Woningbouw moet sterker geïndustrialiseerd worden Van Lent's Autobedrijven Honderden Haarlemse bejaarden genoten van Kerstbijeenkomsten Kort en bondig Vier maanden tegen chauffeur van vrachtauto geëist Stallingruimte KerstroElades In Concertgebouw, Cultura en St. Bavo Amsterdamse Beurs Na botsing op Herenweg Bovendien vijf jaar ontzegging van bevoegdheid tot rijden Bloemendaal Negen maanden wegens diefstal in Stoops Bad Vonnis van tien maanden wegens dronken rijden BelgischNederlandse schrijfwijze-commissie ingesteld Kerstmatinee van Jeugdkoor „Inter Nos" Ver. Huisvrouwen vierde Kerstfeest Het was weer even glad in Haarlem Kersttentoonstelling bij „Vondelkwartier" Commissie-Holt adviseert tot instelling van „Bouwkundig-Economisch-Instituut" Remmen werkten alleen na vier keer pompen Scheepvaart WOONHUIS met GARAGE te koop gezocht voor personenauto LEES^PECIALIST DONDERDAG 22 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De afdeling Haarlem van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers heeft Woensdag middag in het Haarlemse Concertgebouw ongeveer twaalfhonderd bejaarden uit Haarlem en naaste omgeving al vast in de juiste kerst-stemming gebracht. De middag werd geopend door de presi dente, mevrouw J. van Nispen-van Wely, die in haar openingswoord onder meer zei, dat de vele lichtjes van thans in de stad en in huis zeer zeker mooi zijn, maar dat men zich daardoor niet mag laten afleiden. Men moet in deze tijd dat kleine lichtje zoeken, dat eens in de stal van Bethlehem gebrand moet hebben. Dat lichtje moet deze dagen ook in onze harten branden. Later op de middag verscheen de presi dente opnieuw op het toneel, om de kerst vertelling „De kerstroos" van Selma La- gerlöf te vertellen, waarnaar in ademloze stilte werd geluisterd. De zang op deze middag werd verzorgd door het dameskoor van de Nederlandse Protestantenbond in Haarlem-Noord onder leiding van mejuffrouw K. Nederkooim. Het koor zong met pianobegeleiding van mevrouw J. Neuman onder meer de Kerst cantate van Catharina van Rennes en drie kerstliederen: „Kom nu, gij herders", „Uit de hoge hemel daalt hij neer" en „O kerst nacht schoner dan de dagen". Na de pauze, waarin allen werden ge- tracteerd op een kopje melkchocolade-met- wat-erbij, voerde een groep jongeren van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale onder leiding van mejuffrouw S. Hogen- doorn op het kerstspel „De herdertjes la gen bij nachte" van Joh. E. Kuiper, waar van het muzikale gedeelte werd ingestu deerd door mejuffrouw M. Wezelenburg. Bovendien werd aan deze middag mede gewerkt door de organist Paul Chr. van Westering, die met een aantal bekende kerstliederen de zaal tot zingen noopte. Bejaarden van het NVV in Cultura bijeen De afdeling Haarlem van de Vrouwen bond van het N.V.V., heeft Woensdagmid dag voor de bejaarde leden van het N.V.V. in gebouw „Cultura" een kerstbijeenkomst gehouden,welke des avonds door een kerst bijeenkomst van de leden van de Vrouwen bond gevolgd werd. Na de openingswoorden door mevrouw C. van de Berg-Dikmans bracht het dames koortje van de Vrouwenbond het N.V.V.- lied en enkele andere liederen ten gehore, waarna de heer B. Hogeweg op gevoelige wijze voordroeg „De roden roepen" van Adama van Scheltema en een gedicht uit de bundel „Elementen" van Garmt. Stuive ling en tenslotte „De legende van de derde duif" van Stefan Zweig. Het hartelijk ap plaus dat hierop volgde was een enthou siaste en verdiende beloning voor de boeiende wijze waarop de heer Hogeweg zijn voordracht hield. Enkele dames speelden een schetsje ge naamd „Spiegeltje, spiegeltje aan de wandeen moraliserend toneelstukje waarin het spiegeltje, dat ook de boze stiefmoeder van Sneeuwwitje al parten speelde, de oorzaak van veel onenigheid was. Na de pauze trad de heer Hogeweg nog eenmaal voor het voetlicht met een frag ment uit het boek „Het taaie ongerief" van Theo Thijssen. Ook deze, thans humoris tische, voordracht oogstte veel succes. De spreker op deze kerstbijeenkomst was de heer P. W. Voskuilen, voorzitter van de Haarlemse Bestuurders Bond. De heer Voskuilen gaf een overzicht van de loon politiek zoals die op het ogenblik gevoerd wordt en waaraan onlangs een looncongres van het N.V.V. werd gewijd. „Deze loonpolitiek raakt ook de belangen van de bejaarden" zei de spreker, die voorts de belofte uitsprak dat het N.V.V. met alle haar ten dienste staande middelen er naar zal streven de bejaar den een onbezorgde oude dag te verzeke ren. Sprekend over de aanstaande viering van het vijftigjarig bestaan van het N.V.V. zei de heer Voskuilen dat de strijd die in deze afgelopen halve eeuw door velen ge voerd is, zijn vruchten heeft afgeworpen. Hij memoreerde voorts de geleidelijke ver- In de zaak tegen de 19-jarige koper gieter, die veertien dagen geleden terecht stond, verdacht van een serie diefstallen uit de kleedhokjes van Stoops bad, is hedenmorgen door de Haarlemse recht bank een gevangenisstraf van negen maan den met aftrek, waarvan vier voorwaar delijk uitgesproken. De officier van justitie had geëist, dat de zaak zou worden geschorst voor een onder zoek naar de mogelijkheid tot plaatsing in een jeugdgevangenis, en, zo de rechtbank daartoe niet mocht besluiten een gevange nisstraf van tien maanden, waarvan zes onvoorwaardelijk en vier voorwaardelijk. Een Haarlemse koopman, die enkele hor loges had gekocht, werd wegens heling veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Tijdens de behandeling had hij ontkend begrepen te hebben, dat de horloges van diefstal afkomstig waren. Conform de eis heeft de Rotterdamse rechtbank de 32-jarige landbouwer A. K. B. uit Rozenburg veroordeeld tot' tien maanden gevangenisstraf en vijf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Op tien October had hij met zijn auto 's morgens omstreeks zes uur onder de ge meente Zwartewaal een paard en wagen aangereden, terwijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde. Een man, die op de bok zat werd hierbij zwaar gewond. B. was na het ongeluk doorgereden. Ter uitvoering van het door de Neder landse en de Belgische regering gezamen lijk genomen besluit een beperkte gemeng de commissie in te stellen waaraan zal worden opgedragen na te gaan welke bas taardwoorden in aanmerking komen om op de scholen uitsluitend in de progressieve spelling te worden geschreven, heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen de Nederlandse delegatie der Nederlands-Belgische commissie voor de bastaardwoorden ingesteld. Dfc heer J van der Meulen te Heem stede, directeur van de Rijkskweekschool te Haarlem, behoort tot de leden der Ne derlandse delegatie. betering van arbeidsvoorwaarden, waarbij hij uitging van de toestand waarin de ar beiders in 1889 verkeerden. „Bij het totstandkomen van deze ver beteringen is het N.V.V. de stuwende kracht geweest" meende de spreker. Thans mogen wij terugzien op een groot aantal wetten en voorzieningen die de positie van de arbeider in vele opzichten beschermen. De heer Voskuilen gaf voorts uiting aan zijn misnoegen over een eventuele vrije loonpolitiek. „Wij willen een gerechtvaar digd aandeel in het nationale inkomen", zo zei hij. Tenslotte zei hij dat het N.V.V., waarvan vele pioniers in deze zaal bijeen waren, veel te danken heeft aan het werk en de wil van deze oude strijders en hij verzekerde hen dat dit niet vergeten zou worden. Bond van Ouden van Dagen in Sint Bavo Ook de kerstavonden die de afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Ouden van Dagen deze week voor haar leden ge houden heeft, mochten er zijn. De grote zaal van het gebouw Sint Bavo was tel kenmale geheel gevuld, een bewijs, dat de avonden van deze Bond in wijde kring een goede klank hebben. De Tiroler Alpenkapel „De Alpenroos" die aan deze avonden zijn medewerking verleende, heeft de vele bejaarden onge twijfeld enkele genoeglijke uren bezorgd. De leden van deze kapel, in kleurrijke Ti roler costuums gestoken, brachten een bont vrolijk programma van marsen, walsen, drink- en schuttersliederen, waarbij een van hen op vlotte en geestige wijze de conférences verzorgde. Vreneli Bauer en Peter Schaefer demonstreerden op succes volle wijze hun jodelkunst in allerhande pittige en dromerige melodieën en tevens oogstten ook een „Schuplattler" dansend, bekoorlijk paar en een meisje van zes jaar dat met een helder stemmetje en kordate maniertjes een liedje kwam zingen, veel succes. De dirigeerwedstrijd, waarbij enkele be jaarde dames uit de zaal uitgenodigd wer den de kapel voor een korte poos te komen dirigeren, bracht grote hilariteit met zich mee. De bejaarden kunnen terugzien op een aantal zeer geslaagde bijeenkomsten, waar van het vlotte en gezellige „Alpenroos"- programma hen nog lang een prettige herinnering zal zijn. Katholieke bejaarden Ook 's middags was er een kerstfeest in gebouw St. Bavo geweest: voor leden van de Rooms-Katholieke bond van bejaarden en gepensionneerden. Voor de zang zorgde hier het knapenkoor van de St. Liduina- parochie uit Haarlem-Noord, dat een ne gental kerstliederen liet horen. Kapelaan K. van Zijp van de St. Joseph- kerk aan de Jansweg, hield vervolgens een toespraak in de geest van Kerstmis. Na de pauze, waarin versnaperingen waren uit gedeeld. voerden dames van de K.A.V. van de St. Liduinaparochie een Mariaspel op. Na afloop van deze middag werd alle aan wezigen een kerstbrood aangeboden. Tweede Kerstmiddag zullen 250 meisjes en jongens aangesloten bij „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem, een kerstconcert geven. Een gedeeltelijk nieuw programma brengt Nederlandse, Duitse, Franse en Engelse kerstliederen. De jonge begaafde harpiste Vera Badings zal enige werken spelen en het koor begeleiden bij de uitvoering van Benjamin Britten's Cere mony of Carols. Verder zal de tenorzanger Han le Fèvre medewerking verlenen. Mej. Emmy van Eden zal begeleiden. Verschil lende jongens en meisjes uit het koor zul len soli zingen. Het is een goede gedachte van het be stuur van de afdeling Haarlem van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen tegen Kerstmis een bijeenkomst te houden. Dat de leden dat op prijs stellen bleek Woensdagmiddag in het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden aan de Jacobstraat, waar vele dames bijeen ge komen waren om het Kerstfeest te vieren. De afdeling kan zich verheugen over een goed zangkoor, dat op een bijeenkomst als deze op uitstekende wijze medewerking kan verlenen. Onder leiding van mejuf frouw Cor Igesz zong het koor een aantal Franse en Nederlandse kerstliederen. De voorzitster, mevrouw A. Hamaker- Willink, had een kort inleidend woord ge sproken en het Kerst-evangelie uit Lucas 1 voorgelezen. Medewerking verleende mevrouw De Knocke van der Meulen-Van Ingen uit Amersfoort met voordracht. In het eerste gedeelte droeg zij werken voor, o.a. van H. C. Andersen, waardoor zij de bezoek sters in een sfeer bracht van voor de kerst tijd. Later declameerde zij twee kerstge dichten en vertelde zij het verhaal „De heilige nacht" van Selma Lagerlöf. Met grote aandacht werd haar voordracht aan gehoord. De dames zongen enkele kerstliederen. Voor begeleiding zorgde mevrouw Truus Mondriaan-Ligthart, die het hare er toe bijdroeg, dat van een goede kerstmiddag gesproken kan worden. In de afgelopen nacht, maar vooral van morgen vroeg is het op verscheidene plaat sen in Haarlem en omgeving weer glad ge weest. De Haarlemse reinigingsdienst werd reeds om twaalf uur vannacht attent ge maakt op gladheid van de Leidsevaart en het Noorder Buitenspaarne, zodat een klein ploegje toen op pad is getogen om hier en daar wat zand en zout te strooien. Om half acht vanmorgen trokken vijf zand- auto's er op uit, omdat toen inmiddels meer klachten waren binnengekomen. Ook de reinigingsdienst in Bloemendaal rukte vanmorgen uit met vier auto's. Toen hadden de mannen van de veegdienst de gevaarlijkste bochten en kruispunten reeds bewerkt met het zand uit de ongeveer tach tig bakken, die in de gemeente Bloemen daal langs de kant van de weg staan. Rijkswaterstaat kreeg om kwart voor ze ven de eerste waarschuwing binnen, betref fende de weg van Haarlem naar Velsen. Spoedig bleek toen, dat ook de weg naar Bennebroek glad was geworden. De bussen van de N.Z.H. in Haarlem en naaste omgeving hebben weinig vertaging door de gladheid ondervonden. Evenals de vorige keer moesten nu evenwel de bus sen uit Leiden het opnieuw ontgelden. Men werkte in Leiden met ongeveer drie kwar tier achterstand, zodat ook de bollenstreek af en toe wat lang op de bussen moest wachten. De speeltuinvereniging „Vondelkwartier" in Oud-Schoten heeft in haar clublokaal aan de Vergierdeweg haar jaarlijkse kerst tentoonstelling geopend. De door de kin deren in de leeftijd van vier tot en met veertien jaar uit papier, carton, hout, klei, metaal, pitriet en allerlei lapjes stof ver vaardigde werkstukjes warén op Alleraar digste wijze op verschillende tafels en aan de wanden gerangschikt. Ook de zaal was tot een gezellige tentoenstellingsruimte in gericht. Een van de leden van de winter- clubwerkcommissie, welke deze tentoon stelling heeft georganiseerd, vertelde ons, dat de kinderen onder leiding van hun clubleider of clubleidster ieder jaar op nieuw met veel plezier voor de kerstten- toonstelling werken. Na afloop hiervan mo gen zij de door hen gemaakte werkstukjes mee naar huis nemen. Talrijke ouders en vertegenwoordigers van het Haarlems Speeltuinverbond, de Vereniging van Han denarbeid, afdeling Haarlem, het Wijkco- mité „Oud-Schoten" en bestuursleden van zusterverenigingen gaven blijk van hun be langstelling. Een door het partijbestuur van de KVP ingestelde commissie heeft een onderzoek ingesteld naar middelen tot verhoging der woningproductie. De commissie, die onder voorzitterschap stond van de Haarlemse bouwmeester prof. G. H. M. Holt werd op 27 Juli van dit jaar geïnstalleerd. Na een algemene beschouwing over het woningvraagstuk formuleert de commissie 20 conclusies. Een daarvan behelst de suggestie, een „bouwkundig economisch instituut" in te stellen, dat, zo nodig in samenwerking met de overheid, de vraagstukken kan bestu deren, die samenhangen met een ombui ging in industriële zin van de woningbouw. Daarbij hoort de aanvaarding door op drachtgevers en ambtelijke instanties van door normalisering en standaardisatie be reikbare vereenvoudiging van typen en toepassing van grote „prefabricated" bouwonderdelen. Voorts wordt voorgesteld het stichten van machineparken bestemd voor verhuur aan kleinere ondernemers. Zo nodig zou de overheid hierbij steun kunnen verlenen. In de conclusies van het rapport wordt ook de gedachte geopperd over te gaan tot het bouwen van zogenaamd „satelliet dorpen", op zo'n wijze, dat per jaar min stens 5000 woningen extra gebouwd wor den. Voor de bouw van deze satelliet dorpen, die men zich denkt in de nabij heid van kleinere gemeenten, zouden ar beiders ingeschakeld moeten worden uit die streken van het land, waar dit kan ge schieden zonder de woningbouw ter plaatse te schaden. Voorts denkt men aan de tewerkstelling van cursisten van de rij kswerkplaatsen. Wat de inschakeling van de rijkswerk plaatsen in het algemeen betreft, conclu deert het rapport, dat het aantal adspi- rant-bouwvakarbeiders door verhoging van de loondervingsvergoeding tijdens de scho lingsperiode kan worden bevorderd. Dit geldt ook voor leerlingen van ambachts scholen en jongemensen, die in het leer lingenstelsel werken. Het contingenteringsbeleid zou men wil len wijzigen in die zin, dat het gehele bouwcontingent voortaan direct aan de gemeenten wordt toegewezen. Andere aanbevelingen uit het rapport luiden- langer werken in de zomermaan den en een fiscale stimulans daartoe, een „hardheidstoeslag" voor werk onder on gunstige weersomstandigheden, bouw van houtrijke woningen en stimulering van de bouw door particulieren onder voorwaar de, dat een bepaald deel van de door deze ondernemers te bouwen woningen be stemd is voor verhuur in de lagere huur- klassen. 3-3% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 99 99% 343% 317 268% 38Ó 480 305 360% 348% 204% 382% 263% 679 654% 137% 207% 195%" 260% 149% 151 332% 250 266 257 72% 163% 57% 137% 62 »i/ie 33% Openings koersen 99i/ie 99% 345% 317 268 382 480 304 361% 349% 204% 385 263 685 660 137 209% 196 260% 149% 151 333 249% 266%" 257 73% 164% 58 140 65 33% „Ik vond het zo naar om er steeds weer opnieuw over te beginnen tegen mijn baas en daarom zei ik maar niets meer als ik met die wagen weg moest", zo verklaarde hedenmorgen een 23-jarige chauffeur uit Hillegom. „Die wagen" was op 9 Septem ber jongstleden in volle vaart op de hoek van de Herenweg en de Koediefslaan tegen een stilstaande personenauto opgereden, waardoor een inzittende zwaar gewond werd. En de chauffeur hoorde een ge vangenisstraf van vier maanden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor vijf jaar tegen zich eisen. „Ik kwam uit de richting Haarlem de Herenweg afrijden en stond op de linker helft van de rechter-rij baan stil om de Koediefslaan in te rijden. Ik heb eerst een aantal auto's uit de richting Den Haag laten voorbijgaan", zo sprak als getuige de bestuurder van de personenauto. „En verder?", vroeg de president. „Ik lag in het ziekenhuis", vervolgde de getuige. „Wat er in die tussentijd is ge beurd, kan ik echt niet vertellen". Er waren echter meer getuigen: een kunsthandelaar uit Aerdenhout, die, uit de richting Den Haag komende, voor het kruispunt Koediefslaan stopte om de per sonenauto voorrang te verlenen op het moment, dat de uit de richting Haarlem komende vrachtauto, bestuurd door de verdachte, er van achteren tegen aanreed. Door de kracht van de aanrijding werd de personenauto tegen een muur ter zijde van de weg geslingerd. De chauffeur van de vrachtauto erkende, dat er van alles aan deze wa gen mankeerde. Hij moest eerst vier keer pompen om druk te krijgen ten einde te kunnen remmen en had niet temin volgens ooggetuigen met een snelheid van minstens zestig kilometer gereden. Hij had uitsluitend aandacht gehad voor een stilstaande N.Z.H.-bus bij de halte voorbij de Zandvoortse- laan en daardoor de voor hem op de weg staande personenauto pas op het allerlaatste moment gezien. Aan de vrachtauto bleek later bij een on derzoek nog veel meer te mankeren; het stuur had bijvoorbeeld een zeer aanzien lijke speling. De officier van justitie, mr. u-. W. F. van de Valk Bouman, kondigde aan dat hij ook de eigenaar van de vrachtauto, de chef van de verdachte, zou laten vervolgen omdat hij zijn werknemer met een derge lijke wagen de weg had opgestuurd. Hij achtte het een gelukkg toeval, dat de toe stand van de wagen niet meer en nog ern stiger ongelukken had veroorzaakt, gezien het feit, dat deze helemaal door de Haar lemse binnenstad was komen rijden. „Bo vendien moest de verdachte langs al die kruispunten van de Herenweg zonder de te kunnen volstaan en hij eiste daarom vier maanden gevangenisstraf en een ont zegging van de bevoegdheid tot autorijden voor vijf jaar. In antwoord op vragen van de president antwoordde de verdachte, die een zeer verslagen indruk maakte, dat hij al eens eerder een ongelukje met dezelfde auto in Amsterdam had gehad. Hij had over de toestand van de wagen wel geklaagd te gen zijn patroon, maar deze reageerde met een „jullie kosten me veel te veel geld" en daarom had hij zijn klachten maar niet herhaald. Op de vraag of hij geen andere patroon kon krijgen, ant woordde de chauffeur, dat hij door zijn afkeuring voor de militaire dienst al bij verschillende bedrijven een nul op het re quest had gekregen.- De lange ontzegging uit de rijbevoegd heid achtte de verdachte zelf volkomen gerechtvaardigd. Hij zeide ook ander werk te zullen gaan doen doch vroeg clementie wat de gevangenisstraf betreft omdat hij kostwinner is. De rechtbank zal op 5 Januari uitspraak uitspraak doen. toch reed hij met een flinke snelheid. Dit toont toch wel een mentaliteit die deze verdachte volkomen ongeschikt maakt als weggebruiker. Hij is gespeend van elk ge voel voor verantwoordelijkheid". Met een hechtenisstraf zeide de officier onmogelijk mogelijkheid om tijdig te remmérf. En' 'GabónkUsVZite Conakry Gaasterland, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Heelsum, 20 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Hersilia, 21 Barbados. Hilversum, pass. 20 Finisterre n. Antwerpen. Hector, 21 Kalyvia. Helena, 21 Ciudad Bolivar. Hera, 21 te Pampatar. Haarlem, 22 te Rotterdam. Ivoorkust, 20 v Lagos 22 Duala verwacht. Ilos, 22 te Amsterdam Jason, 21 te Port au Prince. Kara. 21 te Beaumont. Keizerswaard, 19 v. Buenos Aires n. Curacao. Kertosono, 21 v. Coosba.v n San Francisco Kabylia, pass. 21 Malta n. Banias. Karimata, 21 v. Belawan n Suez. Kanmun, 21 v. Genua n. Marseille. Koratia, 20 120 m. N. Paramaribo. Katelysia, pass. 21 Kp Leeuwin n. Geelong. Korenia, 21 v. Las Palmas n. Pta Cardon. Korovina, 21 v Gothenburg n. Rotterdam. Kota Baroe, 21 te Singapore. Kalvdon, 21 v Rotterdam n. Fredericia. Luna, 20 v. Piraeus n. Volos. Laertes, 21 Aden. Limburgh, 21 v Madras n. Rangoon. Laagkerk. 22 te Bremen. Langkoeas, 21 v. Hamburg n. Houston. Lindekerk, pass. 22 Finisterre n. Port Said. Meüskerk, pass 20 Gibraltar n Genua. Muiderkerk, 21 te Genua. Madoera. pass. 21 Finisterre n Amsterdam. Marisa. 20 80 m. ZW. St. Maarten burgerlijke stand GEBOORTEN: M. I. Heercn van der Maaren Janssen, z.; A. Chr. VeningaBos, d.; F. K. DechesneMüller, z.; C. A. Tim mermans—Nooij, z.; S. J. E. I-I. H. C. Heijn— Bachigaloupi Tourniaire, d.; C. E. Warmer dam—Rusman, d.; A. SintenieAppelman, zoon. ONDERTROUWD: G. C. Sluipers en H. J. C. Kenbeek; L. M. A. Crandel en W. C. L. van de Pavert; H. Kuipers en M. G. den Ouden. GEHUWD: J. van Ginkel en M. C. van den Heuvel; G. Th. de Vries en Y. P. A. M. Lammers; S. J. Warmer en L. H. M. Wouts; E. L. A. van Hulst en C. Wasserman; M. Pothoven en J. L. Smits. OVERLEDEN: P. H. M. Rijkers, 48 j. Attis, 21 te Amsterdam. Abbedijk, 20 te Rotterdam. Aegis, 21 te Oranjestad. Akkrumdijk, 21 te Rotterdam. Alolasserdijk, 21 te Havanna. Alnati, 21 te Rotterdam. Amstelstad, 21 te New York. Averdijk, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Aagledijk, 22 New Orleans. Aagtekerk, 21 v. Fremantle n. Aden. Alphard, 24 Rotterdam verwacht. Andijk, 22 Mobile. Argos, 21 pass Finisterre n. Lissabon. Annenkerk, 21 te Durban. Atje Ray S, 23 te Wilmington verwacht. Aldabi, pass. 22 Finisterre n. Antwerpen. Albireo, pass. 22 Madeira n. Buenos Aires. Amstelland, 21 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Aardijk, pass. 21 Ouessant n. Havana. Alkaid, 21 v. Bahia Blanca n. Las Palmas. Artemis, 21 te Maracaibo. Bacchus, 21 v. La Guaira n. Pto Cabello. Boschfontein, 21 te Mombasa. Breda, 21 te Amsterdam. Bntsum, 21 45 m. N San Miguel n. St. Marta Banka, 21 te Semarang. Bontekoe, 21 te Menado. Bandjermasin, 21 Surabaja. Baarn, 22 te Rotterdam. Bennekom, 22 te Paita. 'altex Delft, 20 te Rotterdam. Camerounkusl, 21 te Antwerpen. Caltex The Hague, pass. 21 Bizerta n. Sidon. Castor, 20 860 m. W. Fayal. Charis, 21 te Carupano. Caltex Leiden, pass. 21 Bizerta n. Sidon. Ceronia, 21 230 m. W.NW. Bombay. Camerounkust, 21 Antwerpen verwacht. Cradle of Liberty, pass. 21 St. Maria n. Port Said Delfland, pass. 21 Ouessant n. Amsterdam. Delfland, 22 IJmuiden verwacht. Delft, 22 te Maracaibo. Esso Amsterdam, 21 te Antwerpen. Esso Rotterdam, pass. 21 ZO. punt Kreta. Eemdijk, 22 te Antwerpen. Eemland, pass. 21 Palma n. Recife. Esso Den Haag, pass. 22 Aden n. Rastanura. Elizabeth B, 21 250 m. NO. Socotra. Felipes, 21 v. Singapore n. Port Dickson. Gordias 21 te Alexandrië. Grootekerk, 20 Kaapstad. Guineekust, 21 v. Antwerpen n. Dakar. binnenland Geld voor geneeskunde. Vertegenwoor digers van het Koningin Wilhelminafonds (sectie Kankeronderzoek), het Instituut voor Preventive geneeskunde (sectie Onderzoek Kinderverlamming), het dr. Jan van Bree- menfonds voor Rheuma-ondrezoek en het fonds Nazorg Suikerziekte Lijdende Kinde ren, hebben in Utrecht f75.650 in ontvangst mogen nemen. Dit beda-ag was ter beschik king van de vier genoemde instellingen gesteld door een onderneming op het gebied van synthetische wasmiddelen,- die daarmee een certificaten actie beëindigde. Bond van onderaannemers. In een te Leiden gehouden vergadering is besloten tot oprichting van de Algemene Nederlandse Bond van Onderaannemers, die aangesloten zal zijn bij het Nederlands Verbond van Mid denstandsverenigingen. overleden. De Rotterdamse commis saris van politie W. van den Berg is Woens dag overleden tengevolge van een hart aanval. Hij deed dienst als chef van de recherche der eerste afdeling te Rotterdam De heer Van den Berg was 61 jaar. haarlem en omgeving Geen spreekuur. Met het oog op de ko mende feestdagen zal de bugemeester van Hillegom Zaterdag 24 en Dinsdag 27 De cember geen spreekuur houden. „De Vroegte Wint". Op Tweede Kerst dag zal er een baarswedstrijd gehouden worden in de Ringvaart door de vereniging „Do Vroegte Wint" te Hillegom. De start is bepaald om negen uur. Drievoudige botsing. Bij het opengebro ken gedeelte van de Weeresteijnstraat in Hil legom zijn drie wagens met elkaar in botsing gekomen. De auto's werden beschadigd. Joy-ri^'ng. Een Hillegommer, wonende in de Emmastraat ontdekte, dat zijn auto verdwenen was. Korte tijd later vernam hij van de politie, dat de wagen met een lege accu teruggevonden was in Amsterdam en uit het onderzoek bleek, dat de kostganger van de autobezitter een ritje met de wagen van zijn hospes had gemaakt. Op heterdaad betrapt. Een 28-jarige hoogovenarbeider is Woensdagmiddag in een winkelbedrijf in het centrum van Haarlem betrapt op het wegnemen van een kinder pakje ter waarde van f 16,50. Hij is na ver hoor en opgemaakt proces-verbaal weer op vrije voeten gesteld. Meerkerk, 21 v. Port Said n. Genua. Mapia, 21 Tj. Priok verwacht. Maas, 22 te Buriana. Maaskerk, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Notos, 20 te Beyrouth. Nestor, 23 te Georgetown verwacht. Nieuw Amsterdam, 22 te Martinique. Noordzee, 22 te Liverpool. Osiris, 21 Beaumont verwacht. Orion, 21 v. Hamburg n. Bremen. Ovula, 21 Pladju. Overijsei, 21 v. Bremen n. Antwerpen. Oberon, 21 v. Pto Ordaz n. Rotterdam. Oranjetontein, 21 v. Las Palmas n. Kaapstad. Ouwèrkerk, 21 v. Colombo n. Aden. Peperkust, 21 te Winneba. Pendreclit, 21 te Coryton. Pygmalion, 21 te Georgetown. Prins Alexander, 21 v Rotterdam n. Leixoes. Pieter S, verm. 22 v. Swansea n. Amsterdam. Prins Willem II, 21 v. Casablanca n. Sevilla. Prins Alexander, 21 v. Rotterdam n. Leixoes. Prins Fred. Hendrik, 21 te Hamburg. Poelau Laut ,22 te Amsterdam. Polvdorus, 21 v. Suez n. Djeddah. Prins Willem George Fred. 22 te Gandia. Prins Willem IV, 22 v. Rotterdam te Antw. Rotti, 21 te New Orleans. Ridderkerk, 20 Beira. Radja, pass. 21 Belawan n. Singapore. Rondo, 21 v. Port Said n. Suez. Rondo, 21 v. Suez n. Belawan. Rotula, 21 v. Pta Cardon n. Rio de Janeiro. Rijndam, 22 te Southampton. Stad Vlaardingen, 20 50 m. ZO. Fayal. Statue of Liberty, 21 te Suez. Stentor, 21 te Maracaibo. Sibigo, 21 Bangkok. Stad Arnhem, 21 te Hamburg. Stanvae Djirak, 21 te Tj. Uban. Sarangan, 21 Genua. Sliedrecht, 21 Port Said. Schie, pass. 21 ten Z. v. Sardinië n. Rotterdam. Salland, 21 v. Montevideo n. Ilheos. Stad Amsterdam, 22 te Manilla. Stad Schiedam, 21 v. Rotterdam n. Savona. Stad Leiden-, pass 22 Gibraltar n. Le Havre. Straat Malakka, 21 v. Brisbane n. Sydney. Straat Bali, 22 te Rio de Janeiro. Statue of Liberty, 21 v. Port Said n. Philadelphia Tiberius, verm. 19 v. Grenada n. St. Vincent. Tjibodas, 21 te Kobe. Tjitjalengka, 21 te Hongkong. Tabinta, 21 te Bremerhaven. Tero, pass. 21 Kanarische eil. n. Antwerpen. Tibia, 22 te Lyttleton. Van Linschoten, 21 te Luanda. Van Noort, 20 v. Balikpapan n. Brisbane. Van Riebeeck, 22 Bassein verwacht. Waterland, pass. 20 Fernando Noronha n. St. Vin cent. Waterman, 21 v. Priok n. Aden. Willemstad, 21 v. Cristobal n. Aruba. Wonosobo, 21 Tj. Priok. Wieldrecht, 21 te Curasao. IJsel, 21 te Antwerpen. Zuiderzee, 20 325 m. Z. Dakar n. St. Vincent. Zeeland (SSM), pass. 21 Kiel Holtenau n. Gdynia KLEINE VAART Appingedam, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Aaltje, pass. 21 Vlissingen. Advent, pass. 20 Brunsbüttel n. Amsterdam. Audaeia, 21 v. Boston te Maassluis. Albergen, 20 v. Swansea n. Nantes. Ambiroix, 20 v. Kopenhagen n. Odense. Amigo, 21 v. Colchester n. Rotterdam. Anna B, 21 v. Rotterdam te Teignmouth. Henrica B, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Bab T, 20 te Goole. Batavier I, pass. 21 Burlings n. Rotterdam. Birmingham, 21 v. Amble te Rotterdam verw. Boreas, 20 v. Carthagena n. Cadiz. Breda, 21 te Amsterdam. Bill S. 21 v. Delfzijl n. Bremen. Beekbergen, 20 v. Barry n. Nantes. Corrie B, 20 v. Kalmar te Ornskoldsvik. Citadel, verm. 20 v. Londen n. Rotterdam. Da Capo, 21 v. Rotterdam te Lissabon. Draco, 20 te Amsterdam. Diligentia, 21 v. Port Jerome te Gothenburg. Ellewoutsdijk, 20 v. Rotterdam te Sharpness. Erasmus, verm. 22 v. Rotterdam n. Diunkerken. Erkalin, verm. 21 v. Middlesbro n. Hamburg. Fraternité, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. Gerrie S, 22 v. Port Talbot te Amsterdam verw. Gratia, 21 v. Amsterdam n. Harlingen. Hoogezand, pass. 21 Vlissingen n. Gent. Haaksbergen, 21 v. Liverpool te Avonmouth. Rema, 21 v. Goole te Rotterdam. Irene, pass. 21 Vlissingen n. Terneuzen. Ida D, verm. 21 v. Sarpsborg n. Dordrecht. Joost, 18 v. Skoghall n. Gothenburg. Jaba, 20 v. Koge n. Rotterdam. Kaap Falga, 19 gepass. n. Ostrand. ICaap St. Vincent, 18 te Skutskaer. Leonard, 21 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Leendert B, verm 21 v. Runcorn n. Sarpsborg. Lindesingel, pass. 21 Kiel Holtenau n. A'dam. Leuvehaven, verm. 22 v. Kopenhagen n. R'dam Larix, 19 v. Malmö n. Norrkoping. Margaretha, 21 v. Amsterdam n. Colijnsplaat. Mari'ëtje Bohmer, 21 v. Nemours te Valencia. Mentor, 21 te Amsterdam. May Mere, 21 v. Londen te Antwerpen. Marjan, 21 v. Grangemouth te Borestad verw. Minerva, verm. 20 v. Londen n. Rotterdam. Myfem, 20 v. Parijs te Rouaan. Marcella, verm. 21 v. Newburgh n. Aberdeen. Matthew, 21 v. Rotterdam n. Gent. Nettie, 21 v. Waterford te Fowey. Niobe, 21 v. Kotka te Amsterdam. Neeltje B, 21 v. Southampton te Teignmouth. Nero. 21 te Antwerpen n. Amsterdam. Olive, 21 v. Boston te Rotterdam. Oleum, 21 v. Sakskobing n. Rotterdam. Pavo, 21 v. Zaandam te Rotterdam. Ponza, 16 v. Karlstad n. Zaandam. Pavo, 21 v. Zaandam te Rotteradm. Priola, 21 v. Swansea, te Rotterdam. Spes, 21 Vlissingen binnengesleept door ber gingsvaartuig. Spurt, 21 v. Londen te Zeebrugge. Subiena, 21 v. Londen te IJmuiden. Twin, pass. 21 Vlissingen n. Hull. Tilly, 19 te Ostrand. Violette Erica, 20 v. Swansea n. Bayonne. Wuhbina, 21 te IJmuiden. Wolanda, 21 v. Oslo te Amsterdam. SLEEPVAART Ebro, 20 60 m. Z.t.W. Ouessant met „Mirfak N" Noordzee, 20 460 m. W.t.Z. Fayal met „August Bolten". Tvne. 20 85 m. O. Bermuda met „Bali". Zwarte Zee, 20 van Genua n. Rotterdam met „Castor". CREAM CRACKERS de enige echte! OOK ZOUTLOOS VERKRIJGBAAR Te koop: pand best. uit ben. en bovenw. met garage. Haarlem-N. De benedenw. en garage leeg te aanv. Boven huis verhuurd. Koopsom f 14.000. Huurmacht. vereist. G. HENSTRA, Makelaar N. B. M., Staten Bolwerk 22. Haarlem, tel. 14368. omgeving Kleverparkweg. Brieven no. 1279. 1.98 - 2.25 2.50 - 2.70 kruisstraat 20 Naast automatiek CHEVROLET 1954 DE LUXE met Air Cond.. hoezen enz. in 100 staat van onderhoud. Prijs 6.500.—. CHEVROLET 1955 met radio, Air Cond., schuifdak, enz. Prijs 4.900.—- MERCEDES BENZ 170 S CABRIOLET 1951 4 pers. met radio en kachel. Prijs 3000. HEEMSTEDE telefoon 38810

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10