Indrukwekkend urgentieprogramma voor het Haarlemse onderwijs Tal van nieuwe scholen en modernisering van een reeks bestaande Achtduizend keer baden en douchen per uur in Haarlemse melkfabriek Motie van het Schoolparlement Dweilen uit Oost-Duitsland via Nederland naar Hamburg Hevige autobotsing in Haarlems centrum Marijkehuis in gebruik genomen Amsterdams gerechtshof Tegen Haarlemse koopman geldboete van öOO geëist Wethouder W'es terveldschool naar Zinnevelt maak ze een dag van te voren klaarmevrouw) Gedeputeerde Staten staan beperkte bebouwing toe V aardigheidsproeven Kennemer Turnkring Subsidies van gemeente Bloemendaal Geslaagde wildrit van RAC-West Houbein exposeerde in Nieuw Zeeland Belangrijke lezing voor gepensionneerden Voorlichtingsavond van K.A.B. - Heemstede Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 28 NOVEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COU RAN 7 Het complete programma van noodzakelijke voorzieningen aan voor het Haarlemse onderwijs bestemde gebouwen omvat ongeveer veertig punten. Voor ongeveer een deel daarvan geldt, dat, indien de daarin opgesomde werken niet In de loop van het vol gend jaar kunnen worden uitgevoerd, het onderwijs in sommige stadswijken in 1957 cn 1958 nog een harde dobber zal krijgen. In een enkel geval is een noodsituatie trou wens al spoedig te verwachten. Wanneer bijvoorbeeld niet binnen twee weken de rijksgoedkcuring komt voor de bouw van een christelijke Ulo in Delftwijk. zal men het volgend jaar of weer houten hulplokalen moeten plaatsen of de kinderen met speciale bussen naar schoolgebouwen in de binnenstad moeten brengen, hetgeen in beide gevallen een dure oplossing betekent. Aldus Haarlems wethouder van Onder wijs, de heer D. J. A. Geluk, in een on derhoud dat wij met hem hadden naar aanleiding van de tot 1 Januari geldende goedkeuringspauze ten aanzien van plan nen voor scholenbouw op het Departement van Wederopbouw. De christelijke Ulo in Delftwijk staat dus wel boven aan het verlanglijstje, maar zij wordt op de voet gevolgd door de kleuter school aan de Bredcrodestraat en het laat ste deel van het Coornhertlyceum. Wan neer daaraan niet in het begin van 1956 begonnen kan worden, betekent dit dat de 650 leerlingen van het Coornhertlyceum nog een jaar langer gebruik moeten maken van de gymnastieklokalen bij niet minder dan zeven verschillende scholen (met na me het bijzonder onderwijs verleent voor beeldige medewerking) en dat de opbouw van een schoolgemeenschap wordt belem merd omdat men voor schoolavonden en dergelijke altijd is aangewezen op zalen die buiten de schoolsfeer zijn gelegen. Maar bovendien betekent dit „een nog langer blokkeren van Oosterhout", dat im mers voor de Professor dr. Gunningsch'ool is bestemd. Dan zijn er de plannen voor de beide lagere scholen in Delftwijk - sinds 27 April in Den Haag - welk complex nog uitge breid dient te worden met een derde school voor het christelijk lager onderwijs, welke door architect H. W. van Kempen wordt ontworpen, alsmede met twee gymnastiek zalen (het project voor de kleinste is reeds gemaakt), waarvan het plan voor de groot ste zaal met daarboven gelegen schoolzaal ook tegemoet gezien kan worden. Het plan voor een gymnastieklokaal bij de Van Zeggelènscholen in Haarlem-Oost is er, dat voor de daarbij behorende school zaal met personeelsvertrek en bergruimte volgt binnen enkele weken. Een uiterst belangrijk werk, omdat deze schoolzaal in Haarlem-Oost zal voorzien in een acute zalennood. Voorts is op het ogenblik een plan in be werking voor een gymnastieklokaal bij de Jan Gijzenschool, terwijl voorts tot de ur gente objecten gerekend dienen te worden een gebouw voor de Hildebrand-Ulo en een kleuterschool, welke tezamen met de Jan Gijzenschool één complex zullen vor men. Vervolgens zal het nodig zijn, dat een nieuw gebouw wordt gesticht voor de Wet houder Westerveldschool, opdat het ge bouw aan de Overtonstraat geheel beschik baar komt voor het Itooms-Katholiek lager en ulo-onderwijs voor jongens, dat daarin reeds is gehuisvest. De nieuwe Wethouder Westerveldschool komt in Zinnevelt; het ligt in de bedoeling, dat een particulier architect wordt aange zocht daartoe een ontwerp te maken. Uiteraard is in Zinnevelt straks ook een nieuwe openbare kleuterschool nodig. Vervolgens is de verbouwing en moder nisering van een groot aantal schoolgebou wen noodzakelijk: de Lorentzschool met kleuterschool en de Groen van Prinsterer- school aan het Leidseplein, de aula van H.B.S. A en het gymnastieklokaal aan de Badhuisstraat, de lagere school aan de Tet terodestraat bijvoorbeeld. Voor een deel zijn hiervoor reeds credieten door de raad beschikbaar gesteld, maar wacht het werk weer op de rijksgoedkeuring, voor een deel moet gewacht worden op de „uitwijkmo gelijkheid" tijdens de verbouwing van de scholen aan het Leidseplein naar de oude school aan de Wilhelminastraat. Wethouder Geluk gaat zijn urgentiepro gramma verder na en komt daarbij de reeds door architect C. Brakel ontworpen kleuterschool in Zuidelijk Delftwijk legen, alsmede een nieuwe school voor voortgezet lager onderwijs in Haarlem Oost, eventueel te bouwen op de fundamenten van de in de oorlog verwoeste Van Zeggelenschool. Dit zou tevens de vervanging van de Cen trale school II aan de Linschotenstraat kunnen inhouden. In Haarlem-Oost staan verder op het programma de bouw van een dubbele kleu terschool bij de Van Zeggelenscholen, waarvoor het plan ingevolge een opdracht van B. en W. op 1 December gereed zal moeten zijn. In Parkwijk zal een nieuw gebouw voor de Th. Ketelaar-Ulo ontworpen moeten worden. Deze gedachte vindt zijn oorzaak in de noodzakelijkheid om tot een doeltref fender spreiding van de openbare Ulo scholen over de gehele gemeente te gera ken. Zo wordt eraan gedacht de Klaas de Vries-Ulo te verplaatsen van het Juno- plantsoen naar het gebouw van het Lorenlz- lyccum aan het Santpoorterplein. Het Lo- rentzlyccum zou in dat geval aan de Orion- weg een nieuw gebouw moeten krijgen. De Centrale school I zou dan verhuizen van het Weltevredenplein naar het Junoplant- soen. Intussen wacht de Linnaeus-montessori- school nog op de verbouwing van drie lo kalen op de eerste étage tot twee lokalen, waardoor deze school is aangepast aan de behoeften van het Montessorisysteem. Een aan'.al gymnastieklokalen van scho len in de binnenstad wacht eveneens op verbetering: die van H.B.S.-B en A. H. C-erhard-Ulo bijvoorbeeld, terwijl het eveneens onvermijdelijk is de gymnastiek zaal in de Doelen voor het Stedelijk Gym nasium door een andere in de binnenstad te vervangen. Als de Rooms-Katholieke Huishoudschool haar nieuwe onderkomen aan de Garenkokerskade zal hebben - de plannen sluimeren met zovele andere al weer in Den Haag - kan de Jan Ligthart- school van de Botermarkt naar de Ge dempte Voldersgracht verhuizen. Tegen die tijd komt de modernisering van de school Buitenrust ook aan de orde, evenals de stichting van een centraal gebouw in de binnenstad van de imbecillenscholen van drie richtingen, waardoor een doeltreffend gebruik van gezamenlijke dokterskamers en dergelijke bereikt kan worden. De huisvesting van bijzondere onderwijs vormen vereist voorts de stichting van een complex voor de Albert Schweitzer (Dag- openIucht)SchooI en de school voor leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Daarnaast is het ook gewenst over te gaan tot de verbetering van een paar oude scholen als meisjes-HBS, Frans Hals- en Prinsenscholen. Maar, zo zegt wethouder Geluk tenslotte, men mag door al die zorgen om de ge meentelijke scholen de behoeften van het bijzonder onderwijs niet vergeten. Hij noemde al de christelijke'Ulo in Delftwijk, een uitstekend ontwerp van ir. Kraayvan- ger voor een nieuwe Rooms-Katholieke mei-jes-Ulo „St. Lucia" aan de Planeten- laan ligt al maanden in Den Haag op de departementale stapel. Datzelfde geldt voor de zo bij uitstek urgente verbouwing en uitbreiding van de Ambachtschool, wel ke juist het aantal bouwvakarbeiders moet vergroten Verder zijn er nog plannen voor de Ru- dolf Steinerschool in het Zuiderhoutpark en, in een verder verschiet, de mogelijk heden voor confessionele ambachtscholen er een uitgebreid technische school. Het Haarlemse Schoolparlement heeft vorige week met algemene stemmen de volgende motie aangenomen: Het Schoolparlement van de gemeente Haarlem, in vergadering bijeen op 24 November 1955; kennis genomen hebbende van de mede delingen, gedaan door de wethouder van Onderwijs, inzake de stagnatie in de scholenbouw in deze gemeente; ernstig verontrust over het feit, dat het niet tijdig gereed komen van voldoende schoolruimte onvermijdelijk o.m. zal leiden tot nog grotere klassebezetting, dan nu reeds het geval is; overwegende, dat hierdoor een volksbelang van de eerste orde zal worden geschaad; verzoekt het gemeentebestuur van Haarlem alles in het werk te stellen o.a. door inschakeling van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten om er bij de ministers van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen en van Wederopbouw en Volkshuisvesting op aan te dringen, dat de beperkende bepalingen ten aanzien van de scholenbouw worden opgeheven; besluit deze motie ter kennis te brengen van het gemeentebestuur van Haarlem, voornoemde ministers en de pers en gaat over tot de orde van de dag. (Het Schoolparlement bestaat uit de hoofden van Haarlemse openbare lagere scholen en een afgevaardigde van de onderwijzers van elke school.) Zondagavond omstreeks half elf weer klonk over de Kruisweg in Haarlem een hevige klap als gevolg van een autobotsing op de hoek van de Parklaan. Een door een Heemsteedse inkoper be stuurde splinternieuwe Ford-Versailles werd geramd door een van rechts komende autobus van de NZH. Uit de deerlijk gehavende personenauto werden twee gewonden gehaald, een vijf tienjarige en een zeventienjarige dochter van de bestuurder. Het jongste meisje is met een hersenschudding naar de Maria- slichling gebracht, het oudste liep een snij- wonde aan het voorhoofd op en kon, na ter plaatse te zijn verbonden, huiswaarts keren. De auto, die twee dagen oud was, werd aan de rechtervoorzijde in elkaar gedrukt. Ook de bus liep veel schade op. Beide voer tuigen moesten worden weggesleept. ADVERTENTIE Nü ouderwetse erwtensoep met heerlijke kluif en worst Een grote truck met een vracht van 17 ton manoeuvreerde vorige week moeizaam voor de ingang van de melkfabriek „De Sierkan" aan de Zijlsingel en blokkeerde het verkeer, zodat dit omgeleid moest worden. De nieuwe flessenspoelmachine was gearriveerd. Zij werd in één nacht opgesteld en bedrijfsklaar gemaakt, zodat zij de volgende ochtend vroeg reeds de eerste gespoelde flesjes afleverde. Deze machine heeft een capaciteit van 8000 „hele" of „halve" flesjes per uur. De oude machine maakte er „slechts" 4000 „hele" en 5000 „halve" schoon. Wanneer de laatste gereviseerd is zal zij haar plaats naast de nieuwe weer innemen, want het gebruik van flesscnmelk neemt steeds meer toe, en dus moet er ook meer ge spoeld worden. De pas gearriveerde spoelmachine, een der eerste exemplaren van een serie welke de Storkfabrieken te Amsterdam hiervan gaan maken heeft tot voor een week op een grote zuiveltentoonstelling in Parijs' gestaan. Het overbrengen naar Haarlem duurde bijna een week. Hel flessenspoelen is natuurlijk een zeer belangrijk onderdeel van de werkzaam heden in een melkfabriek want als de flessen niet „brandschoon" zijn voordat zij opnieuw gevuld worden, zorgen de achtergebleven vaste eiwitdeeltjes of an dere ongerechtigheden ervoor dat de melk in een oogwenk voor de consumptie on bruikbaar is. Tot nog toe werden de fles sen alleen maar schoon gespoten: in de nieuwe machine wordt de fles eerst on dergedompeld in een bad water, daarna in een langdurig bad sodawater van 75 graden, om „voor te weken" en vervol gens passeert zij een serie van water-, sodawater- en chloorwaterspuiten die met een druk van 4 atmosfeer het inwendige en uitwendige wel schoon bruisen. Al badend en douchend maken de flessen een rondrit van twaalf minuten en zij ko men er aan de zelfde kant waar zij door rappe handen in deze reusachtige, crème gekleurde nikkelgerande stalen doos ge schoven zijn ook weer uit, maar dan „glas helder". Via een lopende band verdwijnen ze dan naar een al even ingenieus gecon strueerde vulmachine. Niet meer dan twee a drie man zijn nodig om deze beide ma chines te bedienen. Ter wille van de reinheid heeft „De Sierkan" vier millioen liter water per dag nodig, waarvan de nieuwe spoelmachine er op top-capaciteit per uur 6620 liter nodig heeft. Dé fabriek beschikt echter over vier wellen en zij pompt dus elke dag haar eigen water op. Zaterdagmiddag is het nieuwe Marijke huis, gelegen aan de Bos en Duinlaan 2a te Bloemendaal, doorgangshuis voor Kin- derzorg Noordholland geopend door de voorzitter de heer H. van de Bunt. Tegenwoordig was een zestigtal belang stellenden, onder wie afgevaardigden van het departement van Justitie, B. en W. van Bloemendaal, de Voogdijraad, de kinder rechter, de kinderzorgbond, zusterinstel lingen en anderen. De voorzitter herinner de er aan, dat Kinderzorg na de opening van de Oranjehof te Huizen in de maand Juni van dit jaar, tehuis voor veertig de biele kinderen, thans dit nieuwe door gangshuis, waar ruimte is voor tweeën twintig kinderen, in gebruik kan nemen. Hij sprak zijn grote erkentelijkheid uit aan de Stichting Eben Haëzer. die het huis op gunstige condities beschikbaar heeft ge steld en die het onlangs grondig heeft la ten moderniseren. Onder leiding van de directrice mejuf frouw A. Seel werd daarop het tehuis be zichtigd. Er is een woonkamer voor kleu ters en één voor schoolgaande kinderen. De grotere kinderen hebben ieder een eigen slaapkamertje. In het souterrain is een handenarbeid-lokaal. Om het huis ligt een grote tuin met veel speelruimte Uitbreidingsplan-Duinwijckweg Naar wij vernemen hebben Gedeputeer de Staten van Noordholland hun goedkeu ring onthouden aan een gedeelte van het uitbreidingsplan Duinwljckweg en om geving van de gemeente Bloemendaal. Tegen dit op 16 Juli 1954 door de Bloe- mendaalse raad vastgestelde uitbreidings plan waren de bewoners van de DulnwOck- wes in beroep gegaan, omdat zij aantasting van het mede door de boerderij bij het meertje van Caprera bepaalde landschaps- schoon ter plaatse vreesden. Gedeputeerden hebben op dat bezwaar schrift thans beslist, dat het terrein bij de boerderij uit historisch oogpunt van belang Is en dat het landschapsschoon een bebou wing niet gedoogt. Echter bestaat er geen bezwaar tegen een bebouwing van de Duinwijckweg met drie villa's en een aansluitende bebouwing naar de Zomerzorgerlaan, mits deze van de boerderij op voldoende afstand blijft. Ge deputeerden menen, dat het landschaps- schoon door deze villa's niet zal worden aangetast. Het overige deel van het uit breidingsplan komt echter niet voor goed keuring in aanmerking. Mr. L. C. Kolff had voor de gemeente Bloemendaal bij de behandeling van de bezwaren der bewoners van de Duinwijck weg voor een commissie uit Gedeputeerde Staten nog aangevoerd, dat in Bloemendaal steeds landschapsschoon worden geschaad, maar dat men zich ter wille van de woning bouw een zekere aantasting zal moeten ge troosten. Gedeputeerden blijken volgens hun overwegingen echter van oordeel, dat deze omstandigheid geen zelfstandige grond vormt om in dit geval het uitbreidingsplan in zijn geheel goed te keuren. ADVERTENTIE De Haarlemse rechtbank heeft half Fe bruari een koopman uit Haarlem veroor deeld tot een geldboete van f300 subsidiair zestig dagen hechtenis en een gevangenis straf van een maand voorwaardelijk we gens het plegen van valsheid in geschrifte. Er was een combinatie gevormd voor hc-t verhandelen van dweilen. Enkele partijen dweilen waren van Oost-Duitsland naar ons land vervoerd en ze moesten naar West-Duitsland (Hamburg) worden ge transporteerd. Voor de uitvoer waren pa pieren nodig en om de zaak zo aannemelijk mogelijk te maken werden bij de Kamer van koophandel te Haarlem certificaten van oorsprong aangevraagd. De Kamer verstrekte de papieren, omdat in de aan vraagformulieren aangetoond was, dat de goederen van Nederlandse oorsprong wa ren. In de zomer van 1952 werden twee partijen naar Hamburg verzonden en de derde partij werd in October bij de grens aangehouden. De koopman werd ervan be schuldigd de certificaten te hebben ver valst. Van het vonnis van de Haarlemse recht bank was de Haarlemmer in beroep gegaan, omdat hij van mening was te goeder trouw gehandeld te hebben. De inlichtingen van de Kamer van Koophandel waren zijns in ziens van die aard geweest, dat er geen be zwaren waren tegen de transactie. Hij gaf de feiten evenwel toe. Ook had de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank be roep aangetekend. Onlangs had de koopman zich voor het Amsterdamse gereehfshof te verant woorden. Hij deelde mee in mode-artikelen en pelterijen te handelen, hetgeen voor de president van het hof aanleiding was orn op te merken, dat die goederen iets anders zijn dan dweilen. De procureur-generaal was van mening, dat de handel van verdachte schade kan aanbrengen in het buitenland. Hij eiste be vestiging van het vonnis. Mr. R, H. Kalbfleisch betoogde, dat ver dachte niet opzettelijk valsheid in geschrif te heeft gepleegd, omdat hij een verkeerde indruk had gekregen van de inlichtingen der Kamer van Koophandel. Hij vroeg Zaterdagavond werden in de turnzalen aan de Badhuisstraat in Haarlem de laatste vaardigheidsproeven gymnastiek van dit jaar afgenomen, namelijk de vaardigheids- proeven tweede en eerste klasse voor da mes en heren. Het was de bedoeling ook de proeven keurklasse af te nemen, doch hiervoor had den zich geen candidaten aangemeld. De belangstelling voor de eerste en twee de klasseproeven was niet groot doch de behaalde resultaten waren zeer bevredi gend. Van de negentien aangemelde dames verwierven er zeventien de voor deze proe ven beschikbaargestelde onderscheiding en van de acht deelnemende heren slaagden er zeven. vrijspraak subsidiair een lagere boete op te leggen. Een expediteur uit Velsen had een brief geschreven, die gebruikt is bij de aanvrage van certificaten bij de Kamer van Koop handel. De rechtbank te Haarlem had hem vrijgesproken, maar de officier van justitie was in beroep gegaan. De expediteur had zich ook Vrijdagmiddag te verantwoorden wegens valsheid in geschrifte. De procu reur-generaal achtte verdachte wel schul dig aan valsheid in geschrifte en eiste een geldboete van f 100, subsidiair twintig da gen hechtenis. De verdediger mr. M. B. Cohen merkte op, dat geen veroordeling kan volgen omdat de brief geen bewijsstuk is en omdat ver dachte geen voordeel heeft getrokken uit het schrijven van de brief. Hij heeft het alleen gedaan om de Haarlemse koopman ter wille te zijn. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Het hof zal in beide zaken op Vrijaag 9 December uitspraak doen. In de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal is vorige week besloten niet toe te treden tot de Stichting Noord- liollands Pliilharmonisch Orkest, maar het orkest wel financieel te blijven steunen. Op de begroting 1955 is een post van f 1692 uitgetrokken (evenals vorig jaar). Gevraagd was een bijdrage van f 2584. Voor het geven van twee concerten zal een bijdrage van f 800 worden verleend. Het totale bedrag aan subsidies is ge raamd op f 28.152 (vorig jaar f 25.973). Voorgesteld wordt de bedragen te verho gen van de volgende instellingen: Gewes telijke bond voor Vreemdelingenverkeer f 600 (vorig jaar f 400 en gevraagd is f 1000); Pro Juventute f 300 (f 200 en ge vraagd is f 600): Sint Marthavereniging f 150 (f 100); Herwonnen Levenskracht f 500 (f 400); Witte Kruis te Vogelenzang f ,500 (f 400); Witte Kruis te Bloemendaal voor gezinsverzorging f 2700 (f 2360); Wit Gele Kruis te Bloemendaal f 1100 (f 1000) en te Aerdenhout f 675 (f 600; Ned. Jeugd gemeenschap f 1760 (f 1466); Floralia f 500 (f 450); Tuinbouw en Plantkunde f 400 (f 300); Witte Kruis voor wijkkraamver- pleging' f 660 (f 495); Wit Gele Kruis voor kraamcentrum f 625 (f 500). Voorgesteld wordt aan de afdeling Haar lem van de Nederlandse Vereniging ter behartiging van de belangen van jonge meisjes een subsidie van f 100 te verlenen, hoewel f 500 gevraagd is en de subsidie van de Vereniging Zuigelingenzorg te ver lagen van f 100 tot f 50. B. en W. stellen de gemeenteraad voor geen subsidie te verlenen aan de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront, de Vereniging „Johanna Stich ting" (Loesje) te Arnhem, het Nederlands Gesprek Centrum, Protestantse Kinderbe scherming, Provinciale Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, Commissie voor de bejaarden te Bloemendaal, de Stichting Nationaal Rheumafonds en de Nederlandse Amateur Toneel Unie te Utrecht. Zaterdag werd de wildrit 1955 gereden die georganiseerd was door de R. A. C. West district Haarlem en omstreken. Dit rit bestond uit twee trajecten, een voor klasse A. de meer geoefenden in kaart lezen en pijlenritten, en een oriënteringsrit voor klasse B. De uitslag luidt als volgt: Klasse A. Kaartlees en pijlenrit van 170 km.: 1. Van Beers—Jansen, Amsterdahi, 0 strafpnt.; 2. Van DimQuant, Delft, 2 strafp.; 3. Van NieuwenhuyzenVerlaan, Den Haag, 5 strafp.; 4. Pouwels—De Wild, Alkmaar, 49 strafp. Klasse B: 1. Van der Poll—Strengers, Haarlem, 0 strafp.; 2, de heer en mevrouw Oddens, Bentveld, 4 strafp.; 3. Scheffer— Verdonschot. Haarlem, 16 strafp.; 4. De Kort Hordijk, Haarlem, 41 strafp. Ruim twee jaar geleden vertrok het Haarlemse schildersechtpaar Gé en Dini Houbein naar Auckland in Nieuw Zeeland. Zij hebben daar deelgenomen aan de onlangs gehouden Kunsttentoonstelling Noordkust, met groot succes. In de recensies werden zij de beste inzenders van de ten toonstelling genoemd. Vooral Houbein's zelfportret en mevrouw Houbein's portret van een zieke man werden zeer geprezen. De afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerden houdt op Dinsdagmiddag 29 November in gebouw St. Bavo aan de Smedestraat een vergadertng, waar het hoofdbestuurslid J. Betzema, voorzitter van de afdeling, een beschouwing zal houden over het Wets ontwerp Algemene Ouderdomsvoorziening, in hoeverre de gepensionneerden daaraan deel zullen hebben en wat de Bonden zul len doen tegen een eventuele gehele of ge deeltelijke korting op de pensioenen. De afdeling Heemstede van de Katholieke Arbeiders Beweging heeft voor Donderdag 8 December een voorlichtingsavond ge organiseerd. welke wordt gehouden in het parochiehuis „Anno Santo" aan de Achter weg. Pater dr. Alfred O.F.M. zal hierbij het onderwerp „Ouderdomsvoorziening en ouderdomsverzekering" behandelen: na af loop zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Aan deze avond wordt verder nog medewerking verleend door de toneel groep van de K.A.B. HAARLEM. 26 November 1955 ONDERTROUWD: 26 Nov.. E. D. van Pete- gem en A. G. van der Zwan; B. J. Reiber en J. C. M. Hilbrand. GEHUWD: 26 Nov., M. C. van der Kroft cn B. M. de Koning; J. J. van der Hoorn en A. C. Goebert: Th. Giling en C. M. Steen voorden; J. van Drunen en M. de Vries; J. Ch. Ex en A. Schaafsma; F. Wiedenhoff en A. Koorn. BEVALLEN van een zoon: 25 Nov., M. GrootKruiswijk; 26 Nov., A. C. Janus Germes; P. van DijkHezemans. BEVALLEN van een dochter: 23 Nov., A. A. M. Lulofde Vries; 24 Nov., W. van Dam Elderbroek; 25 Nov., C. C. Albersde Ridder; C. HoogkamerDorland; 26 Nov., M. E. van der VeldenBerg. OVERLEDEN: 24 Nov., M. S. Stuurman, 75 j„ Grote Houtstraat: 25 Nov., M. van Nes de Wijn, 83 j., Atjehstraat; A. Donkerlo van der Vaart, 82 j„ Cremerstraat.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9