(j)e vlucht van jan klaassen^ Zal ijsbaan van Cortina d'Ampezzo „sneller" zijn dan die in Alma Ata? Die Raeckse versloeg HVS na felle wedstrijd met 3-1 De gele kamer Bob-training loopt op rolletjes Fa. B. ENGELENBERG Zweed bedacht een vernuftig systeem voor aanleggen van de „race-laagjes" Olympische ijsbaan drijft in Misurina-meer FEUILLETON Gatsonides met Becquart in Rallye Monte Carlo Spannend verloop van de derde set (20-18) DE VOLLEYBALCOMPETITIE GFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Aanvoerder van HVG legt verklaring af door Mary Roberts Rinehart Gordon Pirie niet meer in wedstrijden? Dicky van Ekris won 100 meter rugslag in Praag Elf Nederlandse équipes Ronde van Nederland over 2000 kilometer Sport in 't kort Olson favoriet voor duel met Robinson Adviezen van het jj Verbond voor Veilig Verkeer j J! i DERDAG 8 DECEMBER 1955 Goeran Nilsson, een grijze zweed, bouwt op het ogenblik in Cortina d'Ampezzo een ijsbaan, die het beroemde Alma Ata der Russen wellicht zal gaan vervangen als de „snelste" baan ter wereld. Zijn plan is revolutionnair. Hij zal een baan maken die een drijvend eiland vormt in het Misurina-meer en die zal bestaan uit ontelbare dunne lagen ijs ijs gemaakt uit koud water, ijs gemaakt uit warm water, ijs ge maakt uit gesmolten sneeuw. Door een vernuftig systeem zal dit ijs bestand zijn tegen de krachtige stralen van de zon in de Dolomieten. Nillson, die in zijn veertigjarige car rière reeds 37 ijsbanen heeft aangelegd, levert hier in Cortina zijn meesterstuk. „Dit is mijn antwoord op Alma Ata", zei hij. Het Zwitserse wereldkampioensteam viermansbob onder leiding van de bekende Kapus, is in de Zwitserse plaats Sturzikon reeds geducht in training voor de Olympische Winterspelen in Cortina d'Ampezzo. Dat daarvoor eigenlijk geen sneeuw genoeg te vinden was, bleek nauwelijks een beletsel. Op de boerderij van Angst, een van de leden van het team, hebben de bob-rijders een droge baan gemaakt, waarlangs zij nu met een lorrie op rails naar beneden komen. Op de foto ziet men het stoere viertal in actie. V.l.n.r.: Kapus, Diener, Alt en Angst. „De basis van mijn baan", aldus Nilsson, „is natuurlijk ijs, de groenachtige laag die zich nu op het meer vormt. Als die laag een voet dik is, dan zullen wij met grote houthakkerszagen de ovale vorm van de toekomstige baan er uit zagen. Wij kunnen dat alleen maar doen als het ijs zacht is. Een bevroren meer is namelijk als een le vend wezen. Voortdurend beweegt het en verandert het. Water zet uit als het tot ijs bevriest. Het ijs wordt dikker en dik ker en gaat druk oefenen op de oevers. Daardoor ontstaan kleine bulten en scheu ren. Slechts door de baan tot een drijvend eiland te maken, met randen die vrij zich in omringend open water kunnen uitzet ten, kunnen onaangenaamheden als zich in 1936 bij de Olympische Winterspelen in Garmisch voordeden, voorkomen worden". Geslaagde proef In 1936 ontstonden er zoveel bulten en scheuren in het ijs dat niemand ooit meer gewaagd heeft een Olympische ijsbaan aan te leggen op een meer. Totdat Nilsson de opdracht voor Cortina kreeg. De vorige winter heeft Nilsson een proef genomen op het ideaal gelegen meer, op een hoog te van 1755 meter in de bergen. Die proef- baan werd een succes. De Russische hard rijder Yuri Sergeyew trok een paar baan tjes en miste het wereldrecord op de 500 meter op een tiende seconde. „En hij had geen tegenstander", voegt Nilsson erbij. Nilsson's eigenlijke werk begint pas als het „eiland" uitgezaagd is, een strook open water van een halve meter is gevormd en het overige ijs op het meer bedekt is met een sneeuwlaag om het „warm" te houden en te beletten zich verder uit te zetten. Dan is het zijn eerste taak om zijn baan te be schermen tegen de krachtige zonnestralen. Daartoe wordt de ijsbaan bedekt met onge veer een halve meter sneeuw, die met water tot sneeuwpap wordt gemaakt. Deze sneeuwpap bevriest, maar het nieuwe ijs is niet donker als het ijs van het meer, maar melkwit. Daardoor worden de zon nestralen teruggekaatst in plaats van ge absorbeerd, zodat dat baan zelfs op de zonnigste dagen „koel" blijft. ADVERTENTIE Doelstraat 59 - Haarlem - Tel. 15252 POETSKATOEN in 1 kg dozen Dinsdagavond heeft de aanvoerder van HVC, Sleeking, bij de KNVB zijn verweer schrift ingediend. De bond had, zoals men weet, de HVC'er om opheldering verzocht. Sleeking zou volgens de bond naar aanlei ding van zijn aanklacht tegen Bleyenberg van Rigtersbleek, ingediend tegenover de politierechter en tegenover de strafcom- missie van de KNVB, verschillende ver klaringen hebben afgelegd. Uit het verweerschrift zou moeten blijken, dat geen verschillende verklaringen zijn afgelegd- Dat er sprake was van een andere woordkeus, ligt voor de hand. De politie rechter vroeg Sleeking naar de juiste toe dracht en toen zei de HVC'er dat hij op een zeker ogenblik van achteren een trap kreeg. Hij viel en toen hij omkeek, zag hij dat Bleyenberg de enige speler in zijn buurt was. Met de verklaringen van anderen was dit blijkbaar voor de politie rechter een voldoende bewijs. Voor de straf-commissie legde Sleeking een verklaring af, waarin hij zeide dat hij op het moment dat hij de trap ontving, niét zag wie de dader was. Omkijkende bemerkte hij, dat alleen Bleyenberg in zijn nabijheid was. In deze verklaring, die vol gens Sleeking in feite op het zelfde neer komt als die, afgelegd tegenover de politie rechter, gebruikte hij dus het woordje „niet." Daardoor waarschijnlijk heeft de bond in de veronderstelling verkeerd, dat Sleeking afwijkende verklaringen zou heb ben afgelegd. 9) Er ligt op Crestview een lijk in de linnenkast, zei ze met toonloze stem. Ik zou het prettig vinden als u met mij mee ging. Hij keek hoogst verbaasd. Een lijk bent u daar zeker van? Ja, volkomen zeker! Ik geloof zelfs dat iemand geprobeerd heeft haar te ver branden. Het huis trouwens ook. Maar het vuur heeft zich niet kunnen verspreiden. Verdraaid!, zei Floyd. Lucy Norton heeft dus toch niet gedroomd! Hij deed de koppel om, stak de revolver bij zich en zei: De wagen staat vlak bij. Maar eerst zal ik even Jim Mason bellen. Hij is gelukkig thuis. De dokter zal ik ook maar een seintje geven. Hij is de officiële lijkschouwer, moet u weten. Floyd reikte reeds naar de telefoon, toen hij zei: U bent toch overal zeker van? U heeft niet iets anders voor een lijk aan gezien? Op deze „ondergrond" moeten dan de race-lagen" worden gelegd. Een zeer moeilijk werk, dat geschiedt door water op de baan te brengen met speciale instru menten die, indien nodig, het water slechts druppelsgewijs verspreiden. Hoe dunner de laagjes en hoe meer er zijn, des te „snel ler" zal de baan worden. Soms moet ook warm water gebruikt worden om kleine oneffenheden weg te smelten. Dit opleggen van de „race-laagjes" zal doorgaan tot vlak voor de wedstrijden. Bij zacht weer tot ongeveer drie uur voor het begin van de eerste race bij erg koud weer tot een half uur voor het startschot. Hoe zijn systeem van ijslaagjes precies werkt, wil Nilsson niet zeggen: Het is zijn beroepsgeheim. Zijn verklaring is dat het grote aantal laagjes ervoor zorgt dat er zo min mogelijk luchtblaasjes in het ijs blijven. Dat dus harder en minder smelt baar wordt. Tijdens de wedstrijddagen wordt de sneeuw van het meer weggehaald en wor den afzettingen gemaakt langs de strook open water, opdat niemand in het verkeer de seizoen een onvrijwillig bad zal nemen. Het schaatseiland zal door kleine „brug gen" van ijs met de omliggende wereld van ijs en sneeuw verbonden zijn. By dozijnen Nilsson en zijn mensen wachten nu op het echte begin van de winter. „Dan gaan wij de mooiste baan maken die bestaat. Het is hier een beetje open weliswaar, maar verder is het hier perfect. Als de tempera tuur en de zon van de juiste sterkte zijn, dan zullen de records bij dozijnen sneu velen", zo voorspelt Nilsson. „Ik heb de Russische baan van Alma Ata nooit gezien en ik geloof maar de helft van wat men er van vertelt. Ik geloof dat de enige reden voor de fantastische tijden die de Russen daar maken erin ligt dat zij de hele winter wachten op de meest ideale omstandigheden en dan het ijs op gaan. Hier zullen wij, verwacht ik, eerste kwali teit ijs hebben op vrijwel iedere dag". De Olympische hardrijwedstrijaen zelf beloven een groots duel te worden tussen de Russische en de Scandinavische rijders. Negenduizend toeschouwers zullen gebor gen kunnen worden op de van stalen bui zen gemaakte tribunes, die amphitheater- gewijze op de licht glooiende oevers van het meer zullen worden opgericht en die verwarmd zullen worden met infrarode De deelnemers zullen hoofdzakelijk in stralen. een nabijgelegen eerste klas hotel worden ondergebracht. De bezoekers zullen van Cortina per bus langs de 13 km. lange slingerende bergweg naar het meer ge bracht worden. De Britse lange afsitandloper Gordon Pirie denkt er over om zich uit de wedstrijdsport terug te trekken. Hij maakte dit bekend tijdens een televisieuitzending. Hij voegde hieraan toe dat hij telkens last heeft van verwondingen aan zijn achillespees en dat dit hem wellicht zou noodzaken de wed strijdsport op te geven. Ik heb het met mijn eigen ogen dui delijk gezien! Ze ging zitten en deed haar schoenen uit. En het volgende, dat ze zich later nog kon herinneren, was dat Floyd een glas met whisky tegen haar lippen hield. Ik ben niet zo'n type dat almaar flauw valt, zei ze protesterend. Ik ben moe, dat is alles. U imiteerde dan in ieder geval heel goed een fikse flauwte, zei hij grimmig. Drink het glas maar leeg. Carol voelde zich echter nog helemaal niet goed, toen ze met Floyd in de wagen stapte. De whisky begon gelukkig gauw te werken. Ze was toen niet meer zo huiverig; en dat Floyd de zaak in handen had ge nomen, luchtte haar bijzonder op. De Wet, die naast haar zat, zag er streng en door tastend uit. Ze was niet langer alleen, en Floyd was een geslepen politieman. Hij vroeg zo het een en ander over haar familie, haar moeder en in het bijzonder over Gregory. We zijn hier allemaal erg trots op hem, zei Floyd. We hebben gehoord dat hij door de president onderscheiden zal worden. Ja, hij is daarvoor speciaal naar Ame rika gekomen. Floyd vond dat Carol er al weer veel beter begon uit te zien. Ze had het niet gemakkelijk, peinsde hij, met die lastige moeder en die vreemde zuster. En ze was bovendien verloofd geweest met Don Ri chardson. Maar Don was al bijna een jaar Woensdagavond zijn in Praag internatio nale zwemwedstrijden begonnen met deel neming van zwemmers en zwemsters uit Tsjechoslowakije, Roemenië, Nederland, Frankrijk en Polen. Nelerland was ver tegenwoordigd door een Robbenploeg, be staande uit Judith de Nijs, Greetje Kraan, Dicky van Ekris en Rita Kroon. Dicky van Ekris behaalde een overtuigen de zege op de 100 meter rugslag in 1 min. 16.4 sec. Tweede werd de Franqaise mej, André in 1 min. 18.4 sec. en derde de Tsje chische mej. Sperl in 1 min. 21 sec. De 400 meter vrije slag leverde een over winning op voor de Tsjechische mej. Marek, die 5 min. 24.5 sec. noteerde. Judith de Nijs tikte als tweede aan in 5 min. 28.4 sec. en mej. Kloucek (Tsj.) werd derde in 5 min. 46.6 sec. Bij de heren nam de Fransman Bozon na tuurlijk de 100 meter rugslag voor zijn reke ning. Zijn tijd was 1 min. 4.5 sec., daarna kwamen als tweede Bacik (Tsj.) 1 min, 6.7 sec. en als derde Coignet (Fr.) 1 min. 7.7 sec. Op de 400 meter vrije slag won de Pool Gremlowski in 4 min. 43.8 sec. Tweede werd Monserret (Fr.) 4 min. 44.8 sec., derde Colignon (Fr.), eveneens 4 min. 44.8 sec. en vierde Smerda (Tsj.) 4 min. 52.4 sec. Maus Gatsonides uit Bentveld zal met de Fransman M. Becquart in een Standard deel nemen aan de Rallye Monte Carlo 1956, die van 15 tot 23 Januari wordt gehouden. Zij hebben Lissabon als startplaats gekozen. In totaal zullen elf Nederlandse équipes deel nemen in de volgende samenstelling: H. A. Maasland (Den Haag) mt R. Slotemaker (Den Haagl met Alfa Romeo Super 1900, startplaats München; V. Dassen (Maastricht) en K. Hertzdahl (Maastricht) met Porsche, startplaats Stockholm: J. A. J. Heidendahl (Utrecht) en J. H. Boekhout (Zeist), met Peugeot 203, startplaats Stockholm; J. Huls- ker (Rotterdam) en M. Duyzings (Maas tricht) met Fiat 1100 TV, startplaats Stock holm; Th. J. Koks (Haarlem) en R. Gorris (Rotterdam), met Volkswagen, startplaats Stockholm; Prof. dr. W. van Lammeren en D. W. van Voorden (Zaltbommel), met Porsche, startplaats Stockholm; W. Nout (Utrecht) en J. Daniels (Amsterdam) met Opel Rekord, startplaats Parijs; W. G. D. Verzijl (Dordrecht) en dr. E. M. v. d, Bergh (Amersfoort), met Fiat 1100 TV, startplaats Stockholm; W. van Zijl (Arnhem) en J. Bleeker (Hengelo) met Opel Rekord, start plaats Stockholm; W. J. J. Tak (Amsterdam) en F. van der Vlugt (Den Haag) met Mer cedes 300 H, startplaats Stockholm. Renners ook door deel van Duitsland en België Van 6 tot en met. 13 Augustus zal onder auspiciën van de KNWU de achtste Ronde van Nederland worden gereden. Behoudens definitieve goedkeuring van het ministerie van Waterstaat zal de route, die officieus is vastgesteld, als volgt luiden: Utrecht, Amersfoort, Harderwijk, Zwolle, Meppel, Assen, Gronigen, Leeuwarden, Bolsward, Afsluitdijk, Hoorn, Zaandam, IJmuiden, Haarlem, Leiden, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht. Moerdijk, Bergen op Zoom, Roo sendaal, Breda, Tilburg. Eindhoven, Maas eik, Maastricht, Heerlen. Aken. München Gladbach, Venlo, Helmond, 's Hertogenbosch, Nijmegen, Arnhem, Winterswijk, Hengelo, Enschedé, Oldenzaal, Almelo, Deventer, Apeldoorn, Hilversum, Amsterdam. De route heeft een lengte van ongeveer 2000 kilometer in totaal en is onderverdeeld in acht dag-étappes van gemiddeld 200 km., die de karavaan door geheel Nederland en een gedeelte van België en Duitsland zal voeren. Na een nauwkeurige selectie door de technische commissie van de Ronde van Nederland worden de ploegen, welke het rennersveld zullen vormen, samengesteld. Naast een drietal Nederlandse ploegen zal een keuze worden gemaakt uit équipes van België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Spanje en Zwitserland. geleden aan het front gevallen, alhoewel z'n vader dat niet wilde geloven. Hij reed de oprijlaan - in en schakelde terug naar de tweede versnelling. De motor begon te pingelen. Floyd verontschuldigde zich. De wagen is nog best in orde, merkte hij op, maar het komt door die bar slechte benzine, die we tegenwoordig krij gen. Hé, daar loopt Dane. Ik zal hem vra gen of hij meegaat. Hij stopte. Een man in een flodderachtige broek en een gele trui liep langzaam de heuvel op. Hij trok licht met het linker been. Hij bleef staan toen hij de auto hoorde stoppen en keek om. Hij was lang, had een mager gezicht, een zwaarmoedig uiterlijk en een agressieve kin. Hallo, majoor, zei Floyd, U bent al vroeg aan de wandel. Dane grinnikte. Het is pas de eerste van mijn dozijn per dag, antwoordde hij lachend. Als ik deze heuvel op kan rennen, voel ik me pas weer helemaal de oude. Ik zag hier rook opkringelen en wilde dus eens een kijkje gaan nemen, vooral nu ik al die verhalen heb gehoord. Floyd herinnerde zich plotseling de regels van de wellevendheid. Juffrouw Spencer, mag ik u voorstel len aan majoor Jerry Dane, zei hij plecht statig. De majoor heeft in Italië nogal wat moeilijkheden ondervonden met de moffrikanen. Hij is hier voor herstel. De politie-chef keek Dane scherp aan. TESTMATCH. India heeft de tweede testmatch tegen Nieuw Zeeland in Bombay gespeeld, met innings en 27 runs gewon nen. In de eerste innings sloot India op 421 voor 8; Nieuw Zeeland bracht het tot 258 en 136 runs. TV EN FILMRECHTEN. Vier maat schappijen, buiten Australië gevestigd, heb ben aanbiedingen gedaan om de exclusieve televisie- en filmrechten voor de Olympische Spelen in 1956 te verkregen. Het organi satiecomité, dat dit heeft meegedeeld, wei gerde namen en bedragen te noemen, maar volgens persberichten zou een Londense maatschappij 20.000 pond sterling voor de rechten hebben geboden. GUSTAAF-BEKER. Denemarken heeft zich verzekerd van een plaats in de finale van het tennistournooi om de Koning Gustaaf-beker. Na in de halve finale tegen België gisteren reeds de twee eerste enkel spelen te hebben gewonnen. Won Dene marken ook het dubbelspel, waardoor een beslissende 30 stand bereikt werd. Het Deense dubbel NielsenUlrich versloeg het Belgische - dübbel Brichant—Mëzzi Tn straight sets 62, 61, 64. CAMBRIDGE—OXFORD. Cambridge heeft de jaarlijkse voetbalwedstrijd tegen Oxford, die voor de 72ste maal gespeeld werd, met 42 gewonnen. De ruststand was 3—1. Dit was de 30ste zege van Cam bridge in de reeks. Oxford heeft 28 maal gewonnen. Veertien wedstrijden eindigden onbeslist. JAPANSE PLOEG. De Japanse ploeg voor de Winterspelen in Cortina d' Ampezzo, bestaande uit 16 skiërs en schaatsenrijders, zal 9 Januari per vliegtuig uit Tokio ver trekken. Leider van het gezelschap is de president van de Japanse Amateur Schaat- senrijdersbond, Tsuneyoshi Takeda. Juffrouw Spencer heeft ook met moei lijkheden te kampen gehad, ging Floyd verder, misschien voelt u er iets voor om mee te gaan. Ze heeft me zo juist ver teld dat er een lijk in haar huis ligt. De majoor keek eerder geïnteresseerd dan verbaasd. Een lijk?, vroeg hij. Wiens lijk? Hij keek naar Carol. Ik heb er geen idee van, antwoordde ze koeltjes. Indien u samen er soms over wilt gaan redetwisten, ga ik maar weg, als u er tenminste geen bezwaar tegen hebt. Waarom zo'n haast? Die dode kan toch nog wel even wachten? Hij daagde haar kennelijk uit. Ze werd rood. Dane zag dit ogenblikkelijk en begon te grin niken. Hij had een prachtig gaaf gebit. Het spijt me, zei hij. Ik ga graag met u mee. Laat me het lijk maar eens zien. Het was duidelijk dat hij haar niet ge loofde. Geen van drieën sprak een woord toen Floyd's wagen verder de heuvel op reed. Carol dacht helemaal niet meer aan Dane en sprak zich zelf moed in. Dane stak een sigaret op en keek aandachtig naar Carol. Ze heeft hëél wat pit, dat meisje, dacht hij, als het tenminste waar is wat ze gezegd heeft. Een lijkWiens lijk? Hij had nu al twee weken lang iedere dag enkele keren de heuvel opgewandeld maar niets bijzonders opgemerkt! Het huis vond hij overigens een protserig bouwwerk dat stamde uit de tijd, die voorbij was. Het landhuis verveelde hem zelfs. Het torende Gisteravond heeft Die Raeckse het ge presteerd om HVS in een felle, spannen de en goede wedstrijd met 31 te verslaan. Die Raeckse heeft nu in de afdelings hoofdklasse de leiding genomen, maar HVS heeft evenveel verliespunten. De rood-wit- ten verdienden de overwinning volkomen: zij speelden verdedigend uitstekend en ook de aanval was nu krachtig genoeg om de HVS-verdediging tot capituleren te bren gen. Vooral aanvoerder Jac. Molenaar toonde zich een onvermoeibaar werker en was de ster in de Die Raeckse-ploeg. HVS steunde te veel op Clay. HVS had Van Kampen terug uit militaire dienst weer in de gelederen en dit was waarlijk geen verzwakking. Clay lanceerde al direct enkele harde smashes die gestuit werden door een Die Raeckse- blok. Die Raeckse antwoordde met vier smashes, die alle buiten het veld neer kwamen en even zoveel punten voor HVS opleverden (40). Door het mislukken van enkele set-ups aan HVS-zijde was de score weer snel in evenwicht: 55 en 6 6. Er volgde een periode van uitstekend spel, waarin de ploegen beurtelings de lei ding namen: 96 voor Die Raeckse, 109 voor HVS, 1110 voor Die Raeckse. HVS nam andermaal de leiding (1311), op welke stand Die Raeckse om time-out ver zocht. Zonder baat echter. Het werd 1412 voor HVS en door een Tsjechische serve van Clay zelfs 1512. Eenzijdig De tweede set was in score-verloop erg eenzijdig. Die Raeckse nam door fouten en misverstanden in de HVS-ploeg een 60 voorsprong, welke nog tot 101 opgevoerd werd eer Clay met een smash de serve aan HVS kon bezorgen. Voor korte duur (10-2), want Die Raeckse had de smaak te pak ken en versloeg HVS liefst met 152. Nadat de ploegen van veld gewisseld hadden, ging in de derde set de strijd aan vankelijk gelijk op. Die Raeckse nam een kleine 65 voorsprong. HVS verving De Waard door Dovis. Dit bleek een verster king, want de score was spoedig 86 in het voordeel van HVS (time-out voor D.R.) en werd zelfs tot 149 opgevoerd. Die Raeckse had met een inzinking te kampen, maar herstelde zich nog op tijd. Via 1411 liepen de rood-witten snel in tot 1414 en namen zelfs een 1514 voor sprong. Het score-verloop werd als volgt: 15—15, 16—15 voor IIVS, 16—16, 17—16 voor Die Raeckse, 1717, 1817 voor HVS, 1818. Onder groot enthousiasme van alles wat Die Raeckse was, slaagden hautain hoog op de heuvel, terwijl de rest van de wereld in vuur en vlam stond. Hij voelde zich opgelucht toen Carol hen alleen naar boven liet gaan en toen pas zag hij waarom het huis zo'n reusachtige indruk maakte. De binnenplaats zou een heerlijk rustig plekje zijn als zij niet zo verwaarloosd was, vond hij. Maar zodra hij boven was, vergat hij alles om zich heen. De dood was hem iets gewoons, een man met zijn functie kwam er geregeld mee in aanraking. Maar niet met een dode vrouw.... En het stoffelijk overschot in de kast was onmiskenbaar dat van een vrouw. Het lag lang uitgestrekt met het gezicht naar boven, de armen vlak langs het lichaam. Toen Floyd de kast wilde be treden, hield Dane hem tegen. Wacht nog even, zei hij. Laten we eerst eens rustig kijken. Ze is natuurlijk niet levend verbrand. Kijk maar eens hoe ze ligt. Als ze verbrand was Ik begrijp het niet, zei Floyd aarze lend. Waarom haar eerst vermoorden en dan haar lichaam proberen te verbranden. Dat is een intelligente vraag, Floyd! Dane keek om zich heen. Wanneer brak Lucy Norton haar been? —Vrijdagavond. Misschien Zaterdag morgen vroeg. Zijn er vingerafdruk-experts beschik baar?, Vroeg Dane na enige tijd. Wat zouden we hier moeten met zulke lui?, vroeg Floyd aggressief. Carl „Bobo" Olson is met 2 1/2 tegen 1 favoriet in de weddenschappen, die worden afgesloten op het duel om de wereldtitel middengewicht tussen de kampioen Olson en zijn uitdager Ray „Sugar" Robinson, dat Vrijdagavond in Chicago wordt gehouden. Robinson schijnt zich er weinig van aan te trekken dat er niet zo druk op hem wordt gewed. Vóór zijn „rentree" in de boksring heeft hij Olson al twee keer ver slagen; in 1950 door k.o. en in 1952 op punten. Weliswaar was dat in zijn glorie tijd, maar daar staat tegenover dat Olson op het ogenblik met moeilijkheden te kam pen heeft. Hij zit nog drie pond boven de gewichtslimiet van 72.574 kg, zodat hij dagelijks langdurige wandelingen moet maken. Verder is er een vroegere manager, die nog 500.000 dollar van hem wil hebben. COOOOOOOCOCOCOOOCX>DOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOC Richt uw licht een ander niet in het gezicht! j o Geen verblindend licht! Dat geldt zo wel voor de automobilist als voor u, wielrijder! Er wordt van u geëist, dat de lantaarn van uw fiets schuin naar omlaag ge richt is, want alleen zo verzekert u de veiligheid van de bestuurders, die u tegemoet komen. Verblinding betekent een sinister?! spelletje met het verkeersongeval. Wie wil het voor zijn verantwoording nemen? Vóórdat u moreel of door de rechter ter verantwoording geroepen zou wor- 8 den: 3 „Richt uw licht, 't is naastenplicht". g o En hoe staat het met uw achter- g lampje? Het is bekend, dat het dikwijls J '6 uitgaat, zonder dat de bestuurder het 3 i?weet- 8 8 Daarom: „Doe wel en zie zo nu en 3 dan eens om!" VERBOND VOOR VEILIG VERKEER I de rood-witten er daarna in om na een 14- 9 achterstand deze game met 2018 te winnen. Achterstand Ongetwijfeld was deze game-overwinning een stimulans voor Die Raeckse. Maar HVS liet zich niet ontmoedigen en na een 42 achterstand namen de HVS-ers een 84 voorsprong. Door goede smashes konden Jac. Molenaar c.s. de score weer in even wicht brengen en zelfs nog tot 128 uit lopen. HVS reduceerde de achterstand tot 1210 op welke stand Die Raeckse om time-out verzocht. De overwinning kwam echter niet meer in gevaar, ondanks het uitstekende werk van Clay aan de andere zijde van het net. Met 1510 kwam Die Raeckse in het bezit van een verdiende, maar zwaar bevochten zege. Bij Die Raeckse toonden Christianus, Hogervorst, De Nobel en Molenaar zich goede aanvallers; bij HVS moest de smash vrijwel alleen van Clay en Anthonissen komen. De HVS-ers bleven in dit opzicht wel beneden hun normaal spelpeil. HBCDie Raeckse HBC heeft in de hoofdklassewedstrijd tegen Die Raeckse (dames) weinig aanlok kelijk spel vertoond. De Heemsteedse da mes moesten het zonder mej. van Gelder stellen. Deze werd op onvoldoende wijze vervangen. HBC had vooral moeite met de goede serves van Gonnie Takken c.s. De tussenstanden werden 155, 1511, 9 —15 en 15—4. PSVH heeft de herenploeg van HBC re soluut terug gewezen in de eerste klasse en behield zelf de leiding. De ploeg van Hilterman kreeg klop met 1512, 1215, 155 en 1510. Als concurrent van PSVH heeft HVS 2 geen fout gemaakt en VC Haarlem met 158, 1215, 153 en 15— 12 verslagen. PSVH en HVS blijven voor lopig in de eerste klasse heren de beste papieren behouden. HVS (dames) is tegen PSVH niet verder dan een gelijkspel gekomen. Tussenstan den: 159, 159, 1315 en 815. Die Raeckse 2 won van de reserves van Velox met 15—10, 15—9, 4—15 en 15—6. De strijd om de leiding in de tweede klasse A tus sen de damesploegen van OVRA en OSS is ten gunste van OVRA uitgevallen: 31. De uitslagen De uitslagen van Woensdag luidden: Heren: Haarlem—HVS 2 1—3. HBC— PSVH 1—3. Raeckse—HVS 3—1. Gios— HBC 2 4—0. PSVH 2—Raeckse 2 0—4. OVRAVelox 2 40. BoruHaarlem 3 40. BlinkertRaeckse 3 31. Ready— WIK 3 1—3. Dames: Velox 2Raeckse 2 13. HBC— Raeckse 1—3. HVS—PSVH 2—2. PSVH 2 —HVS 2 4—0. OSS—OVRA 1—3. Vesmia —Velox 3 4—0. Gios 4—MHBS 2 0—4. SizoVVSH 4—0. HBC 4—Haarlem 3 3—1. We hebben hier geen misdaad ge kend sedert een van de kellners in het hotel een horloge heeft gestolen. En dat v/as twaalf jaar geleden. Dane begon te fluiten, maar zijn ogen dwaalden van links naar rechts en van boven naar beneden. De deurknop kon niets meer vertellen. Degene, die het li chaam gevonden had, had de knop be hoorlijk vuil gemaakt, zowel aan de bin nen- als buitenkant van de deur. Een dikke laag roet lag op de planken en op de nette stapels linnengoed. ("V Heb je haar ooit eerder gezien? vroeg Dane. Hoe zou ik dat nu kunnen zeggen? Zelfs haar eigen moeder.... In het dorp wordt niemand vermist. Dat is alles wat ik weet. Is er een camera? Er moeten een paar foto's genomen worden voordat ze wegge bracht kan worden. Luister nu eens, zei Floyd. Er is een oorlog aan de gang. Het laatste jaar heb ik geen stukje film te zien gekregen. Wat denk je dat het hier is? De F.B.I. in Washington? Dane antwoordde niet. Hij hoorde de wagen van de dokter voorrijden. Enkele ogenblikken later beklom de arts de trap. Jim Mason, Floyd's assistent, volgde hem op de hielen. De arts bleef stokstijf staan vlak voor de wijd geopende kastdeur. (Wordt vervolgd) Het zag er gevaarlijk uit voor de arme Jan Klaassen. Hij kon niet opstaan, want die nijdige hond had zijn jasje stevig tussen de tanden Toen sloop een zwarte kat langs hen heen. De hond liet Jans jasje los en keek grimmig op. „Wrrroem!"gromde de hond. „Wat zie ik daar... een kat?!" En opeens stormde hij, luid blaffend, achter zijn doodsvijand aan. Want een kat... dat was toch nog heel iets anders! Die kon hij niet zomaar laten lopen! Jan Klaassen keek hoopvol op, terwijl die twee om de hoek verdwenen... 21-22

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6