BLOUSES -cfk &ïvcir~ Zie Boven: mi :mA met snel k meer mans DRIEKWART -KAN Agenda voor Haarlem Veroordeelde minister ageert tegen het kabinet-Harahap VA LD A Kreeft met ammoniak-ijs Öfel fkp ho rrr.rn ^$ss o» NEEM PER MAN Belangwekkende vakbeurs van de textielhandel in de RAI Mr. Djody oefent druk uit op drie P.R.N.-ministers om af te treden Adres tegen vivisectie aan de Tweede Kamer Nijldam-project zou de Russen ontgaan Ook Spierpijn IjJ Brits schip stuurloos Woonschepen geteisterd door hevige storm 50% KORTING Mr. Van Empel zal geen visum krijgen Kerkelijk Nieuws Koningin op concert van het Studentenorkest Brits-Frans-Duits consortium maakt de meeste kans .HALLO TEXTIEL"! Nieuwscentrumgrote verbetering Wielrijdster overreden Twaalfjarig meisje bij aanrijding gedood Motorrijder verongelukt - - )X v* l SP? S Veiligheidsraad aanvaardt Westelijke resolutie ZATERDAG 21 JANUARI 1956 Het Britse motorschip „Grenehurst" (4998 ton) heeft geseind, dat het stuurloos is en naar het oosten afdrijft. De kapitein heeft om een sleepboot verzocht. Volgens de opgegeven positie bevindt de „Grenehurst" zich ongeveer ten noord-westen van Helgo land. Van onze correspondent te Djakarta) De Indonesische ex-minister van Justi tie, mr. Djody Gondokusumo tot een jaar gevangenisstraf met aftrek veroor deeld wegens het misbruiken van zijn po sitie als minister bij het verlenen van een verblijf vergunning aan een Chinees (zijn secretaris ontving de steekpenningen) heeft doodgemoedereerd het congres van zijn partij, de Partai Rakjat Nasional ge leid zonder dat iemand van de congres gangers daar aanstoot aan schijnt te heb ben genomen. Ex-minister Djody kon dat congres in Djokjakarta bijwonen omdat hij uit de voorlopige hechtenis is ontslagen. Het ge rechtshof schortte de ten uitvoerlegging van het vonnis op tot president Sukarno ral hebben beschikt over het gratieverzoek van mr. Djody. Het is denkbaar dat mr. Djody rijn straf nimmer zal uitzitten, als Sukarno zijn be slissing over het gratieverzoek maar tot in lengte van dagen aanhoudt. Dat zal wel niet gebeuren. Eens zal Sukarno het gratie verzoek moeten inwilligen of afwijzen. Dat is een moeilijke beslissing. Enerzijds zal bij de overweging gelden, dat mr. Djody niet het vonnis, dat ook een morele veroor deling is, reeds zwaar is gestraft. Ander zijds dreigt bij inwilliging van het verzoek het gevaar, dat bij het publiek de mening post vat, dat, als men hoog is gezeten, men er gemakkelijk afkomt. Mr. Suprapto, de verdediger van Djody, heeft het Sukarno ongewild niet gemakke lijker gemaakt, door te verklaren, dat het gratieverzoek ook gedaan was om recht vaardigheid te krijgen in een onbevredi gend vonnis. Van dit standpunt uit zou dan een gratieverlening kunnen worden opge vat als een correctie op de uitspraak van het hoogste rechtscollege. Dat zou al weer ongewild de president in een sche ve positie plaatsen tegenover het gerechts hof. Intussen is mr. Djody op audiëntie ge weest bij Sukarno. Waarschijnlijk om zijn gratieverzoek toe te lichten, dramatisch verloop heeft dit gesprek ook al weer niet gehad. Op bijgaande foto ziet men Sukarno en mr. Djody in opgewekte stemming bij een. Scheuring In de PRN, de partij waarvan mr. Djody voorzitter is, verwacht men een scheuring. Mr. Djody heeft namelijk kans gezien op het door hem gepresideerde congres een besluit aangenomen te krijgen, waarin de Drie arken gezonken in Vlothaven te Amsterdam De storm heeft vannacht de bewoners van de ongeveer dertig woonschepen in de afgelegen vlothaven bij de grote elek trische centrale in Amsterdam-West geen rustig ogenblik toegestaan. Omstreeks mid dernacht, het water was tot wilde golven opgezwiept, zonken binnen korte tijd drie woonarken. Deze schepen lagen tegen de oostzijde van de haven, die de volle laag van de storm kreeg. Geheel zinken konden de arken niet want zij werden tegen de ■tenen schoeiïng gedrukt en bleven hier op rusten. Een dezer schepen was geheel nieuw en nog onbewoond; van de beide andere sche pen werden de bewoners door de politie naar het bureau Spaarndammerstraat ge bracht en daar door ambtenaren van de onlangs in het leven geroepen „rampen- dienst" van de gemeentelijke dienst van sociale zaken aan huisvesting in een hotel geholpen. Het waren mevrouw Van der Oevelen met drie kinderen twee jaar, een jaar en zes maanden en het echt paar J. G. Heinhuis. De heer Van der Oeve len bleef in de vlothaven bij zijn woning achter. Zijn echtgenote en de drie kinde ren werden door agenten van de radio- autodienst „Vijf-maal-acht" uit hun be narde positie bevrijd. Het reddingswerk verliep nogal moeilijk, want er loopt aan de onverlichte oostzijde van de haven slechts een smal, modderig en onbegaanbaar pad. Twaalf andere woonschepen werden door de bewoners uit eigen beweging verlaten, omdat de situa tie kritiek leek. Om drie uur 's nachts echter werd de storm minder en nadat de rijkspolitie te water schip na schip had ge controleerd en eventueel steviger had ge meerd, keerde de rust in de haven weer. Langzamerhand zag men op de vele scheepjes, waarvan de bewoners urenlang bezig waren geweest met het opdweilen van binnenstromend water, de lampen uit gaan ten teken dat men zich ter ruste be gaf. In de meeste gevallen was het water tussen de betonnen bak en de houten op bouw door naar binnen gedrongen. Tientallen scheepjes waren in de storm losgeslagen en in de noordoosthoek van de haven bij elkaar gedreven. Het gerucht, dat ook aan de westzijde van de haven een woonark, de „Mapon", in gevaar zou ver keren, bleek bij een nader onderzoek on juist te zijn. Vele arkbewoners werden tij delijk geëvacueerd. ADVERTENTIE enkele stuks, iets vuil GROTE HOUTSTR. 98 - HAARLEM Mr. Djody, oud-minister van Justitie, op bezoek bij president Sukarno. drie PRN-ministers verzocht wordt uit het kabinet te treden. De PRN-ministers noemen het besluit echter onwettig, omdat op het congres het quorum niet werd be reikt. Een deel van het bestuur is het met hen eens. De PRN-ministers blijven voor lopig aan. De toeleg van de groep rond mr. Djody om de positie van het kabinet Burhanuddin Harahap te verzwakken door het aftreden van de PRN ministers, lijkt mislukt. De PRN ligt er echter door in brokken. Van veel betekenis voor het nieuwe parlement is dat overigens niet. Men verwacht dat deze partij in de nieu we volksvertegenwoordiging maar twee of drie zetels (van de 260) zal krijgen. Ds. G. TAVERNE De commissie voor het opzicht uit de provinciale kerkvergadering van Drente van de Nederlands Hervormde Kerk heeft besloten ds. G. Taverne te Hoogeveen uit zijn ambt als predikant te ontzetten met verlies van het recht om naar dit ambt te staan. Regering laat beslissing over aan rechter Maengkom DJAKARTA (ANP) De Indonesische regering heeft het verstrekken van een vi sum aan de Nederlandse advocaat mr. Van Empel afhankelijk gesteld van het oordeel van de rechtbank, zo heeft de minister van Voorlichtin g Sjamsuddin Sutan Makmur verklaard. „Indien rechter Maengkom niet instemt met de komst van mr. Van Empel om als verdediger in de zaak-Jungschlae- ger op te treden, kan de regering hem geen visum verstrekken". De minister voegde hieraan toe, dat de regering uitgaat van het beginsel van de scheiding der machten, Montesquieu's leer. der tri.as~politi.ca. Rechter Maengkom heeft donderdag verklaard niet te .kunnen instemmen, met het optreden van mr. Van Empel in het proces tegen Jungschlaeger. De minister van Voorlichting ontkende nadrukkelijk, dat er verband zou bestaan tussen de kwestie-Van Empel en de Ne derlands-Indonesische besprekingen te Ge- nève. De Anti-Vivisectie-Stichting heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het vorig jaar ingediende ontwerp van een wet op de dierenbescher ming. De stichting betreurt het dat dit ontwerp geen bepaling bevat waardoor vivisectie strafbaar wordt gesteld. Zij somt in haar adres een aantal in Neder land voorkomende experimenten op leven de dieren op, waarvan naar zij verklaart, noch de proeven noch de uitslagen in ver band zijn te brengen met medische, vete rinaire of pharmaceutische doeleinden. De stichting verklaart dat in een labora torium in de bollenstreek experimenten op dieren worden verricht. Van zieke bloembollen tracht men het virus te iso leren. Met dit virus worden gezonde proef dieren ingespoten. Uit het bloed zou een serum worden vervaardigd om ziekten on der bloembollen te bestrijden. Een instituut houdt zich bezig met expe rimenten op gezonde dieren, waarbij ge bruik wordt gemaakt van allerlei hormoon- en anti-hormoon-preparaten. Volgens de stichting zijn er poeliersbedrijven die braadkippen aanbieden, „gemest met anti- schildklier-preparaat. Adressanten tekenen hiex-bij aan, dat er van deskundige zijde op is gewezen, dat de consumptie van op deze manier behandeld gevogelte, soms ernstige gevolgen heeft gehad. Adressanten wijzen op het feit, dat tal van schoonheidsmiddelen en haargroeimid delen hun ontstaan danken aan dierproe ven. De eindproducten worden in veel ge vallen op dieren geprobeerd. In steeds gro ter mate worden kleui'stoffen verwerkt in vruchtensappen, suikerwerken en jams, welke kleurstoffen geregeld gepaard gaan met experimenten op gezonde dieren. In enkele plaatsen van Nederland werden aan de leerlingen van de hoogste klassen van middelbare scholen proeven getoond op kikkers en op vissen. Een betreurenswaardig verschijnsel noemt de stichting voorts de dierenwinkels waar overtollige huisdieren pijnloos kun nen worden afgemaakt. In werkelijkheid worden deze dieren volgens adressante verkocht aan vivisectie-laboratoria. De Anti-Vivisectie-Stichting doet ten slotte een beroep op de leden der Tweede Kamer bij de behandeling van het ontwerp van een wet op de dierenbescherming er aan mee te werken dat de vivisectie in Nederland zo niet afgeschaft, dan toch drastisch beperkt wordt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Opheusden J. J. Poot te Delft. Geref. kerken Bedankt voor Bunde B. H. Lankamp te Uelsen (Duitsland). Evang. Luth. Kerk Beroepen te Gouda A. Jense prop. te Utrecht. Bapt. Gemeente Drietal te Deventer: E. Huizing, kand. te Ter Apel, J. Ketelaar te 2e Exloërmond en Ph. Lindeman te Sneek. Koningin Juliana heeft vrijdagavond in „Tivoli" te Utrecht een concert bijgewoond, dat door het Nederlands Studentenorkest ter ere van het tienjarig bestaan van de Nederlandse Studentenraad werd gegeven. Het concert werd ook bijgewoond door de ministers S. L. Mansholt en prof. dr. W. J. A. Kernkamp en de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, inej. dr. A. de Waal. Tijdens de pauze werden dirigent Jan Brussen, de solist Herman Krebbers en enkele leden van het orkest aan de Ko ningin vooi'gesteld. De opbrengst van dit concert is bestemd voor het Nederlands Studentensanatorium. Koningin Juliana had de wens te kennen gegeven haar plaat sen zelf te betalen. Van onze correspondent in Londen) In deskundige kringen in Londen gelooft men, dat de Russen bezig zijn de strijd om de financiering van de bouw van de Nijl- dam te Assoean in Egypte te verliezen. De kosten van de dam zijn op 400 miljoen pond sterling geraamd. De onderhandelingen tot oprichting van een Brits-Frans-Duits con sortium voor de uitvoering van de irrega- tiewerken en van de bouw van de elektri sche centrales zijn bijna voltooid. Het con sortium is gevormd door de grootste Britse, Franse en Westduitse bedrijven om prijs- opvoering bij de aanbesteding te voorko men. Premier Nasser van Egypte heeft de voorstellen echter nog niet goedgekeurd. Britse deskundigen zijn echter van me ning, dat de Westelijke aanbieding van dien aard is, dat Egypte vrijwel zeker zal wei geren in te gaan op het verleidelijke Rus sische aanbod om zowel het geld als de technici te verschaffen. Hoewel Ameri kaanse firma's geen deel uitmaken van het consortium zullen zij wel mededingen in de aanbesteding. Het consortium verwacht echter met het grootste deel van het werk te worden belast. Een Britse firma, die ad viezen heeft gegeven bij de voorbereiding van het plan, zal nauw met het consor tium samenwerken. De kosten van de eerste projecten bedragen 50 miljoen pond sterling. Egyptes toekomstige welvaart hangt af van de bouw van de dam, die ten doel heeft de tegenwoordige verspilling van tweevijfde van het Nijlwater te voor komen. Hiermede zal een groot gebied vruchtbaar worden gemaakt, waardoor voedsel beschikbaar komt voor miljoenen. Het probleem van het snel stijgende Egyp tische geboortecijfer zal hierdoor kunnen worden opgelost. Brits vaccin voor kinderverlamming In Groot-Brittannië is uit het Amerikaan se vaccin-Salk een vaccin ontwikkeld dat aanzienlijke bescherming geeft tegen kin- d ei-verlamming. In mei en juni, wanneer de tijd gunstig is voor inenting, hoopt men genoeg vaccin gereed te hebben voor vrij willige inenting van een kwart tot een half miljoen kinderen van twee tot negen jaar. Het zal veiliger zijn dan het vaccin-Salk, doch nog geen absolute bescherming geven. ADVERTENTIE BIJ HOEST EN KEELPIJN PASTILLES r ONTSMETTEND-VERZACHTEND DE STERRENHEMEL IN JANUARI Ziet u die Kreeft daar? In de avonduren (bij gaand kaartje vertoont de januari-avondhemel houdt hij zich op aan de zuidelijke hemel, een klein eindje links van het Tweelingpaar Castor en Pollux, een koppel heldere sterren dat u zonder moeite vindt. Dicht bij de middelste van de op dit kaartje getekende Kreeftsterren vindt u een wazig vlek je; het is een open ster renhoop, die „de Kribbe" wordt genoemd. Die middelste der Kreeft sterren heet Delta Can- cri, van daar naar de open sterrenhoop is het (om te zien) maar een klein eindje. Welnu, drie van die eindjes rechts van de open sterrenhoop - vrij wel pal rechts - vindt u een zwak hemellichtje dat al sinds dinsdag op uw zoeken staat te wachten: het is de pla neet Uranus. Die dag beloofde ik u immers een gebruiksaanwijzing voor het vinden van deze planeet. Zaterdag is bovendien de maan zo vriendelijk, ons een handje te helpen bij het zoeken naar Ura nus: maan en planeet zijn die dag met elkaar in conjuctie. Dat wil zeggen dat u de planeet en het middelpunt van de maanschijf dan kunt verbinden door een rechte lijn, die bij door trekking in de poolster uitkomt. Eén handje helpt de maan ons, maar een ander handje werkt zij tegen. Haar licht, nu al weer vrij sterk, doordat de maan al half is, over straalt waarschijnlijk dat van Uranus. Maar als u een dag of desnoods een paar dagen wacht is de maan uit deze hemel streek verdwenen; zij kan zaterdag alleen die nen om u de weg naar de juiste hemelstreek te wijzen. Uranus zelf loopt name lijk niet weg, althans niet zo snel. Toegegeven: haar werkelijke baan- snelheid bedraagt zeven kilometer per seconde, maar aangezien zij rond drie miljard kilometer van ons verwijderd is, speelt die baansnelheid van hier uit gezien practisch geen rol. De Kreeft zal het hele jaar 1956 lang de verblijf plaats van Uranus blij ven! Uranus is een van de drie „nakomertjes" van ons planetenstelsel. Van de Oudheid af tot in 1781 toe hield de wereld bij Saturnus op. Maar in dat jaar kreeg William Herschel, organist in de Engelse stad Bath, een schijfje in zijn (zelfver vaardigde) kijker dat on mogelijk iets anders kon zijn dan een planeet. Nog altijd staan er vraagtekens in de tabel len met Uranus-gege- vens. Er moet een tem peratuur heersen van ongeveer 200 graden on der nul en de dampkring bevat methaangas, maar ammoniak, zoals op Ju piter en Saturnus, heeft men er niet in kunnen vinden. Misschien komt dat door die lage tem peratuur: de ammoniak moet er bevroren zijn en zich dus niet meer in de dampkring bevinden. G. v. W. ADVERTENTIE n Publicatie NedeHondi Zu'velbureou. Grovenhoge 44 (Van een verslaggever) De vijfde jaai'lijkse vakbeurs van de Federatie van Textielgrossiersbonden, die maandag in het Amsterdamse RAI-gebouw geopend wordt, is anders georganiseerd dan haar voorgangsters. In de voorhal van het expositiegebouw is thans namelijk een „nieuwscentrum" ingericht waar de be zoeker zich door middel van een huis telefooninstallatie reeds bij zijn binnen komst op de hoogte kan stellen van de nieuwigheden, die er op deze textielbeurs te vinden zijn. Voor elk der vier afdelingen rayon, kunstvezels, katoen en wol is er een aparte voorlichtingsbalie: een be- langi-ijke verbetering ten opzichte van de vroegere situatie, toen de beursgangers vaak lange tijd moesten zoeken om kennis te kunnen nemen van alle nouveauté's. Aan deze centrale informatiedienst wordt meegewerkt door het TNO, de AKU, het Internationale Wolsecretariaat en een der gi-ootste textielveredelingsbedrijven, zodat de bezoekende detaillisten en kleermakers zeker kunnen zijn van objectieve en vol ledige voorlichting op ieder gebied. Alle bezoekers-vakgenoten ruim 30.000 detaillisten, kleexmakers, e.d. zijn tele fonisch en schriftelijk „bewerkt" om deze expositie te bezoeken. De aan hen ver zonden toegangsbewijzen bevatten tevens een textielcheque, die kans geeft op waar debonnen, variërend van f 100 tot f 1000. Het aantal exposanten bedraagt thans meer dan honderd firma's fabrieken, importeurs en grossiers van textiel in alle vormen en branches, variëi-end van heren kledingstoffen, breigarens, dames- en kin- derstof, woningtextiel, huishoudgoederen, lingerie, tricotages, kousen, damesmode- en kleinvak-artikelen. Als speciale attrac tie worden voorts de resultaten tentoon gesteld van de landelijke wedstrijd voor herenmaatkleermakers, waarvoor ruim tachtig „tailleurs" uit alle delen des lands costuums hebben ingezonden. De tien be kroonde inzendingen, waarvoor eveneens flinke geldprijzen beschikbaar gesteld zijn, zullen donderdag a.s., gedragen door man lijke mannequins, „geshowd" worden voor de beursbezoekers, die daaruit tevens een indruk kx-ijgen van de nieuwste tendenzen in de hei-enmode. Wij hebben de bekroonde collectie op een „voorschouw" mogen zien en daai-bij ervaren, dat de goedgeklede heer anno 1956 alleen nog maar enkelrij- colbertjasjes zal dragen, bij voorkeur in gedekte grijze kleuren, al of niet met een klein ruitdessin. De nauwgepijpte panta lon blijft troef, het traditionele vest van dezelfde stof echter maakt steeds meer plaats voor fantasievesten van contras terende dessins of materialen, waarbij zelfs al voor de liefhebbers! exem plaren met vrolijke kleine stippeltjes te signaleren vallen. Ook in de „gelegenheidskleding" voor heren is een iets luchthartiger inslag merkbaar. Het klassieke rokcostuum b.v. heeft zijden opslagen aan de mouwen, bij het jaquet zijn de randen gefestonneerd met een knoopsgatsteek. Veel meer hebben wij, eerlijk gezegd, van de deskundige uiteenzetting bij deze herenmodeshow niet begrepen, om nog maar te zwijgen van onze verwarde in drukken over de afdeling dameskleding en damestextiel. Daaromtrent zal onze redac trice voor modezaken u echter op de vol gende Vrouwenpagina volledig inlichten. De textielbeurs is behalve Zondag elke dag van half tien 's ochtends tot tien uur 's avonds te bezichtigen. Zij sluit vrij dagmiddag a.s. om drie uur n.m. ADVERTENTIE en rheumatische pQnen wrjjft U weg met Een 48-jarige wielrijdster is op de Een- hoornsluis in de Haarlemmerstraat te Amsterdam gevallen doordat zij met haar vooi'wiel het achtei'wiel van een voor haar rijdende wielrijder raakte. Zij werd door het achterwiel van een juist passerende bestelauto overreden en overleed in de loop van de avond aan haar vei-wondingen. Op de weg Rolde-Borger vond een aan rijding plaats tussen een uit de richting Borger komende vrachtauto van een graan handel te Assen en het in de richting Rolde fietsende 12-jarige dochtertje Corrie van de heer H. Knol uit Rolde. Het meisje werd op slag gedood. De 23-jarige H. J. uit het Sint Vitusholt te Winschoten is op de weg van Winschoten naar Beerta met zijn motor dodelijk ver ongelukt. Tegen zeven uur zag een voorbij ganger in de sloot naast genoemde weg iets blinken. Bij nader ondei'zoek bleek het een motor te zijn, waar een man onder lag. Met behulp van voorbijgangers werden man en motor op de wal gebracht. Onmiddellijk werd een geneesheer gewaarschuwd, die slechts de dood kon constateren van de motoi'rijder. Deze bleek een schelbasisfrac- tuur te hebben opgelopen. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Dit is het ontwerp voor het grote schilderij in olieverf voor de hal van de toekom stige St. Jozefschool in Haarlem door Poppe Damave: gezicht op Noordzeekanaal en vissershaven in IJmuiden met op de achtergrond enkele industriecomplexen. Op de voorpagina publiceerden wij een foto van de schilder voor een deel van het doek, dat thans nog in zijn woning staat opgesteld, doch binnenkort ter voltooiïng naar het ruimere atelier van prof. Otto B. de Kat in Overveen wordt overgebracht. Het schilderij zal ingelijst worden opgehangen. Voor dezelfde instelling maakte Damave reeds eerder een aquarel van de bouwput, toen de vroegere school op dezelfde plaats i as afgebroken. Er komen nog meer kunstwerken in deze rooms- katholieke i enkele glas-in-lood ramen, die vervaardigd worden door K. Trautwein te Haarlem. Geen schadevergoeding voor Syrië NEW YORK (Reuter) De Veiligheids raad van de UNO heeft met algemene stemmen een Westelijke resolutie goedge keurd waarin Israel wordt veroordeeld we gens de aanval op 11 december op Syrische stellingen aan het meer van Galilea. Israel wordt aangespoord, zich voortaan aan zijn verplichtingen te houden. Blijft het in ge breke, dan zal de Veiligheidsraad moeten overwegen, welke verdere maatregelen op grond van het UNO-Handvest vereist zijn om de vrede te bewaren of te herstellen. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Ver enigde Staten, hebben alle pogingen ver ijdeld om in de resolutie een bepaling te doen opnemen, dat Israel Syrië schade vergoeding zal moeten betalen voor de aanval waarbij 56 Syriërs en zes Israëliërs sneuvelden. De aangenomen resolutie is door de Westelijke mogendheden drie keer gewij zigd om aan de zienswijzen van anderen tegemoet te komen. De resolutie bevat ook een verzoek om onmiddellijke uitwisseling van alle militaire gevangenen. Over de Sovjetrussische en en Joego slavische resoluties is niet gestemd. De Sovjet-resolutie, die een Syrisch ontwerp tot grondslag had, was in krachtiger be- woordigen gesteld dan die van het Westen en eiste schadevergoeding van Israel. Ook volgens de Joegoslavische compromis-reso lutie zou Syrië aanspraak kunnen maken op schadeloosstelling. ZATERDAG 21 JANUARI Rembrandt: „De glorie van het leven", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Minerva: „De pur peren vlakte", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het glazen muiltje", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Terug uit de hel", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. „Gevaarlijke overtocht", 18 jaar, 23.30 uur. Frans Hals: „Nachtclub Triana", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het grote ver langen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Wien bleibt Wien", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Paniek in Gibraltar", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 20 uur, De Nederlandse Comedie voert op „De kop pelaarster" van Wilder. ZONDAG 22 JANUARI Rembrandt: „De glorie van het leven", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Minerva: „De puroeren vlakte", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De witte droom", alle leeft., 11 uur. „Het glazen muiltje", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De grote Caruso", alle leeft., 11 uur. „Terug uit de hel", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Nachtclub Triana", 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het grote verlangen", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Pa lace: „Morgen begint het leven", 18 jaar, 10.30 uur. „Wien bleibt Wien", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Paniek in Gibraltar", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 14 en 20 uur: De Neder landse Comedie voert op „Gysbreght van Aemstel". Des middags schoolvooi-stelling. Zuiderkapel, 10 uur: J. van Oostveen. 5 uur, Ds. J. Visser en 8 uur: Jeugdsamenkomst. Gebouw „Cultura", 10.30 uur, Ned. Ver. van spir. „Harmonia". MAANDAG 23 JANUARI Rembrandt: „De glorie van het leven", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Minerva: „Brood, liefde en fantasie", alle leeft., 8.15 uur. Studio: „Het glazen muiltje", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15. Lido: „Terug uit de hel", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Nachtclub Triana", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het grote verlangen", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Wien bleibt Wien", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Paniek in Gibraltar", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 20 uur, Het „Rotterdams Toneel" speelt „Het eeuwig misverstand" van Barrie. Frans Halsmuseum, 20 uur: Tweede voordracht door prof. dr. G. Stuiveling in zijn serie over moderne prozaïsten. Hij spreekt thans over „Psycho logie en pessimisme".

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5