Unitas Sport in het kort Russen oppermachtig op de korte afstand in Davos Sneeuw-aanvoer in Cortina Na eerste controle in Parijs noteerden reeds 200 ploegen strafpunten Badminton-competitie afgelopen SANOSTOL Russische sprinter verraste met 41.1 op de 500 meter Noorse troef Aas Kees Broekman weer tegen Rus Shilikovski Sterrit naar Monte Carlo Koks toch met schone lei de bergen in Die Raeckse na zege op Rapiditas bijna kampioen Milan en Rapid kwamen niet tot een beslissing Herengordels - Breukbanden - Elastieken kousen Loting 5000 meter Noor Roysen niet naar de Spelen Russen naar Melbourne Zwemmen Rose verbeterde wereld record op 880 yard v.s. Persoonlijke kampioen schappen dammen Boksen Saddler behield wereldtitel vedergewicht Hockey Grote belangstelling voor EngelandNederland De volleybalcompetitie Biljarten Finalisten voor titel hoofdklasse bandstoten Olympische Spelen Guido Garoli ontsteekt het Olympisch vuur DONDERDAG 19 JANUARI 1956 Op de eerste dag van de „generale repe titie" van de Olympische schaatswedstrijden hebben de Russen in Davos reeds getoond dat zij hoge ogen zullen gooien in Cortina. Op de 500 meter legden zij beslag op de eerste drie plaatsen. Elk nummer is een af zonderlijke wedstrijd. Er wordt (officieel althans) geen totaal-klassement opgemaakt. De grote verrassing van de dag was de jonge Rus Rafail Gratch, die beslag legde op de eerste plaats, voor z(jn landgenoten Grishin en Sergejev. Gratch is thans de de grote favoriet voor de Olympische gou den medaille van de 500 meter. De Nederlandse ploeg heeft in dit selecte veld geen rol van betekenis gespeeld. Ook nu was Gerard Maarse weer de beste Ne derlandse sprinter, maar zijn tijd van 44.4 bracht hem niet verder dan de middenmoot. De beste tijd, die hij ooit gemaakt heeft (42.9) heeft hij niet kunnen benaderen. In zo verre had Maarse pech dat hij in de Oost- Duitser Löwenberger een zwakke tegen stander had geloot. Het was voor de Neder landse kampioen nu practisch een rit alleen tegen het horloge. De lijd van De Graaff (44.5) is voor deze rijder uitstekend en be tekende een persoonlijk record. De tijden lste paar: Hubert Söllner, West-Duitsland 47.0, Oleg Goncharenko, Rusland 44.1; 2de paar: Collin Hickey, Australië 43.2 (Austra lisch record), Sigge Ericsson, Zweden 45.2; 3de paar: Olie Dahlberg, Zweden, gevallen en opgegeven, Erich Kuil, Zwitserland 45.2; 4de paar: Hjalmar Andersen, Noorwegen 44.8, Egbert van 't Oever Nederland 45.5; 5de paar: Takabayashi, Japan, 44.0, Knut Johannessen, Noorwegen 44.5; 6de paar: Hel mut Kuhnert, Oost-Duitsland 45.8, Jeen van den Berg, Nederland 46.0; 7de paar: Michael Posch, Oostenrijk 48.3, Ken Henry, Ver. Sta ten 43.4; 8ste paar: Jurij Michailov, Rusland 42.9 Roald Aas, Noorwegen 44.0; 9de paar: Sverre Haugli, Noorwegen 46.3, Boris Shil- kov, Rusland 43.4; 10de paar: Yrjoe Uimonen, Finland 43.5, Bohumi Jauris, Tsjechoslo- wakije 43.3; 11de paar: Shinkichi Takemura, Japan 43.5, Gene Sandvig, Ver. Staten 44.0; 12de paar: Pat McNamara, Ver. Staten 44.4, Johnny Cronshey, Engeland 44.5; 13de paar: Evgenij Grishin, Rusland 41,6, Alv. Gjest- vang. Noorwegen 42.5; 14de paar: Bengt Malmsten, Zweden 43.6. Don McDermott, Ver. Staten 43.5; 15de paar: Erich Löwen berger, Oost-Duitsland 47.0, Gerard Maarse, Nederland 44.4; 16de paar: Kurt Eminger, Oostenrijk 46.1, Juri Sergejev, Rusland 42.3; 17de paar: Finn Hodt, Noorwegen 43.1, Ra fail Gratch, Rusland 41.1; 18de paar: John Werket, Ver. Staten 43.5, Yoshitaka Hori, Japan 44.4; 19de paar: Takeji Asasaka, Ja pan 4.4, Gunnar Stroem, Zweden 43.5; 20ste paar: John Hearn, Engeland 47.0, Bertol Eng, Zweden 44.4; 21ste paar: Toivi Salonen, Fin land 42.5, Wim de Graaff, Nederland 44.5; 22ste paar: Hroar Elvenes, Noorwegen 43.4. Jaroslav Doubek, Tsjechoslowakije 43.4; 239te paar: Bill Carow, Ver. Staten 43.6, Sig- mund Soefteland, Noorwegen 42.8; 24ste paar: Arthur Mannsbarth, Oostenrijk 46.7, Robert Merkulov, Rusland 43.9; 25ste paar: Jan Kristiansen, Noorwegen 44.5, Ernst Raepple, West-Duitsland 45.8; 26ste paar: Junnar Sjoelin, Zweden 45.0, Voshiyasu Gomi, Japan 45.9; 27ste paar: Vladimir Shi- likovski, Rusland 44.5, Kees Broekman, Ne derland 45.1; 289te paar: Sven Andersson, Zweden 46.8, Alexander Connel. Engeland 45.1; 29ste paar: Manfred Schuier. Oost- Duitsland 45.5, Torstein Seiersten, Noorwe gen, gevallen en opgegeven; 30ste paar: Matti Hamberg, Finland 44.2, Wilfried Jans sen, Zwitserland 47.5; 31ste paar: Juhani Jaervinen, Finland 43.9, Ernst Biel, Oosten rijk, gevallen en opgegeven: 32ste paar: Vladimir Kolar, Tsjechoslowakije 44.8. Knut Tangen, Noorwegen 45.5; 33ste paar: Franz Offenberger, Oostenrijk 44.6, Nico Olst- hoorn, Nederland 45.8; 34ste paar: Dmitri Sakunenko, Rusland 44.4, Art Longsjo, Ver. Staten 47.4; 35ste paar: Chuck Burke, Ver. Staten 45.2, Victor Kopitin, Rusland 43.1. Slecht jjs Ondanks de ongustige omstandigheden werden er dus fraaie tijden op de korte af stand gemaakt en slaagden verscheidene deel nemers er in hun persoonlijk record te ver beteren. Evgeny Grishin, die enkele dagen geleden nog 41 sec. in Davos had laten noteren, kwam nu op 41.6 sec. in een rit tegen de 18-jarige Alv Gjesvang, die voor de eerste maal op Davos-ijs stond. En zijn landgenoot Rafail Gratch, een nieuwe ster, slaagde er zelfs in op 41.1 sec. te komen, slechts 0,3 sec. boven het wereldrecord, wel een bewijs, dat in gunstige omstandigheden normaal winterweer en zon het 'we reldrecord zeker zou zijn verbeterd. Gerard Maarse ondervond geen tegenstand van de Oostduitser Löwenberger. Onze» landgenoot, die op de buitenbaan was be gonnen, ging slecht de eerste bocht door en hoewel hij met groot verschil won, kwam hij niet verder dan de voor hem zeer matige tijd van 44,4 sec. Jeen van den Berg verbeter de dankzij een verbitterd duel met de andere Oost-Duitser Helmut Kuhnert zijn persoon lijk record aanzienlijk. Met niet minder dan 1,6 sec. bracht hij .zijn besteltijd tot 46,om laag, een verdienstelijke prestatie voor de Een actie-foto van Roald Aas, de Noorse hardrijder op de schaats, die in het stadion in Hamar onlangs het Noorse kampioen schap hardrijden 1956 veroverde. Aas is 27 jaar en is in het Noorse kampioenschap al drie keer tweede geworden. Deze foto werd gemaakt toen hij bezig was aan de 1500 meter, die hij reed in 2.18,1. De ver rassing van de kampioenschappen was, dat Aas ook de 5000 meter won en tweede werd op de 10 km. Aas neemt uiteraard voor Noorwegen ook deel aan de Olympische Winterspelen. Fries, die voor de eerste maal in Davos aan de start was verschenen. Egbert van 't Oever werd met 0,7 sec. verslagen door Hjalmar Andersen en no teerde 45,5 sec. Wim de Graaff, voor wie men bevreesd was, dat hij moeilijk zou kunnen acclimatiseren, verraste met een voor hem snelle tijd van 44,5 sec. tegen de Finse sprin ter Toivo Salonen, die op 43,3 sec. kwam. Het ijs was inmiddels zachter geworden, hetgeen duidelijk tot uitdrukking kwam in de verdere tijden. In de 27e rit kwam Kees Broekman tegen de Rus Shilikovski uit. Hij ging als tweede door de finish in 45,1 sec. 0,6 sec. later dan zijn tegenstander. De zesde Nederlander Nico Olsthoorn reed tegen de kleine Oostenrijker Franz Offen berger. Hij werd royaal verslagen, Offen berger noteerde 44,6 sec. en Nico Olsthoorn 45,8 sec., aanzienlijk boven zijn persoonlijk record. Om de Europese voetbalbeker De wedstrijd voor de kwartfinale van het toernee om de Europese beker tussen F. C. Milan en Rapid Wenen is in een gelijk spel (11) geëindigd. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De wedstrijd werd door ruim 25.000 toe schouwers bijgewoond. Beide elftallen kwamen tot goed spel en het gelijke spel gaf de krachtsverhoudingen in het veld juist weer. Na twintig minuten kon de Zweed Gunnar Nordahl de score voor F. C. Milan openen, doch zes minuten later maakte Körner uit een strafschop gelijk. Hoewel beide ploegen in de tweede helft probeerden de winnende goal te scoren bleef de stand onveranderd en de tweede ontmoeting, die op 12 februari in Milaan wordt gespeeld, zal moeten beslissen welke ploeg overgaat naar de halve finales. ADVERTENTIE (Wettig gedeponeerd) HAARLEM - ZIJLSTRAAT 91 Op de 5000 meter zal Kees Broekman dezelfde tegenstander treffen als op de korte afstand, dat was het belangrijkste resultaat voor de Nederlanders bij de groepsindeling en de daarop volgende lo ting. Vladimir Shilikovski is 22 jaar oud. Ilij verloor op 4-jarige leeftijd bij een ongeval een arm, maar niettemin behoort hij op het ogenblik tot de beste Russische lange afstandrijders. Zijn beste tijd op de 5000 meter noteerde hij onlangs in Moskou met 8 min. 21 sec. Hij en Broekman komen reeds in de tweede rit tegen elkaar uit. De officials van de verschillende landen zijn na de ervaring van woensdag zo ver standig geweest om hun sterkste lange af standrijders in de eerste groep te plaatsen, daarbij aannemende, dat de baan door de weersomstandigheden na een aantal ritten in minder goede toestand zal zijn. Ook Ge rard Maarse werd in de eerste groep ge plaatst. Hij zal in de zevende rit uitkomen tegen de vinnige John Cronshey, wiens beste tijd op de 5 km, overigens enkele ja ren geleden gemaakt, 8 min. 19,8 sec. be draagt. Door de felle strijd, welke tussen dit tweetal vechters te verwachten is, bestaat de mogelijkheid, dat Maarse zich onder de beste 24 rijders van de 5000 meter zal scharen, hetgeen voor hem een waarborg is voor deelneming aan de 10 km van za terdag. De verdere loting voor de Nederlanders is: 16e rit Jeen van de BergJakimov (Rusland), 17e rit Wim de GraaffJauris (Tsjechoslowakije); 22ste rit: Bertus van 't OeverPosch (Oostenrijk) en 23 ste rit: OlsthoornZibin (Rusland). Sverre Haugli heeft ongelukkig geloot, hij rijdt na 24 ritten alleen. Een aanhoudende warme „föhn"-wind heeft gisteravond opnieuw de hoop op we reldrecordtijden doen verminderen. Toch zijn op de modelbaan in Davos, waar nog zeer behoorlijke tijden werden gemaakt op de 500 meter ondanks het dooiweer in de loop der tijden talloze records gevestigd. Sinds 1891 werden er namelijk op deze baan, die 1500 meter boven de zeespiegel ligt, dertig wereldrecords op de 500 meter gevestigd, terwijl sinds 1893 zestien we reldrecords op de 1500 meter gebroken werden. Hiermee is deze recordlijst echter allerminst volledig. Sinds 1890 werden er namelijk 21 records op de 5000 meter en sinds 1893 negentien op de 10.000 meter gevestigd, waarbij nog komen negen we reldrecords op de 1000 en 3000 nieter. Deze afstanden worden echten tijdens gro te internationale schaatswedstrijden met verreden. „Fantastisch" De trainer van de Nederlandse ploeg, Klaas Schenk, zei: „Hoewel de Nederlan ders niet zo best geplaatst zijn, ben ik niet teleurgesteld omdat ik wist dat het Nederlandse team geen sprinters telde. Zij zullen het er beter afbrengen op de 1500 en de 5000 meter. Totdusver is alleen Broekman voor de 10.000 meter opgesteld. De Russen hebben een diepe indruk op mij gemaakt. Zij zijn ronduit fantastisch". 'l'e laat in het seizoen De Noorse middenafstandloper, Audun Boysen. houder van het wereldrecord 1000 meter, heeft verklaard dat hij niet zal deel nemen aan de Olympische Spelen in Mel bourne. Boysen is van mening dat de Spelen te laat in het jaar vallen voor de Euro peanen en speciaal voor de Scandinaviërs, wier seizoen afgelopen zal zijn weken voor dat de Spelen in Melbourne geopend worden. „Daar komt nog bij dat als ik zie hoe de Amerikanen en Russen zich op die Spelen voorbereiden, ik alle belangstelling verlies voor wedstrijden van internationale sterren in de toekomst", aldus Boysen. Hij lichtte die opmerking niet toe, maar kennelijk doelde hij op het schijn-amateurisme van de top-atleten in de Verenigde Staten en Rusland. Ook Russisch team in het Olytnpisch hockeytoernooi Het Australisch Olympisch Comité heeft aan Rusland meegedeeld dat de Australi sche regering geen bezwaar heeft tegen Russische deelneming aan de Olympische Spelen in Melbourne, ofschoon de twee landen geen diplomatieke verbindingen meer met elkaar onderhouden, aldus de voorzitter van het Russische Staats-sport- comité, de heer N. Romanov op een pers conferentie in Moskou. De Sovjet-Unie verbrak in April 1954 de diplomatieke ver bindingen met Australië naar aanleiding van de zaak Petrov. De heer Romanov zei, dat Russische sport- officials deze maand nog naar Australië zullen vertrekken om voorbereidingen te treffen. De Russen zullen aan bijna alle takken van sport in Melbourne deelnemen, ook aan de hockeywedstrijden, ofschoon dit spel slechts twee jaar geleden in Rusland werd ingevoerd. De 17-jarige Australische zwemmer Murray Rose, brak het wereldrecord 880 yards vrije slag met een tijd van 9 min. 34.3 sec. Dit is een verbetering met 3.2 se conden van het record dat op naam staat van de Australiër John Marshall, gemaakt in juli 1950 in Seattle, waar hij 9 min. 37.5 seconden noteerde. Over de 800 meter noteerde Murray Rose 9 min. 31.4 sec., hetgeen 0.7 sec. langer is dan het bestaande wereldrecord op deze afstand dat met 9.30.7 op naam staat van Ford Konno. Rose is een nieuwe ster, die achttien jaar oud is. Het record van gisteren was zijn vierde wereldrecord in 11 dagen tijds. Voor de persoonlijke kampioenschappen van Kennemerland werden de volgende par tijen gespeeld: Hoofdklasse A: J. PoppenP. Hollenberg 20; P. BelienW. v. Leuffen 11; N. Blom A. Douma 11; H. v. BerkJ. Meure 20. Hoofdklasse B: M. KrijgsmanK. de Jong 1—1; J. v. Straten—P. v. d. Berg 0—2; T. TielrooyW. v. Wort 20. Eerste klasse A: G. FaayH. Schuringa 1—1; C. Schelfout—G. Hekelaar 1—1; W. v. LooyH. Oudhof 20; J. HorickW. Per soon 1—1; K. Jotten—A. F. v. Leuffen 1—1. Eerste klasse B: N. AdelaarE. Reinhout 1—1; D. Ott—N. Adelaar 1—1; J. Slager— C. Lodder 02. Tweede klasse A: B. ZwaabC. v. d. Does 2—0; A. Masteling—C. Vrolijk 20; J. v. d. HoogenC. Prins 20; Th. BotC. Gortzak 20; C. BelienF. Langeveld 2—0. Tweede klasse B: D. v. AsG. v. d. Waal 1—1; A. Albers—A .v. Son 1—1: G. Muller P. Westerwal 2—0; G. v. d. Waal—P. Wes- terwal 20; A. v. SonG. Muller 20; D. v. AsA. Albers 20. De Amerikaan Sandy Saddler heeft gis teravond voor een joelend publiek in San Francisco's Cow Palace met succes zijn ti tel verdedigd tegen de Filippino Gabriel Elorde, door technisch knock-out in de der tiende ronde. Het einde van het gevecht kwam 59 se conden na het begin van de dertiende ronde toen scheidsrechter Flores ingreep nadat Elorde hevig bloedende oogblessures had opgelopen, die in de tiende en elfde ronde x-eeds waren onderzocht. Saddler zag er evenwel niet beter uit. Hij liep aan het einde van de twaalfde ron de een blessure op aan de rechterwenk brauw doordat Elorde inkwam met stoten in het wilde weg. In de negende ronde had Saddler reeds een bloedneus opgelopen nadat Elorde een serie van linksen en rechtsen op het gezicht van de titelhouder geplaatst had. Saddler woog 126, Elorde 125 pond. „Hij kan nog altijd een andere keer tegen Saddler uitkomen, maar een ander oog kopen kan hij niet", zei de ringarts nadat hij geadviseerd had het gevecht te stoppen. Saddler, die favoriet was, werd toen hij verschillende keren een waarschuwing van de scheidsrechter had gehad, door het publiek uitgejouwd. Een record aantal toeschouwers van meer dan 45.000 wordt verwacht bij de hockeywedstrijd tussen de Engelse en de Nederlandse dames, die op 10 maart in het Wembley-stadion in Londen zal worden gespeeld. Volgens de Nederlandse Dames Hockey Bond, zouden Nederlandse suppor ters het plan hebben opgevat per charter vliegtuig naar Engeland te reizen. In Cortina d'Ampez zo, waar volgende week de Olympische Winterspelen begin nen, kijkt iedereen die er iets mee te maken heeft zorgelij ker dan ooit tevoren. Men weet het, eerst wilde het helemaal niet sneeuwen, daar na viel er ruim zestig centimeter, maar al heel spoedig begon het te dooien en smolt de onmisbare witte vacht weer weg tot een armoedig laagje vrijwel on bruikbare sneeuw. Men is dan ook al weer dagen bezig van ver buiten de Itali aanse wintersport plaats sneeuw aan te voeren, zoals men op de foto kan zien, om bijvoorbeeld de splin ternieuwe skibaan al thans enigszins bruik baar te maken. In middels namen al en kele sportploegen de wijk uit Cortina, om dat zij er onvoldoen de konden oefenen. De skilopers uit Ja pan, Chili, Amerika en Finland gingen naar Sankt Anton in Oostenrijk om daar hun geluk te beproeven. De overige sportlieden, die ruim een week te voren naar Cortina waren gekomen, lopen met mistroostige gezichten in de dooisneeuw rond om althans nog iets van het plaatsje en haar fraaie omgeving te zien. De Olympische veteranen zijn nog het minste verbaasd over de abnormale regenval. Zij herinneren aan de Winterspeleri in Garmisch Partenkirchen. Sankt Moritz en Oslo, die ook te lijden hadden van ongewoon slecht weer. Over een week beginnen de Spelen; er kan dus in die tussentijd nog heel wat gebeuren, ook al regende het dan gisteren nog pijpestelen Na de grote drukte van de internationale wedstrijden werd deze week een einde ge maakt aan de badmintoncompetitie. Tal rijke promotie-degradatiewedstrijden wer den nog afgeperkt. Voor de verenigingen uit Haarlem en naaste omgeving stonden onder andere de wedstrijden Duinwijk 3 Vedo (Den Haag) en Vredenburgh tegen Velsen op het programma. Zoals verwacht heeft de Duinwijck-ploeg het tegen het Haagse VEDO niet kunnen redden, zodat de plaats in de overgangsklasse aan de Hagenaars moest worden afgestaan. Voor het Velsense team was het verloop van de promotiewedstrijd tegen Vreden burgh uit Den Haag bijzonder gunstig en hoewel slechts een kleine overwinning werd behaald, zullen de Velsenaren het volgende seizoen toch weer in een hogere klasse kunnen uitkomen. De laatste belangrijke uitslagen waren Breda—Siod (Rotterdam) 7 1; PI. Mep- i £)eense speler Ole Mertz zal op initiatief ^rS,o 7C- nde le. 5, o~iï Id"na-Well van de Nederlandse Badminton Bond van Shot 2 2 oDuin wij ck 3 -V edo 3—4; \re- 3 tot 10 maart naar Nederland komen om dentourgh—Velsen 3—4; Vedo 2—PTT 3 70; PTTExcelsior 25; Vredenburgh 2 de komende nationale kampioenschappen op zaterdag 25 en zondag 26 februari in de grote zaal van het Krelagehuis aan de Leidsevaart. Behalve deze belangrijke wedstrijden voor de nationale titel bestaat er voor de Nederlandse topspelers (sters) bovendien nog de gelegenheid deel te nemen aan enkele internationale toernooien in Frank rijk en Duitsland, respectievelijk op 6, 7 en 8 april en 3 en 4 maart 1956. Ook wordt zowel in Nijmegen als in Amersfoort nog gelegenheid geboden deel te nemen aan open A- en B-toernooien. Het bestuur van de Nederlandse Bad minton Bond heeft thans reeds maatrege len genomen om het volgende seizoen met 'n getraind scheidsrechterskorps te komen. Hiervoor is een scheidsrechterscommissie in het leven geroepen, die bestaat uit: A. van Oirschot (Tilburg); L. Fortunati (Den Haag) en P. J. G. Ridder (Haarlem). Dé Chandelle 4 4—3; PTT 2—EGBC 3 1—6. Nu de competitie voor de badminton be oefenaren dus thans ten einde is, gaat alle belangstelling ongetwijfeld reeds uit naar In stromende regen hebben de 272 nog in de rit gebleven sterritrjjders woensdag middag en -avond hun carnets laten aftekenen door de controle in Parijs. De wagens droegen de sporen van de lange tocht, die zij achter de rug hadden. Het eerst reed de grijze Volkswagen van de Zwitsers Moser en Berger voor, in Athene gestart. Van de groep Rome arriveerden twaalf van de dertien overgebleven ploegen op tijd. De Monegask Chiron had maar drie minuten over toen hy zyn carnet liet aftekenen. Vele equipes kwamen te laat aan de controle. Gatsonides meldde zich op tyd met zyn Standard. Hy had geen klachten. Woensdagavond om 7 uur deelden de organisatoren mee, dat op dat tijdstip, toen de zeven contingenten de Franse hoofdstad naderden, reeds tweehonderd equipes strafpunten hadden opgelopen. Van Parijs naar Monte Carlo voert het parkoers vaak over secundaire wegen, die normaal dik onder de sneeuw liggen. Dat ruim 1000 kilometer lange stuk is verdeeld in sectoren waarvoor al naar gelang van de categorieën en klassen verschillende moyennes gelden die variëren van 58 tot 72 km/u. Voor de vermoeide rijders, die er in Parijs al meer dan drieduizend kilometer op hadden zitten, zal dit een zware opgave blijken. Alvorens Monte Carlo te bereiken zullen de overgebleven ploegen nog een remproef moeten afleggen. Dit gebeurt op de Turbie, van de Grande Corniche omlaag over een afstand van 720 meter. Zoals men weet, deed de equipe Koks- Goris, in Stockholm gestart, by de passage in Amsterdam een verhaal over de nogal vreemde wjjze, waarop zy by de controle in Hamburg strafpunten had opgelopen, doordat men daar een systeem volgde, dat nergens anders wordt toegepast. Koks en Goris hebben naar aanleiding hiervan on middellijk telegrafisch geprotesteerd by de heer Van Haaren, de sportcommissaris van de K.N.A.C., die dit protest ook ontvangen heeft. Evenwel staan onze landgenoten in de officiële stukken van de organisatoren vermeld als een ploeg, die tot aan Parijs geen strafpunten heeft opgelopen. Om alle misverstand en teleurstelling te voorkomen zal hij deze kwestie echter onmiddellijk met de organisatoren opnemen. Woensdagavond om 11 uur verstrekte de controle in Parijs de volgende cijfers over de deelnemers, die tot dat tijdstip hun carnets hadden laten afstempelen: Athene 12 van de 16 gestarte ploegen; Rome 12 van de 13; Parijs 39 van de 41; Lissabon 44 van de 53; Glasgow 62 van de 73; München 42 van de 48; Stockholm 61 van de 64. In het kleine stadje Die, verscholen in de Franse Alpen, zouden, als de organisa toren van de sterrit hun zin kregen, geen deelnemers meer met blanco strafpunten- register overblijven. Die ligt immers aan de voet van de 1411 meter hoge Col de Roussait, waarvan de twintig kilometer lange afdaling naar het duizend meter lager gelegen provinciestadje de genade slag voor de vermoeide rijders zou moeten betekenen. Donderdagmorgen zouden de eerste deel nemers Monte Carlo bereiken. De eerste ploeg die de sterrit heeft ge ëindigd is de in Rome gestarte ploeg Cou- libeuf-Aumaitre. De Fransen kwamen van morgen in hun Alfa Romeo aan om kwart over negen uur. Zij waren, na vier dagen lang te hebben gereden over mistige en be ijzelde wegen doodmoe. Zy zeiden, dat de Alpenwegen het zwaarst waren geweest. Voor Aumaitre was het de derde sterrit naar Monte Carlo, voor Coulibeuf de eer ste. Na de eerste equipe arriveerde de Mer cedes van de eveneens in Rome gestarte Spanjaarden Bas en Basadonna. Laatstge noemde won in 1954 de sterrit samen met de Franse coureur Chiron. Bas klom vermoeid uit zijn wagen. „Ik heb er nu zeven sterritten opzitten", zei h|j, „maar dit was de zwaarste van alle." De derde wagen die aankwam was de in Parijs gestarte Alfa Romeo van de Frans man Boilet. De vierde wagen, die aankwam was de Fiat van de in Athene gestarte Grieken Mortzopoulus en Antonopoulos. De laatste, die vrijwel voortdurend achter het stuur van de Fiat had gezeten en de laatste zes tien uur onafgebroken had gechauffeerd, was geheel uitgeput. Hij zei, dat hij na het vertrek uit Athene zeker niet meer dan drie uur had geslapen. Op de vijfde plaats arriveerden de. Monagaskische coureur Chiron en zijn ploeggenoot Longo in hun Lancia. Na Chiron kwamen de ook in Rome ge starte Engelsen Merrick en Grant in hun Riley binnen. Na deze wagens kwamen de andere ploe gen in snel tempo achter elkaar binnen. Dit zal zo duren tot in de namiddag. Pas don derdagavond zal men weten, hoeveel van de 308 vertrokken wagens uit de zeven startplaatsen, Ijet eindpunt Monte Carlo hebben bereikt. En niet eerder dan vrijdag morgen, na een hele nacht rekenen, kan de lijst bekend zijn van de negentig deel nemers met de minste strafpunten, die in aanmerking komen voor het bergklasse- ment, dat zaterdag wordt gereden. De Zwitserse ploeg FasnaclitDe Meijer, met Simca, heeft bij de controle in Die de strijd gestaakt. diverse Nederlandse spelers op te leiden tot instructeur. Ole M,ertz is in Denemarken leraar aan dé instrtrdieschool en geeft daar als amateur lessen. Vermoedelijk zullen de lessen van Mertz op de banen van „Duin- wijck" worden gegeven. De Duinwijckspeler Bob Loo zal door de Nederlandse Badminton Bond voor een tiendaagse training naar Denemarken wor den gezonden, waarna hij bij terugkomst de eerste Nederlandse badminton instruc teur zal zal zijn. Zijn vertrek is vastgesteld op vrijdag 27 januari. CANADEZEN. Het ijshockey-team, dat Canada op de Olympische Winterspelen zal vertegenwoordigen, de Kitchener Waterloo Dutchmen, heeft in Praag met 9—1 gewon nen van Tsjechoslowakije B. De tussenstan den waren: 21, 10, 60. KATHY RODOPLH. Miss Kathy Ro- dolph, de skister van de Amerikaanse ploeg voor de Olympische Winterspelen, heeft in Salzburg een operatie aan de linkerknie moeten ondergaan. Tijdens de wedstrijden te Kitzbühel viel zij, waarbij ze een ge wrichtsband in de knie scheurde en een nekwervel brak. De operatie is bevredigend verlopen, aldus verklaarden de doktoren. JOCO-BEKER. Gisteravond werden de wedstrijden om de „Joco-beker" van Hof van Holland voortgezet met het eerste team „Kennemerland". „Hof van Holland" won deze eerste ontmoeting met 84. RIJNVIS. Aan de centrale voetbal training voor de B-ploeg van de Nederlands elftal club is toegevoegd de ADO-speler Rijnvis. DESORGE. De Belgische bobsleerijder Charles Desorge is tijdens de trainingsritten van de tweepersoons bob in Cortina d' Am- pezzo uit de baan gevlogen en gewond. Hij werd naar een ziekenhuis getransporteerd, waar men inwendige kneuzingen aan ribben en linker arm constateerde. Zijn team genoot is er zonder letsel afgekomen. BESTOLEN. De speler van Scheve- ningen/Holland Sport Swart is in Den Haag bestolen. Toen hij een vrachtwagen, waarop zich een koffer met zijn voetbaluitrusting bevond, aan de Gedempte Sloot onbeheerd liet en even daarna terug kwam, was de koffer met inhoud, die een waarde van 200 gulden vertegenwoordigde, verdwenen. MISLUKT. De besprekingen tussen een delegatie van de Westduitse Tafeltennis Bond en een afvaardiging van de sectie Oost-Duitsland teneinde tot overeenstem ming te komen voor het afvaardigen van een gemeenschappelijke ploeg naar de we reldkampioenschappen tafeltennis. eind februari in Tokio te houden, zijn mislukt. MIDDEL. De Londense arts Lionel Taylor, deelnemer aan de Rallye van Monte Carlo zal een middel gebruiken om de ver moeidheid te bestrijden. In zijn wagen heeft hij een flesje met vloeibare zuurstof ge monteerd. dat verbonden is met een masker. Treden er vermoeidheidsverschijnselen op dan behoeft hij slechts een paar maal de zuurstof in te ademen om zich weer vol komen fit te voelen. TRIBUNE. Het bestuur van de Mel bourne Cricket Club, eigenares van de cricketground, die als Olympisch stadion zal fungeren, heeft zich bereid verklaard een bedrag van 20.000 Australische ponden (ongeveer 172.000 gulden) extra te betalen aan overwerk, teneinde zekerheid te krijgen dat de nieuwe grote tribune voor de aan vang van de Zomerspelen gereed zal zijn. Gisteravond is de damesploeg van Die Raeckse weer een stap dichter bij het kam pioenschap van de afdelings-hoofdklasse gekomen door een zege op Rapiditas. On danks het feit dat de Rapidianen zich tegen de rood-wilten geenszins gewonnen gaven, konden zij de voorsprongen verkregen in het begin van de games door het goede serveren van de Die Raeckse-dames niet handhaven. Die Raeckse heeft nog slechts één over winning nodig om het afdelingskampioen schap met een jaar te prolongeren. Setstan den: 15—11. 15—8, 15—11 en 15—9. De stand in de hoofdklasse dames luidt: Die Raeckse 917, 'Velox 8—10, Rapiditas 9—4 en HBC 8—3. Voor de eerste klasse heren kwam Rapidi tas tegen Leonidas in het veld. Beide ploe gen maakten door hun geringe achterstand op leider HVS 2 nog aanspraak op de titel. In een gelijkopgaande strijd kon Rapiditas dankzij een technisch overwicht beide pun ten in de wacht slepen en hiermede Leonidas voorlopig terugwijzen. De setstanden waren: 15—12, 16—14, 11—15 en 15—9. Eveneens voor de eerste klasse heren speelden HBC en VC Haarlem tegen elkaar. De Heemstedenaren lieten zich door VC Haarlem niet verrassen en beslisten de strijd met 17—15. 415, 15—13 en 15—5 in hun voordeel. Door dit resultaat blijven de HBC'ers zij het op bescheiden wijze, nog een woordje meespreken in de in deze klasse bijzondere aantrekkelijke strijd om de titel. VC Haarlem blijft door deze nederlaag nog in het hoekje waar de klappen vallen, ver gezeld van PSCB en de reserves van CIOS. In de eerste klasse dames won MHBS van de reserves van Velox. Slechts enkele wed strijden scheiden het team van MHBS nog van het kampioenschap, voor de reserves van Velox wordt de kans om de laatste plaats te ontspringen steeds geringer. De setstanden waren: 151, 1510, 1015 en 15—4. Heren: Haarlem 2PWN 04; Leonidas —Rap. 1—3; HBC—Haarlem 3—1; WIK 2— BWT 04; SpaarnestadOSS 3—0; Gios 3 —Boru 0—4; Velox 3—OVRA 2 0-4; Raeckse 4Blinkert 1—3; Blinkert 2—Velox 2 1—3; OG—Gios 2 3—1; Ready 2—VVSH 3—1; Ready—AW 1—3. Dames: GiosRap. 2 31; Velox 2MHBS 13; Rap.Raeckse 04; PSVH 2Haarlem 1_3; OVRA 2—Raeckse 5 3—0; AW 5— Haarlem 4 22. Aan het Nederlands kampioenschap hoofdklasse bandstoten, dat van 1 tot en met 4 maart in het Groothandelsgebouw in Rotterdam wordt gespeeld, zullen de volgende biljarters deelnemen: A. J. Eichelsheim (Rotterdam), P. Kruythof (Ba- rendrecht), H. Metz, (Den Haag), A. Mol (Amsterdam), C. van Oosterhout, titelhou der (Rotterdam), H. Popeyus (Baren- drecht), J. H. Sweering (Amsterdam) en L. G. J. Teegelaar (Rotterdam). Zoals bekend heeft de Eindhovenaar Scholte uit protest tegen de schorsing van Kees de Ruyter zijn inschrijving ingetrok ken. Maar zowel hij als De Kleine en Wijnen, die eveneens hadden ingeschreven, zouden niet in aanmerking zijn gekomen voor de finale, omdat zij in deze spelsoort niet geclassificeerd zijn en zich acht ge classificeerde bandstoters hadden opge geven. Scholte heeft zijn inschrijving in getrokken vóór de datum waarop die sloot, dit is volkomen reglementair en er zal dus niets tegen hem worden ondernomen. Guido Caroli, de Italiaanse hardrijder op de schaats, die onlangs een nieuw Italiaans record op de 10 km vestigde, zal de laatste man zijn in de estafette, die de Olympische fakkel naar Cortina brengt. Hem zal de eer te beurt vallen het Olympische vuur te mógen ontsteken in het ijs-stadion in Cor tina, bij de openingsplechtigheid van de zevende Olympische Winterspelen. ADVERTENTIE /te? f&f/eie /eétetZtoartfnet/ac? bereid heilbot- en kabeljauwlevers Vraagt Uw leverancier een GRATIS proeff jaconhetje

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13