Over de financiering is nog geen overeenstemming Mr Energieke jonge verkoper Vele ernstige vertragingen door bijna onbegaanbare wegen Nieuwe Britse troepenzending naar het eiland Cyprus Kort en bondig Plaats een Groentje Telegrambestelling werd gestagneerd Dierenarts L. J. Kas in Hilversum benoemd Bloemendaal Wegen bij Haarlem Prof. dr. J. H. Boeke te Leiden overleden Het bezoek van Anak Agung aan Engeland Amsterdamse Beurs Strategische mobiele reserve wordt in de buurt van Jordanië gebracht ^gheekzteh WOENSDAG 11 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Motoren in garage Dure kettingen Afgewezen slachthuisplan- IJmond reden van vertrek Honderden genoten van kort sleefestijn Bloemendaalse reddingsbrigade Kwestie Nw-Guinea ter sprake gekomen in Londen Merck, Sharp en Dohme Personeelsafdeling betrok nieuwe vertrekken Oostenrijkse kinderen bij Haarlemmers Scheepvaart Fotocopieën Foto Hilarius Iedereen klaagde gisteren. De vracht wagenchauffeur en de groenteman, de bak ker en de krantenbezorger, de busconduc teur en de huisvrouw. Zij allen waren het er stellig over eens dat het geen doen was en in de vele kleine koffiehuisjes bij de uitvalswegen werd dat dan ook duchtig besproken. In een van deze cafeetjes hebben wij een poosje gezeten om te luisteren naar de ver halen. die men elkaar daar vertelde en die vrijwel alle op hetzelfde neer kwamen. Het was namelijk te erg. Dat zei de broodbe zorger, die voorzichtig aan zijn glaasje nipte en de melkslijter beaamde dit vol mondig. terwijl de anderen alleen maar in stemmend knikten, waarhij zij de handen kouwelijk naar de grote potkachel uit strekten. Ook hun werkgevers dachten er zo over. De bedrijfsleider van een van de grootste bakkerijen in Haarlem vertelde ons name lijk, dat de broodbezorging weliswaar gis teren nog vrij normaal doorgang kon vin den, maar hij kon zijn klanten voor van daag en morgen toch niets garanderen. De ruim tachtig bezorgers, die bij deze firma in dienst zijn hadden zoveel mogelijk een hulpje gekregen, maar uiteraard werft men niet een-twee-drie tachtig mannen, die voor een paar uur willen invallen. Vroeger was dat anders. Toen werden de bouwvakarbeiders namelijk nog niet zo best betaald, zodat velen van deze werk lieden gedurende de vorstperiode maar al te graag iets wilden bijverdienen. Tegen woordig is dat anders. De bouwvakarbei ders kruipen liever achter de kachel, het geen voor hen uiteraard wel zo prettig is, maar in het bakkersbedrijf zit men er toch maar mee. Bovendien was onze zegsman niet be paald tevreden met de Haarlemse reiniging. In Heemstede was men er, zo vertelde hij, des ochtends al in geslaagd de wegen be gaanbaar te maken, terwijl de bezorgers in Haarlem vooral in de buitenwijken slechts met behulp van enkele vriendelijke en stevige wandelaars de kar op gang kon den krijgen. Bij de P.T.T. had men tot des avonds, wat betreft de postbestelling nog niet te kampen met ernstige vertragingen. De bestellers deden ook onder deze moeilijke omstandigheden hun werk vrij normaal en de enige vertraging kwam van de zijde van de auto's die overigens gedurende deze dagen bemand zijn met een chauffeur en een hulp, die zijn makker moet bijstaan wanneer deze in moeilijkheden komt. De bezorging van de telegrammen werd echter door de sneeuwval bijzonder ernstig gestagneerd. De vier motoren, die anders door de stad daveren, bleven namelijk in de garage, omdat deze, de telegrambestel lers die overigens wel het een en ander gewend zijn, er niet meer door konden komen. Men probeerde dus de zaak gaande te houden met behulp van twee auto's, maar het is te begrijpen, dat de telegram men met bijzonder grote vertraging bij de geadresseerden bezorgd werden. Maar toch regende het bij het hoofdkantoot* klachten van die Haarlemmers, die zich de moeilijk heden van de P.T.T. niet konden indenken en die zich verbaasd afvroegen waar de te verwachten telegrammen bleven. Bij een van de taxi-ondernemingen in Haarlem zat men gisteren ook al met de handen in het haar. Er werd alleen nog uitgereden voor de noodgevallen, waarbij zieken uit de buitenwijken bijvoorbeeld naar het Grote Gasthuis vervoerd dienden te worden. Het werk voor de chauffeurs was echter vrijwel onmogelijk. Een ritje van tien minuten nam nu ruim een half uur Ir. beslag en wanneer dit het geval was dan mochten de klanten nog niet klagen. In vele gevallen raakten de taxi's namelijk vast in de dikke pakken opgehoopte sneeuw, zodat er per mobilofoon een wagen uit de garage moest worden opgeroepen om de gestrande auto los te trekken. Dit verg de natuurlijk tijd, vooral omdat de vast- De dierenarts dokter L. J. Kas uit Haar lem is door de gemeenteraad van Hilver sum uit een voordracht van drie personen aangewezen voor de functie van directeur van het gemeentelijk slachthuis. Ilij heeft de benoeming aanvaard en zal dus een 22 jaar oude praktijk als dierenarts voor klei ne en grote huisdieren neerleggen. Hij werd in 1906 in Leeuwarden geboren en studeerde daar later aan de Christelijke h.b.s. In 1926 werd hij student aan de ve terinaire faculteit van de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1932 afstudeerde. In October 1933 begon hij zijn praktijk in Haarlem en in datzelfde jaar kreeg hij tevens de half-ambtelijke functie van waar nemend hoofd en weldra van hoofd van de gemeentelijke vleeskeuringsdienst van Vel- sen. In deze functie moest dokter Kas in het afgelopen jaar een grote teleurstelling ver werken: hij had namelijk veel tijd en stu die gewijd aan een project voor een volgens de nieuwste eisen ingericht slachthuis in Velsen, waarvan de capaciteit voor het hele toekomstige IJmond toereikend zou zijn. En omdat men reeds van 1917 af in de ge meente Velsen slachthuis-plannen had, om dat men zich toen en nu nog steeds met noodslachtplaatsen en gebruik van gewone slagerijen moest tevreden stellen leek het project in een grote behoefte te zullen voorzien. Dokter Kas had studiereizen naar Duitsland en Engeland gemaakt en daaruit was een plan geresulteerd dat met de jong ste ervaringen en de nieuwste eisen reke ning hield. Tegelijkertijd kwam echter Be verwijk met een plan voor een slachthuis, dat het oude zou moeten vervangen, aange zien dit voor een toegangsweg van de tun nel moet wijken. Gedeputeerde Staten heb ben toen de beide plannen afgewezen. Op het ogenblik is nog overleg tussen B. en W. van Velsen en B. en W. van Beverwijk over deze netelige kwestie gaande. Het is vooral naar aanleiding van dit nutteloos gebleken werk voor een IJmond-slachthuis, dat dok ter Kas thans naar Hilversum zal vertrek ken. Zijn verrtek wordt in de gemeente Velsen zeer betreurd, omdat men aan zijn arbeid grote waarde hechtte, maar men be grijpt zijn motieven. geraakte wagens in de meeste gevallen pas diep in de buitenwijken niet verder konden. Op de vraag waarom men geen gebruik maakte van sneeuwkettingen, deelde men ons mede, dat deze attributen, die onder meer bij de uitrusting van winter-rallye- rijders behoren, per stuk ongeveer vijfen twintig gulden kosten, hetgeen voor het gebruik in de stad, waarbij de wagens over schoongemaakte en niet-schoongemaakte straten dienen te rijden, iets te kostbaar is. Daarbij moet men overigens ook niet ver geten, dat de taxi's tijdens het slechte weer tientallen liters benzine extra per dag gebruiken. Honderden mensen hebben dinsdag hun slee van zolder gehaald en zijn naar het be kende Kijkduin bij het Overveense kopje gegaan. Maandagavond profiteerde nog maar een enkeling van de sneeuwval en dit was begrijpelijk. Want een baan van een paar honderd meter lengte leent zich eigenlijk niet voor de sleesport. Dinsdag zag het er heel wat beter uit. De dienst van Publieke Werken in Bloemendaal liet reeds tegen het middaguur de Hoge Duin en Daalseweg voor alle verkeer afsluiten. En op verzoek van de voorzitter van de Bloemendaalse reddings brigade liet de directeur van Publieke Wer ken. de heer IJ. E. Dijkstra, des middags een schaftwagen naar de Midden Duin en Daal seweg bij het einde van de sleebaan bren gen. Deze schaftwagen was bestemd als ver- bandplaats voor het door de leden van de reddingsbrigade verrichte ehbo-werk. Reeds dinsdagmiddag genoten vele kleine ren van de sleepret op het kopje. Een veel groter aantal mensen begaf zich in de avonduren naar Overveen. Vele sleeërs en misschien nog groter aantal toeschouwers. Met een dubbele post zorgde de Bloemen daalse politie voor een goed doorgaand slee- verkeer, waarbij werd gelet op het vervoer van niet meer dan twee personen op een slee. Al vroeg kwam echter de dooi, waar door tegen half elf de nog resterende enige tientallen sleeërs er ook maar mee ophielden. De sneeuw werd toen te mul om een prettig beoefenen van de sleesport mogelijk te ma ken. De technische commissie van de Bloemen daalse reddingsbrigade heeft besloten op zondag 29 januari opnieuw een demonstratie te houden met de onlangs gereed gekomen nieuwe autocabine van de koninklijke Ne derlandse bond tot het redden van drenke lingen. Om elf uur zal dan in Stoop's bad een theoretische voorbeschouwing worden gegeven, die wordt gevolgd door een demon stratie in het bassin. Voor de leden en donateurs houdt de Bloe mendaalse reddingsbrigade een feestavond op zaterdag 25 februari in hotel Vreeburg aan het Kerkplein in Bloemendaal. Mede werking verleent het cabaretgezelschap en een muzikaal kwartet van de personeelsver eniging van het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noordholland. „De weg bewesten Haarlem is op de be groting van het wegenfonds der provincie Noordholland pro memorie geraamd, om dat ten aanzien van de financiering nog geen overeenstemming is bereikt", aldus delen Gedeputeerde Staten aan de Pro vinciale Staten mee, in antwoord op vragen bij de behandeling van de begroting in de afdelingen. Ingevolge de opdracht van de minister van Verkeer en Waterstaat zal het gedeelte van de weg bewesten Haarlem tussen de Zijlweg en het te bouwen viaduct op 500m ten noorden van de Zandvoortselaan met de verbinding naar de Wagenweg door de Rijkswaterstaat- in eenvoudige vorm Op 71-jarige leeftijd is in het Diacones- senhuis te Leiden maandag overleden prof. dr. J. H. Boeke, oud-hoogleraar in de Oos terse Economie aan de Leidse universiteit. J. H. Boeke werd geboren te Wormerveer op 15 november 1884. Na een litteraire stu die in Amsterdam volgde hij de juridische studie aan de Leidse universiteit, welke hij op 26-jarige leeftijd bekroonde met een promotie. Na zijn promotie vertrok prof. Boeke naar Nederlands-Indië, waar hij in diverse functies werkzaam was, tot hij in 1924 het buitengewoon hoogleraarschap in de staathuishoudkunde en statistiek aan de Juridische Hogeschool te Batavia aan vaardde. In 1930 verwisselde hij deze post voor een profes^braat in de Tropisch-Koloniale Staathuishoudkunde aan de Leidse univer siteit. De veranderde staatsrechtelijke en poli tieke verhoudingen in Indonesië brachten met zich mede, dat na de bevrijding zijn vankelijke leeropdracht van Tropisch-Ko loniale Staathuishoudkunde werd omgezet in Oosterse Economie. De geleidelijke be ëindiging in de studie-mogelijkheden in het Indonesisch recht aan de Nederlandse uni versiteiten beroofde hem enerzijds van een belangrijk deel van de hem opgelegde on derwijstaak, doch gaf tevens gelegenheid zijn wetenschappelijke gaven in dienst van een breder onderwijsgebied te stellen. De kwestie Westelijk Nieuw-Guinea is by het eerste onderhoud, dat de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung Gde Agung, met de Britse leiders heeft gehad, ter sprake gekomen, aldus meent men in gezaghebbende kringen te weten. In de loop van het onderhoud, dat Anak Agung Gde Agung dinsdag met de minister van Staat, lord Reading en de onderstaatssecretaris Dodds-Parker heeft gehad, heeft de Indonesische minister hen op de hoogte gebracht van de ontwikke lingen van de Nederlands-Indonesische be sprekingen. Naar men meent te weten hebben de Engelse diplomaten zich slechts beperkt tot het aanhoren van het Indonesische stand punt, zonder een aanwijzing te geven over de mogelijkheid van Britse bemiddeling in deze kwestie. Tijdens het onderhoud van Anak Agung met lord Reading en Dodds-Parker zijn voorts culturele kwesties ter sprake ge komen, zoals die over het onderwijs van Engels in Indonesië. Heden zal Anak Agung een bezoek bren gen aan Oxford. Later op de dag zal hij naar Londen terugkeren en daar vanavond een receptie bijwonen, die te zijner ere door de Britse regering wordt gegeven. Dr. Supomo, de ambassadeur van Indo nesië in Londen, zal vanavond ter ere van Anak Agung een diner geven. De Indone sische minister van Buitenlandse Zaken heeft het voornemen vrijdagavond naar Genève te vertrekken. worden aangelegd. Omtrent het tracé en de breedte van dit gedeelte heeft overleg plaats tussen de Rijkswaterstaat, de Pro vinciale Waterstaat en Openbare Werken van Haarlem. Het door de Rijkswaterstaat uit te voeren werk komt geheel voor reke ning van het Rijk. Met betrekking tot de financiële rege ling voor het gehele complex van werken (Delftlaan-provinciale grens en Dreef- Bentveld) dat bij besluit van 3 augustus 1955 door de Provinciale Staten in het provinciale beheersplan is opgenomen, heeft de minister van Verkeer en Water staat bij brief van 16 juni 1955 medegedeeld nog geen uitspraak te kunnen doen ten aanzien van het gevraagde subsidie, hangende de besprekingen, welke ter zake gaande zijn met diens ambtgenoot van Fi nanciën. Ondanks herhaalde aandrang van Ge deputeerde Staten is sedertdien geen verder bericht ontvangen. De uitvoering van dit project zal dezer dagen in een audiëntie met de minister van Verkeer en Waterstaat worden besproken. Gedeputeerde Staren hopen na deze audiëntie de Staten nadere voorstellen te kunnen doen ter realisering van de aanleg van de westelijke randweg en van de geprojecteerde oost-west-ver- binding aan de zuidzijde van Haarlem. Ten aanzien van de geprojecteerde weg ten oosten van Haarlem zijn bij Gedepu teerde Staten geen nadere gegevens bekend geworden. Omtrent het beloop van de weg bewesten Haarlem ten zuiden van de Zandvoortse laan en de aansluiting bij de provinciale grens is technisch overleg gaande tussen de provinciale waterstaatsdiensten van Zuid-Holland en Noordholland. Gedepu teerde Staten hopen nog in de loop van dit jaar de Staten hierover nader te kunnen inlichten. Amsterdams gemeenteraadslid stelt vragen aan B. en W. Het Amsterdamse gemeenteraadslid de heer H. A. Douqué (KVP) heeft het col lege van B. en W. schriftelijk vragen ge steld naar aanleiding van de berichten, dat de Europese vestiging van het Amerikaan se farmaceutische concern „Merck, Sharp en Dohme" niet op een terrein aan de Westhaven (dat door de raad hiervoor reeds was aangewezen) noch elders op een industrieterrein in Amsterdam zal verrij zen, doch zal worden gebouwd op het in dustrieterrein in de Waarderpolder te Haarlem. Ook het reeds in Amsterdam gevestigde kantoor aan het Molenpad zal naar Haar lem verhuizen. De heer Douqué vraagt het college van B. en W. naar de beweegredenen van de bedrijfsleiding om de fabriek elders te vestigen en of er in Amsterdam op het ogenblik geen industrieterreinen zijn voor het vestigen van grote bedrijven. „Kunnen B. en W. meedelen, welke maatregelen zij voornemens zijn te nemen om in de toe- komts een dergelijke voor de industriali satie van Amsterdam nadelige gang van zaken te voorkomen?", zo vraagt hij_ Verbouwing Haarlems Stadhuis Het eerste deel van de verbouwingen welke op de benedenverdieping van het Haarlemse Stadhuis onder handen zijn, is thans gereed gekomen. De vertrekken van de achtste (personeels-) afdeling aan de achterzijde van de gewelven onder de rid derzaal zijn thans door die afdeling in ge bruik genomen. Alles ziet er even keurig uit als in het geruime tijd geleden reeds gerestaureerde en verbouwde vroegere kantoor van de ge meente-ontvanger, waar thans de afdeling pensioenen is gehuisvest. Er zijn drie ver trekken aan een gang. De kamer van de chef van de afdeling, de heer F. van Eg- mond, valt op door een stijlvolle meubi lering en wandversiering. De werkruimte van de zes andere personeelsleden is klei ner dan de oorspronkelijke op de zolder verdieping van de nieuwe vleugel, maar door een efficiënte inrichting heeft men de nadelen daarvan weten te ondervangen. Het derde vertrek tenslotte wordt gebruikt door de onlangs aangestelde taakanalyst. De ruimte voor de loketten is afgesloten, waardoor de vertrouwelijkheid der ge sprekken wordt bevorderd. De doorgang van de hal bij de ingang in de Pandpoort naar de nieuwe afdeling is reeds voor het publiek opengesteld, maar de hal zelf met de trap naar de kamers van B. en W. en de ridderzaal is nog niet ge reed, evenmin als de sierlijke zuilengalerij v/elke de noordelijke wand zal vormen van de nieuwe gang naar de afdeling pensioe nen. De voltooiing daarvan is afhankelijk van de aanvoer van Naamse steen. r 3-3% Nederl/47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijer Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd Bank Twentsche BanK Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 997/ie 100 335% 322 269 371 475 317 343 335 197 371% 275 668% 639% 137% 217 203 271 146/4 149 269 258% 279 262 7i«'-;B 159% 55% 132% 62 X 34 Openings koersen 99r,/ie 100% 334% 322 27014 370 472 317 345 336 197 368/4 275 662 635 X 137% 220 203 146 149/4 269% 258 X 27 9 X 262% 70% 158" 55 131X 63 34% Van onze correspondent in Londen) Het Britse ministerie van Oorlog heelt bekend gemaakt, dat er met het oog op de verwarde toestand in het Midden-Oosten twee duizend man nieuwe troepen per vliegtuig naar Cyprus zullen worden ge bracht „als voorzorgsmaatregel ter bescher ming van Britse onderdanen in dit gebied". Morgen vertrekken de eerste eenheden uit Engeland. Op Cyprus ligt reeds een garni zoen van tienduizend man. Cypriotische verzetslieden hebben van daag te Paphos een Turkse politiesergeant doodgeschoten. Cyprus wordt thans voor de eerste maal gebruikt voor het doel, waarvoor het eiland na de Britse ontruiming van Suez bestemd was, namelijk om te dienen als legerplaats voor de strategische bewegelijke reserve voor het gehele gebied van het Midden- Oosten. De officiële verklaring over de troepenzending is opzettelijk vaag gehou den. De troepenzendingen houden een waarschuwing in voor Jordanië en ook voor Israel. Zij zijn niet bestemd om dienst te doen op Cyprus, waar de handhaving van de orde is opgedragen aan zeven bataljons. De nieuwe troepen, waaronder afdelingen parachutisten, worden als reserve ter be schikking gesteld aan generaal Sir Charles Keightley, de Britse opperbevelhebber van de landstrijdkrachten in het Midden- Oosten. Psychologisch Na een lange tijd van onzekerheid, die zal voortduren zolang er geen vaste Brits- Amerikaanse politiek voor het Midden- Oosten bestaat, heeft Groot-Brittannië eeu voorzorgsmaatregel genomen die, naar men Londen hoopt, psychologisch van belang .o. Groot-Brittannië geeft hier mee te ken nen dat het niet lijdzaam kan blijven toe zien, daar de spanning steeds toeneemt. De maatregel wordt in politieke kringen in Londen uitgelegd ais een poging om de wankele troon van de twintigjarige ko ning Hoessein van Jordanië te schragen, die bedreigd wordt geacht door communis ten en door Saoedi-Arabië, die de Britse invloed in Jordanië willen breken. Saoedi-Arabië is niet communistisch ge zind maar het is tegen het Bagdad-pact, omdat het, evenals Egypte, gelooft dat dit de Arabische volken tegenover Israel ver zwakt. Jordanië is de belangrijkste Britse bondgenoot in het Midden-Oosten. Het land wordt militair en economisch door Groot-Brittannië op de been gehouden, liet Arabische Legioen wordt door Britse officieren aangevoerd. Een Brits tank-regi ment is blijvend aan de Rode Zee gelegerd in Akaba, waar ook afdelingen reserve op Cyprus dient als afschrikwekkend mid del tegen verdere onlusten in Jordanië en legen incidenten in het grensgebied met Israel. Oorspronkelijk schijnt het de bedoe ling geweest te zijn, Britse troepen naai de basis van de Britse luchtmacht bij Amman te zenden om de Jordaanse hoofd stad te bezetten. Groot-Brittannië heeft evenwel geen verdragsrecht om troepen naar Jordanië over te brengen. Mogelijk zal de Britse maatregel een gunstige in vloed uitoefenen op de toestand in Jorda nië hoewel het niet uitgesloten is dat de uitwerking averechts zal zijn. Arabieren en communisten kunnen er politieke munt uit proberen te slaan. De troepenzending heeft mede ten doel de verzwakte positie van Sir Anthony Eden te versterken, vooral tegenover de critici in zijn eigen partij. Eden is tevens bespre kingen begonnen over verlaging van de kosten van levensonderhoud in Groot- Brittannië. Burgemeester. Tot burgemeester van Ooltgensplaat is benoemd de heer W. M. van der Harst, thans burgemeester der ge meente Valkenburg (Z.H.). Hij behoort tot de Chr. Historische Unie. HAARLEM EN OMGEVING Nijverheid en Handel. De rector van het N.O.I.B. in Breukelen, dr. E. B. J. Postma, zal op dinsdag 17 januari in Brinkmann op de Grote Markt in Haarlem voor het depar tement Haarlem van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel spreken over het onderwerp „De opleiding van technische kooplieden". K.R.O.-revue in Heemstede. Maandag 16 januari wordt in het Minerva Theater te Heemstede een opvoering gegeven van de nieuwe K.R.O.-revue- „Uitverkoop" met onder anderen Berry Kievits, Gerard Wal den, Harry Boda en het danspaar Frances en Capy. Verder wordt medewerking ver leend door Nick Godart aan het elektronisch concertorgel en het K.R.O.-revue-orkest onder leiding van André van Wattingen. „De wilden van het Bauchi-plateau". In de door de directie van het Minerva Theater georganiseerde serie lezingen door bekende Nederlandse ontdekkingsreizigers wordt dinsdag 24 januari in dit theater de vierde spreekbeurt vervuld door dr. Paul Julien. Zijn causerie is getiteld „Onder de wilden van het Bauchi-plateau", weilke door een aantal films en fraaie kleurendia's zal wor den geïllustreerd. Dinsdagmiddag zijn te Haarlem honderd vijftig katholieke kinderen tussen vijf en twaalf jaar uit Oostenrijk aangekomen en zij zuilen ongeveer drie maanden (tot na Pasen) in Haarlem en Heemstede verblij ven. Honderdtwintig zijn in Haarlem onder gebracht en dertig in Heemstede. Voor het opnemen van de kinderen bestond in deze omgeving grote belangstelling. Het aantal ouders, dat medewerking wilde verlenen, bedroeg driehonderd. De organisatie gaat uit van het inter parochieel sociaal charitatief centrum te Haarlem, dat de heer W. van Willige, in zijn kwaliteit van directeur van de Stich ting Haarlems Bloei, uitgenodigd had het voorzitterschap te bekleden, aan welk ver zoek hij gevolg heeft gegeven. De kinderen, die ontheemden zijn en achter „het ijzeren gordijn" woonachtig waren, hadden de reis naar ons land per trein gemaakt. Te Rotterdam was de Haar lemse commissie aanwezig, om de kinderen over te nemen. In gereserveerde wagens ging de reis verder en in Haarlem zijn zij eerst in gebouw Sint Bavo aan de Smede- straat bijeen gekomen, waar zij erwtensoep hebben gegeten. Tussen halftwee en half- vier verschenen de pleegouders, die de kin deren mee naar huis hebben genomen. Het grootste deel der gasten zijn meisjes. Alblasserdijk, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, 10 te Hamburg. Algenib, 10 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Alkaid, pass. 10 Madeira n. Antwerpen. Alwaki, 10 Madras. AmsteiparK, 10 Norfolk verwacht. Amstelveen. 10 te New York n. Albany. Axeldijk, 10 Santos. Amerskerk, 11 v. Hamburg n. Rotterdam. Agamemnon, 10 v. Maracaibo n. Houston. Alioth, 10 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alnati, 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alpherat, 10 te Trinidad. Altair, 11 te Bahia. Amstelland, pass. 10 Victoria n. Montevideo. Arendskerk, 11 te Antwerpen. Blitar, 9 te Rotterdam. Bawean, 11 Singapore. Bloemfontein, pass. 10 Dakar n. Las Palmas. Boissevam, 10 Osaka Barito, 14 v. Timor te Singaoore verw. Beninkust. 10 250 m. z.zw. Finisterre. Boskoop, 11 te Valparaiso. Bussum, 11 te Abadan. Caltex Leiden, pass. 10 Kp St. Vincent n. Sidon Caitex Pernis, pass. 10 Finisterre n. Sidon. Camphuys, 10 Surabaja. Charis, 10 te Port au Prince. Caltex Delft, 11 te Rotterdam. Caltex Utrecht, 10 v. Rotterdam n. Sidon. Castor, 11 te Rotterdam. Delfshaven, 9 v. Buenos Aires n. St. Vincent. Dorestad, 10 te Punta Cardon. Drente, pass. 10 v. Penang n Belawan. Delfland, 10 v Hamburg n. Amsterdam. Duivendijk, 10 v. Londen n. Bremen. Eos. pass. 9 Malta n. Alexandrië. Enggano, 11 Makassar. Esso Amsterdam, pass. 9 Kp. St. Vincent n. Antw Erinna, 10 v. Darwin n. Balikpapan. Eendracht, pass. 11 Finisterre n. Bremen. Esso Den Haag, pass. 11 Algiers 16 Antw. verw Esso Rotterdam 12 te Sidon verw. Falco, 10 v. Vlaardingen te Rotterdam. Gaasterkerk, 10 v. Manilla n. Hongkong. Gaasterland, 9 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Graveland, 11 Las Palmas. Guineekust, 11 Matadi. Guineekust, 9 190 m. w.nw. Port Gentil. Gabonkust, 10 nog rede Accra. Ganymedes, 10 v. Pto Plata n. Le Havre. Gooiland, 11 te Paranagua. Hera, 8 v. Trinidad n. Morrisville. Hestia, pass. 9 Azoren n. Barbados. Hydra, 9 v. Guanta n. Cumana. Helicon, 10 v. Cap. Haitien n. Europa. Hilversum, 11 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Hector, pass. 11 Gibraltar n. Rotterdam. Houtman, 11 te Zanzibar. Jagersfontein, 10 Amsterdam. Jagersfontein, pass. 10 Vlissingen n. Amsterdam. Koptonella, 10 v. Limhamn n. Rotterdam. Kota Agoeng, 10 Port Said. Kota Agoeng, 10 te Port Said verwacht. Karimata, 10 v. Marseille n. Amsterdam, Kertosono, 10 v. Colon n. Trinidad. Kellia, 11 v. Abo n. Rotterdam. Larenberg, 10 v. Willemstad n. Guanta. Lemsterkerk, 9 v. Port Said n. Genua. Loenerkerk, 10 te Genua. Lutterkerk,, 10 te Dubai. Lieve Vrouwekerk, 10 v. Beira n. Nacala. Loosdrecht, 10 te Basrah. Lissekerk, 11 v. Basrah n. Khorramshar. Maas, 10 vroeg v. Le Havre n. Lissabon. Maasdam, 9 v. Port au Prince n. Carthagena. Mapia, pass. 10 Perim n. Massawa. Merwede, 10 v. Hamburg n. Rotterdam. Molenkerk, pass. 10 Kp. Vincent n. Le Havre. Muiderkerk, 10 v. Karachi n. Bombay. Madoera, 10 te Amsterdam. Maureen, verm. 10 v. New York n. Philadelphia. Maaskerk, 10 v. Bremen n. Antwerpen. Marpessa, 11 te Curasao. Maasdam, 11 te Carthagena. Meerkerk, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Moordrecht, 12 te Mena el Ahmadi verw. Notos, 9 50 n.nw. Kp. St. Vincent. Nieuw Holland, 10 Priok. Nieuw Amsterdam, 11 te La Guaira. Oranjestad, 10 te Curasao. Orisis, 10 te Curasao. Oldekerk, pass. 10 Suez n. Aden. Ondina, 11 Singapore. Oranjefontein, 11 Durban. Ouwerkerk, 10 v. Casablanca n. Antwerpen. Oberon, 18 te Rotterdam. Orestes. 11 te La Guaira. Omala, 11 v. Spezia n. Saloniki. Poelau uaut, 10 v. Suez n. Belawan. Poiydorus, 11 Penang Prins Willem II, 10 Krlstiansand. Peperkust, 10 v. Freetown n. Dakar. Prins Willem George Fred., 11 te Cadiz. Ridderkerk, 9 v Mombasa n. Suez. Rijnkerk, 10 te Zanzibar. Roggeveen, 11 Singapore. Radja, 10 Biak verwacht. Ruys, 11 te Buenos Aires. Schiedijk, 10 te Rotterdam. Singkep ,10 v. Madras n. Calcutta. Scheipwijk, 10 v. Singapore n. Hongkong. Sibajak, 10 v. Fremantle n. Melbourne. Saidja, 10 Pladju. Stanvac Ogan, 10 Sungeigerong. Straat Mozambique, 10 te Balikpapan. Salland, 10 v. Las Palmas n. Amsterdam. Scherpendrecht, 11 te Cristobal. Stad Schiedam, 10 v. Bona n. Rotterdam. Tarakan, 9 v. Southampton n. Marseille. Taria, 10 te Fao. Ternate, 10 te Rotterdam. Tjtpanas, 9 v. Lorenzo Marquez n. Durban. Tabian, 10 rede Damman. Trompenberg, 10 pass. Key West n. Houston. Tero, 10 v. Hamburg n. Bremen. Tasman, 10 Padang. Tibia, pass Str. Bala bak n. Miri. Tegelberg, 11 te East London. Tjitjalengka, 11 te Mauritius. Utrecht, 11 te Djeddah. Van Waerwijck, 10 te Tanga. Van Noort, 7 te Melbourne. Van Neck, 10 te Salnte Marie. Vasum, pass. 10 Perim n. Mena el Ahamdl. Woensdrecht, 10 te Abadan. Waal. 10 Malta. Waterman, 13 Rotterdam verwacht. Willem Ruys, 12 Rotterdam verwacht. Willemstad, 10 v. Plymouth n. Amsterdam. Wonorato, 10 pass. Malta n. Beyrouth. Wonogiri, pass. 10 Daedalus Rit n. Suez. Westland, 11 te Rio de Janeiro. Waiwerang, 10 240 m. o. Saigon. Willem Ruys, pass. 10 Ouessant n. Southampton. Wonogiri, 11 te Suez. KLEINE VAART Alt S, 10 v. Newport te Gent. Arnoudspolder, 10 v. Lissabon n. Oporto. Audacia, 10 v. Gent te Cardiff. Admiralengraeht, 10 Kotka verw. Amyntas, 10 noord v. Pantellaria n. Lissabon. Anna Henny, pass. 10 Whitby n. Waterford. Aco, 10 v. Aalborg n. Rotterdam. Advent, verm. 10 v. Amsterdam n. Sharpness. Albergen, verm. 10 v. Antwerepn n. Cardiff. Anna B, 10 te Propriano. Appingedam, 10 v. Lissabon te Jersey. Atlas, 9 145 m. n.no. Kp. Vllano. Beekbergen, 10 v. St. Nazaire n. Marans. Bernard John, 14 v. Cathagena te Rotterdam. Badzo, 10 v. Londen te Rotterdam verw. Confiance, 10 dwars Boulogne n. Antwerpen. Deni, 10 dwars Southgoodwin n. Zeebrugge. Dietert, 10 dwars Dungenes n. Liverpool. Diligentia, 10 v. Ipswich te Thameshaven. Drieoergen, 10 v. Sables d'Olonne n. Ovonmouth Erkalin, verm. 10 v. West Hartlepool n. Middles - bro. Eljo, 7 te Ceuta. Fedala, pass. 10 Daedalus Rif n. Haifa. Fivel, 10 v. Rotterdam te Drogheda verw. Flevo, 6 te Belfast. Farns Bohmer, 10 rede Cherbourg n. Bordeaux Helvetia, 10 dwars Tuscarrock n. Palnackie. Hoflaan, 10 v. Caen te Kopenhagen. Heemraadsingel, verm. 10 v. Bordeaux n. Dord- rectht. Henrica, 10 v. Swansea te Rotterdam. Isola, 10 dwars Dover n. Londen. Ida D, 10 v. Amsterdam n. Manchester. Joost 7 v. Zaandam te Goole. Julia Mary, 9 op de Mersey n. Lissabon. Jaba, verm. 10 v. Londen n. Rotterdam. aJn Kreumer, 10 v. Rotterdam n. Londen. Kaap Falga, 9 v. Gefle te Amsterdam. Lijnbaan, verm. 11 v. Liverpool n. Rotterdam. Larix, 6 v Vestervik te Zaandam. Lelystad, 10 v. Maimö te Rotterdam. Martini, pass. 10 Lizard. Marcella, verm. 10 v. Rotterdam n. Drogheda. Marietje Bohmer, verm. 10 v. Rotterdam naar Algiers. My fern, 11 v. Stockholm te Rouaan verwacht. Mypuck, 10 v. Boston n. Maassluis. Merak, 10 Thames ten anker n. Antwerpen. Mount Everest, 10 v. Rotterdam te Cork. Matthew, 10 v. Gent te Rotterdam. Nigeria, 10 Guernsey verwacht. Nero, 9 100 m. z. Iledeyeu. Olive, 10 dwars Southampton n. Goole. Pavo, 8 v. Goole n. Gijon Mussel. Paloma, verm. 10 v. Gent n. Kopenhagen. Reliable, verm. 11 v. Bayonne n. Liverpool. Rema, verm. 11 v. Stockholm n. Norresundet. Strabo, 10 v. Aarhus te Amsterdam. Twee Geboeders, 10 v. Runcorn te R'dam. Tempo, 10 dwars Dungeness n. Glassondock. Tilly, 8 v Amstredam te Rotterdam. Tom van der Helde, 10 150 m. Z. Kp. Finisterre. Vechtstroom, 10 v. Dagenham te Amsterdam. Wim, 10 oij Cherbourg n. Nantes. Westpolder, 10 v. Rotterdam n. Lissabon. Westerhorn, 10 v. Eltemeresport n. Rotterdam. Zeehaan, verm. 10 v. Bilbao n. Dakar. SLEEPYAART Humber, 10 v. Piraeus n. Palermo samen met Eng. sleepb. en motorschip. Noordzee, 10 te Maassluis. Oostzee, 9 220 m. o Aden met zuiger. Tyne, 9 100 m. n.t.w. Bermuda zonder sleep. Witte Zee, 9 te Falmouth met baggermolen. Schaatst V graag Om het even. Het vraagt tijd en geld. Beide geeft Rhee. Echt vrouwelijke arbeid. Goed betaald. Prima sociale voorzie ningen. Prettige omge ving. Vacantie. En wat zeer belangrijk is Rhee is een zaak van vertrouwen. Daar kun nen huisvrouwen met haar was en meisjes met haar werkkracht zich aan toevertrouwen. an e.cr> Zoek! U een Ideaal fietsjongen? beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTKAAI 102. Telefoon 10866. KI. Rusthuis Pens., H.-Zuid met vrij riant uitzicht 2 GROTE KAMERS ineenl. c.v. met of ged. pens. z. gesch. v. bej. echtp. Brie ven no. 1433. HEEMSTEDE TEL 18101 GEVRAAGD voor de verwarming en huishoudelijke afde ling. Zij die als zodanig werkzaam zijn geweest genieten de voorkeur. Br. onder no. 1438 met opgaaf van opleiding en verlangd salaris.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7