Laatste wedstrijddag in 1955 zwaar voor voetballers uit deze omgeving Sport in het kort De opstellingen White Stars behield ongeslagen de leiding in districten-competitie Olga Pluto kan ook grote Kerst- prijs Maandag in de wacht slepen Waarover? Zaak tegen Aalsmeerse kweker weer voor Haarlemse rechtbank Sport tijdens het Kerstweekeinde EDO en VSV spelen in eigen omgeving tegen DFC en RBC AMATEURVOETBAL Ananci met 45-35 verslagen na voortdurende veldmeerderheid Nasleep van belastingfraude Verdachte betuigt onwetendheid, eis f 1000.- en 2 maanden voorwaardelijk 5 Publiek was kwaad bij EgyptePortugal Amsterdams voetbalteam HOCKEY ZAALHANDBAL Hockey Batavieren naar Barcelona COURSES OP TWEEDE KERSTDAG Volleybalprogramma President I.O.C. Geen Innsbruck Voor Squaw Valley Het Van Hengel-tournooi Minister Luns met vacantie CAO in metaalindustrie ZATFRDAG 24 DECEMBER 1955 Maandag Tweede Kerstdag is de laatste wedstrijddag van de voetbalcompe titie in 1955. Het is bovendien de een na de laatste dag vóór het verstrijken van de eerste helft van de uiterst zware competitie. Na Maandag volgen dus nog achttien wedstrijddagen en dan pas zal bekend zijn welke clubs de zo uiterst zware reeks wedstrijden hebben overleefd. Dat er daarover nu nog niets te voorspellen is, is na de verrassende uitslagen van de afgelopen Zondagen wel bewezen. Steeds meer clubs tonen inzinkingsverschijnselen (Excelsior, Elink- wijk, Willem II, SVV) en het laat zich aanzien dat er nog meer zullen volgen. Overmorgen overigens zijn er niet zo veel duels, waarbij topclubs het elkaar moeilijk maken. Sparla, dat in Rotterdam tegenover DOS komt, en Rapid, dat Enschedé ontvangt, hebben het het zwaarst. Hetgeen overigens niet wil zéggen dat andere clubs met kansen op de bovenste plaats zonder meer de twee winst punten zullen binnenhalen. Er zijn namelijk steeds meer clubs in de onderste regionen te vinden, die er zo af en toe in slagen veel sterker geachte en ge klasseerde verenigingen kostbare winst afhandig te maken. Van de betalende clubs uit Haarlem en omgeving gaat Stormvogels vol strijdlust naar Venlo om daar VVV te bekampen. Het is niet zo gemakkelijk om daar tot een redelijk resultaat te komen. Toch is het wel zo dat de VW'ers in de laatste twee wedstrijden geen enkel doelpunt maakten en dus aan een grote onproductiviteit lijken te lijden. Al mag het wel als verontschul diging gelden dat Sparta en NAC de tegen standers waren. Niettemin, het blijft een moeilijke opgave voor de Vogels. EDO speelt thuis tegen DFC, dat met een gemiddelde van 1 speelde na vijftien wed strijden. De Dordtenaren vormen overigens wel een wisselvallig team. Met laag ge klasseerde clubs rekenden zij wel terdege af. Emma werd met zeven-één verslagen; SHS met drie-één, maar tegen Sittardia verloren zij met drie-twee. Een gelijk spel voor EDO is desondanks toch geen resul- taat dat tot de onmogelijkheden behoort. De standen zijn: Fortuna 15 20 Rapid 15 23 Sparta 15 20 Elinkwijk 15. 22 V. V. V. 15 20 Enschedé 15 20 Ajax 15 20 B. V. V. 15 18 D. O. S. 14 19 G. V. A. V. 15 18 Eindhoven 15 18 Alkmaar 15 18 N. A. C. 15 18 M. V. V. 15 16 Limburgia 15 16 P. S. V. 15 16 Stormvogels 15 15 Feijenoord 15 16 Amsterdam 15 13 Willem II 15 16 A. D. O. 15 13 D. F. C. 15 15 N.' O. A. D. 15 13 Graafschap 15 14 Excelsior 15 12 S. V. V. 15 13 H. V. C. 15 11 Sittardia 15 13 Rigtersbleek 15 11 S. H. S. 15 12 E. B. O. H. 14 10 E. D. O. 15 10 Roda Sport 15 10 Volewijckers 15 3 Vitesse 15 9 In de eerste klasse A van het betaalde voetbal krijgt RCH Maandag een aanval te verduren op haar fraaie plaats aan dè top van de ranglijst. Het zal niet meevallen voor de Racing om in Deventer beide pun ten te behalen. Niettemin geloven wij toch dat RCH ook na de Kerstdagen de enige nog ongeslagen club in het betaalde voetbal zal blijven. VSV zal RBC moeten weer staan, hetgeen haar wel zal gelukken als de aanvalslinie eens wat beter op schot komt. In de eerste klasse B trekt Haarlem naar Hilversum, naar 't Gooi. De club van Schaap staat gelijk met de roodbroeken en zal dus met een extra dosis vechtlust in het veld komen. Het zwakke punt van de Gooi-ploeg schuilt overigens in de voor hoede (op één na het laagste aantal doel punten vóór), zodat er wel een kansje op een redelijk resultaat bestaat. Laat men echter bedenken dat de defensie van de Gooi'ers voor geen klein geruchtje ver vaard is. De standen zijn: RCH 11 17 Leeuwarden 12 17 VSV 11 15 Wageningen 11 15 Go Ahead 12 15 HDVS 11 15 AG OW 13 15 Baronie 11 13 DWS 11 13 't Gooi 11 12 NEC 13 13 Haarlem 11 12 RBC 11 12 Helmond 11 11 Xerxes 11 11 Long a 11 11 Valk 13 11 Blauw' Wit 11 11 PEC 12 10 Zwolse Boys 12 11 Velocitas 13 10 Rheden 11 9 Veendam 12 9 Be Quick 11 9 Ensch. Boys 11 8 Heracles 13 7 Heerenveen 12 7 ONA 11 5 In de tweede klasse A van het amateur voetbal trekt het duel tussen Beverwijk en HFC de aandacht. Dat kan een geducht spannende wedstrijd worden, aangezien beide clubs enkele teleurstellende resulta ten achter de rug hebben en alles in het werk zullen stellen het verloren gegane ter rein te herwinnen. HBC speelt thuis tegen DEM en zal het moeilijk krijgen. De Beverwijkers zullen wel aan het langste eind trekken. WB krijgt Zaandijk in een uitwedstrijd als tegenstander. Veel kans op een herhaling van het succes van verleden week is er ge loven wij niet. In de derde klasse zijn vastgesteld: CSV EHS, Alkmaarse BoysKinheim, Alcmaria De voetbalwedstrijd EgyptePortugal die in Cairo werd gespeeld, moest onder broken worden omdat het publiek het ter rein oprende. De politie voerde verscheidene charges uit om de spelers te beschermen en hun een weg te banen naar de kleedkamers. De Egyptische spelers hadden zich de woede van de supporters op de hals gehaald door bijzonder slecht spel en.door 2 maal in eigen doel te schieten. De ontmoeting werd na een onderbreking voortgezet en eindigde in een viernul overwinning voor Portugal. De ruststand was drienul. Het Amsterdams voetbalelftal, dat op 1 Januari op het Sparta-terrein tegen het Rotterdamse elftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Pieters Graafland (Ajax); Van der Klink (Blauw Wit) en Boskamp (Amsterdam); Dahrs (Blauw Wit), Elzer (Ajax) en Van Dijk (Ajax); Van der Kuil (Ajax), Bakker (Ajax), Van Lent (Blauw Wit), Frederiks (Blauw Wit) en Geel (Am sterdam). VictrixVitesse en TerrasvogelsADO. In de vierde klasse worden nog gespeeld op Tweede Kerstdag: APGS—DCO, WH— Halfweg, NASBloemendaal en DIO SEMO. Met de Kerstdagen zijn er enkele hockey- verenigingen, die volkomen rust houden; andere spelen onderlinge wedstrijden. Wat BMIIC betreft wordt op Zondag Eerste Kerstdag weer de traditionele voet balwedstrijd gespeeld op het veld aan de Spanjaardslaan tussen de veteranen van de hockeyvereniging en die van de voet balclub HFC Vorig jaar werd de wedstrijd in aanhoudende regen op een zeer glad en modderig veld gespeeld. BDHC en BMHC houden op Tweede Kerstdag het gebruikelijke mixed-tournooi, waarvoor velen reeds inschreven. Onder linge wedstrijden worden op deze dag eveneens gehouden voor de leden van de Kennemer hockeyclub Strawberries op de velden aan de Driehuizerkerkweg en voor die van de Zandvoortse hockeyclub op het complex Duintjesveld. In het RAI-gebouw in Amsterdam wordt Maandag een groot zaalhandbal-tournooi gehouden, waaraan de stedenteams van Amsterdam, Den Haag, Düsseldorf en Haarlem deelnemen. Voorts is er een tref fen tussen de vertegenwoordigende teams van Amsterdam en Den Haag op afdelings niveau met juniorenteams en senior dames en -heren. Als aanvulling van het geheel worden er nog vele wedstrijden ge speeld door elftallen, die tot nu toe om de een of andere reden nog geen kennis maak ten met zaalhandbal. We zijn benieuwd wat de Haarlemse ploeg in dit zeer sterke milieu zal preste ren. We geloven dat er niet veel kans be staat op overwinningen. Onze verwachtin gen kunnen namelijk niet hoog gespannen zijn als men nagaat, dat het Duits hand bal nog altijd hoger staat dan het Neder landse, terwijl de stedenploegen van Am sterdam en Den Haag enkele spelers ter beschikking hebben, die of al in het Ne derlands elftal hebben gespeeld, of al voor de centrale trainingen zijn gekozen. En dat voorrecht heeft Haarlem niet. De Haarlemmers zullen het voorname lijk van de Concordia-spelers moeten heb ben, die versterking van de spelers Teu- nissen en Kuijer van Rapiditas zullen krij gen. Zandvoortmeeuwen heeft om onbe grijpelijke redenen geen interesse getoond. Een voordeel, indien het stadsteam bijna geheel uit spelers van één vereniging be staat, is natuurlijk wel dat men beter op elkaar ingespeeld is, waarbij we de stijgende lijn, die de Concordia-heren in de laatste wedstrijden vertoonden, als nog een voordeel kunnen constateren. Men kan voorts de eerste stappen op het zaalhandbalveld volgen van de volgende ploegen uit de Haarlemse, afdeling, te we ten: De Blinkert (met adsp.meisjes en jun.heren), Concordia (met het tweede dames- en heren-team) en Zandvoort meeuwen (met het tweede en derde heren team). «XXXXDOOCOCCCCOOCOCOOCCOOOOOOOOOODOOOCOOCOCCOnOOCCCOOOOC De cluls uit deze omgeving uit de hoofd klasse en eerste klasse betaald voetbal en de amateurverenigingen uit de tweede j klasse komen Tweede Kerstdag als volgt uit (van rechts naar links): Betaald voetbal STORMVOGELS: De Graaf; Freriks en Post; Venus, Snoeks 9r. en Tol; Janssen jr., Janssen sr., Snoeks jr. De Boer en v. d. Steen. E.D.O.: Koelemij; Boekelaar en Bax; Snijders, Tol en Berends; Paizier Spiers, Van Roodselaar, Koning en Peters. R.C.H.: Van der Voort; Schoonenberg en v. d. Brink; De Jong, De Vos en Hoo- gendoorn; De Wette. Kruyer, Honout, Biesbrouck en Koster. V.S.V.: Geerlofs: Van Lint en Kunst; Van Deursen, Spaans en Van der Plas; Zwanenburg, Tielrooy, De Oude, Bel- froid en De Graaf. HAARLEM: Snijders; Oepkes en Kors; Boeree, De Voogd en Barends; Vree ken, Van Osch, Jacob, Brussee en j Groeneveld. Amateurs H.F.C.: Van der Lee; Dekker en Wijk huizen; Van Schouwenburg, Molijn, Winter; v. d. Heyden, Moolenaar, De Nijs, Sander, Groeneveld. BEVERWIJK: Raap; Marx en Lorjé; Wol-| terman, Bakkum en De Ruyter; Spren- ger, Gerrits, v. d. Wel, Ketting en Van der Plas. H.B.C.: Willemse; Goossens en Van Ba- kel; Klooster, Kors en De Reus; De- lissen, Veen, Duivenvoorde, Neeskens en Schoonderwoerd. D.E.M.: Aardenburg; Spanjaard en Been- 8 tjes; Goderie, Bakker en W. van Lies- 3 hout; C. van Lieshout, Burger, Starre- 8 mans, De Vries en Appel. XCCXXXXXXX»MCOOOOO(XX>030C)OOOOOCCOCCOSOCCC<»CICMXOCCOCÖ' HOCKEY-TOURNOOI. BDHC ontving een uitnodiging van de Haagse Gazellen Hockeyclub om op Donderdag 29 December op de Roggewoning in Wassenaar deel te nemen aan een hockeytournooi voor aspi rant-elftallen. Onder leiding van mej. L. van Houten zullen elf jeugdige hockeysters de keiuren van BDHC gaan verdedigen. KANAALZWEMMER. Henry F. Sulli van, een vroegere kanaalzwemmer, is giste ren op 64-jarige leeftijd overleden. Hij be dwong in 1923 als eerste Amerikaan zwem mend Het Kanaal. Hij maakte de overtocht op 6 Augustus van dat jaar van Dover naar de Franse kust in 27 uur 25 minuten. OVERLEDEN. Nick Lutze, die in 1942 als zwaargewicht het wereldkampioenschap worstelen behaalde, is in Los Angelos over leden. Hij is 54 jaar oud geworden. Hij had een hartkwaal. TRAININGSDIPLOMA. Het hoofdbe stuur va nde N.T.T.B. heeft besloten over te gaan tot het instellen van trainingsdiplo ma's. Hierdoor zal het voor ongediplomeer- den niet meer zijn toegestaan NT.T.B.-leden te trainen, tenzij het geven van lessen be langeloos geschiedt. Er zullen twee diploma's worden uitgereikt: een a- en een b-diploma. Aan het a-diploma is een examen verbonden, ter verkrijging van een b-diploma zal aan verschillende eisen moeten worden voldaan. TEMPORADA. De Italiaanse renstallen Ferrari en Maserati hebben hun teams be kend gemaakt voor de Argentijnse „Tempo- rada", die in Januari zal worden gehouden. Voor Ferrari verschijnen aan de start Fangio (Argentinië), Gendebien (België), Castelotti en Musso (beiden Italië). Voor Maserati rij den Moss (Gr.-Br.), Behra (Frankr.), Men- diteguy (Arg.) en een nog nader aan te wij zijn coureur. VOLLEYBALDUEL. De volleybalwed strijd NederlandBelgië (heren) zal in 1956 op Zaterdag 25 Februari in de dierentuin in Den Haag worden gespeeld. Een ploeg van de Batavieren zal van zes tot en met aht cJanuari de gast zijn van de Real Club de Polo te Barcelona bij een in ternationaal hockey-tournooi. Aan dit tour- nooi nemen twee leden van BMHC deel: Dalmeyer en Minnema. De opstelling van de Batavierenploeg Is: doel: Dalmeyer (BMHC); achter: De Looper (Hilversum) en Mendes de Leon (TOGO); midden: Kranendonk (TOGO), Minnema (BMHC) en Momma (Victoria); voor: Bok (Laren), Leenen (Union), Vorstman (Hilversum), Gielen (Be Fair) en Baekers (EMHC). Reserves zijn: Klein (Laren), Van der Fuhr (Tilburg) en Lousada (ex-HOC). Op Tweede Kerstdag wordt in het Hil- versumse Sportpark het draafseizoen 1955 gesloten met een programma, dat weder om tien nummers telt met als glanspunt de traditionele Grote Kerstprijs, welke in twee afdelingen en een finale wordt ge lopen. De eerste afdeling is -een draverij van meet, waarin Qui Hollandia G na zijn enorme verrichting in Hamburg zijn ren tree maakt. De jonge hengst verlangt een harde baan en indien deze door de vorst aanwezig is gaat de voorkeur naar hem uit. Bij normale baan gaat de keuze naar Oranje J, die Pretty Polly en O Nelly Zora kan weerstaan. De tweede afdeling is gereserveerd voor de grote klasse, welke vertegenwoordigd is door Mac Kinley, Olga Pluto, Double Six M, Notekraker S en de voor de laatste maal startende Nellie Gregor. De 9-jarige merrie heeft een reëele kans op een zege, doch zij zal opnieuw stuiten op de in for midabele vorm verkerende Olga Pluto, die telkenmale weer iets sneller is. Met haar mag ook genoemd worden Mac Kinley. De outsider is Double Six M, die door de gunstige condities goed in de course staat. De 4 eerstaankomende paarden starten in de finale. Hoewel de taak van Olga Pluto dan wel zwaarder wordt, zal zij met haar enorme kracht toch wel weer alle tegenstand breken. De concurrentie komt ook hier van Mac Kinley, Double Six M en Nellie Gregor. Het Haagse Ananci heeft het leidende team van White Stars in de overgangsklasse van de gemengde basketbal-districten-com petitie fel tegenstand geboden en hoewel de Stars zonder twijfel gedurende de gehele wedstrijd een lichte veldmeerderheid had den, slaagden zij er niet in deze meerderheid in doelpunten om te zetten. De Hagenaars speelden zeker niet onverdienstelijk, maar hun verdediging was bijzonder zwak en door vele break-outs had White Stars een gemak kelijke zege kunnen behalen. Helaas wer den deze kansen steeds weer op onbegrij pelijke wijze gemist en hoewel de zege ook vrijwel niet in gevaar is geweest, moest het team van de Stars toch nog hard voor deze overwinning werken. Bij de Haarlem mers ontbrak aanvalsleider Bob Uljee en dat werd vooral bij de afwerking van de combinaties goed gevoeld. In de zege had den aanvoerder C. Rip en Tinus Molenkamp, die de meeste doelpunten maakten, een groot aandeel. Zoals gebruikelijk was voor deze wed strijd öok een Haagse scheidsrechter aange wezen en de invloed van deze arbiter heeft stellig een gevoelig stemepl gedrukt op de prestatie van het Haarlemse White Stars. Ook nu was scheidsrchter v. d. Heijden niet tegen de zware taak opgewassen en behalve zijn zeer „passief" optreden, ging hij zich nog te buiten aan de meest vreemde beslis singen, waardoor de stemming in het veld er zeker niet beter op werd. Het wordt nu toch wel zo langzamerhand tijd dat voor dergelijke wedstrijden andere arbiters worden aangezocht door de bask et- ba lbond, want het leiden van wedstrijden door dergelijke arbiters is geen „propagan da" voor deze ongetwijfeld interessante competitie. Gelyk op Hoewel de Haarlemmers in deze belang rijke ontmoeting door Molenkamp de leiding konden nemen, ging de strijd gedurende enige minuten gelijk op, waarna White Stars door een productieve bui van Molenkamp een veilige 136 voorsprong kon nemen. Hoewel ook Hos en Van Giffen nog voor de Stars scoorden, bleven de Hagenaars dap- pen tegenstand bieden, zodat de rust inging met een kleine 2016 voorsprong van het Haarlemse team. Direct na de hervatting slaagden de gasten erin deze kleine achterstand zelfs nog terug te brengen tot 2018, waarna de daad ech ter volledig aan de Haarlemmers was. Door Rip werd de voorsprong vergroot tot 2618 en de jeugdige Van Giffen en Tensen slaag den er zelfs in deze voorsprong nog op te voeren tot 3018, voordat de gasten het grote overwicht van de Stars braken. Een fel aanvallend Ananci liep de achterstand weer geleidelijk in (3026), waarna een strafworp van P. Molenkamp en wederom enkele doelpunten van Rip voor een 3730 stand zorgden bij het ingaan van de laatste drie minuten. Uiteraard was deze stand voor de Stars voor de zege reeds voldoende en hoe wel beide ploegen nog enkele keren scoor den, kwam het einde met een volkomen verdiende 4535 overwinning voor .White Stars, welke team hiermede nog ongeslagen de leiding bleef behouden. Eerste klasse In de eerste klasse dames had Antilopen het in de wedstrijd tegen het Velsense Exercitia al heel gemakkelijk, want door het niet volledig zijn van de Velsense ploeg boekten de Antilopen-dames een reglemen taire 2—0 zege. Het herenteam van de Old Boys behaalde de derde achtereenvolgende zege, waarvan thans Typhoons 3 het slachtoffer werd. Hoe wel Old Boys slechts vijf spelers in het veld bracht, werden de Typhoons-spelers toch het slachtoffer van hun te grote enthousiasme tegen deze technisch sterkere spelers, zodat Typhoons slechts met een „tweetal" spelers het einde kon halen. Overbodig te vertellen dat de wedstrijd ook nu weer met ruim verschil door de Boys werd gewonnen (4831). De uitslagen waren: Dames: White Stars 3HOC 3 1213; AntilopenExercitia 20 (regl.); Tram vogelsTyphoons 2 1620. Heren: White Stars 3Exercitia 2 20 (regl.); Typhoons 3Old Boys 3148; White StarsAnanci (Den Haag) 4535. Niet minder interessant is de 2800 m lange Kerstroos-prijs, waarin 17 paarden een kans zullen wagen. Het meeste ver trouwen gaat uit naar Ria Olivier, die in haar eindrush Rêve de Sophia, Roi de Cinq Mille en de mogelijke outsider Queen Mary kan kloppen. In het amateursnummer valt de keuze op stal Tesselaar (Raleigh Harvester, Sir Parisien O), Rudolf G, Quick Fire en de zeer goede Q Bascom, die echter een zeer zware handicap heeft. Het openingsnummer stelt de bezoekers al voor vele raadsels, daar het aantal kanspaarden enorm groot is. De verwach ting is dat Tabor Harvester D voor Thea Drabbe aan de finish zal zijn, tenzij Tour- terelle en Sir Heny roet in het eten gooien. Ook in de Kerstboom-prijs verschijnt de geringe klasse in groten getale aan de start. Op grond van de laatste verrich tingen wordt Rose Bond aanbevolen, vóór Quick Maire en Raffles. Het optreden van Patrijs S moet worden afgewacht. In de Hulst-prijs mag na een 3-tal ver geefse pogingen thans Quita Norma als de vermoedelijke winner worden aangeduid, voor Tecla v. Oranje, die vorige week ten val kwam.Outsiders zijn Rob en Rosa Gre gor. In de tweede afdeling van dit num mer is Sirona de favoriet, doch zij zal alles moeten geven om Sita, Tallero, Roland Spencer en Queen Bonnie tot overgave te dwingen. Voor stal Geuzen ligt op papier maar één overwinning in het verschiet en wel in de Kerstklokken-prijs, waarin deze stal met 3 paarden is vertegenwoordigd. Door zijn zware val met Ruby Spencer tijdens de courses van vorige Zondag kan kam pioen Geersen voorlopig niet rijden, doch zijn bekwame assistenten zullen er wel voor zorgen dat Queeny Dillon en Qui est- ce qui als eerste aan de eindpaal zullen komen. Outsiders in dit 18 paarden tellen de veld zijn Parel Holland, Rethy Hollan dia en Oranje Nassau. Voor Woensdag staat de belangrijke hoofd klassewedstrijd Die RaeckseHVS op het volleybal-programma. Heren hoofdklasse: Die RaeckseHVS (9 uur); 2e en 3e klasse: PSVH 2Raeckse 2, WIK—OSS, HVS 3—WN, Velox 3—Rap. 3. Haarlem 3Gios 3, Haarlem 2Raeckse ,3 Blinkert 2—HBC 2, OVRA 3—Gios 2. Dames hoofdklasse: Rap.Velox (8 uur); le klasse: OGPSVH; 2e en 3e kl.: MHBS 2Gios 4, OVRA 2—Haarlem 4, SSO 2— Sizo 2, Haarlem 2OSS, Raeckse 6OG 2, VVSHSizo, SantpoortGios 3. De 51ste zitting van het IOC op 24 en 25 Januari in Cortina d'Ampezzo zal een zeer volle agenda hebben, maar er is geen sprake van dat de Olympische Winter spelen 1960 zullen worden afgenomen van Squaw Valley in Californië. Zo heeft de kanselier van het IOC, de Zwitser Otto Mayer gisteren aan United Press verteld. Met deze verklaring zette hij een domper op de hoop der Oostenrijkers die Innsbruck nog steeds een kans wilden laten maken Squaw Valley te vervangen. Volgens het reglement van het IOC kun nen Oostenrijkse voorstellen in die richting niet overwogen worden, daar Squaw Valley niet formeel te kennen heeft gegeven dat men daar van de spelen wil afzien. In elk geval zou een speciale zitting uitgeschreven moeten worden en opnieuw gestemd moe ten worden en het is zelfs nog niet zeker dat Oostenrijk dan zou winnen. Wat betreft een mogelijke „ruil" tussen Squaw Valley en Innsbruck die zou be tekenen dat Innsbruck de Spelen in I960 zou nemen en Squaw Valley die van 1964 moet opgemerkt dat het Olympisch re glement zulk een procedure niet toestaat. Alleen de IOC-zitting van 1959 kan over de plaats voor 1964 beslissen en de beslis sing moet genomen worden los van enige „particuliere overeenkomst tussen candi- daten", aldus Mayer. Rapporten over de vordering der voor bereiding in Squaw Valley en in Rome, de plaats der zomerspelen 1960, zijn belang rijke punten op de IOC-zitting te Cortina. Op grond van inlichtingen die ik ontvangen heb mag de zitting rapporten over goede vordering in Squaw Valley verwachten, zeide Mayer. Andere rapporten in Cortina zullen het Olympisch hyppisch tournooi in Stockholm, de Zomerspelen in Melbourne en de Zomer spelen 1960 in Rome betreffen. Mayer heeft de accommodatie te Rome geïnspecteerd en hij zegt dat die al heel goed lijken. T.V.-rechten Een ander belangrijk punt in Cortina zal de televisie zijn. De televisie heeft zich met reusachtige schreden ontwikkeld. En daar de Olympische Spelen misschien veel toe schouwers zouden verliezen als de Spelen op de televisie komen, is het logisch dat tv-maatschappijen hoge licentie-rechten dienen te betalen. We zullen dat in Cortina bespreken. Er is reeds door de voorzitter van de Internationale IJshockeybond, de Engelsman J. F. Ahearne, voorgesteld alle inkomsten uit tv-rechten gelijk te verdelen onder het organisatie-comité van de door de televisie uitgezonden Spelen, verklaarde Mayer. Het sinds drie jaar niet meer gespeelde tournooi van BMHC voor junioren om de van Hengelbeker, dat voor Vrijdag was vast gesteld, kon niet doorgaan, omdat nog niet alie hockeyers voor dit jeugdtournooi school- vacantie hadden. Dit jeugdtournooi zal nu op Woensdag 28 December op de velden van BMHC worden gehouden, gelijk met een adspiranten-tournooi. Deelnemers voor het tournooi om de aVn Hengelbeker zijn jeugd- teams van de verenigingen Amsterdam, SCHC. TOGO. HDM, HIC, Rood Wit, van de organiserende vereniging en misschien van Hilversum, dat de plaats dan zou innemen van Victoria. "Wat zit u nu zo allemaal te denken, deze diepe dagen van het jaar? Misschien wel hetzelfde als ik. Misschien wel hetzelfde als uw beide buurmannen en als alle mensen in uw straat en in alle straten van de stad en van de hele wereld. Dat het allemaal zo vlug gaat; dat het net lijkt of het allemaal al maar vlugger gaat en dat de kerstboom met alle mooie versieringen nog niet weg is, of hij staat er alweer en dat het zó nieuwjaar is, of er staat al weer een nieuwer nieuwjaar voor de deur. En wat er allemaal gebeurd is in zo'n vlug, kort jaar; al maar vlugger en al maar korter; je bent opa en 100 voor je het weet. Komt de burgemeester eigen handig een taart brengen en komen de journalisten vragen hoe je hem dat gelapt hebt: „Altijd gerookt als een schoorsteen, meneer, en nooit in die kleine glaasjes ge spuwd", en de buren zó lief; ze hebben mooie guirlandes rondom de buitendeur gehangen met zo'n kleurig bord: „lang leve de honderdjarige; lang zal opa leven!" Ik bedoel: wrat er allemaal gebeurd is in zo'n vlug, kort jaar. Je kunt het nauwe lijks bijhouden. Met de wereldpolitiek en de („steeds kleiner wordende") kring van familie en kennissen. En wat er allemaal in de kranten heeft gestaan. Alle sensaties in de hele wereld. Alle nieuwe boeken, alle nieuwe filmen, alle nieuwe toneel stukken met alle beschouwingen van de h.h. critici en alle polemieken en inge zonden stukken. En wat daarvan is overgebleven. Lees eens een krant van vorig jaar. Je gelooft je ogen niet, wat allemaal verouderd en vergeten is. Zit dat nu allemaal óók zo te over denken? Pappa peinzend in zijn baard bij de kerstboom met de lichtjes? Waar pappa zich van dag tot dag, wat zegt u? van uur tot uur zo druk over heeft zitten te maken. Ruzietjes en slimme gesprekjes en vergaderingen en brieven- op-poten, allemaal om pappa in stand te houden en om pappa's glorie tussen de mensen te vergroten en om alle bedrei gingen en schurkenstreken tegen pappa beraamd, van pappa af te houden. Nou, en daar zitten we nou. Alles wat wij gevreesd hebben van dit jaar-der-jaren is niet geschied en alles wat wij gehoopt hebben, dat in dit jaar der-jaren zou geschieden, is óók niet ge schied. Daar zitten we nu op onze oude stoel, in onze oude kamer, in dit oude leven. Op Cyprus en in Afrika is het nog lang niet pluis; zal Ike het noggeris doen? De kreet om Irian is nog niet verstomd en Miepie is nog altijd 't echte kind van vroeger; nog steeds niet verloofd. De procuratiehouder maar peeën en dat beetje opslag is, als rook, opgegaan in de prijzenspiraal. De wereld gaat aan vlijt en managerziekte ten onder en je zit al een mensenleeftijd lang tegen dezelfde schilderijtjes aan te kijken. Wel? Wat zit nu allemaal zo te denken, deze diepe dagen van het jaar? Misschien wel hetzelfde als opa. ELIAS Minister Luns is voor een korte vacantie naar het buitenland vertrokken. In aan sluiting daarop zal hij zich op 3 Januari 1956 rechtstreeks naar Genève begeven ter voortzetting van de onderhandelingen met Indonesië. Gistermorgen, ruim twee jaar nadat zijn broer M. B. door de Haarlemse rechtbank was veroordeeld, stond de 46-jarige Aals meerse kweker J. B. opnieuw voor de Haarlemse rechtbank. Zijn zaak was wel een zeer verre nasleep van de omvangrijke belastingfraude, die tegen het einde van het jaar 1953 door de Haarlemse rechtbank was berecht en waarbij aan de hoofdver dachte, de 54-jarige kwekerijdirecteur M. B. uit Aalsmeer een gevangenisstraf van 3Va jaar met zes maanden aftrek was op gelegd. Door het toedoen van deze oudere broer was 230.000 gulden bij de navorde ringen kort na de oorlog aan het oog van de fiscus onttrokken. Het hof, waarbij M. B. in beroep was ge gaan, had zijn straf gehalveerd. Zijn broer kreeg twee jaar geleden een tussenvonnis aangezien de rechtbank het onderzoek in diens zaak nog niet volledig achtte. De stukken werden weer in handen gesteld van de rechter commissaris voor een on derzoek naar de inkomsten van deze ver dachte in de jaren 19351939 en 1940 1943, alsmede naar zijn vermogen op 1 Mei 1940 en 1 Januari 1941, 1942, 1943 en 1944. Bij de behandeling bleek hedenmorgen, dat er weinig nieuwe gezichtspunten in de zaak waren. Ook een in deze zaken voort- Het eten is wel best bij de Nederlandse hardrijders die in Hamar trainen, maar moet toch kennelijk even gecontroleerd worden. In verband met het stevige athleten-dieet zou de weg naar een Olympische titel ook wel eens door de maag kunnen gaan? V.l.n.r. R. Jaap Koeleman, de leider van de groep en trainer, B. Holleboom, mevrouw Marit Hansen, de „keukenprinses" van het Hamarse hotel en Henk van der Grift. durend geraadpleegde getuige-deskundige van de fiscale recherche kon op bepaalde vraagpunten geen opheldering geven. Het gaat naar deze zeide om een bedrag van 7000 gulden, dat J. B. niet heeft verant woord en daardoor aan de heffingen inge volge het Navorderingsbesluit heeft ont trokken. De raadsman, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, betoogde, dat deze jongere broer zich nauwelijks met de financiële kant van het bedrijf heeft bemoeid en dat zijn voort durende betuigingen van onwetendheid in deze materie, die de officier als een pose beschouwde, geheel gerechtvaardigd waren. De voor dit bedrijf optredende consulent kreeg de gegevens direct van de boekhou der, want de kweker zelf bemoeide zich er niet mee; hij ondertekende slechts. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, zeide, dat men zich voor de bewijsvoering kon baseren op de ver mogensvergelijkingen over een aantal ja ren en op het grote aantal leugens en draaierijen van de verdachte, die zich naar zijn oordeel bij de behandeling van den domme trachtte te houden. Hij herinnerde er aan twee jaar geleden twee maanden tegen deze verdachte te hebben geëist, doch het feit is inmiddels aanzienlijk langer ge leden en bovendien was J. B. niet de hoofd dader. Hij eiste daarom thans twee maan den voorwaardelijk en een boete van f 1000. Mr. Van Löben Seis verklaarde in zijn pleidooi met nadruk, dat zijn cliënt de on juiste aangiften zeer beslist niet onzettelijk heeft gedaan. Hij achtte een voorwaarde lijke straf voor deze verdachte ongewenst, „aangezien hij ook thans nog geen belas tingbiljet in kan vullen, iets waar heel wat intellectuelen tegenwoordig ook niet in sla gen". Ook de boete achtte hij te hoog. De rechtbank zal op 5 Januari uitspraak doen. De vakraad voor de metaalindustrie heeft meegedeeld dat de collectieve ar beidsovereenkomst in de metaalindustrie, welke tegen 31 December was opgezegd, ongewijzigd tot en met 31 Maart 1956 wordt verlengd. Het besluit tot verlenging is genomen, nadat tussen partijen in principe overeen stemming was bereikt over de wenselijk heid de CAO op een aantal punten te wij zigen. De belangrijkste zijn: verlaging van de leeftijdsgrens waarop het „volwassen loon" wordt bereikt; verhoging van de jeugdlonen; vermindering van de gemeen teklasse-verschillen; uitbreiding van de vacantie en verhoging van de vacantie- toeslag; doorberekening van de loonsver hoging van 6 pet. van October 1954 in de premie van het bedrijfspensioenfonds en verbetering van de uitkering bij ziekte. De lonen konden nog niet in de bespre kingen worden betrokken.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7