Twee stichtingen voor de ont wikkeling van Nieuw Guinea Agenda voor Haarlem Westelijke correspondenten zijn volgens hem „betaalde slaven" Kroesjtsjev in spraakzame bui UITBREIDING ZATERDAG 3 DECEMBER 1955 3 H. W. T.D. ANTON IILMMv Mr. Stikker had gesprek met lord Reading Onderwijsvereniging voor 50.000 gulden bestolen Bende van winkeldieveggen te Dordrecht veroordeeld Voor goede en duurzame vloeren EDELHOUT vloeren HAARLEM Kind dronk van giftig be strijdingsmiddel en stierf Dr. Paz („La Prensa") terug in Argentinië Adenauer waarschuwt President Tito onderweg naar Ethiopië en Egypte Men is er nog aangewezen op gegevens uit Nederland Jaarverslag Hollandse Bank Unie Vlaardingse trawler in ernstige moeilijkheden na stranding Chef van „Bello"-station Bergen aan Zee overleden Verzenddata voor Kerst correspondentie Centrale verwarming Airconditioning Aut. ollestook LIKDOORNS WONDEROLIE RANGOON (United Press en Reuter) De eerste secretaris van de communistische partij van de Sovjet-Unie, Nikita Kroesj tsjev, die tezamen met de Sovjet-premier Nikolai Boelganin op het ogenblik een be zoek aan Birma brengt, heeft Vrijdag een bijzonder spraakzame en weinig parlemen taire bui gehad, waarin hij onder andere Westelijke correspondenten betitelde als betaalde slavenschrijvers van het kapita lisme." Tezamen met Boelganin bracht Kroesj tsjev een bezoek aan de „Gouden Pagode," het grootste Boeddhistische heiligdom ter wereld, dat een hoogte heeft van honderd meter en met bladgoud overdekt is. Hij zeide: „De Engelsen noemen u wil den, maar vóór Willem de Veroveraar be stond er geen Engelse natie. Wij Russen zijn de enigen, die tegen het kolonialisme strijden. Wij zijn verheugd, dat Birma hier over net zo denkt als wij." Kroesjtsjev uitte zijn waardering voor het houtsnijwerk der pagode. „In de Sovjet-Unie wordt in de architec tuur slechts het nuttjge nagestreefd. Er is in de laatste tijd critiek geoefend op Rus sische bouwers, omdat zij hun bouwwerken van een overdaad aan versieringen voor zagen. De Russische architecten hebben deze critiek aanvaard," aldus Kroesjtsjev, wiens woorden werden bevestigd door een Russische woningbouwkundige ingenieur, die in dienst van de Birmese regering is. Hierop wendde Kroesjtsjev zich tot enige in de nabijheid staande buitenlandse jour nalisten. „Er zijn in de Verenigde Staten een aantal bijzonder domme mensen," ver klaarde hij. „Toen wij critiek oefenden op kameraad Alexander Vlasov (een vooraan staande Moskouse architect, op wiens werk, gedurende een bezoek van de gecritiseerde aan de Verenigde Staten, van officiële Sov jet-zijde critiek werd geoefend wegens een „overdaad aan versiering"), poogden Ame rikanen hem over te halen in de Verenigde Staten te blijven. De Fransen maakten de zelfde domme fout." Daarop vroeg Kroesjtsjev of er ook een Fransman onder de buitenlandse corres pondenten was. Toen er een naar voren trad, wees hij met zijn wijsvinger op hem en riep uit: „U moest rood worden van schaamte!" De Fransman antwoordde er de voorkeur aan te geven wit te blijven, zoals hij was. „Uw politieke kleur in aanmerking ge nomen, zou u zelfs zwart kunnen blijven, doch indien u maar over enig geloof en schaamtegevoel beschikte, zou u rood moe ten worden van schaamte," zeide Kroesjts jev. Toen Kroesjtsjev vervolgens zijn aanval cp het „kolonialisme" hervatte, vroeg een Amerikaanse correspondent hem wat er eigenlijk in Oost-Duitsland geschiedde. „En hoe staat het eigenlijk in Letland en Estland?", wilde een andere journalist weten. „U weet niets van hetgeen in Oost-Duits land geschiedt. U begrijpt de Oóst-Duitsers niet, omdat u en uw collega's betaalde slaven-schrijvers van het kapitalisme zijn," antwoordde Kroesjtsjev, hiei-aan toevoe gend: „Indien u ook maar iets goeds over de Sovjet-Unie zou schrijven, zou u de hon gerdood sterven, daar de kapitalistische pers uw berichten niet zou willen op nemen." Premier maarschalk Boelganin zweeg, terwijl Kroesjtsjev zijn verhandeling tot de buitenlandse correspondenten hield. Tevo ren hadden de beide Sovjet-leiders kran sen gelegd op het graf van generaal Aung San, de anti-fascistische Birmese premier, die in 1947, tezamen met zes zijner minis ters, werd vermoord. De twee Russische staatslieden werden bij hun bezoek aan de bezienswaardigheden van Rangoon door zwaar bewapende orde bewaarders vergezeld. Een woordvoerder van het Engelse mi nisterie van Buitenlandse Zaken, die op zijn dagelijkse persconferentie vragen van journalisten beantwoordde, zeide naar aan leiding van de uitlatingen van Kroesjtsjev, dat niet iedereen in Azië ervan overtuigd is, dat de Russen de enigen zijn die tegen het kolonialisme strijden. Hij bracht in her- ADVERTENT1E meldt iv or sten ic eer Uit welke hoek de wind ook waait, zo'n echte Gelderse worst van Hans Worst Te Deventer maakt nu alles goed. Het loodje aan de worst is Uw garantie! Topkwaliteit Anton Hunink Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER Onderwerp vermoedelijk de verhouding N e der landIndonesië LONDEN (AFP) De Engelse minister van Slaat voor Buitenlandse Zaken, lord Reading, heeft de Nederlandse ambassadeur in Engeland, mr. D. U. Stikker, uitgenodigd tot een onderhoud over enige aangelegen heden „van gemeenschappelijk belang," zoals een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken zich uitdrukte. Deze woordvoerder heeft geen antwoord willen geven op de vraag, of de kwestie Nieuw Guinea tot deze aangelegen heden van gemeenschappelijk belang be hoorde. In weerwil van de officiële stilzwijgend heid, zijn diplomatieke waarnemers te Lon den van mening, dat de verhouding tussen Nederland en Indonesië onderwerp van het gesprek dat Vrijdagavond plaats vond, is geweest. Lord Reading is onlangs te Londen terug gekeerd van een reis door Indonesië, toen zich daar eveneens de Australische minister van Buitenlandse Zaken, de heer Casey, bevond. innering, dat de premier van Ceylon, sir John Kotelawala, in April op de Bandungse conferentie de vraag had gesteld, of Hon garije, Roemenië, Bulgarije, Albanië, Tsje- choslowakije, Letland, Litauen, Estland en Polen niet evenzeer koloniën waren als de koloniale gebieden in Azië en Afrika. Ook wees de woordvoerder er op, dat op de Bandungse conferentie het kolonialisme „in al zijn verschijningsvormen" verworpen werd. Vonnis van 21 maanden De rechtbank te Amsterdam heeft de 27- jarige assistent-administrateur M. v. d. V. van de Vereniging voor Christelijk Middel baar en Voorbereidend Hoger Onderwijs, die de afgelopen vier jaar de vereniging voor 50.000 gulden had bestolen, terzake van verduistering in dienstbetrekking ver oordeeld tot een jaar en negen maanden met aftrek van het voorarrest. Anderhalf jaar met aftrek van de preventieve hech tenis, die vijf maanden bedraagt, was tegen hem geëist. De Dordtse rechtbank heeft de 30-jarige mevrouw K. S. W. den B.-S., wonende te Dordrecht, overeenkomstig de eis veroor deeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Mevrouw Den B. was de „hoofdvrouw" van een door vriendinnen gevormde bende, die herhaalde malen in winkels en waren huizen te Dordrecht uiterst geraffineerde diefstallen heeft gepleegd. Haar bendege noten kregen 2 maanden gevangenisstraf. Acht heelsters en helers werden veroor deeld tot straffen, die varieerden van twee weken tot drie maanden. ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT 96 TELEF.: 20340 „Over het algemeen gaan boeren en tuin ders veel te roekeloos om met de giftige bestrijdingsmiddelen, waarmee zij dage lijks werken", zei de officier van Justitie bij de Dordtse rechtbank in de zaak tegen de 56-jarige tuinder A. J. de Vree uit Hen drik Ido Ambacht. Hij zei dit, omdat het aan De V's „hoogst roekeloos en onvoor zichtig gedrag" te wijten zou zijn geweest, dat op 20 Augustus een vierjarig jongetje uit een fles van een bestrijdingsmiddel had kunnen drinken, aan de gevolgen waarvan het kind (een neefje van de verdachte) was overleden. De V. had op de bewuste dag gewassen bespoten en was even naar huis gegaan orn weer bestrijdingsmiddelen gereed te maken. Hij was echter naar de veiling geroepen, waarna twee jongens, die de lorrie waarop de fles had gestaan, nodig hadden gehad, de fles met de gevaarlijke inhoud in de buurt van het jongetje had den gezet. Het kind had kennelijk gedacht, dat er limonade in zat en dronk van de gevaarlijke vloeistof. Onderweg naar het ziekenhuis is het overleden. De officier eiste tegen De V. wegens ..dood door schuld" een maand hechtenis. De verdediger mr. W. J. van der Veen uit Zwijndrecht meende dat De V. weliswaar nalatig was geweest, doch dat „dood door schuld" niet bewezen te achten was. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. ADVERTENTIE BUENOS AIRES (United Press) Dr. Alberto Gaimza Paz is na vier jaren van politieke ballingschap in Argentinië terug gekeerd om opnieuw de leiding te nemen van de uitgave van het wereldberoemde blad „La Prensa", dat door ex-president Juan Perón was geconfisceerd. In een Woensdag door de voorlopige pre sident Pedro E. Aramburu uitgegeven de creet werd bevel gegeven dat het blad te- rugggegeven zou worden aan de familie Paz. Ofschoon het toestel, waarmee dr. Paz reisde, uren te laat in Buenos Aires arri veerde, stonden duizenden personen te wachten om hem te begroe ten. De mees ten hadden Argentijnse vlaggen bij zich waar mee zij de teruggekeerde balling toewuif den. Krantenjongens die zich onlangs tegen het leiderschap van Perón over hun vak vereniging hadden gekeerd waren in 25 vrachtwagens naar het vliegveld gereden. BONN (Un. Press) Bondskanselier Adenauer heeft in een rede van vijf minu ten voor de Bondsdag, gewaarschuwd, dat de Sovjet-Unie nog steeds gelooft aan de overwinning van het communisme en de leidende rol, welke de Sovjet-Unie later in een communistische wereld zal spelen. Het was voor de eerste maal, dat de 79- jarige staatsman in het openbaar sprak sinds hij op 7 October ziek werd. Adenauer die met een heldere, krachtige stem sprak, zeide, dat men tegenover deze communis tische overtuiging het even krachtige standpunt diende te stellen, dat „vrijheid sterker dan slavernij" is. Adenauer zeide, dat de ministersconfe rentie in Genève hem slechts in de over tuiging gesterkt had, dat het Duitse pro bleem maar een „deel van het grote conflict tussen communisme en vrijheid" vormde. De kanselier hield zijn rede voordat de, Bondsdag met het debat over de buiten landse politiek begon, dat een dag zal duren. Hij waarschuwde, dat er een reëel gevaar bestond, dat de rest van de wereld gewend zou raken aan een verdeeld Duits land en de zich voortslepende onderhande lingen over de eenmaking van Duitsland moe zou worden. Zijn woorden werden her haaldelijk door een stormachtig applaus onderbroken. BELGRADO (Reuter) President Tito van Joegoslavië is met het opleidingsschip „C-aleb" (5600 ton) uit Sibenik aan de Dalmatische kust vertrokken onderweg naar Ethiopië en Egypte. De „Galeb" wordt begeleid door twee torpedobootiagers. De president en zijn gevolg vertrokken Don derdagavond per trein uit Belgrado naar Sibenik. Een woordvoerder van het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken wilde geen commentaar leveren op berichten, volgens welke Tito van plan is te bemid delen tussen Egypte en Israel. Wel sprak hij berichten tegen, volgens welke de pre sident ook Israel bezoeken zou. Eskimo's kopen om met hun tijd mee te gaan geen ijskast,, maar zij schaffen zich andere gemakken van de tegenwoordige tijd aan. Len Aupultul, uit het plaatsje Gambell in Alaska, heeft er veel plezier in voor zijn landgenoten een film te vertonen De regering is van mening, dat de Nieuw-Guinese maatschappij in wezen nog zo primitief is en dat voorlopig ook zal blij ven, dat men daar niet kan beantwoorden aan de eisen, welke door een op breed vlak opgezet ontwikkelingsplan worden ge steld aan gouvernementen en maatschap pelijke uitrusting. Men is in vele opzichten op iiet terrein van het agrarische, mijn- bouwkundig en bodemkundig onderzoek, bij het oprichten van proefbedrijven en de verwerking der daaruit te verkrijgen ge gevens aangewezen op de in Nederland en elders bestaande wetenschappelijke en an dere instellingen, zo deelt minister Zijlstra mee in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van Nieuw Guinea. De regering acht het niet wenselijk een stichting op te richten, welke onder de naam van Nieuw Guinea-ontwikkelings- raad tot taak zou hebben de coördinatie van alle krachten, welke door de toene mende belangstelling voor Nieuw Guinea groeiende zijn, te bevorderen. De regering denkt aan de oprichting van een tweetal stichtingen hier te lande; één voor de voorbereiding van agrarische be drijven, waaronder voorlopig zullen res sorteren het houtverwerking^bedrijf te Ma- nokwari en het proefbedrijf voor rijst in de omgeving van Merauke, en één voor onderzoek op landbouwkundig, bodemkun dig en bosbouwkundig terrein. De indruk van enige Kamerleden, dat het gouvernementele apparaat thans te veel is opgezet en werkzaam is in de trant van het voormalig Nederlands-In dië is niet ge heel zonder grond, zo erkent de minister. Bij dé bestuursoverdracht rhöesten dé voor het vroegere Nederlands-Indië bestaande voorschriften worden gevolgd. Op grond van de bewindisregel&g Nieuw Guinea kan echter, voorzover die voorschriften voor het gebiedsdeel niet juist of on practised blijken te zijn, daarvan worden afgeweken. Om een organisatie en de administratie eenvoudig te houden zijn toezicht en coördi natie vereist. Hieraan ontbreekt het in Nieuw Guinea nog wel eens. Bij besprekin gen met de gouverneur zijn maatregelen beraamd om aan deze minder gewenste toestand een einde te maken. Nederlands moet voertaal worden Het Nederlands zal binnenkort als voer taal op enkele dorpsscholen worden ge bruikt. Daarnaast zijn verschillende andere maatregelen ter versterking van de positie van het Nederlands in uitvoering of in overweging. Nieuwe schoolboekjes in het Nederlands zullen worden ontworpen. Ook zullen eenvoudige leesboekjes in het Ne- Bruto-winst ad 5,6 millioen grotendeels door kostenstijging teniet gedaan De Hollandse Bank Unie heeft over het afgelopen boekjaar 1954-'55 (dat op 30 Juni werd afgesloten) een bruto winst van f 41.400.000.behaald tegen f 35.800.000.— over 1953-'54, een stijging met ruim 15 percent. Hogere onkosten, salarissen en sociale lasten hebben echter de winststijging gro tendeels teniet gedaan, zodat het netto resultaat weinig met dat van het vorig boekjaar verschilt en slechts een vermeer dering vertoont van f 500.000. Uit het saldo wordt een onveranderd di vidend van 12.5 perecent uitgekeerd; bo vendien wordt uit de agio-reserve nog 2.5 percent betaald welke laatste uitkering be lastingvrij is. Aandeelhouders ontvangen deze uitkering omdat bij de aangekondigde emissie van f 2.000.000.— in Januari hun geen claimrecht zal worden verleend. Deze emissie, die wordt uitgebracht ter afronding van het kapitaal tot f 25.000.000, zal namelijk geheel ter vrije inschrijving worden aangeboden. Het totaal bedrag der deposito's en cre diteuren steeg tot f 846.000.000.(v. j. f 749.000.000.dat der debiteuren van f 253.000.000— tot f 361.000.000.—. De Nederlandse trawler VL 200 is Vrijdag te Audresselles bij Boulogne op de rotsen gelopen. Het schip, dat een lading makreel aan boord heeft, is waargenomen door een vissersvaartuig dat naar Audresselles terug keerde. De bemanning van de VL 200, twin tig man, had de bemanning van de boot uit Audresselles meegedeeld, dat zij hoop ten bij hoog water weer vlot te komen. De Vlaardingse treiler verkeerde niette min in grote moeilijkheden. Indien de VL 200 niet spoedig vlot komt, zal hij opge geven moeten worden. De kapitein en de andere opvarenden lieten weten dat zij tot het laatste moment aan boord zouden blijven om te trachten het schip te redden. Sleepboten uit Bou logne zijn in de nabijheid. derlands worden verspreid. Cursussen in deze taal voor radio en pers zijn in voor bereiding. De oprichting van particuliere cursussen wordt aangemoedigd. De gouver neur heeft met aandrang een beroep ge daan op overheids- en particuliere instan ties om het spreken van het Nederlands met Papoea's zoveel mogelijk te bevorde ren. De taal, die vrij algemeen in de grotere plaatsen wordt gesproken is niet het Indo nesisch, ook niet het echte Maleis, maar het Molukken-Maleis, dat zich bovendien nog op eigen wijze verder heeft ontwikkeld. Noch door het medium van deze taal, noch door dat van het Indonesisch kan de be volking van Nieuw Guinea toegang ver krijgen tot de bronnen van de Westerse be schaving, hetgeen voor haar snelle ontwik keling tot een peil waartoe Nederland zich verplicht heeft het op te leiden noodzake lijk moet worden geacht. Het Nederlands daarentegen biedt deze mogelijkheid wel. Hierin ligt de reden, dat de regering de be vordering van het Nederlands als voertaal voorstaat. Amerika's eerste vrouwelijke piloot mevr. Blanche Stuart Scott staat op deze foto te praten met de verpersoonlijking van een andere luchtvaartpionier, Charles Lind bergh, te Santa Maria in Californië. De 63-jarige mevrouw Scott, die 2 September 1310 voor het eerst met een vliegtuig het luchtruim koos, heeft het over „die goede oude tijd" met James Stewart, die de rol van Charles Lindbergh zal vervullen in de film „The spirit of St. Louis". Tengevolge van een hartaanval is op 69- .iarige leeftijd overleden de heer A. Eike naar, chef van het tramstation-in-liquida- tie te Bergen aan Zee. De heer Eikenaar was sedert 1941 chef op dit eindpunt van de tram tussen Alk maar en Bergen aan Zee, waarover 50 jaar lang „Bello" ae dienst met de kuststrook onderhield. De bij tienduizenden bekende chef heeft de afbraak van het stations- emplacement, waarop hij woonde, niet overleefd. Hoewel de heer Eikenaar na veertig dienstjaren reeds drie jaar officieel was gepensionneerd, nam hij gedurende de drie zomermaanden nog altijd op verzoek van de Nederlandse Spoorwegen de dienst aan het kuststation waar. Luchtpostcorrespondentie voor buiten- Europese bestemmingen, waarvan het ge wenst is, dat zij de geadresseerde vóór 25 December 1955 bereikt, moet uiterlijk op de hierna vermelde data ter post bezorgd zijn: Nieuw Zeeland (Auckland): 12 Decem ber; Australische Statenbond (Sydney: 14 December; Algerije (Algiers), Argentinië (Buenos Aires), Brazilië (Rio de Janeiro), Canada (Montreal), Chili (Santiago), In dia (Bombay), Indonesië (Djakarta), Japan (Tokio), Malaya (Singapore), Mexico (Mexico D.F.), Ned. Antillen (Willemstad, Oranjestad), Ned. Nieuw Guinea (Biak), Pakistan (Karachi), Unie van Zuid-Afrika (Johannesburg), Uruguay (Montevideo), Amerika (New York), Venezuela (Cara cas): 15 December; Egypte (Cairo), Irak (Baghdad), Israel (Tel Aviv, Haifa), Ma rokko (Casablanca), Suriname (Paramari bo), Syrië (Damascus) Tunesië (Tunis): 17 December. De overtochtsduur is berekend tot de plaatsen achter de landen vermeld. Voor andere plaatsen is in het algemeen verzen ding met een vroegere gelegenheid nodig. De Staten-Generaal zijn nu blijkbaar toch wel van zins, tot uitbreiding in eigen kring over te gaan. De vorige maal ont brak één stem aan de voor grondwetsher ziening vereiste meerderheid. Deze keer, in eerste aanloop tenminste,was de hele Twee de Kamer willig, met de V.V.D.-fractie als enige uitzondering. Het zal er dus wel van komen: de Tweede Kamer zal van honderd tot honderdvijftig leden en de Eerste van vijftig tot vijfenzeventig uitgebreid wor den. Dit niet voor de grap, of om de gezel ligheid te bevorderen, maar omdat de wet gevende arbeid en al wat daarmee samen hangt zo schrikkelijk zijn toegenomen. Onze Kamerleden, met name die van de Tweede, dreigen overwerkt te raken. Belastingbeta lers die daar schamper om lachen mogen wel eens bedenken, hoe slecht zij de Ka merleden betalen. Wij zijn niet royaal op dit punt, evenmin als in de salariëring van onze ministers. En wij bezitten nu vrijwel de kleinste Kamers aller landen met uit zondering dan van zulke kleintjes als Mo naco, Andorra en Luxemburg zodat de vaderlandse krenterigheid zich lang en krachtig genoeg heeft doen gelden. Niette min zal het uitbreidings-besluit, als het eenmaal definitief is genomen, impopulair zijn. Daar kunt ge zeker van wezen. Wij zijn geen politiek-denkend volk en als poli tici tot ons zeggen: „Of gij van de politiek houdt of niet, zij bemoeit zich toch met u" zijn wij geneigd tot het antwoord: „Ja wel, dat doet de fiscus ook, maar dat is voor mij geen aanleiding om te gaan hou den van belastingen". Prof. Oud, de fractieleider van de te genstemmende V.V.D., wou niet zoveel nieuwelingen tegelijk in de Kamers toe laten. Dat lijkt mij nu juist wel aardig. De nieuwelingen, mits in groten getale aanwe zig, zullen ongetwijfeld wel eens uit de band springen. Ik bedoel daarmee niet dat zij zullen gaan schreeuwen, met inktpot ten gooien of op andere wijze de orde ver storen. Ik bedoel wèl dat zij ongebruike lijke initiatief-voorstellen zullen doen, het soort directe en openhartige argumenten bezigen dat men in de politiek „naief" noemt en af en toe eens een heilig huisje omverlopen. Ik hoop dat er onder hen zul len zijn, die over een puntige geest en schrandere humor beschikken en dit zullen tonen. Er is waarlijk behoefte aan deze din gen. Nü is het zo, dat als een enkele maal eens een enkele volksvertegenwoordiger een uitschieter produceert, men trilt van verontwaardiging. Als een minister zijn ge voel voor humor doet blijken wordt hij zelfs door sommige Kameroverzichtschrijvers in de kranten op zijn vingers getikt of wel loodzwaar vermaand. Het mag niet, er mag niet gelachen worden. Kenmerk van het ware is blijkbaar de verveling. Nu, ik ben het daar vierkant mee oneens en val liever Voltaire bij waar hij zegt: „Ieder genre is goed, behalve het vervelende". Om misver stand te vermijden en de reputatie van on ze minister-president ongerept te laten moet ik aan mijn opmerking over een hu moristische minister nog wel toevoegen dat daarmee niet dr. Drees wordt bedoeld. Onze vaderlandse Kamerdebatten plegen saai, langdradig en monotoon te zijn. De meeste Kamerleden dreunen hun redevoe ringen van papiertjes op. Als zij maar in de Handelingen komen is dat genoeg. Waar zijn de dagen van de boeiende woordvoer ders en de knetterende interrupties geble ven? Zelfs de communisten zijn tam. Ik vrees dat prof. Oud oud wordt. Jam mer, want het is zo'n knappe man. Nie mand, mag men wel zeggen, weet zoveel van ons staatsrecht en van onze parlemen taire wordings-geschiedenis. Maar hij wil sommige dingen zo graag bij het oude la ten. En hij is zo treurig als een van zijn po litieke kameraden al is hij zijn tegen stander, zoals Jan Schouten zijn heen gaan aankondigt. Wat krijgt hij er straks voor in de plaats? Vijftig nieuwelingen, vijftig wilde mannen, die juist om de eer waardigste parlementaire gebruiken het smakelijkst zullen grinniken en hun fractie leiders dwarszitten door hun naiveteit. Hij moest daar juist naar verlangen, prof. Oud. Meer leven in de brouwerij zou hem moe ten verheugen. En de blunders van die nieu welingen zou hij, juist hij, toch zo vader lijk kunnen afstraffen. Misschien overweegt hij dat wel. Mis schien wil hij alleen tot de kiezers kunnen zeggen: i k was tegen die uitbreiding met mijn fractie. Men weet zoiets nooit zeker, in de politiek. Bij gewone mensen weet men wel zeker wat zij bedoelen. H. R. ADVERTENTIE N.Y. MIJ. „HOLSTER"- OVERVEEN Tel. K 2500 - 15597 en 19057 ADVERTENTIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaar lijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Eevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. (60) ZATERDAG 3 DECEMBER Rembrandt: „Ciske de Rat", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „De wereldzee", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Cel 2455" 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De onstuimige rebel", a. 1., 7 en 9.15 u. Roxy. „De man met het lit teken" 14 j., 7, 1.15 u. Luxor: „De vrouw in het venster", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Happy landing", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De zwarte wreker", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 20 uur, De toneelgroep „Theater" voert op „Boek van de maand", van Basil Thomas. ZONDAG 4 DECEMBER Rembrandt: „Ciske de Rat", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het oerwoud roept", alle leeft., 11 uur en „De wereldzee" alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Die Fle- dermaus", 18 jaar, 11 uur en „Cel 2455", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De onstuimige rebel", alle leeft., 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De man met het litteken", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De vrouw in het venster", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Happy landing", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De koninklijke reis", 10, 11.30, 2,00, 3.30 en 5 uur en „De zwarte wreker", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Grote Kerk, 19 uur: Jeugddienst, ds. H. A. Visser. Stadsschouwburg, 20 uur: De toneelgroep Theater voert op „Het boek van de maand" van Basil Thomas. Zuider kapel, 10 en 5 uur: Ed. W. Pera, 8 uur, jeugdsamenkomst. Gebouw „Cultura", 10.30 uur: Ned. Ver. van Spir. „Harmonia". MAANDAG 5 DECEMBER Rembrandt: „Ciske de Rat", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De wei'eldzee", alle leeft., 2.15 en 7 u. Lido: „Cel 2455", 17 jaar, 2, 4.15 en 7 uur. Frans Hals: „De onstuimige rebel", alle leeft., 2.30 uur, Roxy: „De 49ste man". 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De vrouw in het venster",, 18 jaar, 2 uur. Cinema Palace: „De kondnkijke reis" 10, 11.30, 2, 3.30 en 5 uur. „De zwarte wre ker", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Begijnhofkapel, 20 uur: Interkerkelijk Evangelisatie Comité.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5