OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Braziliaanse legerleiding voorkwam staatsgreep tegen gekozen president B en W van Amsterdam vragen voor begin IJ-tunnelbouw f20 millioen Weerbericht Gesprek over ontwapening op diep wantrouwen doodgelopen Frankrijk droeg mevrouw Coty een diepe genegenheid toe Westelijke Drie stellen Molotov voor de conferentie Woensdag te sluiten Mevrouw Coty na een hartaanval overleden Waarnemend president vervangen, officieren en twee ministers afgezet Eén dode Men hield van haar overrompelende hartelijkheid en gemoedelijkheid Het woord is aan Communisten moeten de regering-Faure redden Mooi najaarsweer 70e JAARGANG No 108 ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 299e JAARGANG No 259 Vermoeienis van een officiële plechtigheid was haar teveel Parochies in Louisiana weigeren negerpriester „Indonesia Raya" onthult complot van Peking-China Socialisten zitten op de wip Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De zeldzaam mooie herfst geeft de natuur een bizondere toets van schoonheid; de fotograaf, die erop uit is om mooie con trasten tot een stemmingsbeeld op zijn gevoelig papier te componeren, hoeft niet ver te zoeken. Dit fraaie doorkijkje op een stil plekje in de Haarlemmerhout is van een uitzonderlijke bekoring, doch men vindt ze in dit pittoreske jaargetijde overal. Overal waar rust heerst en de natuur zich kan ontplooien. Van onze speciale verslaggever) ER RUST GEEN ZEGEN op de tweede conferentie van Genève. Nadat zich Woens dag een bescheiden kans leek voor te doen om tenminste op een onderdeel van het tweede agendapunt het ontwapeningsprobleem tot een vergelijk te komen, heeft de Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov ook die moge lijkheid naar het rijk der illusies verwezen. Het plan-Eisenhower voor contröle uit de lucht, waarover Molotov zich eerst niet al te onvriendelijk had uitgelaten, heeft hij met niets dan hoon en hatelijkheden bejegend. „Wie garandeert mij", zo vroeg hij, „dat de foto's, van onze strategische posities, niet naderhand zullen worden gebruikt om die punten nauwkeuriger te kunnen bombarderen?" De hele rede van Molotov werd door diezelfde kwaadwillende geest beheerst. Hij rukte uitlatingen van zijn collega's zo zeer uit hun verband dat de Westelijke ministers hem enkele malen verontwaar digd en driftig in de rede moesten vallen. Molotov was door niets uit het veld te slaan. Ook die terechtwijzingen legde hij keer op keer zo uit dat het Westen in een bedenkelijk daglicht kon worden geplaatst. Zijn slotsom luidde dat de Westelijke mo gendheden in hun hart niets voor ont wapening voelen en dat ook hij de armen het beste over elkaar zou kunnen slaan. Hetgeen hij overigens naliet te doen. In tegendeel, wanneer het aan Molotov lag zou de conferentie nog een maand kun nen worden voortgezet. De Westelijke ministers blijven bij hun standpunt, dat het zinloos, en zelfs gevaar lijk is, afspraken over ontwapening en over een verbod van atoombommen te ma ken zolang de naleving tevoren niet kan worden gegarandeerd. Die garanties zijn voor de atoomindustrie met de huidige technische middelen helaas nog .niet te (Van onze correspondent in Parijs) PARIJS (Reuter/AFP/UP) In de af gelopen nacht is op het kasteel Rambouillet aan een hartaanval overleden mevrouw Coty, echtgenote van de Franse president. Zij is 68 jaar oud geworden. Zij werd gis teren onwel toen zij op het Elysée ter ge legenheid van wapenstilstandsdag, een de legatie van Elzassers in Parijs ontving. Zij was nog wel in staat om daarna met haar echtgenoot naar Rambouillet, het buiten verblijf van de president te gaan. Mevrouw Coty is 48 jaar gehuwd ge weest. Haar meisjesnaam was Germaine Corblet. Zij leerde Coty in Le Havre ken nen. Uit haar huwelijk werden twee dochters geboren. Van de tien kleinkinde ren zijn negen meisjes. Madame Coty was een moederlijke vrouw, die zich voornamelijk wijdde aan haar gezin en haar huishouden. Zij hield de eer van de Franse keuken hoog en was befaamd om haar pasteien. Sinds René Coty op 23 December 195T na dertien stemmingen tot president werd gekozen, heeft mevrouw Coty, die met haar man onder meer een officieel bezoek aan Nederland bracht, zich een warme plaats verworven in de harten van de Fransen. Madame Coty, de dochter van een rijke reder, trad in 1907 in het huwelijk met Coty, die als een jeugdig advocaat lid van de gemeenteraad was. Vijf maanden voor dat de Coty's de Auriols opvolgden in het Elysée, kochten zij de Parijse flat waar zij hadden gewoond in de dertig jaren van Coty's carrière als lid van de Nationale Vergadering en Raad van de Republiek. Toen mevrouw Auriol haar door de zalen van het paleis begeleidde, merkte zij met een zucht op: „Het is allemaal zo groot en mooi". Totdat Coty president werd, had het echtpaar zeer eenvoudig geleefd. RIO DE JANEIRO (United Press/Reuter) De waarnemend president van Brazilië, Carlos Luz, is afgezet en uit het land gevlucht. Met hem zfjn twee ministers, name lijk die van Justitie en Marine, uitgeweken. Dit is een gevolg van het snelle ingrijpen der Braziliaanse legerleiding, die onder aanvoering van de door Luz eerder afgezette minister van Oorlog generaal Lott, een einde heeft gemaakt aan de actie van Luz en een aantal officieren, welke gericht was tegen de uitslag der presidentsverkiezingen van October j.l. De legerleiding had aanwijzingen dat er pogingen in het werk werden gesteld deze verkiezingen ongedaan te maken, zodat Kubitschek, de gekozen president, die zijn functie in Januari zou aanvaarden, zou worden verhinderd in functie te komen. De legerleiding heeft het aan de Kamer en de Senaat overgelaten, een nieuwe waarnemend president te kiezen. De eigenlijke president, Cafe Filho is ziek en zijn waardigheid is niet in het geding geweest. De nieuwe waarnemend president is Ramos, voorzitter van de Senaat. De gehele ont wikkeling is onbloedig en nagenoeg geruisloos geweest. De rust is niet verstoord. De paar schoten die vielen troffen geen doel. Zij werden afgevuurd door batterijen van het fort Copacabana aan de ingang van de haven van Rio de Janeiro op oor logsbodems die uitvoeren met Luz en enkele ministers aan boord. De oorlogs schepen beantwoordden het vuur niet. De minister van Marine, admiraal Do Valle, maakte eerst bekend dat de marine en de luchtmacht Luz trouw zouden blij ven, maar later deelde admiraal Sodre, de marinestafchef, mede dat de marine zich zou neerleggen bij een beslssing van het parlement. Dit besliste het succes der actie. De voornaamste openbare gebouwen (Van onze correspondent in Parijs) Met leedwezen hebben de Fransen kennis genomen van het plotseling overlijden van mevrouw Coty, de echtgenote van de pre sident der Franse republiek. In de bjjna twee jaren, waarin haar man zijn hoge functie vervult, had zij zich in Frankrijk en in het buitenland grote sympathie ver worven. De Parijzenaar placht van „La mère Coty", moeder Coty, te spreken. In die gemeenzame uitdrukking kwam ge negenheid tot uiting. De eerste foto, die de fotografen van haar maakten, op de avond waarop haai man onverwacht tot president werd geko zen, toonde haar in haar keuken met een pannedeksel in de hand. Dat sloeg in, ook al zei mevrouw Coty later dat zij heus niet altijd in de keuken stond en ook belang stelling voor andere dingen had. Evenals haar man hield zij van muziek en zjj las graag. Boven haar schrijftafel in de huiskamer van het Elysée, de ambtswoning van de president, hing een grote aquarel van een Clipper, een van de schepen van haar vader dat naar haar „De Germaine" was genoemd. De belangstelling voor schepen en de zee is haar steeds bijgebleven. Het bezoek aan Nederland was haar eer ste grote tocht in haar nieuwe kwaliteit. Zij was toen diep getroffen door de harte lijkheid van de koninklijke familie en door de genegenheid, die de Nederlandse bevol king de president en haar hadden betoond. E)e vrouw van het Franse staatshoofd is welke ambtenaar of politicus ook. Tijdens de parade van de veertiende Juli gaat zij niet mee in de auto van de president wan neer deze langs de Champs Elysées rijdt. Zij zit niet naast hem op de eretribune, maar tussen de andere dames op een tri bune terzijde. Daar staat tegenover dat zij geacht wordt vele afvaardigingen op het Elysée te ontvangen, tentoonstellingen en schouwburgvoorstellingen te bezoeken en het presidentiële huishouden te leiden. Bij de ambtsaanvaarding van haar man zei ze te hopen hem veel werk uit de hand te kunnen nemen. Zij heeft dat met gratie'en een overrompelende hartelijkheid gedaan. Het gebeurde wel, dat zij op één avond twee plechtigheden moest bijwonen. On langs, toen zij van een officieel diner naar een ontvangst op een ministerie ging, nam zij afscheid met de woorden: „Nu ga ik ze eens een beetje op Binnenlandse Zaken vervelen". Van die spontane uitdrukkingen hield ze. Voor ze naar Nederland ging, ont ving ze mij en terwijl de fotograaf bezig was zei ze, de handen uitspreidend, „foto grafen maken me altijd zo.Ik weet dat ik niet mager ben, maar zo erg is het toch ook weer niet." Bij haar beide kinderen en tien klein kinderen was ze bijzonder geliefd. „Wan neer wij moeilijkheden hebben," zo vertel de een van haar negen kleindochters, „gaan wij vaak naar Grand'mère. Die weet overal raad op." Ook haar man stelde haar oordeel op hoge prijs. Bij zijn rouw en die van de Fransen zal men zich met diepe in naam niets meer dan de echtgenote van eerbied aansluiten. kwamen onder strenge militaire bewaking te staan. Tanks ratelden door de straten van de hoofdstad en op sommige belang rijke punten werden stukken luchtdoel geschut in stelling gebracht. De bevolking hield zich rustig. De ban ken en vele winkels sloten hun deuren. Het leger plaatste censoren in de redactie- bureaux van dagbladen en radiostations. Waarnemend president Ramos heeft in een radiotoespraak verklaard, dat hij er uitsluitend naar streeft de eenheid in Bra zilië te herstellen. Na hem sprak de weer in zijn ambt her stelde minister van Oorlog, generaal Lott, die verklaarde dat de Braziliaanse strijd krachten „eens te meer hun historische opdracht hebben vervuld, namelijk het in stand houden van orde en rust en het handhaven van het gezag". De gevluchte waarnemend president voer met een kruiser van Rio naar Santos, de havenstad van Sao Paulo. De strijd krachten lieten hem onmiddellijk weten, dat hem niet zou worden 'toegestaan om aan land te gaan. De autoriteiten hebben gisteravond be kend gemaakt, dat generaal Alcides Etchgoyen, een van de ongeveer 100 offi cieren en opperofficieren, welke opgeslo ten waren in het gebouw van het ministerie van Oorlog, bij een ontsnappingspoging zwaar gewond werd en later in een leger- hospitaal is overleden. Nadat Ramos in het congres de eed als waarnemend president had afgelegd legde minister Lott een verklaring af, waarin hij JESUIT BEND (A.F.P.) Een groep Rooms-Katholieken te Jesuit Bend in de Amerikaanse staat Louisiana heeft bij de aartsbisschop van Nieuw-Orleans gepro testeerd tegen het plaatsen van negerpries ters in zekere parochies. De aartsbisschop had de kerkdiensten in Jesuit Bend ge schorst omdat de parochianen weigerden een mis bij te wonen die door een neger priester opgedragen werd. Een der leiders van de beweging tegen het opheffen van de rassenscheiding ver klaarde: „De aarts bisschop wil ons dwin gen te handelen tegen de beginselen waar in wij zijn grootgebracht en de dingen waarin wij geloven". In de petitie aan de aartsbisschop staat, dat rassenvermenging tegen de leringen van de kerk indruist en dat het aanstellen van negerpriesters in kerken, waar veel blanken komen, een stap naar de opheffing der rassenscheiding vormt. zeide slechts verontrust te zijn over de toe stand in Sao Paulo, naar welke stad hij troepen had gezonden om de orde te hand haven. Volgens berichten zou Luz daar strijd krachten willen organiseren om verzet tegen de nieuwe regering te plegen. In Sao Paulo echter maakte de voorzitter van de staatsassemblée bekend, dat gou verneur Quadros besloten had de zijde van Ramos te kiezen. Hoewel het in de hoofdstad vólkomen rustig is, hebben de autoriteiten een stren ge contröle ingesteld op alle wegen van en naar de stad. De toekomstige president Juscelino Ku bitschek heeft gisteravond een verklaring afgelegd, waarin hij zei, dat nu het belang rijkste was, dat wet en orde gehandhaafd bleven. „Vrede is altijd ons belangrijkste doel geweest en hoe kan er vrede bestaan zon der een absoluut en diep respect voor de wet? Ik geloof, dat hij, die zich aan de wet houdt, zal overwinnen. Hij, die de vrede handhaaft, kan nimmer door wanordelijk heden verslagen worden". DJAKARTA (P.I.A.) Het onafhanke lijke blad „Indonesia Raya" is begonnen met de publicatie van een aangekondigde reeks artikelen over valse documenten, waarin sprake was van een complot, dat door de Chinese volksrepubliek op touw zou zijn gezet. Het blad publiceert een facsimile van een brief, die het embleem draagt, dat overeenkomt met dat der Chi nese volksrepubliek. De brief zou geschre ven zijn door een Chinees te Peking aan een communistische organisatie op West- Java. Volgens het blad is het ontslagen hoofd van de criminele recherche Sosroda- nukusumo een der slachtoffers van het ge bruik, dat onder de vorige minister van Justitie, Djody Gondokusumo, van dit do cument werd gemaakt. De publicatie ge schiedt volgens het blad met instemming van de officier van Justitie Sunarjo. Sosro- danukusumo werd. ontslagen wegens de geruchtmakende uitwijzing naar Formosa van een nationalistisch-Chinees staatsbur ger, Tjong Hoen Nji, door oud-minister Djody. geven en bovendien hebben de Russen nog geen woord gesproken waaruit hun bereid heid tot samenwerking kan blijken. Ook heerst tussen de partijen een bijna zieke lijk wantrouwen, dat de „geest van Genève" niet heeft vermogen te verdrijven. Ook hier draaien de vier landen in hetzelfde kringetje rond. Men wil in naam ten minste het vertrouwen herstellen, maar het onschuldigste voorstel, stuit af op het alles overheersende wantrouwen. De Westelijke drie hebben in een kort geheim beraad hun Russische collega voor gesteld Woensdag aan de opstelling van het slotcommuniqué te beginnen. Daar voor worden nog vijf zittingen gehouden, soms twee per dag. Ook vanmorgen wordt, tegen het aanvankelijke programma in, ver gaderd. Maandag en Dinsdag zullen wor den gewijd aan het derde agenda-punt: culturele en commerciële uitwisseling, en bevordering van het toerisme. Ook op dat punt zijn de vooruitzichten somber want de deskundigen zijn er zelfs niet in ge slaagd een rapport aan de ministers uit te brengen. Men hoopt in elk geval Woensdag klaar te komen. Er zullen dan drie weken ver streken zijn, waarin men geen stap is ge vorderd. De verhouding OostWest is er eer slechter dan beter op geworden. „Geest" Genève" is meer vernietigd door Ruslands weigering om het „ijzeren gordijn" op te trekken voor het gewone, menselijke ver keer, dan door het falen van de conferentie om grote internationale vraagstukken tot oplossing te brengen. Dat is de slotsom waartoe vele Westelijke diplomaten zijn ge komen, zo meldt Reuters correspondent Stanley Priddle. Een Westelijke functionaris zei: „Wij gebruiken dezelfde woorden, maar voor ons betekenen zij het ene en voor de Russen iets volkomen anders. Voor ons betekent „communicatie", regelingen voor radio en pers, faciliteiten voor mensen om zich vrij te bewegen. De Russen zeiden echter dat het betekende het recht van schepen om door de straat van Formosa te varen." Toen het Westen vroeg zijn radio-uitzendingen niet langer te storen, wilden de Russen mei; toegeven dat er gestoord werd. Zij be klaagden zich er over dat de Westelijke landen zo'n groot aantal golflengten in ge bruik hebben. De Sovjet-Unie staat er op, dat het toeristenverkeer door het Russische reisbureau „Intertoerist" wordt verzorgd. Toen de Russen een overeenkomst voor stelden over de uitwisseling van ballet gezelschappen, sportploegen en technische deskundigen, antwoordden de Westelijke afgevaardigden dat zij niet naar Genève gekomen waren om iets te regelen dat al in werking was. Een Westelijke afgevaardigde vatte de sfeer als volgt samen: „De door George Orwell voorspeldde geest heerste, niet die van Genève. Wij werkten in 1984." De Westelijke mogendheden hopen ko mende lente of zomer een volgende minis- tersconfertenie te beleggen ten einde een nieuwe poging te doen om overeenstem ming te bereiken over een hereniging van Duitsland. De Russen, die voortdurend het denkbeeld van meer ontmoetingen van de ministers hebben gesteund, zullen, naar men in diplomatieke kringen in Genève aanneemt, zeker op een dergelijk Weste lijk voorstel in gaan. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, MacMillan, heeft plannen om Don derdag in Irak besprekingen te voeren met leiders van de Britse bondgenoten in het pact van Bagdad Turkije, Irak, Paki stan en Perzië. In het werk voor de Amsterdamse IJ- tunnel begint schot te komen. Met de eerste fase zal zeer binnenkort begonnen worden, namelijk de voorbereidende werkzaamhe den, waarvoor B. en W. van Amsterdam aan de gemeenteraad een crediet van twin tig millioen gulden vragen. De IJ-tunnel zal lopen van de Valken- burgerstraat onder het IJ in een smalle bocht onder het Marine-établissement en de terreinen van de machinefabriek van Du Croo en Braun door naar de overzijde en op het Meeuwenplein boven komen. De uit voering is in enkele delen gesplitst. Men zal allereerst de werkzaamheden onder de spoordijk Oostelijk van het Centraal Sta tion ter hand nemen omdat dit het tijdro- vendste en het moeilijkste werk is. Deze werkzaamheden onder de spoordijk zullen voor een groot deel uitgevoerd wor den door de Nederlandse Spoorwegen op kosten van de egmeente Amsterdam en het rijk. Het moeilijke van dit werk, aldus werd hedenochtend op een op het Amster damse stadhuis gehouden persconferentie door wethouder mr. G. van 't Huil onthuld, is dat daar ander-half jaar lang vijf uur per etmaal, in de nachtelijke uren van 12 tot 5, gewerkt zla moeten worden. Het is nodig de doorgang onder deze spoordijk, die de toegang vormt tot de Amsterdamse haven voor het wegvervoer r' te sluiten. Daarom moet eerst langs de spoorlijn, ongeveer 500 meter Oostelijk van het Centraal Station, naar de brug bij de marinierskazerne over de spoordijk een verkeersweg worden aan gelegd. Met deze aanleg zal men in het ko mende voorjaar beginnen. Al deze voorbereidende werkzaamheden moeten in 1957 klaar zijn, opdat men met de werkelijke tunnelbouw in dat jaar kan gaan beginnen. Men hoopt dat het geneie tunneltracée in 1962 in gebruik zal kunnen worden genomen. De sterkste hellingen van de tunnel zul len niet meer dan 3'5 pet bedragen, even als in Rotterdam. Het tunneltracée zal overigens iets korter zijn dan de Maastun nel, maar de tunnel zal ongeveer 1 meter breder worden. Er komen twee tunnels naast elkaar voor éénrichtingverkeer, die rijbanen krijgen van 7,5 meter breedte en een smal trottoir, zodat automobilisten bij eventuele panne aan de rechterzijde van hun voertuigen kunnen uitstappen. Het gesloten deel van de IJ-tunnel zal een lengte van 950 meter krijgen, 100 me ter minder dan de Maastunnel te Rotter dam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ H e 1 ve t i u s Een traditioneel geweld, genoeg zaam herhaald, krijgt op den duur het aanschijn van een recht. PARIJS (Reuter) De uitslag bij de stemming over een vertrouwenskwestie in de Nationale Vergadering, die vandaag wordt verwacht is niet geheel zeker. De af gevaardigden hebben te kiezen tussen een regeringscrisis nu of verkiezingen in De cember op grond van een gewijzigd kies stelsel ter vervanging van dat van 1951. Bij dat stelsel was verbinding van lijsten geoorloofd met het doel communisten en Gaullisten te verzwakken. Premier Faure wil die lijstverbinding af schaffen. Dit komt voor negentig percent van de departementale kiesdistricten neer op een evenredige vertegenwoordiging, want een enkele lijst krijgt slechts alle zetels als meer dan de helft van de stem men wordt verkregen. Politieke waarne mers schatten, dat dit slechts in vijf of zes van de negentig departementen mogelijk zal zijn. Tot .de tegenstemmers zullen de aanhan gers van ex-premier Mendès-France be horen, die naar het districtenstelsel terug willen. Vele afgevaardigden zijn heimelijk tegen vervroegde verkiezingen of willen deze volgens het tegenwoordige stelsel. Men verwacht, dat de communisten de pre mier zullen steunen, evenals de Rooms- Katholieke volksrepublikeinen. Op de wip zitten de socialisten, die tegen de regering zijn maar voor evenredige vertegenwoor diging. Al krijgt Faure het vertrouwen van de Assemblée, dan moet ook de Senaat zijn wetsontwerp nog goedkeuren. De Raad der Republiek heeft een terugkeer naar het vooroorlogse kiesstelsel aanbevolen. De tijd dringt echter. Om nog in December verkie zingen te kunnen houden, moeten deze uiterlijk 19 November worden aangekon digd. De Bilt: In een groot deel van Europa staat het weer onder invloed van een enorm hogedrukgebied. Een Oceaande pressie, die Vrijdag over de Britse eilan den trok scheen tegen het einde van de week een bedreiging voor het weer in ons land in te houden. Maar deze vult thans zeer snel op en het ziet er zelfs naar uit, dat het Europese hogedrukgebied nog meer terrein zal win nen dan het tijdelijk heeft prijsgegeven. De regenkansen zijn Zondag dan ook ge ring. Er komt minder wind en dat heeft tot gevolg dat de mistkansen toenemen. Nu de aanvoer van warme lucht uit het Zui den ophoudt, zal de temperatuur zich in dalende lijn gaan bewegen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand IS s tl SP - S d S gc 2 ZË Helsinki nevel Z 7 0 Stockholm licht bew. zw 7 0,1 Oslo regen zzw 10 11 Kopenhagen mist zo 7 0 Aberdeen half bew. NW 6 7 Dublin zwaar bew. WNW 8 0 Londen zwaar bew. windstil 8 0,4 Amsterdam licht bew. zo 5 0 Brussel licht bew. ZO 6 0 Parijs onbewolkt O 3 0 Bordeaux licht bew. O 7 0 Grenoble nevel windstil 2 0 Nice licht bew. N 12 0 Berlijn nevel ozo 7 0 Frankfort geheel bew. O 7 0 München nevel windstil 7 0,2 Zürich nevel W 6 0 Genève geheel bew. windstil 6 0 Locarno zwaar bew. O 8 0 W enen mist ZO 8 0,6 Innsbruck nevel WNW 4 0,3 Rome nevel OZO 10 0 Den Helder licht bew. matige Z 5 0 Ypenburg licht bew. zwakke O 4 0 Vlissingen licht bew. zwakke Z 7 0 Eelde mist zwakke Z 4 0 De Bilt licht bew. mat. ZZO 5 0 Twente onbewolkt zw. ZO 5 0 Eindhoven licht bew. mat. ZO 5 0 VI. Z.-Limb. onbewolkt mat. ZO 5 0 Neerslag laatste 24 uur. o;cocccoccoc<x>s<xxxcccccccccococc y^xcccoocooco: MIST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Overwegend droog weer. Vannacht en morgenochtend weinig wind en op vele plaatsen mist. Morgenmiddag verspreide opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost en lagere temperaturen. 13 November Zon op 7.56 uur, onder 16.55 uur. Maan op 6.59 uur. onder 16.05 uur. 14 November Zon op 7.58 uur, onder 16.54 uur. Maan op 8.06 uur .onder 16.35 uur. Maanstanden 14 Nov. 13.01 uur: Nieuwe maan 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 13 November Hoog water: 2.42 en 14.58 uur. Laag water: 10.45 en 23.— uur. Maandag 14 November Hoog water: 3.20 en 15.37 uur. Laag water: 11.23 en 23.40 uur. 0COCCCOXO3OC<XCCO3CCCCO0aX>CXXXXX>C'aCCOCOa>C<O0<XX->CCOCOD

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1