Kort en bondig Agenda voor Haarlem Kerkdiensten Concierge Braaksma werd hartelijk afscheid bereid Nieuwjaarswens TROUWAUTO's H.B.S.-A zonder Braaksma, daar moeten we aan wennen" Kerstwandeling Fa C. van MAREN 10 Haarlems Dagblad Verduistering op Schiphol voor Amsterdams hof Medische verzorging tijdens het weekeinde Examens NARE DAGEN? AMBULIN! Duinzwerverstroep hield Kerstactie WASSERIJ DUYN KTIITPFRS JhLMen. 'n tsualitU! Radio Moors SLOT DEFECT? India bestelt bagger- materiaal in Nederland ZATERDAG 24 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAG BI. AD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 „De duivelstoejager" (Li do). U kunt zich niet voorstellen welke gekke dingen er gebeuren op een gewichtige diplomatieke conférentie in Geneve, als de deftige Britse delegatie plotseling genoodzaakt is, ter wil le van de voltalligheid, een jongste bedien de tot delegatielid te laten fungeren. Die jongste bediende is Norman Wisdom, een komiek die zich door x-adio en televisie reeds een grote faam heeft verworven m die in deze film die sterk naar het vroe ger zo bekende gooi-en-smijtgenre over helt de allerdwaaste dingen doet, die we hier onmogelijk kunnen navertellen. Van het begin tot het einde is deze film een aan eenschakeling van de dolste situaties, die zich deels in Genève, deels in een deftig Londens ministerie afspelen. Het blijft steeds geestig, ook al door een flinke portie zelfspot, hetgeen voor een Engelse film heel wat wil zeggen. Bovendien kan men als bijkomstigheid vrijwel alle bekende BBC-radio- en televisie-prominenten aan schouwen. „De zwarte ridder" (Frans Hals) Wanneer in vroeger dagen twee ridders te paard elkander ontmoetten, dan trachtten zij elkaar eerst in het schreeuwen van uit dagingen te overtreffen, maakten vervol gens rechtsomkeert, renden enkele honder den meters uit elkaar, keerden hun steige rende rossen en galoppeerden snel op de ander in, teneinde deze uit het zadel te spiesen. Hoe dit nu precies in zijn werk gaat, kan men in deze film herhaalde ma len aanschouwen. Alan Ladd speelt er de rol in van een jonge smid, die zich het rid derschap waardig acht, zodra hij voor zichzelf een stevige wapenrusting heeft ge smeed en een snel paard tot zijn beschik king heeft gekregen. Hij dwaalt er mee door Engeland, op zoek naar onrecht, dat hij vurig wenst te bestrijden. Welnu, dat onrecht is er in overvloed, want een aan tal gevaarlijke samenzweerders heeft het plan beraamd, koning Arthur van zijn troon te verjagen. De jonge ridder weet hen te ontmaskeren en onder zijn leiding worden zij verslagen. Dan is het ogenblik aangebroken, waarop koning Arthur deze „zwarte ridder", die eerst door niemand voor vol werd aangezien en vervolgens zelfs voor „staatsvijand nr. 1", officieel tot ridder kan slaan. Van Dinsdag af spelen Glenn Ford en Gloria Grahams in de film „Tot het bittere einde". N. R. K. „Het dal der koningen" (R o x y) Het dal der koningen in Egypte houdt een graf tombe van een pharao uit de tijd toen Jo zef in Egypte vertoefde verborgen. Deze Pharao zou in tegenstelling tot vele van zijn voor- en nazaten slechts in één God geloofd hebben. Aan het eind van deze kleurrijke en spannende film vinden een knappe ar cheoloog en een charmant meisje de bewij zen hiervan en daarna elkaar. Voordat dit in alle opzichten prettige einde bereikt is maken de twee echter kennis met graf schendingen die door reeds duizenden ja ren dood zijnde rovers zijn bedreven en moeten zij een reeks avonturen met de mo derne collega's van deze doorstaan. Het verhaal speelt zich af omstreeks de eeuwwisseling en men krijgt met deze film ruimschoots zijn deel van wat Egypte toen aan opwindends te bieden had. Bekoorlijke buikdanseressen, zandstormen, woeste Toe- aregs, pyramiden bij een ondergaande zon, bonte markttafreeltjes enzovoorts. Een boeiende film met vaart en spanning die zeker een bezoek waard is H. S. „To Paris with love" (Studio). Een dier aardige Engelse komedies, die men het beste kan betitelen met onderhou- Het is een goede, hartelijke gewoonte uw vrienden en relaties een gelukkig nieuw jaar te wensen. En u kunt dit niet eenvoudiger en tegelijkertijd vollediger doen dan door een in OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De prijs bedraagt slechts 28 cent per m.m., minimum 12 m.m. Voor hen die een advertentie-con tract hebben lopen, kan hun Nieuw jaarswens in mindering van hun contract worden gebracht. Zendt ons tijdig uw opdracht voor publicatie in ons nummer van Zater dag 31 December (of Maandag 2 Ja nuari) GROTE HOUTSTRAAT 93 SOENDAPLEIN Op Donderdag 6 October heeft de Haar lemse rechtbank een Amsterdamse kan toorbediende wegens verduistering van verscheidene duizenden guldens ten nadele van een expeditiebedrijf, dat op Schiphol een bijkantoor heeft, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes voorwaardelijk. Hij was in hoger beroep gegaan en Vrijdagmiddag eiste de procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Uit de behandeling bleek, dat de Amster dammer bedrijfsleider was van het bij kantoor en dat hij op verschillende tijd stippen geld uit de kas heeft genomen. Hij schat het bedrag op 6.000 en zijn patroon op 7 a 8.000. Een gedeelte heeft hij ge bruikt voor autorijden. Als getuige-deskundige werd dokter F. Hartsuiker, districts-psychiater, gehoord, die van oordeel was, dat verdachte een therapeutische behandeling moet onder gaan. Uit een medisch oogpunt bezien achtte hij gevangenisstraf funest. De procureur-generaal noemde de feiten te ernstig om de verdachte een gehele voorwaardelijke straf op te leggen. Hij heeft schandelijk misbruik gemaakt van het vertrouwen, dat hij genoot. Wel voelde hij voor een gedeeltelijke voorwaardelijke straf. De verdediger mr. Van Wijngaarden drong aan op een gehele voorwaardelijke straf. Het hof zal Vrijdag 5 Januari arrest wijzen. dend. Een vader en zoon gaan naar Parijs. Pa met het oogmerk zoonlief aan een vrouw te helpen, zoonlief om pa nog eens in Amorsstrikken te doen lopen. Natuur lijk gaat alles anders dan beraamd. De zoon wordt verliefd op een niet zo jonge dame, papa op een jeugdige Parisienne. De afloop is echter niet wat men nu geneigd is te veronderstellen. De heren verwisselen niet van partner, al blijft de mogelijkheid tot het laatst open en zou deze oplossing meer in de lijn der logica liggen dan thans het geval wordt. De film is voor een Engel se film ondeugender dan gedacht. Ze is geestig en leuk, maar had wat vlotter mogen zijn. Wie er eens fijntjes van ge nieten wil zoals men van een glaasje nipt, zal er beslist plezier aan beleven. Amuse ren doet „To Paris with love" iedereen. Fr. Oh Rosalinda! (Rembrandt). In „Erbij" uitvoerig besproken en aanbevolen, hetgeen ook het geval is met Jalouzie (Cinema Palace). Over „De Prairie verdwijnt" (Lux or) hoeven wij geen loftuitingen meer te doen horen na die van verleden week. Ook Rose-Marie (M i- nerva) is een reprise. De liefhebbers van de operette vinden de film gestoken in kleurig gewaad en met moderne opvattin gen terug. Het breedbeeldsysteem doet er goed aan. ADVERTENTIE GAR. DE HAAN. Twünderslaan 35, Tel. 13.300 HAARLEM Artsen, boodschappendienst firma Mathot Grote Houtstraat 39, tel. 11990 (uitslui tend telefonisch informeren). Apotheken. Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Firma C. G. Loo- meijer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Schoterbos-Apotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 25711; Nolf Apotheek, Kruisstraat 26, tel. 11174. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 24 tot 31 December ,des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. BLOEMENDAAL Artsen. Bloemendaal: van Zaterdagmiddag twee uur tot Dinsdagmorgen acht uur: dokter H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449. Overveén: van Zaterdagmiddag 24 De cember twee uur af tot Maandagavond Tweede Kerstdag 26 December elf uur: dokter J. A. Hollander, Zijlweg 17, tele foon 11431 (b.g.g. Militairenweg 2, tele foon 23612). Aerdenhout: Zondag 25 December dokter J. Tjakkes. Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, telefoon 27570 en Maandag 26 Decem ber dr. C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, Aerdenhout, telefoon 26073. Wijkverpleegsters. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemendaal hebben dienst zuster J. van Dijk, Bloemendaalse- weg 307, Overveen, telefoon 12698, b.g.g. 14424 en zuster H. J. G. Lugthart, An jelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876. Apotheken. Voor de Zondags-, avond- en nachtdienst zijn van Zaterdagavond 24 December zes uur tot Zaterdagmorgen 31 December acht uur voor spoedgeval len geopend de Bloemendaalse apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, te lefoon 22181; apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 25608284 en Apotheek Schotsman. Binnenweg 296, Heemstede, telefoon 38320. HEEMSTEDE Artsen. 25 December: dr. P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903 en dr. O. D. Oe, Heemsteedse Dreef 275, telefoon 34609. Wijkverpleging. Zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39569. Apotheken. Aerdenhout Apotheek, Zand- vo'ortselaan 164, telefoon 26772 en Heem steedse Apotheek, Binnenweg 98, tele foon 38197. Vanaf Dinsdag 27 December tot Maandag 2 Januari geopend Apo theek Schotman. Artsen. 26 December: dr. J. Laijendecker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103 en dr. A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, telefoon 35008. Wijkverpleging. Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 27805. Apotheken. Geopend als op Eerste Kerst dag. Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands Recht: mej. R. A. van der Wolf, Den Haag, mej. M. Kapteijn, Bent veld en J. R. van Wijland, Vlaardingen; candidaatsexameri Nederlands Recht: mej. B. A. Ross, Blaricum, mej. W. Vermeer, Amsterdam; mej. J. W. ten Bokkel Huinink, Rotterdam; mej. E. M. den Duik, Heem stede; mej. J. C. de Bruyn, Den Haag en de heren P. S. Brouwer, Rotterdam; G. J. W. Umbgrove. Wassenaar; M. Gort, Leiden; A. Doeve, Den Haag; G. Looyen, Naaldwijk; P. H. H. Roebroek, Voorburg; W. M. M. van Herwaarden, Leiden; P. Neleman, Rot terdam; M. A. van Peski, Rotterdam; G. G. van der Hoeven, Zundert; G. de Wilde, Rot terdam; M. W. Bosselaar, Rotterdam en R. C. Isinger, Den Haag. ADVERTENTIE De Duinzwerverstroep, een der Elfregi- padvindersgroepen, uitgaande van de alge mene doopsgezinde sociëteit, zal vandaag de kerstactie eindigen, waarmee in vorige jaren zoveel succes werd geboekt. In 1954 konden aan ruim twintig gezinnen, die in minder goede omstandigheden de Kerst dagen moesten doorbrengen, levensmidde len worden verstrekt tot een bedrag van bijna tweehonderd gulden. Deze week heb ben de jongens in enkele wijken van de verenigde doopsgezinde gemeente in Haar lem de leden bezocht en een bijdrage in geld of natura voor deze actie gevraagd. ADVERTENTIE BINNENLAND Bouwopdracht. Aan de Civil and Civic Contractors Pty Ltd, gevestigd te Sydney- Autralië een dochteronderneming van Bredero's Bouwbedrijf N.V. te Utrecht en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Havenwerken N.V. te Amsterdam is op gedragen de voorbereiding en de bouw van een groot kantorencomplex in Sydney, waarin 'gevestigd wordt de hoofdzetel van de Caltex Oil te Australië. Met de bouw is een bedrag van ongeveer 2 millioen Austra lische ponden gemoeid. HAARLEM EN OMGEVING Kerstnachtdienst. Evenals in vorige jaren wordt in Bloemendaal in het Her vormd kerkgebouw aan het Kerkplein onder auspiciën van het comité De Open Deur een Kerstnachtdienst gehouden, die Zaterdag avond 24 December om tien uur begint. De studentenpredikant, ds. G. van Leeuwen, te Amsterdam, zal de dienst leiden, waaraan mej. N. Hogenbirk vocale medewerking zal verlenen met begeleiding van de heer P. Halsema. Geen spreekuur. Wethouder W. F. Hap- pé te Haarlem zal Woensdag geen spreekuur houden. Australisch bezoek. Een 18-jarige Ne derlandse immigrante, die de titel „Miss New Australië" heeft behaald en een bedrag van 250 Australische ponden heeft gewon nen, zal haar moeder in staat stellen haar zuster in Haarlem, die ernstig ziek is, te bezoeken „Himalaya en Ganges". De afdeling Haarlem van de Koninklijke Vereniging „Oost en West" houdt op Dinsdagavond 3 Januari in hotel „De Leeuwerik" een bij eenkomst tijdens welke ir. F. B. Carbasius Weber zal spreken over „De ontwikkeling van de omgeving van Himalaya en Ganges". Zonder muziek. Staatsblad 557 bevat een besluit, waarbij is bepaald, dat wandel tochten die niet door muziek worden bege- 1 niet worden beschouwd als optochten of bijeenkomsten in de openlucht in de zin van de Zondagswet. Bijzondere Kerstdiensten. Uitgaande van de Vrije Evangelische Gemeente te Haarlem wordt op de eerste Kerstdag een Kerstzangdienst gehouden waar in de Voor ganger der Gemeente A. H. v. Gent zal spreken over het onderwerp „Vrede ook voor U". Aan deze bijzondere dienst wordt medewerking verleend door het „Gospel kwartet". De dienst wordt gehouden in het Gebouw Bethel Voorhelmstraat 3, en begint om tien uur. De tweede Kerstdag is er even eens een bijzondere Kerstdienst in hetzelfde kerkgebouw, welke ook begint om tien uur. Voorganger in die dienst is de bekende Evangelist de heer J. Sevensma. ADVERTENTIE .%msterii,vmseva,\rt20 TM. 11053 MANGELWAS KANT EN KLAAR, Binnen 4 dagen retour. ZATERDAG 24 DECEMBER Frans Hals: „De zwarte ridder", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De prairie ver dwijnt", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Brood, liefde en jalouzie", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het dal der koningen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Oh, Rosalinda", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Rose Marie", alle leeft.. 2.30 uur. Studio: „To Paris with love", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „De duvelstoejager", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: 20 uur, Con cert door de Kon. Liedertafel Zang en Vriendschao, o. 1. v. .Jack P. Loorij. Popel laan 1: 24 uur. Vrij Katholieke Kerk van de Kerstnacht. Gebouw „Cultura": 20 uur, Ned. Ver. van spir. „Harmonia". Kerstwijding. Grote Kerk: 23 uur. Kerstnachtdienst m. m. v. Schoten's Chr. Gemengd Koor en organist P. v. Egmond. Voorganger Dr. G. Snijders. Gebouw „Zang en Vriendschap": 20 uur, Geestelijk Centrum „De grotere wereld". Kerstwijding. Sionskerk, Eksterstraat: 20 uur: Kerstwijdingsdienst met Ds. P. de Ruig en Ds. J. Kroon, m. m. v. het Hervormd Kerkkoor. ZONDAG 25 DECEMBER Frans Hals: „De zwarte ridder", 14 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15.uur. Luxor: „De prairie ver dwijnt", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Brood, liefde en jalouzie", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Kleine Kameraden", alle leeft., 2 en 4.15 uur en „Het dal der koningen" 14 jaar, 7 en 9.15 u. Rembrandt: „Oh. Rosalinda". 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Minerva: ..Rose Marie", alle leeft.. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Studio: „Onder het Zuiderkruis", alle leeft., 11 uur en „To Paris with love", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De duvelstoejager", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. „Ontwakende begeerte", 18 jaar. 23.30 uur. Westerhoutpark 1 A: O. R. G 4 uur. Kerstnachtdienst Ds. A. R. de Jong. Stadsschouwburg: 20 uur, Nederlandse Comedie met „De man, de vrouw en de moord" van Roussin. Zuiderkapel: 10 uur, Ed. W. Pei-a. Nieuwe Kruisstraat 14, 10 en 19.30 uur, Pinkstergem. Gebouw Bethel: 10 uur: Kerkzangdienst Vrij Evang. Gem., voorg. A. H. van Gent, m. m. v. Het Gospel kwartet. Aula Gymnasium, Prinsenhof: 11 uur, Kerstdienst Soefi-centrum Haarlem. MAANDAG 26 DECEMBER Frans Hals: „De Zwarte ridder", 14 jaar, 2, 4.30 7 en 9.15 uur. Luxor: „De prairie ver dwijnt". alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De koninklijke reis", 9, 11 'en 12.30 uur en „Brood, liefde en jalouzie", 14 jaar, 2, 4.15, 7 ert 9.15 uur. Roxy: „Kleine kameraden", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „Het dal der koningen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Oh, Rosalinda", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Rose Marie", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio; „Onder het Zuiderkruis", alle leeft., 11 uur en „To Paris with love", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Ontmoeting der werelden", alle leeft., 11 uur en „De Duvelstoejager", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Gebouw Bethel: 10 uur, Kerstdienst Vrij» Evang. Gem., Spr. J. Sevensma Zuiderkapel: 10 uur, C. J. Pasman. Nieuwe Kruisstraat 14: Pinkster gem., 19.30 uur. Concertgebouw: 14.30 uur. Concert door het jeugdkoor „Internos" o. 1. v. Jan Booda, m. m. v. Vera Badings, harp en Han k Fèvre, tenor. Kerk Koediefslaan, Heemstede, 10 uur, Kerstzangdienst. Kerk Wlhelminaplein, Heemstede: 10 uur, Kerst zangdienst. Stadsschouwburg: 20 uur, Het Rotterdams Toneel met „Indringers" van Joseph Hayes. DINSDAG 27 DECEMBER Frans Hals: „Tot het bittere einde", 18 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De prairie ver dwijnt", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Koninklijke reis", 10 en 11.30 uur en „Brood, liefde en jalouzie", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Kleine kame raden", alle leeft., 2.30 uur en „Het dal der koningen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrand:t „Oh, Rosalinda", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: Toneelgezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer met va- cantie", 8.15 uur. Studio: „To Paris with love", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De duvelstoejager", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Gebouw Sint Bavo: 14 uur, Rin- dercircus „Lamberta". Stadsschouwburg: 20 uur, Abonn.voorstelling door het Rotter dams Toneel van „Indringers". Wij verzoeken de bureaux der kerkge nootschappen ons voor Donderdagmiddag 29 December opgave te verstrekken van de diensten op 31 December en 1 Januari. Hun medewerking zal door ons op hoge prijs worden gesteld. (Redactie). ZONDAG 25 en MAANDAG 26 DEC. 1955 (Eerste en Tweede Kerstdag) HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein.'lO: Dr. G. Snijders. Maandag 10: Ds. S. H. J. Voors. Noorderkerk, Velserstr. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Maandag 10.30: Ds. E. Pot. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Met medew. van het „Oos terkerkkoor". Maandag 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bakencsserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Geen dienst. 10.30: Jeugddienst. Ds. H. P. Meijboom, van Utrecht. Gebouw Vrijz. Her vormden. Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Geen dienst. 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Diaco- nessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Dr. H. van der Loos, van Haarlem-N. en Ds. W. van Limburgh, em. pred. te Bennebroek. Jans kapel, Jansstraat. 10.30: Ds. E. Pot. Jeugd- kapei. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Smalen. West, Leidsestraat 10: Kerstfeest- viering. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. G. Dorland. Deutsche Ev. Kirchengemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Weihnachtsfestgottes- dienst. Church of England, Kinderhuissingel Saturday December 24 th. 1955. Carol Ser vice 7.30 pm. Holy Communion 8.30 pm. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Fila- delfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tem peliersstraat 55 rood. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3, geb. „Beth-El" 10: Kerstprediking. 7: Bijz. Jeugddienst. Maandag 10: Kerstfeest Zondagsscholen. 7: Prediking Tijdsbedeling en H. Avondmaal. Beide Kerstdagen Nobelstraat 5, den Haag. Dinsdag 7.30: Maleise Dienst en Bidstond, Br. N. Matray. Vrijdag 7.30: Oudejaarsdienst Pastor C. J. H. Theys. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34 Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. C. A. de Vries, van Lunteren. Maandag 10: Dezelfde. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 6: Dhr. J. F. Snoeks, met medewerking van de Meisjesclub „Ho sanna". 10: Dhr. H. Sanders, van den Helder met medew. v. h. Zangk. „Eben-Haëzer". 7: geen dienst. Maandag 7: Gemeente-Kerst feest. Woensdag geen dienst. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. Met zang door Mevr. Starreveld-de Geus, den Haag. 3: Kinderkerstfeest, alleen toegankelijk op kaarten. 7.45: Jeugdkerst- wijding. Spr. Leo Pasman. Zang. getuige nissen, declamatie. Maandag 10: Dhr. L. J. Pasman, Evangelist te Haarlem. Opwek kingssamenkomsten, Zuiderstr. 15. Donder dag 8: Geen samenkomst. Zaterdag 7: Dhr. J. Klein Haneveld, Evangelist te Bodegra ven. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstr. 3. 10: Kerstzangdienst. Voorg. A. H. v. Gent, m. m. v. h. Gospelkwartet. 4.30: Kerstfeest voor de Jeugd. Evang. A. A. Esmeijer Jr. Maandag 10: Dhr. J. Sevensma, van Amsterdam. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. Zaterdag 11: Kerstvesper. Zondag 10.30: Ds. G. Kroes. H. Doop. Maan dag 10.30: Ds. W. Spliethoff. Remonstr. Ge- ref. Gemeente. Zaterdag 23.30: Kerstnacht. Ds. J. J. van Hille. Zondag 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard I-Iolkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ing. van Merlen- straat. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Don derdag 7.30: Ds. Kieboom. Ger. Gem., Lange Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. de Jong. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel. Zater dag 23.30: Kerstnachtmis. Zondag 10: Hoog mis. 17: Vesper. Maandag 10: Hoogmis. Bap- tiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink, Gemeentekoor. 7: Dezelfde. 8.15: Jeugdsamenkomst. Kerstwij ding. Maandag 10: Kerstfeestviering Zon dagsschool. 7.30: Gemeentelijke Kerstfeest viering. Contactavond. Leger des Heilss Schagchelstraat 26. 6: Wijdingsdienst. 10.30: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsa menkomst. 7.30: Kerstjubel. Pinksterge meente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Kerst dienst m. m. v. Zangkoor Glorieklanken. 7.30: Bijzondere dienst, m.m.v. Jeugdclub „Gideon". Maandag 7.30: Kerstdienstzang en muziek. 8.15-8.30: Ibra Radio Tanger. Spr. Peter van Woerden. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Bijbellezing, Ged. Oule Gracht 47. Vrijdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rood. Dinsd. 8: Samenk. Gem. des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkom sten. Gemeente van Christus, Spruitenbos- straat 9. 10.15: Aanbiddingsdienst m. H. Av. 3: Evangelieprediking. Dinsdag 8: Ged. O. Gracht 47. Engelse Bijbelstudie, o.l.v. van F. Worgan, Engels-Evang. Donderdag 8: Ged. O. Gr. 47. Evangelieprediking. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Kerstwijdingsdienst. 5: Samenkomst. Maandag 3: Kinderkerstfeest. 7.30: Kerst feest voor Gem. leden. Donderdag 8: Bid stond. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21 Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Comelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Maandag 10: Idem. Soefi-beweging, aula Gymnasium Prinsenhof. 11: Kerstdienst. Ver. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Maandag 10.30: Ds. C. Soutendijk. Ver. de Vrjje Gemeente, Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: Dhr. G. J. de Mie. Broe dergemeente, Parklaan 34. Zaterd. 7: Kerst avond. Kerstdienst met opzeggen der kin deren en koorzang. Voorg. Ds. H. Schutz. Zondag 10.30: Dhr. Brugman, van A'dam. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. Zaterdag. 8: Kerstwijding. Woens dag 8: Korte Oudejaarsavonddienst. Gemeente Gods. 10: Cultureel gebouw IJmuiden. 7.30: Parklaan 21. Samenkomsten. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Maandag 10: Dezelfde. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kleuterschool Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 9.30 en 10.45: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 6 v.m.: Dr. H. van der Loos. Met medewerking van Tiny van Raal- te, sopraan, Jan Baard, trompet, en Harry Timmer, orgel. 10: Dr. G. Ph. Scheers, m.m.v. het Kerkkoor. Maand, geen dienst. 3: Kerst feestviering kleine kinderen van de Zon dagsschool. 6.30: Kerstfeestviering grote kin deren van de Zondagsschool. Sionskerk, Eksterstraat (Spaamdam-West) Zaterdag 8: Kerstwijdingsdienst. Sprs. Ds. P. de Ruig en Ds. J. Kroon. Medewerking v. h. Kerkkoor. Zondag. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Medew. v. h. Kerkkoor. Maandag 10.30: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Ber kenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v d. Horst. Ver. Doopsgez. Gem., Noorderkapel, Indische straat. 9.45 en 11: Ds. S. M. A. Daalder. Ger. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55-57 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig 3.30: Ds. H. A. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. Wierda. 5: Ds. J. A. van Arkel. Stichting „Petra" Kapel (einde Minahas- sastraat) Donderdag 8: Jaarsluiting. Spr. ADVERTENTIE ÏVW XI I^lVlJ ZIJLSTRAAT HAARLEM 99 In de feestelijk versierde aula van de HBS-A aan de Raaks te Haarlem heeft Vrijdag ochtend de heer T. Braaksma officieel afscheid genomen als concierge van deze school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vijf en twintig jaar was hij wat in officiële termen heet „bewaarder van de school" en daarvoor was hij vele jaren in politiedienst, zodat de heer Braaksma thans ruim veertig jaar in gemeente dienst achter de rug heeft. Braaksma is in deze kwart eeuw voor allen die iets met de school te maken hadden en ook voor velen daarbuiten een figuur geweest waaraan zij altijd met een glimlach zullen terugdenken. Hij bezat de benijdenswaardige gave de jeugd te verstaan en mee te gaan met zijn tijd. Voor alle leerlingen toonde hij zich een ware vriend. Veel heeft de heer Braaksma geregeld, veel grapjes gemaakt en nog veel meer gedaan om de goede gang van zaken op school te bevorderen. Zijn stereotype gezegden waren zeker niet de uitingen van een stereotype mens, want dat wat hij van het beroep „bewaarder van een school" gemaakt heeft vereist een levendige geest en een warm hart. De buitengewoon hartelijke huldiging ten afscheid, die de heer Braaksma Vrijdag ochtend ten deel viel, was dan ook geheel en al een uiting van oprechte sympathie en van spijt dat hij de school gaat verlaten, al zal niemand hem de rust misgunnen, die hij thans kan gaan genieten. Dit afscheid werd bijgewoond door de Haarlemse wethouders van Onderwijs en Openbare Werken, de heren D. J. A. Geluk en W. F. Happé, de rector van het stedelijk gymnasium, de heer dr. K. Huibregtse, de oud-directeur van H.B.S.-A dr. S. Elzinga en vele leraren, oud-leraren, leerlingen en oud-leerlingen. Dr. A. van der Boom, tekenleraar aan de H.B.S.-A, herinnerde zich uit zijn studen tentijd de uitdrukking „De directeur is groot, maar de concierge is zijn profeet," waarvan hij de waardering, die hieruit spreekt, gaarne overdroeg op de heer Braaksma. Tenslotte overhandigde hij hem een schilderijtje, gemaakt door een der leerlingen. Wethouder D. J. A. Geluk sprak èn als lid van het gemeentebestuur èn als oud- leerling. „U bent een van de beste concierges, die wij hebben," meende de heer Geluk, die vervolgens de verscheidene avond- en dag scholen opsomde, die in het gebouw van de H.B.S.-A onder dak waren of zijn, en die de werkzaamheden van de heer Braaksma van „des ochtends vroeg tot des avonds laat" lieten duren. Maar wat er ook ge regeld moest worden, het is bij de heer Braaksma altijd voor elkaar gekomen. Uit naam van het bestuur van de Aca demie voor voortgezet Economisch Onder wijs, welk instituut ook in H.B.S.-A ge huisvest is, sprak dr. S. Elzinga zijn grote dank uit voor de prettige en behulpzame wijze waarop de heer Braaksma voor de ADVERTENTIE langs de Wagenweg naar „DE TIJDMETER" no. 88, dan ziet U een werkelijk mooie klokkenzaak. Kracht, snelheid, élégance, sportiviteit" dat zijn de eigenschappen, die ieder een direct uit het „gezicht" van de nieuwe DKW 1956 leest. Voor de eige naar van een DKW 1956 blijft werke lijk niets meer te wensen over. In onze showroom kunt U de nieuwe DKW coupé 5 pers. bewonderen. Bloemendaalseweg 234 Tel. 23523 Overveen dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden, Dins dag geen Bijbelstudie, Leger des Heils, Ce- ramstraat 4. 6 v.m.: Kerstwijding. Het lied der Engelen. 10: Heiligingssamenkomst. 3.30: Kerstfeest voor alle kinderen (met tractatie) 7.30: Verlossingssamenkomst. Maandag 10: Kerstvreugde ook voor de zieken. Wij gaan voor hen zingen. 3.30: Kerstfeest voor de kinderen van de Compagnie. 7.30: Kerstspel „Grootjes Kerstgeschenk". Dinsdag 7.30: Kerstfeest voor de Gezinsbond, Woensdag 7.30: Kerstfeest voor de Muzikanten en Jeugdwerkers. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Maandag 10.30: Dezelfde. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk op het Wilhelminaplein. Zaterdag 22: Kerstnacht dienst. Ds. van Dijl en Ds. Oskamp. Zondag 9: Ds. van Dijl. 10.30: Ds. Oskamp. Maandag 10: Kerstzang-Gezinsdienst in samenwerking met de Gereform. Kerk. Zang van kinder koor en kerkkoor. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Maandag 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapei Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16.10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, voorg. v. d. Afdeling. Doopsgezinde Kring, 'foyer v. h. Minerva Theater. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy Maandag geen dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. Zater dag 20.30: Kerstwijdingsdienst. Ds. J. E. Drost. Met medew. Kerkkoor. Zondag 9: Kerkdienst jongeren (vanaf 13 jaar) met Jeugdkapelkoor. Ds. R. van der Mast. 10.30: Kerkdienst met Kerkkoor. Ds. J. E Drost. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. F. van Royen, Rem Pred. te Rotterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen. Hv. Bentveld. Vrij Katholieke Kerk, Popel laan 1. Zaterdag 12: Viering van de Kerst nacht. Zondag. 11: Gezongen H. Mis. Woens dag 19.30: Vespers en Lof. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Prof. Dr. N. H. Ridderbos, van Amsterdam. 3.30: Ds. G. Toornvliet van Leiden. 7.30: Ds. D. Ring- nalda, van Overveen. Maandag 9.30: Ds. A. Plaatsman, van Amsterdam. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof. Dr. A. A. van Ruler, te Utrecht. Marine Hos pitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. Zaterdag 23.30: Kerstnachtdienst. Voorg. Ds. D. Ring- nalda en Ds. R. van der Mast. Zondag 10.30: Ds. D. Ringnalda. 17: Geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. Zaterdag 23: Kerstspel in de nacht. Zondag. 9: Ds. D. ter Steege, vocale mede werking. 10.45: Dezelfde, muzikale mede werking. 19: geen dienst. Maandag 10.30: Ds. J. ter Schegget, Amsterdam-Oost. De Toorts. Zondag en Maandag geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Maandag 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Academie velerlei voox-komende werk zaamheden verrichtte. Uit naam van het bestuur voor Voort gezet Economisch Onderwijs, welk insti tuut ook in H.B.S.-A gehuisvest is, sprak dr. S. Elzinga zijn grote dank uit voor de prettige en behulpzame wijze waarop de heer Braaksma voor de Academie velerlei voorkomende werkzaamheden verrichtte. Namens het bestuur van de Academie bood hij de heer Braaksma een grote doos sigaren aan. De voorzitter van de ouder-commissie, de heer G. H. Onstein, schetste in een korte doch hartelijke toespraak de heer Braaks ma als een goed jeugdleider. Uit handen van de heer Onstein ontving mevrouw Braaksma een bos bloemen en de heer Braaksma een kistje sigax-en. Vriend voor de leerlingen „Een H.B.S.-A zonder Braaksma, daar aan moeten wij nog wennen," zei de direc teur van de school, de heer R. Prosée, die vei'volgens in een geestige en kernachtige speech de heer Braaksma de pluim op de hoek stak. „Ik heb H.B.S.-A nooit zonder u gezien, en het zal vreemd zijn, wanneer u er niet meer bent. Ruw geschat heeft u ruim 1500 leerlingen zien komen en gaan, en ook verscheidene leraren en directeuren. De leerlingen konden het heel goed met u vinden en u droeg hen dan ook een goed hart toe, al viel er met u niet te spotten." Een van de goede kwaliteiten van de heer Braaksma was, naar de heer Prosée vertelde, die van „lesroostergoochelaar," hetgeen hij met een geestig voorval illustreerde. Van de typische Braaksma- humor wist de heer Prosée treffende voor beelden aan te halen en tevens herinnerde hij aan de sombere dagen in de afgelopen oorlog tijdens welke de heer Braaksma in „zijn" school radio's, koperen voorwerpen en fietsen van de leraren en onderduikers verborg. De heer Prosée wenste het echtpaar nog vele jaren in goede gezondheid toe. Als afscheidsgeschenk van leraren, oud-leraren en oud-leerlingen bood hij vier beklede rotan stoelen aan (een geschenk dat in de serre van de nieuwe woning van de heer Braaksma zeker goede diensten zal be wijzen) en een schilderij van het Waag gebouw te Haarlem. Namens de heer C. J. E. Dinaux, die wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn, overhandigde hij een taart. Geheel in stijl, aansluitend op het voorgaande cadeau, bood een der leerlin gen namens alle jongens en meisjes van de school een rotan thee-meubel aan, na dat hij uiting had gegeven aan de waar dering en de vriendschap, die alle leerlin gen de heer Braaksma toedragen. Als laatste spreker bracht de heer P. C. André de la Porte, voorzitter van de oud leerlingen vereniging de H.H.V., warme hulde aan de scheidende concierge, op wiens medewerking hij wanneer dit in ver band met H.H.V. aangelegenheden ge vraagd werd, altijd kon rekenen. Deze spreker vroeg drie hoera's voor de heer Braaksma, welke door de aanwezigen op enthousiaste 'wijze werden gegeven. De heer Braaksma dankte voor de grote belangstelling en de hulde bij dit afscheid en hij toonde nogmaals een voor hem karakteristiek gebaar door aan wethouder Geluk te vragen of de leerlingen reeds na dit uur hun Kerstvacantie mochten ingaan. Hierna kwamen de genodigden in de leraarskamer boven bijeen en dromden de leerlingen huiswaarts profiterend van de inwilliging van de wens van de heer Braaksma. ADVERTENTIE "an ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Een belangrijke order ter waarde van ruim 8,5 millioen gulden is geplaatst bij de I.H.C. Holland, Den Haag, de exportorgani satie van de zes baggerspecialisten. Het contract voorziet in de levering van een dubbelschroef „sleephopperzuiger" met een laadvermogen van 3000 ton baggerspecie. Deze baggerzuiger zal tewerkgesteld wor den in Vizagapatam, een haven aan de Oostkust van India. Het schip, dat ruim 100 m. lang wordt, zal door stoommachines aangedreven worden, die evenals de ketels, ook door de I.H.C. in eigen fabrieken zullen worden vervaardigd. De haven van Vizagapatam is belangrijk vanwege de export van erts, terwijl plan nen uitgewerkt worden voor vestiging al daar van een olieraffinaderij; vandaar dat de regering "an India zijn baggervloot gaat uitbreiden met deze sieepzuiger. Zo werd betrekkelijk kort geleden ook divers nieuw baggerm a ter ia al in de haven van Calcutta in bedrijf genomen, eveneens geleverd door de I.H.C.ter waarde van eveneerxs ruim 8 millioen gulden.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12