Dit jaar algemene woningtelling Amerika dreigde drie keer met atoomoorlog in 1953-'54 Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eisenhower en Dulles bezorgd over Midden-Oosten en Azië Syrië, Egypte en Saoedi-Arabië willen overleg met Jordanië Tellers behoeven niet af te gaan op mededelingen van bewoners maar mogen ook de huizen binnen gaan Wettelijke basis dé. MORRIS lefxrwyai fiiijj/ Irak vraagt Egypte zijn militaire attaché terug te roepen Het woord is aan... DONDERDAG 12 JANUARI 1956 300e JAARGANG No 4 Sturka Damespantalons ƒ17.50 Brand op veerboot kost 65 Koreanen het leven Amerikanen moeten beseffen dat het nodig is maatregelen te nemen PULLES DOET ONTHULLINGEN Men moet tot aan de rand durven gaan „Geen bereidheid tot varen" Zacht weer Belangrijke zitting van Indonesisch kabinet Mr. Van Empel wacht op een visum in Bangkok Weerrapport 70e JAARGANG No 159 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlém. TelefooD 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman THANS IS BIJ DE Tweede Kamer ingediend het ontwerp van een wet tot regeling van de dit jaar te houden woningtelling. In de toelichting wordt gezegd dat het in de laatste jaren gevoerde huisvestingsbeleid in belangrijke mate gesteund heeft op de gegevens, welke bij de laatste algemene woning telling van mei 1947 werden verkregen. Sindsdien hebben zich echter in de omvang en samenstelling van de woningvoorraal, in het bijzonder door de bouw van nieuwe woningen, niet onbelangrijke veranderingen voltrokken, Ten gevolge hiervan zijn de gegevens van de woningtelling van 1947 thans reeds in aanzienlijke mate verouderd. Er bestaat daardoor, zowel bij de regering als bij de provinciale besturen en de gemeentebesturen, met het oog op het huis vestingsbeleid dringend behoefte aan nieuwe gegevens over de omvang en de samenstelling van de woningvoorraad, alsmede over de bezetting en het gebruik der woningen. Met name zal op grond van deze gegevens een zo goed moge lijk met de werkelijkheid overeenstemmend beeld van de woningbehoefte en het woningtekort kunnen worden verkregen, hetgeen een belangrijke bijdrage kan vormen voor de oplossing der huisvestingsproblemen. Van de zijde van de volksvertegenwoor diging is reeds bij de behandeling van de begroting van het ministerie van Weder opbouw en Volkshuisvesting op het ver krijgen van betere gegevens aangedrongen. Deze gegevens zijn vooral van belang voor een juiste verdeling van de jaarlijks be schikbare woningcontingenten over de ver schillende provincies en gemeenten. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting acht het daarom dringend ge wenst spoedig een nieuwe algemene wo ningtelling te doen houden. Met de organi satie van deze woningtelling zal het Cen traal Bureau voor de Statistiek worden belast. Voor deze algemene woningtelling moet een nieuwe wettelijke basis worden ge schapen. Voor de twee tot nu toe gehouden woningtellingen was dit niet nodig. De woningtelling 1919 had slechts betrekking op de gemeenten boven 2000 zielen en in vele daarvan nog slechts op de bebouwde kom, zodat in artikel 7 van de Woningwet, dat de Kroon de bevoegdheid verleende een gemeente tot een woningtelling te ver plichten, een voldoende basis werd ge vonden. De woningtelling 1947 had welis waar betrekking op de gehele woning voorraad, maar viel samen met de alge mene volkstelling van dat jaar, gebaseerd op de wet van 28 december 1946, zodat de bij die volkstelling verkregen gegevens ADVERTENTIE BARTFL10RISSTR HAARIEM TEL. 1343° FERO. B0LSTR. 48 A DAM., TEL. 717.162 mede aan de woningtelling konden worden dienstbaar gemaakt. Daar komt bij, dat de aard van de ge gevens, die by de thans te houden telling zullen worden verzameld, het nodig maakt, dat de tellers ook de woningen kunnen be treden en niet uitsluitend op mededelingen van de bewoners behoeven af te gaan. Ook hiervoor is een wettelijke basis uiteraard noodzakelijk. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting is voornemens in het in voor bereiding zijnde ontwerp voor een nieuwe Woningwet ook een wettelijke basis voor algemene woningtellingen op te nemen. Daarom bestaat er thans geen aanleiding rekening te houden met in de verdere toe komst liggende algemene woningtellingen. Het thans ingediende wetsontwerp beoogt daarom alleen een voldoende wettelijke basis te scheppen voor de in 1956 te hou den algemene woningtelling. Voor de woningtelling worden onder woningen niet slechts verstaan de naar aard en inrichting voor woning bestemde gebouwen of gedeelten daarvan, onver schillig of zij al dan niet bewoond worden, maar ook alle bewoonde andere ruimten. De omschrijving van het doel der wo ningtelling is ruim gehouden, zodat alle ter zake dienende gegevens zullen kunnen worden verkregen. Bij algemene maatregel van bestuur zullen de verlangde gegevens nauwkeurig worden gespecialiseerd. In het wetsontwerp is een sanctie op het niet nakomen van de geheimhoudings plicht opgenomen. Dit is geschied omdat het bij de Staten-Generaal aanhangige ontwerp van wet tot vaststelling van alge mene bepalingen omtrent de bestraffing van schending van geheimen waarschijn lijk niet zo tijdig het Staatsblad zal be reiken, dat deze algemene bepalingen reeds voor de algemene woningtelling 1956 zul len kunnen gelden. POES AN (United Press) In de Zuid- Koreaanse haven Samtsjonpo 50 mijl ten Westen van Poesan is een veerboot in brand geraakt: 65 Koreanen, passagiers en be manning zijn in de vlammen omgekomen. De boot lag voor anker in de haven en was onderweg van Poesan naar Yosoe( verder westelijk). Aan boord bevonden zich 123 passagiers. De brand ontstond toen vlammen uit een scheepslantaarn sloegen. Het vuur plantte zich onmiddellijk voort over het droge houtwerk van de oude boot. De passagiers geraakten in paniekstemming en de politie gelooft dat velen hunner doodgetrapt zijn in de algemene poging om zich in veilig heid te stellen. Anderen zijn waarschijnlijk verdronken toen zij, om aan de vuurzee te ontkomen, in het ijskoude water sprongen. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower en zijn minister van Buiten landse Zaken, Dulles, hebben het Ameri kaanse volk ,,als geheel" opgeroepen te beseffen dat het nodig is maatregelen te nemen tegen de pogingen van de Sovjet- Unie om zich in het Midden-Oosten en Azië in te dringen. Zij deden dit door op een persconferentie van minister Dulles in Washington geza menlijk een verslag te onderschrijven van leden van de Amerikaanse UNO-delegatie, waarin gezegd wordt, dat de Verenigde Staten de wedloop met de Sovjet-Unie op het gebied van economische ontwikkeling van minder ontwikkelde landen zouden verliezen, „tenzij het land als geheel alle DAMASCUS (Reuter). Syrië, Egypte en Saoedi-Arabië hebben een bespreking met Jordanië voorgesteld over hun aanbod tot het verstrekken van hulp in de plaats van de Britse bijdrage in zijn schatkist, aldus is te Damascus bekend gemaakt. De drie landen drongen er op aan, dat de lei ders van de vier landen spoedig bijeen ko men. Het doel is Jordanië in staat te stellen zich te verzetten tegen „eventuele Israëli sche aggressie". Volgens de Jordaanse ambassade te Lon den hebben koning Hoessein en het Jor daanse kabinet uit alle delen des lands te legrammen ontvangen, waarin trouw je gens de troon en afkeuring van commu nistische buitensporigheden tot uitdruk king worden gebracht. De toestand is blij kens een bericht dat op de ambassade ont vangen is veel rustiger geworden. Dinsdag was er slechts op kleine schaal betoogd in vluchtelingenkampen. De orde kon gemak kelijk worden hersteld. De Jordaanse premier, Samir Rif ai, heeft besloten met ingang van vandaag het uit gaansverbod te Amman op te heffen. Naar verluidt, is het uitgaansverbod nog van kracht te Jeruzalem, Ramallah en Beirah. De Syrische regering heeft besloten 265 jongelingen die uit Jordanië naar Syrië zijn gekomen, te behandelen als politieke vluchtelingen. De jongemannen, voor het grootste deel Jordaanse studenten, zeiden, dat zij zich naar Syrië hebben begeven, omdat de Jordaanse regering hen wilde ar resteren wegens deelneming aan de beto gingen tegen het pact van Bagdad. De Iraakse regering heeft de terugroe ping van de Egyptische militaire attaché in Bagdad, luitenant-kolonel Kamal el Hinnawy, gevraagd. Volgens een Egypti sche hoge functionaris beweert de Iraakse regering, dat het verzoek in verband staat met een komplot tegen bepaalde Iraakse staatslieden. Deze bewering is van alle grond ontbloot. De Iraakse minister van Binnenlandse Zaken zei zondag, dat een komplot om Iraakse staatslieden te vermoorden was ontdekt. Er waren ondermijnende groe pen gearresteerd, onder wie een employé van de ambassade van een Arabisch land. Deze had naar verluidt geen diplomatieke status en werkte voor de Egyptische mili taire attaché in Bagdad. Irak heeft zich destijds als eerste Arabi sche land met Turkije in het pact van Bagdad verenigd, waartegen Egypte zich hevig verzette. Later traden tot dit ver drag nog Groot-Brittannië, Pakistan en Perzië toe. De economische commissie van het pact van Bagdad heeft haar besprekin gen te Bagdad beëindigd met aanbevelin gen aan de aangesloten landen tot opbouw van de politieke en militaire kracht van het pact. De commissie beval samenwer king aan op economisch terrein, bij het technisch onderwijs, bij het gebruik van atoomenergie voor vreedzame doeleinden, de gezondheidspolitiek, bevloeiing en de landbouw en veeteelt. De aangesloten lan den zullen de economische commissie in lichtingen verstrekken over hun land bouw, handel en verkeerswegen. Nederlaag Het officiële dagblad van de Russische communistische partij, de „Pravda", heeft het verdrag van Bagdad in een hoofdarti kel een „nieuwe vorm van kolonialisme" genoemd. Volgens het Russische nieuws agentschap Tass, schreef de „Pravda": „De volken van het Midden-Oosten volgen het voorbeeld van Birma, India en Afghanistan en verzetten zich krachtig tegen alle oor logszuchtige en militaire groeperingen. Zelfs in de landen die reeds tot het ver drag behoren rijst onder de bevolking een toenemend verzet tegen dit aggressief verbond. Het falen van de imperialistische pogingen in Jordanië en de toenemende afkeuring van het verdrag in de landen van het Midden-Oosten vormen het be wijs dat de tijden, dat kolonisators konden doen wat zij wilden zonder enig verzet te ontmoeten, voorbij zijn. De Westelijke mo gendheden zijn zich er nu van bewust hoe verzwakt hun posities in dat deel van de wereld zijn. Daarom beschouwen de Britse en Amerikaanse dagbladen de gebeurte nissen in Jordanië als een ernstige neder laag van de Britse en Amerikaanse politiek in het Nabije en Midden-Oosten", aldus „Pravda". Volgens het Russische regeringsblad „Izvestia" is de „bittere toestand" in het Midden-Oosten te wijten aan de politiek der Westelijke mogendheden, „in het bij zonder aan die van Groot-Brittannië. „Er gaan steeds meer stemmen in Groot-Brit tannië op, die toegeven dat de Britse po litiek ten aanzien van de Arabische landen, kan worden omschreven, als een streven naar behoud van de rijke oliegebieden en de strategische posities in het Nabije en het Midden-Oosten tot elke prijs", aldus de „Izvestia", die van oordeel is, dat het pact van Bagdad een instrument voor deze politiek is. verwikkelingen van deze wedijver gaat beseffen". Dulles zei, dat de publikatie van de ver klaring Eisenhowers verzoek aan het Con gres voor economische hulp op lange ter mijn aan landen die het doelwit van het internationale communisme zijn, moet ver sterken. Over het pact van Bagdad zei Dulles, dat de Verenigde Staten van het begin af wel willend tegenover een dergelijk pact ge staan hadden. In feite is het voortgekomen uit een denkbeeld, dat bij Dulles gerezen was toen hij in mei 1953 een bezoek aan het Midden-Oosten bracht. De Verenigde Staten zouden overwegen zelf tot een pact toe te treden, wanneer dat de vrede en de stabiliteit in het Midden-Oosten ten goede zou komen. Dulles zei geen redenen te hebben om te geloven dat de Britten plannen hebben voor een gemeenschappe lijke economische hulporganisatie voor het Midden-Oosten en Azië. Voorts deelde de minister mee, dat nog geen besluit is genomen over Israels ver zoek om wapenleveranties. Hij zei te ver onderstellen dat de Verenigde Staten het verzoek opnieuw bestuderen zouden, als de Veiligheidsraad de klacht over de Israë lische aanval van de vorige maand op Sy rische stellingen aan het meer van Galilea behandeld zal hebben. Israel zal zijn wapenproduktie vergroten om het hoofd te kunnen bieden aan het feitelijke wapenembargo dat op Israel toe gepast wordt, aldus heeft de directeur- generaal van het Israëlische ministerie van Defensie, Sjimon Peres, bekendge maakt De wapenproduktie zal Israel in staat stellen zich in een oorlog lange tijd staande te houden, hoewel de Israëlische wapenproduktie niet gelijk zal kunnen zijn aan de wapenleveranties van Oost en West aan de Arabieren, zo zei hij. At oomvoor sprong Naar aanleiding van de Amerikaanse plannen voor nieuwe waterstofbomproeven, zei Dulles, dat het werk aan wapens van het waterstofbomtype voortgezet moet worden tot een bruikbare basis gevonden zal zijn ter verzekering van een ontwape ningsplan. Hij verklaarde te hopen, dat middelen gevonden zullen kunnen worden om de lasten en kosten van de proeven en het gevaar dat zij voor de rest van de wereld met zich mee kunnen brengen, te verminderen. De Verenigde Staten moeten op het gebied der kernenergie in het eerste gelid blijven, aldus Dulles. Hij gelooft, dat de Verenigde Staten een voorsprong heb ben op de Sovjet-Unie. doch hij gaf toe, dat dit slechts een veronderstelling is. Volgens Dulles zal de huidige periode in de geschiedenis eens gezien worden „als een belangrijk keerpunt in de strijd tussen het communisme en de vrijheid". Er is kennelijk een verandering in de koude oorlog gekomen. Economische en sociale vraagstukken staan nu op de voorgrond. De Sovjet-Unie gebruikt economische en sociale samenwerking als middel om mili taire en politieke hindernissen te overwin nen. De Verenigde Staten kunnen de con currentiestrijd met het communisme win nen, niet alleen door meer economische hulp te bieden dan de communisten, doch door nieuwe onafhankelijke en zelfbe wuste volken te laten beseffen, dat zij hun verlangens het beste kunnen bevredigen in de gemeenschap van vrije landen, aldus Dulles. Gezond Volgens drie artsen, die president Eisen hower woensdag hebben onderzocht, is de lichamelijke toestand van de president „uit stekend". Zondag zei Eisenhower, dat zijn gezondheidstoestand mede-bepalend zal zijn voor zijn besluit of hij zich al of niet herkiesbaar zal stellen. Woensdagmorgen heeft Koningin Juliana op het paleis Soestdiik de oekozen president van Brazilië Juscelino Kubitschek ontvangen. NEW YORK (A.F.P.) John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, heeft in een vraaggesprek met een vertegenwoordiger van de Ameri kaanse bladen Time en Life onthuld, dat de Verenigde Staten in de jaren 1953 en 1954 drie keer aan de rand van een oorlog heb ben gestaan. Een algemene oorlog kon toen voorkomen worden doordat de wederpartij boog voor Amerikaanse dreigementen met een atoomoorlog. In juni 1953 wa*s de eis van president Rhee van Zuid-Korea tot vrijlating van alle Noordkoreaanse gevangenen voor de Chi nese communisten aanleiding, de wapenstil standsbesprekingen af te breken. Dat de communisten de conferentie niet verlieten, aldus schrijft Life, was te dan ken aan een mededeling van Dulles, via de Indische premier Nehroe, dat als zij de on derhandelingen in het slop wilden laten, de Verenigde Staten niet slechts de vijan delijkheden zouden hervatten doch ook bombardementen van uit de lucht op Mandsjoerije zouden uitvoeren en tot het gebruik van tactische atoomwapens zouden overgaan. Volgens Dulles is als gevolg hier van de crisis opgelost en 39 dagen later een wapenstilstand in Korea tot stand gekomen. Het tweede geval deed zich voor in april 1954, toen de toestand in Indochina zo ern stig was, dat Frankrijk op Amerikaanse in terventie aandrong. Dulles en president Eisenhower stelden voor, dat Engeland, de Verenigde Staten en Frankrijk zich met be vriende Aziatische landen zouden vereni- John Foster Dulles, minister van Buiten landse Zaken der Verenige Staten. gen om hierdoor te trachten een einde aan de oorlog in Indochina te maken. Zij had den de communisten laten weten, dat als de Chinezen openlijk tussenbeide zouden ko men als gevolg van een dergelijke gemeen schappelijke actie, hun bases in Zuid- China verwoest zouden worden door een atoombombardement van de Amerikaanse luchtmacht. Hoewel Frankrijk en Engeland op het laatste ogenblik geweigerd zouden hebben het voorstel van Eisenhower en Dulles te aanvaarden, was de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken van me ning, dat het initiatief van de V.S. de po sitie van Frankrijk op de eerste conferentie van Genève had versterkt en Zuid-Viet nam, Laos en Cambodja, die aan de com munisten ten prooi dreigden te vallen, had gered. Het laatste geval speelde zich af in de herfst van 1954, toen een invasie van For mosa door de communisten dreigde. Het Amerikaanse Congres keurde toen met overweldigende meerderheid een door Dul les opgestelde resolutie goed, waarbij de president gemachtigd werd tot het gebruik van Amerikaanse strijdkrachten ingeval van een Chinese aanval. In het vraaggesprek zeide Dulles, dat het nodig was dergelijke risico's te nemen voor de vrede. Toen een woordvoerder van het depar tement van Buitenlandse Zaken om com mentaar gevraagd werd over deze verkla ringen van minister Dulles, waarvan som mige punten nimmer officieel door de re gering onthuld zijn, weigerde deze com mentaar hierop te leveren. Time en Life citeerden Dulles als volgt: „Natuurlijk werden wij aan de rand van de oorlog gebracht. Tot de rand te gaan zon der dat het werkelijk tot een oorlog komt, is een kunst die noodzakelijk is. Indien men bang is om tot de rand te gaan, dan is men verloren.... Wij gingen tot de rand en zagen het onder ogen. Wij namen een krachtige houding aan". Dulles vertelde ook nog iets over zijn be zoek aan Tito. Volgens Time kwam Dulles van zijn bijeenkomst met president Tito van Joegoslavië op het eiland Brioni in no vember terug met de overtuiging dat de hoop op vrijheid nog steeds in de Europese satellietlanden van Rusland aanwezig is. Dulles bracht Tito een bezoek om over de toestanden achter het IJzeren Gordijn te horen. Doch „de interessante feiten, dié Tito hem toevertrouwde op deze bijeen komst kunnen thans niet openbaar worden gemaakt." Deze bijeenkomst bracht Dulles de over tuiging, dat in de satellietlanden „de gist van de vrijheid heftig werkt." „Ik wil niet suggereren," aldus citeerde Time Dulles, „dat de satellietlanden zich spoedig van Moskou zullen losrukken, maar ik denk dat er spoedig zichtbare teke nen zullen zijn van een evolutie naar een bewind, dat meer de steun van het volk zal krijgen, dan de huidige regeringen thans hebben." Dulles maakte het in dit interview dui delijk, dat hij niet geloofde dat een hevige revolutie de oorzaak zal zijn van de omver werping van de huidige regeringen in de satellietlanden. „Er kan een vreedzame af scheiding van Moskou bestaan zoals Tito heeft gedemonstreerd. Slavernij kan zo on voordelig zijn, dat de meester zijn greep zal loslaten." Zijn bezoek aan maarschalk Tito moet hem ervan overtuigd hebben dat het vrij willige proces van bevrijding reeds begon nen is, aldus Time en Life. De Engelse „Manchester Guardian" levert scherpe critiek op minister Dulles naar aanleiding van diens onthullingen en zegt: „Dulles is geen historicus en nauwelijks een diplomaat" Het blad critiseert de vorm waarin nü is onthuld dat in 1953 met atoombommen is gedreigd, nadat op het moment zelf met geen woord van deze gevaarlijke situatie is gerept. Over de 200 vissers waren vanmorgen in het Patronaat bijeen onder leiding van het stakingscomité. Men ontkende daar unaniem, dat er ook maar enige bereidheid is te vinden onder de leden van de Cen trale om te gaan varen. DE BILT In het afgelopen etmaal is de druk in Zuid-Oost-Europa en het Mid dellandse Zeegebied flink gestegen. Door dat het boven de Britse Eilanden aanwezi ge lagedrukgebied slechts langzaam op vulde kwam er boven West-Europa een ta melijk warme zuidelijke tot zuid-westelijke luchtstroming tot stand. Op vele plaatsen daalde hierdoor vannacht de temperatuur niet beneden 6 of 7 graden. In het overgangsgebied tussen de war me stroming en de op de Oceaan aanwezige lucht van polaire oorsprong kwam een kleine depressie tot ontwikkeling, die van ochtend vroeg in de Golf van Biskaye lag en naar de Noordzee trekt. Het bij de de pressie behorende regengebied bereikte reeds in de morgen ons land. Er zijn enkele aanwijzingen, dat er nabij de Portugese kust nog een volgende storing zal ontstaan, die eveneens noord-oostwaarts gaat koersen. Het weer behoudt daarom een onbestendig karakter, het blijft zacht voor de tijd van het jaar. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Oliver Wendell Holmes: Ik heb altijd mijn gezicht meer als een gemak beschouwd dan als een sieraad. Folitieke gevolgen van Genève aan de orde DJAKARTA (Un. Press) Het Indone sische kabinet komt vandaag byeen voor een belangrijke zitting, waariir de ministers zich zullen bezighouden met de politieke gevolgen van de Nederlands-Indonesische besprekingen. Voor het aanbreken van de dag arriveerde te Djakarta vandaag de minister van Economische Zaken dr. Kasi- mo uit Genève, waar de onderhandelingen tussen de twee landen plaats vinden.Kasimo wenste niet te antwoorden op vragen van journalisten. Hy zei dat hy eerst rapport aan de regering moest uitbrengen en dat geen uitvoerige verklaring kon worden verwacht voordat het kabinet de situatie had besproken. Twee partijen, de Orthodox-Mohamme danen (N.U.) en de Partai Sjarikat Islam Indonesia, die een geheime nota aan de regering hadden gezonden, hebben intussen te kennen gegeven dat zij niet ingenomen zijn met het antwoord van de regering. Zij constateerden dat de reactie van de rege ring op de gemeenschappelijke nota „on bevredigend" was. In politieke kringen weet men niet pre cies waar men aan toe is, omdat noch de regering noch de partijen de inhoud van de nota bekend hebben gemaakt. Een zegsman van de kleine Partai Sjari kat Islam Indonesia verklaarde echter dat in de gemeenschappelijke verklaring wordt opgemerkt dat het verloop van de Neder lands-Indonesische besprekingen strijdig is met de overeenkomst die in december werd bereikt tussen de regering en de regerings gezinde partijen. De kleine Mohammedaanse partij „Perti" heeft medegedeeld dat de regering haars inziens de onderhandelingen met de Neder landers dient af te breken. „Perti" drong aan op terugroeping van de Indonesische delegatie weïke onder leiding staat van de minister van Buitenlandse Zaken Anak Agung Gde Agung. Deze laatste vertoeft op het ogenblik in Londen voor besprekin gen met de Britse regering. De eis van de Nationale Volkspartij dat het gehele kabinet moet aftreden, heeft tot gevolg gehad dat de twee ministers, die deze partij in het kabinet vertegenwoordi gen, de besluiten van de partijraad ver worpen hebben. BANGKOK (Reuter) De Amsterdam se advocaat mr. Van Empel blijkt maandag in Bangkok te zijn aangekomen. Er is nog geen beslissing genomen, of mr. Van Empel toestemming zal worden verleend Indonesië binnen te gaan, zo ver neemt het ANP in Djakarta. Premier Ha- rahap heeft heden medegedeeld, dat hier over nog geen beslissing is genomen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 60 S 60 - ■o - a 22 toestand .Stl S O SE s zS Helsinki motsneeuw ozo -5 3 Stockholm sneeuw ozo 1 2 Oslo sneeuw O -2 5 Kopenhagen zwaar bew. z 3 1 Aberdeen onbewolkt windstil 1 14 Dublin mist w 0 0,4 Londen geheel bew. z 6 0,1 Amsterdam geheel bew. z 6 1 Brussel regen zzw 7 2 Parijs half bew. zzw 7 0,2 Bordeaux zwaar bew. zzo 7 2 Grenoble geheel bew. zzw 13 0 Nice regen nw 7 0,1 Berlijn regen z 4 1 Frankfort licht bew. zw 5 0,2 München licht bew. zzo 1 0 Zürich zwaar bew. ozo •1 0 Genève zwaar bew. z 7 1 Locarno regen O 1 0,1 Wenen mist zzw ■1 0 Innsbruck half bew. w ■2 0 Rome geheel bew. zo 10 0 Den Helder licht bew. vr. kr zzw 6 1 Ypenburg regenbui vrij kr. z 7 3 Vlissingen geheel bew. matige z 7 7 Eelde half bew. mat. zzw 6 0,3 De Bilt zwaar bew. vrij kr. z 7 1 Twente lichte regen mat. zzw 8 1 Eindhoven lichte regen matige z 7 1 Vlv. Z.-Limb. lichte regen matige z 7 2 Neerslag laatste 24 uur. ONBESTENDIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen, later verspreide opklaringen, maar ook enkele buien. Matige, af en toe krachtige wind, in hoofdzaak tus sen zuid en west. Weinig verandering in temperatuur. 13 januari Zon op 8.46 uur, onder 16.56 uur. Maan op 8.38 uur, onder 17.41 uur. Maanstanden 13 Jan. 4.01 uur: nieuwe maan 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water in ÏJmuiden Donderdag 12 januari Hoog water: 3.29 en 15.39 uur. Laag water: 11.26 en 23.41 uur. Vrijdag 13 januari Hoog water: 4.05 en 16.15 uur. Laag water: 12.04 en uur. XOOUCXXOCXXXXXOCXXXXXXXXX^^ OÜOÜOOÖ

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1