landhuisje 1 REA en ELIAS RIA en ELIAS SMIT SCHERPENHUIZEN Jongedame TELEVISIE NU Olympische Winterspelen uw groente en bloemen? TABEfiNAL'S ZAADHANDEL Flinke verkoopster gevraagd President Eisenhower bepleit een liberaler handelsbeleid Voorzichtigheid is geboden bij afzet van landbouwoverschotten Mangelster Vouwster Engels-Frans-Duits Klipp's Talenschool "N Gevraagd chauffeur BOEKHOUDEN STMfSPSMÏ. DIPL. v. BEBMJFSABH (S.P.D.) MODERNE BEDRIJFS ADMINISTRATIE M.0. BOEKHOUDEN buffetbediendes koffiejuffrouwen MAGAZIJNBEDIENDE mangelsters, perssters en flinke meisjes Woningruil Velp (Old.) - Haarlem of omgeving FLANELLEN HERENPYAMA'S ZWANENDONS DAMESPYAMA'S ZAKENPAND .J Kweekt U zelf gratis prijscourant 1956 9 Tsjechische wapens naar Egypte via Joegoslavië? Theron is los uit het ijs Dulles acht akkoord over atoomproefnemingen „technisch moeilijk" Alleen in Amsterdam en Rotterdam veel vacatures bij de politie Interessante lezing over kerken in Rome Bloeiende plant aan boord van Zuidpoolvaarder Tien dagen gevangenisstraf wegens majesteitsschennis Scheepvaart Uw door PER BEGIN FEBRUARI AANVANG VAN DE VOLGENDE CURSUSSEN: k0ffie-thee KAHREL cacao.chocolade FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 EXAM E N OPLEID I N G H U G AS, E L 6 E R S M Av POTG 1E SE R amsterdam rotterdam den h-aag haarlem utrecht groningen DRIE WINKELBEDIENDEN EEN WINKELJUFFROUW eerste verkoopster aankomende verkoopster en enige leerling verkoopsters IN HET BRANDPUNT DER BELANGSTELLING! Vruchtbomen bespuiten in de winter WOENSDAG 25 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD UPREGH 1 L 11AARLEMSCHE CUURAN f WASHINGTON (Reuter/A.F.P.) In zijn jaarlijkse economische boodschap heeft president Eisenhower het Congres verzocht groter steun te verlenen aan zijn internationale handelspolitiek, daar dit een der middelen is voor de handhaving van de huidige voorspoed. De economische expansie in de Verenigde Staten, zo wordt verder in het rapport van de president ge zegd, is gepaard gegaan met een groeiende produktie en handel in de vrije wereld, vooral in West-Europa. De beperkingen van het handels- en betalingsverkeer zijn verzacht en het beginsel van het particu liere initiatief en de concurrentie wordt weer in wijde kring geëerbiedigd. Deze verbeteringen in de situatie in het buiten land hebben de welvaart in de Verenigde Staten versterkt. De Verenigde Staten kunnen op ver scheidene wijzen bijdragen tot het vrij maken van de internationale handel. De president stelt voor dit doel het Congres voor de Amerikaanse douanetarieven en -procedures te vereenvoudigen, toe te treden tot de organisatie voor handels- samenwerking, die in de plaats zal komen van de organisatie der algemene overeen komst voor tarieven en handel (G.A.T.T.), verder een nieuwe campagne te beginnen ter uitbreiding van de Amerikaanse kapi taalinvesteringen ten behoeve van de ont wikkeling der welvaartsbronnen van be vriende landen en voort te gaan met krach tiger programma's voor de verlening van militaire en economische hulp aan het buitenland. Wat de pogingen betreft, die in het werk worden gesteld om de overschotten aan landbouwprodukten der Verenigde Staten in het buitenland af te zetten, verklaart Eisenhower, dat het raadzaam is hiermede voorzichtig te werk te gaan. Wil men ver storing van de wereldmarkten en bescha diging van het „tere weefsel van de bui tenlandse betrekkingen" voorkomen, dan moet men de grootste voorzichtigheid be trachten. De ervaring heeft geleerd, dat er grenzen zijn aan 't schenken van landbouw produkten. Voorbij een zeker punt wordt het totale verbruik niet meer verhoogd, maar vervangt men slechts de normale commerciële afzet. President Eisenhower verklaarde voorts te vertrouwen, dat het in 1956 bereikte hoge peil van de produktie. de werkge legenheid en de inkomens over het geheel genomen in het lopende jaar zal worden gehandhaafd en dat de algemene omstan digheden gunstig zullen blijven voor een nieuwe economische expansie. Men mag Belgrado weigert elke commentaar BELGRADO (United Press) Joego slavische functionarissen wilden de be richten als zou president Tito erin toege stemd hebben om het transport van Tjechi- sche wapens voor Egypte over Joegoslavië te laten lopen bevestigen noch ontkennen. Branko Draskovitsj, het hoofd van de persdienst van het Joegoslavische minis terie van Buitenlandse Zaken en tevens officiële regeringswoordvoerder op pers conferenties, zeide, dat hij „noch over de mogelijkheden noch over de tijd" beschik te om dergelijke berichten te controleren. Alle andere bronnen weigerden commen taar op deze berichten te geven. Een betrouwbare bron had in Triest mee gedeeld, dat Tito en premier Nasser van Egypte een dergelijke overeenkomst had den gesloten tijdens het bezoek dat Tito onlangs aan Caïro bracht. De wapens zou den verscheept worden via de Joegosla vische haven Rijeka het voormalige Fiume. Volgens dezelfde bronnen zou den verleden week drie honderd Egyptische officieren in Rijeka aangekomen zijn op doorreis naar Pilsen in Tjechoslowakije, waai- zij van Russische deskundigen onder richt zouden krijgen in het gebruik van de door Egypte aangekochte wapens van de Skodafabrieken. Bij de aankomst van het Egyptische jacht „Mahroussa" met de 300 officieren in Rijeka zou de gehele haven afgesloten zijn. De gebruikelijke vervoers weg voor Tjechische wapens naar Egypte zou via de Poolse haven Gdynia lopen. Het transport over Rijeka zou een aanmerke lijke bespoediging en besparing betekenen. LONDEN (Reuter) De Britse admi raliteit heeft bekend gemaakt, dat de „The ron", het schip van de Britse Zuidpool-ex- peditie dat sinds drie weken in de Wed- dell-zee door ijs was ingesloten, losgeko men is. Een hefschroefvliegtuig van het fregat „Protector" heeft vastgesteld dat de toestand van het ijs ten noorden van de „Theron" verbetert. Het schip is drie we ken opgehouden. Het moet binnen zes we ken in de Vahselbaai aan de Zuidpoolkust aankomen om voor het invallen van de wintervorst zijn voorraden te lossen en in veiligheid te komen. De Theron heeft nu nog 1200 mijl voor de boeg naar de Vahselbaai, waar de ex peditie aan land gezet moet worden. Daar na moet het schip terug, voordat einde februari of begin Maart de Weddell-zee geheel dichtvriest. Het merendeel van de mannen aan boord van het schip zal te Vahsel Bay overwinteren. Daarna zullen zij de nog niet in kaart gebrachte streken van het Zuidpoolgebied onderzoeken ter voorbereiding van de voorgenomen tocht te land over de Zuidpool. Een andere Britse expeditie, georgani seerd door de „Royal Society", is reeds op Coatsland aangekomen. Het Russische expeditieschip „Lena" is in het Zuidpoolgebied aangekomen, waar het de „Ob", een ander Russisch expeditie schip, ontmoet heeft. De „Lena" heeft goe deren aan boord voor de Russische basis Mirny, die in Knoxland wordt gebouwd. Russische vliegtuigen hebben reeds ver kenningsvluchten gemaakt over Shackle- ton en Queen Maryland, aldus een bericht van „Tass", het officiële Sovjet-persbureau. De Sovjet-expeditie is op onvoorziene moeilijkheden gestuit bij de inrichting van een kamp, zo meldt radio-Moskou. Het ver raderlijke Zuidpoolijs levert de meeste moeilijkheden op. De zomerzon heeft een duidelijke invloed op het ijs, hetgeen het werk moeilijker maakt. Ieder stukje lading dat ontscheept moet worden, kost heel wat inspanning. De correspondent van radio- Moskou, die dit van het expeditieschip seinde, voegde eraan toe: „Het werk is inspannend, scheppend, en soms held haftig." echter niet uit het oog verliezen, dat de welvaart in sterke mate afhankelijk is van de „internationale economische en poli tieke omgeving". De Verenigde Staten hebben op het gebied van de liberalisatie van de internationale handel nog niet vol doende gedaan en het is dan ook dringend noodzakelijk, dat het Congres nieuwe maatregelen neemt. De huidige welvaart is bereikt met vol ledige werkgelegenheid, stijgende inkomens en een stabiele dollar. Men moet echter niet vergeten, dat in een hoog ontwikkelde economie als die der Verenigde Staten de dreiging van inflatie of van een terugslag nimmer ver af is. Anderzijds vestigt de president er de aandacht op, dat in de hui dige omstandigheden de economische groei der Verenigde Staten wordt beperkt door de industriële capaciteit en het aantal be schikbare arbeidskrachten. Er zal dit jaar geen belastingverlaging plaats hebben. President Eisenhower ver klaart, dat eerst de nationale schuld moet worden verlaagd. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft op zijn wekelijkse perscon ferentie verklaard dat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten reeds tenminste twee jaar beraadslagen over voorstellen, om tot toezicht op proefnemingen met atoom- en waterstofbommen te komen. „Het is tech nisch bijzonder moeilijk een grens te trek ken tussen proefnemingen met kernwa pens, die wèl, en die niét zijn toegestaan. Hierbij moet onder meer worden uitge maakt wat gewone atoomwapens zijn ge worden en wat niét door dit begrip wordt gedekt", zo verklaarde hij. Dulles zei dat het ook technisch moeilijk was een voorstel terzake op te stellen en aan de Sovjet-Unie voor te leggen, waarin de belangen van beide partijen beschermd zouden zijn. President Eisenhower en premier Eden zullen tijdens hun aanstaande conferentie vermoedelijk ook spreken over de voor stellen, waarover de Britse premier ver leden week sprak en waarin hij het sluiten van een internationale overeenkomst voor toezicht géén verbod op proefnemin gen met atoomwapens aanbeval. Hij wees erop dat het technisch moeilijk zal zijn een dergelijke overeenkomst te sluiten, om dat het verre van eenvoudig is een weten schappelijke manier te vinden, om het toe zicht uit te oefenen. De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de Eerfete Ka'mer medegedeeld, dat: wat de gemeentepolitie betreft, alleen een groot aantal vacatures bestaat in Am sterdam en Rotterdam. In de overige korpsen bedraagt dit aantal gemiddeld nog geen twee percent van de organieke sterk te. Dit is een percentage, dat als laag moet worden beschouwd en dat bijzonder gun stig afsteekt tegen het algemeen tekort op de arbeidsmarkt, zegt de minister, die voorts opmerkt, dat zich in het afgelopen jaar in het algemeen een kentering ten goede voltrok. In café-restaurant Brinkmann te Haar lem heeft mevrouw J. StaalVan Sant- vliet voor de afdeling Haarlem en omstre ken van de Nederlandse Vrouwen-Electri- citeitsvereniging een lezing gehouden over kerken en oudheden in Rome. De spreekster gaf een uitvoerige be schrijving van vier grote basilieken in deze stad, de Sint Jan van Lateranen, de Santa Maria Maggiore, de Sint Paulus buiten de muren en de Sint Pieter. Terwijl op het projectiescherm de lichtbeelden, waarvan er enkele over de Sint Pieter fraai gekleurd waren, elkaar afwisselden vertelde mevrouw Staal interessante bij zonderheden over deze grote bouwwerken. Zij verhaalde voorts iets van het ontstaan en het gebruik dezer basilieken. De aan wezigen konden bovendien het gebeier van de klokken dezer kerken beluisteren. De tocht welke mevrouw Staal met de aan wezigen door Italië's hoofdstad maakte, be gon bij de Sint Jan van Lateranen, waar van prachtige opnamen van het interieur, de beroemde kloostergang en de aparte doopvont getoond werden. Bij de volgende basiliek, de Santa Maria Maggiore, liet de spreekster een opname horen van het Strassburger Domchor dat het Ave Verum van Mozart zong. Via het Forum Trajanum en de Piazza Venezia werden de aanwezigen geleid naar het Forum Romanum en de ruïnes van de tem pel van Castor en Pollux. Voorts brachten de aanwezigen een bezoek aan het oude Colosseum waar in de oudheid voor het plezier van duizenden Romeinen gladia toren een strijd op leven en dood voerden en waar later de Christenen het tegen wilde dieren moesten opnemen. Via het oude Panthéon waarvan het brons der romeinse godenbeelden later gebruikt is tot opsmuk van de katholieke kerken en een uitgebreid bezoek aan de Sint Paulus buiten de muren, waarbij men wederom 't gebeier van de klokken kon horen, kwam de spreekster tot het hoogtepunt van deze lezing: de beschrijving en een bezoek aan de Sint Pieter. Terwijl thans het „Laudate Dominum" door de zaal klonk verschenen op het scherm fraaie afbeeldingen van het wijde Sint Pieterplein, de Engelenbrug, de Obelisk en het inwendige van deze prach tige kerk, waarvan het bouwen 120 jaar duurde en waaraan grote meesters als Bramante, Michelangelo, Rafaël en Mader- na hun beste krachten gewijd hebben. Na de pauze zagen de aanwezigen nog een reeks van tempeltjes, gebouwen uit de oudheid, fraaie bruggen, de catacomben en prachtige pleinen. Ongetwijfeld zullen de leden van de Vrouwen-Electriciteitsvereniging met inte resse geluisterd hebben naar deze Rome beschrijving. (United Press). Er is „plantenleven" aan de Zuidpool. De plant, die in de laat ste anderhalve maand drie bloemen heeft gevormd, groeit echter in een bloempot van de matroos Blaine Whitt, aan boord van het Amerikaanse Zuidpool-expeditie- schip „Glacier". Whitt heeft het plantje bij vertrek uit Nieuw-Zeeland van een meisje gekregen. De plant groeit voortreffelijk. Volgens de matrozen lijkt het een „kruising tussen een cactus en een kokospalm". De bloemen lijken op „madelieven, of op zonnebloe men". De geruchten over de aanwezigheid van een pijnbos in het Zuidpoolgebied heeft nog niemand kunnen bevestigen. De Brit Robert Scott zou op zijn expeditie van 1901 -'02 coniferen hebben gezaaid in een mengsel van bevroren vulkanische as en morenegrint. Koningin Elizabeth van Groot-Brittan- nië heeft de Franse waarnemer bij de Australische Zuidpoolexpeditie van 1954, George Schwartz, onderscheiden met de Poolmedaille. Ook acht Australische leden van de expeditie hebben deze onderschei ding gekregen. Schwartz heeft ook aan de Franse Zuidpoolexpeditie van 1951-'52 deelgenomen. Het gerechtshof in Den Haag heeft de 67-jarige journalist J. F. conform de eis we gens majesteitsschennis tot een gevange nisstraf van 10 dagen veroordeeld. Ook de rechtbank had F. deze straf opgelegd. F. werd ervan beschuldigd als hoofdre dacteur van „De Nieuwsbrief" in een ar tikel de Koningin te hebben beledigd. Alcyone, 23 v. d. Bermuda n. Wilminton. Alnati, 22 te Rosario. Alioth. pass. 23 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Appingedijk, 24 te Paranagua. Arendskerk, 24 te Bremen. Axeldijk, pass. 23 Bermuda n. New York. Alblasserdijk, 24 te Lissabon. Amstelburg, 25 te Singapore. Ariadne. 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Antonia, 24 te Balikpapan. Alamak, 24 nog te Khorramshar. Abbekerk, 25 v. Casablanca n. Bilbao. Aegis, 25 te Amsterdam. Opticien Vink - Spekstraa Opticien Keip Gr. Houtstr.1 Firma Kuipers Zijlstraat Stiens Gierstraat 27 Opticien Vogel Binnenweg 14, Heemste Leveranciers van alle Ziekenfond Aagtedijk. 24 te Rotterdam. Aagtekerk, 25 te Antwerpen. Almkerk, 25 te Mombasa. Alnati, 24 v. Rosario n. Buenos Aires. Arendsdijk, 24 te Rotterdam. Averdijk, 25 te New Orleans. Bacchus. 24 te Rotterdam. Blommersdijk, 23 v. New York n. Boston. Borneo, 24 te Newport News. Bussum. 24 te Suez. Breda. 23 v. Buenaventura n. Guayaquil. Banka. 25 te Belawan. Bawean, 25 te Chittagong. Billiton, pass. 24 Perim n. Port Said. Bintang. 24 v. Bahrein n. Madras. Bonaire, 25 te Madeira. Boskoop, 24 te Tocopilla. Baud, 24 te Makassar. Britsum, 23 120 m. zo. Acapulco. Caltex Pernis, pass. 24 Lissabon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 24 dwars Oporto n. R'dam. Caltex Utrecht, pass. 24 ten n. v. Malta n. R'dam Caltex Leiden, 26 Rotterdam verw. Cistula, 25 te Madras. Castor, 23 150 m. zo. Azoren. Coryda, 24 te Ardrossan. Cradle of Liberty, 23 235 m. zw. Horta. Corilla, 25 te Gibraltar. Camerounkust, 25 te Dakar. Dorestad, pass. 23 Bahamas n. Beaymont. Duivendrecht. 23 Arthur n. Engeland. emdijk, 23 te Houston. Esso Den Haag, pat™, Algiers n. Sidon Esso Rotterdam, 24 v. Antwerpen n. Sidon. Farmsum, 24 te Antwerpen. Gabonkust, 23 v. Takoradi n. Freetown. Gouwe, 24 v. Port Numbi n. Lebriville. Guineekust, 23 v. Lobito n. Porto Amboin. Graveland, 24 v. Bremen n. Hamburg. Ganymedes, 24 te Le Havre. Gooiland, 25 te Recife. Hathor, pass. 23 Gibraltar n. Amsterdam. Hector, 24 v. Amsterdam n. Palermo. Helicon, 23 te Amsterdam. Hilversum, 24 v. Mena el Ahmadi n. Lands End Hoogkerk, 24 v. Port Swettenham n. Penang. Hermes, 24 te Cp. Haitien. Hestia, 24 te Carupano. Hydra, pass. 23 n. v. Trinidad n. Rotterdam. Hera, 24 v. New York n. Port au Prince. Isis, 24 250 m. w. Ouessant n. Guanta. Indrapoera, 24 v. Colombo n. Djibouti. Japara (KRL), 24 te Khorramshar. Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 te Aden. Kylix, 24 v. Curasao n. Dakar. Korovina, 24 v. Stockholm n. Rotterdam. Kenia, 24 v. Las Palmas n. Curagao. Larenberg, 23 te Jacksonville. Limburg, 24 v. Surabaja n. Tj. Mani. Lemsterkerk, pass. 25 Gibraltar n. Le Havre. Lissekerk, 25 te Dubai. Leersum, 24 te Le Havre. Lieve Vrouwekerk, 24 te Mombasa. Loenerkerk, 24 te Rotterdam. Lombok, 25 te Seattle. Maasdam, 23 v. New York n. Norfolk. Malvina, 24 v. Surabaja n. Balikpapan. Mariekerk, 25 te Madras. Moordrecht, 25 te Suez. Myonia, 24 v. Saigon n. Singapore. Mitra, 24 te Pladju. Molenkerk, 24 v. Bremen n. Hamburg. Marpessa, 24 te Curagao. Mentor, 23 v. Willemstad n. Haitien. Midas, 21 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Muphrid N, 24 v. Rochefort te Belfast verw. Mutatie, 23 v. Teignmouth te Terneuzen. Manoeran, 25 v. Amsterdam n. Tj. Prlok. er meel 1 97 Maas, 24 v. Malta n. Piraeus. Nanusa, pass. 24 Ouessant n. Houston. Nestor, 24 te Georgetown. Nieuw Amsterdam, 25 te Grenada. Nigerstroom, 25 te Abidjan. Oostkerk, 25 te Brisbane. Oranje, 24 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Orion, 25 te Istanboel. Ovula, 25 te Singapore. Oranjefontein, 23 te Port Elizabeth. Oranjefontein, 24 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Overijsel, 25 te Port Said. Oranjestad, 24 v. Barbados n. Plymouth. Osiris, 24 v. Port of Spain n. Londen. Prins Alexander, 24 v. Haifa n. Antwerpen. Prins Casimir, 23 v. Carthagena n. Rotterdam. Prins Willem, 24 te Antwerpen. Prins Willem George Fred., pass. 24 Ouessant n. Rotterdam. Prins Maurits, 24 te Brest. Papendrecht, 25 te Rotterdam. Perna, 25 v. Beyrouth n. Suez. Roepat, 21 v. Penang n. Colombo. Raki, 24 te Suez. Ridderkerk, 24 te Genua. Roebiah, 24 v. Port Said n. Napels. Rotula, 24 te Belem. Rijnland, 25 te Santos. Sloterdijk, 24 te Alexandrië. Stad Amsterdam, 23 v. Norfolk n. Europa. Sibajak, pass. 24 Thursday eil n. Surabaja. Stentor, 24 te Rotterdam. Schiedijk, pass. 24 Scillys n. New York. Stad Vlaardingen, pass. 24 Scilly's n. Amsterdam. Straat Banka, 25 te Singapore. Saroena, 24 te Tj, Priok. Stanvac Talang Akar, 24 te Sungeigerong. Sunetta, 24 te Saigon. Swartehondt, 24 te Toli Toli. Straat Mozambique, pass. 24 Sabang n. Lorenzo Marquez. Singkep, 24 te Vizagapatam n. Colombo. Stad Breda. 25 te Amsterdam verw. Sloterdijk, 24 v. Alexandrië n. Halifax. Stad Arnhem, 25 te Rio de Janeiro. Ternate, pass. 23 Ouessant n. Pensacola. Trompenberg, 24 te New Orleans. TaraKan, pass. 24 St. Messina n. Port Said. Taria, 24 320 m. W. Sabang. Tibia, 24 70 m. nw. Townsville n. Sydney. Tiberius, 23 270 m. nw. Curagao. Tonocyclus, 24 v. Curagao te Punta Cardon. Trajanus, pass. 23 eil. Inagua n. Jacksonville. Teiresias, 25 te Suez. Titus, 25 te Rotterdam. Tjitjalengka, 24 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Van Linschoten, 23 te Amsterdam. Van Heutsz, 24 v. Tj. Priok n. Singapore. Van Noort, 24 200 m. no. Rockhampton. Wonosobo ,23 v. Port Said n. Napels. Willem Ruys, pass. 24 Kp. Bon n. Port Said. W. Alton Jones, 23 170 m. z.t.w. Finisterre. Woensdrecht, 25 te Singapore. IJsel, 24 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zijpenberg, 23 v. Melilla n. IJmuiden. KLEINE VAART Aansel, 24 v. Antwerpen te IJmuiden verw. Adriaantje Elizabeth, 24 v. Norresundby n. Wis- mar. Alja, pass. 24 Owers n. Garston. Amigo, 24 v. Vlissingen n. Sunderland. Annie G, 24 v. Amsterdam n. Londen. Alcetas, 23 v. Venetië n. Triëst. Atlas. 23 v. Carthagena n. Malaga. Advent, 24 v. Swansea te Antwerpen verw. Anna B, 24 v. Propriano te Zeebrugge. Appingedam, 22 v. Rotterdam te Lissabon. Bab T, 21 te Bordeaux. Beekbergen, 24 v. Birkenhead te Nantes verw. Binnenhaven, 24 v. Rouaan te Brest. Crescendo, 24 v. Hamburg te Rotterdam. Cateli, 24 v. Vlissingen n. Oostende. Corrie B, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Catharina, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Claes Compaen, 24 nog te Lowestoft. Con fiance, pass. 24 Dungeness n. Antw. Da Capo, verm. 24 v. Oporto n. Antwerpen. Diligentia, 24 v. Shoreham n. Swansea. Duurt, verm. 24 v. Vlaardingen n. Masnedsund. Draco, 23 te Amsterdam. Daje Bohmer, 25 v. Ceuta te Rotterdam verw. Deo Favente, 24 v. Aarhus teAmsterdam. Eibergen, 25 v. Birkenhead te Nantes verw. Erasmus, 24 v. Great Yarmouth n. Rotterdam. Frans van Seumeren, 24 v. Esbjerg te Fawley verwacht. Hoc Vinces, 24 v. Hull te Grimsby. Henrica B, 24 v. Vlissingen n. Odense. Havik, 24 v. Rouaan te Rotterdam. Ida D, 24 v. Partington te Hamburg. Joost, 21 te Bordeaux. Jaba, 25 v. Hirsthals te Rotterdam verw. Julia Mary, 22 v. Leixoes n. Hull. Kemphaan. 24 v. Agadir te Bayonne. Kirsten, 24 v. Klintehamn n. Solvesborg. Larix, 21 te Bayonne. Lelystad, 24 v. Gothenburg te Rotterdam. Mutatie, pass. 22 Vlissingen n. Terneuzen. Marianne, verm. 25 v. Amsterdam n. Antw. Mado II, verm. 24 v. Den Bommel n. Cardiff. Marjan, 24 v. IJmuiden n. Nantes. Metropole, 24 v. Delfzijl te Ramspol. Myfem, pass. 24 Kielerkanaal n. Stockholm. Mynelis, 24 v. Delfzijl te Duinkerken verw. Mypuck, verm. 24 v. Boston n. St. Maartensdijk Marcella, verm. 24 v. Rotterdam n. Dubrovnik. Muphrid N, 24 v. Rochefort te Belfast. Matthew, 24 v. Gent te Rotterdam. Necton, 24 v. Vlissingen. Neptunus, 24 v. Oostende te Hull verw. Noorderlicht, verm. 24 v. Honfleur n. Hull. Oceaan, 24 v. Gothenburg te Rotterdam. Oosterburgh, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Pavo, 22 te Great Yarmouth. Plato, 24 te Antwerpen n. Amsterdam. Peter Swenden, pass. 24 Vlissingen. Rijnhaven, pass. 24 Kp. Finisterre n. Rouaan. Regulus .pass. 24 Vlissingen n. Antw. Rejo, 24 v. Rotterdam n. Londen. Servus, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Strabo, 24 v. Kopenhagen te Amsterdam. Schippersgracht, 24 te Rotterdam Silvaplana, pass. 24 Kiel Holtenau n. Rotterdam. Spurt, 24 v. Helsingborg n. Skagen. Stientje Mensinga, 26 v. Duinkerken te Stockholm Tilly, 22 te Santander. Ton S, 24 v. Cardiff te Rotterdam verw. Teun, pass. 24 Vlissingen. Triton, 24 v. Rotterdam te Dublin. Tuskai, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Theano, 24 v. Dublin te Amsterdam. Vindicat Atque Polit, 24 v. Le Treport n. Gates head. Westereems. 25 v. Hargshamn te R'dam verw. Westersingel, verm. 24 v. Swansea n. Vannes. Zwaantiena, verm 24 v. Newros n. Port Talbot. Zeehaan, 24 v. Vigo te Teneriffe. SLEEPVAART Ebro, 23 120 m. zw. Ouessant met zuiger. Maas en Noordzee, met Alexandros te Maassluis Noordholland, 23 v. Maracaibo n. Curagao. Tyne, 23 v. Baltimore te Bermuda. Te koop gevraagd: met flinke tuin. In de omgeving van Haarlem. Brieven no. 1576. Plaats een Groentje en GEVRAAGD Wasserij Hollandia, Zand- voort. Tel. 2887. Aanm. KI. Houtstraat 95, H'lem. Vrije reis. v. g. h. geb. Francaise, dipl. M. M. S. naast de Fr. tevens de Eng. taal in woord en geschrift volk. beh. (dipl. R. S. of Arts), vlotte styliste zoekt aang. werkkring. Br. no. 357 Wensing's adv. bur. Tem peliersstraat 32. Opl. Pr. Examens. Conversatie. KLEVERPARKWEG 142 Tel. 13269 voor bestel- en magazijn- werk. Brieven no. 1574. In de goede Hotels en fijne Restaurants schenkt men bij voorkeur Kahrel-koff.e en Kahrel-thee. Kahrel-kotfie en Kahrel-thee „lat overal, maar uitsluitend verkr.jgb.arb,, de betere winkelier. Adressen op aanvraag. PRACTIJKDIPLOMA Opleiding voor de examen» Dec. 195< Opleiding voor de examens 1957/'58 PRACTIJKDIPLOMA Opleiding voor de examens Dec. 1956 Opleiding voor de examens 1958 Enige geslaagdencijfers 1948-1955: 95 M.O.; 1017 S.P.D.f 516 IM.lt.A.3990 Pr. Dipl. Laatste S.P.D. examen 186 geslaagdenl INLICHTINGEN. PROSPECTUS EN INSCHRIJVING MAANDAG T/M VRIJDAG VAN 9-5 EN 7-9 UUR HOTEL BOUWES - Zandvoort vraagt voor het komende seizoen (1 april15 september) Zonder vakkennis onnodig zich te melden. Schriftelijke sollicitaties aan de Directie. Persoonlijk aanmelden dage lijks tussen 111 uur. GEVRAAGD Moeten verstand hebben van groente en fruit. Loon van 70 tot 100 gulden per week. Aanmelden na 8 uur: DEKKER, Julianapark 66. J. B. WIJNANTS Zn., Grossiers in Behangers- en Stoffeerdersfournituren, vraagt volkomen bekend met grossiersvak fournituren. Eigenh. geschreven brieven met opgaaf leeftijd, laatste werkkring, verd. loon: Spaarnwouderstraat 5, Haarlem. WASSERIJ EVERS vraagt Brouwersvaart 5860, Haarlem. AANGEBODEN: Middenstandswoning te Velp bü Arnhem, bevattende suite, zijkamer, hall, keuken, w.c., 2 grote en 1 kleine slaapkamer, badkamer, vliering, schuur en tuin rondom het huis. Huur incl. water 501.per jaar. GEVRAAGD: soortgelijke woning in Haarlem of om geving, liefst met garage. Hogere huur geen bezwaar. Brieven onder no. 1570 aan het bureau van dit blad. DONDERDAG OP DE MARKT AMERIKAANS LEGERGOED pp iets vuilX.7Ö FLANELLEN HERENPYAMA'S r QO zeldzaam mooi, maat 48 t.m. maat 56 0»w0 HERENPYAMA'S met contrasterende kleuren, maat 48 t.m. maat 56, geheel p Qfl gebiesdvan 12.80 voor ®<>7U maat 40 t.m. maat 46 1 0.80 de 2e voor EEN GULDEN EN TWINTIG CENT ZWANENDONS NACHTHEMDEN X OQ maat 48 t.m. maat 56 van ƒ8.90 voor ©.7© WOLLEN JAEGER HEMDEN, BROEKEN en BORSTROKKEN gp van ƒ9.80 voor DE NAAM STAAT OP DE KRAAM TE HUUR GEVRAAGD in Haarlem met een bedrijfsoppervlakte voor kantoor en magazijnen van ca. 250 m2. Zo mogelijk annex woning voor groot gezin. Aanbieding met opgave opleveringstermijn onder no. 884, Advertentiebur. PRAD, Kerkstraat 49, Amsterdam DAMESKLEDING en PELTERIJENHANDEL H. KOSTER Grote Houtstraat 19 - Haarlem jt voor direct DAGELIJKSE UITZENDINGEN van de Vraagt eens vrijblijvend inlichtingen bij DE ZAAK MET SERVICE Gen. Cronjéstraat 141 - Haarlem - Tel. 21775 Vraagt dan s.v.p. onze met foto's en uitgebreide kweekwijze spoedig aan. Dit laatste zal een voor deel voor u blijken te zijn. met vruchtboom- carbolineum Gratis handleiding Grote sortering HANDSPUITEN en VERSTUIVERS Santpoort - Hagelingerweg 28 - Tel. 8232 Beverwijk - Arendsweg 42 A - Tel. 3039 Aanmelden tussen 9—12 uur Grote Houtstraat 19, tel. 12273 AMI, Gedempte Oude Gracht 22.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3