Achttien candidaat-leden van de UNO werden afgewezen Bonn: „principiële overeenkomst bereikt"; Parijs ontkent verbaasd Weerbericht I Eén Chinees veto lokte 15 Sovjet-Russische veto's uit A anmeldingsfo rmalier Overgangstijd voor liquidatie der Franse belangen Voortzetting overleg in Genève op wens van Indonesiërs Haarlems Dagblad ei Plotselinge ijzel stag neerde het verkeer Verenigde Staten stellen Rusland verantwoordelijk Kabinet van Jordanië is afgetreden Onenigheid over aansluiting bij het verdrag van Bagdad Saar wordt Duits - of is het al Het woord is aan Voor de Stille Armen 70e JAARGANG No 135 WOENSDAG 14 DECEMBER 1955 299e JAARGANG No 286 De Nederlands-Indonesische besprekingen Mevr. mr. J. M. Stoffels- Van Haaf ten Tweede Kamerlid Mr. Klaasesz candidaat Commissaris der Koningin Communistische partij op Cvprus verboden Slachtoffers van proeven met waterstofbommen Verdere stijging van temperatuur Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. "3" 1 11 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- I i I Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor |T^ 8 V I 1 1^1 IT I NI Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. I V J V J I I I I I J V A V A L I V Jj V J franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Na afloop van de informele bijeenkomst van Dinsdag is het volger de gemeenschap pelijke communiqué uitgegeven: „De leden van de Indonesische en Nederlandse dele gaties zijn Dinsdag bijeen geweest, zonder adviseurs, voor de eerste gedachtenwisse- ling over de overeengekomen agendapun ten. Voorts is gesproken over de plaats, waar de conferentie zal worden voortgezet. Besloten is, dat de beide delegaties op Vrijdag 16 dezer te Genève de tweede formele bijeenkomst zullen houden." Op Zondag 18 December zullen de Neder landse delegatieleden wegens andere ambtsbezigheden naar Nederland moeten terugkeren. Over de verdere gang van zaken zal vóór hun vertrek naar Nederland in Genève nader worden beslist, evenals over de vraag, welke Nederlandse minis ters in de loop van die week naar Genève zullen terugkeren. Inmiddels zullen in de komende dagen nog enkele informele ver gaderingen in Den Haag worden gehouden. Vandaag komen de beide delegaties om 15.00 uur weer bijeen. „Reizen en trekken" (Van onze parlementaire redacteur) Node heeft de Nederlandse delegatie toe gestemd in het door de Indonesische af- Een luchtfoto van een voor velen onbekend stukje Nederland, het polderland bij Lely stad. Men is druk bezig met de bouw van een schutsluis (links) en een gemaal (rechts). Het gemaal zal worden uitgerust met drie verticale centrifugaalpompen met dieselaandrijving. De totale capaciteit be draagt 2000 m3 per minuut. Er zijn in het gemaal verwerkt 2000 betonpalen, 19.000 m3 beton en 2000 ton betonijzer. (Aero Photo Nederlanc') Het KNMI gaf. Dinsdagavond een waar schuwing uit voor gladde wegen. In de loop van de avond was het gaan regenen, terwijl de temperatuur van de bodem nog onder nul was. Op de weg Haarlem-Den Haag reed een file van honderden auto's, die zich als gevolg van de gladheid met een snelheid van nauwelijks 15 km per uur voortbe woog. Tegen tien uur was de weg onberijd baar. De verkeersgroep van de rijkspolitie kreeg vele meldingen van „gekreukelde" auto's. Men kon in het Westen de ijzel niet af doende bestrijden; de gladheid was te snel ontstaan. De regen is niet doorgedrongen tot Oost en Noord-Nederland. Daar waren de we gen weliswaar berijpt door de mist, maar niet uitzonderlijk glad. Vooral het busver voer in stad en provincie Utrecht onder vond grote hinder van de spiegelgladde we gen. De bussen van de Nederlandse Buurt spoorwegmaatschappij moesten zelfs hun diensten enige tijd onderbreken op de lij nen UtrechtBilthoven en UtrechtAm sterdam. De bussen van „De Twee Provin ciën" ondervonden reeds vroeg in de avond overlast op de lijn Utrecht-Gorinchem. Tengevolge van de gladheid is omstreeks 12 uur een auto, bestuurd door de heer G. uit Arnhem, nabij het viaduct van Rijks weg 12 onder Driebergen, geslipt. De wa gen slipte naar de andere zijde van de weg, waar hij gekanteld bleef liggen. De be stuurder werd uit zijn benarde positie be vrijd en na door een arts behandeld te zijn naar het Zeister ziekenhuis overgebracht. Zijn verwondingen zijn niet van zeer ern stige aard. Enige tijd nadat de bestuurder uit de auto was gehaald, geraakte deze in brand en brandde uit. (Van onze parlementaire redacteur) Binnenkort zal mevrouw mr. J. ,M. StoffelsVan Haaften uit Haarlem haar intrede in de Tweede Kamer doen en aldus het aantal vrouwelijke afgevaardigden op tien brengen. Ir. H. J. Ankersmit (VVD) heeft ontslag genomen als Kamerlid, aangezien hij geen kans ziet om naast zijn particuliere functie nog voldoende tijd aan het Kamerlidmaat schap te wijden. Aangezien mevrouw StoffelsVan Haaf ten opvolgster is op de lijst, waarop ir. Ankersmit zijn zetel had gekregen, mag men als vaststaand aannemen, dat zij bin nenkort de opengekomen plaats in de frac tie van de VVD zal gaan bezetten. Zij is lid van de Provinciale Staten van Noordiholland, lid van de commissie van bestuur van de Provinciale Ziekenhuizen van Noordholland en voorzitster van de Vereniging voor Vrouwenbelangen, Vrou wenarbeid en Gelijk Staatsburgerschap. NEW YORK (Reuter/AFP) Nationalistisch China heeft in de Veiligheids raad zijn veto uitgesproken tegen toelating van Buiten-Mongolië als UNO-lid. Dit had tot gevolg, dat geen enkele van de voorgestelde candidaten werd toegelaten. De Sovjet-Unie sprak vijftien maal haar veto uit tegen toelating van alle niet-communistische candiclaten. Bij een slotstemming werden alle candidaturen verworpen. De resolutie van Nieuw-Zeeland en Brazilië inzake de gezamenlijke toelating van achttien nieuwe leden werd bij de slotstemming verworpen met vier tegen een stem, bij zes onthoudingen. Dit betekent dat Albanië, Bulgarije, Hongarije en Roemenië, die bij de eerste stemming waren aanvaard, ook waren afgewezen. Alle besluiten van de Veiligheidsraad moeten namelijk met minstens zeven stemmen vóór worden genomen. Er zijn in totaal zestien veto's uitge sproken. Een door Nationalistisch China tegen Buiten-Mongolië en vijftien door de Sovjet-Unie tegen Jordanië, Ierland, Por tugal, Italië, Oostenrijk, Finland, Ceylon, Nepal, Libye, Cambodja, Japan, Laos en Spanje alsmede tegen Zuid-Kor**a cn Zuid-Vietnam. De Amerikaanse afgevaardigde Lodge stelde de Sovjet-Unie voor het gebeurde verantwoordelijk. „Wij hadden zeventien nieuwe leden kunnen hebben", zei hij, „maar de Sovjet-Unie wilde alles of niets, met als resultaat dat wij niets hebben". AMMAN (Reuter) Het Jordaanse kabinet onder leiding van Said el Moefti heeft vandaag zijn ontslag ingediend na een crisis als gevolg van het Britse voor stel, dat Jordanië zich zal aansluiten bij het verdedigingsverdrag van Bagdad, aldus is uit regeringskringen te Amman vernomen. Koning Hoessein heeft Said el Moefti ver zocht in functie te blijven totdat een nieuw kabinet is gevormd. De opperbevelhebber van de Britse luchtstrijdkrachten in het Midden-Oosten, luchtmaarschalk Sir Claude Pelly, is te Cairo aangekomen, waar'hij een langdurig onderhoud had met de Egyptische minister van Oorlog, generaal Abdel Hakim Amer. Sir Gerald Templer heeft zijn vertrek uit Amman uitgesteld als gevolg van de kabi netscrisis. Vier ministers, die tegen de voorstellen van Sir Gerald zijn gekant zijn afgetreden. Groot-Brittannië, Pakistan. Turkije, Irak en Perzië zijn lid van het verdrag van Bagdad, dat ten doel heeft de verdediging van het Midden-Oosten te ver sterken. Egypte, Syrië, de Libanon en Saoedi-Arabië zijn er tegen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z(j die zich met ingang van 1 Januari 195G per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 December 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen De Russische vertegenwoordiger Sobolev noemde het tragisch, dat iemand die nie mand vertegenwoordigt (hij bedoelde de afgevaardigde van Nationalistisch China) een plan schipbreuk heeft doen lijden, dat met het geduld en de goede wil van allen was opgebouwd en dat de steun van de overgrote meerderheid in de UNO had. Nationalistisch China had bij wijze van amendement op de resolutie voorgesteld Zuid-Korea en Zuid-Vietnam als lid toe te laten. De Sovjet-Unie sprak in beide ge vallen een veto uit. De Sovjet-Unie had tevoren haar bezwa ren tegen een stemming over de resolutie van Nieuw-Zeeland en Brazilië laten va ren. Zij had gelijktijdig in de Veiligheids raad en in de Algemene Vergadering willen laten stemmen om te voorkomen, dat de voorgestelde vijf communistische candida- ten later door de Algemene Vergadering, waar geen veto kan worden uitgesproken, zouden worden afgewezen. De resolutie be paalde echter, dat de Algemene Verga dering zal worden aanbevolen de toelating der candidaten als één geheel te beschou wen. (Speciale berichtgeving) Naar wij vernemen behoort tot de candi daten die in aanmerking komen voor de benoeming tot Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. Mr. Klaasesz, die gouverneur is van vaardiging gewenste besluit om de confe rentie er een van „reizen en trekken" te maken. Deze Woensdagmiddag zou men nog weer eens in Den Haag een bespreking houden. Maar dan gaat het, aanvankelijk slechts voor een paar dagen, Genève- waarts. Daar zouden dan Vrijdag, Zaterdag en waarschijnlijk ook nog ten dele Zondag de ministers confereren, waarna de Excel lenties Luns, Van de Kieft, Zijlstra en Donker weer naar Den Haag zouden terug keren, aangezien zij daar de volgende week in de Kamers aanwezig moeten zijn. On derwijl kunnen natuurlijk wel deskundigen nog een en ander met elkaar overleggen, maar overigens is de kans vrij groot, dat hervatting van het ministers-overleg pas begin Januari in Genève zal geschieden. Bijster praktisch is dit niet, doch om meer dan één reden schijnen de Indonesische gedelegeerden toch bepaald op een derge lijke gang van zaken gesteld te zijn. In de eerste plaats speelt hierbij een gevoels element een rol, dat vooral ook samen hangt met beduchtheid voor kritiek in Dja karta bij de andere partijen, wier steun uiteindelijk onontbeerlijk zal zijn om, in dien er overeenkomsten tot stand komen, de instemming bij een meerderheid in het nieuw gekozen Parlement te verkrijgen. Men vergete niet, dat de Indonesische dele gatie op het ogenblik alleen uit aanhan gers van de Masjoemi bestaat! Een andere overweging zou nog zijn, dat men in Ge nève wat ongestoorder zou kunnen werken dan in Den Haag, omdat hier het klinkt ietwat wonderlijk de pers er te dicht met haar neus op zou zitten. Alsof er in Genève helemaal geen pers zou bestaan. Het is natuurlijk nog te vroeg om te kun nen bevroeden of de conferentie inderdaad praktische resultaten zal opleveren, maar dat er zich tal van moeilijkheden zullen voordoen, ziet men in het Indonesische kamp niet minder dan in dat van de Neder landse delegatie ter dege in. Het is voors hands uitgesloten te achten, dat de Indone sische delegatie vóór Januari nog naar Djakarta op en neer zou reizen. NICOSIA (Reuter) De communisti sche partij op Cyprus is buiten de wet ge steld. Hetzelfde geldt voor drie nevenorga nisaties, de communistische jeugdbeweging, de communistische boerenbond en de com munistische vrouwenorganisatie en het partijblad. Zoals in het Wereldnieuws van heden staat vermeld is in de afgelopen, nacht in het hoofdkwartier, de drukkerij en in andere kantoren van de partij huiszoe king gedaan. Ongeveer dertig vooraan staande communisten werden in hechtenis genomen. Onder hen bevindt zich de 47- jarige leider der partij, Ezekieas Papaioan- nu. Ook de burgemeesters van Limassol en La car na zijn gearresteerd. De Britten beogen met deze maatregel een einde te maken aan de groeiende in vloed van de communisten in de beweging Suriname en zijn functie op 1 Januari zal op het eiland, die aansluiting bij Grieken neerleggen, werd op 5 Februari 1907 te ijlst geboren. Hij studeerde aan de Gro ningse universiteit en aan de Sorbonne te Parijs. In 1946 bekleedde hij de functie van tweede secretaris van de UNESCO, in 1947 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Wageningen, waarna hij in 1949 als gouverneur naar Suriname vertrok. land zoekt. De communistische partij heeft bekend gemaakt, dat een drie maanden ge leden begonnen inzamelingsactie een be drag van omstreeks 115.000 gulden heeft opgebracht. Een maand tevoren was mee gedeeld, dat het aantal leden van de partij in twee maanden verdubbeld was tot onge veer zesduizend. De beweging won vooral veel invloed in de vakbeweging. PARIJS (United Press) „Frankrijk en Duitsland zijn in principe overeen gekomen, het omstreden Saargebied tot Duitsland te laten terugkeren", zo heeft een Duitse woordvoerder Dinsdagavond te Parijs gezegd. Hij deelde mede dat beide regeringen voorts overeen gekomen waren om gedurende een overgangsperiode de franse economische belangen in het Saargebied (dat sinds het einde van de tweede wereld oorlog economisch aan Frankrijk verbonden is) te handhaven. Hü maakte verder bekend, dat de onderhandelingen tussen Parijs, Bonn en Saarbriicken over de rege ling van politieke aansluiting van het Saargebied tot Duitsland in Januari een aan vang zouden nemen. De Duitse woordvoerder zei, dat de mi nisters Pinay en Brentano „opnieuw het standpunt van hun regeringen bevestigd hadden, dat het resultaat van het op 23 October gehouden plebisciet in Saarland gerespecteerd diende te worden". De Franse regering heeft er volgens hem geen twijfel over iaten bestaan, dat zij het inzicht van de regering in Bonn deelde, dat de overweldigende meerderheid van de Saarlanders, die tegen het voorgestelde Europese statuut stemden, tevens voor te rugkeer tot Duitsland gestemd hadden. „Beide regeringen verwachten, dat het nieuwe parlement van Saarland en de nieu we regering welke a.s. Zondag zullen worden gekozen een oproep zullen doen tot het voeren van onderhandelingen tussen Parijs, Bonn en Saarbriicken over de te rugkeer van Saarland tot Duitsland", aldus de woordvoerder. De woordvoerder zeide, dat de Franse economische belangen gedurende „een overgangsperiode" gehandhaafd zouden blijven, daar de nauwe economische ban den en de bestaande muntunie tussen Frankrijk en Saarland niet plotseling be ëindigd konden worden. Hij bracht echter een artikel van de hand van de voormalige Franse ambassadeur in West-Duitsland, André Francois Poncet, in herinnering dat onlangs in de „Figaro" is verschenen en waarin Poncet duidelijk ver klaarde, dat wanneer Saarland weer poli tiek deel van Duitsland zou gaan uitmaken het onmogelijk zou zijn om de economische banden tussen het Saargebied en Frankrijk in stand te houden. Verder waren beide regeringen volgens de woordvoerder overeen gekomen, dat de nieuwe oplossing van het Saarprobleem de terugkeer van het gebied tot Duitsland niet tot stand zou kunnen worden ge bracht door unilaterale of bilaterale stap pen van de zijde van Saarland of Saarland en Duitsland, maar dat hiervoor de toe stemming van Frankrijk noodzakelijk zou zijn. CHICAGO (A.F.P.) Een Amerikaanse marine-arts, Eugene Cronkite, heeft mee gedeeld, dat van de 64 inheemsen van de Marshalleilanden die na de waterstofbom- proeven van Maart 1954 onder medische controle staan, negentig percent heeft ge leden aan huiduitslag en vroegtijdige kaal hoofdigheid. Na een jaar verkeerden deze personen, die zijn blootgesteld geweest aan radio-actieve regen, evenwel voor het merendeel in goede gezondheid. Toen hem gevraagd werd of dit alles neerkwam op een overeenkomst in beginsel van Frankrük en Duitsland om Saarland tot Duitsland te laten terugkeren, terwijl terzelfdertijd Franse economische belangen in het industriegebied ontzien zouden wor den, antwoordde de woordvoerder: „Ja, daar komt het op neer". Hij herinnerde eraan, dat een artikel in de West-Duitse grondwet het opnemen van Saarland in de West-Duitse bondsrepubliek technisch en wettelijk mogelijk maakte. Een Franse woordvoerder echter ontken de dat er tussen de beide landen overeen stemming zou zijn bereikt over teruggave van de Saar aan Duitsland. De Franse woordvoerder zeide dat zijn verklaring een „formele ontkenning" was. „Eeuwenlang is de Saar de twistappel geweest tussen Frankrijk en Duitsland. Zwakte van de kant van de Franse rege ring betreffende deze kwestie zou een ex plosieve campagne in de Franse verkiezin gen ten gevolge hebben. Toen de Duitse woordvoerder het nieuws over de Franse ontkenning had gehoord, zeide hij slechts dat hij niets toe te voegen had aan hetgeen hij reeds had gezegd. In de verklaring van de woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenland se Zaken werd het volgende gezegd: „Er zijn onjuiste berichten verspreid door een buitenlands agentschap omtrent de recente besprekingen tussen minister Pinay en de heer Von Brentano. Men zij er aan herinnerde dat deze besprekingen slechts van inleidende aard zijn wegens ae huidige omstandigheden. Pas na de Franse verkiezingen, dus in de loop van Januari, zullen de Frans-Duit se onderhandelingen over de Saar kunnen worden geopend". In Franse kringen betoonde men zich uiterst verbaasd toen men de Duitse ver klaring over „een overeenkomst in princi pe" had vernomen. Men wees er op dat de besprekingen nog gaande waren en dat het uiteindelijke resultaat pas later bekend zou zijn. Bovendien zou de Franse regering nooit een dergelijke beslissing nemen aan de vooravond van nationale verkiezingen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Ernest Hello: De grote critiek leeft van bewon dering, de kleine van chicanes. 7e verantwoording A. D. v. S. 2,50; „Pruimtabak" 10,H. 1000,T. ƒ10,—; Mej. A. E. ƒ5,—; Dames R. ƒ5,—; J. T. ƒ25,—; M. S. ƒ10,—; J. B. ƒ10,Cultureel Clubje ƒ5,—; P. B. ƒ5,—; D. G. ƒ2,50; Hansje en Leslie ƒ1,G. 1,Heb uw naasten lief als u zelve 1,50; S. H. ƒ2,50; W. L. B. ƒ10,—; Z. B. ƒ2,50; H. B. 2,50; W. H. R. ƒ10,—; Toon ƒ6,—; Abonné ƒ2,50; N. N. ƒ2,50; B. v. K. ƒ5,—; Dr. X. ƒ100,—; Dr. F. A. d. G. ƒ20,—; E. V. 10,—; A. D .S. 10,—; Mevr. F. W. 10,—; T. J. W. v. O. ƒ10,—; P. C. S. ƒ10,—; J. T. ƒ10,—; S. d. H. ƒ10,—; E. C. S.—v. d. W. ƒ10,—; P. F. ƒ10,—; A. H. ƒ5,—; G. K. ƒ5,—; „Polly" ƒ5,—; W. K. ƒ5,—; J. M. F. K. ƒ5,—; F. M. S. ƒ5,—; P. H. R. ƒ5,—; J. B. S. ƒ5,—; Mevr. P. E. v. M. ƒ5,—; E. M. ƒ3,—; Mr. H .E. P. ƒ2,50; J. G. F. ƒ2,50; Mevr. M. M. L.P. ƒ2,50; Mevr. H. C. W. ƒ2.50; K. F. M. ƒ2,50; Mevr. C. S.—Z. ƒ1,—. Dagtotaal 1408,50. In het geheel is thans bij ons blad binnen gekomen een bedrag van ƒ4762,66. Giften kunnen worden afgegeven aan onze kantoren Grote Houtstraat 93, Rijksstraat weg 2, Haarlem en Kennemerlaan 186, IJmuiden of worden overgeschreven op postgiro 273107 onder vermelding „Voor de Stille Armen". Door het comité ontvangen: H. O. Zn. N.V. ƒ10,—; J. A. B. Zn. ƒ5,—; fa. J. H. 50,Mevr. H. L. T.Z. 10,Mevr. A. W.—A. ƒ5,—; D. H. H. 20,—; Mr. K. v. H. 20,—; B. F. 25,—; G. M. ƒ10,—; Mode- mag. F. ƒ5,—; Kousentf. H. ƒ100,—; W. BI. Czn. Aann. Mij. ƒ400,—; S. D. ƒ2,50; N.V. Woninginr. B. ƒ25,—; A. E. I. M. ƒ20,—; J. N. ƒ5,—; Drukk. J. ƒ25,—; K. d. J. f5,—; J. M. B. 25,—; F. M. A. ƒ10,—; J. D. D. P. ƒ100,—; H. O. P. 2,50; J. N. ƒ2,50; N.V. „H" ƒ10,—; ir. R. H. ƒ5,—; Fa. W. V. Zn. ƒ25,—; Fa. A. V. ƒ5,—; Apoth. K. 10,—; N. N. 25,—; Mevr. E. A. G. d. M.— d. K. 15,—; J. K. ƒ2,50; J. T. ƒ10,—; N. v. Br. Co. ƒ25,—; MHF ƒ500,—. De Bilt: Voorafgegaan door uitgebreide wolkenschermen begon gisteravond zach tere lucht uit Frankrijk ons land binnen te dringen. Daarbij viel regen bij tempe raturen om het vriespunt, hetgeen tot gladheid van de wegen leidde. De dooi bereikte vanmorgen vroeg het Noord-Oos ten van het land. In de zachte lucht ont stond bij de Golf van Biscaje een nieuwe storing, die, in diepte toenemend en voor afgegaan door een flinke regenzone, van morgen Engeland binnendrong. Deze depressie, die een randstoring is van een uitgestrekt lagedrukgebied op de Oceaan, zal de wind in ons land uit het Zuiden doen aanwakkeren en de regen kansen weer doen toenemen. De tempe raturen zullen verder stijgen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand c ra o a raS *.2 £2 zS Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VI. Z.-Limb. licht bew. onbewolkt nevel zwaar bew. motregen regen motregen geheel bew. onbewolkt regen regen nevel geheel bew. half bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. nevel nevel geheel bew. geheel bew. mist geheel bew. geheel bew. motregen geheel bew. geheel bew. half bew. zwaar bew. windstil NW windstil ZZO ZO ozo zo ZZO z ZZO ZZO ZO NW OZO OZO windstil zo NNO windstil ZZO OZO windstil -20 -16 0 -15 0 -1 0 6 10 9 2 5 9 0,7 11 0,7 0 0 10 0 -5 0 -2 0 -3 0,4 1 3 0 4 -1 -6 10 mat. ZZO 1 2 mat. ZO 3 3 mat. ZO 5 3 mat. ZZO -0 I matige ZO 2 1 matige ZO 1 1 mat. OZO 2 0,5 matige Z 6 1 Neerslag laatste 24 uur. 03KOCCCCOCCCCCOXKVXCCOCCOOKXMOCO: ZACHTER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veel bewolking met tijdelijk enige regen. Matige tot krachtige aan de kust nu en dan harde Zuidelijke wind. Verdere stijging van temperatuur. 15 December Zon op 8.43 uur, onder 16.30 uur. Maan op 9.31 uur, onder 17.42 uur. Maanstanden 14 Dec. 8.07 uur: Nieuwe maan 22 Dec. 10.39 uur: Eerste kwartier 29 Dec. 4.44 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 14 December Hoog water: 3.44 en 15.56 uur. Laag water: 11.39 en 23.59 uur. Donderdag 15 December Hoog water: 4.22 en 16.32 uur. Laag water: 12.18 en uur. oocoooooocococooc

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1