Wasmachines Stofzuigers Rijwielen Op 21 November begint een strenge verkeerscontrole enige nette winkeldames De Gruyter gehuwde vrouwen magazijnmeester Ministeriële belangstelling voor jubileum Aannemersbond Voor SINT NICOLAAS Geen waarschuwingen, direct bekeuring Marina Svetlova en Anton Dolin solisten N ederland-F ree F orester s ?h Augustus in Haarlem Witte Huis tijdelijk op boerderij gevestigd Amerikaanse schrijver Sherwood overleden IK geen Griep!! Rijwielhuis „wilhelmina" a) Accurate typiste b) Assistente boekhouding WOENSDAG 16 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Amerikaan verdacht van sabotage aan vliegtuig Kerkelijk Nieuws Rel om ontslagen Sovjet architect in Parijs Scheepvaart in „Giselle" en „Petroesjka" door Nederlands Ballet Cricket President Eisenhower neemt zijn intrek in Gettysburg Gemeentearts kan geen raadslid zijn i I I ADVERTEERT IN DIT BLAD Mannel. Bediende benzinestation ADMINISTRATIEF TECHNISCH EMPLOYé gevraagd Op 21 November begint de derde lande lijke verkeersactie, die door de minister van Justitie is gelast. Rijks- en Gemeente politie zullen uiterst scherpe controle uit oefenen op de naleving van: de verlichtingsvoorschriften, geldend voor het rijverkeer, op het gedrag van de verkeersdeelnemers en op technische ge breken van motorvoertuigen. Waarschuwingen worden bij deze actie niet gegeven. De politie zal dadelijk over gaan tot het opmaken van proces-verbaal. Niet steeds zal de politie tijdens haar controle duidelijk herkenbaar zijn. Gedeel telijk doet zij haar werk in auto's met de bekende herkenningstekenen, maar in be paalde gevallen zullen de auto's daarvan zijn ontdaan. Door het verwijderen van de witte uitmonsteringstekenen zal het po- litie-uniform der inzittenden nauwelijks of niet opvallen. De minister staat er op dat ook buiten de speciale contróle-uren de politiële aandacht niet verslapt. Het kan dus best gebeuren dat een verkeers- zondaar door een agent-in-burger bekeurd wordt. De maanden, die voor de landelijke ver keersactie zijn bestemd, worden in zes pe rioden van elk vier weken verdeeld. Voor die perioden moeten de officieren van Justitie in elk arrondissement met de chefs der gemeentepolitie en de districts commandanten der Rijkspolitie een werk schema opstellen. In elke periode van vier weken zullen ten minste vijf massale verkeerscontroles worden gehouden, namelijk twee op de verlichtingsvoorschriften, twee op de ge dragsregels en één op de technische gebre ken. Er zijn maatregelen genomen om dub- Zijn moeder behoorde tot de 44 omgekomen inzittenden John Gilvert Graham DENVER (Reuter) De Amerikaanse federale regering heeft besloten de vervol ging van John Gilvert Graham, de 23-ja- rige Amerikaan die een vliegtuig met 44 inzittenden heeft doen verongelukken, in handen te leggen van de staat Colorado. De procureur-generaal van Colorado heeft bekendgemaakt, dat hij Graham zal aan klagen wegens moord op zijn moeder, me vrouw Daisie King (na de dood van Gra hams vader was zij hertrouwd). Moord kan in Colorado met de dood worden gestraft. Dit houdt niet in, dat cle federale regering haar beschuldiging van sabotage intrekt, aldus de procureur-generaal. De verzekeringspolis die Graham uit een automaat op het vliegveld van Denver in Colorado op het leven van zijn moeder had genomen, ten bedrage van ongeveer 130.000 gulden, is ongeldig omdat de handtekening van zijn moeder er op ontbreekt. Graham, die bekend heeft 25 staven dynamiet en een ontstekingsmechanisme in een koffer in het vliegtuig, waarmee zijn moeder op 1 November op reis ging, geplaatst te heb ben waardoor dit kort na de start veronge lukte, is in verzekerde bewaring genomen daar hij de geëiste borgtochtsom niet kon opbrengen. Graham die gehuwd is en twee kinderen heeft, was nog bezig met het terugbetalen van 4200 dollar wegens vervalsing van cheques waaraan hij zich had schuldig ge maakt. Zijn moeder betaalde 2500 dollar van dit bedrag toen hij in 1951 tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf jaar werd veroordeeld. Chr. Geref. kerken Aangenomen naar Hamilton (Ontario, Canada, Free Chr. Ref. Church) W. F. La- man te Rotterdam-West, die bedankte voor Toronto (Canada). Beroepen te Amsterdam-O., C. Noorde- graaf te 's-Gravendeel; te Deventer K. J. Velema te Midwolda. Tweetal te Sliedrecht J. C. v. Ravens- waaij te Scheveningen en C. Smits te Grand-Rapids (USA) Voorheen te -Slie drecht. Bedankt voor Zierikzee (2e pred. pl.) B. Bijleveld te Noordeloos. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leersum A. Baas te Lage- Zwaluwe; te Oosterzee (toez.) D. P. Oost hoek, vic. te Drachten. Aangenomen naar Beemster J. R. Ha- nenburg te Anlo; naar Hippolytushoef J. Geerts, vic. te Lochem; naar Stiens J. Dik- boom te Alkmaar. Bedankt voor Papendrecht J. J. Poot te Delft; voor IJsselmuiden W. Vroegindewey te Bleiswijk. Geref. kerken Beroepen te Giessen-Oud- en Nieuwkerk L. Schuurman, cand. te Amsterdam; te Urk (3e pred.pl.) J. Bijleveld te Rijnsburg; te Schiedam (vac. J. J. v. Wageningen) J. Verlare te 's-Gravenzande; te Zonnemaire H. N. de Mooy, cand. te Leiden. Aangenomen naar Amsterdam C. Mor genstern te Wetsinge-Sauwerd; naar Bar- neveld H. M. Dereken te Oostkapelle. Geref. Kerken art. 31 K.O. Tweetal te Amsterdam-C, M. J. C. Blok te Utrecht-N.W. en H. D. v. Ilerksen te Hilversum. Rem. Broederschap Bedankt voor Vlaardingen M. v. d. Ket terij te Alblasserdam. bele controle zo veel mogelijk te voorko men. Tijdens deze actie (van 21 November tot 6 Mei 1956) heeft de politie strikte orders om auto's en motorfietsen, welke techni sche gebreken vertonen, verder rijden pas toe te staan als het gebrek is hersteld. De minister heeft aan de officieren van Justi tie voorts verzocht streng tegen geverba liseerde verkeersovertreders op te treden. In bepaalde gevallen zal als bijkomende straf de verplichte na-contróle van het voertuig, bijvoorbeeld gedurende een half jaar, worden gevorderd. De politie-con- tröle zal, evenals bij vorige acties, ook be trekking hebben op de rij-papieren. Aan leiding daartoe is het feit dat vele lieden, wie het rijbewijs bij rechterlijk vonnis is ontnomen, desondanks zijn blijven rijden. PARIJS. (Reuter/AFP). Op het Parijse station St. Lazare heeft zich een incident voorgedaan, toen negen Sovjet-functiona rissen, onder wie de kortelings ontslagen stadsbouwmeester van Moskou, Alexander Vlassov, uit de Veren. Staten aankwamen op doorreis naar huis. Een groep betogers, voor het merendeel Wit-Russische ballin gen, omringde de in ongenade gevallen ar chitect en drongen er bij hem op aan, asyl in Franrkijk te vragen. De Russen die Vlassov begeleiden, namen hem daarop tus sen zich in en voerden hem mee naar de politiepost in het station, waar op politie- versterking werd gewacht. Tegenover journalisten zei Vlassov verheugd te zijn om naar zijn land en zijn gezin te kunnen terugkeren. Tenslotte vertrok het gezel schap met een Zis-limousine naar de Sovjet-ambassade, waarbij kreten als „ont voering" werden gehoord. De Nederlandse Aannemers- en Patroons bond voor de Bouwbedrijven heeft Dins dag in het Kurhaus te Scheveningen zijn zestigjarig bestaan gevierd. De bijeenkomst werd onder anderen bijgewoond door de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, ir. H. B. J. Witte en de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, de directeur-generaal van de Rijkswater staat ir. A. G. Maris, mr. J. A. Berger, voorzitter van het College van Rijksbemid delaars, ir. J. J. M. Aangenent, directeur- generaal van de Rijksgebouwendienst, ver tegenwoordigers van zusterorganisaties in binnen- en buitenland en mr. F. H. A. de Graaff, voorzitter van het Centraal So ciaal Werkgeversverbond. In zijn herdenkingstoespraak zei de voorzitter, ir. J. Dura, dat in het aanne mingsbedrijf gedurende de afgelopen zes tig jaar een duidelijke structuurwijziging waarneembaar is. Hij wees onder meer op de steeds grotere mechanisatie en op de groei van de bijzondere bouwsystemen. Ook op sociaal en maatschappelijk gebied is zeer veel veranderd. Over het aanbeste dingswezen, zei hij, dat dit lang niet ideaal is. Maar al te gemakkelijk kan bij de prijs vorming de balans in het nadeel van de aannemer overslaan. Het feit, dat hij zich terdege hiertegen heeft moeten wapenen heeft ertoe geleid, dat op een ongelukkig moment de aannemers wel in een erg kwaad daglicht werden gesteld. Gelukkig wint meer en meer het begrip veld, dat het van economisch standpunt gezien on juist zou zijn indien er geen recht tot prijscorrectie zou bestaan. Het bedrijfsle ven wil graag meewerken misstanden weg te nemen. Ir. Dura zei voorts, dat de ondernemers in het bouwbedrijf open moeten staan voor nieuwe mogelijkheden voor de verho ging van de productiviteit tegen lagere kosten. Op dit gebied zal men een bijdrage moeten leveren ten dienste van het belang van de gehele bevolking. Minister Witte hield hierna een uitvoe rige rede, waarin hij, na een overzicht te hebben gegeven van de ontwikkeling van de bouwnijverheid, constateerde dat vooral na de ooriog de bemoeienis van de over heid met het bouwbedrijf zeer intensief is geworden. Ongeveer drie kwart van het bouwpro gramma komt door directe overheidsop drachten of met overheidsbijdragen tot stand. „Op u als bouwers", zo zei minister Witte, „rust de taak om, in samenwerking met architecten, bouwingenieurs, arbeiders Met medewerking van het Gelders Orkest onder leiding van Jan Out geeft het Neder lands Ballet op 22 November de première, die in de Arnhemse Schouwburg zal plaats hebben, van een zeer belangwekkend pro gramma. Uitgevoerd worden namelijk twee meesterwerken uit het zogeheten klassieke répertoire: „Giselle" naar de oorspronke lijke choreografie (1841) van Jules Perrot door Anton Dolin met muziek van Adolphe Adam en „Petroesjka" van Michael Fokine, ingestudeerd door Nicholas Beriosov, met muziek van Igor Strawinsky. Voor deze gelegenheid is de medewerking van enkele beroemde buitenlandse solisten ingeroepen. De rol van Giselle wordt door de Amerikaanse prima ballerina Marina Svetlova vertolkt, die van Loys Albrecht door Anton Dolin, die als zodanig de part ner van zo èoed als alle eerste danseressen ter wereld is geweest van Olga Spes- sivtseva, Yvette Chauviré, Margot Fonteyn en Alicia Markova om slechts de voornaam- sten te noemen. In „Petroesjka" zullen Lin da Manez en Nicholas Beriosov met Conrad van de Weetering de voornaamste solisten zi;n. Het programma wordt de volgende avond herhaald, met een gedeeltelijk gewijzigde bezetting, hetgeen tot interessante verge lijkingen aanleiding zal kunnen geven. In „Giselle" zullen dan Joan Cadzow en Jaap Flier optreden, in „Petroesjka" respectieve lijk als de ballerina en de charlatan Marina Svetlova en Anton Dolin (directeur van het Festival Ballet te Londen). Als koningin van de milis in „Giselle" zal men Willy de la Bye en Maria Huisman zien. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Rood en Wit zal de cricketwedstrijd van het Nederlands elftal tegen de Free Foresters het volgend jaar op het terrein van de jubilerende vereniging aan de Spanjaardslaan in Haarlem worden ge speeld. De datum zal nog nader worden vastgesteld. De Free Foresters zijn van 13 tot en met 19 Augustus in Nederland. De returnwedstrijd van het Nederlands cricketelftal tegen Denemarken zal op 28 en 29 Juli vermoedelijk in Aalborg worden gespeeld. Daarna zal nog een twee daagse tegen een ander Deens team vol gen. Voorts speelt het volgend seizoen het South Australian Cricket Team op 22 en 23 Juni in Den Haag tegen een sterk NCB- elftal. en anderen de productiviteit in de bou werij tot een zodanig peil te verhogen, dat het bouwen niet onevenredig duur wordt ten opzichte van de voortbrenging van andere goederen. Zou dit het geval zijn, dan zou in een welvarende maatschappij niet die voorziening met bouwwerken tot stand kunnen komen die met dat wel vaartspeil in overeenstemming is. Het bouwbedrijf, aldus de minister, zal zich tot het uiterste moeten inspannen om zulke ongewenste situaties te vermijden". Vierhonderd congressisten maakten hier na een rondrit langs nieuwe bouwwerken in Den Haag. Het bestuur van de NAPB werd door het gemeentebestuur ontvangen. Vervolgens werd in het Seinpost-theater te Scheveningen een film vertoond over de prestaties van Nederlandse aannemers in alle delen des lands. Vele technische en architectonische prestaties van de laat ste tien jaar zijn in deze film opgenomen. Tot slot van de viering werd in het Scheveningse Kurhaus een diner aange richt voor bijna 700 leden van de NAPB, waarna een verstrooiïngsprogramma volg de. WASHINGTON, (Reuter) President Eisenhower is uit het Witte Huis te Was hington op zijn boerderij te Gettysburg in Pennsylvania aangekomen voor een verder herstel van zijn hartaanval. Hij zal daar tot eind December blijven. Eisenhower maakte de reis van 130 kilometer per auto. In het versierde Gettysburg wax-en acht duizend mensen uitgelopen, niet alleen om de president te begroeten doch ook zijn echtgenote, die Maandag 59 jaar werd een bloemenhulde te brengen. De burgemeester sprak een welkomstwoord. Een school- orkest speelde een verjaardagsliedje, dat de menigte mee zong. De president sprak de mensen aan met „mijn toekomstige pex-manente buren, naar ik hoop". Hij zei dat mevrouw Eisenhower zich reeds in 1918 voorgenomen had, dat Gettysburg hun tehuis moest worden. De boerderij ligt op ongeveer vijf klio- meter van de stad. Op de begane grond zijn voor de president kamers in gereedheid gemaakt en op de tweede verdieping is werkgelegenheid voor de persoonlijke assis tent, Sherman Adams, en andei-e functiona rissen van het Witte^Huis. De president vertoonde geen tekenen van vermoeidheid van de reis. Zijn hart en zijn bloeddruk wax-en normaal gebleven. Te New York is Maandag op 59-jarige leeftijd de Amerikaanse schrijver Robert Emmet Shei-wood, winnaar van vier Pulit- zer-prijzen, overleden. Sherwood, een van de vooraanstaande toneelschrijvers van deze tijd, is van 1925 tot 1928 hoofdredac teur van „Life" geweest. Zijn bekendheid is mede te danken aan zijn boek „Roose velt en Hopkins" van 1949, bekroond met de Bancroftprijs voor geschiedenis, waarin hij ook het publieke geheim bevestigde dat hij talrijke van de door de genoemde presi dent gehouden redevoeringen heeft ge schreven. Zijn eerste succes als toneelschrijver kwam met „De weg naar Rome" van 1926, toen hij nog sterk onder invloed van Ber nard Shaw stond. De titels van zijn be kroonde stukken luiden: Idiot's delight, Abe Lincoln in Illinois en There shall be no night. Door vele commentators wordt echter „Het versteende wotxd" (The petri fied forest) als zijn meesterwex-k be schouwd. Een opvoering van zijn laatste stuk „Small war on Mux-ray Hill" is door de Playwrights Company in voorbe reiding. Hij was ook de auteur van het sce nario van de succesrijke film „De beste jaren van ons leven". De Króón heeft het beroep verworpen, dat door de heer G. A. Smals te Well was aanhangig gemaakt tegen een beslissing van Gedeputeerde Staten van Limburg, krachtens welke zijn functie als gemeente arts onverenigbaar wex-d verklaard met de vervulling van het raadslidmaatschap in de gemeente Bergen. Arendsdijk, 15 New York. Antonia, 15 Ie Pladju. Argos, 15 Haifa. Alamak, 15 v. Londer. n. Amsterdam. Abbekerk, 15 v. Shanghai n. Kobe. Alhena, pass. 15 Vlissingen n. Bremen. Andijk, 18 Le Havre verwacht. Ariadne, 14 v. Heraklion n. Catania. Amstelland, pass. 15 Kp Finisterre n. A'dam. Alderamin, 15 Rotterdam. Amsteldijk, 15 Rotterdam. Aldabi, 15 v. Buenos Aires n. Rosarlo. Bloemfontein, 15 Amsterdam. Beninkust, 14 v. Novorodondo n. Port Amboin. Bantam, 15 Khorramshar. Baarn, 14 v. Tocopilla n. Pisco. Bloemfontein, 15 te Amsterdam. Bintang, pass. 15 Malta n. Beyrouth. Boschfontein, 16 te Aden. Bussum, 15 v. Suez n. Rastanura. Bacchus, 15 Georgetown. Bali, 16 Halifax. Boissevain, 16 Durban. Bonaire, 16 Georgetown. Celebes, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Camerounkust, 14 v. Takoradi n. Lagos. Gabonkust, pass. 14 Kp. Vincent n. Amsterdam Caltex Utrecht, 15 Port Said. Caltex The Hague, pass. 15 Malta n. Rotterdam. Congostroom, pass. 15 Las Palmas n. Hamburg. Caltex Nederland, 15 Rotterdam. Dongedijk, 15 te Hamburg. Drente, 15 Penang. Delft, 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Duivendrecht, 15 te Hamburg. Elizabeth B, 15 Pantellaria n. Beirout. Eos, 15 Malta. Eendracht, pass. 15 Gibraltar n. Haifa. Esso Den Haag, pass. 15 Kp. Finisterre n. Sidon. Eemdijk, 17 Le Havre verwacht. Coryda, 14 v. Aruba n. Ango Ango. Graveland, 15 Rio de Janeiro. Gadilla, 15 60 m. NO. Billiton n. Fremantle. Guineekust, 16 Lagos verwacht. Garoet, 16 te Calcutta. Gabonkust, pass. 15 Finisterre n. Amsterdam. Hestia, 15 Paramaribo. Hydra, pass. 14 San Salvador n. Port au Prince Hector, 14 v. Amsterdam n. Antwerpen. Hecuba, 15 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hersilia, 14 te Rotterdam. Hector, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Hecuba, verm. 15 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hoogkerk, 15 Singapore. Hathor, 16 Tunis. Ivoorkust, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Isis, pass. 15 San Miguel n. Aruba. Jagersfontein, 16 te Durban. Keizerswaard, 15 Rotterdam. Korovina, 14 Rotterdam. Karimata, 15 te Sorong. Karimun, 15 te Padang. Kota Gede, pass. 15 Kreta n. Genua. Leopoldskerk, 15 v. Port Said n. Le Havre. Lieve Vrouwekerk, 14 v. Bahrein n. Damman. Lissekerk, 15 Ummsaid. Lombok, 14 v. Lorenzo Maiquez n. Beira. Laurenskerk, 15 Muscat. Lutterkerk, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Lindekerk, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Lekkerkerk, 15 nog Bandarshapur. Maas, 14 Rotterdam Maasland, pass. 14 Finisterre n. Amsterdam. Madoera, 15 te Singapore. Mitra, 15 Port Morresby. Muiderkerk, 14 Gibraltar gep. n. Le Havre. Mariekerk, 16 Port Said. Mirza, 16 Balikpapan. Nero, 14 te Lissabon. Nieuw Amsterdam, 15 Rotterdam. Oranjefontein, 14 80 m. N. Dakar. Ondina, 15 360 m. Z.t.W. Yokohama. Orion, 14 v. Alexandrië n. Port Said. Orion, 14 v. Alexandrië n. Port Said. Oberon, 16- Curacao. Ootmarsum, 16 New Orleans. Oranjestad, 16 Aruba. Pieter S, verrn. 15 v. Swansea n. Rotterdam. Prins Maurits, 14 Chicago. Prins Willem III, pass 15 Belle Isle n. Le Havre. Pygmalion, 15 Pampatar. Pieter S, 15 v. Swansea n. Rotterdam. Rijnkerk, 14 te Antwerpen. Ridderkerk, 15 v. Las Palmas n. Kaapstad. Roepat, 15 Kp. Guardafui n. Colombo gepass. Raki, 14 Bushire. Rempang, 15 200 m. N.NW. Perim. Rotula, pass. 15 Str. Messina n. Berre. Ruys, 14 v. Kobe n. Okinawa. Rondo. 15 v. Zeebrugge n. Amsterdam. Sinabang, 15 te Sampit. Stanvac Djirak, 15 te Tj. Uban. Stanvac Ogan, 15 te Tj. Uban. Sawega, 15 130 m. Z.t.W. Okinawa. Strabo, 14 v. Algiers n. Carthagena. Schiedijk, 16 Antwerpen. Stad Breda, 16 v. Seven Island n. Lands End. Straat Makassar, 15 v. Kaapstad r». Rio de Janeiro Sibajak, 15 v. Aden n. Suez. Straat Mozambique, 14 v. Mauritius n. Penang. Tomini, 15 te Singapore. Tiberius, 15 Antwerpen. Tibia, 15 90 m. W.ZW. Fremantle. Weltevreden, 15 New York. W. Alton Jones. 14 360 m. Z. Flores. Woensdrecht, 15 270 m. O. Sydney. Willemstad, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Wieldrecht, pass. 15 Ouessant n. Pto la Cruz. Willem Ruys, pass. 15 Ouessant n. Southampton. Wonosari, 14 v. Vancouver n. Manilla. KLEINE VAART Aardenburgh, 14 v. Koping n. Rotterdam. Aegir, 15 v. Raumo te Amsterdam. Agiena, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Aibergen, 15 v. Vlissingen n. Brest. Aigarve, 15 v. Swansea te Amsterdam verw. Ambiorix, 14 v. IJmuiden te Hamburg. Anna B, 15 v. Antwerpen n. Cardiff. Antje, pass. 15 Vlissingen n. Gent. Att S, 15 v. Cork n. Swansea. Arnoudspolder, 15 v. Antwerpen te R'dam. Bernard John, 14 v. Valencia n. Gandia. Betty Anne S, 16 v. Viana te Guernsey verw. Bab T, 14 v. Carlsvik n. Zaandam. Bermsse, 14 v. Amble n. Domsjo. Brouwersgracht, 15 v. Zaandam n. Rotterdam. Beekbergen, 15 v. Cardiff n. Swansea. Bergsingel, verm. 15 v. Granton n. Tyne. Bestevaer, pass. 15 Holtenau n. Schoorldam. Casana, 14 v Gothenburg n. Kopenhagen. Catharina, 14 v. Nantes n. Rotterdam. Corrie B, 15 v. Rotterdam te Kopenhagen. Deni, 15 v. Gothenburg te Malmö verwacht. Diligentia, verm. 15 v. Vlaardingen n. Antwerpen Driebergen, 15 v. Honfleur n. Southampton. Draka, 14 v. Rotteroam n. Dublin. Deni, 15 v. Malmö n. Kopenhagen. Daje Bohmer, 14 v. Napels te Triëst. Ellewoutsdijk, 16 van Treport te Avonmouth verwacht. Erasmus, 15 dwars Hoek v. Holl n. Garston. Escaut, 14 v. Lc Havre n. Parijs. Express, 14 v. Middlesbro n. Rotterdam. Ella, 14 v. Gothenburg te Amsterdam. Eben Haëzer, 14 v. Grimsby te Hamburg. Export II, 14 v. Rotterdam n. Londen. Frans v. Seumeren, 15 v. Horsens te Krimpen. Eibergen, 14 v. St. Malo n. Leith. Encarnacion, verm. 15 v. Wasklot n. Antw. Evertsen, 14 v. Antwerpen te Middlefart. Flevo, 13 v. Aalborg. Frans Bohmer, 17 v. Philippeville te London derry verwacht. Fiducia, 14 v. Londen n. Maassluis. Gaasterland, 14 v. Harlingen n. Leith. Gerry S, 15 v. Rotterdam te Cork verw. Gre, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Grebbestroom, 14 v. Liverpool te Amsterdam. Goote, 14 v. Manchester te Rotterdam. Hast III pass. 14 Kiel n. Kopenhagen. Henrica B, 15 v. Brest n. Charlestown. Henrica, verm. 16 v. Viana n. Guernsey. Hontestroom, 15 v. Amsterdam n. IJmuiden. Harm, 14 v. Rotterdam n. Dublin. Haaksbergen, 15 v. Amsterdam te Nantes. Harold, 14 v. Zwijndiecht te Sandefjord. Ida B, 14 v. Port Talbot te Antwerpen. Joost, 14 Kiel gepass. n. Domsjo. Joost, pass. 14 Kiel n. Domsjo. Jokurma, 14 v. Lugnvik n. Hull. Kaap Falga, 10 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 14 te Amsterdam. Kemphaan, pass. 14 Finisterre n. Agadir. Koh I. Noor, 15 v. Rotterdam te Duinkerken. Kortenaer, 14 v. Amsterdam n. IJmuiden. Keyser, 14 v. Kotka te Rotterdam. Leuvehaven, 14 v. IJstad te Krimpen. Lijnbaansgracht, 15 v. Antw. te Abo. Lijnbaan, 15 v. Rotterdam te Ellesmereport. Larix, 14 te Skutskaer. Lacra, 14 v. Boston n. Gent. Lea, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Marjan, 14 v. Torso n. Brest. Meuse, pass. 14 Holtenau n. Stockholm. Mirfak N, pass. 14 Fern. Noronha n. Antw. Midas, 12 v. Genua n. Amsterdam. Myfem, pass. 15 Kielerkanaal n. Rouen. Marathon, 14 v. Kalmar te Trondheim. Margriet L, 14 v. Londen te Amsterdam. Mirzam N, 15 v. Port Lyautey te Rouen. Matthew, verm. 15 v. Antwerpen n. R'dam. Mies, 14 v. IJmuiden te La Rochelle. Netta, 14 v. Swansea n. Bilbao. Nooiderlicht, 14 v. Swansea n. Amsterdam. Nan, 15 v. Amsterdam n. Venlo. Narwal, 14 v. Newport te Amsterdam. Nieuwland, 14 v. Rotterdam te Grangemouth. Nero, 14 v. Oporto te Lissabon. Nisse, pass. 15 Vlissingen n. Bremen. Noordzee, 15 v. Esbjerg te Rotterdam. Nassauhaven, 15 v. Gothenburg te Halmstad. Nieuwehaven, pass. 14 Kp. Roca n. Frankrijk. Noorderhaven, 14 v. Le Hrave n. Norresundby. Oosterburgh, 14 v. Norkoping n. Paskalavik. Oceaan, 14 v. Gothenburg te Rotterdam. Olive, 14 v. Rotterdam n. Southampton. Orion, 14 v. Kopenhagen te Rotterdam. Oranjepolder, verrn. 15 v. Whitehaven n. Genua Patvia, verm. 15 v. Rotterdam n. Londen. Phidias, pass. 12 Gibraltar n. Genua. Phecda, 14 Montevideo te Victoria. Pavo, 11 te Hernosand. Peter Swenden, pass. 15 Vlissingen n. Zee. Perregaux, 14 v. Nantes n. Bordeaux. Prinsengracht, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Procyon, 15 v. Rotterdam n. Londen. Prior, 15 v. Rotterdam te Duinkerken. Rini, 15 v. Gent te Rotterdam verw. Rema, 15 v. Liverpool n. Ellesmereport. Renovatie, 14 v. Amsterdam n. Faksela de Plaz Rim, 15 v. Gent te Rotterdam. Rejo, 14 v. Rotterdam n. Londen. Realta, 14 v. Parijs te Rouen. Rose Marie, 15 v. Kopenhagen te Rotterdam. Silvietta, pass. 14 Kiel n. Malmö. Startpoint, 14 v. Rotterdam n. Norrkoping. Stella Maris, 14 v. Oxelosund te Rotterdam. Spica, 14 v. Aarhus te Amsterdam. Strabo, 14 v. Algiers n. Carthagena. Swallow, pass. 14 Brunsbüttel n. Londen. Sambre, 14 v. Rouen n. Parijs. Silvaplana, 14 v. Kopenhagen n. Aarhus. Trito, 14 v. Rotterdam te Dublin. Tilly, 14 te Amsterdam. Theano, 14 v. Dublin te Rotterdam. Ton S, 14 v. Swansea n. Rotterdam. Virgo, 14 v. Hamburg te Rotterdam. Vrij burgh, 14 v. Rotterdam n. Casablanca. Vesta, 14 v. Rouen n. Stockholm. Veenenburgh, 14 v. Rotterdam te Middlesbro. Vivo, 14 v. Teignmouth te Amsterdam. Vechtstroom, 14 v. Swansea te Amsterdam. Walenburgn, 14 v. Amsterdam te Rouen. Westerhorn, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Wexford. 14 v. Kalmai te Oskarshamn. Westersingel, 14 v. Newport Mon n. Swansea. Zwaantiena, 14 v. Err.den te Delfzijl. SLEEPVAART Gele Zee, pass. 14 Anamba eil n. Colombo. Oceaan, 14 200 m. ZO Kingston met tanker. Oostzee, 14 300 m. ZO. Hogkong met een boggie Poolzee, 14 250 m. N.t.O. Mahesechellen met bak en twee sleepboten. Rode Zee, 14 v. Vigo n. Hamburg met ss. Thames, 14 v. Fayal n. Dominicaanse ss „Cibao" Al hoest en proest iedereen om mij heen, de kwade ziektekiemen krijgen bij mij geen kans om een slachtoffer te maken. ABDIJ SIROOP houdt mijn luchtwegen zuiver en lost onmiddellijk het slijm op, zodat ik geen last heb van prikkelhoest, die zo vaak kan verergeren tot bronchitis of griep. ETEB en FAM Waarom nog huren als het Uw eigendom wordt voor ƒ2.per week HOLLAND ELECTRO en RUTON ƒ1.60 per week WILHELMINA - SIMPLEX - BURCO - BALACO vanaf ƒ2.50 per week Alles zonder vooruitbetaling of banktussenkomst Alléén bij: KROCHT 6—8, t.o. HEMA - TELEFOON 10353 WIJ HEBBEN GEEN COLPORTEURS P. DE GRUYTER ZOON N.V. kunnen plaatsen in Rayon Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort Voor opleiding wordt zorggedragen. Geboden wordt: een prettige werkkring, hoog loon en actiepremie, bedrijfskleding en t.z.t. opleiding voor Vakdiploma's. U kunt zich dagelijks, tussen 4 en 5.30 uur aanmelden op ons kantoor Bartel- jorisstraat 40 (ingang winkel) of 's avonds tussen 7.30 en 9 uur Jan Gijzen- kade 149, Haarlem-N. IIIMI till!! Wij vragen voor spoedige indiensttreding tot 50 jaar voor eenvoudig werk op aparte fabrieks-afdelingen tegen goede beloning. Bedrijfskleding wordt gratis verstrekt. De werktijden zijn aangepast aan de gezinstijden, 912 uur en/of 13.3016.30 uur. Aanmelden dagelijks aan de fabriekvan 8.30—16.30 uur. OROSTE'S TACAO' EN CHOCOLADEFABRIEKEN, «.V, HAARLEM Machinefabriek en Constructiewerkplaats SPIERINGS N.V., te Beverwijk, vraagt bekwame LASSERS (voor fabriek en montagewerk) alsmede PLAAT- en CONSTRUCTIEWERKERS AANKOMENDE KRACHTEN en LEERLINGEN. Hoog loon en ruime sociale voorzieningen. Aan te melden van 85 uur aan de Fabriek, Pijp- kade 36. Beverwijk, Tel. 3283-K.2510; 's avonds na 7 u. Zandvoorterweg7, Aerdenhout, Tel. 26639-K.2500 uitsluitend voor de Zondag, wisseldienst 815.30 en 15.30 23 uur. Garage Den Hout, Wagenweg 166168. Aanmelden dagelijks van 823 uur. N.V. Techn. Mij. P. J. F. VAN OEFFEL Gonnetstraat 30 - Haarlem vraagt een zeer vertrouwde met groot verantwoordelijkheidsgevoel, enige admi nistratieve aanleg, kennis van materialen en gereed schappen voor centrale verwarming en die zelfstandig reparaties kan verrichten, autogeen lassen, v.g.g.v. Sollicitaties mondeling aan bovengenoemd adres, 's avonds tussen 6 en 7 uur. Bekendheid met soc. wetten vereist. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: N.V. MIJ. „HOLSTER", Overveen. Op Handelskantoor is plaats voor: Vereisten: diploma typen en enige kennis van de Eng. en Duitse taal. Geboden: afwisselende werkkring, waarbij eventuele telefoonbediening. Haar die interesse voor deze functies hebben verzoeken wij te solliciteren onder no. 1000.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3