Conferentie te Genève uitgesteld Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Indonesisch kabinet ducht politieke gevolgen van te nemen beslissing Officiële Engelse tegenspraak van Amerikaanse beweringen Amerikaanse luchtmacht alom paraat voor atoomvergelding „Dulles vervalste de historie Hevige verontwaardiging in de pers Het woord is aan. Botsing in Zweden kost 20 scholieren het leven Moeilijk dilemma voor regering te Djakarta Honderden toestellen cirkelen dag en nacht boven de depots der bommen Instelling van een Visserijschap Vandaag uitkering aan alle vissers Mislukte roofoverval Ertstrein reed in volle vaart op diesel-spoorbus in Darul Islam is in Langsa in Atjeh binnengedrongen Engelse douane legt beslag op rupsbanden voor tanks Nehroe neemt uitnodiging van Adenauer aan „The Times" protesteert tegen atoombomproeven Veel bewolking Weerrapport 70e JAARGANG No 161 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- redactie. Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 14 JANUARI 1956 Haarlems Dagblad 300e JAARGANG No 6 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 99 (Van onze correspondent in Londen) Een officiële Engelse woordvoerder heeft de verklaringen van Dulles over de ge schiedenis van Amerikaans-Engelse actie in het Verre Oosten in 1953-'54 merendeels onjuist genoemd. Sir Anthony Eden, de Britse premier, op wie de afgelopen weken wegens zyn aarzelend beleid zoveel critiek is uitgeoefend, wordt thans dank zy Dulles' eenzijdige voorstelling van zaken in het Amerikaanse tijdschrift „Life" weer alom als de staatsman van formaat geprezen. De verontwaardiging over Dulles' rauwe beweringen dat hy de vrede heeft gered door China met atoom-bommen te dreigen, is ook in Engeland groot. Dulles wordt ervan beschuldigd, dat hij de historie vervalst heeft. De wereld, zo wordt tegenover Dulles' daverend betoog gesteld, werd zeker in april 1954 niet door de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken gered, maar door Eden, die het voorstel dat Engeland de Verenigde Staten zou volgen in een militaire actie tegen de communistische strijdkrachten in Indochina ronduit verwierp. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ De haven van Aalesund aan Noorwegens rotsige westkust is in de korte dagen van het begin van het jaar een en al bedrijvigheid: het visserij onderzoekingsvaartuig de „G. O. Sars" heeft de haringscholen vlak voor de kust gesignaleerd en de plaats is tot grote activiteit gewekt. De vloot gaat dagelijks uit om de haring uit zee te scheppen en tot diep in de lange nacht draaien de fabrieken. Foto: de vloot ligt varensrêe. Eden werd in deze wijze beslissing ge steund door Sir Winston Churchill, die toen premier was. Toen Dulles later haastig de conferentie in Genève inzake Indochina verliet, was het Eden die bleef en die de overeenkomst ter beëindiging van de oor log mogelijk maakte. Het Foreign Office heeft eraan herinnerd, dat de Britse rege ring destijds volledig haar standpunt had uiteengezet. Engeland wilde zich in gener lei opzicht binden inzake enige militaire of andere actie voordat de besprekingen in Genève waren afgelopen. Overigens ge looft men in Londen, dat Dulles' verklarin gen vooral zijn ingegeven om indruk te maken op de Amerikaanse kiezers, hoewel sommigen er tevens een nieuwe waarschu wing in zien aan Moskou en Peking, dat na de mislukking van de laatste conferentie van Genève Amerika niet met zich zal laten spotten. Londen hoopt, dat deze ge- KOPPARBERG (Reuter/UP) Bij een botsing tussen een volgeladen trein met ijzererts en een diesel-spoorbus zijn vrij dag bij Kopparberg in Midden-Zweden twintig personen, onder wie tien school kinderen van 14 tot 17 jaar, om het leven gekomen. Tien scholieren werden gewond. De kinderen zaten in een „Shinnebus", die op spoorrails rijdt en uit twee wagens be staat. Het ongeluk ontstond, doordat de rem men van de goederentrein weigerden. Daardoor reed de trein door een onveilig sein op het station Kopparberg, waar hij had moeten wachten tot de spoorbus de kruising voorbij zou zijn. Met een snelheid van tachtig kilometer per uur raasde de trein door het station de bus tegemoet, tot grote schrik van het spoorwegpersoneel, dat nog vergeefs trachtte de trein op een zijspoor te leiden of te laten ontsporen door de wissels om te zetten. Op het laatste ogenblik heeft de con ducteur van de bus, die opgeschrikt was door waarschuwingskreten, nog de deuren van de twee wagons waaruit het busstel bestond, geopend, doch slechts enkele van de zestig inzittenden konden naar buiten springen voor de trein op de bus inreed en de passagiers naar alle kanten uit de wa gens geworpen werden. De machinist van de trein en de busbestuurder, die zich op het laatste ogenblik door een sprong red den, zijn slechts licht gewond. De red dingswerkzaamheden ondervonden grote hinder van ij zei en duisternis. Dit was het tweede treinongeluk in Zwe den in veertien dagen tijds. Op 2 januari botsten bij Gothenburg twee treinen op elkaar, waardoor één persoon om het leven kwam en elf anderen gewond werden. DJAKARTA (Un. Press) Na twee dagen van besprekingen hgeft het Indonesische kabinet nog niet kunnen beslissen of men al dan niet met Nederland verder zal confereren. De Indonesische minister van Voorlichting, Sjamsuddin Makmur heeft medegedeeld, dat het kabinet hierover nog geen beslissing heeft genomen en dat het de besluiten der politieke partijen ten aanzien van een voortzetten der besprekingen zou afwachten. ïïi-t kabinet zal maandag weer in zitting bijeenkomen en de minister zeide te hopen, dat liet dan mogelyk zal zyn om tot een besluit te komen. De minister hield voorts staande, dat de besprekingen met Nederland eigenlijk 7 januari reeds voltooid waren. Donderdag had hy zich reeds in dergelijke zin uitgelaten. Toen men hem vragen stelde over een verklaring, welke een woordvoerder van de Nederlandse delegatie had afgelegd en waarin gezegd werd, dat de besprekingen nog niet voltooid waren, zeide Sjamsuddin Makmur: „Dit is niet waar". Hij weigerde commentaar te geven op geruchten, dat de besprekingen in Genève een kabinetscrisis in Indonesië zouden veroorzaken. „Dit is al te voorbarig", zeide hy slechts. Er doet 'zich voor de Indonesische rege ring een dilemma voor: gaat zij door met de besprekingen met Nederland, dan zou zij de steun van twee van de regerings partijen verliezen; breekt zij de besprekin gen af dan stelt Anak Agung ongetwijfeld zijn portefeuille ter beschikking. De Partai Sarikat Islam Indonesia (P.S.I.I.) heeft reeds herhaaldelijk ver klaard een afbreken van de besprekingen te wensen. Deze partij heeft laten weten, dat wanneer dit niet gebeurt, zij „daaruit alle noodzakelijke consequenties" zal trek- WASHINGTON (Reuter) Dag en nacht zijn honderden Amerikaanse inter continentale bommenwerpers in de lucht, die altijd gereed zijn voor vergeldingsaan- vallen met atoombommen, als een onver wachte aanval op de Verenigde Staten ge daan zou worden. De strategische lucht macht houdt vliegtuigen en bemanningen ■n een staat van onmiddellükp gevpo.ius Paraatheid op oefenvluchten boven de Ver enigde Staten en naar bases in het buiten land. Dit heeft een woordvoerder van het Ame rikaanse departement van Defensie in Washington bekendgemaakt. De oefen- ■'luchten wijken slechts in zoverre van werkelijke oorlogsvluchten af, dat de vlieg tuigen nooit atoombommen vervoeren. In Plaats daarvan nemen ze namaakbommen ■flee, die even groot en even zwaar zijn als atoombommen. De namaakbommen worden op de oefenvluchten niet uitgeworpen. De oommenrichter „simuleert" het uitwerpen met elektronische apparaten. De plaats waar de bom zou zijn neergekomen wordt geregistreerd. De vliegtuigen boven de Verenigde Sta ten bevinden zich altijd op uiterlijk een uur liegen van opslagplaatsen voor atoombom men van de strategische luchtmacht, die onder nauwgezette controle van burger- leden van de commissie voor atoomenergie staan. De Amerikaanse wet schrijft voor, oat de militaire autoriteiten van de presi dent toestemming moeten hebben voor het gebruik van atoomwapens. De oefening van de bemanningen houdt rekening met de mogelijkheid van onmiddellijke vergelding. °e omstandigheid dat altijd honderden ^'Hegtuigen in de lucht zijn biedt de zeker heid dat een machtig luchtwapen een eventuele vernietiging van bases kan over leven. Nieuwigheden De Verenigde Staten zullen bij de ko mende nieuwe atoomproeven in het gebied van de Stille Oceaan twee technische nieuwigheden beroeven, aldus is in kringen van hel Amerikaanse Congres vernomen. Een bommenwerper zal een waterstof bom op het proefterrein uitwerpen en er zullen proeven worden genomen met een nieuw soort ontsteking, een all-fusion device". Bij de vorige proefnemingen in 1952 en 1954 werden de atoombommen en waterstofbommen op de begane grond tot ontploffing gebracht. Verzekering dekt de schade In New York is een verzekeringssyndi caat gevormd voor de verzekering van stra lingsrisico's van kernreactors, die in de in dustrie gebruikt worden. De groep zou be reid zijn een risico te dekken van vijftig miljoen dollar voor elk van de kernenergie- projecten, die tot nu toe bekend zijn ge maakt. De verzekering zou dekken de bouw, in stallatie, exploitatie en het onderhoud van kernreactors, welke gebruikt worden voor industriële, commerciële, onderzoekings- en experimentele doeleinden. President Eisenhower heeft op het Witte Huis besprekingen gevoerd over de uitvoe ring van zijn program voor vreedzaam ge bruik van atoomenergie met de minister van Buitenlandse Zaken Dulles, de minis ter van Financiën, Humphrey, de voorzit ter van de commissie voor atoomenergie, admiraal Strauss, en de speciale raadsman van de president voor de nationale veilig heid, Anderson. Men gelooft dat gesproken is over de mogelijkheid om Eisenhowers plan „atomen voor de vrede" opnieuw op de voorgrond te brengen. ken, hetgeen het terugtrekken van haar twee ministers uit de regering betekent. Voortzetting betekent volgens waarnemers een erkenning van de regering machteloos te zijn. (A.N.P.) De Nederlandse delegatie heeft haar vertrek naar Genève uitgesteld, aangezien is gebleken dat de Indonesische regering nog niet gereed is met het bepalen van haar standpunt ten aanzien van de on derhandelingen met Nederland. Minister Luns en andere leden der Nederlandse de legatie zouden heden naar Genève ver trokken zijn. Naar wij van Indonesische zijde in Genè ve vernemen, is het vertrek van de Neder landse delegatie uitgesteld op verzoek van de Indonesische delegatie. De Indonesische delegatie wacht nog op de terugkeer van haar koerier, mr. Indrakasoema die met minister Kasimo zondag naar Djakarta is vertrokken om aan de Indonesische rege ring verslag uit te brengen over het ver loop van de conferentie. United Press meldt echter het tegendeel. Dit persbureau vernam te Genève van Indonesische zijde dat het uitstel nodig was, omdat de Neder landse deelnemers in Den Haag nog drin gende werkzaamheden hadden te verrich ten. „Onze minister van Buitenlandse Za ken, Anak Agung Gde Agung, is hier gis teravond aangekomen. Wij zijn allen hier en wij staan klaar op ieder gewenst ogen blik de conferentie te hervatten", aldus deze Indonesische woordvoerder. De Indo nesische ambassade te Londen heeft mee- DJAKARTA (United Press) Guerilla- benden van de fanatiek-Mohammedaanse Darul Islam zijn Langsa in Atjeh, 160 kilo meter ten noorden van Medan, binnenge drongen, zo is vandaag te Djakarta be- kendgeworden. De rebellen hebben in Langsa een uitgaansverbod voor de bevol king na zeven uur 's avonds ingesteld. De plaats ziet er als uitgestorven uit, daar de meeste mensen ook overdag niet uit hun huizen durven komen. De vorige week is nog gemeld dat een vroegere aanval van de Darul Islam op Langsa was afgeslagen. De rails van de spoorweg ten noorden en ten zuiden van Langsa zijn opgebroken. De enige treinverbinding tussen Medan en Kota Radja is daardoor afgesneden. De rebellen hebben in Bukit Rata, in de buurt van Langsa, twintig huizen van on derneming-arbeiders platgebrand. Patrouilles van het Indonesische leger hebben de strijd met de Darul Islam aan gebonden en hier en daar reeds kleine suc cessen behaald. De laatste maanden was de situatie in Atjeh betrekkelijk kalm, nadat de regering te Djakarta had aangekondigd dat zij een vreedzame regeling wenste. Tot dusver is echter niet bekendgemaakt op welke wijze de regering te werk wil gaan om het pro bleem der Atjeh'se guerilla's op te lossen. gedeeld dat het bezoek van Anak Agung aan Engeland zeer bevredigend verlopen is. Onze parlementaire redacteur voegt hieraan toe: In aansluiting op het bericht dat de con ferentie te Genève vandaag nog niet door gaat kan ik nog het volgende vermelden. Gisteren reeds gingen er in Den Haag ge ruchten, dat men van Indonesische zijde de conferentie reeds als afgelopen be schouwde. Er is mij gebleken dat het hoofd van de Nederlandse delegatie, minister Luns, dat standpunt geenszins inneemt en dat hij er van uit ging dat men wel dege lijk, indien althans de Indonesische heren dat zouden willen, verder de besprekingen zou willen en kunnen voeren. Het wachten is dus thans op de beslissing van Djakarta. Staatsblad 615 bevat een besluit, waarbij een bedrijfschap voor de visserij wordt ingesteld. In het Visserijschap zullen zijn georga niseerd de ondernemingen, waarin de vis serij wordt uitgeoefend. Aan het Visserijschap is onder meer overgelaten de regeling of nadere regeling van de volgende onderwerpen: De bevordering van de kwaliteit en de gezondheidstoestand van vis; de aanvoer; de opslag en bewerking; de afzet van over schotten; de rationalisatie van onderne mingen; de vakopleiding en de fondsen in het belang der bedrijfsgenoten. Voorts is bij het instellingsbesluit be paald, dat aan het Visserijschap is over gelaten de regeling of nadere regeling van de lonen en de andere arbeidsvoorwaar den. Deze bevoegdheid wordt pas van kracht op een door de SER vast te stellen tijdstip, echter uiterlijk vier jaar na de inwerkingtreding van het instellingsbesluit. Het besluit treedt in werking op een nader te bepalen tijdstip. Aan boord van Nederlands schip LONDEN (Reuter) De douane van Cardiff (Zuid-Wales) heeft beslag gelegd on honderden tonnen rupsbanden voor tanks, die met het Nederlandse schip „Martje" (348 ton) naar België ver scheept zouden worden. De rupsbanden waren door een Londens bevrachtingskan toor namens een „onbekende zakenman" verzonden. Zij kwamen uit Hereford en werden voor Kerstmis in Cardiff door de douane in beslag genomen, in afwachting van een onderzoek. Een douanefunctionaris verklaarde vrij dag, dat de eigenaar binnen een maand zijn goederen moet opeisen, omdat zij an ders verbeurd verklaard worden. Als de eigenaar zich meldt, zal de douane de ju stitie verzoeken de inbeslagneming wettig te verklaren. De rupsbanden waren in 35 spoorwagons naar Cardiff vervoerd, waar zij nu uitgeladen worden op de kade, in afwachting van nadere instructies uit Lon den. De „Martje" is naar Port Talbot ge varen en heeft daar kolen geladen voor Nederland. BONN (Reuter) Premier Nehroe van India heeft een uitnodiging van bondskan selier Adenauer voor een bezoek aan West- Duitsland aangenomen, aldus meldt het West-Duitse persbureau DPA uit Nieuw Delhi. Men verwacht, dat Nehroe zijn be zoek aan Bonn zal combineren met zijn reis naar Londen als daar in Juni de Gemene best conferentie wordt gehouden. Nehroe zal in juni of juli 1957 Japan bezoeken, zo heeft de Japanse ambassadeur in Nieuw Delhi in Tokio bekend gemaakt. Volgens de ambassadeur kan Nehroe we gens drukke werkzaamheden dit jaar Ja pan niet bezoeken. vaarlijke oprakeling van misverstanden uit het verleden niet het kenmerk zal vormen van de komende Amerikaanse verkiezings campagne. Dit alles komt wel zeer onge legen, nu Eden op het punt staat om voor zijn besprekingen met Eisenhower naar de Verenigde Staten te vertrekken. Deze nieuwste episode in het gedrag van Dulles belicht volgens Britse opvatting nog eens temeer het gevaar van een door één enkele man gevoerde politiek. Uit Washington wordt door Reuter ge meld: De democratische senator Hubert Humphrey heeft vrijdagavond een beroep gedaan op president Eisenhower om tus senbeide te komen in de groeiende tegen stellingen over verklaringen van minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dul les, die in het tijdschrift „Life" zijn gepu bliceerd. In een „verklaring aan de pers", vroeg senator Humphrey aan president Eisenho wer om het Amerikaanse volk mee te delen of hij het eens is met de verklaringen van minister Dulles, waarin deze de „kunst" bespreekt van het „tot het uiterste gaan zonder direct een oorlog te veroorzaken". De senator zeide dat deze „kunst" ge vaarlijk dicht komt bij een verwerping van de Amerikaanse opvatting dat Amerika „nooit de eerste klap moet geven". Intussen heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dul les, bij monde van een woordvoerder ver klaard dat hij blijft bij zijn tijdens een vraaggesprek met het weekblad „Life" af gelegde verklaringen en dat zij geen cor rectie behoeven. De New York Times zegt over de verklaringen van Dulles: „Dit alles is in volkomen tegenspraak met de algemene politieke koers die president Eisenhower herhaaldelijk heeft uitgestippeld, namelijk dat, terwijl we een krachtige defensie handhaven, we de vrede moeten bevorderen én niet de oorlog, aan gezien er in dit atoomtijdperk geen alter natief voor de vrede meer is. Het lijkt ons zeer gewenst dat de politiek, zoals Dulles die beschrijft, door verdere en meer officiële verklarigen wordt verduidelijkt." De Engelse Daily Mirror ver zucht: „God zij dank werd bij dreigende conflicten in Azië het advies van minister Eden gevolgd en niet dat van Dulles met zijn bommen-dreigementen." De Nederlandse pers was, zoals gewoon lijk, zeer voorzichtig en de meeste kranten zwegen over dit opzienbarende geval. Het Handelsblad echter zegt: „Het is natuurlijk waar, dat het machtseven wicht, dat de „koude vrede" mogelijk maakt, mede berust op het bezit van atoomwapenen. Doch daarover beschikken beide partijen. En een dreiging met het gebruik van dit wapen in kleine, gelocali- seerde conflicten is levensgevaarlijk voor de ganse wereld. Indien Dulles nochtans met zoveel trots dit beleid verdedigt moet het ook gelden voor het heden. En vooral in Engeland (dat in April 1954 het ergste heeft voorkomen) is men opgeschrikt over deze politieke belijdenis. Men vraagt zich af, hoe zij valt te rijmen met de jongste verklaring van Eisenhower en Dulles, dat men vooral op economisch, sociaal en cul tureel gebied de concurrentie in Azië moet aanbinden met de Sowjet-staten. Is men zich in Washington wel ervan bewust, dat Moskou meer dan ooit rekent op de zeker heid, dat een moderne grote oorlog ver woestend zou zijn voor alle partijen? En dat het met gans andere middelen uitbrei ding van zijn invloedssfeer nastreeft, zodat de ideologie der V.S. gericht rrtoet zijn op het vinden van een antwoord op de Rus sische uitdaging in haar nieuwe vorm? Ondanks de genoemde verklaring, die blijk geeft van begrip voor de noodzaak van economische en ideologische concurrentie, doet Dulles daaraan weer twijfelen. Een diplomaat is hij nooit geweest en als propa gandist heeft hij herhaaldelijk gefaald. Gaat het Westen zo voort, dan heeft Mos kou alle redenen vergenoegd te zijn. Zo ooit dan is nu een eenstemmige herziening der Westelijke politiek in Azië wel drin gend noodzakelijk." In een hoofdartikel van de „Times" over de waterstofbom werd betoogd, dat, al zou den er in het geheel geen ongunstige ge volgen bij de waterstofbomproeven aan te tonen zijn, deze proeven toch ongewenst moeten worden geacht. Verder wordt gezegd: Tot dusverre schijnt er geen grens te bestaan, waar het grotere en betere bommen betreft. Niet zodra is er ergens een bom ontploft of er wordt be gonnen met het lange en opwindende pro ces van het voorbereiden van een nieuwe ontploffing. Elke partij beweert, dat het de andere vooruit is en het haast zich koorts achtig als dit niet het geval blijkt te zijn. Washington heeft reeds een nieuwe serie proeven in de Stille Oceaan aangekondigd voor de lente, Britse proeven zullen plaats vinden in april op de Monte Bello-eilanden; de Russen doen geen aankondigingen. Zou geen eerste minister of president een nieuw voorstel aan de wereld kunnen doen, waar uit zcu blijken, dat de vrije mogendheden verre van verheugd zijn met dit wandelen langs een afgrond en dat zij nog steeds verlangen de wereld te verlossen van deze ziekte en krankzinnigheid?" Mark Twain: Men kan beter een jonge meike ver zijn dan een oude paradijs vogel. Vanmorgen zijn de leden van het sta kingscomité, gekozen door de trawlervis sers van de IJmuidense vloot, in Egmond, Katwyk, Scheveningen en IJmuiden be gonnen met het verstrekken van uit keringen aan alle vissers. Deze uitkering bedraagt f 42 per week en f 2 voor ieder kind jonger dan zestien jaar. In de vooravond van vrijdag heeft een man, gewapend met een traangaspistool, getracht een roofoverval te plegen in de drogisterij van de heer S. Beuks jr., aan de Adm. de Ruyterweg, hoek Jan van Galenstraat te Amsterdam. Om 10 minuten over zes stonden de win kelier en diens zuster beiden in de winkel. Er kwam een onbekende man binnen die, onder bedreiging met een pistool, geld eiste. De heer Beuks zag kans een blikken tius tegen een tussendeur te gooien om zijn vader te waarschuwen. Op dat ogen blik schoot de man zijn traangas pistool af en trof mejuffrouw Beuks in de ogen. Geschrokken door het lawaai van het blik maakte de overvaller dat hij naar buiten kwam, waar hij op een fiets verdween. De politie heeft een volledig signalement. De recherche stelt een onderzoek in. ADVERTENTIE BARTELJ0R1SSTR.,HAARLEM TEL'13439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM - TEL. 717162 Suede Damesjasjes in kleuren 110.- DE BILT: Achter de depressie, die zich van Denemarken naar de Finse Golf ver plaatste, is de luchtdruk aanzienlijk geste gen. Daarmede samenhangend vormde zich boven Zuid-Duitsland een afzonderlijk hoge drukgebied waarvan een uitloper zich van nacht tot over onze omgeving uitstrekte. In verband met het tamelijk rustige weer en de onbewolkte hemel daalde de tempe ratuur op de meeste plaatsen tot 1 a 2 graden onder het vriespunt. Plaatselijk vormde zich mist. Intussen nadert lang zaam een depresie, die vanmorgen ten zuid westen van Ierland was gelegen. Onder in vloed van dit lage drukgebied stroomt tijdens het weekeinde zachtere lucht naar onze omgeving met veel bewolking en wat regen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand •5 O zS Helsinki sneeuw n -2 12 Stockholm sneeuw nnw -2 18 Oslo onbewolkt nno -7 0 Kopenhagen half bew. w 4 0,5 Aberdeen licht bew. windstil 0 0,5 Dublin regen o 7 27 Londen half bew. zzo 5 0 Amsterdam geheel bew zzo -0 0 Brussel onbewolkt zzo 1 0 Parijs mist ozo 1 0 Bordeaux mist zo 3 1 Grenoble geheel bew ono 4 7 Nice motregen nnw 10 4 Berlijn half bew. zw 1 0 Frankfort mist windstil -3 0 München mist zzo 0 3 Zürich nevel 0 2 5 Genève nevel windstil 2 21 Locamo geheel bew. windstil 2 8 Wenen nevel w 2 0,3 Innsbruck nevel windstil 1 0,2 Rome onbewolkt ozo 9 0 Den Helder mist matige z 2 0 Ypenburg mist matige z 0 0,1 Vlissingen geheel bew. mat. zzo 2 0 Eelde licht bew. zwakke z -1 0 De Bilt geheel bew. mat. zzo -0 0 Twente zwaar bew. zw. zzo -0 0 Eindhoven onbewolkt zw. zzo -1 0 Vlv. Z.-Limb. licht bew. mat. zzo -0 0 Neerslag laatste 24 uur. OonocyxyvYYvvoorrrirYYYyyvY *-« yyyyyvyyyyyvxxxx ZACHTER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zachter weer met veel bewolking en enige regen. Matige tot krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. 15 januari Zon op 8.44 uur, onder 16.59 uur. Maan op 9.23 uur. onder 19.57 uur. 16 januari Zon op 8.43 uur, onder 17.00 uur. Maan op 9.42 uur, onder 21.06 uur. Maanstanden 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 15 januari Hoog water: 5.11 en 17.19 uur. Laag water: 0.57 en 13.12 uur. Maandag 16 januari Hoog water: 5.42 en 17.52 uur. Laag water: 1.30 en 13.43 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1