Djakarta trekt besluit tot terugkeer van delegatie in Genève weer in Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nieuwe Franse parlement kwam rustig en waardig bijeen Eisenhower weet nog niet of hij kandidaat kan zijn Ontslag van vier ministers aanvaard Den Haag neemt afwach tende houding aan Het woord is aan. Poujadisten hielden zich koest maar Poujade moest hei buffet verlaten New-Yorkse beurs reageert met daling op zijn ontwijkende verklaring „Verzet in Duitsland tegen herbewapening" Radio geeft van zondag af een precisie-tijdsein U Voor een miljoen goud in Genève gestolen Vickers Viscount-toestel verongelukt Eisenhower achter Dulles Vliegtuig neergestort in Slowakije: 22 doden Politieke commissie van pact van Warschau bijeen Geschil over kiesstelsel in West-Duitsland Artillerieduel in Straat van Formosa Amerikaanse conclusie T emperatuurdaling Weerrapport 70e JAARGANG No 166 VRIJDAG 20 JANUARI 1956 300e JAARGANG No 11 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (United Press) De Indonesische prémier, Burhanudin Harahap, heeft vanmorgen verklaard, dat parafering der in Genève bereikte resultaten thans afhangt van de Nederlandse regering. De Indonesische regering heeft donderdagmiddag in een speciale zitting het terugroepen uit Genève van haar delegatie bij de Nederlands-Indonesische besprekingen herroepen. De minister van Voorlichting, Sjamsuddin Sutan Makmur, verklaarde, dat het kabinet het ontslag heeft aanvaard van de ministers van de Nahdatul Ulama en de PSII. „De regering beschouwt het thans niet noodzakelijk de delegatie uit Genève terug te roepen". Het kabinet besprak niét de eis van de NU en de PSII om haar mandaat terug te geven. Maandag heeft de Indonesische minister van Voorlichting, Sjamsuddin Sutan Makmur gezegd dat Indonesië de onder handelingen als geëindigd beschouwde. Zij eindigde op 7 januari, aldus had de minister verklaard. Deze ochtend kwamen in Djakarta echter berichten uit Nederland binnen volgens welke in Nederlandse politieke kringen de mening zou bestaan, dat het Indonesische standpunt in strijd is met een dooi de beide delegaties in Genève uitgegeven communiqué. In dit communiqué, aldus dus deze kringen, werd erop gewezen dat er nog een aantal kwesties bestaan waarover nog geen overeenstemming is bereikt. Vanmorgen zei Harahap dat de Indone sische delegatie in Genève binnenkort weer contact zal opnemen met de Nederlandse delegatie, welke zich in Den Haag bevindt. Intussen hebben regerings-gezinde partijen er mee ingestemd haar steun aan het kabi net te blijven geven tot een nieuw parle ment zal zijn gevormd. Op dat tijdstip treedt het kabinet automatisch af. De re sultaten van de algemene verkiezingen zullen naar verwacht wordt in maart en april volledig bekend zijn. De moeilijk heden voor het kabinet-Harahap zijn even wel nog niet verdwenen. Twee partijen zy'n uit de regering getreden en er bestaan aanwijzingen dat een derde dit voorbeeld ADVERTENTIE BARTELJ0 RISSTR HAARLEM - TEL13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM - TEL. 717162 Sturka Damespantalons ƒ17.50 GENèVE (Reuter/AFP) Bij het grote spoorwegstation in Genève is donderdag een bestelwagen met 250 kilo goud ter waarde van ongeveer een millioen gulden gestolen. Het goud was in tien kistjes per vliegtuig uit Parijs gekomen en op het vliegveld in een bestelwagen geladen. De chauffeur reed de bestelwagen met lading naar het hoofdkantoor van zijn maatschap pij bij het spoorwegstation. Toen hij, na zich op kantoor te hebben gemeld, weer naar buiten kwam was de bestelwagen ver dwenen. Een uur later werd de auto dooi de politie leeg teruggevonden in de voor stad Prency, nabij de Franse grens. De grenswachten te Genève en Lausanne zijn gealarmeerd. Alle passerende per sonen- en vrachtautos worden aan de grens zorgvuldig doorzocht. Volgens de Geneefse politie is het goud uit de bestelwagen overgeladen in een grijze Franse personenauto met Monagaske nummerplaten en in een Amerikaanse auto met Geneefse nummerplaten. De chef van de Zwitserse politie, Knecht, gelooft dat het goud reeds over de grens is gebracht. De bestelwagen werd terug gevonden in een gebied, waar veel gemak kelijke grensovergangen zijn. De Franse politie en Interpol zijn gewaarschuwd. Vorig jaar mei verdween tussen Genève en Zürich een zending goud van 105 kg uit een trein. Toen werden de goudstaven ver spreid langs de spoorbaan teruggevonden. zal volgen. S. M. Abidin, voorzitter van de Arbeiderspartij, deelde donderdag aan de pers mede, dat zyn party van mening is dat de regering haar mandaat terug dient te geven. Politieke waarnemers zijn echter de mening toegedaan dat het kabinet by zijn besluit zal blyven om in functie te blijven tot het in het parlement wordt af gestemd. Het is het A.N.P. bij navraag naar aan leiding van persberichten, gebaseerd op verklaringen over het verdere verloop van de Nederlands-Indonesische besprekingen, gebleken dat men in politieke kringen in Den Haag van mening is dat de sedert het begin van de conferentie, welke ten doel had tot verbetering der betrekkingen tus sen beide landen te geraken, aan de dag getreden veranderingen in de politieke ver houdingen in Indonesië, de basis van de conferentie hebben beïnvloed. Met name werden genoemd de steeds duidelijker blij kende invloed van de resultaten der ver kiezingen in Indonesië op het huidige ka binet, de blijkbaar grote moeilijkheden voor de Indonesische delegatie in Genève om voldoende steun te krijgen in Djakarta en het terugtrekken van een aantal minis ters uit het Indonesische kabinet en derge lijke. Het wekken van de indruk, dat de onderhandelingen op 7 januari tot een zo danige overeenstemming zouden hebben geleid, dat slechts een fiat van beide rege ringen nodig zou zijn om tot een formeel akkoord te komen, wijkt af van het ge meenschappelijk communiqué, op 7 januari in Genève uitgegeven. In dat Nederlands- Indonesische communiqué wordt gesteld, dat er verschillende punten zijn, waarover nog geen overeenstemming bestaat. Ook is er aldus de mening der bovengenoemde politieke kringen nog steeds geen be vredigende oplossing voor de arrestanten kwestie in zicht, terwijl de heer Van Empel in Bangkok nog op zijn visum wacht. Sa menvattend meende men, dat op het ogen blik niet is te voorspellen of en zo ja op welke wijze de conferentie zou kunnen worden hervat. De zaakgelastigde van Indonesië in Ne derland de heer Kwee Djie Hoo, heeft hedenmorgen een bezoek gebracht bij mi nister Luns. De heer Kwee Djie Hoo heeft de Nederlandse minister op de hoogte ge steld van de laatste ontwikkelingen in ver band met de besprekingen tussen Indonesië en Nederland. LONDEN (Reuter) Op het vliegveld Blackbushe in Hampshire is een Brits Vickers Viscount schroef-turbinevliegtuig, dat een proefvlucht zou maken, neergestort. Volgens een woordvoerder van de British European Airways zijn er geen slachtoffers te betreuren. Het vliegtuig is bij het opstij gen neergestort en in brand gevlogen. De Vickers Viscount is het eerste passa giersvliegtuig ter wereld met schroefturbi- nes. In totaal zijn er 274 van besteld door of verkocht aan internationale luchtvaart maatschappij en De vijf inzittenden, leden van de beman ning, zijn er met lichte verwondingen af gekomen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S La Rochefoucauld Wanneer men oud wordt, wordt men dwazer en verstandiger. Een deputatie van de Nederlandse koopvaardij kwam donderdag haar petekind prinses Margriet ter gelegenheid van de dertiende verjaardag der prinses een album aanbieden, dat door de leerlingen van het opleidingsvaartuig „Pollux" is vervaardigd. Links achter de jarige Koningin Juliana en de echtgenote van com mandeur Vietor, die de deputatie aanvoerde. Rechts de kwekelingen van de „Pollux". (Van onze correspondent in Parijs) Om drie uur precies gistermiddag gaf Marcel Cachin, de 87-jarige communisti sche doyen van de Franse Kamer, met zijn voorzittershamer het sein voor de opening van de eerste zitting van het nieuwe par lement. Met zyn slippendragers, de zes Benjamins onder de parlementsleden vier communisten en twee Poujadisten had Cachin onder tromgeroffel en langs een haag van gepluimde republikeinse gar disten, die de blanke sabel geheven voor zich hielden, het parlementsgebouw door- Foto van de reis van prins Bernhard door de V. S. Men ziet de prins in gesprek met de president van de Lockheed vliegtuigenfabriek, Robert E. Gross, bij zijn bezoek aan Los Angeles. Op de achtergrond is nog een deel zichtbaar van een opsporingsvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht. WASHINGTON (Pveuter/A.F.P.) Pre sident Eisenhower heeft op zijn eerste pers conferentie in Washington sedert 4 augus tus verklaard, dat hij nog niet besloten heeft of hij zich kandidaat zal stellen voor een tweede ambtstermijn als president. Hij deelde mede, dat hij in een telegram aan de autoriteiten van zijn staat New Hampshire machtiging heeft gegeven zijn naam te laten staan op de lijst van kandidaten voor de republikeinse voorverkiezingen in die staat. Hij legde er evenwel de nadruk op, dat dit niet gezien mag worden als een definitief besluit over zijn kandidatuur. De president beloofde, zo gauw mogelijk een beslissing te zullen nemen, doch hij wil, ondanks alle druk, zelf tot een besluit komen. Over zijn gezondheid verklaarde hij in dit telegram, dat het geen zin heeft te beweren, dat die weer even goed kan worden als voor zyn hartaanval in september. Volgens zijn dok ters blijft hij goed vooruitgaan, doch in de toekomst moet zijn leven „zorgvuldig ge regeld worden ter vermijding van overma tige vermoeienis". Vooraanstaande politieke corresponden ten te Washington zijn van mening dat Ei senhower nog nooit zo dicht bij een mede deling, dat hij zich niet voor de tweede maal kandidaat zal stellen is geweest. De presi dent gaf snel een ontkennend antwoord, toen hem werd gevraagd of vorige verkla ringen de gevolgtrekking wettigden, dat hij tot een „voorlopig besluit" over deze kwestie was gekomen. Zowel in zijn ope ningsverklaring en bij zijn onvoorbereide opmerkingen lag de nadruk evenwel vrij wel geheel op de redenen, waarom hij zich niet herkiesbaar zou stellen. Hij liet zich niet uit over de mogelijkheid van het tegen deel. Ontmoediging De verklaring van de president, dat zijn gezondheid „niet geheel" kan herstellen, ontmoedigden velen, die graag zouden zien, dat Eisenhower de republikeinse partij bij de verkiezingen in november weer aan voert. Ook werd opgemerkt, dat de be handelende artsen hebben meegedeeld, da* de president slechts „in redelijke mate" zijn kracht herwint. Eisenhower doorstond overigens zonder zichtbare inspanning de vermoeienis van de bespreking van zijn eigen gezondheid in een vol en warm vertrek, waar bovendien felle schijnwerpers brandden ten behoeve van de televisie. Zijn handen beefden niet en hij bleef gedurende de hele persconfe rentie staan en lachte vaak. Zijn loop en zijn stem misten echter de kracht en de pit die hem vóór zijn hartaanval zo ken merkten, aldus Reuters correspondent Paul Scott Rankine. Toen bekend werd, dat Eisenhower nog geen uitsluitsel gegeven had over zijn plan nen, zakte de New Yorkse beurs. WASHINGTON (Reuter en United Press) President Eisenhower is op zijn weke lijkse persconferentie donderdag van vele zijden bestookt met vragen over de kwes- tie-Dulles. Hij ontweek rechtstreekse ant woorden ten aanzien van beweringen die Dulles in het interview met „Life" ten bes te heeft gegeven, door te zeggen dat hij het artikel niet gelezen had. Mij noemde Dulles „de beste minister van Buitenlandse Zaken die hij ooit gekend heeft" en zeide volledig vertrouwen in hem te hebben. Hij noemde de wereldsituatie op dit moment gunstiger dan op het tijdstip van zijn be noeming tot president, drie jaar geleden, ondanks de stijging der spanning in het Midden-Oosten en de teleurstelling na de conferentie van Genève. Verder ontkende de president, dat de defensie der Verenig de Staten ooit bepaald is geworden aoor binnenlandse politieke overwegingen, zo als de voormalige stafchef, generaal Ridg- way, onlangs heeft betoogd. PRAAG (Reuter/AFP) In het Tatra- gebergte in Noord-Slowakije is een twee- motorig vliegtuig van de Tsjechoslowaakse luchtvaartmaatschappij neergestort. Van de 26 inzittenden kwamen er 22 om het leven, vier werden gewond. Het wrak van het toestel is gevonden nabij het dorp To- rysky in het gebied van Levoca. Het is niet gewoon, dat aan vliegtuig ongelukken in de Oosteuropese landen ruchtbaarheid gegeven wordt. Dit is het eerste ongeluk dat in een jaar tijd wordt gemeld. Westelijke waarnemers geloven dan ook, dat zich aan boord van het toe stel wellicht buitenlanders bevonden. Hier van kon echter geen officiële bevestiging verkregen worden. Het vliegtuig was op weg van Bratisla- wa naar Kosice. schreden, alvorens het hoge voorzitters gestoelte te beklimmen. Een ceremonieel, waarbij Cachin voor de tiende maal de hoofdrol vervulde en dat naar het leek zelfs indruk maakte op de 52 Poujadisten onder de 225 nieuwelingen. Tegen de verwachting in gedroegen zij zich nogal gedwee. De Poujadisten zouden bij geruchte een plan hebben gesmeed om de bovenste banken van het amphiteater te bestormen aangezien Poujade had ver klaard zich niet in de ultra-rechtse hoek te willen laten dringen. Het werd echter een timide vertoning, die afstuitte op het verzet van de overige Kamerleden, die zich in de doorloopgangen tussen de ban ken hadden opgesteld. Een incident deed zich later voor bij de ze overigens rustige „rentrée". Poujade had vanaf de publieke tribune het debuut van zijn volgelingen in het Palais Bourbon willen bijwonen, maar ook gisteren kwam de leider te laat. Alle plaatsen waren al ingenomen, toen Poujade aankwam. Twee uur na de zitting verscheen Poujade om stuwd door zijn kamerleden in het parle ment dat hij blijkbaar wilde inspecteren. Toen hij echter een glas rode wijn bestelde aan het buffet, dat alleen voor de parle mentsleden is bestemd, brachten enkele socialistische afgevaardigden hem aan het verstand, dat zijn aanwezigheid hier niet bepaald gewenst was. Daarop liet de leider zich gehoorzaam door een paar gardisten naar de uitgang leiden. In de zittingszaal hadden intussen de oud-gedienden hun vroegere plaatsen in genomen. Premier Faure zat op zijn vaste plaats, anderhalve meter van zijn rivaal Mendès-France. Na de zitting (her)kozen de verschillende partijen hun fractieleiders. De radicalen benoemden de 72-jarige oud premier Daladier tot hun officiële woord voerder. Daladier is een geestverwant van Mendès-France en in de stemmen-cijfers (33-20) werd voor het eerst uitdrukking gegeven aan de verhouding van Mende- sisten en hun tegenstanders in de radicale fractie. Eerste aanblik Wat verder opviel bij een eerste aanblik van het nieuwe parlement was, dat de groep Gaullisten van een honderdtal tot slechts een dozijn leden was ineenge schrompeld. De communisten waren daar entegen met de helft uitgebreid. Met hun honderdvijftig koppen beslaan zij ongeveer een kwart van de bankoppervlakte van het Palais Bourbon. Na hen komen als grootste groep de conservatieven van Pi- nay, die zich met bijna honderd man alle rond de demissionaire minister van Bui tenlandse Zaken hebben geschaard. De nieuwelingen zal pas een plaats worden aangewezen, zodra hun papieren zijn on derzocht. Cachin sprak in gematigde rede de hoop uit op de spoedige oprichting van een volksfront van de Franse arbeiders. De eigenlijke parlementaire werkzaamheden zullen vermoedelijk niet voor dinsdag be ginnen. Dan wordt de Kamerpresident ge kozen en wanneer dan ook de voornaam ste bureaus zijn geïnstalleerd kan presi dent Coty zijn besprekingen beginnen met het doel een formateur te vinden voor de nieuwe regering. Gelijktijdig zal Edgar Faure, het ontslag aanbieden van zijn ka binet dat gisteren zijn laatste officiële zit ting hield en ruim twee maanden na zijn nederlaag in functie is gebleven. Mollet formateur De algemene verwachting is, dat de socialist Guy Mollet de eerste premier zal worden in de derde parlementaire periode van de vierde republiek. Mendès-France zal waarschijnlijk vice-premier worden en alle economische ministeries onder zijn leiding krijgen. Ofschoon alle partijen hun standpunten nog niet officieel hebben be paald en met name de conservatieven en de communisten garanties eisen, kan Mol let een betrekkelijke meerderheid ver wachten, zodat zijn investituur wel ver zekerd lijkt. Volgende week in Praag LONDEN (Reuter) De politieke raad gevende commissie van het pact van War schau, de Oosteuropese defensie-organi satie, zal op 27 januari in Praag bijeenko men, aldus meldt het Tsjechoslowaakse persbureau „Ceteka". In de commissie hebben afgevaardigden van Albanië, Bul garije, Hongarije, Oost-Duitsland, Polen, Roemenië, Tsjechoslowakije en de Sovjet- Unie zitting. Er zullen kwesties van ge meenschappelijk belang en maatregelen voortvloeiend uit het defensiepact bespro ken worden. De aangekondigde bijeen komst is de eerste, waarvan tot nu toe mel ding is gemaakt. Westerse waarnemers achten het niet uitgesloten, dat de kwestie van een Duitse deelneming aan een verenigd opperbevel behandeld zal worden. Deze zaak werd bij de ondertekening van het verdrag van Warschau „tot nader order" opgeschort. Het Oostduitse parlement heeft inmiddels besloten een „nationaal volksleger" op te richten. Waarnemers wijzen er verder op, dat de mededeling over de bijeenkomst is gedaan in een tijd dat maarschalk Tsjoe Teh, vice-voorzitter van de Chinese rege ringsraad en Nijen Joeng Tsjen, vice-voor zitter van de Chinese defensieraad, in Tsjechoslowakije zijn. De conferentie van Warschau van vorig jaar werd bijgewoond door de Chinese mi nister van Defensie en vice-premier, gene raal Teh Hoeai. Ruzie in regeringscoalitie tussen christen-democraten en liberalen BONN (D.P.A./Reuter) Het geschil over het nieuwe kiesstelsel in West-Duits land heeft de kloof tussen de twee grootste partijen in de West-Duitse regeringscoalitie aanmerkelijk verbreed. Pogingen van de christen democraten en de vrije democra ten (liberalen), het eens te worden over een nieuwe kieswet, zijn mislukt. Er is be sloten geen nieuwe besprekingen meer te voeren. De vrije democraten wensen het stelsel van evenredige vertegenwoordiging. De christen-democraten willen slechts veer tig percent van de afgevaardigden van de bondsdag volgens het stelsel van evenredig heid gekozen zien en de rest op grond van het meerderheidsstelsel. Naar uit kringen van de vrije democra ten en de socialistische oppositie verluidt, willen beide partijen onder de gegeven om standigheden in vier Westduitse „landen Hamburg, Sleeswijk-Holstein, Nedersak- sen en Noordrijn-Westfalen de CDU in de oppositie dringen en samen het bewind overnemen. De vrije democraten vrezen, dat verkie zingen volgens het door de CDU gewenste stelsel hen in betekenis zal doen afnemen. Ook de socialisten en de vluchtelingenpar- tij zijn heftig gekant tegen het door de CDU voorgestane kiesstelsel. Zij willen de verkiezingen voor de Bondsdag in de herfst van 1957 volgens het huidige stelsel van evenredige vertegenwoordiging houden. De kleine partijen menen bij een verkiezing volgens het kiesstelsel van de CDU geen kans te hebben. De socialisten zouden ge doemd zijn in de oppositie te blijven. De CDU daarentegen verwacht van het door haar voorgestelde stelsel meer stabiliteit in de politieke verhoudingen. TAIPEH (Reuter/AFP) De Chinese communisten hebben donderdag vanaf Amoy en nabijgelegen eilanden de archipel van Quemoy, die in handen is van de natio nalisten, beschoten, waardoor drie burgers werden gedood en 34 huizen vernield, zo is te Taipeh bekend gemaakt. Er kwam een einde aan de beschieting toen de nationa listen het vuur met gelijke kracht beant woordden. Het was de hevigste kanonnade sinds de „vestzak-oorlog" in de Straat van Formosa in september 1954 begon. Terug naar Nieuw Guinea. De gouver neur van Nieuw Guinea, dr. J. van Baal, die op 18 september naar Nederland was ge komen voor een periodiek verlof, zal 29 januari per vliegtuig naar Nieuw Guinea terugkeren. WASHINGTON (United Press) De subcommissie voor Buitenlandse Zaken uit bet Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is tot de conclusie gekomen, dat er in West-Duitsland ernstig verzet bestaat tegen de herbewapening van het land. Zy heeft dit donderdag aan het Huis gerapporteerd. In het rapport van de subcommissie wordt gezegd, dat de herbewapening van West-Duitsland langzaam gaat, hoewel de bondskanselier dr. Konrad Adenauer deze met alle energie bevordert en de bonds kanselier op zichzelf toch de grote meer derheid van het volk achter zich heeft. De voornaamste tegenstand komt volgens het rapport van de kant der vakbeweging en de socialistische partij. Maar daarnaast wordt de herbewapening geremd, zo rap porteert de subcommissie, door het bewust zijn in grote en brede lagen van het volk, dat herbewapening het proces der hereni ging zal vertragen. Bovendien constateert de commissie het opmerkelijke feit, dat de Duitse industrië len niet veel geestdrift tonen voor een om schakeling op militaire productie, de Duit se jeugd niet veel lust heeft in militaire dienst en het gehele volk vreest, dat de oude militaire kaste in het nieuwe Duitse leger weer tot nieuw leven komt. Er komt een precisie-tijdsein in de radio. Het bestaat uit zes korte fluittonen met tussenruimten van een seconde. Het einde van de laatste fluittoon geeft de tijd nauw keurig aan. Het precisie-tijdsein komt in de programma's van AVRO, VARA en VPRO, om 12, 20 en 23 uur, in de program ma's van KRO en NCRV om 9 uur (behalve op zondag) 19 uur en 23 uur. Het zal zon dag voor het eerst worden uitgezonden. DE BILT: De afgelopen nacht passeerde een oceaanstoring het Waddengebied waar door een hoeveelheid warme en vochtige Oceaanlucht ons land binnendrong, wat op de meeste plaatsen met regen gepaard ging. De temperaturen die in de avond varieer den tussen 2 en 5 graden, liepen daarna tot 6 a 7 graden op. Intussen is op de Oceaan ten westen van Schotland een nieu we depressie verschenen, die zich tot een volle stormdepressie ontwikkelt. Verwacht wordt dat deze over het noordelijk deel van de Noordzee naar Denemarken zal trekken, waardoor de wind bij ons tot een westerstorm zal aanwakkeren. De warme oceaanlucht zal daarbij worden verdreven door een stroom van koude uit de Pool streken afkomstige lucht. Een en ander gaat vergezeld van wat regen of enkele buien en een temperatuurdaling. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven sneeuw onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bew. regen zwaar bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. onbewolkt nevel onbewolkt regen geheel bew. onbewolkt nevel onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. «a S wzw wnw windstil w zzw zw wzw wzw zw zw n no nw wzw zw wzw windstil windstil ozo wzw windstil windstil -7 1 -6 0 -12 0 3 7 7 7 6 4 -2 0 3 0 -2 0 -4 0 -4 0 -5 0 -2 0 -4 0 10 0 geheel bew. kr. wzw 7 2 geheel bew. vr. kr. zw 7 0,1 geheel bew. kr. wzw 7 1 zwaar bew. matige w 6 4 geheel bew. mat. wzw 7 2 geheel bew. kr. wzw 7 3 geheel bew. kr. zzw 6 0,1 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. vrij kr. zw 5 0,2 Neerslag laatste 24 uur. rmviYrmyni ^■"oooonncooooooocc VEEL WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen, later opklaringen, maar ook enkele buien. Tot westerstorm toene mende wind. ruimend naar noord west. Daling van temperatuur. 21 januari Zon op 8.38 uur, onder 17.09 uur. Maan op 11.25 uur, onder 1.56 uur. Maanstanden 50 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrödag 20 januari Hoog water: 8.07 en 20.30 uur. Laag water: 3.35 en 16.00 uur. Zaterdag 21 januari Hoog water: 8.55 en 21.24 uur. Laag water: 4.20 en 16.51 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1