De conferentie van vier kan als mislukt worden beschouwd Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Laatste dag in Genève Vijf zwaar gewonden bij reeks botsingen bij Halfweg Amerikaanse republikeinen houden afspraak voor volgende conferentie tegen Faure stelt parlement een compromis voor: Israël verwerpt Edens bemiddelingsvoorstel Stevenson dingt naar democratische gunst Parlement gaf premier Harahap vertrouwen Jhr. mr. J. W. Roëll commies-griffier Sultan Ben Joessef in Rabat teruggekeerd Het woord is aan Nieuwe actie verwacht tegen grenscorrecties Westelijke verklaring Kamerlid beschonken achter het autostuur? Verkiezingen in Januari volgens het districtenstelsel Arabische landen zouden het in welwillende overweging nemen Staking niet algemeen in Argentinië Hij stelt zich beschikbaar als candidaat-president Vier auto's en een motor fiets bij ongeval betrokken Jongetje en 19 dieren in de vlammen omgekomen Bende dwong trein terug te rijden op Oost-Sumatra Nationalisten en communisten boycotten de vergadering K.L.M. koopt straalvliegtuigen Duitse pers kan Nederland op voorbeeld van België wijzen Wisselende bewolking Weerrapport 0 e JAARGANG No 111 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1955 299e JAARGANG No 2 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur; Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze speciale verslaggever te Genève) De conferentie van Genève wordt, ver rassingen voorbehouden, vandaag vermoe delijk laat in de avond besloten. Gister avond, toen de zitting al gesloten was, werd er vanwege de Sovjet-delegatie aan de pfers een resolutie-voorstel overhandigd met betrekking tot het tweede punt de ontwapening dat volgens een U.P.-be richt van hedenmorgen door de drie Weste lijke ministers is afgewezen. Verder heeft de dag van gisteren niets opgeleverd. Het Franse voorstel over eco nomische en culturele uitwisselingen is met stille trom begraven en wat de Duitse kwestie betreft, die Molotov 's middags nog weer eens besproken wilde zien: ook die heropening van het dossier heeft, trots een zogenaamd nieuw Russisch voorstel over Duitsland, dat het Westen onmiddel lijk afwees, geen resulaat gehad. Opgewekt is de stemming in Genève niet te noemen. De vier ministers keren naar huis niet slechts met lege handen, doch vermoede lijk ook zonder een afspraak voor een vol gende ontmoeting. Het is Dulles geweest, die uit binnen lands-partijpolitieke overwegingen in ver band met de aanstaande Amerikaanse ver kiezingen een nieuwe afspraak heeft voor komen. Dulles en MacMillan hebben het Pinay kwalijk genomen dat hij Maandag met een eigen voorstel voor de dag kwam. De er gernis was echter spoedig weer geweken toen bleek dat Molotov op het aanbod toch niet in wilde gaan. Wat een nieuwe afspraak voor een vol gende conferentie betreft: MacMillan en Pinay voelen er, vooral met het oog op West-Duitsland, wel iets voor, evenals Mo lotov. Dulles had uit Washington echter bericht ontvangen dat men daar voorlopig in nieuwe bijeenkomsten met de Russen helemaal geen zin meer had. De Fransen en Engelsen hebben voor deze Amerikaanse overweging van binnen landse politieke aard moeten buigen, doch vermoedelijk zal dat niet zijn geschied zonder protest. Nog voor het slot-communiqué en de teksten der redevoeringen, waarmede de vier ministers vanmiddag de conferentie besluiten, bekend zijn, kunnen we, lijkt het ons, uit deze laatste drie weken al wel enige conclusies trekken. Er zal tussen de machtsblokken van Oost en West nog niets veranderen. Het enige resultaat, dat bereikt is, betreft de bijna absolute zekerheid dat de Russen, tenmin ste tot na de Amerikaanse en Franse ver kiezingen en het aftreden of verdwijnen van kanselier Adenauer, geen initiatief zullen overwegen, noch beantwoorden, ge richt op wijziging van de status quo van Duitsland. Het feit dat de scheiding van Duitsland blijft bestaan verhoogt uiteraard het ge vaar van een Russisch-Duitse overeen komst, achter de rug van het Westen om. De Westelijke grote drie zullen de con ferentie van Genève besluiten met een De Rotterdamse politie heeft 's nachts het Tweede Kamerlid en gemeenteraads lid van Rotterdam ir. S. A. P. aangehou den. Hij werd er van verdacht in beschon ken toestand zijn auto te hebben bestuurd. Hij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht. In de auto van de heer P., die verkeersdeskundige van zijn partij is, trof de politie de tekst van een rede over veilig verkeer aan, welke de heer P. dezer dagen op een bijeenkomst moest uitspre ken. plechtige belofte dat zij zullen voortgaan te streven naar Duitse eenheid, zo heeft een bevoegde Westelijke woordvoerder verklaard. Zij zullen deze belofte neerleggen in een gemeenschappelijke verklaring, welke van daag wordt opgesteld en welke aan het slot van de conferentie zal worden gepu bliceerd. In deze verklaring zullen zij tevens uit een zetten dat de schuld voor het uitstel van vrije verkiezingen in geheel Duitsland en hereniging van beide delen van Duits land geheel bij de Russen ligt. De verklaring zal een vrij lang docu ment worden. De volgende punten zullen er in worden opgenomen: Het blijft het eerste doel van het Westen om een vrij en verenigd Duitsland te vor men, gebaseerd op vrije verkiezingen in geheel Duitsland. De Geneefse conferentie heeft geen overeenstemming over de Duitse eenheid kunnen bereiken, omdat de Russen het voorstel tot het houden van verkiezingen en alle andere Westelijke voorstellen in deze kwestie hebben verworpen. Rusland heeft duidelijk gemaakt dat het, nu en in de toekomst, geen verenigd Duits land wenst. Voorts zal in de gemeenschappelijke verklaring duidelijk worden gemaakt dat een verenigd Duitsland een essentiële voorwaarde is voor de Westelijke veilig heid. (Reuter) De Franse Senaat heeft het regeringsvoorstel om in December verkie zingen te houden verworpen door met 231 tegen 50 stemmen zijn eigen wetsontwerp tot instelling van een kiesstelsel, waarbij een afgevaardigde per district wordt aan gewezen, te aanvaarden De oppositie is niet zozeer gericht tegen verkiezingen in De cember dan wel tegen het huidige kiesstel sel, dat gebaseerd is op evenredige verte genwoordiging. Om in December verkie zingen te kunnen houden, moet premier Fanre Zaterdag een besluit tot het houden van verkiezingen kunnen afkondigen. Premier Faure heeft nu een compromis voorstel gedaan om zijn plan voor het hou den van vervroegde verkiezingen te redden. Hij stelde voor «in Januari in plaats van in December ter stembus te gaan. Voorts verklaarde hij zich bereid een kiesstelsel te aanvaarden, waarbij per district een af gevaardigde wordt gekozen en gestemd wordt in twee ronden. Voorwaarde is even wel dat de Nationale Vergadering hiermee accoord gaat. Voor een regeling van verkie zingen volgens dit stelsel, dat de Senaat voorstaat, is meer tijd nodig volgens de premier. Indien de Nationale Vergadering dit kies stelsel niet aanvaardt en voor verkiezingen in December volgens hgir huidige stelsel stemt, verwacht Faure dat de Senaat het standpunt van de Nationale Vergadering steunt. Door dit aanbod heeft de premier de kansen dat er in de Nationale Vergade ring een meerderheid voor terugkeer tot het vooroorlogse kiesstelsel wordt gevon den aanzienlijk vergroot. Tegelijk heeft hij echter, naar het oordeel van waarnemers, de eenheid van zijn kabinet in gevaar ge bracht door de indruk te wekken dat hij voorstander is «van het vooroorlogse kies stelsel. De Nationale Vergadering komt vanmid dag bijeen om de kwestie van vervroegde verkiezingen voor de derde maal te bespre ken. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles en zijn Russische col lega Molotov hebben Dinsdag tijdens het recès van de middagzitting van de con ferentie der grote vier, dat vijf kwartier duurde, een informeel gesprek gehad van een half uur. Zij confereerden in de parti culiere werkkamer van Molotov. Het was hun tweede informele ontmoeting van Dinsdag. JERUZALEM (Reuter) Premier Ben Goerion van Israel heeft het aanbod van zijn Britse collega Eden, tot bemiddeling tussen Israel en zyn Arabische buurlanden verworpen. Ben Goerion zei, dat Israel geen onderhandelingen zal voeren op basis van Eden's voorstellen, die beogen stukken van het Israëlische grondgebied af te nemen. Van Arabische zyde in Cairo is verno men, dat afgevaardigden naar de politieke commissie van de Arabische liga Eden's voorstellen met instemming hebben ont vangen. BUENOS AIRES (Reuter) Aanhan gers van de nieuwe president van Argen tinië, Aramburu, hebben verklaard, dat de leiders van het algemene vakverbond eens een machtig politiek wapen in de han den van Perón geen succes hebben ge had met hun oproep tot een algemene sta king, tegen de regering. Berichten uit alle delen van het land wijzen er op, dat de sta king niet is geslaagd, hoewel de omvang in de loop van de dag toenam. Chicago (Reuter) Adlai Stevenson, die in 1952 door generaal Eisenhower als candidaat voor het presidentschap der Ver enigde Staten werd verslagen, heeft ver klaard, dat hij opnieuw naar de candida- tuur voor de democraten zal dingen: „Ik zal alles doen wat ik kan, om mijn partij te overreden deze grote verantwoordelijk heid weer aan mij toe te vertrouwen. Ten eerste omdat ik er van overtuigd ben, dat het belangrijk voor de democratische par tij is het bestuur van onze nationale zaken in handen te nemen. Ten tweede: omdat ik er zeker van ben, dat mijn candidatuur door representatieve personen binnen en buiten mijn partij zou worden toegejuicht en ten derde omdat ik van oordeel ben, dat iedere burger zoveel in zijn macht ligt dient bij te dragen in het streven naar een veiliger en gezondere wereld". In Stevensons verklaring wordt nog ge zegd, dat het van het allergrootste belang is, dat de regering weer in democratische handen komt, omdat wijsheid en verant woordelijkheidsgevoel bij de regering pas weer begonnen te blijken, toen de demo craten in 1954 de leiding in het Congres kregen. Zelden hadden de Verenigde Sta ten zich voor groter mogelijkheden en gevaren geplaatst gezien. „Onze grote kans is dat onze voorspoed en rijkdom gebruikt kunnen worden om aan al onze mensen een hogere levensstan daard en ruimere mogelijkheden te geven, die de algemene droom van de mensheid vormen. Dit ligt binnen ons bereik, niet slechts voor de weinig bevoordeelden doch voor ieder Amerikaans gezin". Het gevaar voor ons vormen de ambi ties van een nieuwe tirannie, die streeft naar de wereldheerschappij en in de com munistische uitbuiting van de hoop en de ontvredenheid van tweederde der mens heid, die een aandeel eisen in de goede din gen van het leven. In samenwerking met onze vrienden en bondgenoten, met het vertrouwen, voortkomend uit kracht en met de invloed, voortkomend uit grootmoe digheid, moeten wij in dit atoomtijdperk werken aan de uitroeiing van de diepe oor zaken van conflicten en spanningen en aan het verbieden van de middelen tot oor logvoering zelve, aldus Stevenson. Vijf zwaar gewonden en een ravage van beschadigde auto's en een motorfiets waren de gevolgen van een slipongeluk op de Haarlemmerweg tussen het Kruithuis en de Osdorperweg bij Halfweg. Omstreeks half vijf Dinsdagmiddag stond daar een auto met pech langs de kant. De bestuur der had juist de hulp van een wegenwacht ingeroepen. Een van Amsterdam komende wagen passeerde en slipte, juist toen op de derde rijbaan enkele auto's en een motor uit de richting Haarlem naderden. De bot singen waren niet te vermijden. De eerste auto reed met vrijwel onverminderde snel heid tegen de slippende wagen, slechts en kele seconden later gevolgd door de motor rijder. De bestuurder van de derde auto, die bij het ongeval betrokken was, had nog juist tijd om een poging te ondernemen de rava ge voor hem te ontwijken. Hij bleef zelf on gedeerd, maar zijn auto werd ernstig be schadigd. Nog een vierde wagen is bij dit ongeval betrokken geweest, maar de schade hier aan was zodanig, dat zijn bestuurder zijn weg in de richting Amsterdam kon ver volgen. De politie zoekt naar de personen Zeer groot was de ravage, die vier opeen volgende botsingen op de drukke Rijksweg HaarlemAmsterdam veroorzaakten. Ge kreukeld metaal, voorruiten in duizend splinters over de iveg en temidden van dit alles de zwaarbeschadigde motor vormen het trieste tafereel na het ongeluk, waarbij vijf mensen zwaar gewond werden. die in deze auto waren. Zij zijn belangrijke getuigen. Het ergst was de motorrijder eraan toe. Toen passerende automobilisten hun wa gens aan de kant hadden gezet en waren toegesneld, vonden zij hem hevig bloedend naast zijn motor liggen. Hij is de 21-jarige G. M. uit Amsterdam en heeft een schedel- basisfractuur opgelopen en gebroken lede maten. In het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam is hij opgenomen. Men vreest voor zijn leven. De auto, die slipte en aldus de oorzaak werd van de botsingen, werd bestuurd door de 58-jarige Haarlemmer G. S. Hij kreeg een hersenschudding, een gebroken arm en een kaakfractuur. Ook hij is in het Wilhel- minagasthuis opgenomen. De eerste uit Haarlem komende wagen werd bestuurd door de 33-jarige J. de H. uit Bussum, die een hersenschudding en enkele gebroken ribben kreeg. Hij werd in de Majellastichting te Bussum opgenomen. Van de drie andere mensen, die in deze wagen zaten, werden er twee ernstig en één licht gewond. De zwaar gewonden zijn de 37-jarige A. van W. die met een hersen schudding naar een rusthuis te Amsterdam werd overgebracht en de 37-jarige A. B. uit Utrecht, die met een schedelbasisfrac- tuur in het Wilhelmmagasthuis te Amster dam werd opgenomen. De vierde inzitten de, de 35-jarige J. van A. werd slechts licht gewond. Hij werd behandeld door de Am sterdamse G.G.D. en kon naar huis gaan. bij boerderijbrand te Wijtgaard Een boerderijbrand te Wijtgaard (gem. Leeuwarden) heeft het leven gekost aan het vierjarig zoontje van de familie Roor- da. De boerderij is op het voorhuis na uit gebrand. De Leeuwarder brandweer kon niet voorkomen, dat ook de schuur en de stallen een prooi van de zich snel uitbrei dende vlammen werden. De inboedel werd in veiligheid gebracht. Een waardevolle stamboekstier, een vijftiental koeien en drie paarden kwamen in het vuur om. Omtrent de oorzaak van deze brand is nog geen zekerheid. Het zoontje, Doeke, was met het middag eten niet thuisgekomen, maar daarover maakte het gezin zich niet ongerust, om dat dit wel vaker gebeurde. Toen het knaapje echter na de brand ook niet kwam opdagen, rezen bange vermoedens. Nie mand bleek de jongen 's middags te hebben gezien. Bij het nazoeken van de puinhopen werd omstreeks negen uur 's avonds het verkoolde lijkje in de schuur achter een schutting gevonden. De plaats doet ver moeden, dat Doeke daar beschutting tegen de laaiende vlammen heeft gezocht. De boerderij was tegen brand verzekerd. DJAKARTA (PIA) Zondagavond is een trein tussen Besitang en Pangkalansusu in Oost-Sumatra aangevallen door een uit 150 man bestaande bende. De bende leverde met de politie, die in de trein meereed, een gevecht van anderhalf uur. De trein moest terugrijden. De verbindingen waren moei lijk geworden, doordat de bende telefoon draden hadden doorgeknipt. Twee politie agenten sneuvelden. Een aantal reizigers werd gewond. Adlai Stevenson 8S»&IÏ DJAKARTA (Un. Press) De oppositie- partyen hebben de vergadering van het Indonesische parlement geboycott toen een stemming aan de orde was over een motie van vertrouwen in de interimregering van premier Harahap. De uitslag van de stem ming was 135 tegen 2 bij twee onthoudin gen. De motie had de strekking het kabinet „in de gelegenheid te stellen zijn werk ten uitvoer te leggen." De regering-Harahap kreeg aldus de machtiging in functie te blijven totdat het nieuwe parlement in de komende lente zitting zal nemen. De zitting werd geboycott door de PNI (nationalisten), de PKI (communisten) en enkele andere iinkse groepen. - Vijf leden van de P.N.I, en van de pro gressieve fractie hebben een interpellatie- voorstel ingediend, waarin de regering wordt uitgenodigd een duidelijke verkla ring af te leggen over de door minister Anak Agung gevolgde buitenlandse politiek in het bijzonder ten aanzien van Nieuw- Guinea. In het voorstel wordt gezegd, dat dit verzoek los staat van de vraag, of het kabinet-Harahap na de verkiezingen al dan niet gerechtigd is een principiële politiek te voeren. Het ANP verneemt in Den Haag, dat er geen wijziging is gekomen in de bereidheid van de Nederlandse regering om het over leg ter inleiding van de Nederlands-Indo nesische besprekingen ter verbetering van de betrekkingen tussen beide landen te doen beginnen, zodra mr. Utoyo Ramlan in ons land zal zijn aangekomen. In regerings kringen in Den Haag wordt verwacht, dat mr. Ramlan spoedig in Nederland zal aan komen. De Eerste Kamer heeft Dinsdagmiddag jhr. mr. J. W. Röell benoemd tot commies griffier. Jhr. Röell, die thans chef van het kabinet van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland is, volgt in zijn nieuwe functie mr. J. van Andel Gzn. op. Jhr. mr. J. W. Röell, die gisteren is be noemd tot commies-griffier der Eerste Kamer is op 23 Juni 1915 geboren. Hij heeft te Leiden gestudeerd, waar hij in 1941 doctoraal examen in de rechtswetenschap pen heeft gedaan. Na secretaris van een vakgroep en van een bedrijfsgroep te zijn geweest werd hij in 1946 benoemd tot com mies van staat. Sinds Augustus 1948 is jhr. mr. Röell cheff van het kabinet van de Commissaris der Koningin in de provin cie Noordholland. Hij is in zijn nieuwe functie benoemd met ingang van de datum, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden. Jhr. Röell is secretaris van de stichting „Het nationale park De Kennemerduinen". van het Goois Natuurreservaat, van de Evacuatiecommissaris en van het Anjer fonds. Hij is voorts belast met het provin ciaal toezicht op de organen voor orde en veiligheid, zoals politie en Bescherming Burgerbevolking. Zijn beminnelijke per soonlijkheid en brede culturele belangstel ling stempelen hem tot een in ruime kring geziene en gewaardeerde figuur. De K.L.M. deelt mede dat zij voor plm. 200 millioen gulden acht straalvliegtuigen van het type DC 8 heeft besteld. Deze viermotorige toestellen kunnen ruim 100 passagiers vervoeren en leggen de afstand Amsterdam-New York in ongeveer 8 uur af. De gemiddelde snelheid bedraagt 900 km per uur. Tot dusverre had men 16 Vz uur nodig voor deze afstand. De afleve ring zal beginnen in Maart 1960. RABAT Reuter/AFP) Sidi Moham med Ben Joessef, de 46-jarige sultan van Marokko, keert vandaag, na een balling schap van twee jaar op Madagascar, in zijn hoofdstad Rabat terug. Behalve tanks, pantserwagens en vrachtauto's met troe pen, die met het oog op de aankomst van de sultan posities gingen innemen, reden ook vrachtauto's met juichende en zingen de Marokkanen door de stad. In de bui tenwijken hebben Berbers uit het berg gebied hun tenten opgeslagen. Intussen hoort men onder de feestvierders reeds kreten als: „Wij hebben onze vorst terug laten wij nu met geweld onze onafhanke lijkheid veroveren" en „Leve de terroris ten". Bij het vertrek van Ben Joessef uit Pa rijs waren veel Franse autoriteiten aanwe zig. Voor hij in het vliegtuig stapte, in specteerde de sultan een erewacht. Een muziekcorps speelde het Marokkaanse volkslied en de „Marseillaise". De sultan en zijn gevolg reisden in twee vliegtuigen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Ortega y Gasset: Het ernstigste gebrek van de mens is zijn ondankbaarheid. BONN (ANP). In politieke kringen te Bonn wordt verwacht, dat het inleiden van Belgisch-Duitse onderhandelingen over een herziening der grenscorrecties de actie voor een teruggave der door Nederland beheer de grensgebieden zal doen herleven. Van de 135 vierkante kilometer Duits gebied, dat onder de Londense regeling viel, is negentig vierkante kilometer voorlopig aan Nederland toegewezen, de rest aan België en Luxemburg. Daar België slechts een klein gedeelte van zijn aanspraken tot gel- ding bracht, zijn slechts enkele honderden Duitschers onder een Belgisch militair be stuur gesteld, terwijl het aantal in de Ne derlandse grenscorrectiegebieden wonen de Duitsers rond tienduizend bedraagt. De Duitse protesten tegen de overdracht der grensgebieden waren dan ook voorna melijk tegen Nederland gericht, met het motief, dat het niet aanging de bevolking tegen haar eigen wil op te nemen in een ander staatsbestel, waar zij genoodzaakt zou blijven „burgers tweede klasse" te blijven. De bezwaren tegen de Belgische grenscorrecties waren eerder van techni sche aard, daar deze naar Duitse mening een ernstige hindernis voor het verkeer vormen. Op enkele plaatsen zijn Duitse verbindingswegen en ook een spoorlijn af gesneden. Reeds in 1949 hebben vele Duitse bla den de Belgische houding aan Nederland ten voorbeeld gesteld, aangezien de Belgi sche regering toen vrijwillig van een deel der haar gegeven rechten afstand deed. De Bilt: Boven de Britse eilanden be vindt zich nog steeds een gebied van hoge druk, dat de luchtcirculatie over een groot deel van West-Europa beheerst. Langs de Oostflank van dit gebied beweegt zich het warmtefront van een boven de Finse Golf gelegen depressie naar het Zuiden. Het passeerde vannacht en vanochtend ons land, hetgeen veel bewolking en plaatse lijk wat lichte regen veroorzaakte. Als ge volg hiervan daalde alleen in het uiterste Zuiden van het land de temperatuur tot beneden het vriespunt. Achter het front stroomde iets vochtiger lucht ons land binnen. Hierin wisselen perioden met veel bewolking en opklarin gen elkaar af. Morgen is er in dit weer type nog weinig verandering te verwach ten. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand l€ 60 ■SS fcS Cl o 2 S Helsinki sneeuw NO -2 4 Stockholm half bew. NW 2 0,5 Oslo licht bew. windstil -2 0 Kopenhagen onbewolkt N 5 0 Aberdeen zwaar bew. WZW 4 0 Dublin geheel bew. OZO 7 0 Londen mist windstil -1 0 Amsterdam regenbui NW 5 0,5 Brussel regen W 3 0,1 Parijs onbewolkt NNO -1 0 Bordeaux onbewolkt N 1 0 Grenoble geheel bew. NW 4 0 Nice onbewolkt NW 6 2 Berlijn motregen W T 3 Frankfort geheel bew. windstil -2 0 München mist windstil -4 1 Ziirich onbewolkt O -2 0 Genève licht bew. NO 2 0 Locarno onbewolkt ONO -3 0 Wenen onbewolkt N 2 0 Innsbruck licht bew. windstil -3 0,2 Rome regen NNO 9 8 Den Helder licht bew. kr. NNW 8 1 Ypenburg half bew. zw. NNO 8 1 Vlissingen zwaar bew. zw. NNW 7 0,1 Eelde zwaar bew. mat. NW 7 0,3 De Bilt zwaar bew. mat. NW 5 0,1 Twente half bew. zwakke W, 6 0,5 Eindhoven half bew. matige W 3 0,1 VI. Z.-Limb. mist zw. ZW 0 0 Neerslag laatste 24 uur. CXX>CCCCCC<X^X03COCCC<XXX>COCCCCCCCCCCCOCOCCCCCCCCCCOCCCO: RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met aanvan kelijk nog hier en daar een buitje en later opklaringen, voornamelijk in het Noord-Oosten van het land. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Over het algemeen weinig verandering in tem peratuur. 8 17 November Zon op 8.04 uiir, onder 16.50 uur. k Maan op 10.52 uur, onder 18.51 uur. b Maanstanden 8 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan 8 Hoog en laag water in IJmuiden 8 Woensdag 16 November Hoog water: 4.36 en 16.48 uur. Laag water: 0.19 en 12.35 uur. g Donderdag 17 November il Hoog water: 5.12 en 17.23 uur. Laag water: 0.53 en 13.04 uur. 8 ooooocxxxxoccoooooocx>öoooo!x<>3ocooccccoooccccxxocx)c»-o=o

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1