lijve leerden kennen, voor de toekomst behoeden voor dit ge vaar". Toen werd de zitting opgeheven. Ontwapening Vandaag, en vermoedelijk nog morgen, zal de behandeling van ditzelfde eerste agendapunt worden voortgezet. Doch met of zonder vorderingen komt naar alle waar schijnlijkheid toch volgende week het tweede agendapunt aan de orde: de ontwa pening. Met het oog op die behandeling wordt Stassen, die door president Eisenho wer met de ontwapeningsproblemen is be last, dezer dagen in Genève verwacht, ter wijl van Franse zijde de oud-minister Ju les Moch, lid van de UNO-commissie voor de ontwapening, aan Pinay's delegatie zal worden toegevoegd. Ondanks het tergend trage tempo van de conferentie blijven officiële kringen, en vooral de Amerikanen, naar buiten toch hun optimisme tonen. Behalve aan de groene tafel ontmoeten de ministers elkaar nu ook bijna dagelijks aan de dis, waar de diplomatie wel eens gemakkelijker wegen tot accoorden vindt. Molotov op bezoek De Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov heeft vanochtend op eigen verzoek in Genève een onderhoud gehad met zijn Franse ambtgenoot Pinay en met zijn Britse collega MacMillan. Het onder werp is niet bekend. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Bx-ussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck geheel bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. regen onbewolkt regen regen zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. mist geheel oew. mist regen mist zwaar bew. geheel bew. nevel is ZW ZZW ONO ZO Z Z Z ZO ZZO zzo zo z NW ZO NO windstil NNW NNO windstil ZO windstil e. B S zB 2 0 2 0 2 0 7 0 11 18 8 12 13 11 10 0,1 11 2 13 0 14 0,3 17 0,2 14 0 2 0 5 0 1 0 5 0,2 8 0,5 5 0 6 0,2 0 0 Den Helder geheel bew. Z 10 0 Ypenburg lichte regen ZO 12 0,3 Vlissingen geheel bew. ZO 11 1 Eelde zwaar bew. OZO 6 0 De Bilt lichte regen ZZO 10 0,1 Twente geheel bew. OZO 8 0 Eindhoven motregen ZZO 10 0,1 VI. Z.-Limb. lichte regen ZZO 10 2 Neerslag laatste 24 uur. pcxx»occooococ«coocco<)aoccxxxxvnrx*Tcco:« ooco: v *xx-orx"cco ZACHT WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk wat regen. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Aanhoudend zacht. 5 November Zon op 7.42 uur, onder 17.08 uur. Maan op 22.19 uur. onder 13.07 uur. Maanstanden 6 Nov. 22 56 uur: Laatste kwartier 14 Nov. 13.01 uur: Nieuwe maan 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 4 November Hoog water: 6.09 en 18.29 uur. Laag water: 1.52 en 14.08 uur. Zaterdag 5 November Hoog water: 6.59 en 19.21 uur. Laag water: 2.35 en 14.58 uur. OOOOOOOOOOOOOOCOCXXXXXXXJOOOOOOOOOÜOUU" -X xxyx.oroocoooo Franklin: Men zegt: „Het is niet om mezelf in de hoogte te steken, maar" en dan komt het zichzelf omhoog steken. HR. MS. „WILLEM VAN DER ZAAN" heeft vannacht het vorstelijk echtpaar van Nieuw Nickerie langs de kust vervoerd naar Coronie. Hedenmorgen is het schip daar aangekomen en maakte de Koningin een rondrit door het district. Vanmiddag brengen Koningin en Prins een bezoek aan de hoofdplaats van het district Saramacca, Groningen, en vervolgens na de Saramacca-rivier te hebben overgestoken aan Hamburg. Vanavond zal het vorstelijk echtpaar weer te Paramaribo aankomen en daar een concert in het Cultureel Centrum bijwonen. Rennison, die hier zijn opwachting kwam maken. Terwijl de bevolking 'vuurwerk af stak, begaven de Koningin en Prins met hun gezelschap zich om zeven uur (23.30 Nederlandse tijd) weer aan boord van de „Willem van der Zaan" en werd weer zee gekozen, ditmaal om tijdens de nacht naar Coronie te varen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1