Niet Breda-kwestie maar grenscorrecties belangrijkst gespreksonderwerp Wettelijke maatregelen tegen ondeugdelijke geneesmiddelen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Socialist Le Troquer president van de Assemblée Nationale Nederland vraagt opheldering over mededelingen uit Djakarta if Minister Von Brentano over aanstaand bezoek aan Nederland Over Breda-gevangenen alleen een persoonlijke opmerking" Het woord is aan, President Coty kan heden of morgen de kabinetsformateur aanwijzen Sovjet-Unie is V.S. vóór met waterstofwapens 70e JAARGANG No 170 WOENSDAG 25 JANUARI 1956 300e JAARGANG No 15 België bereid stukjes grond terug te geven JLoonrapport verschijnt op 31 januari T emperatuurstijging Boodschap van Boelganin aan Eisenhower Verwarring omtrent conferentie Genève Odium van mislukking op Den Haag geschoven? Militaire kracht in de beste waarborg voor de veiligheid Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 99 (Van onze correspondent in West-Duitsland) De West-Duitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Heinrich von Brentano, heeft over het officiële bezoek, dat hij voornemens is in maart aan ons land te brengen, enkele mededelingen gedaan. Hij bestempelde deze reis naar Den Haag als een antwoord op het bezoek van vertegenwoordigers van de Neder landse regering aan Bonn. Hij vestigde er in het bijzonder de aandacht op dat zijn opvattingen omtrent de Europese politiek en de Europese samen werking overeenstemmen met die van minister Beyen en hij verklaarde dat deze belangrijke aangelegenheden tijdens zijn verblijf in Nederland besproken zullen worden. „Dan zullen trouwens", zo zeide hij, „alle vraagstukken worden aangesneden, die een belangrijke rol spelen in de betrekkingen tussen West- Duitsland en Nederland. Daartoe behoren die van de grenscorrecties, van de Auslandsbonds en van de inpoldering van de Dollard'. Van West-Duitse zijde heeft men zich nooit kunnen neerleggen bij de in 1949 uitgevoerde technische grenscorrecties, waardoor in het geheel circa 70 km2 Duits gebied met ongeveer 10.000 inwoners voorlopig bij Nederland werden getrokken. De minister antwoordde op een vraag of hij oók de kwestie van de in Breda ge vangen zittende Duitse oorlogsmisdadigers ter sprake wilde brengen, dat hij daarover niet met concrete voorstellen in Nederland wil aankomen. Dr. Von Brentano heeft duidelijk doen blijken dat hij bij de behandeling van het zo uiterst teer geworden punt der Breda- gevangenen niet met juridische argumen ten voor de dag wil en kan komen om de invrijheidstelling van die Duitsers te eisen. Hij voegde aan zijn verklaring uitdrukke lijk toe, dat hij zich, waar het deze kwestie geldt, slechts wil beperken tot een per soonlijke opmerking. „Het geldt hier een probleem, dat slecht op zuiver humanitaire grondslag besproken kan worden. Iedere behandeling ervan in het openbaar kan slechts nadelen brengen. Ik betreur daar om de emotioneel getinte reacties, die deze zaak heeft opgewekt. Deze mogen wellicht in het een of andere geval gerechtvaardigd zijn, doch zij bemoeilijken de behandeling van een zo bij uitstek subtiel probleem", aldus de minister. De kwestie van de grenscorrecties is kort geleden weer actueel geworden doordat de Belgische minister Spaak tijdens zijn bezoek aan Bonn verklaarde dat België be reid was stukjes grond aan Duitsland terug te geven, die het indertijd voorlopig had geannexeerd. De Belgische regering had over dat voornemen weliswaar tevoren geen overleg gepleegd met die van Neder land, maar de door België in 1949 „gecor rigeerde" gebieden zijn veel kleiner dan die van Elten en Tudderen en zijn in ieder geval ook veel minder belangrijk. Auslandsbonds- en Dollar d-inpoldering Wat de Auslandsbonds aangaat, in Bonn ziet men wel in dat men verplicht is aan Nederland een schadevergoeding te betalen voor de bonds, die tijdens de bezetting van ons land in beslag werden genomen. Nog maar kort geleden werd hierover tussen de beide landen onderhandeld, maar van Westduitse zijde werd een veel te klein bedrag aangeboden, waarmede de Neder landers zeker geen genoegen konden nemen. Het is te betwijfelen dat men het over deze uiterst ingewikkelde en veel zijdige kwestie spoedig eens zal worden. Nederland wil in het noord-oosten van ons land de Dollard ten dele of geheel inpolderen, waardoor weer nieuw land kan worden gewonnen. De Duits-Nederlandse grens loopt dwars door het water van de Dollard. Aan gene zijde van de grenslijn ligt de Duitse haven Emden, die een tran sitohaven voor het industriegebied van het Rijnland en Westfalen is en waar zich rederijen en scheepswerven bevinden. De Duitsers vrezen dat het inpolderen van de Dollard nadelige gevolgen voor hun haven stad met zich zal brengen, want er zouden Er is heel wat sneeuw voor nodig om de sneeuwpop te maken, die men op dit plaatje ziet, een pop, die als ingang dient voor een glijbaan, waarvoor blijkens het gedrang van de kinderen op de trap rechts, grote belangstelling bestaat. Het zijn Rus sische kinderen die zich op deze manier vermaken. Alleen in Rusland valt zoveel sneeuw en blijft een glijbaan zo lang goed! .,Op het gebied der geneesmiddelenvoorziening kan en mag de regering er niet op vertrouwen, dat het particuliere initiatief zyn taak op zodanige wyze vervullen zal, dat ongelukken, fouten en misstanden zullen kunnen worden voorkomen. By de geneesmiddelenvoorziening zyn niet in de eerste plaats ideële organisaties werk zaam, maar op rentabiliteit gerichte particuliere ondernemingen. Er bestaat geen controle op fabrikanten van geneesmiddelen en er bestaat dan ook geen voldoende waarborg, dat geen geneesmiddelen in de handel worden gebracht, die daarom soms gevaarlijk zyn, omdat zij de patiënt ten onrechte genezing voorspiegelen. Zelfs bestaat geen voldoende waarborg, dat geen geneesmiddelen worden verkocht, welke voor de gezondheid schadelijk geacht moeten worden". Dit schrijft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot regeling van de genees middelenvoorziening. Talrijk zijn de gevallen van aperte kwak zalverij, waartegen op grond van de hui dige wetgeving niet afdoende kan worden opgetreden, aldus de minister. De minister denkt aan vele middelen, die geenszins als onschuldig kunnen worden aangemerkt. Het wetsontwerp bevat onder meer een bepaling inzake verplichte registratie van verpakte geneesmiddelen. Het zou echter volgens de minister in strijd zijn met een doeltreffende geneesmiddelenvoorziening, indien bij het inwerkingtreden van de wet de verplichte registratie tot gevolg zou hebben, dat de vele honderden verpakte geneesmiddelen, welke thans in de handel worden gebracht, alleen door het verrich ten van strafbare feiten zouden kunnen worden bereid en afgeleverd. De minister wil deze moeilijkheid ondervangen door zonder nader onderzoek de verpakte ge neesmiddelen, die bij de inwerkingtreding van de wet eeds in de handel zijn, te registreren, tenzij dan reeds vaststaat, dat zij schadelijk zijn voor de gezondheid of de aangeprezen werking missen. De registra tie kan worden ingetrokken, indien uit een onderzoek zou blijken, dat zij ten onrechte geschiedde. Ook de reclame moet aan wettelijke voorschriften worden gebonden. Het is van grote betekenis, dat een rem wordt aange legd aan het ongebreidelde plaatsen van advertenties, waardoor de verkoop van on deugdelijke geneesmiddelen wordt gesti muleerd, aldus minister Suurhoff. De minister is bereid ook dè drogisten vertegenwoordigd te doen zijn in de Ge neesmiddelencommissie. Hij staat echter op het standpunt dat het in het belang der volksgezondheid en dus in het belang van de bevolking is, dat zij haar geneesmidde len verkrijgt door bemiddeling van hen, die daartoe door hun opleiding zijn gekwalifi ceerd. Het uiteindelijk streven moet erop ge richt zijn, dat de te treffen regeling de apotheker geeft wat des apothekers is en dat voorkomen wordt, dat enerzijds drogis ten en anderzijds geneeskundigen zich meester maken van een terrein, dat in het belang van de volksgezondheid in de eerste plaats als het werkterrein van de apothe ker is aangewezen. Ziekenhuizen Ten aanzien van de geneesmiddelenvoor ziening in ziekenhuizen stelt de minister thans voor, dat de geneesmiddelenvoorzie ning in ieder ziekenhuis, dat een door de minister te bepalen grootte te boven gaat, zal moeten geschieden door een in dienst van dat ziekenhuis staande apotheker, uit sluitend ten behoeve van de verpleegden en het inwonend personeel van dat zieken huis. Voor kleinere ziekenhuizen wordt voor geschreven, dat de geneesmiddelenvoor ziening door of onder toezicht van een gevestigd apotheker zal geschieden. sterkere schommelingen in het waterpeil kunnen ontstaan door het kleiner worden van de boezem. Rijnvaart en mijn u it brei d i n g Bij de besprekingen in Den Haag zal ook de kwestie van de Rijnvaart ter sprake worden gebracht. De Nederlandse schip pers op de Rijn maken aanspraak op het zelfde recht als de Duitse Rijnschippers. Zij willen goederen van de ene Duitse haven naar de andere vervoeren, maar dit wordt van Duitse zijde betwist. Vermoede lijk zal men tot een akkoord kunnen ko men door te bepalen dat over deze aan gelegenheid door een internationale arbi trage-rechtspraak kan worden beslist. Nog een andere Nederlands-Duitse kwes tie, die op een oplossing wacht, hangt met de grens in het zuiden samen. Bij Kerk- rade in Limburg volgt de grens boven de grond een geheel andere lijn dan die er onder. Want daar dringen de gangen van Nederlandse kolenmijnen diep onder Duits gebied naar het oosten door. Daar worden dus feitelijk door Nederlands initiatief en door Nederlanders Duitse kolen gewonnen. Het ontginnen in deze Duitse kolenstreek zou veel duurder uitkomen, wanneer er eerst nog door de Duitsers eigen schachten voor zouden moeten worden gebouwd. Van Nederlandse kant wil men in dit gebied nog meer kolenlagen aanboren, en daar door zou het Nederlandse onderaardse werk nog meer in oostelijke richting moe ten worden voortgezet. Ook hierover zal bij Von Brentano's bezoek aan ons land worden gesproken. De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de Eerste Kamer medegedeeld dat het rapport der commissie van loon- deskundigen over de verhouding tussen de overheidslonen en die in particuliere be drijven op 31 januari zal worden gepubli ceerd, nadat het in de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg op die datum aan de orde zal zijn gesteld. De Noord-Oost-polder herbergt in Krabbenburg een waterloopkundig laboratorium „De Voorst" genaamd, waar diverse modellen zijn uitgevoerd van waterbouw kundige werken in binnen- en buitenland. Zo ziet men er in miniatuur de haven van Lagos, de haveningang van de St. Annabaai op Curagao en een complex sluizen, behorende bij een model van de Nieuwe Waterweg. Men bestudeert dit model om tot uitbreiding en verbetering van de Nieuwe Waterweg te komen. Men ziet hier de sluizen in werking. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's O. W. Holmes: Eerlijke denkers stelen altijd van elkaar. DE BILT: De afgelopen 24 uur trokken enkele kleine storingen vergezeld van sneeuwbuien dicht langs ons land naar de Duitse Bocht. De buien waren vooral in het noorden van het land vrij talrijk. Tijdens opklaringen daalden de temperaturen in het binnenland plaatselijk tot 1 graad onder nulj maar elders in het land bleef het kwik even boven het vriespunt. Intussen komt ten westen van Ierland een nieuwe depres sie tot ontwikkeling, waarbij aan de zuid flank zachte en vochtige oceaanlucht in be weging komt, die voorafgegaan door een neerslagzone naar de Britse eilanden op dringt. De depressie trekt in de richting van Schotland, wat tot gevolg heeft dat de re genzone wellicht voorafgegaan door sneeuw ons het komende etmaal zal bereiken. De wind zal naar zuidelijke en later naar zuid westelijke richtingen draaien en in kracht toenemen, terwijl tevens een belangrijke temperatuurstijging zal optreden. WASHINGTON (Reuter/UP)— De Rus sische ambassadeur te Washington, Georgi Zaroebin, zal woensdag president Eisen hower een persoonlijke boodschap van maarschalk Nikolai Boelganin, de Russi sche premier overhandigen. Over de aard van de boodschap is nog niets bekend. Dit is de eerste maal sinds Eisenhower in januari van het jaar 1953 president werd, dat een diplomatieke vertegenwoor diger van de Sovjet-Unie verzocht heeft om in particuliere audiëntie tot het Ame rikaanse staatshoofd toegelaten te worden. Bij het onderhoud zullen ook de minister van Buitenlandse Zaken Dulles en een tolk tegenwoordig zijn. (Van onze correspondent in Parijs) André le Troquer, de 72-jarige socialistische afgevaardigde, die twee jaar geleden die hoge waardigheid ook bekleedde, is tot president van de nieuwe Nationale Ver gadering gekozen. Met 280 tegen 205 stemmen versloeg hij in de derde stemmings ronde de candidaat van het rechtse centrum, de rooms katholiek Schneiter, die de post het laatste jaar had bezet. Met deze verkiezing waren de grondwettelijke voor waarden vervuld, die Edgar Faure in staat stelden het ontslag van zijn regering aan te bieden, twee maanden nadat hij met honderd stemmen overwicht door de Kamer was verslagen. Faure en de zijnen hebben de gang naar het Elysée gemaakt, waar president Coty vervolgens met zijn politieke oriëntatie-besprekingen begon. L)e presidenten der verschillende organen der volksvertegenwoordiging, waaronder in de eerste plaats Le Troquer, zijn gisteravond al door Coty ontvangen. Vandaag volgen de fractieleiders en zal het staatshoofd een bezoek brengen aan de hoogbejaarde ere-president der Nationale Vergadering, Edouard Herriot, die zich vanwege zijn invaliditeit bijna niet meer kan verplaatsen. Vermoedelijk zal vanavond of op zijn laatst morgenochtend de naam van de kabinetsformateur officieel bekend worden gemaakt. Met de verkiezing van een nieuwe pre sident heeft het Franse parlement zijn po litieke stellingen betrokken. De grenzen tussen links en rechts werden vrij duide lijk gemarkeerd. Door hun candidaat, de bejaarde Marcel Cachin, na de eerste ronde reeds terug te trekken, hadden de com munisten duidelijk de bedoeling de so cialisten en de radicalen uit te nodigen hun plaatsen in te nemen in een Volks front. Een gebaar, waarmede ze tevens poogden de kloof tussen het Republikeinse front van Mendès-France en Mollet en aan de andere zijde vooral de Rooms Ka tholieken, die het roer naar links schijnen te willen wenden, te verbreden en te ver diepen. Pikante noot Aan de rechterzijde vormden de Pouja- disten, de pikante noot. Vooral onder de conservatieven van Pinay waren stemmen opgegaan om de mannen van Poujade vooral niet voor het hoofd te stoten. Men zou ze nog eens nodig kunnen hebben. Vandaar dat de onafhankelijken, met Pinay aan het hoofd, 's middags Schneiter, de president van de ontbonden Kamer, ver zochten zich vrijwillig terug te trekken indien in de eerste ronde zijn kansen wei nig voordelig zouden staan. Schneiter, die zich met zijn hoffelijkheid en zijn onpar tijdigheid een uitstekende naam als Ka mer-president had verworven, heeft de Poujadisten vinnig bestreden en vorige week won hij een proces wegens beledi ging en smaad tegen Poujade. De conser vatieven vreesden dat deze persoonlijke vete de mogelijkheid van een eenheids front met de Poujadisten zou schaden. De Rooms Katholieken hadden daar'ech- ter geen oren naar. Voor de keus gesteld tussen een meerderheid met de hele rechtse vleugel, inclusief de Poujadisten, en anderzijds met de socialisten en de radica len, zo niet de communisten, bleken de Rooms Katholieken kennèlijk naar die tweede keuze over te hellen. Een voorteken dat van grote betekenis kan blijken in de oplossing van de crisis, die nu officieel ge opend is, en voor de gehele verdere ont wikkeling van de Franse binnenlandse po litiek. Het omstandig overleg, waarmede presi dent Coty is begonnen, lijkt niet veel meer dan een formaliteit te zijn. De politieke waarnemers verwachten dat Coty geen an der dan de socialistische secretaris-gene raal Quy Mollet met de formatie-opdracht zal belasten, ofschoon ook de namen van de socialist Ramadier en van de Rooms Katholiek Pflimlin werden genoemd. Het regeringsprogramma van de socia listische candidaat staat tot in bijzonder heden, met het Alegerijnse probleem als hoofdzaak op papier. De laatste dagen heb ben zich echter moeilijkheden voorgedaan bij de verdeling der portefeuilles. De af spraak tussen Mollet en Mendès-France, de twee voornaamste leiders van het Republi keinse front, was van den beginne af dat de een vice-premier voor de ander zou worden. Mendès-France zou als vice- premier alle financiële en economische de partementen onder zijn beheer nemen. Bij nader inzien moet P.M.F. echter zijn mening hebben gewijzigd. Hij zou met het oog op de gespannen internationale situatie, zijn zinnen op de portefeuille van Buitenlandse Zaken hebben gezet. Daarmede heeft hij Mollet echter in een lastig parket gebracht. De Rooms Katholieken van de M.R.P., die oorspronkelijk vooruitstrevende denk beelden op sociaal gebied huldigden, zou den in hun hart zeker gaarne met de link se partijen samen werken, al was het slechts om de herinnering aan hun jongste niet zo glorierijke verleden wat te kunnen uitwissen. Tussen Mendès-France en de Rooms Katholieken heeft het echter nooit willen boteren. P.M.F. heeft, in zijn korte regeringsperiode vorig jaar, verscheidene plannen verwezenlijkt in het sociale do mein, met betrekking tot Tunesië en Indo china die de Rooms Katholieken altijd op hun programma hadden staan, zonder ze te kunnen verwezenlijken. Dat heeft bij de M.R.P. kwaad bloed gezet en ressenti menten jegens Mendès-France verwekt. Bovendien wordt hem, van Rooms Katho lieke zijde, nog altijd zijn houding tegen over wijlen de Europese Verdedigingsge meenschap verweten. Al die grieven en be zwaren tezamen zouden er toe kunnen lei den dat de Rooms Katholieken zich niet bereid tonen met Mollet, die hun stemmen begeert, zo niet nodig heeft, in zee te gaan, indien P.M.F. op de Quai d'Orsay zou ko men. Deze politieke belangen-tegenstelling zal waarschijnlijk de grootste hindernis blij ken voor Molllet, die zijn regering zo spoe dig mogelijk zou willen vormen. Hem wordt zelfs het voornemen toegeschreven nog deze week of uiterlijk dinsdag aan staande met zijn programma en zijn ploeg voor de Kamer te verschijnen. In dat ge val moet hoogstwaarschijnlijk óf de M.R.P. of P.M.F. wijken. De Indonesische minister van Voorlich ting, Sutan Makmur, heeft gisteren her haald, dat Indonesië bereid is de onder handelingen te Genève „in een slotbijeen komst te beëindigen". De missie-Anak Agung heeft volgens de minister indertijd voorstellen ingediend, die Nederland nu kan aanvaarden of verwerpen. Deze nieu we uitlating van Makmur wekt in ieder geval de schijn, dat Djakarta de Neder landse regering opnieuw onder druk wil zetten. „Indien de Nederlandse delegatie niet bereid is hetzelfde te doen (de over eenkomst te paraferen)," zo zei Makmur, „dan zou het niet de schuld van Indonesië zijn, indien de onderhandelingen werden afgebroken. De Nederlandse regering zou intussen opheldering hebben gevraagd over de vol gende punten: 1. de volgens een persbureau door Makmur afgelegde verklaring, dat punt vier van de agenda (de kwestie van de Nederlandse arrestanten) niet meer zal worden besproken. Zoals men zich herin nert, is dit punt op verzoek van Nederland op de agenda geplaatst; 2. de berichten uit Djakarta, dat geen visum zal worden ver strekt aan de Nederlandse advocaat in het proces-Jungschlaeger, mr. A. C. van Em- pel: 3. de herhaalde bewering van Indone sische zijde, dat het gesprek op 7 januari (toen de delegaties ruggespraak gingen houden met hun regeringen) in feite reeds was voltooid. De berichten uit Djakarta maken nogal ADVERTENTIE Maarschalk Tsjoeikov MOSKOU (Reuter/UP) Generaal Tsjoeikov, bevelhebber van het militaire district van Kiev, heeft op een partij- conferentie in de Oekraine verklaard, dat de Sovjet-Unie de Verenigde Staten heeft ingehaald op het gebied van produktie van waterstofwapens. Volgens in Moskou ontvangen persberichten zei Tsjoeikov, dat „het Amerikaanse monopolie op het gebied van atoomwapens reeds lang geleden ge broken is". Op het gebied van waterstof wapens „de Sovjet-Unie de Verenigde Sta ten voorbijgestreefd is", zo zei hij. Tsjoeikov verklaarde verder dat het Russische succes in de ontwikkeling der zware industrie de strijdkrachten in staat stelt de nieuwste en beste wapens te ver krijgen. Hij zei, dat de Sovjet-Unie niet voorbij kan zien aan de militaire voor bereidingen van de imperialistische mach ten. De beste waarborg voor de veiligheid van het moederland en de succesvolle strijd voor de vrede, is de versteviging van de Russische economie en het militaire poten tieel. Daarom aldus Tsjoeikov, wijdt de communistische partij haar aandacht aan de opvoering van de defensieve capaciteit en de vervolmaking van het leger. Dit is volgens hem ook de reden, waarom de zware industrie weer hoofddoel is gewor den. Generaal Tsjoeikov werd bekend in de slag van Stalingrad en vocht later onder maarschalk Zjoekov in Duitsland. Hij was hoofd van de Russische controlecommissie in Duitsland. een verwarrende indruk, hetgeen zijn oor zaak wel zal vinden in het feit, dat de berichtgeving hoofdzakelijk voor de bin nenlandse consumptie is bestemd. De uit latingen van de minister van Voorlichting, Sutan Makmur, zijn in ieder geval moeilijk te rijmen met het beeld, dat men zich in Nederland van het overleg in Genève heeft gevormd. Wanneer de Indonesiërs inderdaad zullen weigeren het vierde punt van de agenda verder in behandeling te nemen, is het overleg in feite „ten dode opgeschreven". Dit betekent niet, dat de Nederlandse re gering het gesprek in dat geval eenvoudig zou afbreken, want ook in Den Haag beseft men dat dan het odium van de mislukking volledig op de schouders van Nederland zou worden gelegd, met alle gevolgen van dien. De speciale Indonesische afgezant, mr. Utojo Ramelan, heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de regeringscommissaris voor Indonesische aangelegenheden mr. N. S. Blom. De heer Ramelan heeft bij deze ge legenheid verzocht het overleg op 25 januari vandaag te hervatten, maar de Nederlandse regering heeft daarop uiteraard negatief moeten antwoorden. Het verzoek om de besprekingen vandaag te hervatten, is overigens in tegenspraak met de verklaring die de Indonesische dele gatieleider in Genève, mr. Ide Anak Agung Gde Agung, onlangs heeft afgelegd en waarin werd gezegd, dat niet Indonesië, maar Nederland de datum zou moeten be palen. (van hedenmorgen 7 uur) e, toestand 5 "5 60 ■tc Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven licht bew. sneeuw licht bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. w onbewolkt wnw sneeuwbui onbewolkt mist mist onbewolkt zwaar bew. wnw sneeuw w sneeuwbui w geheel bew. w onbewolkt windstil onbewolkt o onbewolkt w half bew. windstil zwaar bew. z nno ono n w windstil wnw wzw w windstil nw -23 -5 -9 -5 -6 -2 -2 2 0 -1 0 4 -0 -2 0 -21 -4 6 1 -2 10 hagelbui harde n 3 regen kr. wnw 3 half bew. matige w 3 sneeuwbui windstil -0 half bew. mat. wzw 1 zwaar bew. mat. wzw 0 sneeuw kracht, w 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt mat. wzw 0 Neerslag laatste 24 uur. V - ZS 0 0,3 0 0 0,1 0 0 3 0,5 0 4 0 2 0,6 0,1 3 3 0 0 0 4 3 3 4 4 4 3 5 2 SOOOOÖKXXXOOOCCOOOCCCOCOOOOOCOOOOOOOOGK rcooooocooocxxxocg TOENEMENDE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Langzaam toenemende bewolking met morgen plaatselijk wat sneeuw of regen. Naar zuidoost krimpende en tot matig of krachtig toenemende wind, later draaiend naar zuidwest. Van nacht hier en daar lichte vorst, mor gen overdag stijging van temperatuur. 26 januari Zon op 8.32 uur, onder 17.17 uur. Maan op 16.15 uur, onder 7.23 uur. Maanstanden 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 25 januari Hoog water: 1.17 en 13.43 uur. Laag water: 9.15 en 21.45 uur. Donderdag 26 januari Hoog water: 2.18 en 14.40 uur. Laag water: 10.20 en 22.47 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1