C.N. V. spreekt zich uit tegen het garantieloon Royement van Faure door radicalen gehandhaafd Zie Boven Parade van planeten Duitse marine wordt verdeeld over Noord- en Oostzee Zeven ernstig - en drieentwintig lichtgewonden bij busongeluk Maar blijft staking veroordelen Duitse werven zullen onderzeeboten en torpedobootjagers bouwen Samengaan met socialisten bevestigd Elders in land: zes doden door het verkeer Poujade door de pers op zijn nummer gezet De viering van de 18e verjaardag van prinses Beatrix Agenda voor Haarlem K.v.K. voor de Zaanstreek pleit voor drie tunnels Uit werkkamp ontvluchte jongen aangehouden wegens dubbele autodiefstal De nieuwe Commissaris der Koningin in Zuid-Holland NAVO-manoeuvres gaan in September niet door Luchtvaartmij. in V.S. bestelt twee Friendships Vier clandestiene zenders door PTT opgespoord DINSDAG 17 JANUARI 1956 :%g%gg$8g Op de Johnson-luchtbasis in de omgeving van Tokio werd deze foto gemaakt van een menigte nieuwsgierigen samendrom mend rondom de pas uit de Verenigde Staten aangekomen straalbommenwerpers van het type B-57. De bommenwerpers hebben een snelheid van meer dan 500 mijl per uur en een actie-radius van 1000 mijl. Men neemt aan, dat er atoombommen mee kunnen worden vervoerd. DE HOOFDBESTUURDER van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale, de heer C. v. d. Wal heeft gisteravond meegedeeld, dat zijn vakorganisatie op het standpunt ctaat, dat het loonsysteem met de vaste gage op de IJmuidense trawlervloot behou den moet blijven en dat men in Scheveningen en Katwijk moet blijven trachten dit loonsysteem ook op andere seheepstypen toegepast te krijgen. De christelijke vak organisatie is het echter met de Centrale van Zeevarenden eens, dat de staking ver oordeeld moet blijven en de hoofdbestuurder v. d. Wal stelde bovendien, dat in het vaste gagesysteem op de vloot te IJmuiden een aantal verbeteringen dienen te wor den gevoegd. Ook de Rooms-Katholieke Bond van Transportarbeiders heeft zich tegen het loonsysteem met garantieloon uitgespro ken. De hoofdbestuurder, de heer v. d. Linden merkte op: „Wij geloven niet, dat men in IJmuiden het loonsysteem op de trawlervloot kan veranderen. Wanneer overgegaan zou worden naar het percen tage-garantieloon-systeem, dan ziet de R.K. Bond van Transportarbeiders daarin vooralsnog een achteruitgang voor de vis sers". H. K. H. Prinses Beatrix heeft het voor nemen om, in verband met het naderend eindexamen, haar achttiende verjaardag te vieren op een wijze, die weinig afwijkt van hetgeen de laatste jaren gebruikelijk was. De Prinses zal op 31 januari als gewoon naar school gaan. In de namiddag zal zij enkele deputaties ontvangen, terwijl 's avonds de verjaardagviering in de fami liekring zal plaats vinden. Op 4 februai'i zal de Prins.es aanzitten aan een diner, dat te harer ere door I-I. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Ne derlanden in het Koninklijk Paleis te Am sterdam aan de leden der regering en an dere hoge autoriteiten wordt aangeboden. H. K. H. Prinses Beatrix zal op 7 fe bruai'i te 15.30 uur een buitengewone ver gadering van de Raad van State bijwonen in welk college zij krachtens de Grondwet na het vervullen van haar 18e jaar van j rechtswege zitting heeft. H. M. de Koningin zal deze vergadering voorzitten. Ook Z.K.H. de Prins der Nederlanden, die eveneens zitting heeft in de Raad van State, zal deze plechtigheid bijwonen. Op 7 februari zal Prinses Beatrix zich met de Koningin en de Prins van het pa leis Lange Voorhout per gesloten auto rechtstreeks naar het gebouw van de Raad van State begeven. Na afloop van de plechtigheid zullen de Koningin, de Prins en de Prinses per auto naar het paleis Lange Voorhout terugkeren, waar aan de Prinses enkele geschenken zullen worden aangeboden. DINSDAG 17 JANUARI Roxy: „Het schot in de nachtclub", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „The left hand of God", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De Koopman van Venetië", 14 jaar, 8.15 uur. Studio: „Heuvel 24 antwoordt niet". 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Doctor at sea", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Carla, de zondares van het eiland", 18 jaar, 8 uur. Luxor: „Geen liefde duurt eeuwig", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Les nuits de Montmartre", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Stads schouwburg: 20 uur, De Nederlandse Come- die voert op „De Koppelaarster" van Thorn ton Wilder. Concertgebouw: '20.15 uur. Zesde D-concert door het N. Ph. O. o. 1. v. Marinus Adam. Soliste: Janine Andrade, viool. Ged. Oude Gracht 47: 20 uur, Engelse Bijbelles sen. Hotel „De Leeuwerik": 20 uur, Ambon- avond. Spr. mr. K. van Rijckevorsel, H. Coenradi en mevr. H. Lokollo. WOENSDAG 18 JANUARI Roxy: „Het schot in de nachtclub", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „The left hand of God", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: 20 uur, Ten bate van R.K. blindenzorg „St. Odilia", opvoering van „Het witte schaap van de familie" door „Alber- dingk Thijm". Studio: „Heuvel 24 antwoordt niet". 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Doctor at sea", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Carla, de zondares van het eiland", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Geen liefde duurt eeuwig", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Les nuits de Mont martre", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Mili tair Tehuis, Jansweg: 20 uur, Emigratie voor lichtingsavond over Australië, onder auspi ciën van het Gew. Arbeidsbureau. Frans Halsmuseum: 20 uur, Volksuniversiteit. Voordracht door de heer H. P. Baard in zijn cursus: „Vijf eeuwen schilderkunst in de Nederlanden". En de Centrale Tegenover deze twee uitspraken van er kende vakorganisaties terwijl ook het OVB en de EVC voor de vaste gage plei ten staat de uitspraak van de Centrale van Zeevarenden, die meent, dat men toch in ieder geval met de reders eens kan gaan praten over het loonsysteem met ga rantieloon. Hierdoor wordt de deur ge opend om ook te onderhandelen over een aantal secundaire1 Arbeidsvoorwaarden, zo als levér- en kui'tgeld, vacantiegeld, kle- dinggeld en voeding. Praten over een an der loonsysteem houdt zeker nog geen aanvaarding daarvan in, meent het be stuur van de Centrale. Wél lossen Het dagelijks bestuur van de Bond van Vervoerderspersoneel te IJmuiden (voor heen de Centrale Bond van Transportar beiders) heeft gistermiddag te IJmuiden vergaderd en daarbij ondermeer de door het stakingscomité gelanceerde medede ling besproken, als zouden de havenarbei ders niet bereid zijn trawlers te lossen, die met werkwillige vissers bemand even tueel te IJmuiden aan de markt zouden verschijnen. Het dagelijks bestuur staat echter op het standpunt, dat deze trawlers mocht er in de komende tijd een der gelijk schip aan de afslag verschijnen wel gelost moeten worden. Vanmorgen is de trawler Klaas Wijker niet naar zee vertrokken; de bemanning was opgeroepen en haar was aangeboden op de oude voorwaarden naar zee te gaan. Oud-voorzitter filmkeuring 75 jaar De vroegere voorzitter van de centrale commissie voor de filmkeuring, de heer D. van Staveren is Maandag 75 jaar geworden. Hij heeft genoemde functie vervuld, van 1 januari 1928 tot 1948, met uitzondering van de oorlogsjaren. De heer Van Staveren is verder o.m. vice-president van het Neder landse Filminstituut en van het Instituut Film en Jeugd. Het heeft hem aan belangstelling niet ontbroken. Uit alle delen van het land had de heer Van Staveren geschenken, brieven en telegrammen ontvangen. Naast persoon lijke gelukwensen ontving hij blijken van medeleven van het Haags Culturele cen trum, de Dr. Wiardi Beekman Stichting, de secretarissen-generaal van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat, de Nederlandse Bioscoopbond, bioscoopdirecties en van de commissie cul tureel werk in arbeiderskampen, waarvan de heer Van Staveren ook voorzitter is ge weest. Twee autotunnels en één spoorwegtunnel Aan het slot van zijn rede dié de heer A. Vis als voorzitter van de Kamer van Koop handel voor de Zaanstreek maandag heeft gehouden, kwam hij tot de conclusie, dat niet alleen een autotunnel moet worden gebouwd tussen de Amsterdamse schroot- haven en Zaandam-Oost, maar ook ten Westen van de Hembrug, waar eertijds de tunnel was geprojecteerd. De heer Vis pro pageert drie in plaats van twee tunnels, namelijk twee autotunnels en een spoorweg tunnel. Hij voerde voer deze stelling enige argu menten aan. Bouwt men alleen de tunnel bij de schroothaven, dan zal het .zware ver keer van de Zaandamse industrie, voor zo ver deze westelijk van de Zaan is gelegen, door de kom van de gemeente Zaandam moeten gaan om naar de oostelijke tunnel weg te komen. Omdat de tunnels voor het verkeer bij Schroothaven en Hembrug el- kaars complement vormen en de toeneming van de verkeersintensiteit nog lang niet tot stilstand is gekomen, dienen beide auto tunnels nagenoeg gelijktijdig te worden ge bouwd, aldus de conclusie van de Kamer van Koophandel voor de Zaanstreek. Deze zaak kon volgens spreker geen langer uit stel dulden. Dezer dagen is in Breda de 14-jarige jongen P.V. uit Bussum aangehouden, die in het bezit van een gestolen auto werd aangetroffen. De jongen, die reeds vele malen wegens het stelen van auto's met de politie in aanraking is geweest en dienten gevolge in een werkkamp in Amerongen was ondergebracht, is daaruit enige dagen geleden ontsnapt. Hij zag kans naar Bussum te komen waar hij uit een garage een auto ont vreemdde. Wegens benzinegebrek strandde hij met deze wagen in Ede. Daar nam hij een andere auto weg. Hij kwam echter niet verder dan Breda waar hij werd gear resteerd. Men vermoedt dat hij ook iets uit staande heeft met de pogingen tot het for ceren van garages, waarvan bij de politie te Soest aangiften zijn binnengekomen. De nieuw benoemde Commissaris dei- Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft na maandagmorgen ten paleize Soestdijk door H. M. de Koningin beëdigd te zijn, zijn werkzaamheden aan gevangen. Hedenmiddag zal hij een ver gadering van het college van Gedeputeerde Staten voorzitten. (Van onze correspondent in Bonn) De ene helft van de nieuwe Westduitse marine zal in de Noordzee en de andere in de Oostzee gestationeerd worden. Omdat de Duitse zeestrijdkrachten volgens de plan nen van de Noordatlantisclie Verdrags organisatie tot taak krijgen de kust te ver dedigen, zal de Oostzee voorlopig het voor naamste operatie-terrein vormen. Voor dit gebied zullen onderzeeboten van klein for maat worden gebouwd voor verkennings diensten die tien dagen en nachten achter een onder water kunnen blijven. Zij zullen op Duitse werven worden gebouwd, even als de torpedojagers, die vermoedelijk pas in 1960 van stapel zullen lopen. Volgens A.F.P. zal vice-admiraal Friedrich Ruge waarschijnlijk het bevel voeren over de vloot. Van officiële zijde heeft men nog niet wilden meedelen hoe giroot het aantal on derzeeboten en torpedojagers zal zijn. Voor- In de Salie Gleyel te Parijs zyn maandag gedelegeerden van de radicaal-socialisti sche partij byeen gekomen. Zij hebben zich uitgesproken voor een coalitie tussen socia listen en radicalen in de volgende Franse regering en voor handhaving van de uit stoting van Faure uit de radicale party. Faure werd eind vorig jaar geroyeerd van wege zijn plannen om de Nationale Ver gadering te ontbinden. Faure arriveerde kort na Mendès-France, maar enige partij-functionarissen trachtten hem de toegang tot de vergadering te ont zeggen. De premier ontstak in woede en liet onmiddellijk de algemeen secretaris van de partij roepen, die hem tenslotte binnen liet. Faure had tegen zijn royement geprotesteerd en toen hij gisteren het po dium besteeg om zijn protest toe te lichten, bleek, dat hij het pleit al verloren had. Tussen het luide afkeurende geroep van de aanhangers van Mendès-France hoorde men slechts een verspreid applaus voor de premier. Faure zeide ter verdediging van het ont binden van de oude assemblée tegen de oppositie van het partij-apparaat in, dat een premier niet aan partij-discipline on derworpen is.-Hij verklaarde de Assemblée te hebben moeten ontbinden, omdat zij ern stige kwesties als Algerije niet tot een op lossing kon brengen. Hij deed een oproep voor het samengaan van links en rechts in de partij „daar wij het op vele punten eens zijn". Kreten als „wij hebben genoeg van je" weerklonken en direct na Faure bestegen enige aanhangers van Mendès-France het podium en eisten bevestiging van de uit stoting van Faure. Mendès zelf verzocht om handhaving van de partijsancties,waar na bij handopsteken de uitstoting van Faure bevestigd werd, zodat Faure's be roep nu pas weer in oktober behandeld zal worden, wanneer namelijk het nationale partijcongres plaats vindt. Vervolgens stemden de gedelegeerden in met socialisten en radicalen in een republi keins front, dat de nieuwe regering zal moeten vormen. Men zag er op de vergadering ook van af om in het komende kabinet de post van premier voor Mendès-France op te eisen. De socialisten hadden zich zondag reeds uitgesproken voor een samengaan met de radicalen bij de vorming van een nieuw kabinet, terwijl zij er eveneens zich van onthouden hadden om hun man, Guy Mol- let, als toekomstig premier naar voren te schuiven. De keuze blijft nu aan president Coty en tot dusverre beschouwt men Guy Mollet als de grote favoriet. De grote jaarlijkse legermanoeuvres van de Noordatlantische Verdragsorganisatie (NAVO), die in September in Duitsland zouden worden gehouden, gaan niet door. Het hoofdkwartier van de NAVO heeft be sloten deze manoeuvres af te gelasten. Ne derland zou aan deze manoeuvres met zes tigduizend soldaten deelnemen, het groot ste aantal dat ooit aan internationale ma noeuvres heeft deelgenomen. Vertraging in de studie over de eventueel nieuwe leger- organisatie, die wellicht nodig zal zijn door de atomische oorlogvoering, wordt als oor zaak van dit afgelasten genoemd. NEW YORK (Un. Press) Een in Flori da gevestigde luchtvaartmaatschappij heeft bekend gemaakt twee passagiersvliegtuigen van het type Friendship (Fokker F-27) te hebben besteld en te hebben aangedrongen op levering omstreeks het einde van het volgende jaar. De maatschappij nam bo- overweldigende mate voor een samengaanvendien optie op twee andere Friendships. lopig kan men voor zes jaar een twaalftal Amerikaanse torpedojagers in bruikleen krijgen, alsmede zes grote en twaalf klei nere Amerikaanse mijnenvegers, die hun basis in de haven van Bremen hebben. Deze vaartuigen komen in april onder Duitse vlag. Over vier jaar moet de kern van d;e West-Duitse zeestrijdkrachten klaar zijn. Zij zal uit 21 smaldelen, met 170 schepen en twintigduizend man personeel bestaan. Zeventienduizend man worden varend per soneel. Tot de marine zullen twee lucht vaartafdelingen behoren, waarvan één aan de Oost- en de andere aan de Noordfcee zal worden gestationeerd. Bepaalde groepen vliegtuigen zijn uitgerust voor de strijd tegen vijandelijke onderzeeboten, en an dere, van een vlugger type, zijn voor ver kenningstochten en gevechten boven zee bestemd. Het eiland Helgoland en de haven Ernden zullen niet meer, zoals vroeger, marine bases zijn. Als steunpunten aan de Noordzee zullen Wilhelmshaven, Cuxhaven, Bremer haven en Borkum dienst doen. Aan de Oostzee worden Kiel, Eckermforde, Flens burg en Kappeln marinehavens. Eer en plicht? Het hoofd van de marine-afdeling in het Westduitse ministerie van Defensie, kapi tein-terzee Zencker, heeft bij een bezoek van minister Blank aan de pas opgerichte marineschool in Wilhelmshaven in een redevoering het vraagstuk aangesneden of Duitsers het wel met hun eer in overeen stemming kunnen brengen bij de marine te dienen zolang de vroegere Duitse bevelheb ber, grootadmiraal Dönitz nog in Spandau gevangen wordt gehouden. Hij beweerde dat het vonnis van Neuren berg „uit de tijd" is en dat de .groot-admi raals Dönitz en Rader onder de huidige, veranderde omstandigheden niet meer ver oordeeld zouden worden. „Ik ben er zeker van dat men thans in Westerse militaire kringen erkent, dat onze admiraals niets ander dan hun plicht hebben gedaan. Wij oudere officieren, die onder- hen hebben gediend, weten dat de Duitse marine in de afgelopen oorlog op juiste en eervolle wijze is geleid. Het na de oorlog door de over winnaars over de Duitse admiraals gevelde oordeel was het resultaat van de na-oor- iogse stemming en al de daarmede gepaard gaande verwarring". Deining Met deze toespraak heeft hij enige dei ning veroorzaakt. Een lid van de Bondsdag in Bonn, de christen-democratische oud- vice-admiraal Heye, verklaarde dat de Rus sen zeker zouden weigeren Dönitz voortij dig in vrijheid te stellen als vroegere ma rine-officieren niet meer zouden wilden dienen. (Reuter). Bondskanselier Adenauer heeft er op een bijeenkomst van het bestuur van zijn Chris ten-Democratische partij op aangedrongen, dat de opbouw van de West duitse strijdkrachten sneller verloopt. West-Duitsland dient zich meer in te spart- nen om zijn verplichtingen tegenover de Westelijke defensie na te komen, gezien de grotere communistische activiteit na het mislukken van de conferentie van de mi nisters van Buitenlandse Zaken der Grote Vier te Genève. Adenauer betoogde tevens, dat men met het oog op het mislukken dei- conferentie, de „Europese gedachte" nieuwe kracht zal geven. Deze maand brengt ons een ware parade van planeten. Al de zes die met het blote oog kun nen worden waargeno men (Mercurius, Venus, Mars, Jupiter, Saturnus en TJranus) vertonen zich aan het firmament. De twee overige, Neptunus en Pluto, zijn met het ongewapende oog nooit te zien. Mercurius houdt zich al enige tijd op in de avondschemering, kort na zonsondergang. U vond hem (mischien pas na goed turen, want zijn licht is zwak) Vrij dagavond tussen vijf en zes in het zuidwesten, ongeveer vier maan- middellijnen links van de zeer smalle maansik kel. Eén avond later passeer de de maan, toen al weer iets gegroeid, de planeet Venus, die u natuurlijk de avond tevoren ook al ivas opgevallen, want zij is veel helderder dan Mercurius, hoewel zij haar maximale helder heid nog niet heeft be reikt; dat komt in de loop van de komende maanden pas. Mei-juni wordt Venus' heldere tijd, dit jaar. Mars moet u zoeken aan de ochtendhemel, in het zuidoosten. Juist Vrij dag dus had hij een ontmoeting met de trage Saturnus, in dezelfde hemelstreek. Maar let wel: de ochtendscheme ring begint al omstreeks kwart voor zeven! Naar mate het lichter wordt is er van de beide plane ten steeds' minder te zien. Jupiter, de reus van ons planetenstelsel - een bol met een middellijn van 142.000 kilometer, rond twaalf keer de aardmid- dellijn dus - schittert de hele nacht lang aan de januarihemel van 1956 en we zullen hem de eer ste maanden niet uit het nog verliezen. Voor het vinden van Uranus is een gebruiks aanwijzing nodig, maar die zal ik u nog sturen; het heeft nog even de tijd: over een week zal hij gemakkelijker op te sporen zijn. Óver Mars is nog iets bijzonders te vertellen: onze rossige buurplaneet mag zich dit jaar in een extra-grote belangstel ling van de astronomen verheugen. Want begin september naderen de aarde en Mars elkaar zo dicht als zij in geen vijf tien jaar hebben gedaan. Dat heeft tot gevolg dat we begin september Mars twee en een half maal zo helder zullen zien als de ster Sirius,. die de helderste van ons firmament is. De Mars-oppositie van 1954 is voor vele waar nemers een teleurstel ling geworden door het slechte zicht dat - niet alleen hier, ook in Cali- fornië - de onderzoekin gen belemmerde of on mogelijk maakte. Mis schien zijn de weergoden ons dit jaar gunstiger. G. v. W. By een ernstig busongeval, dat zich maandag heeft voorgedaan op de straatweg LosserEnschedé, zijn zeven personen vry ernstig gewond; 23 anderen liepen lichte verwondingen op. Een bus uit Losser, die personeel voor twee Enschedese textiel fabrieken had opgehaald uit Losser en Overdinkel, is ter hoogte van het zogenaamde Ledeboersbos, halverwege Enschedé en Losser, bij het passeren van een andere bus (van dezelfde firma), aan de linkerkant van de weg op de berm gekomen en ver volgens tegen een boom gebotst. Twee personen werden uit de bus geslingerd. Drieën twintig personen zijn naar de beide Enschedese ziekenhuizen overgebracht, doch het merendeel van hen kon. na verbonden te zyn, naar huis terugkeren. Zeven personen moesten worden opgenomen. De chauffeur, dié aanvankelijk bekneld zat, kon later worden bevrijd. Een achter hem zittende dame, de 42-jarige H. G.-G. uit Overdinkel, liep vry ernstige verwondingen op aan hoofd en benen. Op het ogenblik, dat de verongelukte bus de andere wilde passeren, week de gepas seerde bu« uit voor een wielrijder. Daardoor raakte de passerende wagen te ver op bet linkerweggedeelte. Na aanvankelijk een eind op de berm te hebben gereden, botste hij tegen de boom. De bus werd nagenoeg geheel vernield. Het heeft vry lang geduurd eer de politie was gewaarschuwd, omdat in de buurt geen telefoon is. Op het ogenblik dat het ongeluk gebeurde, was de weg vrij nat. De 38-jarige mevrouw B.-De W. uit St. Annaland is op de rijksweg tussen Halste ren en Tholen in volle vaart met haar auto tegen een boom gereden. Zij werd uit de wagen geslingerd en liep zware verwon dingen op. Vanmorgen is zij in het Alge meen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overleden. Mevrouw B. was moeder van zeven kinderen. Op de Tongerenseweg bij Epe is maan dagmiddag de 68-jarige mevrouw K.-K. aangereden door een militaire vracht wagen. Ongeveer een half uur later is zij overleden aan een schedelbasisfractuur. Mevrouw K„ die de weg wilde oversteken naar haar woning, liet eerst een autobus passeren, maar bemerkte te laat dat inmid dels van de andere kant de vrachtauto naderde. In de Vondelstraat te Nijmegen is het meisje A. H. L. Weys door een vrachtauto overreden. Maandagmiddag is het kind in het Canisiusziekenhuis overleden. De 70-jarige heer Jelle L. is, toen hij voor zijn woning aan de Leeuwarderweg te Sneek de straat overstak, door een perso nenauto aangereden en zwaar gewond. In het St. Antoniusziekenhuis is hij enkele uren later aan de opgelopen verwondingen bezweken. Op de Mauritslaan te Beek (Zuid-Lim burg) is een ongeveer 18-jarige jongeman met zijn bromfiets geslipt. Hij sloeg met Opsporingsambtenaren van de PTT heb ben in samenwerking met de gemeente politie te Dordrecht de clandestiene zen ders PAO-AAS en PAO-MRG opgespoord en in beslag genomen. Procesverbaal werd opgemaakt tegen de 21-jarige timmerman J. K. S. en de 20-jarige electricien D. de M. Op dezelfde dag werden door de PTT in Nijmegen in samenwerking met de ge meentepolitie de clandestiene zenders ON4-GBL en ON4-GBS gepakt. Tegen de 30-jarige schilder T. F. P. en de 25-jarige fabrieksarbeider A. O., beiden te Nijme gen, werd procesverbaal opgemaakt. Zij zonden uit op de 80 m. band. zijn hoofd tegen de rand van de stoep. Aan zijn verwondingen is hij ter plaatse over leden. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis „St. Annadal" te Maastricht overgebracht. De identiteit van het slacht offer is nog niet bekend. De militair J. B. uit Dinteloord die op 2 januari door slippen van zijn motor op de Zoomweg te Bergen op Zoom onder een van de tegenovergestelde richting komende vrachtauto met aanhangwagen schoof, is in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom aan de gevolgen van dit ongeval overleden. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse en buitenlandse persvertegen woordigers waren gistermorgen door Pierre Poujade uitgenodigd om, aan het einde van het congres van zijn organisatie, uit zijn eigen mond te vernemen, welke belang rijke beslissingen daar genomen waren. De persconferentie was tegen elf uur uitge schreven en tevoren werden alle journa listen zeer nauwkeurig gecontroleerd. Toen echter om ruim half een de grote man nog altijd niets van zich had laten horen, be sloten de journalisten daarop de zitting maar liever op te heffen. Toen de middenstandsleider eindelijk verscheen, was er slechts een handjevol persmensen om zijn historische woorden op te tekenen. Hij vertelde onder meer dat er een tuchtcommissie was opgericht, die, onder zijn persoonlijke verantwoordelijk heid, de 52 Poujadistische afgevaardigden de haren van zijn bezem, zoals hij zijn fractie zelf noemt in bedwang en in het gareel te houden. 's Middags vond er in het Parijse Velo drome d'Hiver een monster-meeting plaats, die door twintigduizend Poujadisten werd bijgewoond. Geen der sprekers verzuimde daarbij in termen, die regelrecht aan de nazi-vocabulaire waren ontleend, de jour nalisten uit te maken voor alles wat maar lelijk was. Ze waren zonder uitzondering verkocht aan het buitenlandse kapitaal. We mogen daarom aannemen dat mon sieur Poujade het lesje in wellevendheid, hem door de pers gegeven, wel heeft be grepen. Maar morgen is hij ere-gast op een lunch van de buitenlandse persvereni ging Al was Pierre Poujade aan het begin van het nationale congres van zijn partij te Parijs in beslag genomen door heel wat besognes, toch had hij nog wel even tijd om temidden van zijn aanhang met zijn vrouw de krant in te zien, waarin met grote letters de noodkreet voorkwam, dat het „Franse rijk door zijn streven wordt bedreigd

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7