Indonesische minister van Sociale Zaken wil aftreden Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Pinay zinspeelt op steun aan het Republikeinse Front Adlai Stevenson: „de politiek der regering is zelfmoord-dwaasheid" PNI eist ontbinding van huidig kabinet Onze drukkerij geopend Indonesische delegatie in Genève wacht af In 1955 recordhoogte van bloembollenexport Bondsdag boycot eerste défilé van het leger Conservatieven willen onderhandelen met socialisten en radicalen {irjcuijuifuuj! Het woord is aan.. Projectiel Atlas in half uur over de Oceaan Minister Wilson niet eens met Dulles; zwakke verdediging van Dulles zelf Adenauer gaat niet naar de Canarische eilanden Canada overweegt Peking- China te erkennen Russisch-Japans overleg in Londen hervat Wielrijder na aanrijding overleden bartfuorismp haapiFm m nijv FERD. B0LSIR. 48 ADAM TEL. 71/162 EXCLUSIEVE SKIKLEDING Koude nacht Amerikanen zullen Duitse V-2 volgend jaar vervolmaken Graaf Van Bylandt bezocht premier Harahap Syrië vraagt economische boycot van Israel Vier extremisten in Perzië terechtgesteld Weerrapport *1 n 70e JAARGANG No 164 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 18 JANUARI 1956 Haarlems Dagblad 300e JAARGANG No y Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (United Press) De Indonesiche minister van Sociale Zaken, Soedibjo, wil aftreden omdat de regering de Nederlands-Indonesische confe rentie niet heeft beëindigd maar bekend heeft gemaakt haar als geschorst te beschouwen. Soedibjo is lid van de Partai Sjarikat Islam Indonesia (PSII), de kleinste Mohammedaanse partij in de regeringscoalitie. De PSII en de Nahdatul Ulama overwegen thans of zij de regering-Harahap nog moeten blijven steunen. Soedibjo deelde vandaag mede dat hij het bestuur van de PSII zal verzoeken hem toe te staan uit de regering te treden. De voorzitter van de PSII, Karta- wainta, deelde vanmorgen mede dat hij persoonlijk het standpunt van minister Soedibjo deelt maar dat hij het partijbestuur er over zal laten beslissen. De PSII heeft vier zetels in het voorlopige parlement en de Nahdatul Ulama acht. In Genève, waar bespreking-en tussen Nederland en Indonesië zijn gevoerd, wacht men thans de komst af van twee koeriers uit Djakarta, die woensdagmid dag per vliegtuig in Ziirich zouden aanko men en dezelfde avond nog door de lucht of per auto naar Genève zouden doorreizen. Het zijn dr. Indra Kasuma, een der des kundigen van de Indonesische delegatie, en de minister van Landbouw, Mohamed Sar- djan, welke laatste naar Genève gaat om de zieke minister van Economische Zaken, Kasimo, te vervangen als lid van de Indo nesische delegatie. Kasimo en Kasumo keerden verleden week voor overleg met de regering naar Djakarta terug. Uit Indonesische bron werd dinsdag nog vernomen dat het kabinet in Djakarta de ministeriële delegatie, die onder leiding staat van de minister van Buitenlandse Za ken Anak Agung Gde Agung, de instruc tie heeft gegeven naar Djakarta terug te keren voor nader overleg alvorens de be sprekingen met de Nederlanders te hervat ten. Vandaag verklaarde een Indonesische woordvoerder opnieuw dat de besprekin gen niet zijn verbroken maar geschorst. Dit verklaarde hij na een bijeenkomst van zijn delegatie tijdens welke de inhoud van een dinsdagavond laat ontvangen telegram uit Djakarta werd bestudeerd. In dit tele gram werden vollediger details gegeven over de beslissingen van het kabinet dan welke eerder beschikbaar waren via de persbureaus. Niemand durfde te voorspel len hoelang de besprekingen zullen worden geschorst. Wel bracht een der leden van het Indonesische kabinet Mohamed Roein in herinnering dat acht jaar geleden be sprekingen tussen Nederland en Indonesië bijna vijf maanden waren geschorst. DJAKARTA (ANP) De in de opposi tie zijnde Nationalistische Partij, de PNI, heeft een verklaring uitgegeven, waarin het aftreden van het huidige kabinet wordt geëist, en de vorming van een zakenkabi net, welks enige taak zou zijn de formatie De export van bloembollen heeft volgens een statistiek van het produktschap voor siergewassen in 1955 een recordhoogte be reikt. Er werd voor 177.428.267 gulden uit gevoerd. Dat is 21.200.000 meer dan in 1954. De Westduitse bondsrepubliek heeft de grootste stijging veroorzaakt en importeer de voor bijna dertig miljoen gulden aan bloembollen. Engeland blijft met bijna 34 miljoen gulden op de tweede plaats staan en Amerika met f 40.801.000 neemt nog steeds de eerste plaats,als grootste afnemer in. Zweden is wel een zeer eervolle vierde met ƒ21.813.000. BONN (United Press) Bondkanselier Adenauer van West-Duitsland heeft op medisch advies zijn voornemen, in februari een vakantiereis naar de Canarische eilan den te maken laten varen. Er werd niet gezegd waarom de doktoren deze beslissing hebben geno men. -Evenmin is het bekend, of Aden auer elders vakantie zal nemen. De bonds kanselier was van plan drie weken op de Canarische eilanden te blijven. De verwachting was, dat Adenauer op de heen- of terugreis het Spaanse staats hoofd Franco en diens minister van Bui tenlandse Zaken Martin Artajo zou ont moeten. Op 7 oktober kreeg Adenauer een long ontsteking waarna hij 48 dagen het bed moest houden. Zijn doktoren raadden hem aan geruime tijd vakantie te nemen. Aden auer wees dit van de hand met het oog op zijn drukke werkzaamheden. De verande ring in Adenauer's plannen lijkt niet te wijzen op achteruitgang van zijn gezond heid. Hij verricht zijn gebruikelijke werk zaamheden in de kanselarij. OTTAWA (Reuter) De Canadese mi nister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, heeft in het Lagerhuis te Ottawa gezegd, dat de regering de diplomatieke erkenning van communistisch China over weegt. In augustus heeft de minister ver klaard, dat Canada deze kwestie spoedig opnieuw moest bezien. Hij legde er toen de nadruk op, dat erkenning van China in de eerste plaats in het belang van Canada moest zijn, niet in het belang van de Chinese communisten. van een nieuw parlement op de grondslag van de onlangs gehouden algemene verkie zingen. Volgens politieke waarnemers worden thans pogingen gedaan om te komen tot het vormen van een coalitie-regering, be staande uit de Nationalisten, de Masjumi en de Nahdatul Ulama. Maar zelfs indien een dergelijke coalitie van de drie grootste partijen, zoals deze na de verkiezingen uit de stembus zijn gekomen, niet mogelijk zou zijn, bestaat er volgens deze waarne mers weinig kans dat de communisten, die 20 percent der uitgebrachte stemmen op zich verenigden, deel zullen uitmaken van de toekomstige regering. BONN (AFP) De leden van de West duitse Bondsdag hebben besloten het eer ste défilé van het nieuwe leger, dat vrijdag te Andernach zal worden gehouden, te „boycotten" als protest tegen het feit, dat de minister van Defensie, Blank, president Heuss en de leden van het parlement niet had uitgenodigd. De plechtigheid zal worden bijgewoond door bondskanselier Adenauer en een aan tal Duitse en buitenlandse journalisten. In antwoord op vragen in de Bondsdag voerde minister Blank als verontschuldi ging aan, dat hij meende dat het défilé een aangelegenheid van de uitvoerende macht was. Hij trachtte toen alsnog zijn „fout" goed te maken, doch de parlementsleden besloten, vooral als protest tegen het pas seren van de president, toch niet naar An dernach te gaan. Het incident heeft de reeds enigszins gespannen verhouding tus sen parlement en nieuwe militaire autori teiten niet verbeterd. Normaal West-Duitsland heeft bij Groot-Brittan- nië zeven fregatten te koop gevraagd voor opleiding van leden van de toekomstige kustmarine. West-Duitsland zou deze op leidingsschepen willen gebruiken totdat het in zijn eigen behoefte kan voorzien. Het Duitse verzoek, zo geeft men in Lon den te verstaan, wordt bestudeerd als on derdeel van een „normale handelstransac tie". l,„- "AgiZ-e. .v&uiv/iL; PARIJS (Reuter). Antoine Pinay, de Franse conservatieve leider, die minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet- Faure is, heeft op een vergadering de mo gelijkheid van conservatieve steun voor een socialistisch-radicale minderheidsrege ring opengelaten door te verklaren, dat zijn groep bereid is met het Republikeinse Front (van socialisten en radicalen onder Mendès-France) samen te werken, op voor waarde, dat geen van beide partijen wei gert te onderhandelen, aldus wordt ver nomen in kringen, die in nauw contact staan met Pinay. Tot dusverre hebben de socialisten en radicalen verklaard, dat zij niet over de vorming van de volgende Franse regering zullen onderhandelen, maar hun eigen pro gram bij de Nationale Vergadering zullen indienen, waarbij het aan de afgevaardig den zou worden overgelaten volgens hun geweten te stemmen. Anti-P oujade Michel Bokanowski, een Gaullistische afgevaardigde van een Parijs kiesdistrict, vormt een „comité voor de verdediging van de republiek" ter bestrijding van Poujade. Personen van alle politieke richtingen kun nen zich hierbij aansluiten. Bokanowski verklaarde dat voor het eerst in de ge schiedenis van de republiek 52 fascistische afgevaardigden in het parlement zijn geko zen. Poujade is, naar zijn mening, omringd door voormalige collaborateurs met de Duitsers. Poujade zelf ontkent dat zijn be weging een fascistische inslag heeft. De communistenleider Jacques Duclos, heeft op een massa-bijeenkomst van zijn partij verklaard, dat de communisten de beweging van Poujade moeten bestrijden, omdat het haar doel is van Frankrijk een fascistische staat te maken. Hij beschuldig de Poujade ervan een felle kolonialist te zijn. Beweging Een voormalig parlementslid van de neo- fascistische beweging in Italië heeft Pou jade uitgenodigd in Rome een persconfe rentie te houden om zodoende te helpen bij het stichten van een soortgelijke beweging in Italië. Een commissie bestaande uit za kenlieden, handwerkers en leden van de vrije beroepen houdt zich in Italië met de zaak bezig. De nieuwe beweging zal waar schijnlijk dit voorjaar meedoen aan de ge meentelijke en provinciale verkiezingen. Paleis Soestdijk zal morgen weer vol feest- gerucht zijn. Prinses Margriet viert dan haar dertiende verjaardag. Wij publiceren hier een door M. C. Meyboom vervaardigde foto van de prinses. LONDEN (Reuter) De Sovjet-Unie en Japan hebben te Londen hun bespre kingen over een vredesverdrag hervat na onderbreking van vier maanden. De onder handelingen begonnen in juni, maar werden in september afgebroken orr de Russische onderhandelaar Jakob Malik, die ambassa deur in Londen is, in de gelegenheid te stellen de tiende zitting van de UNO-as- semblée bij te wonen. De 50-jarige fabrieksarbeider G. J. Schreurs, wonende te Rijssen, is om het leven gekomen toen hij op de fiets bij het oversteken van de Wierdensestraat te Rijs sen door een auto werd aangereden. De heer Schreurs was gehuwd en vader van vier kinderen. De wielrijder werd zo ern stig gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk is overleden. ADVERTENTIE W3 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Charles Colton Laster maakt de lasteraar altijd slechter, maar de belasterde nooit. mmmmmmmmtmim Hedenochtend is het nieuwe drukkerij gebouw van ons blad aan het Groot Heiligland te Haarlem officieel geopend, in tegenwoordigheid o.a. van mr: O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem en mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen. Haar lem's eerste burger voldeed aan ons verzoek, de rotatiemachine waarop de editie voor Haarlem van heden werd gedrukt, in werking te stellen en vond daarin, van het eerste exemplaar af, deze foto van zijn aankomst met zijn echtgenote in ons bedrijf, niet veel meer dan een uur tevoren genomen. Mr. Kwint, tezelfdertijd de andere rotatiemachine in gang zettend, vond van het eerste exemplaar af, zijn aankomst in onze IJmuider Courant vereeuwigd. DE BILT Bij de kust van Zuid-Noor- wegen is woensdagochtend een nieuwe depressie aangekomen juist op de plaats waar 24 uur geleden een andere depressie lag van een grote reeks storingen, die over Scandinavië naar Rusland trekken. Ook deze depressie trekt over de Noorse ber gen in de richting van de Finse Golf. Aan de Westzijde ervan stroomt koude pool- lucht waarin sneeuwbuien voorkomen naar het zuiden. De voorste begrenzing van deze lucht zal woensdagavond bijna het gehele land gepasseerd zijn. Boven Frankrijk maakte zich een regenstoring los uit een lage drukgebied bij Portugal. Deze storing trekt naar Zuid-Duitsland. Morgen be vinden we ons geruime tijd in de koude poollucht waarin opklaringen, maar ook enkele buien voorkomen. De komende nacht zullen de temperaturen tot bij het vriespunt dalen. Overdag zijn de tempera turen in het algemeen een paar graden la ger dan vandaag. Een nieuwe storing, die bij Groenland tot ontwikkeling komt, zal het weer bij ons waarschijnlijk niet voor morgenavond beïnvloeden. WASHINGTON (A.F.P.) Volgens het Amerikaanse tijdschrift „US News World Report" zullen de Verenigde Staten begin volgend jaar een projectiel bezitten dat bin nen een half uur de Atlantische Oceaan kan oversteken. Het is de „Atlas", die is ontwik keld uit de Duitse „V-2". Dit projectiel, dat dertig meter lang is, bestaat uit verscheidene raketten die aan elkaar gekoppeld zijn. Het kan een snelheid van dertienduizend kilometer per uur be reiken. De reikwijdte is achtduizend kilo meter, bijna de afstand WashingtonMos kou. De „Atlas'1' wordt in de richting van zijn doel gelanceerd. De trefzekerheid is voldoende om een gebied van zestien kilo meter rondom een doel te raken. De „Atlas" zou worden beproefd in het zeegebied dat zich van Florida tot het eiland Ascension in het Zuidelijk deel van de Atlantische Oceaan een afstand van 8800 kilometer uitstrekt. Voorts zou ge werkt worden aan de ontwikkeling van nog twee projectielen met grote reikwijdte, de „Snark" en de „Navaho", die nauwkeuriger zijn, doch minder snel. Deze projectielen, een soort onbemande vliegtuigen met straalmotoren, zouden meer dan driemaal zo snel als het geluid zijn, doch niet buiten de dampkring kunnen komen en kwetsbaar blijven voor luchtafweer. Tegen een pro jectiel met een snelheid als de „Atlas" be staat geen afweermiddel, aldus dit bericht. Ook de Sovjet-Unie werkt aan de ont wikkeling van een dergelijk projectiel en men gelooft, dat zowel de Amerikanen als de Russen dicht bij de verwerkelijking van hun plannen zijn. De Russen zouden reeds over een projectiel met een reikwijdte van 2.400 kilometer beschikken. Ingekrompen Volgens de New York Times is het Ame rikaanse legerkorps „strijders voor de be vrijding" in Europa, de in Zuid-Duitsland gelegerde groep speciale troepen, tot een derde ingekrompen, als gevolg van een be perking der Amerikaanse strijdkrachten. De speciale troepen bestonden uit vrijwilli gers, die ingeval van een oorlog „achter het ijzeren gordijn" zouden worden neergela ten, waar zij guerilla's zouden moeten or ganiseren voor opstanden „in landen die door de Sovjet-Unie worden beheerst". De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, mr. W. F. L. Graaf van Bylandt, heeft dinsdag een bezoek gebracht aan premier Harahap op diens bureau. Naar vernomen wordt zijn gedurende dit onder houd, dat een half uur duurde, vragen met betrekking tot de ontwikkeling rondom de Nederlands-Indonesische besprekingen be sproken. V eiligheidsraad NEW YORK (Reuter) Syrië heeft de Veiligheidsraad verzocht alle UNO-staten_ leden aan te bevelen alle economische hulp aan Israel te staken. De Veiligheids raad kwam bijeen ter voortzetting van de behandeling van de Syrische klacht tegen Israel over een aanval op 11 december op Syrische stellingen aan het meer van Galilea, waarbij 56 Syriërs en zes Isra ëliërs het leven lieten. Indien Israel aanvallen wil uitvoeren, moet het dit maar met eigen middelen doen, aldus de Syrische afgevaardigde Sjoekairy. „Wij zijn gerechtigd de Ver enigde Staten te vragen Israel geen eco nomische hulp te verlenen. Israel is door de Verenigde Staten veroordeeld". Sjoe kairy herhaalde de eis, dat Israel uit de UNO zal worden gestoten. De Israëlische afgevaardigde Eban ver klaarde dat het Syrische verzoek er op neerkwam, dat van de UNO wordt ge vraagd, „dezelfde vijandigheid aan de dag te leggen als de Arabische staten tonen in hun betrekkingen tot Israel". „Een beroep op Syrië om de bestandsgrens te eerbiedi gen is misschien de belangrijkste maat regel die de Veiligheidsraad kan nemen", aldus Eban. ST. PAUL, Minnesota (United Press) Adlai E. Stevenson, van wie de democra ten hopen, dat hij de nieuvye Amerikaanse president zal worden, heeft gisteren de Eisenhower-regering beschuldigd van „zelfmoorddwaasheid" in de buitenlandse politiek. Hij doelde hiermee in de eerste plaats op de ophefmakende verklaringen, welke de minister van Buitenlandse Za ken, John Foster Dulles, kortgeleden af legde. Hij zeide van mening te zijn dat Dulles moest worden ontslagen. Stevenson, die zijn felle aanval op de Amerikaanse buitenlandse politiek lan ceerde op een persconferentie nadat hij zich had laten inschrijven voor de demo cratische voorverkiezingen voor het presi dentschap in de staat Minnesota, verklaar de, dat zijn uitlatingen uitgelokt waren door „twee dreigende en angstaanjagende verklaringen", welke respectievelijk door Dulles en door generaal Matthew Rjdgway, de voormalige stafchef van het Ameri kaanse leger, tegenover „Life" en de „Sa turday Evening Post" afgelegd waren. .Sabelgerinkel, bedreigingen met atoom oorlogen en het negeren van onze bondge noten zullen noch de spanning verminde ren noch vrienden maken en evenmin ver trouwen inboezemen. Veeleer kan hierdoor de propaganda onderstreep* worden, dat Amerika een groter gevaar voor de vrede is dan de Sovjet-Unie", zei Stevenson. En verder: „Dat de regering-Eisenhower ons i en de zaak van de vrede beter zou dienen j wanneer zij onze militaire en morele kracht I aanwendde met de positieve vastbesloten heid om een einde te maken aan de H- bomwedloop en om de wereld te bevrijden van deze verschrikkelijke atoomdreiging". Toen hem gevraagd werd of hij van oordeel was, dat Eisenhower Dulles diende te ontslaan, zei Stevenson: „Ja, of diens uitlatingen desavoueren". Hij voegde hier nog aan toe, dat hij niet geloofde, dat Eisenhower het met de door Dulles afgelegde verklaringen eens was. Wilson wist van niets De Amerikaanse minister van Defensie, Charles E. Wilson, heeft op een persconfe rentie met enige tegenzin verklaard, dat hij zich niet met het standpunt van minis ter Dulles kon verenigen, dat de Verenig de Staten zich in de afgelopen drie jaar driemaal aan de rand van een oorlog had bevonden. „Ik mag zeggen, dat ik nimmer gedacht heb, dat wij zo dicht bij een oorlog geweest zijn", aldus Wilson. Hij voegde er peinzend aan toe: „Maar er zijn allerlei soorten van randen Zwak geluid van Dulles De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft dinsdag op een druk bezochte persconfe rentie te Washington gezegd, dat de ver klaringen, die hem in het omstreden arti kel in „Life" direct worden toegeschreven naar de feitelijke inhoud juist waren. Hij klaagde er echter over, dat aanhalin gen uit him verband waren gelicht en daar door een te eenvoudige voorstelling van zaken gaven en te veel nadruk kregen. In antwoord op vragen noemde Dulles de aanhaling „tot de rand van de oorlog gaan, zonder in een oorlog verwikkeld te geraken, is de noodzakelijke kunst" dubbelzinnig, in dien zij uit haar verband wordt gelicht. De correspondenten gingen echter naar huis zonder een antwoord te hebben ge kregen op een groot aantal vragen, aange zien Dulles weigerde commentaar te leve ren. Hij wilde niet zeggen of president Eisenhower een aanval door de communis ten op de nationalistisch-Chinese eilanden Quemoy en Matsoe zou beschouwen als een aanval op Formosa; evenmin of Eisenhower het in 1954 eens was geweest met een aan beveling van Dulles om Zuid-China te bombarderen, indien de Chinese communis ten tussenbeide zouden komen in de Indo- chinese oorlog en of Dulles ooit een derge lijke aanbeveling had gedaan. En hij zweeg ook toen gevraagd werd of Eisenhower, voor de ondertekening van een wapenstil stand in Korea in 1953, ermee had inge stemd communistisch China te laten bom barderen, indien de communisten de oorlog zouden voortzetten. Dulles waf gedurende het grootste deel van de tijd waarin hem vragen werden ge steld, ongewoon gespannen. Hij lachte ner veus, toen hem bij het begin van de pers conferentie de buitengewoon grote opkomst van journalisten bleek, aldus Reuter. TEHERAN (AFP) In Perzië zijn de leider van de fanatieke sekte der „Fe- dayan Islam", Navab Safavi, en drie mede plichtigen terechtgesteld. Navab Safavi werd op 4 januari ter dóód veroordeeld wegens samenzwering tegen de regering. De drie andere terechtgestelden zijn Mo hamed Vahedi, de plaatsvervanger van Safavi, Khalil Tamabessi, die in 1951 pre mier Razmara vermoordde en Moezzafar Ali Zolghadr, de dader van de aanslag op premier Hoessein Ala, aan de vooravond van diens vertrek naar de conferentie van Bagdad in november. (van hedenmorgen 7 uur) weers ta estand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven geheel bew. geheel bew. sneeuw geheel bew. geheel bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. motregen onbewolkt geheel bew. regen geheel bew. geheel bew. geheel bew. regen regen regen nevel geheel bew. geheel bew. geheel bew. half bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. M .SS is no zo ono zw nnw w w zzw zw w windstil windstil nw zzw zw z e windstil no zo w zzo 6B temp. eg O z 3 -7 4 -3 2 -4 4 4 0,5 0 1 1 0,5 4 0 4 0 3 0 3 1 5 21 7 12 11 4 -1 0 3 1 4 8 5 13 3 6 -1 0 0 15 0 VTv. Z.-Limb. half bew. Neerslag laatste 24 uur. kracht, zw 6 0 mat. zzw 3 0,1 mat. zzw 4 kr. wzw 4 mat. zw 4 mat. zzw 3 matige zw 1 matige z 1 0 0,1 0 0,1 0 0 O*rtCfCnfrrrnrrrmrrrmrtrrrmr\xmYmwflC00a KOUDER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Wisselende bewolking met enkele ver spreide regen- en later ook sneeuw buien. Matige, af en toe krachtige, en langs de kust aanvankelijk nog harde noordwestelijke wind. Vannacht in het binnenland temperaturen om het vriespunt, morgen overdag tempera turen over het algemeen lager dan vandaag. 19 januari Zon op 8.41 uur, onder 17.05 uur. Maan op 10.37 uur, onder uur. Maanstanden 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 19 januari Hoog water: 7.24 en 19.41 uur. Laag water: 2.58 en 15.19 uur. xooccccoocccccocccccooooocxxxxxoococoooocoocxxxxxxxxxx»

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1