Geraamd aantal NS-reizigers in 1955: 184 millioen Winter Hathaway's „Rommel, de woestijnvos" Dit najaar gekenmerkt door een vroege trek West-Duitse grenspolitie ontpopt zich als kader Bevindingen van Vogelwerkgroep Te midden van alle haast hadden de boomleeuweriken tijd voor een lied Den Haag neemt een proef met Durisol Nieuwe Spoorweglening van vijftig millioen Is de vertoning van deze film in Nederland nu nog ongewenst Nieuwe Wehrmacht versneld 3 Merkt U, dat U HAAR verliest Snellere woningbouw Buitengewoon hoogleraar mag Tweede Kamerlid zijn In Uw carburateur kan het 14° C kouder zijn dan buiten. Daardoor kan bij kil en vochtig weer ijsvorming in de carburateur optreden. ABPIJSBROOP/ Raadselachtige dood te Roermond opgehelderd Zilveren jubileum van Alex van Wayenburg bij KRO Schuilkelders in Brussel Hebt u vandaag uw Davitamon 10 al gehad WOENSDAG 9 NOVEMBER 1955 TIJDENS HET MOOIE WEER van eind September is de vinkentrek in Scandinavië begonnen. Dit jaar zijn de meeste vinken bij ons reeds in de eerste week van October langs gekomen. In 1953 viel het hoogtepunt in de tweede week van die maand en in 1954 nog later, namelijk in de tweede helft van October, zodat 1955 een jaar gebleken is met een vroege vinkentrek. Ook de spreeuw is vroeg gekomen. Indien de aantallen, verkregen door waarneming in het eerste uur na zonsopgang, bij elkaar worden geteld, dan is dit jaar de 5000 bereikt op 10 October, in 1953 op 12 October en in 1954 pas op 23 October. De herfst van 1954 was dus een najaar met late trek, terwijl 1955 en 1953 in dit opzicht weinig met elkaar verschillen. De eerste bonte kraai verscheen deze herfst op 9 October; in 1953 een dag eerder, namelijk op 8 October en in 1954 pas op 16 October, hetgeen bij het voorgaande mooi aansluit. Als we het verloop van de trek van de vink en de spreeuw nagaan, dan komen duidelijk vier perioden naar voren, waarin er géén trek geweest is, namelijk 5, 6, 7 October, 14, 15 October, 17, 18 October en 26, 27, 28 October. Bij bestudering van de weerkaarten bleek, dat het weer in die perioden van gelijk karakter was. Er trok dan najnelijk een depressie ten Noorden van ons land over het Noordelijk deel van de Noordzee van het Westen naar het Oosten. Dit bracht aan onze kust Noord westelijke winden, die gepaard gingen met regen en ha gelbuien. In tegenstelling tot de voorlopige mening, die in de dage lijkse trekberichten werd gemeld, is het totale aantal waargenomen spreeuwen toch niet veel minder dan normaal. In het alge meen komt het grootste deel van de spreeuwen na midden October door, terwijl dit jaar het aanta'l meer regelmatig over de trekperiode verspreid is, zoals ook uit de grafiek te lezen valt. De grote spreeu- wenzwermen, die vorige jaren eind October en begin November gezien werden, zijn deze herfst niet geconstateerd. Dichte drommen De achtste October is een opvallende trekdag. Het eerste uur passeerden er 6700 vinken; in de loop van de ochtend werd de trek nog intensiever. Die dag vlogen er naar schatting niet minder dan veertig duizend vinken langs de kustpost. Hoe kunnen wij dit plotseling massale overvliegen verklaren? Volgens berichten uit Noordwest-Duits- land, die vóór 2 October aldaar een sterke trek meldden, moeten er veel vinken onderweg geweest zijn. Deze zijn geduren de de slechte trekdagen opgehouden, om op 8 October als het ware met al hun op gehoopte energie hun reis voort te zetten. Door een combinatie van bepaalde weers omstandigheden zijn al deze vogels langs de post van de Vogelwerkgroep Haarlem ge trokken, gestuwd door de Noordzee. In het binnenland was de windkracht namelijk gering, waardoor het aan te nemen is, dat de vogels in hun voorkeursrichting WZW vliegende, aan de Noordzee-kust kwamen. Daar ontmoetten deze vinken een krach tiger wind, waardoor ze niet over zee gingen, maar en masse langs de kust naar het Zuiden afbogen. Hoewel spreeuw en vink door hun veel vuldig voorkomen de meeste aandacht vra gen, zijn er nog een veertigtal andere vogelsoorten gezien. Enige hiervan ver dienen nog een nadere beschouwing. De graspieper begon al in September door te trekken. Het aantal daarvan was dit jaar groter dan normaal; op 29 September, 2, 3 en 21, 22 October was er een sterke gras- piepertrek. Veldleeuweriken werden slechts in kleine aantallen gemeld, alleen 22 Oc tober viel uit de toon met een totaal van 1430 vogels in drie uur. Terwijl de veld leeuwerik snel vliegend langs trekt, kan zijn familielid de boomleeuwerik tijdens het trekken al zingend ergens korte tijd blijven rondcirkelen. Zo werden de waar nemers verscheidene malen door zijn zoet klingelend liedje verkwikt. De witte kwik staarten waren regelmatig in kleine getale present. Deze herfst zag men maar weinig sijsjes en ook de putter is maar enkele malen gezien. Hoewel de huismus hier als voorbeeld van een standvogel geldt, komt deze elk najaar in verscheidene troepjes langs onze kust trekken, evenals de ring- mus. Op 16 October van dit jaar over- schreedt het aantal zelfs de achthonderd. Dit zijn vermoedelijk vogels uit Noorde lijker streken. Voor het eerst sinds jaren is de bonte kraai in behoorlijk aantal komen opdagen, zodat deze karakteristieke wintergast ons landschap weer overal zal verlevendigen. Zeer veel kramsvogels De kramsvogels kwamen deze herfst in enorme hoeveelheid. Van deze Noordelijke lijsters zijn nu nog grote troepen in de duinen en weilanden te zien. Men kan deze vogels gemakkelijk herkennen aan hun tjakkerende roep, lange grijze staart, witte vleugelonderkanten en hun forse postuur. Het voorkomen van trekkende holen- duiven was nieuw voor de post aan de Zeeweg. Deze kleine blauwgrijze duif vliegt soms mee in troepen van andere vogels. Zo werd hij in gezelschap van kauwen en ook van spreeuwen gezien. Der gelijke gemengde troepen komen meer voor, vooral bij de kraaiachtigen, lijster en vinkensoorten. Zo zijn dit jaar vinken samen vliegend gezien met kepen, gras piepers, mussen en zelfs een keer met boomleeuweriken. De verrassing van deze herfst, de invasie van Vlaamse gaaien, is meermalen in de dagelijkse trekberichten vermeld. Deze vo gels, die afkomstig zijn uit de Baltische landen en Scandinavië, houden zich nu nog talrijk op in de bossen pan onze binnen- duinrand, waar bijna bij wijze van uit zondering in ons land de eikeloogst niet mislukt is. De notenkraker werd dit na jaar ook weer gezien, maar het is slechts bij enkele waarnemingen gebleven. Eigen koers Het kwam deze herfst enige keren voor, dat het zicht zo helder was, dat van de post aan de Zeeweg Scheveningen duide lijk te zien was. Als dit het geval was, trokken bij gunstige wind verscheidene troepen vinken, spreeuwen, veldleeuwe riken en roeken op vrij grote hoogte (on geveer 150 meter) iets zeewaarts. Vermoe- cccccooocc<xxccoocccoooococcooc<xx>ccccccocccccccccccocc<: De dagelijkse reportages, die wij gedu rende de afgelopen weken weer van de waarnemers uit het duin en van de 'kust ontvingen van het vertrek van duizen den goede kennissen van deze zomer en dit voorjaar, zijn weer ten einde. De berichten over de vogeltrek hebben weer verscheidene reacties gewekt waaruit blijkt, dat zij zich in een steeds grotere belangstelling mogen verheu- y gen. Ook op de posten zelf ondervonden 8 de waarnemers van de Haarlemse Vo- gelwerkgroep veel belangstelling van 8 mensen, die spontaan mee gingen tel- 8 len, luisteren en turen. En, zoals reeds 8 is bericht, zijn er nu eindelijk ook hier 8 en daar wel vogels, die het zélf gaan I 8 waarderen, zoals de Siberische note- 8 kraker, die zich persoonlijk op de post 3 kwam melden x>oxoooocoocoooc«oocooo30oococooocöocococcocoocxxxcoxo delijk trekken de vogels zó over zee naar de Zuid-Hollandse kust, waardoor ze de bocht in de kustlijn afsnijden. Ook een troepje van zes buizerds op vierhonderd meter hoogte koos deze weg. De binnenduinpost gaf ook nu weer, evenals vorig jaar, een belangrijke aan vulling op de uitkomsten van de waar nemingen aan de kust. Op sommige dagen van de depressie-perioden, als er aan de kust geen trek was, kon men op de binnen post nog een zwakke trek waarnemen. Ver der bleken enkele soorten, zoals houtdui ven, zanglijsters, merels en koperwieken meer over het binnenduin te trekken. De herfsttrek is voor de vogels niet zon der gevaar. Zo zijn op 6 November op het strand tussen Bloemendaal en IJmuiden veel vogels aangespoeld, waaronder 105 koperwieken en 76 kramsvogels. Dit is ver moedelijk slechts een klein deel van de in zee verongelukte trekvogels. Hopelijk zul len de twee zeer late boerenzwaluwen, die Zondag nog passeerden, op hun lange reis naar Zuid-Afrika, meer geluk hebben. ADVERTENTIE Roos is de eerste waarschuwing bij haar uitval. Misschien hebt U die eerste waar schuwing niet direct begrepen? Let dan nu goed op het volgende: als U thans haar in de kam vindt, moet U daar terstond iets tegen doen. Het is een vergissing, te denken, dat dit verschijnsel vanzelf wel zal ophouden. Haaruitval dient onmiddellijk te worden be streden. Hoe? Wel, zoals talloze mensen het hebben gedaan sedert Silvikrin, de biologi sche haarvoeding werd uitgevonden. Ga van daag nog Silvikrin gebruiken, het vanouds bekende haargroei-preparaat, dat over de ge hele wereld honderdduizenden dankbare ver bruikers telt. Silvikrin kon hun weer nieuw haar geven, omdat alléén Silvikrin de 14 natuurlijke opbouwstoffen voor de haargroei in de juiste verhouding bevat; precies de juiste dosis Tryptofaan, Tyrosine, Cystine en nog 11 andere uit de amino-groep, welker namen U minder zullen zeggen doch die voor hernieuwde haargroei onontbeerlijk zijn Herstel Uw haar met Silvikrin begin nog heden! In Den Haag wil men een proef nemen met het bouwen van woningen met Duri- sol-blokken. In Zwitserland wordt op het ogenblik tien percent van de woningbouw met dit materiaal uitgevoerd. Durisol- blokken kunnen door ongeschoolde arbei ders worden verwerkt, waardoor een groot aantal metselaars kan worden uitgespaard. De wethouder van Openbare Werken en enkele technische ambtenaren van de ge meente hebben dezer dagen het materiaal bezichtigd in de fabriek te Zürich. Geble ken is dat een woningblok van twaalf ver diepingen, dat 36 woningen omvat, in één jaar tijds opgetrokken kan zijn. Belang rijke eigenschappen van Durisol zijn dót het materiaal veel lichter is dan baksteen en een buitengewoon isolerend vermogen bezit zowel tegen warmte als koude en tegen geluid. De gemeente Den Haag wil nu in het nieuwe uitbreidingsplan Bouwlust-Vrede- rust enige woningblokken met dit mate riaal uitvoeren. Durisol wordt vervaardigd van hout spaanders gemengd met zand en en kele chemicaliën, waardoor het gehele pro duct in zeer korte tijd versteent. De blok ken zijn vele malen groter dan baksteen en voorzien van sponningen, waardoor zij in elkaar passen. In het Staatsblad is een Koninklijk Be sluit verschenen, dat het mogelijk maakt, het ambt van buitengewoon hoogleraar aan een rijksuniversiteit of hogeschool te com bineren met het lidmaatschap der Tweede Kamer. Tot nu toe kon dit niet omdat men in een rijksfunctie op non-actief gesteld wordt wanneer men het lidmaatschap der Tweede Kamer aanvaardt. Prinses Irene, Prinses Margriet en haar vader, de kleine Marijke en Prinses Beatrix verlaten het platform van Schiphol. Het koninklijk gezin is weer herenigd. Straks volgen Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina. Het prospectus van de nieuwe spoorweg lening is thans verschenen. Op <Woensdag 16 November wordt de inschrijving open gesteld op 50 millioen 3J/a percent 20- jarige obligation, in stukken van nominaal 1000, tot de koers van 100 percent. De storting dient te geschieden op Donderdag 15 December. Beursnotering zal worden aangevraagd. De lening is aflosbaar in 10 gelijke jaarlijkse termijnen ad 5 millioen door uitloting a pari. Aanvangende 15 December 1966. Vervroegde algehele of ge deeltelijke aflossing is vóór 15 December 1965 niet toegestaan. Met ingang van deze datum slechts gedurende 5 jaar tegen de koers van 101 percent en daarna a pari. In het prospectus schrijft de directie van de Spoorwegen, dat het investeringspro gramma 1953 tot en met 1958 ad 784 mil- ADVERTENTIE met speciaal "anti-stalling" ingrediënt tegen ijsvorming. (bij alle blauw/witte Esso pómpen) Snellere start, sneller op temperatuur..... en geen afslaan van de motor! Tot nu tee is Nederland als enig land in Europa verstoken gebleven van de film, die Henry Hathaway heeft gemaakt over veldmaarschalk Rommel. In 1951 uitgebracht is zijn commercieel gezien een succes geworden en wekte zij niet die reacties van afkeuring en verontwaardiging, die de Twentieth Century Fox blijkbaar wel in Nederland verwachtte, want uit vrees daarvoor heeft deze maatschappij de film hier niet in roulatie gebracht. Is de tijd er thans rijp voor? Men heeft een aantal film critici deze vraag ter beantwoording voorgelegd, uiteraard nadat de film voor hen was gedraaid. Gisteren geschiedde dat in het City-theater te Amsterdam en na afloop is er ijverig gediscussieerd over de kwestie of de Amerikaanse filmvisie op veldmaarschalk Rommel af of niet bepaalde sentimenten zal wakker roepen, die een vertoning alsnog ongewenst maken. De meningen waren verdeeld, maar toch niet zo of in meerderheid was men van oordeel, dat omwille vande sentimenten een vertoning van „Rommel, de Woestijnvos" niet achterwege hoeft te blijven. Beslissend hoeft dit oordeel voor de Twentieth Centry Fox niet te zijn. Of het bioscooppubliek de film te zien zal krijgen is ook een kwestie van commerciële aard: zal er genoeg be langstelling voor bestaan? Laat men dat afhangen van de vraag of Halhaway's film nu werkelijk belangrijk is, dan kan er mfjns inziens maar één antwoord bestaan, dat niemand zal aanvechten: nee, deze film is zeker niet belangrijk. Ze is zwak. Ze geeft een onvolledige en onbetekenende visie op veldmaarschalk Rommel in een vorm, die haar ook op het stuk van aesthetiek nergens boven de middelmaat verheft. Men wordt geconfronteerd met een onopvallend en in feite overbodig stuk filmwerk. Het is gemakkelijk dat zo onomwonden te kunnen zeggen en daarmee de bijzondere situatie te scheppen, dat men een film maatschappij kan beïnvloeden bij haar overwegingen voor het al of niet uitbren gen van een film, wier verdiensten men niet hoog aanslaat. Besluit zij „Rommel, de Woestijnvos" niet in Nederland te draaien, dan zal evenwel de lezer het met dit oordeel moeten doen. Dat legt mij de ver plichting op wat meer over de inhoud te vertellen, opdat de motivering zo duidelijk wordt, dat hij zich bij dat oordeel kan aan sluiten. Welnu: een persoonsverheerlijking is de film over veldmaarschalk Rommel in de strikte zin niet. Van de grote woestijn strateeg en op zijn successen met het Duitse Afrika-corps is toch zijn reputatie als veldheer gevestigd ziet men prak tisch niets. De film vangt aan op het ogen blik dat die reputatie is gevestigd. Daarna krijgt men de veldmaarschalk alleen maar te zien in de dagen dat het Duitsland slecht gaat. Hij gedraagt zich bijzonder stoer,maar niet indrukwekkend. (Een kwestie van ADVERTENTIE voor keel en lucht wegen. In een ver standig gezin staat nu een fles AKKER SIROOP Tweede slachtoffer overleden In de loop van Dinsdag is in het zieken huis te Roermond overleden de 83-jarige mevrouw Van P., die Maandag bewuste loos in haar woning werd aangetroffen sa men met haar 50-jarige dochter, die toen al was overleden. Beide dames leden aan kolendampvergiftiging. De dochter had bo vendien een wonde aan het hoofd. Bij sectie is gebleken dat er geen misdrijf in het spel dialoog de scenarioschrijver heeft een Amerikaanse filmgeneraal van het goed kope soort in het leven geroepen, James Mason, die deze generaal speelt, vreet hem op met huid en haar en zet dus een gene raal Mason op het witte doek, die ons nergens zo sterk aan Rommel herinnert, dat we de film als een historische docu mentatie kunnen zien.) Men leert al spoedig deze Rommel kennen als een officier, die met politiek niets te maken wil hebben en tot het laatst in Hitier gelooft. Zijn gewetensconflicten zijn de geijkte. Ze worden ons vooral getoond tegen de achtergrond van zijn huiselijk leven met geen ander doel dan de nodige gevoelige accenten te verwekken wanneer hem zijn einde wordt aangekondigd. Om dat einde lijkt het de hele film begonnen. Het is zo „lekker dramatisch" en dat wordt heerlijk uitgebuit. Aan het slot ziet men Rommel zelfs per jeep een soort hemelvaart uitvoeren. De lovende commentator bij deze glorificatie is.Churchill, die inder daad over Rommel geen onvriendelijke dingen heeft gezegd. Om dat slot zou men de film kunnen veroordelen men kan er ook om lachen. Als de film Rommel over matig gaat prijzen is het namelijk zo door zichtig. Het gebeurt zo tam. De beroemde man is zo weinig indrukwekkend. Had Hathaway een sterke film gemaakt, de figuur van Rommel zou misschien bepaal de eigenschappen zijn meegegeven, die ons terecht zouden doen protesteren tégen een valse verheerlijking van een Duits veld heer, die dan toch maar mede verantwoor delijk was voor wat het Duitse leger klaar speelde en wenste te blijven klaarspelen: ons de vrijheid onthouden. Nu dat niet zo is, hoeft men niet bang te zijn voor heftige reacties. Rommel is ge lukkig een generaal geweest wie het tegen zat. De film heeft met hem te doen. Ze heeft eigenlijk medelijden met deze man en steekt dat niet onder stoelen of banken. Het gevolg van dat medelijden is evenwel, dat ze geen positieve bewondering voor de veldmaarschalk opwekt. Ze is in haar soort zelfs heel wat minder effectief dan de slechtste propaganda van het cabaret Paulus de Ruiter. Ze laat ons in feite koud. Daarom zou het onzinnig zijn om deze film. een rel te verwekken. Ieder, die haar ziet, zal er even glad door heen kijken als P. W. FRANSE. lioen voor een zeer groot gedeelte met eigen middelen zal kunnen worden ge financierd. Het overige gedeelte, dat op rond 200 millioen wordt geraamd, zal door middel van geleidelijk te plaatsen leningen moeten worden verkregen. In eer ste aanleg is 50 millioen nodig, waarin de onderhavige uitgifte beoogt te voorzien. Het emissieprospectus bevat een over zicht van de ontwikkeling van het bedrijf. De investeringen in de jaren 1945 tot en met 1952 bedroegen 1044 millioen. Hier van werd met eigen middelen ƒ572 millioen gefinancierd. Het restant werd verkregen uit de vergroting van het aandelenkapitaal met 290 millioen tot 300 millioen en uit een vergoeding van de oorlogsschade. In deze periode kon tevens het vreemde ver mogen op lange termijn worden vermin derd met ruim 100 millioen. De totale lengte van het net bedraagt thans 3178 kilometer, waarvan 2480 kilo meter voor reizigers en goederenvervoer en 698 kilometer alleen voor goederenver voer. Aan dit net zyn 295 stations voor het reizigers- en 547 stations voor het goede renvervoer gelegen. De bedrijfsuitrusting van de N. S. behoort tot de modernste in Europa. Het spoorwegnet is over een lengte van 1341 kilometer geëlectrificeerd; 69 per cent van het reizigersvervoer wordt elec- trisch gereden en 42 percent van het goe derenvervoer. Voor de moderne Diesel- electrische tractie zijn deze cijfers respec tievelijk 29 percent en 22 percent. De stoomtractie zal geheel uit de normale dienst verdwijnen. Voor het reizigersver voer staan 1585 rijtuigen met 97.700 zit plaatsen ter beschikking. In millioenen eenheden bedroeg het aan tal reizigers 80,8 in 1938 en het aantal af gelegde reizigerskilometers 3.423. Voor 1955 zijn deze cijfers geraamd op respectievelijk 184 en 7500. Woensdag 16 November zal Alex van Wayenburg gehuldigd worden wegens zijn zilveren radio-jubileum. De jubilaris ver liet in November 1930 de journalistiek om in dienst te treden van de K.R.O. Hij begon zijn radioloopbaan als omroeper en leerde in de loop der jaren alle facetten van het radiowerk in de praktijk kennen. Hij heeft zich na de oorlog uitsluitend bezig gehou den met het Radioziekenbezoek „De Zonne bloem", waarvan de eerste uitzending in September 1945 (in het programma van Herrijzend Nederland) plaats vond en de 2000ste uitzending nog dit jaar zal geschie den. Het radiowerk van „De Zonnebloem" is uitgegroeid tot een landelijke organi satie ten behoeve van de zieken, geconcen treerd in de Stichting De Zonnebloem te Breda. BRUSSEL (ANP) In Brussel worden verscheidene ondergrondse schuilplaatsen tegen atoombombardementen gebouwd. Het museum voor oude kunst in de Regent straat bezit sedert enige tijd een dergelijke schuilplaats, waarin de kunstschatten ondergebracht kunnen worden. Bij het Jubelpark wordt een dergelijke schuil plaats aangelegd voor de verzameling van de koninklijke musea voor kunst en ge schiedenis. Deze onderkomens zijn bestand tegen een atoombom indien deze op een afstand ver der dan tweehonderd meter neerkomt. De buitenste muren hebben een dikte van 1.25 m, het dak is 1.30 m en kan weerstand bieden aan een druk van 20.000 kg per m 2. Isolerend materiaal weerstaat de atoom- hitte. Deuren en wanden kunnen explo sieve golven verdragen in twee richtingen: pressie en depressie. ADVERTENTIE mm. BONN (United Press) De West-Duitse herbewapening zal aanzienlijk versneld worden door het opnemen van de goed-ge- oefende, 20.000 man tellende grenspolitie in de nieuwe „Wehrmacht". De Duitse defensieraad, een sub-commis sie van dé West-Duitse regering, heeft een stemmig besloten aan dit laatste zijn goed keuring te hechter en de ministeries van Binnenlandse Zaken en Defensie geïnstru eerd maatregelen te nemen voor een spoe dig onderbrengen van de grenspolitie in de nieuwe strijdkrachten. De grenspolitie zal het kader der nieuwe „Wehrmacht" zijn. Met het besluit om de grenspolitie door de strijdkrachten te doen overnemen is een eind gekomen aan een langdurige interne strijd tussen de mannen van de grenspolitie zelf en de ministeries van Binnenlandse Zaken en Defensie. De grenspolitiemannen, die in de jaren 1951 en 1952 tekenden in de hoop dat zij hierdoor zich van posten in de nieuwe weermacht verzekerden, gingen accoord met lagere rangen en minder soldij, reke nend op een snelle promotie als zij later zouden worden aangewezen voor het op leiden van recruten. De minister van Defensie, Theodor Blank, stond echter afwijzend tegenover inlijving van de grenspolitie uit vrees dat dit ook een overneming van de bij dit corps be staande Pruisische systemen en voorschrif ten zou betekenen. Blank had zich voorge nomen een nieuw leger van de grond af op te bouwen, langs nieuwe, democratische, niet-militaristische richtlijnen. Adenauer wist hem echter te overtuigen, waarbij hij zijn minister voorhield dat een snelle tot standkoming van een deugdelijke defensie een eerste vereiste was. Gerhard Schroeder, de minister van Bin nenlandse Zaken, had bezwaar tegen het overbrengen van de grenspolitie, omdat hij deze als „instelling" wenste te behouden. De grenspolitie is de enige bondspolitie die West-Duitsland kent en de enige gewapen de macht, staande buiten het NAVO-com- mando. Naar verluidt kan Schroeder zich thans verenigen met het besluit dat een grenspolitie gehandhaafd zal blijven, hoe wel hij nog niet weet waar hij de nodige mannen vandaan moet halen na de inlij ving van de bestaande eenheden bij de strijdkrachten

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5