Larense architect schiep fraai, nieuw bouwelement Noblesse Oblige Agenda voor Haarlem Israel verlengt de diensttijd in het leger met een jaar GOLDEN FICTION Grote besparing op arbeid en materiaal mogelijk Landelijke actie voor het reddingswezen Kabinet wijst wel preventieve oorlog maar niet vergeldingsactie af ^Hoe is het ontstaan?") 3 DEBUUT VAN DE „ATLASSTEEN" Sneller bouwen Aantal Franse soldaten in Algerije gevangen genomen Dr. Schneider wil spoedig aansluiting bij Duitsland Straaljagers belemmeren straatverkeer Wielrijdster wint proces tegen gemeente Nijmegen Spanje richt het oog weer op Gibraltar Vierling in Pennsylvania Verenigde Staten achter bij bouw van atoomschepen? Amerikaanse scheepvaart klaagt over concurrentie Dit woord: LIDMAA'I Ex-minister Djody tot een jaar veroordeeld Aan hen, die steeds het allerbeste minnen, de Golden Fiction-vrienden en -vriendinnen, zij hierbij voor hun trouw oprechte dank gebracht! Die dank verplicht. Volhardt in Uw vertrouwen, U kunt, als op een rots, op Golden Fiction bouwen, die gouden geurtabakken, uitgelezen-zacht... 't Volmaakte rookgenot zal weer Uw jaar verrijken... En moge 't net zo goed als Golden Fiction blijken! Jaarwisseling kostte 439 Amerikanen het leven V.S. importeren de meeste Volkswagens „Het leven begint hij veer tig" ook voor vrouwen DINSDAG 3 JANUARI 1956 (Van een verslaggever) AAN DE KLEIWEG in Rijswijk, niet ver van de „slecht weer"-houw, waarover wij zater dag schreven, verrijst een complex van 49 middenstandsflats. Het wordt uitgevoerd in de zogenaamde „Atlassteen", een nieuw bouw element dat aanzienlijke besparingen op man kracht en materiaal mogelijk zou maken. Deze steen, die door de Larense architect J. H. L. Giesen ontworpen werd, bestaat uit een blok geperst beton dat, van terzijde gezien, de vorm van een Y heeft. Het is belangrijk groter dan de gewone baksteen en kan, naar vorm en functie, het beste vergeleken worden met een gestileerde ruggewervel. Vele van die wervels, in elkaar gevoegd en vastgemetseld zoals op de foto te zien is, vormen als het ware de rugge- graat van het te bouwen pand, in casu de draagmuren. Wat zijn nu de voordelen van deze nieu we bouwelementen? De grote afmetingen van de Atlassteen 25'/2 x 32 cm ma ken een snelle bouw mogelijk en vergen belangrijk minder specie dan normaal bak- steenwerk. Door hun bijzondere profilering passen zij slechts op één manier in elkaar, zodat zelfs middelmatige metselaars ze on berispelijk kunnen samenvoegen. Ook hier dus tijdwinst en mogelijkheid tot inschake ling van minder geschoolde vaklieden, wat bij de huidige schaarste aan arbeidskrach ten van groot belang is. HET NIEUWE element is uiteraard gron dig onderzocht op drukvastheid, isolerend vermogen, klimaat-gevoeligheid en derge lijke. Dat onderzoek is verricht door de T.N.O. en het is zeer gunstig uitgevallen. De laatste twee jaar zijn dan ook reeds diverse werken in Atlassteen uitgevoerd, I zoals landbouwschuren, militaire gebouwen en pakhuizen (onder meer naar ontwerpen van de Haarlemse architect S. C. Gielstra). Voor de woningbouw was de steen echter nog niet toegepast, voordat de Haagse aan nemersfirma J. Huizer de uitvoering der door architect Giesen ontworpen flats in Rijswijk op zich nam. Inmiddels hadden Nederlandse experts, in samenwerking met een Duitse machine fabriek, een mobiele pers ontworpen,waar in de Atlas-blokken aan de lopende band vervaardigd kunnen worden. Hiermee was de geregelde aanvoer van de nieuwe bouw elementen verzekerd; de jaarlijkse produc tie in Nederland bedraagt thans reeds 10 millioen Atlasstenen ruim voldoende om de thans nog beperkte vraag te dekken. DE RIJSWIJKSE FLATS zijn met dat al een eerste proefneming. De aannemer heeft geen subsidie gekregen; hij werkt geheel voor eigen risico. Hij kon niet profiteren van de ervaringen bij de bouw van pakhuizen e.d. in Atlassteen opgedaan, daar woningbouw uiteraard andere eisen stelt. Er zijn veel tegenslagen geweest, wat onvermijdelijk is bij dergelijke experimen ten. Winst zal er dus wel nauwelijks uit komen, maar toch zijn uitvoerders en ar beiders geestdriftig over het nieuwe mate riaal. De betonblokken zijn licht, weinig breekbaar en gemakkelijk te verwerken. Een kubieke meter Aslassteen weegt slechts van een gelijk volume baksteen. De be sparing op man-uren per metselaar be draagt 40 percent, die op specie zelfs 75 percent, vergeleken bij baksteenbouw. In vele gevallen kan men afzien van dubbele muren. De Atlassteen is binnen- en buiten muur tegelijk: zijn inwendige holte vormt als het ware twee ingebouwde spouwen. OOK IN ESTHETISCH opzicht voldoet het nieuwe materiaal uitstekend. De opper vlakte van de Atlassteen (beton met een toeslag van klinkerisoliet of grove puin- korrel) bestaat uit honderden kleine berg jes en kuiltjes, die een muurvlak in het steeds wisselende spel van licht en scha duw een levendige, boeiende reliëfwerking geven. Geen wonder dus, dat het Rijswijkse experiment grote belangstelling trekt. In de directiekeet naast het werk is het een voortdurend komen en gaan van bezoekers. Wij troffen er een Engelse bouwmeester, een Frans architect en twee ingenieurs uit Joegoslavië. „Duitsers, Israëliërs en Russen zijn ook al poolshoogte komen nemen," zo vertelde ons een der opzichters, „en zover ik uit hun gesprekken wijs kon worden, zijn zij er allemaal enthousiast over. Ze fotograferen het werk van onder tot boven. De Israëliërs wilden me zelfs op staande voet meenemen naar hun land. Ik kon zelf bepalen wat ik verdienen wilde Aannemer Huizer vindt dat allemaal wel leuk, maar hij zou meer gebaat zijn bij een flinke overheidssubsidie. In Den Haag heb ben ze gezegd: Laat eerst maar eens zien, wat je daar in Rijswijk klaarmaakt dan kunnen we verder praten." Hij heeft pio nierswerk gedaan en alle kwade kansen genomen. Binnenkort gaat hij in Ridder kerk een paar honderd arbeiderswoningen zetten in Atlassteen. Ook daar werkt hij in hoofdzaak voor eigen risico. Dat getuigt van durf en ondernemingslust. Andere aan nemers zullen volgen, profiterend van zijn ervaringen. Spoedig, zo voorspelt hij, zal het Atlas-systeem algemeen ingang vinden, Zo, als de wervels van een ruggegraat, passen de nieuwe bouwelementen in elkaar en misschien zelfs de baksteen ten dele verdringen. Ik ben er trots op, daarbij te zijn voorgegaan,want deze bouwwijze heeft inderdaad grote perspectieven." Massa-productie van Atlasstenen in de rijdende betonpers. Enige tyd geleden heeft een aantal per sonen uit het agrarisch volksdeel van Ne derland de gedachte opgevat om een red dingboot te schenken aan de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaat schappij, en daarvoor 30.000.bijeen te brengen. De reddingboot zal de naam dragen van dr. ir. S. L. Louwes, overleden op 25 januari 1953, wiens werk voor de Nederlandse landbouw en visserij en voor de voedselvoorziening van grote betekenis is geweest. Na overleg met verschillende organisa ties is besloten deze oproep te richten tot het land- en tuinbouwbedrijfsleven, het visserijbedrijf, alsmede tot de industrieën en handelsondernemingen, die grondstof fen en benodigdheden voor deze bedrijfs takken vervaardigen of verhandelen dan wel producten van land- en tuinbouw en visserij verwerken en verhandelen. Een aantal vooraanstaande Nederlanders heeft zitting genomen in het comité van aanbeveling, waarvan minister Mansholt het erevoorzitterschap op zich heeft willen nemen. Inmiddels heeft zich ook een werk comité gevormd. Onafhankelijk van de voorbereidingen voor deze actie heeft een andere groep een soortgelijk initiatief genomen met de bedoeling een beroep te doen op het ge hele Nederlandse volk om een reddingboot te schenken aan de Koninklijke Zuid-Hol landse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen. Er bestaan in Neder land twee reddingmaatschappijen,, waar van de noordelijke haar werkzaamheden uitstrekt langs de kust vanaf de Duitse grens tot aan Loosduinen, de zuidelijke langs de kust vanaf Loosduinen tot aan de Belgische grens. Beide maatschappijen werken onafhankelijk van elkaar. Toen beide groepen van eikaars plannen hoorden, hebben zij contact gezocht om te trachten hun plannen te coördineren. Het resultaat van dit overleg is geweest het besluit tot één grote landelijke actie ten bate van het Nederlandse reddingwezen. ALGIERS (Reuter/A.F.P.) Het Franse opperbevel te Algiers heeft bekend ge maakt, dat zondag dertien Franse mili tairen gevangen zijn genomen bij een aan val van opstandelingen tegen militaire posten te Saint Pierre Saint Paul, in de buurt van Algiers. Voorts is het deerlijk verminkte lijk gevonden van een Europese militair. Vijftien militairen, onder wie zeven Ara bieren, worden vermist na een aanval van opstandelingen op een konvooi in het Keddaragebergte, op veertig kilometer af stand van Algiers. Zestien man van het konvooi werden gewond. Heroverd Maandagavond is in kringen van het Franse legerbevel medegedeeld, dat een van de twee door Marokkaanse opstande lingen in het Rifgebied veroverde buiten posten door Franse troepen is heroverd. SAARBRÜCKEN (Reuter/DPA/AFP) De pas gekozen voorzitter van het parie met van Saarland, de ex-nazi dr. Schnei der, heeft verklaard te verwachten dat het verzoek van zijn democratische partij, om een volksstemming over de toekomst van het Saargebied, de eerste staatsrechtelijke kwestie zal zijn, die in het parlement zal worden behandeld. Het voorstel beoogt aansluiting van Saarland bij West-Duits- land mogelijk te maken. Schneiders partij verzocht eveneens om een volksstemming over de toekomst van Röchling-staalfabriek te Völklingen, de grootste in het Saarland. ST. LOUIS (Missouri (V.S.) (United Press) De eerste acht van een groep van 21 ondeugdelijke straalvliegtuigen heb ben bij hun transport van de vliegtuigfa briek van McDonnell (Lambert Field) naar de Mississippi het verkeer aardig op stelten gezet. De toestellen zijn namelijk compleet, maar kunnen niet vliegen. De 21 gevechtsmachines, die de veelbe tekenende naam „demons" dragen en ver ouderde types zijn, hebben per stuk een miljoen dollar gekost. De motoren zijn van Westinghouse, de machines zijn bij McDon nell gebouwd en gemonteerd. Toen dat ge schied was, bleek dat de motoren niet sterk genoeg waren Het is de bedoeling, de kostbare sta-in- de-wegs per binnenschip naar de oefen scholen van Pensacola (Florida) en Mem phis (Tennessee) te brengen. Daartoe moeten ze eerst van de McDonnell-fabriek over land naar de oever van de Mississippi gebracht worden. Als de vleugels naar achteren geklapt zijn, is de „demon" ruim acht meter breed, bijna 20 meter lang en ruim vijf meter hoog. De poort van McDonnell konden ze om te beginnen met door, zodat deze ver breed moest worden. Toen het eerste con vooi van acht stuks aldus op straat was, begonnen de moeilijkheden pas goed. Bui ten de stad lag het verkeer op de straat weg, waar men de toestellen langs ver voerde, volslagen stil en het werd er niet beter op toen één van de tractors in de optocht onklaar raakte. In de stad zelf versperden de gevaarten drie rijbanen van de straat tegelijk. Electrische bovenleidin gen moesten worden weggenomen. Zo was men de hele dag druk in de weer en toen de avond naderde zag men er maar van af, met de resterende dertien nog op weg te gaan, teneinde het verkeer geduren de het spitsuur niet helemaal te ontwrich ten. Onverzorgd wegdek leidde tot ongeluk Voor de 44-jarige' mevrouw G. H. van DokEbben uit Spijkerboor heeft 1955 een prettig slot gehad. De rechtbank te Arnhem stelde haar in een civiel proces, dat zij tegen de gemeente Nijmegen aan hangig had gemaakt, in het gelijk en wees haar een civiele vordering toe, die buiten allerlei kosten 2500,bedraagt. Op de veelomstreden Berg en Dalseweg te Nijmegen was mevrouw Van Dok des tijds met haar bromfiets ten val gekomen, waarbij zij een beenfractuur opliep. Zij werd 7 weken in een ziekenhuis te.Nijme gen verpleegd. De Berg en Dalseweg vertoont al jaren ernstige verzakkingen, waardoor de tram rails ver boven het wegdek uitsteken. Ervan overtuigd, dat de gemeente Nijme gen hierin te kort schoot en dus verant woordelijk was voor 't haar overkomen on geval, stelde mevrouw Van Dok via haar advocaat, mr. L. C. van der Tas te Amster dam, een civiele vordering tegen de ge meente in, voor wie mr. C. de Kempenaer uit Arnhem pleitte. De Arnhemse rechtbank heeft de ge meente dezer dagen veroordeeld tot be taling van 2500,aan mevrouw Van Dok voor geleden smart en gederfde levens vreugde en de gemeente voorts opgelegd alsnog de ziekenhuis- en kledingkosten, die totaal 767,70 bedragen, te vergoeden. Voorts is de gemeente nog veroordeeld tot betaling van de proceskosten ƒ712,78. De gemeente heeft inmiddels besloten de weg te verbeteren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden g betaald, daar de bezorgers op Donder- 5 dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE OGCOOOOOOCOJCOOOOCXJOCCXXXXXXXJOCXXXXJOOOOOCOOOOCCOCCOOOCÓC "3 Ondanks hun grootte zijn de Atlas stenen gemakkelijk te hanteren. De metselaars kunnen ze slechts op één manier samenvoegen. JERUZALEM (Reuter). Premier Da vid Ben Goerion van Israel, heeft in het parlement te Jeruzalem bekend gemaakt dat de diensttijd in het Israëlische leger zal worden verlengd van twee-en- een-half tot drie-en-een-half jaar. Ben Goerion, die ook de portefeuille van landsverdediging beheert, zei „Wij brengen ons in gevaar, in dien wij de bedreiging van een aanval door Egypte en misschien door andere Arabische lande niet onderkennen". Israel zou even wel een grote fout maken door aan te ne men, dat een oorlog tegen Israel onvermij delijk is. Ben Goerion zei, dat de ministers er zon der uitzondering tegen zijn, dat Israel een oorlog begint. Israel geeft de voorkeur aan vrede, zelfs boven een overwinning in een oorlog. Indien de aanvallen tegen het land voortduren, zal het weerwraak nemen. Ben Goerion spoorde het volk aan, vijf tig miljoen Israëlische ponden bijeen te brengen als vrijwillige bijdrage in het be wapeningsfonds. Hij deed een beroep op de Joodse gemeenschappen in het buitenland Israel te hulp te komen. Hij sprak ge ruchten tegen, dat het Israëlische leger op eigen gezag handelde. Het leger is een uit voerend orgaan van de regering. Het is niet onafhankelijk opgetreden, en zal dit ook nooit doen. Besprekingen De minister van Buitenlandse Zaken Sjaret, die na de premier een verklaring over het buitenlandse beleid aflegde, gispte te Sovjet-Unie wegens de wapenleveranties aan Egypte. Hij herhaalde, dat Israel ge kant is tegen het verdrag van Bagdad en waarschuwde tegen elke poging om Jor- MADRID (Reuter/A.F.P.) De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Artajo, heeft op Oudejaarsavond te Madrid ver klaard, dat steeds meer de tijd nadert voor de teruggave van Gibraltar aan Spanje. Hij zeide dit in een vraaggesprek over Spanjes buitenlandse politiek, aan een verslaggever van het rooms-katholieke blad „Ya". „Men begint het probleem-Gibraltar te beschouwen als een factor in een belang rijker probleem, namelijk de Spaans-Britse betrekkingen in verband met gemeenschap pelijke verdediging tegen de gemeenschap pelijke vijand van onze fijd het Sovjet- imperialisme", aldus minister Artajo. Hij zeide, dat de Sovjet-Unie, gesteund door een groot deel van de Aziatische wereld, tracht het Afrikaanse vasteland voor zich te winnen. LANCASTER (United Press) Mevrouw Norman C. Hohenwarter, de 26-jarige echt genote van een postbeambte in Lancaster in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft het leven geschonken aan vier jon gens. De baby's, die te vroeg geboren wa ren, werden in couveuses gelegd. Volgens de geneesheren heeft de vierling een goede kans in leven te blijven. Mevrouw Nor man heeft nog twee kinderen respectieve lijk drie en zes jaar oud. danië er in op te nemen. Israel voert be sprekingen met de Verenigde Staten over de mogelijkheid van een Arabisch-Israeli- sche schikking. Zinspelend op Brits-Ameri kaanse voorstellen zei Sjaret, dat er een geschil tussen Groot-Brittannië en Israel was geweest na voorstellen van premier sir Anthony Eden, die Groot-Brittannië als bemiddelaar een ongunstige naam had ge- gegen door terugkomen op de UNO resolutie van 1947 voor te stellen. Israel is niet bereid onder welke omstandigheden ook eenzijdig gebiedsafstand van enige aard te doen en is evenmin bereid de Arabische vluchtelingen te laten terugkeren. Israel is bereid tot een regeling met de Arabieren, gebaseerd op rechtstreeks onderhandelin gen, zonder voorafgaande voorwaarden. Sjaret stelde zowel het Oosten als het Wes ten aansprakelijk voor de bewapenings wedloop in het Midden-Oosten. Hij ver zocht het Westen andermaal om wapens als tegenwicht voor de wapenleveranties aan de Arabische landen. Na de verklaring van Sjaret opende de leider van de uiterst rechtse oppositionele vrijheidsbeweging, Menahem Beigin, het debat over de buitenlandse politiek. Hij eiste het aftreden van de regering omdat deze niet krachtiger was opgetreden tegen de „Arabische aggressie". WASHINGTON (Reuter) Het repu blikeinse lid van het Amerikaanse Congres Tollefson, heeft er schriftelijk bij presi dent Eisenhower op aangedrongen haast te maken met de plannen voor het eerste door atoomkracht voortbewogen oppervlakte vaartuig ter wereld. Tenminste drie andere landen doen mee aan de wedloop om atoomschepen te bouwen en de Verenigde Staten liggen zonder twijfel niet aan de kop, aldus Tollefson. Volgens de Congres commissie voor de koopvaardij werken „verscheidene landen, waaronder Groot Brittannië, Noorwegen en Zweden, aan programs voor de ontwikkeling van door kernenergie voortbewogen schepen." WASHINGTON (United Press) De president van het Amerikaanse instituut voor de scheepvaart. Francis T. Greene heeft verklaard, dat er samenwerking onder leiding van Groot-Brittannië en de Scandinavische landen bestaat tegen de Amerikaanse scheepvaart. Greene uitte in zijn jaarrapport de be schuldiging, dat „buitenlandse scheep- vaartbelangen zich mengen" in de Ameri kaanse politiek. Bijna tachtig percent van de Amerikaanse ladingen werd vervoerd door schepen, varende onder vreemde vlag. Vijftig percent van de goederen bestemd voor hulp aan het buitenland en andere door de regering betaalde ladingen werden eveneens door buitenlandse schepen ver voerd. Greene beschuldigde bepaalde lan den er van gebruik te maken van de scheepvaartwet, die toestaat dat vijftig percent van door de regering gefinancierde ladingen onder vreemde vlag wordt ver voerd. Men vraagt mij of lidmaat en lede maat iets met elkaar te maken hebben. Het antwoord is: ja, het is precies het zelfde woord. Het eerste woorddeel is: deel van het lichaam. Het tweede moet in verband gebracht worden met het werkwoord meten en de eigenlijke be tekenis is dus: de afmeting van het lid en vandaar: het lid zelf. In het Middel nederlands bestond alleen: lidmaat, lid maten. Onder invloed van het meervoud leden, ontstond toen een meervoud lede maten, waarvan weer een enkelvoud ledemaat werd gevormd, dat thans in onbruik is geraakt. De woorden lidmaat en lidmaten hebben nu alleen nog be trekking op het lidmaat-schap ener kerk. Maar vroeger kon iemand jicht hebben in een zijner lidmaten en kon men ledemaat van een kerkgenootschap zijn. Pas in later tijd is het betekenis verschil scherper geworden. j DJAKARTA (ANP) De oud-minister van Justitie van Indonesië, Djody Gondo- kusumo, is wegens medeplichtigheid bij het aannemen van steekpenningen ten be drage van veertig duizend rupiah, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De pro cureur-generaal bij het hooggerechtshof voor hetwelk deze geruchtmakende zaak gedurende drie maanden diende, had twee jaar gevangenisstraf geëist. Djody zal bij president Sukarno een gratieverzoek in dienen. Regimentscommandant van Ambon over Molukse activiteit DJAKARTA (PIA) Volgens verkla ringen van de TNI-regimentscommandant van Ambon, luitenant-kolonel Sukowati, aan het te Makassar verschijnende blad „Timbangan" beschikt Sukowati over rap porten „waaruit blijkt, dat de Republiek der Zuid-Molukken streeft naar een ge menebest met Nederland". Er zouden pam fletten zijn gevonden, waarmee voor dit denkbeeld propaganda wordt gemaakt. Sukowati verklaarde verder, dat „on bekende duikboten herhaaldelijk in de wa teren van Ambon zijn gesignaleerd en dat deze in contact staan met de activiteiten van de RMS". Sukowati was van mening, dat er tussen de RMS en West-Irian con tact moest zijn. Dit bleek volgens hem uit de vlucht van twee RMS-leiders, Wairisal en Manusama, die op West-Irian volgens hem volledige vrijheid genieten. ADVERTENTIE CHICAGO (United Press)De Natio nale Amerikaanse Veiligheidsraad schrijft het aan de verkeersactie „veilig rijden" toe dat het aantal ongelukken tijdens het afge lopen Nieuwjaarsweekeinde aanzienlijk minder is geweest dan in voorgaande jaren. Er zijn 310 personen bij verkeersongeluk ken om het leven gekomen, bij branden 62. bij vliegtuigongelukken elf en bij ongeluk ken van andere aard 56. In totaal 439 slachtoffers. Men had verwacht dat er 360 personen bij verkeersongelukken zouden worden gedood. In Canada was het dodencijfer van het Nieuwjaarsweekeinde ook lager dan dat van de'Kerstdagen. Er kwamen 47 perso nen bij ongelukken om het leven, van wie 25 bij verkeersongelukken. Tijdens de Kerstdagen stierven 65 personen een ge welddadige dood, van wie 48 bij verkeers ongelukken. De directie van de Volkswagenfabrieken in Wolfsburg heeft medegedeeld, dat in 1955 330.120 voertuigen geproduceerd wer den, waarvan meer dan de helft geëxpor teerd werd. Bijna 50.000 van de geprodu ceerde voertuigen waren vrachtwagens en bussen. Daarvan werden ruim 30.000 ge ëxporteerd. Het grootste deel van de export van personenwagens ging naar de Verenigde Staten, namelijk 34.000. Op de tweede plaats komt Zweden met 28.000. In 1956 zal de productie van Volkswagens tot meer dan 400.000 worden verhoogd. Het bestuur van de stichting „Het le ven begint bij veertig" te Amsterdam heeft besloten voortaan ook arbeidsbemiddeling te verlenen aan vrouwen van boven de veertig. De stichting heeft van een Nijmegenaar een grote gift ontvangen om deze te gebrui ken voor tewerkstelling van Indische gere- patrieerden. DINSDAG 3 JANUARI Luxor: „De prairie verdwijnt", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „The tall men", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Oh, Ro salinda", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Na poleon", 14 jaar, 8.15 uur. Studio: „Penny Whistle Blues", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Brokkenpiloten", alle lieft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De pas des doods", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg, 14 uur, Kin dervoorstelling door „Scapino", balletgroep voor de jeugd. WOENSDAG 4 JANUARI Luxor: „De prairie verdwijnt", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De konink lijke reis", 10 en 11.30 uur en „The tall men", 14 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Roxy: „Bestemming Mars", 14 jaar, 2.30, 7, en 9.15 uur. Rembrandt: „Oh, Rosalinda", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De konink lijke reis", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Penny Whistle Blues", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Brokkenpiloten", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De pas des doods", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 u.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5