Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Oud-minister J. A. de Wilde in Den Haag overleden Dr. Dehler herkozen als leider ;Kon"1g faul on,tbindt der liberale Bondsdagfractie Enige overlevende van „Sirabuen" te Rotterdam aan wal gebracht het Griekse parlement Ondanks wrijving met Adenauer geen breuk in de coalitie verwacht Vele vissers ontslag Sober relaas van Nilsen Dr Ney tot premier van Saarland gekozen Getuigen a decharge uit Nederland gehoord President-elect van Brazilië in ons land Het woord is aan, Dulles in maart naar Nieuw-Delhi Vooraanstaand staatsman en AR-pionier was minister in drie kabinetten Verkiezingen op 19 februari Vanmiddag vergadering Centrale v. Zeevarenden Noors schip overvaren voor Nederlandse kust Proces Jungschlaeger Juscelino Kubitschek de Oliveira Vele arrestaties wegens de moord op De Kort Gesprek met premier Nehroe over misverstanden Dooi Weer rapport 70e JAARGANG No 158 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor fn Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 11 JANUARI 1956 Haarlems Dagblad 300e JAARGANG No 3 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bijna overal in ons land veroorzaakte de ongewoon hevige sneeuwval ernstige moeilijkheden. In Haarlem moesten er zelfs bulldozers aan te pas komen om de wegen weer enigszins begaanbaar te maken. Tot diep in de nacht ronkten de motoren van deze machines en pas tegen de ochtend konden de wegen, waar gisteren tientallen auto's vastzaten weer bereden worden (Van onze correspondent in Bonn) De 59-jarige dr. Thomas Dehler is herko zen als voorzitter van de Bondsdagfractie van de vrije democratische partij die offi cieel nog altijd tot Adenauers regerings coalitie behoort. Daardoor is voorlopig althans een eind gekomen aan de op schudding die in de liberale partij heeft geheerst. Waarschijnlijk zal de regerings coalitie wel blijven voortbestaan, ook al heeft bondskanselier Adenauer een paar weken geleden dreigende woorden laten horen. Dr. Adenauer is niet meer zo gesteld op dr. Dehler, die van 1949 tot 1953 minister van Justitie in Adenauers eerste kabinet is geweest. Dehler treedt, naar Adenauers mening, vaak te zelfstandig op en hij liet zich op openbare politieke vergaderingen herhaaldelijk afkeurend uit over de door Adenauer ingeslagen koers. Zoiets vergeeft dr. Adenauer niet gauw Onplezierig De vrije democratische partij verkeert in de coalitie niet in een plezierige positie. Adenauers CDU die in de Bondsdag na de verkiezingen in 1953 ongeveer vijfmaal zo sterk is geworden, probeerde haar kleine bondgenoot de wet voor te schrijven. Adenauer heeft kort geleden van de li beralen de plechtige belofte geëist dat zij hem tot aan het einde van deze zittings periode van de Bondsdag tot september 1957 blindelings zullen gehoorzamen en door dik en dun zullen volgen. Hij wilde dat de liberale afgevaardigden zonder uit zondering hun goedkeuring zullen hechten aan wat Adenauer en de CDU van plan zijn te doen of wat Adenauer op eigen houtje reeds heeft gedaan. De liberalen hebben de gevaarlijke klip omzeild door Adenauer geen rechtstreeks antwoord op zijn onomwonden gestelde eis ADVERTENTIE BARTELiÖRÏSSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD, B0LSTR 48 A'DAM TEL 717162 SKI-JACKETS - PANTALONS De IJmuidens rederijen van de trawlers, waarvan de opvarenden maandag waren opgeroepen om naar zee te gaaan, hebben gistermorgen telegrammen verzonden aan deze bemanningen om hen ontslag aan te zeggen. Enige vissers, die wel naar zee wilden in hoofdzaak machinekamerper- soneel is in de walbedryven te werk gesteld. De opvarenden, die gisteren met hun schepen naar zee moesten en niet ver trokken, zouden vandaag hun ontslag papieren kunnen verwachten. Naar de mening van de trawlervissers is dit ontslag niet als een ernstige maatregel te beschouwen. Er heerst groot tekort aan trawlervissers, die nog op deze schepen naar zee willen en naar hun mening zal ieder, die na de staking nog bereid Is om te varen, onmiddellijk een nieuwe plaats aangeboden krijgen. Vanmiddag is om drie uur in de grote te geven. Adenauer weet van zijn kant dat het verstandiger is met de vrije democraten samen te werken dan deze tegen zich te krijgen. Daarom zal de coalitie wel standhouden. In politieke kringen in Bonn werd ge zegd, dat Adenauer graag gezien zou hebben dat Dehler door zijn partijgenoten werd opgeofferd. Dehler heeft zich in de afgelopen weken opvallend op de achter grond gehouden en hij hield in het open baar geen redevoeringen meer. Hij weiger de ook deel uit te maken van de delegatie van zijn partij, die Adenauer met zijn tachtigste verjaardag gelukwenste. T egenstanders In de partij stookten persoonlijke tegen standers van Dehler. Op een kort geleden gehouden partijdag, waar afkeurend over Adenauer is gesproken bleek dat Dehler weer vrij stevig in het zadel zit. Alleen in Berlijn en in Hessen zijn nog enkele in vloedrijke partijleden tegen hem gekant. Niettemin kreeg hij bij de geheime stem ming slechts 27 van de 49 stemmen. Ver moedelijk is dit resultaat een gevolg van een mededeling van Adenauer aan de frac tie dat de oorzaak van de onenigheid aan Dehlers redevoeringen is te wijten. Een van de twee plaatsvervangende frac tie-voorzitters, Euler, die tot de tegenstan ders van Dehler behoort, is op zijn verzoek vervangen door dr. Becker, die indertijd scherp optrad tegen het door Adenauer gepropageerde Saarstatuut. De tweede plaatsvervangende voorzitter, dr. Mende, die actie voert voor de Duitse oorlogsmis dadigers, werd herkozen. ATHENE (Reuter) Koning Paul van Griekenland heeft een besluit ondertekend, waarbij het parlement wordt ontbonden, tien maanden voor het verstrijken van de normale zittingsperiode van vier jaar. Op 19 februari zullen verkiezingen worden gehouden krachtens een nieuwe kieswet, die op 14 december werd aangenomen. De nieuwe kieswet voorziet in een „cocktail"-stelsel van evenredige vertegen woordiging, het meerderheids- en het ver sterkte meerderheidsstelsel, dat volgens een regeringswoordvoerder ten doel heeft een twee-partijenstelsel in te voeren met een regeringsgroepering en een verenigde oppositie. In oppositie-kringen vermoedt men dat het stelsel zal leiden tot een machtsstrijd tussen de conservatieven en de linkse partijen. Bij de algemene verkiezingen in 1952 verkreeg de enige tijd geleden overleden maarschalk Papagos en zijn Griekse con centratie 240 van de 300 parlementszetels. Kritiek De huidige regering-Karamanlis zai toe zicht op de verkiezingen houden. De rege ring is gewijzigd door benoeming van de volgende partijlozen: Boeropoelos (Justi tie), oud-luitenant-generaal Sterigopoelos (Defensie), Lianopoelos (Binnenlandse Zaken), prof. Frangitas (Noord-Grieken- land), oud-generaal Mianadakis onder minister voor Openbare Orde). De liberale leider Papandreoe heeft ge zegd het te betreuren, dat de regering- Karamanlis toezicht zal houden op de ver kiezingen, die daardoor niet eerlijk zullen zijn. De oppositie had voor de verkiezingen vorming van een zakenkabinet geëist. Premier Karamanlis heeft met het oog op de verkiezingen een eigen conservatieve partij opgericht, die hij de nationale radi cale unie noemt. Omstreeks halfacht dinsdagavond is de „Loide Venezuela", die het Noorse schip de „Sirabuen" heeft overvaren, in de Merwe- haven te Rotterdam aangekomen en kort daarna werd de enige geredde opvarende van de „Sirabuen", eerste stuurman Bjarne Nilsen uit Torvestad bij Haugesund, door de heer Vellekoop van het Noorse consu laat en ds. Terjesen, predikant van de Noorse legatie, naar het Noorse zeemans kerkje te Rotterdam gebracht. Hier kon hij enigszins bijkomen van de verschrikkingen van de dag. waarop zijn zeven kameraden hem ontvielen, ztfn schip verloren ging en hü zelf tenauwernood aan de verdrinkings dood is ontkomen. Kort en sober was het relaas dat de 38- jarige stuurman, nog zeer onder de indruk, aan de pers vertelde. Toen hij omstreeks 10 uur dinsdagmorgen in zijn kooi lag, werd hij opgeschrikt door een fluitend geluid. Hij stond onmiddellijk op, maar nog voordat hij de hut had kunnen verlaten, hoorde hij dé klap van de aanvaring. Het schip was al zinkende toen Nilsen aan dek kwam. Hij snelde naar het achterschip, waar hij samen met de kapitein, de hofmeester en nog een bemanningslid geprobeerd heeft het zich daar bevindende vlot te water te krijgen. Tevergeefs: het achterschip ging de hoogte in en er was nog maar een heel geringe kans op redding: in het water springen. Voor de anderen heeft die sprong de dood betekend. Stuurman Nilsen heeft er op wonder baarlijke wijze het leven afgebracht. Hij zaal van het gebouw van de Centrale van Zeevarenden het „Witte Gebouw" aan de Trawlerkade de vergadering van de kreeg een stuk wrakhout te pakken en wist Centrale met haar ledentrawlervissers be gonnen. Verwacht werd, dat als hoofdpunt van de agenda de verleende machtiging tot onderhandeling over het nieuwe loon systeem met de reders aan de orde komt. De ledenvissers zouden deze machtiging kunnen terugnemen. zich zo enige tijd drijvende te houden, tot dat hij op het water het vlot zag, dat men kort geleden niet los had kunnen krijgen. De stuurman heeft nog getracht naar dat vlot te zwemmen hoe lang hij in het water heeft gelegen weet hij zelf niet meer en tenslotte kon hij een reddingboot van Dinsdag is op 77-jarige leeftijd overleden mr. J. A. de Wilde, oud-minister van Bin nenlandse Zaken en van Financiën. Jacob Adriaan de Wilde werd op 7 Januari 1879 te Goes geboren. Van septem ber 1918 tot 1933 was hij lid van de Tweede Kamer voor de Anti-Revolutionaire Partij, van 1919 tot 1931 wethouder van Den Haag. Op 26 mei 1933 werd mr. De Wilde minister van Binnenlandse Zaken in het tweede ministerie-Colijn. Ook in het derde ministerie-Colijn was hij minister van Bin nenlandse Zaken. In het vierde ministerie- Colijri was hij van 1937 tot 1939 minister van Financiën. Hij verliet dit kabinet wegens bezwaren tegen de ontwerp-begro- de „Sirabuen" die drijvende was geraakt, te pakken krijgen. In de reddingboot was nog een man: de matroos Karl Larsen. Van hem heeft Nilsen daarna niets meer ver nomen. Zelf is hij door de „Loide Venezue la" opgepikt. De „Sirabuen" was toen reeds gezonken. Dank zij de zorgen van het Noorse con sulaat zal de stuurman enige dagen in het Finse zeemanshuis in Rotterdam logeren. Daarna wil hij zo spoedig mogelijk terug naar zijn vrouw en twee kinderen in Torve stad. Het Engelse stoomschip „Ballarat" heeft geseind, dat het drie olievaten heeft zien drijven in de omgeving van de plaats van het ongeluk. Het schip zoekt de omgeving af, maar het zicht is slecht. Het Zweedse schip „Rautas" heeft op de plaats van het ongeluk een reddingboot waargenomen en een boei. SAARBRÜCKEN A.F.P./Reuter) Dr. Hubert Ney. voorzitter van de pro-Duitse Christen-Democratische Unie in Saarland, is door het nieuwe parlement tot premier gekozen. Hij kreeg 32 stemmen van dé pro- Duitse partijen. Vijftien afgevaardigden onthielden zich, twee stemmen waren on geldig en één lid was afwezig. De regering is als volgt samengesteld: Economische Zaken: dr. Brinkmann (CDU); Financiën: dr. Blind (partijloos); Binnenlandse Zaken: Schuster (demo craat); Arbeid: Conrad (sociaal-demo craat); Onderwijs: Reinert (CDU); Weder opbouw: Schwertner (democraat) en Jus titie: La wall (partijloos). De commissie van de West-Europese Unie voor Saarland heeft medegedeeld, dat haar mandaat door de installatie van een nieuwe Saarlandse regering afgelopen is. DJAKARTA (ANP) Drie uit Neder land overgekomen getuigen décharge, voormalige leden van de Nederlandse mili taire missie in Indonesië, hebben op de 50ste zitting in de zaak Jungschlaeger ver klaard, beklaagde niet gekend te hebben. De zitting, die tot ver na het middaguur voortduurde, trok grote belangstelling van de zijde van het publiek. De eerste getuige, J. L. Verschoor, voor malig transport-onderofficier bij de Ne derlandse militaire missie, zeide zich kroongetuige Ma noch te herinneren, aan gezien Manoch, die enige maanden bij de Nederlandse militaire missie werkzaam was als chauffeur, wel eens rij-opdrachten bij hem haalde. Verdere contacten, zoals door Manoch verklaard, had hij met de kroongetuige niet gehad. Getuige Verschoor werd vervolgens geconfronteerd met kroon getuige Amirrudin, die op de kasafdeling van de missie werkzaam is geweest. Amir rudin herhaalde, dat hij Verschoor had ontmoet op illegale bijeenkomsten. Ver schoor zei dat hij loog. Getuige décharge J. Koenders, gepen- sionneerd onder-luitenant, verklaarde niet alleen Jungschlaeger, maar ook Manoch niet te kennen. Manoch daarentegen zeide, dat Koenders hem eens per auto naar een illegale bijeenkomst bracht, waarop Koen ders repliceerde niet te kunnen chaufferen. De getuige Amirrudin zei aanwezig te zijn geweest op een bijeenkomst, waarop Koenders beëdigd werd als „secretaris van het centraal administratiebureau bij het hoofdkwartier van de Nederlandse gehei me organisatie voor Indonesië". Dit be stempelde Koenders als volkomen onwaar. „Weer een nieuwe organisatie", zei de ver dedigster, mevrouw Bouman. Het voormalige hoofd van de administra tie van de Nederlandse militaire missie, majoor Van Tuyn, bestempelde Amirru din als een „rare knoeier". Amirrudin leg de een verklaring af over de verschillende begrotingen, die bij de militaire missie zou den hebben bestaan en over legale en ille gale kassen, die hij beheerde. Het verhoor van majoor Van Tuyn zal Donderdag worden voortgezet. Rechter Maengkom verklaarde geduren de de pauze op vragen over gepubliceerde interviews in verscheidene dagbladen, dat hij niet gezegd heeft de behandeling van de zaak-Jungschlaeger te willen neerleg- ting voor 1940. In 1936 was de heer De Wilde lid en voorzitter van de toenmalige staatscommissie voor de Grondwetsher ziening. Mr. De Wilde is van 1920 tot 1949 vice- voorzitter geweest van het centraal comité der Anti-Revolutionaire Partij. Bij de ont binding van deze partij in 1941 door de Duitsers, werd hi.' als gijzelaar geïnter neerd. Na zijn vrijlating nam hij zitting in de illegale A.R. Partij, waarvan hij bij de bevrijding voorzitter was. In 1946 werd hij wederom gekozen in de Tweede Kamer. Dit lidmaatschap verwisselde hij in 1948 met dat van de Eerste Kamer. Tot 1952 bleef hij lid van deze kamer. Tijdens zijn gijzeling heeft hij achtereen volgens gevangen gezeten in Schoorl, Vught, Haaren en St. Michielsgestel. Mr. J A. de Wilde was voorzitter van de Bouwgrondmaatschappij „Meer en Bosch" en „Ockenburg," voorzitter van de Haagse Maatschappij voor gasdistributie, hoofd redacteur van de door hem opgerichte „Nieuwe Haagsche Courant," lid van het College van Raadslieden van de Geref. Jongelingsbond, secretaris van de Staats commissie voor de Schrijfwijze van de Ne derlandse Taal en voorzitter van de Rijks commissie Werkverruiming. Van zijn hand zijn tal van brochures verschenen. Mr. J. A. de Wilde is in zijn woning in Den Haag overleden, toen hij zich kort na het eten even ter ruste had begeven en daarna niet wel werd. Mr. De Wilde was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en grootofficier in de orde van Oranje Nassau. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Kierkegaard: Het leven kan alleen achterwaarts begrepen worden, maar het moet voorwaarts worden geleefd. Mr. A. C. van Empel, advocaat te Amster dam, die waarschijnlijk een visum zal krijgen voor Indonesië om mevr. Bouman te assisteren bij de verdediging van de verdachten in de processen-Jungschlaeger en Schmidt. Mr. Van Empel is reeds uit Nederland vertrokken en wacht waar schijnlijk in Bangkok op zijn visum. gen. Wel heeft hij een verzoek om over plaatsing ingediend omdat zijn huisvesting onvoldoende geregeld was. Dit verzoek had echter niets uitstaande met een eventueel neerleggen van de zaak-Jungschlaeger. Rechter Maengkom zeide verder nog niets te weten over de nieuwe verdediger mr. Van Empel. Hij meende gehoord te hebben dat reeds een visum was verstrekt. Hoewel rechter Maengkom zich niet wil de uitlaten over zijn mening ten aanzien van de nieuwe verdediger, sprak hij de mo gelijkheid niet tegen dat deze Nederlandse advocaat als verdediger van Jungschlaeger en Schmidt zou kunnen worden toegelaten, omdat hij reeds aan twee van de door hem gestelde voorwaarden voldoet. Mr. Van Empel is namelijk nog steeds als advocaat te Semarang ingeschreven en zal daardoor waarschijnlijk ook wel de Indo nesische taal beheersen. Toen de pers aan de officier van Justitie Tinggi Soenario vroeg of er naar aanlei ding van de door de getuigen charge tegen de getuige a décharge in de zitting geuite beschuldigingen ook maatregelen zullen worden genomen, antwoordde deze slechts: „Ik mag niets doen!" De gekozen president Kubitschek tijdens zijn persconferentie op Schiphol. Om kwart voor zeven dinsdagavond is met enige uren vertraging in een super- constellation van de Braziliaanse Lucht vaartmaatschappij VARIG de president elect van Brazilië, de heer Juscelino Ku bitschek, die op uitnodiging van de Neder landse regering een kort bezoek aan ons land brengt, op Schiphól aangekomen. Hij is per auto doorgereisd naar Den Haag, nadat hij in een kort onderhoud aan pers vertegenwoordigers medegedeeld had, dat liet doel van zijn bezoek aan Nederland is een klimaat van begrip en vertrouwen tus sen de twee landen te scheppen. Op de vraag of hij zou trachten Nederlandse in vesteringen in Brazilië te bevorderen, ant woordde hij dat deze mogelijkheid aan wezig is. Hij voegde er in antwoord op een andere vraag aan toe, dat hij ook het plaat sen van bestellingen voor schepen op Ne derlandse werven zou kunnen bespreken. Verscheidene schepen voor Brazilië zijn reeds in Nederland gebouwd. Het gevolg van de president bestaat uit 43 personen. Tijdens het regeringsdiner, dat 's avonds in het Kurhaus in Scheveningen aan de heer Juscelino Kubitschek de Oliveira werd aangeboden, heeft minister-president dr. W. Drees een toespraak gehouden. Hij ver klaarde daarin dat er ondanks de grote af stand tussen Nederland en Brazilië, waar door persoonlijk bezoek meoilijk is, leven dige betrekkingen op allerlei gebied be staan. Dr. Drees besprak die betrekkingen uitvoerig. Minister Luns, minister Pos, ge volmachtigd minister van Suriname en minister Lampe, gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen. De heer Juscelino Kubitschek is van morgen om half tien door H.M. de Ko ningin op het paleis Soestdijk ontvangen. Hij werd begeleid door de Braziliaanse zaakgelastigde ad-interim, de heer Manuel M. Fernandez Alcazar. De koningin onder hield zich ruim een half uur met haar gasten. De president-elect van Brazilië is heden morgen van Schiphol naar Londen ver trokken. Hij werd uitgeleide gedaan door de minister zonder portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns, de chef van de directie en protocol van het ministerie van Buiten landse Zaken, jhr. mr. W. E. van Panhuys, de zaakgelastigde a.i. van Brazilië, de heer Manuel M. Fernandez Alcazar en de con suls-generaal van Brazilië. DJAKARTA (A.N.P.) In Bandung zijn vijf Nederlanders gearresteerd, tezamen met 35 minderjarige Chinese en Indonesi sche jongelui. De arrestaties volgden op de ontdekking van de afschuwelijke moord op de 52-jarige De Kort, Indonesisch staats burger van Nederlandse afkomst, die de vorige week gepleegd werd in diens woning aan de Bandungse hoofdstraat Braga. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, hoopt na de conferentie van de Zuid-Oost-Arabische Verdrags Organisatie die op 6 maart in Karatsji begint, een be zoek te brengen aan India. Mogelijk zal hij ook Japan en Birma bezoeken, aldus verluidt in Washington. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken is het „zeer waarschijnlijk", dat Dulles Nieuw- Delhi zou bezoeken na de conferentie in Pakistan, die drie dagen duren zal. Uit goed ingelichte bron in Washington is vernomen, dat Dulles met premier Nehroe besprekingen zal voeren over mis verstanden, vermoedelijk ook over de klacht van India dat de Verenigde Staten Portugal steunen in het geschil om Goa. Ook de verhouding tussen India en Pakistan kan ter sprake komen. In officiële kringen te Nieuw Delhi is tegengesproken, dat India een Amerikaans voedselaanbod had verworpen, wegens een voorwaarde dat er toezich gehouden moest worden op de verdeling van de honderd duizend ton tarwe voor slachtoffers van de overstromingen in de provincie Orissa. In genoemde kringen wordt gezegd, dat aan biedingen van tienduizend ton tarwe en een gelijke hoeveelheid rijst integendeel dankbaar waren aanvaard. Hulpverlening In het financiële jaar 1956 zal India Amerikaanse economische en technische hulp tot een bedrag van zestig miljoen dollar ontvangen. Het Amerikaanse con gres had oorspronkelijk vijftig miljoen uit getrokken voor economische hulpverlening aan India. De regering verlaagde dit be drag met tien miljoen dollar, maar deze verlaging is nu ongedaan gemaakt. Boven dien is een bedrag van tien miljoen dollar toegewezen voor technische bijstand. DE BILT: Nabij de Britse Eilanden be vindt zich nog steeds een omvangrijk ge bied van lage luchtdruk. De hoofdkern hiervan, die gisterochtend ten westen van Ierland lag, trok over het zuiden van En geland naar de Noordzee. Hiermede samen hangend drong ook de oceaanlucht, die om de depressie Leenstroomt tot in geheel Ne derland door en trad dooi in. Hetzelfde was het geval met België, Frankrijk en West-Duitsland. Maar in Midden-Europa en Oost-Europa wist de vorst zich te handhaven. Strenge vorst komt echter bijna nergens meer voor. Aangezien thans ook in Scandinavië de luchtdruk langzaam daalt, is de kans op terugkeer van oostelijke wind en daarmee de kans op vorst in ons land de eerste paar dagen klein. Wel kan het tijdens opklarin gen in de nacht licht gaan vriezen. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome ij zei geheel bew. nevel zwaar bew. mist geheel bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. onbewolkt sneeuw geheel bew. zwaar bew. nevel half bew. half bew. nevel half bew. regen •af .£•5 ÏZ ozo ozo O ozo windstil '.vzw zw z zzw zzw zzw n nw z zzw zzo zzw wzw ono nw w zzw H 2 S -8 0,2 0 0 1 -3 1 5 0,2 7 -1 0 4 5 3 7 5 6 2 8 20 2 3 4 -1 3 5 0,1 1 0 0 2 0,3 3 1 -1 2 0 0 -1 0 11 0,1 Den Helder lichte regen kracht, z 3 5 Ypenburg geheel bew. vrij kr. z 4 2 Vlissingen half bew. kracht, z 5 9 Eel de geheel bew. matige z 3 3 De Bilt half bew. kr. zzo 3 0,1 Twente geheel bew. mat. zzo 4 3 Eindhoven onbewolkt harde z 4 VIv. Z.-Limb. zwaar bew. harde zzw 5 0,3 Weerslag laatste 24 uur. AANHOUDENDE DOOI Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien. Matige, af en toe krachtige wind tussen zuid en west. Aanhouden de dooi. 12 januari Zon op 8.46 uur. onder 16.54 uur. Maan op 8.07 uur. onder 16.36 uur. Maanstanden 13 jan. 4.01 uur: nieuwe maan 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 11 januari Hoog water: 2.49 en 15.01 uur. Laag water: 10.48 en 23.02 uur. Donderdag 12 januari Hoog water: 3.29 en 15.39 uur. Laag water: 11.26 en 23.41 uur. X0CXC000CXXXXXOX*X*XXJX«Xxaxx»x*»uxXX)ü000003C000000C0

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1