HOENDERDOS KOLEN lainmuKKigag Kerkdiensten Kort en bondig Hi lie gom Lisse Haa riem merliede 10 Spreekuren burgemeester en wethouders A.R. partij sprak over woningprobleem Burgerlijke Stand van Hillegom Kersttentoonstelling Stichting Bloemlust Vereniging Narcis in Lisse bijeen Christelijke school aan Schoolstraat in 't goud De Sint op bezoek bij de motor-club Kerstvacantie op de openbare scholen Chr. emigratie-centrale hield filmavond Wijziging taak der' huisvestingscommissie Strenger toezicht bij de verkiezingen in Indonesië Sewell naar Aston Villa Goeree V weer vlot Mijnparelcokes ƒ4.50 p. hl Harde kwaliteit Praag verwerpt verklaring over microfoons in Londen ZATERDAG 3 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN F „De Zwarte Wreker" (Cinema Pala- c e). In de filmstudio's te Elstree in Enge land heeft men maar weer eens een paar bladzijden uit het geschiedenisboekje ge scheurd om er de stof voor het scenario voor deze film uit te putten. De scenario schrijver heeft de historische feiten smake lijk met een beetje -fantasie en romantiek gemengd en het resultaat is tenslotte een onderhoudende film geworden over de weerstanden die Edward, prns van Wales, zo omstreeks het jaar 1350 had te overwin nen bij het verslaan van Franse edellieden, die zijn komst naar hun land allerminst op prijs stelden. Prins Edward, alias Errol Flyim, trekt er dus steeds maar weer op uit in een plaat ijzeren vermomming om zijn door de Fran se ridders ontvoerde geliefde terug te ha len en vervolgens deze ridders aan zijn ra pier te rijgen. Dat gebeurt zowel tijdens steekspelen in het vrije veld als in impo sante kastelen, die daartoe zo af en toe be stormd moeten worden. Het gaat daarbij bijzonder wild toe, zodat men bij deze fraai gekleurde Cinemascope-film beslist niet in slaap zal vallen. K. „De reis naar de West". Overdag draait gedurende vijf voorstellingen in Cinema Palace de kleurenfilm van Polygoon over de reis van Koningin en Prins naar de West, waarvan vooral het laatste deel onze grote bijval verwierf. „De onstuimige rebël""~(Frans Hals] Een van de aardigste avonturenfilms, die wij in lange tijd zagen. Zij schildert in kleurrijke beelden een episode uit de Ierse vrijheidsstrijd rond 1600, toen de legenda rische captain Thunderbolt als een soort van Ierse Pimpernel tegen de hoovaardige Britse overheersers ten strijde trok, met geen andere steun dan die van een klein aantal heethoofden, die overal in het land geheime genootschappen vormden voor de verzetsstrijd tegen de wrede Britten. Aan vankelijk boeken zij veel succes, maar als Thunderbolt door verraad uitgeschakeld wordt, lijkt het van zijn leider beroofde complot een gemakkelijke prooi van de Engelse dragonders te worden. Maar juist als hun lot bezegeld schijnt, krijgen de „rebellen" een nieuwe aanvoerder, een boerenjongen, wiens vermetele huzaren stukjes het kwijnend verzet nieuw leven inblazen. Een verrassing is de frisse ver tolking van deze vrijheidsheld door de be trekkelijk onbekende acteur Rock Hudson, die aan James Stewart in zijn beste tijd doet denken. Er zijn voorts vele schilder achtige typeringen in de bijrollen, er is sfeer en tempo en de landschapsfotografie in technicolor-cinemascope (de film werd geheel in Ierland opgenomen) zijn voor beeldig. De fraaie historische costuums en décors zijn een lust voor het oog. „Happy landing" (Minerva) De onaf scheidelijke Dean Martin en Gerry Lewis zijn in deze film in het leger verzeild ge raakt. Dat wil zeggen: Dean is inderdaad onder de wapenen en belast met de leiding van een legershow. Zijn vriend Gerry, die vrij burger is, wil hij, voor het slagen van de show, tot elke prijs in zijn gezelschap hebben en dus zit er weinig anders op, dan zijn makker in militaire dienst te smokke len". De arme Gerry komt voor een andere soldaat in de plaats, die tijdelijk onder duikt, en Gerry zou geen Gerry zijn, als hij niet spoedig tot de beste parachute springers gerekend zou worden. Tijdens de manoeuvres weet hij er met de jeep van de „vijandelijke" commandant vandoor te gaan en bovendien, zonder enige opzet, een houten brug in de lucht te blazen, waar door zijn groep een klinkende zege behaalt. Deze „koningen van de lach", zoals som migen hen gaarne aanduiden, slagen er af en toe inderdaad in tijdens vermakelijke ADVERTENTIE B. en W. van Hillegom delen mee dat zij met ingang van Maandag 5 December de navolgende regeling voor de spreekuren van de burgemeester en van de wethouders heb ben vastgesteld: Maandag van 18.3019.30 uur: wethouder W. F. van Dam. Dinsdag van 1819 uur: bur gemeester. Vrijdag van 19.3020.30 uur: wethouder P. van den Boer. Zaterdag van 10.3011.30 uur: burgemeester. Met ingang van die datum zijn de burge meester en de wethouders aan hun kantoren of woningen niet tc spreken over gemeen telijke aangelegenheden. Voor de afdeling Hillegom van de A.R. Kiesvereniging heeft mevrouw Diemer Lindeboom gesproken over het urgente vraagstuk, het woningbrobleem. Zij, die een woning hebben behandelen dit vraagstuk met een zekere onverschilligheid. De wo ningbouw is achterop geraakt, grotendeels door gebrek aan arbeidskrachten. Niet tegenstaande het grote aantal woningen, dat gebouwd is sinds de bevrijding is er nog een schrikbarend tekort. Hierbij zijn nog niet inbegrepen de krotwoningen, die allang opgeruimd moesten zijn. Spreekster was het in het geheel niet eens met de ge dachte, dat het totale bouwplan over een tiental jaren of langer uit te smeren. Ge meenten en bouwverenigingen verzorgen thans de woningbouw. Van de zijde van de particulieren kunnen we meer verwachten. Hoogbouw geeft niet die grondbesparing, die men denkt. Aan comfort kan bovendien minder aandacht besteed worden, terwijl ook de gehorigheid en niet te onderschat ten last is. GEBOREN: Ronald Adrianus Jacobus, z. van P. J. v. d. Zwet en M. Vee; Barbara Ma ria d. van H. A. v. Amerongen en L. H. IJzermans.. Yvonne Alida Wilhelmina, d. van J. L. Couzijn en A. M. v. cL Lams; Johan nes Leendert, z. van R. de Gier en E. M. Hopman. Petronella Johanna Maria, d. van C. H. Lommers en M. J. Hoogkamer. ONDERTROUWD: J. H. v. Bemmel en C. J. M. Lommerse. GETROUWD: H. G. M. Wubbe en L v. d. Lans; J. Dijzers en B. A. B. A. Dimbat. OVERLEDEN: A. M. Keijzers, 84 j., vr., L. v. Roode, m., 63 j. scènes de lachlust op te wekken, maar vaak ook hebben hun gezocht-komische daden die uitwerking lang niet N. R. K. „Cel 2455" (L i d o) Het opzienbaren de boek, dat Caryl Chessman in zijn doden cel te San Quentin schreef, heeft zo'n haastige verfilming ondergaan, dat aan de feiten uit het boek nauwelijks en aan de strekking van het boek volstrekt geen recht wordt gedaan. Chessman schreef dit boek volgens zijn zeggen uitsluitend tegen de doodstraf en elke letter van het boek is dienstbaar aan dót ideaal, dat vol gens schrijver Chessman het geval Chess man niet alleen in de schaduw stelt, maar zelfs onbelangrijk maakt. Van dat onbe langrijke is nu de film gemaakt. Het is niet het boèk dat verfilmd is, maar slechts enkele feiten daaruit, die bovendien nog geschreven waren om tegen de doodstraf te pleiten en niét om een regisseur in staat te stelen auto's op het witte doek door bochten te laen gieren, agenen te laten schieten of een verbitterd misdadiger in zijn cel te tonen. Cel 2455 is dan ook een lauwe film, waarin noch aan de Justitie noch aan ue misdadiger gelijk wordt gegeven; het eer ste ten bate van de kassa, het tweede ten bate van de algemeen opvoedende taak die de film zou moeten hebben. Tenslotte: Chessman is géén verbitterd misdadiger zoals de film hem toont. A. N. „De vrouw in het venster" (L u x o r) Het is helemaal geen bezwaar om deze werkelijk adembenemende film van Fritz Lang, die vele jaren terug haar première beleefde, voor de tweede of derde keer te zien. Zelfs als men de verrassende ont knoping kent, blijft het verhaal van de professor, die zonder dat iemand er iets aan kan doen, op het slechte pad raakt, u nog fascineren. Edward G. Robinson speelt voortreffelijk de in het nauw gebrachte geleerde en Joan Bennett kwijt zich als fatale vrouw met veel bravour van haar taak. De regie is in handen van Fritz Lang, die met deze „thriller" zijn plaats naast de specialist in de detective-films Alfred Hitchcock behoudt. H. de G. „De man met het litteken. (Roxy) In deze Western speelt Dana Andrews met verve de rol van de „Man met het litteken". Dit litteken was het gevolg van een lynchpartij, waarbij hij ternauwer nood aan de dood ontsnapte. Na enkele jaren keert hij terug om de moord op te helderen waarvan hij toen ten onrechte beticht werd. Zijn speurtocht door het plaatsje, waar zijn komst de nodige op schudding teweeg brengt is sterk aan span ning, vooral wanneer blijkt dat verschei dene van zijn oude lynchgrage „makkers" een motief voor de moord hadden. Harde vechtpartijen ontbreken niet. Het vuurge vecht aan het slot mag er ook zijn. Een goedgekleurde en stevige Wild-West rolprent, die de minnaars van dit genre zeker niet teleur zal stellen. H.S. „De wereldzee", (Studio) Naar Rachel Carsons beroemd geworden boek „The sea around us" is deze film vervaar digd, die een aantal geheimen van de zee onthult, weliswaar in aanzienlijk geringer getale dan het boek het doet en naar ver houding tot de inleiding ook minder schok kend dan men verwacht, maar toch nog beklemmend en boeiend genoeg om u te verbazen en tot nadenken te stemmen. De film is vrij kort. De verklaring zal men wel moeten zoeken in het feit, dat zij zeer kost baar was. Vele wetenswaardigheden geeft zij prijs. Flora en fauna van de zee komen thans in onze directe nabijheid. Aan dra matische motieven blijkt ook onder water geen gebrek. De strijd om het bestaan wordt er even hard en wreed gevoerd als in de bovenwereld. De film leent zich bij uitstek voor die leergierigen onder ons, die geboeid worden door het mysterie van al wat leeft en groeit. Ook het filmpje in het voorprogramma, dat ons voert naar de „monsters van het moeras" verschaft een indrukwekkend beeld van verborgen leven, schoonheid en vernietigingsdrift van de natuur. FR. Ciske de rat, (Rembrandt) Een ongeëvenaard succes en derhalve weer ge prolongeerd. Na lange tijden een frisse en goede Nederlandse film. Door de stichting Bloemlust in Lisse zal weer een Kersttentoonstelling worden gehou den en wel van 22 tot en met 30 December. Op eerste Kerstdag zal de tentoonstelling ge sloten zijn. Er zal tevens een mechanisatie- tentoonstelling aan verbonden zijn. De grote Februari-tentoonstelling zal wor den gehouden van Dinsdag 21 Februari tot en met Zaterdag 25 Februari. In de Nachtegaal te Lisse heeft een niet groot aantal leden van de vereniging „De Narcis" Vrijdag van de jaarvergadering een prachtmiddag gemaakt. De huishoude lijke punten waren snel afgewerkt. De voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, memoreerde nog eens de feiten van het af gelopen jaar, de oorspronkelijk verwachte rijkelijke oogst en de lage prijzen in het voorjaar en de tegenvallers bij de werke lijke oogst met voortdurend stijgende prij zen. In het bijzonder heeft hij de leden, naar aanleiding van de onderscheiding van prof. Van Slogteren in Amerika door de hoogste Amerikaanse tuinbouworganisatie, nog eens gewezen op het geweldige werk van de professor en de medewerkers van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek. Hij noemde dit laboratorium de waarborg van de Nederlandse bloembollencultuur. Sprekend over de ziektebestrijding merk te hij op, dat de Plantenziektenkundige Dienst hogere eisen zal moeten gaan stel len in verband met de wensen van buiten landse afnemers dan tot heden. Door de reorganisatie van de vereniging was men genoodzaakt een geheel nieuw bestuur te kiezen. De acht zittende leden werden herkozen: de heren I. Bruin, Texel, Jac. De Groot, Noordwijk, A. Kapiteyn, Breezand en M. Zandbergen-Terwegen, Sassenheim, completeren het bestuur. De directeur van de Keuringsdiensten, de heer F. Limburg, heeft de voortgang in de bestrijding van de ziekten weer toe gelicht in zijn jaarverslag. De bestrijding van de narcisvlieg door warmwaterbehan deling, dreigt iets te verslappen door het verleggen van het accent naar de groei- stimulans. Kwekers, die dit doen lopen het gevaar partijen afgekeurd te krijgen voor vlieg in de bollen. Overigens is het ver heugend, dat we met de bestrijding van de narcisvlieg zover zijn gevorderd, dat we er al twee jaar weinig schade van onder vinden, aldus de heer Limburg. Gaan we zo door dan kan er meer aandacht worden besteed aan andere kwalen, waarvan bol- rot wel de ergste is. Door de natte zomer van het vorig jaar en de warme dagen tij dens en na het rooien waarschijnlijk is dit erger dan in andere jaren. Volgens de heer Limburg hebben echter die kwekers, die zich stipt aan de regels hebben gehouden, veel minder last dan de nalatigen. Hij was ook van mening, dat de warmwaterbehan deling. mits goed gedaan, het bolrot niet bevordert. Het aaltjesziek. dat de aanleiding vorm de voor de komst van prof. Van Slogteren in 1919, is nu zover terug gedrongen, dat vele kwekers het verschijnsel niet meer kennen. Een gevaar zit er wel aan, omdat men dan niet meer op zijn hoede is als het in een partij voorkomt. De controleurs van de keuringsdienst houden echter een wakend oog. De bestrijding van het virusziek gaat gestaag voort. Kortzichtige kwekers doen nog niet alles precies op de juiste wijze, maar over het geheel genomen worden grote vorderingen geboekt. Bij het mo zaïek. bruin en zilver liggen de zaken wat moeilijker, maar het kweken van gezonde partijen kan dp aantastingen reduceren. Men h^eft dit jaar enkele bollen aange troffen die door een miit werden aange tast. Professor Van Slogteren zoekt al weer naar een juiste bestrijding van dit zeldzaam voorkomende heestie. De heer De Vroomen heeft nog herin nerd aan het feit. dat de ambtenaren van de Amerikaanse plantenziektenkundige dienst ook eens in het voorjaar hebben rondgeneusd en verschillende wensen heb ben geuit. Volgens hen wordt er nog te weinig aandacht aan het virus besteed. Besprekingen met de Nederlandse Plan tenziektenkundige Dienst en de vereni ging hebben olaats gehad, alvorens rap- norfen naar de Verenigde Staten gingen. Hierna be^nraken de bezoekers de ver schillende ziekten en gingen raar huis met de ene grote vraag Proberen we niet te snel te telen door middel van allerlei cul tuurtechnische maatregelen en overvoe ding?" Het is opmerkelijk, dat dit vraag stuk de laatste jaren on bijna iedere ver gadering wordt aangesneden en niemand weet er een antwoord op. Op 1 December was het vijftig jaar ge leden. dat de christelijke school aan de Schoolstraat in Lisse in gebruik werd ge nomen. Dit feit werd voorlopig herdacht met het uitreiken van een aandenken aan de leerlingen; op 8 December zal een kerk dienst worden gehouden in de kerk aan de Tulpenstraat, waarin ds. L. Kieboom een dankdienst zal houden. Op een nader te bepalen dag zal men een bijeenkomst hou den met de ouders der leerlingen. In De Nachtegaal in Lisse heeft de mo tor-, auto en bromfietsclub „De Bloembol lenstreek" Vrijdag haar jaarlijkse feest avond gehouden, die werd. bijgewoond door Sint Nicolaas en een van zijn knechten. Tijdens deze feestavond werd de „club kampioen" de heer L. Visser uit Sassen heim gehuldigd. Hij ontving een fraaie beker. Zijn mederijdster, zijn dochter Ti neke, kreeg voor haar fraaie prestaties een horloge. De tweede prijs was voor de heer A. Roks en diens echtgenote. Daarna was het de beurt aan de Sint om uit te delen. De avond werd opgeluisterd door de Vro lijke Volendammers uit de Jordaan. INSTALLATIE HUURCOMMISSIE In de in October gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zijn de leden en plaatsvervangende leden benoemd voor de in te stellen huurcommissie. Alle leden hebben nu gemeld hun benoeming te aanvaarden, zodat de installatie van de huur commissie wellicht binnen niet al te lange tijd zal kunnen geschieden. BEVORDERING BURGERZIN In navolging van andere gemeenten wil Bloemendaal aan de drieentwintigjarigen, die in 1956 de kiesgerechtigde leeftijd bereiken, het boekje „burgerschap en burgerzin" uit reiken. Dit zal geschieden op een te houden zogenaamde burgerzindag, waarbij ook is ge dacht aan het vertonen van een film. De be doeling van deze burgerzinactie is de jonge generatie in algemene zin in te leiden tot belangstelling en begrip voor de publieke zaak en hen voor te lichten over de funda mentele betekenis van de democratische in stellingen in ons staatsbestel. De kerstvacantie op de inrichtingen voor openbaar onderwijs in de gemeente Bloemen daal begint op Vrijdag 23 December na de lessen. Deze worrt«n weer hervat op Maan dag 9 Januari 1956. De christelijke emigratie-centrale „De Bollenstreek" heeft Vrijdagavond een film avond gehouden in „De Witte Zwaan" in Lisse. Mr. G. J. Rietkerk hield een cause rie over zijn bezoek aan Canada, waarbij hij zelfgemaakte opnamen vertoonde. Na de pauze werd de film „Australië roept" van de christelijke emigratie-cen trale vertoond. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stellen de gemeenteraad voor de adviescommissie huisvesting te ontlas ten van haar taak het gemeentebestuur te adviseren omtrent het verlenen van ver gunningen tot ingebruikneming van woon- ruime en haar taak uitsluitend te doen be staan uit het adviseren omtrent eventuele noodzakelijke vordering van woonruimte. DJAKARTA Premier Harahap van Indonesië heeft in een rede voor de radio medegedeeld, dat er instructies zijn uitge vaardigd, inhoudende, dat het verboden is de naam en foto's van de president en vice- president te gebruiken ten behoeve van een partij. In de Oosterse maatschappij wordt zulks opgevat als een stille wenk om voor zulk een partij te stemmen. Alle overheids functionarissen is het verboden misbruik te maken van hun positie ten behoeve van enige partij. De procureur-generaal Suprapto voegde hier tegenover de pers aan toe, dat hij op dracht gaf maatregelen te nemen tegen degenen, die overtredingen begaan bij de verkiezingscampagne voor de grondwet gevende vergadering. Sewell, die bekend staat als de duurste voetballer van Engeland, omdat hij destijds door Sheffield Wednesday van Notts County was gekocht voor 345.000 gulden, is nu over genomen door Aston Villa voor ongeveer 180.000 gulden. Dat is dus iets meer dan de helft van het bedrag, dat in Engeland sinds 1951 als een record-som geldt. Sewell zal Zaterdag al voor zijn nieuwe club uitko men en wel tegen Sheffield United. Sewell, die de volgende maand 29 jaar oud wordt, speelde zesmaal voor het Engels elftal. Het vissersvaartuig de Goeree V, dat be zuiden Scheveningen op een strekdam is gelopen, is omstreeks kwart voor vijf Vrij dag op eigen kracht vlotgekomen. ADVERTENTIE 'n bualxtii Z IJ LS TRA AT HAA R L E M ADVERTENTIE KINDERIIUISSINGEL 2 - TELEFOON 11979 Bij Markelo is men begonnen met de bouw van een radio- en televisiemast. Wanneer het gevaarte gereed zal zijn is het liefst 176 meter hoog. De mast bereikt een hoogte van 111 meter, daarop komt nog een metalen piek van 65 meter. Op het ogenblik is men druk bezig met de betonnen voet voor het gevaarte: 35 ton rail, 35 ton betonijzer en zo'n slordige 5000 zakken cement zullen het bouwsel een stevige ondergrond verschaffen. ZONDAG 4 DECEMBER 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 3.30: Litur gische dienst voor slechthorenden ln de consistoriekamer van de Grote Kerk. 6.45: Ds. H. A. Visser, van Amsterdam. Jeugd dienst. (Deze dienst wordt uitgezonden door het I.K.O.R.) Nieuwe kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest,. H. Doop. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer Zondag 10.30 en 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden Jr. 10.30: Jeugddienst. Geen dienst, zie Grote Kerk, 6.45 u. Geb. Vrfjz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Hei- dinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. E. Pot. 10.45: Ds. G. J. Waar denburg. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Janskapel, Jansstr 10.30: Ds. M. G. Blauw, Em. Pred. te Over- veen Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraai 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat 10: Dhr. P. Knijff. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Ser vice présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Kirchengemeinde. Mittwoch 7 Dezember, 20 Uhr: Bibelstunde, Spaarndam- seweg 18 B. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service, 3 p. m. Holy Communion 4 p. m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadel- phia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Br. D. Koppelle, Evangel, te Laren. Woensd. 7.30: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 R. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3, geb. „Beth-El". 2: Pastor C. J. H. Theys, H. Avondm. Dinsdag 7.30: Maleise dienst en bidstond. Br. N. Matray, Vrijdag 7.30: Kumpulan Isteri (Zuster samenkomst) Zr. L. J. Weber-Immink. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeen komst met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Park laan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassau- plein 8. 10 en 5: Dhr. A. J. Schoneveld, van Apeldoorn. Woensdag 7.30: Ds. A. J. Wijn malen, van Maartensdijk. Stads Evangelisa tie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. H. Sanders, van den Helder. Woensdag: Dhr. Jansen Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. 10: Dhr Ed. W. Pera, den Haag. 5: Dezelfde. H. Av. vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Kees Glas, die als Zendeling voor de W. E. C. naar Korea gaat. Opwekkingssa menkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. G. Nieuwenhuysen, Directeur Dieren bescherming in Nederland. Ver. De Vrfje Gemeente, Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Dhr. P. v. d. Veer. Vrjje Evang. Ge meente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. J. Enter Sr., van Rotterdam. Donderdag 8: Opwekkingssamenkomst. Zen delinge Miss Martha Moennich. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds.G. Kroes. 7.30: H. Avondmaal door beide predikanten. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. 10.30: Jeugdkerk in de Peuzelaarsteeg 3. Mej. M. Dijkema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs A Bos Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. Ï0 en 5' Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. de Gier. Geref. Gem. L. Margarethastraat 10 en 4.30: Lees dienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper Woensdag 9.3Ö: H. Mis. Baptiste Gemeente Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink Bijzondere Doopdienst Ge meentekoor. H. Avondmaal 8.30: Jeugdsa menkomst. Dinsdag 8: Wereldgebedsdag Baptistevrouwen. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. E. Schuurman. Evangelisatiesamenkomst. 7.30: Pinksteruit zending radio Tanger Ibra. Maandag 8.15: E Schuurman. Vergadering van Gelovigen! Ged. O. Gracht 47. 10: Samenkomst. (Brood- breken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Kou- denhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwek kingssamenkomsten. Versch. sprekers. Don derdag 8: Gebedssamenkomst, alleen voor gemeenteleden. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10- Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21 Iedere Zaterdag 10: prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen, Cornelissteeg 9. 10,30: Zondags school. o: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zen- dingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5* Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging aula Gymnasium, Prinsenhof 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten Harmo- nia Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. D. Koelesmid-v. d. Staay, A'dam j Ge,ï?®®nte Gods' 10: Cultureel geb. IJmui- den 7.30: Parklaan 21. Samenkomsten Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds J. P. Geels. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kleuterschool Colensostraat. Zaterdag 7 30" Avondgebed. Zondag 9.30 en 10.45: Dr. G Ph. Scheers. H. Doop. 7: Ds. G. Koch. Im- manuelkerk 10: Ds. G. Koch ,As'"nsJjerk. Eksterstraat. (Spaarndam-West) 10.30: Ds J. Kroon. 7: Ds. N. Kleermaker, m*1 in^n n Nod-^r(£ Bond' Berkenstraat i- N' Kruyswijk. Stichting 'j j o (einde Minahassastraat) Don derdag 8: Dhr. E. W. Pera, Evangelist te Den Haag Dinsdag 8: Bijbelstudie, Maasstraat 8. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper singel 5557. 10: Ds. J. Heule. 5: Ds. P de Buxg. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds P de 3,-30:, van Arkel. Noord- Schoterkerk, Spaamrijkstraal 10: Ds J A van Arkel. 5: Ds. J. Heule. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. Inzegening Jong-solda- tenleidster. 12: Compagniesamenkomst. 4: Jong-soldatensamenkomst. 6.45: Openlucht samenkomst 7.30: Verlossingssamenkomst. Dinsdagmiddag Gezinsbond. Donderdagav geen dienst. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat 10 en 5.15 Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl 19: Ds. Oskamp H. Avondmaal. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. van Nieuwenhuyzen H. Avondmaal. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr M. A. Beek, Hoogleraar, Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. C. Goeman. 5: Dr. P. J. RicheL Camplaan 10: Dr. P. J. Richel 5.30: Dr. A Dondorp Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. H. Avondmaal. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. A. A. van Ruler, te Utrecht. 10.30: Seniorenkring, 16—20 jaar. in de Stal. Relig. BINNENLAND Jhr. Van Suchtelen. Jhr. mr. E. O. van Suchtelen, laatstelijk ambassadeattaché te Caracas, zal worden tewerkgesteld bij de permanente vertegenwoordiging van Neder land bij de UNO te New York. EBU-overschot. De Nederlandse Bank deelt mede, dat het betalingsverkeer met de aan de Europese Betalings Unie deelnemen de landen voor Nederland in de maand No vember 1955 een overschot van f 1.478.200 (389.000 dollar) heeft opgeleverd. Compostberlryf. De minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt. heeft Vrijdagmiddag in de gemeente Mierlo het derde compostbedrijf van de N.V. Vuilafvoermaatschappij, (de V.A.M.) officieel in gebruik gesteld. Het bedrijf te Mierlo verwerkt de afvalstoffen van de gemeente Eindhoven, Geldrop, Best en Nuenen, die tezamen per jaar 20.000 ton stadsvuil leveren. Jubileum. Dinsdag 6 December hoopt de heer J. A. Suerink, Dr. Schaepmanstraat 190 te Haarlem de dag te herdenken waarop hij 40 jaar werkzaam is als rotatiediepdruk- ker bij de drukkerij De Spaarnestad te Haarlem. Geslaagd Aan het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis te Haarlem slaagden voor het diploma A: F. M. Ader. M. F. Bakels, A. E. Gerritse. J. M. Gomperts, W. Groot, M. G. Hart, E. E. Henkes, C. M. Kneib, J. H. Knibbe. A. Kooper, L. Kooper, B. ter Kuile, W. iLeflijn. A. M. Th. Pijnacker Hordijk, R. Vogel, M. J. D. v. Wingerden. Val door ruit. Vrijdagavond om een uur of acht waren er in de Grote Houtstraat te Haarlem twee jongens aan het stoeien Een van hen kreeg van de andere een duw en viel door het grote winkelruit (4.70x2.40 meter) van de firma De Jager. De schade zal onderling geregeld worden. IJsclmeervisserij. Donderdag werd door 21 vaartuigen op Urk aangevoerd: 2081 pond snoekbaai -, prijs f 0,62f 0,64. 214 pond rode baars, prijs f 0,75f 0,87, 4210 pond blei, prijs f0,08—f0,10 en 3 pond zalm, prijs f 1,70 f 1,76, alles per pond. HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuren. De wethouder van on derwijs en personee' zaken in Bloemendaal, mej. dr. M. E. Nolte. is verhinderd op Dins dagmiddag 6 December haar wekelijkse spreekuur te houden. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. G. J. Sirks, Rem., Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf 7c Ds J Bronsgeest, Haarlem Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 1215 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk 1620 jaar in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterstraat 4. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Modderman, Rem. Amsterdam. Geref. Kerk 9 en 10.30: Ds. C. B Bavinck, van Water graafsmeer. 3.30: Dezelfde. 7.30: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Vrij Kath. Kerk, Popellaan, Bloemendaal. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 19.3019.45: Orgelspel door Dhr. Egbert Vos. 19.45—20.15: Oecumenische Avonddienst, Ds. C. Goeman, Geref. Pred. te Haarlem. Soliste: Mevr. Toeset-Vrij. 10: Jeugdkapel, 1215 jaar in Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk 10 en 17: Ds D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F- Brouwer, H. Doop. 5: Ds. S. L. Knottnerus. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda, H. Doop. 7: Vicaris L. C. Baljé. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. N. Treffers-Mesdag. Oecumenische Zondag. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUWVENNEP. Ned. Herv. Kerk, in de Geref. Kerk. 10.30: Ds. A. de* Jonge, van Zaandam; 3: in het jeugdgebouw Ds. J. A. van Boven. Abbenes 9.30: Ds. J. A. van Bo ven. 3: Ds. M. C. Don. Bethèlkapel. 10: Ds. v. d. Staaij van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam, Jeugddienst. Geref. Kerk. 9 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk 10: Vicaris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk 10 en 3: Dr G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 18.45. Bijzondere Kerkdienst. Ds. D. ter Steege. Van 18.4519: Zangdienst. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. Jeugdhuis 10.30: Jongejeugdkerk. Dhr. G J. Kwakkel, IJmuiden. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Langman, Jeugddienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: Ds. E. Saraber, pred. te Voorschoten. 9.30: Jeugdkapel. Dhr. M. C. Draijer, van Haarlem. 7: Speciale dienst in de kapel in het „Huis in de dui nen". Voorg. Ds. R. H. Oldeman. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. J. N. Sevenster, uit Amsterdam. Geref. Kerk, Ju- lianaweg. 10 er, 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 3: Samen komst in pension Dijkhoff, Brederodestraat 43. Dhr. H. Veldkamp, Evang. te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. van Wieringen van Overschie. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Brus- saard, van Oegstgeest. Geref. Kerk, art. 31 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. W. M. Nieuwenhuis, van Amsterdam. LONDEN (Reuter) Tsjechoslowakije heeft een Britse verklaring verworpen waarin wordt gezegd dat de microfoons, die enige tijd geleden in het gebouw van de Tsjechische ambassade te Londen werden aangetroffen, in feite door een Tsjechische functionaris waren besteld. In de verkla ring wordt gezegd dat toen de ambassade in Maart van dit jaar in een ander gebouw werd ondergebracht, drie mannen zich ver voegden aan het zo juist ontruimde gebouw en zeiden employés van een verhuisbedrijf te zijn. „Deze drie personen haalden draden en een soort installaties onder de vloer vandaan in de kantoren van de ambassa deur, zijn secretaris, de ambassaderaad, de eerste en tweede secretaris, de attaché en van de consulaire afdeling", aldus de ver klaring. Later werden onder de vloer nog overblijfselen van draden en microfoon installaties gevonden. Het Tsjechische ministerie van Buiten landse Zaken heeft deze verklaring en de beschuldiging van zijn vroegere functiona ris als ongegrond van de hand gewezen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10