Binnenkort aanbesteding van 114 woningen in De Glip Negen jaar geëist wegens doodslag In razernij schoonvader met bijl gedood Project van bijna tzvee millioen „Sonsbeek-bloemen" in het buitenland Bromfietser van 67 jaar veroorzaakte ongeluk Aannemers contra oud- illegale werker Amsterdamse Beurs Chauffeur veroordeeld Inwoning leidde tot ruzie Accountant te Utrecht veroordeeld tot IV2 jaar Democratische winst bij verkiezingen in de V.S. Weer actie voor terugkeer Duitse oorlogsmisdadigers Veranderingen als gevolg van myxomatose Jachtopziener naar buiten gelokt en mishandeld Hoofd Marvo overleden Conflict IsraelEgypte Secretaresse veroordeeld tot een jaar wegens stelen HORECA negeert wensen van de SER Onderzoek naar erken- ningseisen voor grossiers in auto-onderdelen Venlo verloor groot deel van Duitse koffieklanten Kort nieuws Scheepvaart De Kennemerduineti Milder stemming jegens Bloemendaalse wensen WOENSDAG 9 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN T fS De officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht heeft Dinsdagmiddag tegen de 32-jarige metselaar M. H. H. N. uit Moorveld-Gulle, die op 21 Juli zijn schoon vader met een hakbijl om het leven heeft gebracht, negen jaar gevangenisstraf ge- eist. De verdachte had zich na het plegen van zün gewelddaad rechtstreeks naar de rijkspolitie te Geile begeven, waar hij mededeelde zijn schoonvader te hebben neergeslagen er aan toevoegende, dat het slachtoffer waarschijnlijk dood was. De opperwachtmeester H. Bekkers, die een onderzoek instelde, vond inderdaad bij de ingang van de schuur achter dc boeren woning het ontzielde lichaam van de bewo ner, de 64-jarige landbouwer H. J. de Bruyn. De man bad verwondingen aan het hoofd. De bijl, waarmee de dader had geslagen en die hij onderweg naar de politie had weggeworpen, werd op zijn aanwijzing terug gevonden. Uit het procesverbaal bleek ter zitting, dat verdachte reeds geruime tijd in onmin leefde met zijn schoonvader, bij wie hij was ingetrouwd. N. had al herhaaldelijk gepoogd om elders te gaan wonen, maar zijn vrouw werkte hem tegen en koos de partij van haar vader. De onenigheden, welke van een en ander het gevolg waren, en de dorpspraatjes over de schoonvader leidden tot een toestand, welke op de be wuste Julimorgen resulteerde in een bevel van de schoonvader aan zijn schoonzoon het huis te verlaten. De schoonvader zou zelf wel voor zijn dochter en haar kind zorgen. Toen de oudere man op verdachte af kwam om zijn uitwijzing kracht bij te zet ten, greep de schoonzoon de bijl die bij de schuur lag en sloeg met dit scherpe wapen herhaaldelijk en hard op het hoofd van zijn schoonvader, die reeds bij de eerste slag neerzonk. De verdachte erkende voor de rechtbank volledig schuld en zei in woede te hebben gehandeld. De officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen, namelijk doodslag, waarop maximaal vijftien jaar staat. De officier voerde echter verschil lende strafverminderende omstandigheden aan, onder andere de grote moeilijkheden welke de dader bij zijn inwoning ontmoette bij zijn schoonvader niet alleen, maar ook onder diens invloed bij zijn vrouw. De dader, die in het psychiatrisch rapport als infantiel en verstandelijk zwak be gaafd werd geschetst, toonde een groot schuldgevoel. Hij stond niet ongunstig be kend en daarom vroeg de officier negen jaar met voorwaardelijk toezicht van de regering gedurende drie jaar en toezicht van het Centraal Bureau in Den Bosch. De verdediger verwonderde zich in zijn plei dooi, gezien de verschijnselen die het psy chiatrisch rapport ten aanzien van de ver dachte had geconstateerd, over de conclusie van de psychiater tot slechts enigszins ver minderde toerekeningsvatbaarheid. Hij vroeg een nader psychiatrisch rapport te overwegen en voerde verder verschillende strafverminderende omstandigheden aan voor zijn cliënt, die vol berouw en met een zware straf verzoend is. Hij refereerde zich aan het oordeel der rechtbank, welke op 22 November uitspraak zal doen. Een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden heeft de rechtbank te Utrecht op gelegd aan de 38-jarige accountant M. van den O. te Utrecht, wegens oplichting en verduistering. Hij had twee Utrechtse ingezetenen we ten op te lichten voor bedragen van totaal elf mille onder het mom dat hij hun spaar gelden op voordelige wijze tegen hoge ren te zou beleggen. Het geld gebruikte hij ech ter om een deel van zijn oude schulden te betalen. Daarnaast had hij als gevolmach tigde voor een chemische firma diverse ma len gelden op zijn eigen rekening laten overschrijven, waarmede hij een bedrag van circa twee mille in de wacht sleepte. De officier van Justitie had twee jaar en zes maanden geëist, eveneens zonder aftrek van voorarrest. WASHINGTON (United Press). De democraten hebben politieke successen ge boekt bij verkiezingen in de Verenigde Staten op staats- en locaal niveau. Het ver loop wordt met grote aandacht gevolgd, omdat men naar aanwijzingen zoekt voor de presidentsverkiezingen van 1956. De de mocratische ex-senator Chandler won de strijd om het gouverneurschap van de staat Kentucky met een overweldigende meerderheid. In Philadelpha werd de de mocraat Dilworth tot burgemeester geko zen. De eerste uitslagen uit New Jersey duiden op een voorsprong van.de democra ten in het staatsparlement, dat al sinds lange tijd door de reublikeinen wordt be heerst. In Indiana en Connecticut verdrongen democratische candidaten een aantal repu blikeinse burgemeesters van hun zetels. In andere plaatsen handhaafden de democra ten zich op burgemeestersposten. In drie van de vijf grootste steden van Indiana Indianapolis, Evansville en South Bend namen de democraten de leiding van de republikeinen over. Democratische overwinningen werden ook geboekt in Connecticut. Norwalk en Waterbury kwamen bij de 9 gemeenten die de democraten de vorige maand ver wierven. De verkiezingen zijn de eerste op grote schaal sedert de democraten verleden jaar de macht in het Congres herwonnen. Met officiële orgaan van de West-Duitse Bond van gerepatrieerden „Der Heimkeh- rer" heeft Dinsdag opnieuw betoogd, dat het „de hoogste tijd" is om de in Breda verblijvende Duitse oorlogsmisdadigers vrij te laten. Het blad levert in het bijzonder critiek op de verklaring van minister Beyen, volgens welke de Bredase gevange nen niet voor voortijdig ontslag in aanmer king kunnen komen. De Bond der Gerepatrieerden heeft en kele weken geleden tijdens de Nederlandse Week in Stuttgart tienduizend pamfletten laten uitdelen ten gunste der Duitse oor logsmisdadigers. De bond heeft voor 24 November een „dag van trouw" aangekondigd, waarop door vlagvertoon, verkeersrust en betogin gen voor terugkeer van alle nog in het buitenland verblijvende Duitse veroor deelden zal worden gedemonstreerd. De bond wil de bevolking oproepen op die dag „Heimkehrer"-kaarsen in alle vensters te laten branden. LONDEN (United Press) De Britse zoogdierenbond heeft de balans opgemaakt van de gevolgen die de myxomatose, waar door de konijnenstand voor 99,5 per cent werd uitgeroeid, heeft gehad. De ziek te brak in 1953 in het graafschap Kent uit. De boeren hebben betere oogsten en wei den gekregen. Er groeit gras op wat vroe ger kale vlakten waren. De boswachters hebben minder zorgen om de jonge boom- aanplant. De Britten krijgen meer lever op hun tafels daar leverbot die door ko nijnen verspreid wordt afneemt. Orchi deeën die zeldzaam waren geworden, ko men veelvuldiger voor. Hiertegenover staat dat ongewenst on kruid als Jacobs kruiskruid en nachtschade beter gedijt en dat met de verdwijning van de konijnen ook een bron van goed koop vlees en bont teloor ging. Muizen en veldmuizen namen de plaats in van het konijn in het vossenmaal het geen weer leidde tot een uitdunning van buizerds en bosuilen. Hermelijnen gingen jagen op grijze eekhoorns en de hazen stand nam toe. Een regeringsbioloog deelde de vergade ring mee dat het de officiële politiek van de regering bleef de konijnen uit te roeien. Op de Veiligheidsbeurs in Amsterdam demonstreren een aantal firma's werktuigen en kleding, welke de gevaren van sommige soorten arbeid opheffen of sterk ver minderen. We zien hier een „verse-luchtkap"welke afdoende bescherming biedt aan de gifspuiters op land- en tuinbouwbedrijven. In tegenstelling tot de oude maskers, die het gelaat slechts ten dele bedekken, is deze kap een plastic „cockpit", die over het gehele hoofd sluit, zonder hem echter in zijn bewegingen te belemmeren. Naar wjj vernemen zal binnenkort de bouw worden aanbesteed van een complex van 114 door de Haarlemse architect B. J. J. M. Stevens ontworpen woningen in het uitbreidingsplan De Glip te Heemstede. Het gaat hier om een afronding van de staatsliedenbuurt, waarbij de Schaepmanstraat langs de Ringvaart wordt door getrokken en met een bocht de Troelstrastraat weer bereikt. Parallel aan de reeds bestaande Dr. A. Kuiperstraat komen drie dwarsstraten tussen Troelstra- en Schaep manstraat. Aan deze dwarsstraten, die uiteraard ook de namen van bekende staats lieden zullen dragen, zullen 46 woningwetwoningen worden gebouwd. Aan de Troel strastraat en de Schaepmanstraat zullen 68 een-gezinswoningen verrijzen, terwijl bovendien aan de Zuid-Oostkant van dit nieuwe wijkje op een terrein 21 garages worden gebouwd. Inzonderheid de premiewoningen worden royaal opgezet en vooral de elf hoekwonin gen krijgen de allure van kleine villaatjes. Deze bevatten bijvoorbeeld een ruime woon- hal van ongeveer 3% bij bijna vier meter, een woonkamer van bijna vier bij zes meter, een grote keuken met stookgelegen- heid voor de centrale verwarming, waar mee alle premiewoningen worden uitgerust, en boven vier ruime slaapkapiers op de eerste étaage (waarvan één een aantrekke lijke hoekkamer vormt met vrije wanden) en een slaapkamer op de zolderverdieping. In het geheel heeft dit type een capaciteit van twaalf bedden. De 77 overige premiewoningen (waarvan de gemiddelde huurprijs op ruim 77 gulden per maand ligt) missen beneden de woon- hal en boven de hoekslaapkamer, zodat het aantal slaapplaatsen per woning negen bedraagt. Maar de afmetingen der kamers zijn even ruim van opzet. De woonkamer bijvoorbeeld meet ook bijna 6V2 meter bij bijna vier meter, de keuken heeft veel bergruimte en is berekend op de plaatsing van een koelkast. Verder kunnen alle be woners van deze huizen genieten van een balcon, dat bij de hoekhuizen aan de kop- wand is geprojecteerd. De woonkamer op de benedenverdieping krijgt daardoor een soort loggia. Mogelijkheden uitgebuit De woningwetwoningen zijn uiteraard bescheidener van inhoud, maar men kan toch zeggen, dat binnen het kader van de financiële mogelijkheden de architect uit zijn opdracht gehaald heeft wat hij kon. Zo is de woonkamer 3V2 bij zes meter dertig groot, de keuken twee meter zestig bij ruim drie meter, terwijl de eerste étage drie slaapkamers omvat. Bovendien is de vliering als bergruimte te gebruiken. Drie van deze woningwetwoningen zijn speciaal bestemd voor de huisvesting van grote gezinnen. Op de benedenverdieping hebben zij namelijk een tweede woonver trek van ruim drie bij 3V2 meter, een berg ruimte van twee meter zeventig bij 3V2 meter en boven vijf slaapkamers met een totale capaciteit van elf tot veertien bed den. Deze grote woningwetwoningen heb ben een balcon in tegenstelling met de overige 42 van dit type. De woningwetwoningen krijgen voorts een flinke achtertuin met een schuur. De schuren van de woningen aan de dwars straten zijn per twee straatzijden gecombi neerd in een lange rij die tevens de schei ding vormt tussen de achtertuinen. Daar door is voorkomen, dat de buren bij elkaar kunnen „inkijken". Het uiterlijk van de woningwetwoningen, die veel weg hebben van de huizen aan de Leeghwaterstraat, is aantrekkelijk gemaakt door een houten betimmering aan de straatzijde over de bovenhelft, terwijl de benedenhelft wordt „gekeimd". Van de pilasters tussen de huizen blijft het bak stenen metselwerk zichtbaar, evenals van de kopwanden. Dit woningbouwplan, waarvoor de Heem- steedse raad een crediet van bijna twee millioen gulden verleende, ontleent zijn be tekenis vooral aan de daarin ondernomen poging om te komen tot een verbetering van het woongerief. Het is waar, dat deze poging op het ogenblik voornamelijk in de premiewoningen tot uiting kan komen en dat de gemiddelde huurprijs daarvan aan de hoge kant is. Maar wanneer men de wo- ningbouwpolitiek op lange termijn be schouwt, dan is het duidelijk dat bij een verdere toeneming van de volkswelvaart in de toekomst deze premiewoningen ook be reikbaar zijn voor de bescheiden inkomens en daarom hun waarde zullen behouden. Op die grond echter is het reeds thans zaak ook de woningwetwoningen reeds een zo goed mogelijke afwerking mee te geven, hetgeen dan ook in het project-Stevens het geval is. De organisatoren van de nationale bloe mententoonstelling „Sonsbeek Flora", die volgend jaar in het Arnhemse' stadspark „Sonsbeek" wordt gehouden, hebben be sloten een aantal steden in Noord-West- Europa een bollenpakket te schenken. Dui zend bollen zullen de volgende week wor den aangeboden aan de stadsbesturen van Dusseldorp, Essen, Duisburg en Munster. In de centra van deze steden zijn reeds plantsoentjes in gereedheid gebracht, zo dat de bollen direct zullen kunnen wor den gepoot, hetgeen in Arnhem al gebeurd is met een millioen bollen. Het ontluiken van deze tulpen in de Sonsbeek-plantsoen- tjes in het buitenland zal voor de bewo ners daar het sein zijn, dat „Sonsbeek- Flora" in Arnhem geopend is. Kort na middernacht is in de nacht van Maandag op Dinsdag de jachtopziener J. Maassen te IJssel in het afgelegen Peel- dorpje IJsselsteijn overvallen en mishan deld door vijf mannen, die hem uit bed hadden gelokt door voor zijn woning „volk" te roepen. De jachtopziener, die meende te doen te hebben met mensen die de weg kwijt wa ren geraakt, ging naar buiten en zag in het licht van zijn zaklamp vijf mannen staan, waarvan hij er enkelen kende. Hij werd overvallen en tegen de grond geslagen en liep wonden aan hoofd en handen op. Na de overval maakten de aanvallers zich ijlings uit de voeten. Nog in de loop van dezelfde nacht heeft de rijkspolitie van IJsselsteijn en Venray de vijf daders ge arresteerd en op het politiebureau te Ven ray ingesloten. Zij hebben een bekentenis afgelegd. Een 67-jarige bromfietser, de heer J. B. heeft voor de Amsterdamse rechtbank te recht gestaan ter zake dat hij op 10 Juli door roekeloos rijden op de weg tussen Bussum en Weesp een botsing had veroor zaakt, aan de gevolgen waarvan een berij der van een tandem was overleden. Dc officier van justitie eiste twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd tegen hem, tevens zijn ontzegging voor die tijd van de bevoegdheid een rij wiel te berijden. Ter zitting bleek uit de verhoren dat B. twee voor hem rijdende wielrijdsters nad willen inhalen. Hij had daarbij niet ge merkt dat uit de tegenovergestelde rich ting een tandem naderde. Er volgde een botsing. De berijder van de tandem klaagde over pijn in de borst. Een uur na het onge val overleed hij. De sectie wees uit dat de plotselinge dood veroorzaakt was door een har tbesch adiging. Een over B. uitgebracht rapport noemde zijn handelsbekwaamheid beneden de maat, als gevolg van zijn gevorderde leeftijd. De verdedigster van B. sloot zich aan bij de eis van de officier van Justitie, met dien verstande dat zij de rechtbank vroeg de mogelijkheid in overweging te nemen B. voorgoed de bevoegdheid te ontnemen een rijwiel te berijden. In het Marinehospitaal te Overveen is vannacht op 49-jarige leeftijd overleden luitenant-ter-zee voor speciale diensten eerste klasse H. J. Noppen, hoofd van de Marinevoorlichtingsdienst. Luitenant Nop pen werd in 1906 geboren en kwam op 2 Sep tember 1942 in het toenmalige Nederlands- Indië in dienst bij de Koninklijke Marine reserve. Kort na de Japanse invasie werd hij krijgsgevangene en verbleef tot het einde der oorlog in gevangenkampen in het Verre Oosten. Na zijn repatriëring werd hij op 5 Janua ri 1948 te werk gesteld bij de Marvo en op 1 November van dat jaar werd hij hoofd van deze dienst. De civiele kamer van het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft bij interlocutoir arrest bepaald dat op 13 December alsnog een ge tuige van de gedaagde zal worden gehoord in het proces dat gaande is tussen een aan nemingsmaatschappij te Rijswijk en de accountant H. W. S., eveneens uit Rijswijk, inzake terugvordering van 11a Dolle Dins dag aan de illegaliteit geschonken gelden. De rechtbank te 's-Gravenhage had in 1951 in eerste aanleg uitgemaakt dat aan genomen kon worden dat de aannemings maatschappij aan de accountant 48.000, had gegeven. Deze kon hiervan destijds ƒ21.000 verantwoorden. De rechtbank had daarna bepaald dat de heer S. het ontbre kende bedrag, zijnde 27.000 aan de aan nemer zou moeten teruggeven. De gedaagde was van dit vonnis in appèl gegaan. Mr. D. Huisman uit 's-Gravenhage, die voor de accountant optreedt, heeft in zijn pleidooi destijds verklaard dat de heer S. integere personen, die een vooraanstaande functie in het verzet hebben bekleed als getuige kan oproepen. Op 13 December a.s. om. twee uur 's middags zal nu een van deze getuigen worden gehoord. In het kader van het bijzonder kerke- werk ten opzichte van buitenkerkelijken, waarvoor de contactkring der Hervormde kerk elke Vrijdagavond in restaurant La Mer bijeenkomt, zal Vrijdag 11 November mr. dr. J. van Praag uit Aerdenhout een lezing houden over het onderwerp: „De achtergronden van het conflict Israel Egypte". De Amsterdamse rechtbank heeft de 36- jarige secretaresse, mejuffrouw T. M. V. uit Hilversum wegens verduistering van circa f 22.000 ten nadele van haar werk gever, de Hilversumse fabrikant J. W. W. een gevangenisstraf opgelegd van twaalf maanden met aftrek, met de bepaling dat van het resterende gedeelte zes maanden voorwaardelijk zullen zijn met een proef tijd van drie jaar onder toezicht van de reclassering. De verdachte had deze verduisteringen in de loop van zes jaren gepleegd. Als de werkgever in het buitenland was, zorgde zij voor de afrekening van kwitanties. Daartoe had de fabrikant haar oningevulde girobiljetten achtergelaten, die hij van zijn handtekening had voorzien. Zij schreef herhaaldelijk met deze formulieren bedra gen op haar eigen rekening over en veran derde later de geretourneerde girostrook jes. Daarop wijzigde zij dan haar eigen gi ronummer en adres in dat van leveran ciers. Veertien dagen geleden werd bij de be handeling van deze zaak voor de rechtbank duidelijk dat de secretaresse tot deze on eerlijkheden was overgegaan uit liefde voor een man, die failliet verklaard was en die enkele jaren lang vrijwel op haar kosten bij haar had ingewoond. 3-3 X Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 99% 99% 348 312 324 370 475 321 356 344)4 20614 464 271 639 X 61014 14214 211 188 245 15814 15814 26814 233X 238 X 23314 68X 152X 56 X 14014 61% 31 Openings koersen 99% 99% 341 310 323 370 473 320 34614 335 20614 458 270 633 603 13814 209 186 245 155 15614 26814 233 X 238 X" 23314 6814 152 56 14114 61% 31 Tot drie maanden hechtenis, benevens intrekking van het rijbewijs voor de duur van twee jaar veroordeelde de Utrechtse rechtbank de 33-jarige gewezen autobus chauffeur H. A. te Utrecht wegens het ver oorzaken van dood door schuld. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 23 Juni met een door hem bestuurde NBM- bus op de Slotlaan te Zeist de pui van een banketbakkerswinkel had aangereden, ten gevolge waarvan de 65-jarige mevrouw E H. Ch., die daar stond te kijken, door de étalage van de zaak werd gedrukt, hetgeen haar dood tengevolge had. In de bestuursvergadering van het be drijfschap Horeca is Maandagmiddag ver zet gerezen tegen bezwaren, welke de SER inbracht over de door dit bedrijfschap in gestelde vergoedingen voor bestuursleden. Deze vergoeding bedraagt 15 per verga dering plus reis- en verblijfkosten met een maximum van 15. De SER wenst, dat deze vergoedingen gelijk worden getrokken met die van andere bedrijfschappen. „Onze vergoedingen komen over het al gemeen voordeliger", zo merkte de secre taris mr. A. J. Roest Crollius op. Dr. J. F. van Saarloos vond het geheel overbodig op om de SER-suggestie in te gaan. Hij heeft groot bezwaar tegen allerlei bemoeie nissen van de SER, welke niet wettelijk zijn voorgeschreven, waardoor de bedrijf schappen aan de leiband komen te lopen. „Zij krijgen daardoor steeds minder zeg genschap in eigen zaken", zo meende hij. Dit standpunt vond bij alle bestuurderen weerklank, weshalve voorzitter J. G. Meijer concludeerde, dat het bestuur de eigen, na rijp beraad opgestelde regeling voor be- stuursvergoedingen zal handhaven. Een dergelijk standpunt werd ook inge nomen inzake de verordening over de ar beidsvoorwaarden van de secretarissen. Horeca wenst geen minimum-salarisgrens te stellen en de SER wenst een basis van 11 mille per jaar. Horeca wil die wens niet vervullen. De minister voor Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie heeft, in overeenstemming met de minister van Economische Zaken, aan de Commissie Bedrijfsregelingen ver zocht te adviseren over de vraag, in hoe verre de erkenningseisen van de Neder landse Vereniging „De Rijwiel- en Auto mobiel-Industrie (R.A.I.) voor grossiers in automobielmateriaal aanleiding geven tot optreden op grond van het Kartelbesluit. Volgens deze erkenningsregeling wordt een groothandelsonderneming in automo- bielonderdelen niet als zodanig erkend, in dien deze niet ten minste 500 meter ver wijderd is van enige détailhandelsonder neming in automobiel- en/of motorrijwiel onderdelen en -toebehoren of van enige automobiel- en/of motorrijwielreparatie- onderneming. Ontheffing van deze bepaling kan worden verleend, indien het aanneme lijk is, dat de groothandelsonderneming niet is geliëerd met de betrokken kleinhandel- of reparatie-onderneming en bovendien aannemelijk is, dat de vestiging op een af stand van ten minste 500 meter redelijker wijze niet kan worden verlangd. Daarnaast wordt vereist, dat de administratie van de grossiersonderneming geheel afzonderlijk wordt gevoerd. Nu de West-Duitse regering per 1 No vember de heffing van invoerrechten ook uitgebreid heeft tot zeer kleine hoeveel heden, die door partticulieren over de grens werden gebracht, heeft volgens globale schattingen het aantal Duitse bezoekers te Venlo de eerste dagen van November nog geen 10 percent bedragen van het October- gemiddelde. Voor enkele middenstanders in Venlo betekent het uitblijven vap vele Duitse klanten een aanmerkelijke achter uitgang in hun omzet. Zwemfeest. Zaterdag 12 November wordt in het Sportfondsen bad in Haarlem het jaarlijkse gecostumeerde kinderzwem feest gehouden. Het gevarieerde program ma begint om kwart voor acht. Prijswinnaar. De heer J. D. Kubbe uit de Santpoorterstraat 8 in Haarlem heeft in de Rode Kruis-radioluisterwedstrijd van 9 October de achtste prijs gewonnen: een radiotoestel. Almkerk, 8 Aden. Alwaki, 8 v. Aden n Karachi. Alamak, 8 te Londen. Albireo, 9 te Bahia verw. Arendskerk, 8 te Durban. Argos, 8 te Piraeus. Amerskerk. 8 te Manilla. Altair, 8 te Antwerpen verw. Aldabi, 8 v. Montevideo n. Buenos Aires. Almkerk, 9 v. Aden n. Suez. Bantam, 7 v. Bombay n. 'Basrah. Bonaire, 8 te Trinidad. Bennekom„ 8 Curasao. Billiton, 8 pass. Ceylon n. Madras. Blitar, 9 Singapore. Baud, 8 te Soerabaja Britsum, 8 te Hamburg. Bussum. 7 Gibraltar gep. n. Port Said. Blijdendijk. 8 te Albany. Borneo, 8 te Belawan. Blommersdijk, pass. 9 Scilly's n. Antwerpen. Caltex Delft, 7 v. Rotterdam n. Sidon. Camitia, 8 te Curacao. Caltex Utrecht, pass. 8 Finisterre n. Port Said. Castor, 7 150 m. O. Jamaica n. Houston. Cleodora, 8 te Bombay. Caltex Leiden, pass 8 Bougie n. Sidon. Crania, 8 te Sydney Caltex Pernis. 8 v. Suez n. Bahrein. Cirrus. 8 te Rotterdam. Cistula, 8 v. Curagao n. Marseille. Dongedijk, 7 v. Rotterdam n. Londen. Duivendijk, 8 te San Francisco. Esso Amsterdam, 8 v. Rastanura n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 7 Finisterre n. Antwerpen Esso Rotterdam, pass. 9 Ouessant n. Hamburg. Farmsum, 7 v. Antwerpen n. Houston. Friesland (KRL), 8 te Hambrug. Friesland (SSM), 8 te Odense. Fairsea, 7 320 m. ZO. Cocos eil. Farmsum, pass. 8 Vlissingen n. Houston. Groote Kerk, pass. 7 Ouessant n. Antwerpen. Groote Beer, pass. 8 Guardafui n. Fremantle. Gaasterland, 8 te Pto Alegre. Guineekust, 7 te Winneba. Gadila, 9 te Singapore verw. Graveland, pass. 8 St. Pauls Rock n. Recife. Gordias, 8 v. Thessaloniki n. Gibraltar. Hoogkerk, 8 te Colombo. Heelsum, 8 te Houston. Hoogkerk, 8 v. Colombo n. Penang. Hathor, 8 te Piraeus. Helicon, 8 te Port de Pax. Holland, 9 te Zanzibar verw. Houtman, 8 te Balikpapan. Heemskerk, 8 v. Rotterdam n. Shanghai. Hector, 8 v. Lissabon n. Amsterdam. Hector. 8 te Lissabon. Jupiter, 7 v. Rotterdam n. Helsinki. Jason, 8 te Maracaibo. Japara (KRL), 8 te Baltimore. Jupiter, 8 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 9 v. Melbourne n. Sydney Kopionella, 7 te Curagao. Kota Agoeng, 8 rede Colombo. Kota Gede. 8 te Port Sudan verw. Karimata, 8 v. Hollandia n. Manokwari. Naar wij vernemen is het klimaat tussen de stichting het Nationale park De Ken- nemerduinen en de gemeente Bloemendaal wat milder geworden. Zoals men weet stond een jaar geleden de barometer in dat opzicht op stormachtig toen Bloemendaal een proces tegen de stichting aanhangig wilde maken over de door deze gemeente beweerde „verzwaring van de erfdienst baarheid" op de toegangswegen naar de Kennemerduinen, welke wegen over een lengte van ongeveer zeshonderd meter over gemeentelijk grondbezit voerden. Dat rechtsgeding werd evenwel op het laatste ogenblik uitgesteld, omdat beide partijen toch wat schroomvallig waren als publiekrechtelijke lichamen te gaan pro cederen. Van Bloemendaalse zijde zijn toen enige wensen geformuleerd welke men gaarne ingewilligd zag. Het betrof hier een grond- overdracht van de Kennemerduinen aan de kop van de Zeeweg en bij het Open luchttheater. Het eerstgenoemde terrein is voor Bloemendaal van belang voor de rea lisering van het uitbreidingsplan Bloemen- daal-aan-zee, het tweede voor bepaalde voorzieningen bij het Openluchttheater. In ruil daarvoor zou men aan de Kennemer duinen dan de strook grond ten Noorden van de Zeeweg willen afstaan. In de Maandag gehouden bestuursver gadering van De Kennemerduinen zijn deze verlangens van Bloemendaal bespro ken en in algemene zin welwillend ont vangen, hoewel men wel van oordeel was, dat op bepaalde punten een nadere om schrijving van de Bloemendaalse wensen nodig zal zijn. Er zal dus nog enig overleg nodig zijn voor men het geheel eens is. In elk geval kan met voldoening worden geconstateerd, dat bij beide partijen de wil voorzit om de oude tegenstellingen niet toe te spitsen en wederzijds meer begrip te tonen voor elkanders wensen. Kertosono, 9 te Colon. Kota Inten, 8 te Priok. Loosdrecht, pass. 7 Finisterre n. MaYseille. Lindekerk. pass. 8 Finisterre n. Boulogne. Lutterkerk. pass. 8 Finisterre n. Le Havre. Liberty Bell, 8 100 m. W NW. Kp. Bon. Lieve Vrouwekerk, 9 te Bahrein verw. Lombok, 8 te Lorenzo Marquez. Maasland, pass. 7 Kp. Verdische eil. n. A'dam. Maasdam, 8 tc Rotterdam. Modjokerto, 7 v. Suez. Mentor, pass. 7 Kp. La Cruz n. Mobile. Noordstad. 6 te Londen. Nieuw Amsterdam, 7 v. New York n. Southamp ton. Nias, 8 te Soerabaja. Notos, 7 50 m. Z.ZW. Kp. Vilano. Oostkerk, 8 te Rotterdam. Ondina, 9 Tomori verw. Overijsel, 3 200 m. Z.t.O. Kangeroo eil. Prins Casimir, 8 te Montreal. Peperkust, pass. 8 Ouessant Amsterdam. Prins Maurits, 7 v. Toledo n. Hamilton. Poseidon, 8 te La Guaira. Prins Alexander, 9 v. Rotterdam n. Montreal. Peperkust. 9 te Le Havre. Perna, 8 te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, 9 te Rotterdam. Rempang, 7 v. Genua n. Port Said. Raki, 7 nog te Damman. Rondo, pass. 8 Scilly's n. Zeebrugge. Rotula, 9 te Suez verw. Salawati, 8 te Priok. Stad Alkmaar, 8 v. Southshields n. Kirkenaess Sloterdijk, 8 te Belawan. Sommelsdijk, 8 v. Antwerpen n. New York. Stad Dordrecht, pass. 7 Finisterre n. Dordrecht. Salland, 8 te St. Vincent. Slamat, 8 v. Djeddah n. Singapore. Stad Amsterdam, 8 70 m. W.t.N. Butt of Lowes Statue of Liberty pass. 8 Malta n. Philadelphia Swartenhondt, 8 te Menado. Stan vac Djirak, 8 Sungeigerong verw. Stanvac Ogan, 8 Belawan. Stanvac Talang Akar, 7 120 m. W.ZW. Kp. Cam bodja. Straat Makassar, 8 te Durban. Talisse, pass. 7 Guardafui n. Suez. Taria, 8 te Rio de Janeiro. Teiresias, pass. 8 Malta n. Port Said. Tjisadane, 8 te Santos. Telamon, 8 te Maracaibo. Tomini, 10 Belawan verwacht. Tankhaven I, 8 Sungeigerong. Tankhaven II, 8 te Kuching. Tarakan, 8 IJmuiden verwacht. Tjipanas, 8 Hongkong Tomori, 8 Bintang. Tjipondok, 8 te Makassar. Tjiwangi, 8 te Tj. Priok. Van Spilbergen, pas. 8 Finisterre n. Dakar. W. Alton Jones, 7 te Philadelphia. Waterman, 7 v. Curagao n. Cristobal. Wonorato, 7 v. Marseille n. Halifax. Waal, 8 v. Piraeus n. Volos. Willem Barendsz, 7 180 m. N.NO. Fort Aleza. Wieldrecht, 8 te Einswarden verw. Woensdrecht, 7 1500 m. O. North Cape. Willem Ruys, 9 v. Port Said n. Napels. Zuiderzee, 7 900 m. W. Gibraltar. Zonnewijk, 7 2050 m. ZW. Tocopilla. KLEINE VAART Afiena, 7 te Augustenborg. Arnoudspolder, 8 v. Oporto te Lissabon. Audacia, verm. 8 v. Barrow n. Glassondock. Ancora, 7 v. Rotterdam n. Newross. Auriga, 7 v. Amsterdam te Rotterdam. Alcetas, 7 1e Amsterdam. Afiena, 7 v. Amsterdam te Augustenborg. Albert Willem, pass. 7 Vlissingen n. Dundalk. Amyntas, 8 v. Hamburg te Amsterdam verw. Atlantic, 8 v. Amsterdam n. Londen. Ador, 7 v. Amsterdam n. Zaandam. Beekbergen, 8 v. Zeebrugge te Antwerpen. Breda, 8 v. Curagao n. Antwerpen. Bree Helle, 8 v. Rotterdam n. Londen. Brem, 8 op de Waterweg ten anker. Bab T, 6 te Sundsvall. Cinderella, 8 v. Duinkerken te Antwerpen. Claes Compaen, 8 v Brunsbüttel n. Shoreham. Casana, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Crescendo. 7 v. Hamburg te Rotterdam. Concepcion, 7 v. Pto Alegre n Montevideo. Driebergen, 8 v. Barry te Swansea. Evertsen, 8 v. Amsterdam n. Antwerpen. Elisabeth Roorda 8 v. Cardiff te Antwerpen. Ellewoutsdijk, 8 v. Port Talbot te Rotterdam. Export II, 7 v. Rotterdam n. Londen. Express, 7 v. Rotterdam n. Aberdeen. Encarnacion, 8 v. Leningrad te Wasklot. Ferocia, pass. 8 Guernsey n. Rotterdam. Flevo, 5 v. Liverpool n. Aalborg. Frans v. Seumeren, 10 v. Immingham te Horsens verwacht. Gre. pass. 7 Vlissingen n. Londen. Haaksbergen, 8 v. Swansea te Rotterdam. Holland, 7 v. Vlaardingen te Rotterdam. Import, verm. 8 v. Rotterdam n. Lissabon. Iberia, 7 v. Glasgow te Rotterdam. Joost, 6 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Kaap Falga, 7 v. Domsjo n. Rundvik. Kaap St. Vincent, 4 v. Karlstad n. Zaandam. Kemphaan, 8 v. Vlaardingen n. Marokko. Koningshaven, 9 v. Rouaan te Casablanca verw Kaap Falga, 7 v. Domsjo n. Rundvik. Leonard T, 7 v. Londen te Amsterdam. Larix, 4 v. Antweipen n. Munksund. Liberte, 8 v. Otterbacken te Amsterdam. Matthew, 8 te Rotterdam verw. Merwestad, 8 v. Gothenburg te Grangemouth Marjan, 8 v. Skutskar te Torso. Markab N, 10 v. Londen te Famagusta verw. Mynelis, 8 v. Barry te St. Malo verw. Meres N, 7 v. Hamburg n. Rotterdam. Nisse, 8 v. Mantyluoto te Amsterdam. Nero, 7 v. Bilbao n. Leixoes. Nottingham, 7 v Rotterdam n. d. Tyne. Oranjepolder, 9 v. Oran te Belfast verw. Oosterbrugh, pass. 8 Brunsbüttel n. Stockholm Procyon, 7 v. Amsterdam n. Vlaardingen. Pavo, 5 te Landskrona. Ponza, 4 v. Rotterdam n. Karlsborg. Rijnhaven, pass. 8 Finisterre n. Dublin. Rio 7 v. Rotterdam n. Londen. Setas, pass. 7 Vlissingen n. Cork. Sonsbeek. 8 v. Avonmouth n. Cork. Stientje Mensinga. 9 v. Gdynia te Antw verw. Tyro. 8 v. Belfast te Amsterdam. Tine, 7 v. Zaandam te Rotterdam. Trompenburgh, 7 v Boston te Rotterdam. Taurus, 7 v. Vlissingen n. Goole. Tilly, 5 te Stocka. Twin, pass. 7 Vlissingen n. Londen. Union, pass. 7 Vlissingen n. Schotland. Vrijburgh, pass. 8 Finisterre n. Londen. Wickenburgh, 7 v. Rotterdam n. Casablanca. Westpolder, verm. 8 v. Lissabon n. Antwerpen Wexford, 8 v. IJmuiden n. Kalmar. Wexford, 8 v. IJmuiden n. Kalmar. SLEEPVAART Gele Zee. 7 te Hongkong met stoomschip. Oceaan, 8 te Curagao. Oostzee, pass. 8 ZW. punt eil. Palawan n. Hong kong met baggermolen en ponton.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10