150 dragées f3.75 MANTELCOSTUUMS Dansschool W. Fortgens hmêëêwêêêëëê [jêê Cassatieberoep door Hoge Raad verworpen Valse verklaring voor rijbewijs afgegeven Geen verplaatsing van goederenstation 'grieven aan de redactie Varen op de oude CAO dan onderhandelen „Pasop! Kijk niet om..." RESTANTEN 49- 69.- en 89.- f ^-YlFOFlVlode I magazijnen Dr C. J. Schuurman Zuiderkapel Plaats een GROENTJE Voordelige gezinsverpakking 13 STADSSCHOUWBURG Proces dierenparkje Haarlemse politierechter Voor verkeer gevaarlijke kwaal verzwegen Diefstal van zakjes bij Hillegoms bedrijf berecht Mozart-gedenksteen in oude Bavokerk „Aan de Westergracht ligt het uitmuntend" Poujadistische beweging ook in Italië B. en W. blijven afzien van boerderij aan Zomervaart Scheepvaart J. Klein Haneveld U een hondje V DEZE WEEK m ■■BS521 Së AA J aa VRIJDAG 6 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN I Sedert 1 januari 1953 heeft de heer C. H Speel in Bloemendaal in huur een ge deelte van het landgoed „Lindenheuvel" in Overveen, gemeente Bloemendaal. Dit ter rein heeft hij ingericht als dierenpark. In 1954 hebben B. en W. dier gemeente aan de heer Speel een brief gericht tot ver wijdering van de zonder vereiste bouw vergunning opgerichte bouwwerken en afrasteringen. De gemeente dreigde zelfs tot afbraak te zullen overgaan, indien op 1 oktober 1954 de betreffende opstallen niet zouden zijn verwijderd. De heer Speel dagvaardde hierop de ge meente in kort geding, waarin hij stelde dat de hekwerken, afdaken en nachtver blijven niet onder de woningwet zouden vallen en dat verscheidene opstallen reeds op het landgoed aanwezig waren toen hij het huurde. Hij eiste een verbod van B. en W. tot verwijdering over te gaan. De president van de rechtbank in Haar lem vaardigde dit verbod uit, hetgeen zou gelden tot de gewone rechter hier beslist zou hebben. De president achtte de ge meente wel bevoegd, doch parate excecutie alleen gerechtvaardigd wanneer de ge meente hier een overwegend belang bij afbraak zou hebben. In hoger beroep heeft het gerechtshof in Amsterdam overwogen, dat het hier een zaak van gemeentelijk overheidsbeleid betreft, waardoor de rechter aan een be voegdheid tot ingrijpen niet toekomt. Het hof vernietigde het vonnis van de presi dent en wees de vordering van de heer Speel af. De heer Speel kwam van deze uitspraak in cassatie. De hoge raad heeft vandaag dit beroep verworpen. Een 34-jarige metselaar uit Haarlem moest vanmorgen voor de Haarlemse poli tierechter verschijnen omdat hij vier jaar geleden een verklaring, die voor het ver krijgen van een rijbewijs moet worden af gegeven, opzettelijk onjuist zou hebben In gevuld. Op deze verklaringen moeten onder meer de vragen beantwoord worden of men wel eens verpleegd is in een krank zinnigengesticht of in een inrichting voor zenuwzieken en of men lijder was, of was geweest, aan toevallen. Deze vragen had de verdachte met „neen" beantwoord. „En dat terwijl u wel degelijk in een inrichting bent verpleegd", zo zei de politierechter, mr. J. P. Petersen. „Dat is niet zo edelachtbare", wierp de metselaar tegen. „Ik ben na mijn militaire dienst in Indonesië wel in Avereest geweest onder psychiatrisch toezicht van dr. Hart- suyker, maar die zegt zelf ook, dat dit géén inrichting voor zenuwzieken is". De verdachte wilde echter wel toegeven, dat zijn „neen" achter de vraag of hij wol eens aan een vallende ziekte had geleden, onjuist was geweest. Maar hij had ge meend dat dit niet zo erg zou zijn. „Waar om zou ik niet mogen autorijden en wel iedere dag op vier meter boven de grond mijn werk moeten doen?", zo had hij gere deneerd. Hij had echter met zijn autootje, dat hij de laatste tijd alleen nog voor zijn plezier reed, verscheidene aanrijdingen veroorzaakt, die zozeer de aandacht warer. gaan trekken, dat men besloot te onder zoeken, hoe hij destijds wel aan een rijbe wijs gekomen kon zijn. Daarbij kwam de onjuistheid van deze verklaring aan het licht. De verdachte deelde mede, zelf in middels reeds met autorijden te zijn opge houden en zijn auto van de hand te heb ben gedaan. Hij zou echter gaarne voor een herkeuring in de gelegenheid komen. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman wilde er rekening mee hou den, dat het feit reeds in 1952 gepleegd is en dat de verdachte inmiddels zelf het ge vaar van zijn rijden had ingezien. Hij eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met drie jaar proeftijd en de bijzondere voorwaarde, dat de verdachte gedurende die tijd niet als bestuurder van een motorrijtuig mocht optreden. De poli tie rechter veroordeelde hem tot f 40 sub sidiair 12 dagen en een maand voorwaar delijk met drie jaar proeftijd met de ge noemde bijzondere voorwaarde. Een los arbeider stond hedenmorgen te recht voor de politierechter, wegens het ontvreemden van een aantal plastic-zakjes van een groot bedrijf in Hillegom. Als ge tuige werd gehoord de bedrijfsleider van de fabriek, die verklaarde, dat er in totaal wel 15.000 van dergelijke zakjes vermist waren, die een totale waarde vertegen woordigden van f 1700, De verdachte meende, dat het hier slechts afgekeurde zakjes betrof en volgens hem werd aan het wegnemen van deze artike len door iedereen op de betreffende af deling mee gedaan. De getuige vertelde, dat deze zakjes wel degelijk gebruikt wer den, onder meer voor het verpakken van verscheidene produkten. Reeds lang miste men hoeveelheden zakjes, totdat door een telefoontje van kouser.fabriek Hin te Haar lem deze zaak aan het rollen kwam. De verdachte had bij deze kousen fabriek een medearbeider 300 plastic zakjes te koop aangeboden. Toen men hem aanhield vond men bij hem thuis 471 stuks voor een waarde van ongeveer 18 gulden. Op een vraag van de officier van justi tie verklaarde getuige, dat de diefstallen na het ontslag van verdachte nagenoeg op hielden. Ook meende hij, dat de ontvreem dingen bij het indiensttreden van ver dachte een grotere omvang hadden aan genomen. Hij eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek van voorarrest, daarbij tevens overwegen de, dat de verdachte reeds 16 veroordelin gen achter de rug heeft. Zijn raadsman, mr. J. H. Jung, verklaar de, dat het aandeel van de verdachte in de totale diefstallen bij het bedrijf gering was. Er was hier volgens hem sprake ge weest van een algemeen gebruik om zak jes weg te nemen. Hij verzocht een ge combineerde straf. De uitspraak luidde twee maanden met aftrek. PRINS. Na een nederlaag en een remise in de eerste twee partijen, won Prins de derde schaakpartij tegen Hoetagalong. die met wit spelend, na veertig zetten opgaf. De score is thans gelijk: anderhalve punt. De laatste partij moet dus de beslissing bren gen in deze tweekamp. Tal van herdenkingsconcerten door leden van Haarlems orkest Ter gelegenheid van de Mozarlherdcn- king zal in de Grote kerk te Haarlem een gedenksteen worden aangebracht ter her innering aan het orgelconcert, dat de tien- Jarige Wolfgang Amadeo daar in 1766 heeft gegeven. Deze gedenksteen wordt ontworpen door de conservator van Teylers museum J. van Borssum Buisman en zal een kop van de componist en enige orgelpijpen tonen met daaronder de regels „De tienjarige Mozart bespeelde in 1766 het orgel van deze kerk". De gedenkplaat wordt uitgevoerd in zandsteen en op ooghoogte geplaatst bij het eerste raam naast het orgel in de muur welke aan de Grote Markt grenst. Bijdragen voor de verwezenlijking van deze gedachte kunnen worden gestort op rekening van de penningmeester van de Vereniging Vrienden van het Noordhol lands Philharmonlsch Orkest, giro no. 4000, Twentsche Bank N.V. te Haarlem. Het plaatsen van deze gedenksteen, een initiatief van onze muziekrecensent Jos de Klerk, geschiedt onder auspiciën van de vereniging „Vrienden van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest", die verder in de weck van 18 tot 24 februari een Mo- zartherdenking houdt, waarin veel aan dacht aan de kamermuziek zal worden ge schonken. De uitvoerenden zijn hoofdzake lijk leden van het N.Ph.O., die hierdoor de gelegenheid geboden wordt solistisch op te treden. Het programma zal bestaan uit een serip kamermuziekconcerten die als pauze- en avondconcerten in de Vleeshal gegeven zui len worden. Op zondag 19 februari wordt in de Gemeentelijke Concertzaal een mid dagconcert uitgevoerd, waarin ook het orgel betrokken wordt. In dezelfde periode valt het speciale Mó- zartherdenkingsconcert, dat op dinsdag avond 21 februari gegeven wordt door het N.Ph.O. Tot slot van deze serie concerten stelt men zich voor in de Ridderzaal van het stadhuis een galaconcert te geven, dac een muzikale illustratie van het leven van Mo zart zal inhouden. Tijdens dit concert in de ridderzaal zul len zes leden van de Kennemer balletstu dio de balletpantomime „Les petRs r'ens" uitvoeren in een choreografie van Jan Leo Zielstra in de trant van de oorspronkelij ke versie van Jean Georges Noverre. De president-directeur van de Neder landse Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollan der, heeft meegedeeld, dat de aanbeste ding van de eerste faze van de spoorweg- werken bij Heemstede het leggen van een hulpspoor de volgende maand kan plaats hebben. N.S. zullen dan niet alleen een viaduct over de Zandvoortselaan bouwen, maar te gelijkertijd ook een over de toekomstige oost-westverbinding vijfhonderd meter ten noorden van de halte Heemstede-Aerden- hout, ongeveer op de plek waar nu het tramviaduct de spoorlijn kruist. Intussen is het wel duidelijk, dat ir. Den Hollander deze laatste werken slechts uitvoert „om andere belangen te dienen". De viaducten bij Heemstede zullen aan het eind van 1957 voltooid zijn. Omtrent de besprekingen met de gemeen te Haarlem over de gehele of gedeeltelij ke ophoging van de spoorbaan tussen Heemstede en de Zijlweg in Haarlem wilde de president-directeur liever niets anders zeggen dan dat daarover gesproken wordt. Maar ten aanzien van de door Haarlem ge wenste verplaatsing van het goederensta tion kon hij wel een positief antwoord ge ven, al viel dat dan voor Haarlem volstrekt negatief uit. „Het goederenstation ligt aan de "Wester- gracht uitmuntend, omdat de spoorwegen daar het dichtst bij hun klanten zijn", aldus ir. Den Hollander, die daaraan toevoegde: „J'y suis, j'y reste!" (..Ik ben er, ik blijf er!"). De gemeente Haarlem is van dat standpunt op de hoogte gesteld. MILAAN (Reuter). - Ook onder de Italiaanse kleine zakenlieden begint zich een economische beweging, in de trant van de Poujadistenpartij in Frankrijk, af te tekenen. De Milanese accountant Raf- faele Garbin, voorzitter van de plaatselijke vereniging van vishandelaren, is de gees telijke vader van deze beweging. Onder de oprichters der partij bevinden zich vele groente- en fruithandelaren. Zij wil deel nemen aan de dit jaar in Italië te houden verkiezingen voor gemeentelijke en pro vinciale raden. De Italiaanse navolgers van Pierre Pou- jade zijn van mening dat het Italiaanse stelsel van belastingheffing verouderd is. Zij willen verhoging van de jaarlijkse in- komstengrens, waarbeneden geen inkom stenbelasting betaald behoeft te worden, van ongeveer f 1,460 tot f4,260. Voorts willen de Italiaanse Poujadisten in het al gemeen lagere belastingen voor winke liers, handwerkslieden en andere kleine neringdoenden. Zij verklaren geen poli tieke doplojnd^n na te streven. (Verkort weergegeven) Voorziening. Aansluitend op het bericht over het gebouwencomplex De Blinkert m verband met slechte voorzieningen door Openbare Werken wil ik ook even nadruk kelijk de aandacht vestigen op de toestand bij de ingang van het complex „Zinneveld" aan de Mr Jan Gerritzlaan. Reeds maan den is deze toegang zo slecht, dat bij regen weer de steeds toenemende bewoners door diepe plassen moeten waden bij een helse duisternis. Bovendien is er geen enkele aanduiding aangebracht voor de eerste straat van dit complex, die gereed is name lijk de Van Nouhuysstraat, zodat leveran ciers, taxis en bezoekers soms kwartieren- lang dwalen en vragen moeten. Een nood voorziening zou eenvoudig te maken zijn, dooh er is totnutoe geen enkele poging toe gedaan. L. Van Nouhuysstraat In juni van het vorige jaar hebben wij meegedeeld dat de pogingen welke B. en W. van Haarlem sinds 1948 hebben onder nomen om de boerderij van de veehouder Petri aan de Zomervaart 179 te verwerven op niets waren uitgelopen. De gemeente vond f 27.500 een redelijke schadevergoe ding voor dit complex van ruim 2400 vier kante meter, dat zich ter hoogte van de Prins Bernhardlaan bevindt in het afron- dingsplan voor Haarlem-Zuid-Oost. De Haarlemse rechtbank bepaalde echter tij dens de onteigeningsprocedure het eind- schadebedrag op f 61.415, hetgeen B. en W. niet in verhouding vonden tot de voorde len welke voor de gemeente uit deze ont eigening voortvloeien. B. en W. hebben zich thans met een na dere toelichting tot de gemeenteraad ge wend om duidelijk te maken waarom zij van de aankoop van deze boerderij wen sen af te zien. Volgens het genoemde uitbreidingsplan en de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften is de grond ten noorden van oe Zomervaart bestemd voor open bebouwing met ééngezinswoonhuizen met een mini- muminhoud van 500 kubieke meter. In de toelichtende beschrijving, behorende bij eerder bedoeld uitbreidingsplan wordt om trent deze bebouwing het volgende mede gedeeld: „Aan de noordzijde van de Zomer vaart is een open bebouwing beprojecteerd van ééngezinswoningen, meer speciaal be stemd voor de huisvesting van een speciale categorie bewoners, als doktoren, tandart sen e.d." Aangezien dus kan worden verwacht, dat bedoelde woningen in de particuliere sec tor tot stand zullen komen, achten B. en W. het niet raadzaam, dat de gemeente thans voor eerderbedoeld perceel een ab normaal hoog schadebedrag betaalt, waar van bij voorbaat vaststaat, dat een niet on belangrijk gedeelte ten laste van de ge meenschap zal blijven. De door de rechtbank benoemde des kundigen zijn bij het bepalen van het scha debedrag uitgegaan van de vervangings waarde, doch dit is naar de mening van B. en W., welke wordt gedeeld door de juri dische adviseur der gemeente, onjuist. In het onderhavige geval had het bepalen van de schadevergoeding dienen te geschieden op liquidatiebasis Volgens de centrale commissie voor ont eigeningsvergoedingen dient de vergoeding te worden bepaald op liquidatiebasis, in dien zich een der volgende gevallen voor doet: geen vervangend object aanwezig is; het bedrijf geen rendabele toekomst heeft; en de leeftijd van de eigenaar niet doet verwachten, dat deze een nieuw bedrijf zal beginnen. Het komt B. en W. voor, dat een en ander op het onderhavige geval van toepassing is. In verband met het voorgaande komt het B. en W. gewenst voor de eis tot ont eigening van het onderhavige perceel terug te nemen. ioooooooortrYrrr*yvxxvxx*x>ocxxxx)rxxxxxxx>corocoocooooooc& WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder- r- dag moeten afrekenen. 5 DE ADMINISTRATIE MET DE TWEEDE openbare vergadering in het vooruitzicht heeft het Onafhankelijk Vakverbond van Bedrijfsverenigingen ons bij monde van zijn bestuurder J. Roos gisteravond meegedeeld, dat het O.V.B. op het standpunt staat, dat onder de voor waarden van de oude C.A.O. gemonsterd mag worden. Daarna dient onderhandeld te worden met de IJmuidense reders over een nieuwe C.A.O., waarin de vaste gages zijn gehandhaafd en verbeteringen zijn aange bracht. Op onze vraag, wat het O.V.B. nu verder van plan was in de loop van vrijdag te doen, antwoordde de heer Roos: „Niet het O.V.B., maar de vissers zelf zullen on der leiding van hun comité van zeven vertrouwensmannen zaterdagmorgen tij dens de tweede openbare vergadering een besluit moeten nemen, of er gevaren moet worden". Persoonlijk was hij van mening, dat de vloot maandag weer naar zee gaat. Aagtednk, 4 v. Brownsville n. Le Havre. Aardijk, 4 v. Havana n. Houston. Alwaki. Chittagong n. Madras. Alblasserdijk, 5 te Rotterdam. Algenib, 5 te Amsterdam. Amerskerk, 4 v Rotterdam n. Hamburg. Alpbard, 4 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Almkerk, 5 Marseille verwacht. Amerskerk, 5 te Amsterdam. Axeldijk, 5 Victoria. Alioth, 5 v. Hamburg te Antwerpen. Amstelbrug, 5 310 m. w. ten n. Minikoy. Abbekerk, 6 te Suez. Amerskerk, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Almdijk, 4 v. New Orleans n. Le Havre. Alpherat, 5 v. New York n. Trinidad. Amsteldijk, 5 v Rotterdam n. Hamburg. Beninkusj, 5 v. Hamburg n. Dakar. Bussum. pass. 5 Aden n. Perz. Golf. Borneo, 5 v. New York n. Baltimore. Blijdendijk. 5 v. New York n. Antwerpen. Bawean, 6 te Manilla verwacht. Bontekoe, 5 te Surabaja. Bacchus, 3 v. Trinidad n. Rotterdam. Blommersdijk, 6 te Paramaribo. Boskoop, 5 v. Matarani n. Arica. Caltex Leiden, 5 te Rotterdam. Cmuiia, 4 v. Pta Cardon n. Rotterdam. Cottica, 5 te Amsterdam. Campnuys. 5 Menado Cleodora, 5 te Singapore. Cottica, 5 v. Paramaribo te Amsterdam. Caltex The Hague, 5 te Rotterdam. Castor. 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Cradle of Liberty, 6 te Mena el Ahmadi. Duivendijk, 4 te Londen. Ilos, 5 le Amsterdam. Enggano, 3 v. Tjilatjap n. Balikpapan. Eenciracht. 5 te Gibraltar. Eos, pass. 5 Gibraltar n. Alexandrië. Esso Den Haag, 5 te Suez. Esso Rotterdam, pass. 6 Gibraltar n. Sidon. Eemland, 4 Rio de Janeiro. Farmsum, 6 te Le Havre. Friesland (KRL), 6 te Suraba.ia. Gooiland 5 Rio Grande do Sul. Gaasterkerk, 5 te Manilla. Gadilla, 6 te Cairns. Ganymedes, 5 Barahona Haarlem, pass. 5 Flores. Hecuba, 5 New York. Hydra, 3 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo. Hector, 6 Burrlana verw. Isis, 5 nog steeds rede Liverpool, lssis, 5 te Liverpool. Kalinga, 4 v. Rotterdam n. Curagao. Kieldrecht, 4 v. Rotterdam n. Bremen. Kabylia. 5 te Hamburg verm. n. Fao. Kopionella, 5 te Gothenburg. Koratia. 5 Curagao. Korenia. 5 v. Pta Cardon n Heysham. Karimata, 6 Genua verwacht. Karimun, 5 v. Amsterdam te Hamburg verw. Kota Agoeng. 5 v. Genua n. Port Said. Langkoeas, 6 Houston verwacht. Lawak, 5 Port Elizabeth. Leersum, 4 Savannah. Loenerkerk, 4 v. Port Said n. Genua. Lombok. 4 v. Balboa n. Los Angeles. Lekkerkerk, 4 v. Kopenhagen n. Hamburg. Limburg, 6 te Belawan. Lindekerk, pass. 6 Perim n. Damman. Maas, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Madoera, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Molenkerk, 5 te Genua. Muiderkerk, 6 te Karachi. Murena, 8 te Miri verwacht. Maureen, 4 v. Philadelphia n. New York. Mijdrecht, 6 te Cory ton. Maasdam, 5 v. New York n. Port. au Prince. Noordzee, 4 v. Liverpool n. Norfolk. Notos, pass. 4 Bizerta n. Rotterdam. Nias. 1 te Seattle. Nieuw Amsterdam. 7 San Juan verwacht. Oranje, 4 v. Suez n. Colombo. Oberon, 5 v. Puerto Ordaz te Rotterdam Oranjestad, 5 Trinidad. Omala, 5 te Berre daarna Spezia. Ouwerkerk, 6 v. Genua n. Casablanca. Oldekerk, 6 v. Genua n. Port Saia. Ootmarsum, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Overijscl, 6 te Amsterdam. Pieter S, 5 v. Newport Mon te Amsterdam verw. Peperkust, 5 v. Takoradi n. Monrovia. Pieter S, 5 te Amsterdam. Poelau Laut, pass. 5 Malta n. Port Said. Rijndam, 4 Kp. Race gepass n. Halifax. Prins Fred. Willem, pass. 5 Ouessant n. R'dam. Polydorus, pass. 6 eil. Mixukoy a. ueiawau. Rondo, 5 te Singapore Rempang, 4 v Newcastle te Brisbane. Rijnland, pass. 5 Kp Finisterre n. St. Vincent. Ruys. 6 te Santos. Sloterdijk, 4 v. Belawan n. Colomobo. Sommelsdijk, 4 600 m. n. Azoren. Stad Dordrecht, 5 Genua. Salawati, 5 520 m. w. ten n, Minikoy. Straat Malakka, 5 v. Hobart n. Melbourne. Statue of Liberty, 4 v. Philadelphia n. Port Said Saidja. 5 te Pladju. Sigli, 5 te Surabaja. Stan vac Talang Akar, 4 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Swartenhondt, 5 rede Makassar. Soestdijk, 6 te Belawan. Stad Alkmaar, 6 te Narvik verw. Sumatra, pass 5 Gibraltar n. Halifax. Stentor. 3 v. Paramaribo n. Amsterdam. Trompenberg, 3 v. Bermuda n. Houston. Ternate, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Tero, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Tomori. pass. 5 Str. Messina n. Genua. Tiba, 5 Buenos Aires. Tankhaven III, 5 te Bangkok. Tiiluwah, 5 te Singapore. Tibia. 5 80 m. z. Frederik Hendrik eil. Van Noort. 5 v. Sydney n. Melbourne. Wonosari, 4 te Calcutta. W. Alton Jones. 4 500 m. zo. Ras al Hadd. Wield recht, 5 Covenas. Waterland. 5 te Emden. Willemstad, pass. 5 Flores n. Plymouth. Waterman, 4 v. Port Said n. Rotterdam. Westervoren, 5 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Willem Ruys. pass. 6 Str. Messina n. Napels. Wonorato, pass. 5 St. Maria n. Beyrouth. IJsel, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Zuiderkruis, pas. 5 Kp. Finisterre n. Amsterdam Zeeland (KRL), 4 v. Halifax n. Boston. KLEINE VAART Alcetas, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Anda, 5 v. Karlshamn te Rotterdam. Atlas. 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Albergen, 5 v. Antwerpen n. Ipswich. Appingedam. 4 v. Lissabon n. Jersey. Audacia. 4 v. Boston n. Gent. Bill S, 5 v. Swansea te Rotterdam. Reliable, verm. 5 v. Sharpness n. Bordeaux. Boreas. 3 v. Amsterdam te Hamburg. Bonaire, pass. 5 Vlissingcn n. Antwerpen. Bestevaer, 4 v. Rotterdam te Esbjerg. Borneo, pass. 4 Vlissingen n, Antwerpen. Cinderella, 5 v. Duinkerken te Rotterdam. Concepcion, 4 130 m. z.t.o. Rio de Janeiro. Da Capo, 5 v. Oporto te Rotterdam. Duiveland, 5 v. Dover te Rotterdam. Denl, 4 v. Zeebrugge te Londen. Dtligentia, pass. Brunsbüttel n. Isle of Grain. Driebergen, vrem. 5 v. Swansea naar Tonnay Charente. Eibergen, verm. 5 v. Swansea n. Les Sables d'Olonne. Elisabeth Roorda. 4 v. Bremen n. Middlesbro. F.lsenburgh, pass. 5 Ouessant n. Casablanca. Erasmus, verm. 5 v. Boulogne n. Antwerpen. Erkalin, verm. 5 v. Hamburg n. West Hartlepool Ferocia, verm. 5 v. Lowestoft n. Rotterdam. Fiducia, 4 v. Middelharnis n. Londen. Frans v. Seumeren. 4 v. Nantes n. Southampton. Flevo, 3 pass. Gibraltar n. Algiers. Hoc Vinces, verm. 5 v. Grimsby n. Rotterdam. Holland, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Hada, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Heemraadsingel, 4 v. Barrydock n. La Rochelle. Ida D. 4 v. Rotterdam te Rostock. Johannes. 5 v. Amsterdam te Rotterdam. John M, 5 v. Kalmar te Stockholm verw. Kitty H, 5 v. Eastham te Rotterdam. Kroonborg, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Lindekerk, 4 v. Dublin n. Cardiff. Lydia (W), pass. 4 Vlissingen n. nAtwerpen. Leuvehaven, 5 v. Gothenburg te Kopenhagen. Maartje, 5 v. Par te Antwerpen. Marcella, 5 v. Rotterdam te Aarhus verw. Matthew, verm. 5 v. Gent n. Rotterdam. Mvpuck 5 Boston verwacht. Nieuwland, 5 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nero. 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Nassauhaven. 4 v. Kopenhagen te Hogenaes. Netta, 4 v. Belfast te Liverpool. Nieuwehaven, verm. 6 v. Rotterdam n. Malmö Oostzee, 5 v Middlesbro te Rotterdam. Oosterburgh, 5 v. Rotterdam 'e Antwerpen. Phidias, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Poortvliet, verm. 5 v Antwerpen n. Rotterdam. Rijnhaven, 5 v. Swansea te Rouaan verw. Sonsbeek, 5 v. La Coruna te Leixoes. Spoorhaven, pass. Kp. St. Vincent n. Bristol. Spurt, 5 v. Londen te Duinkerken. Stella Maris, 4 v. Gothenburg n. IJmuiden. Theano, 5 v. Belfast te Drogheda. Tilly, 4 v. Sundsvall te Zaandam. Tine pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Trio, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Vindicat Atque Polit, verm. 5 v. Le Treport n. Gateshead. Violette Erica, 5 v. Bayonne te Rotterdam. Vrijburgh, 5 v. Londen te Rotterdam Westersingel. 5 v. Esbjerg te Cardiff. Westpolder, 5 v. Antwerpen n Rotterdam. Zaanstroom, 5 v. Londen te Amsterdam. Zevenbergen. 5 v. Cardiff te Whitehaven. Zwaantiena, 5 v. Rotterdam n. Bremen SLEEPVAART Blankenburgh, 4 v. Torbaai n. Falmouth zonder lichter. Ebro, 4 met liheter van de Blankenburgh van de Torbaai n. Lissabon. Humbei, 5 v. Goa te Izmir. Noordholland. 4 1160 m. w.zw. Madeira. Noordzee, 4 210 m. w ten z. Ouessant met August Bolten. Poolzee, 4 150 m. w.zw. Takoradi met twee pontons. Tyne, 4 300 m. o. ten n. Bermuda met Letizia Montanari n. d. Bermuda. Rode Zee, 4 v. Santander n. Paajes. De heer en mevrouw VAN DER NOORD AA POPPINGA geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ROLAND Heemstede, 5 januari 1956. Binnenweg 112. Tijdelijk adres: Florakliniek, Haarlem. De heer en mevrouw CRUL—VOGELZANG geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon FRANCISCUS BERNARDUS CHRISTIAAN Haarlem, 5 januari 1956. Grote Houtstraat 28. Maandag 9 jan., 8 u. - „DE HAAGSCHE COMEDIE" Muz. blijspel v. Reynolds Slade. Regie: Cees Laseur met Myra Ward, Hetty Blok. Enny Meunier, LucLutz, Coen Flink e.v.a. Prijzen 1.— tot 4.— (alles inb.). Coupons geldig. Voorverkoop v.a. zaterdag 103 uur. Telef. na 12 uur. uit Binnen- en Buitenlandse collecties, vervaar digd van 100% wollen kamgaren. Engels en Italiaans Tweed GROTE HOUTSTRAAT 26—30 TEL. 10490 Enige kennisgeving, V erloofd: LIESBETH HOLDERT en ARAM DZALIAN Parijs, 6 januari 1956 11 Avenue de Saxe 57 Blv. Jourdan. NED. VEREN. VAN SPIRITISTEN „HARMOSIA" Zondag 8 januari 10.30 u. in geb. „Cultura", Jansstraat 83. WIJDIN'GSMORGEN. Spreker de hr. A. WUNDERINK. De Bildt. Onderwerp: „BLINDE VAART". Toegang vrij. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden tot onze grote droefheid onze lieve man vader, behuwd- en groot vader* GERRIT KLOOSTER op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam: W. Klooster-Vos Haarlem, 5 januari 1956. Radboudstraat 21. De teraardebestelling zal plaats hebben op zater dag 7 januari 1956 te 12.30 uur op de Noorder begraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem DANKBETUIGING. Ten zeerste zijn wij getrof fen door de overstelpende, hartelijke bewijzen van me deleven bij het zo overwacht heengaan van onze beste man en vader WOUTER STERK Gaarne zouden wij u allen hiervoor persoonlijk willen bedanken, doch dit is ons helaas onmogelijk. Wij danken u voor uw woor den van waardering betref fende zijn persoonlijkheid, woorden van troost en be moediging, zij zullen ons ze ker tot steun zijn bij ons grote verdriet. J. STERK- v. STEENWIJK en kinderen. Studievereniging v. Psychical Research (SPR) Op DINSDAG 10 JAN., om 8 uur in Café-Rest. Brinkmann, Grote Markt 9, spreekt psychiater te Amsterdam, over Ontmoeting tussen psychologie en parapsychologie. Introductie aan de zaal 1. Studenten toegang kosteloos Grote Houtstraat 176 - Telefoon 15150 HALF JANUARI Aanvang nieuwe lessen voor Beginners en Gevorderden Inschrijving vanaf maandag a.s. ZORGT DAT U ER BIJTIJDS BIJ BENT. Zondag 10 u„ 5 u. en 8 u.: 8 uur: Jeugdsamenkomst. BIJ U AAN KOMEN LOPEN m OPRUIMING Jim***# v. 69 voor 39 v. 108 voor 79 U»f eigen ateliers Printengr- Amsterdam (b.j Utr.str.) 1UOJ Tel. 31317 Lijn 4 v.a. C. S. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Haarlem, Leiderdorp, januari 1956. 25 extra aanbiedingen van 25 ct. met bovendien 5 geld- zegels per artikel. Alleen bij uw VéGé-kruidsnier. Op zich steeds uitbreidend handelskantoor worden gevraagd: 1. EEN ASSISTENTE VOOR DE ADMINISTRATIE in het bezit van praktijk-diploma boekhouden 2. EEN STENO-TYPISTE in de drie moderne talen 3. EEN STENO-TYPISTE Nederlands. Schriftelijke sollicitaties met opgave van verlangd salaris, referenties en diploma's te zenden aan JOB GOUDA N.V., Rijksvishal B 27. IJmuiden. Let op 't oranje etiket precies wat U tekort komt. niet te weinig - niet teveel!

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3