Dertienhonderd atleten strijden in zevende Olympische Wintertoernooi Met gewijzigd team was HBC te sterk voor Heemstede Valhelmen voor skiërs in Cortina Morgen bereikt Olympisch vuur Cortina d'Ampezzo Strijd om de titels feller dan ooit Anders Olympische resultaten Toch nog twee extra rjjders voor Nederland 7 Kans Sneeuw en ijs Organisatie Kosten «■■111 Het vuur Nederlaag van Black Pirates tegen Arrows Voetbal Pool van „Leeuwarden" in beslag genomen DE TAFELTENNISCOMPETITIE Waterpolo Haarlem versloeg de HVGB-reserves met 4-2 Volleybalprogramma WOENSDAG 25 JANUARI 1956 (Van onze sportredacteur) „Wij zweren dat wij op eerlijke wijze bij de Spelen zullen mededingen met inachtneming van de bestaande voorschrif ten en in de geest van ware sportiviteit tot eer van ons land en tot roem van de sport." Deze woorden zal de Italiaanse ski-kampioene Giuliana Minuzzo uitspreken namens de der tienhonderd sportlieden uit tweeëndertig landen als morgen ochtend in het grote ijsstadion in Cortina d'Ampezzo do Italiaanse schaatsenrijder Guido Caroli het Olympisch vuur heeft ontstoken en de Olympische hymne is gespeeld. Als dan daarna de grote stoet van deelnemers voorbij de tribunes is getrokken, kunnen de zevende Olympische Winterspelen Tussen de Olympische Spelen en de wed strijden om het Europees kampioenschap of wereldkampioenschap is een groot ver schil voor zover het het schaatsenrijden - voor Nederland de belangrijkste tak van sport - betreft. Bij het vierjaarlijkse eve nement namelijk kent men voor de vier afstanden - de 500, 1500, 5000 en 10.000 meter - vier kampioenen, doch bij de Europese- en wereldkampioenschappen slechts één, namelijk degene die de beste prestatie levert op alle vier afstanden, de beste all round rijder dus. Voor de Nederlanders betekent dat een voordeel bij de Spelen. In ons land name lijk kennen wij geen uitgesproken all round-rijders meer. Van de drie deelne mers zijn Broekman en De Graaff typische stayers, terwijl Maarse vooral een rijder van de korte afstanden is. Vooral Broek man zag zijn kansen op een titel aanzien lijk verkleind, omdat hij begon met een middelmatige tijd op de 500 meter. Een tijd, die hij vrijwel niet meer goed kon maken op de afstanden, waarin hij uitblonk. Ondanks het feit echter, dat dat dus bij de Winterspelen niet voor kan komen, rijst de vraag of de Nederlanders desondanks een kans maken op een medaille tijdens de komende wedstrijden. Prognoses in die richting zijn moeilijk, maar het lijkt er toch wel heel sterk op dat de hardrijders uit ons land niet in het stuk voor zullen komen. Misschien uitgezonderd Kees Broekman, die nog onlangs zo'n sterke- tienduizend meter reed in Davos en daarbij de Russi sche toprijder Gontcharenko kansloos maakte. Broekman, die naar alle waar schijnlijkheid zijn loopbaan als actief sportman dit seizoen afsluit, krijgt echter op het meer van Misurina zo'n uitgelezen gezelschap concurrenten dat het wel een heel grote verrassing mag heten indien hij een van de drie medailles op de 5000 en 10.000 meter in bezit krijgt. Het heeft overigens weinig zin om verder uit te weiden over de kansen van de Ne derlandse schaatsenrijders. Er zijn te veel factoren die van groot belang zullen blijken voor het uiteindelijke resultaat. Evenals trouwens bij de twee Nederlandse meisjes Joan Haanappel en Sjoukje Dijkstra, die zullen deelnemen voor Nederland bij het kunstrijden. Bovendien zou het hier haast een wonder mogen heten als zij op een van de drie ereplaatsen beslag zouden leg gen. Gezien althans de namen van andere deelneemstertjes zoals Yvonne Sugden en Erica Batchalor uit Engeland, Ingrid WendI uit Oostenrijk en de wereldkam pioene Tenley Albright. En hoe staat het er daar in Cortina d'Ampezzo nu voor zo vlak voor dat grootste sportieve evenement? Zo in de loop van de laatste twee maanden hebben wij er veel over bericht. Vooral de sneeuw en ijspositie nam in die berichtgeving een belangrijke plaats in. Dan weer sneeuwde het een paar centimeter, dan weer smolt het voor de ogen van de om sneeuw en ijs smekende organisatoren weg. Men voer de het op 't laatst maar met grote wagens aan, opdat alles toch maar op tijd gereed zou mogen zijn. Op het ogenblik is het zo dat er - ook al door enkele fikse buien - genoeg sneeuw ligt en dat men tevreden is ook al klagen dan vooral de skiers dat het verre van ideaal is. De wedstrijden kunnen echter doorgaan, en daarvoor heeft men geruime tijd de bangste gevoelens gekoesterd. Nog altijd staat het aantal deelnemers niet precies vast, maar zeker is het al wel, dat het record van Oslo van vier jaar ge leden, toen 984 skilopers, schaatsenrijders, bobbers en ijshockeyspelers uit dertig lan den deelnamen, zal worden gebroken. In Cortina komen tenminste 1300 deelnemers beginnen. Gedurende de tien daarop volgende dagen zullen dan de beste hard- en kunstrijders op de schaats, de vaardigste ijshockeyspelers, de lenigste en moedigste skiërs en de meest capabele bobbers elkaar gaan bestrijden om de gouden, zilveren en bronzen Olympische medailles. Een strijd overigens waarvoor al die honderden uitblinkers zich maanden, ja soms jaren hebben voorbereid en waarin het er om gaat een fractie van een seconde sneller te zijn dan een mededinger een strijd, waarin de atleet met het meeste talent, de beste conditie en het grootse concentratiever mogen zal zegevieren. Ook al weer „tot eer van zijn land en tot roem van de sport," zoals de Olympische eed aangeeft. mmÊmm De bobsleebaan in Cortina, die over een lengte van 1700 meter zestien uiterst gevaarlijke bochten telt. De bobsleeërs bereiken op de baan gemakkelijk een snel heid van honderd kilometer per uur. Op de achtergrond ziet men de Dolomieten, het natuurlijke decor van de zevende Winterspelen, op z'n mooist. en deelneemsters uit 32 .landen. De grootste afvaardiging heeft Rus-land, dat in de Olympische Winterspelen debuteert met niet minder dan 145 deelnemers en offi cials, «daarna komen de Verenigde Staten met 126 en Zweden met 113. Het meest bescheiden bleef Bolivia met 3 man. Een ander record zal Duitsland waar schijnlijk op zijn naam brengen, dat met zijn sportlieden uit Oost en West tezamen in alle 24 onderdelen van de spelen zal uitkomen. De 17 Australiërs kunnen er op bogen de langste reis te hebben gemaakt, al was de trip van de 10 Zuid-Koreanen en die van de 23 Japanners niet zo erg veel korter. j - 'm ÉS S Het onderbrengen en ,de verzorging van alle sportlieden en de nog talrijker bezoe kers vereiste 'n gecompliceerde machinerie van organisaties. En het mag tot de eer van de Italianen worden gezegd, dat er. tot dusverre tenminste, aan het in elkaar grijpen van de raderen niet veel ontbreekt. Op het voor ieder toch zo belangrijke punt van de voeding heeft men alle talen ten aangewend en belangrijk daarbij is, dat de Ampezaner koks er in geslaagd schijnen een combinatie en vooral ook variatie in de menu's te scheppen, welke aan veler voorkeur en gewoonten beant woordt. Om de gehele organisatie kloppend te maken heeft men overigens wel wat geld opgemaakt. Men moest er rekening mee houden dat er meer dan duizend deelne mers zouden verschijnen en nog veel meer toeschouwers. De Italianen hebben aan de voorbereidingen van de Olympische Spe len niet minder dan vijfenhalf miljard lire (32 miljoen gulden) ten koste gelegd, het- XV?:..W'-:;. 'f mm m§ê0Êm 'i Dit is het nieuwe ijs stadion in Cortina d'Am pezzo. Er is duizend ton be ton, 380 ton staal en een reusachtige hoeveelheid hout in verwerkt geduren de de twee jaar dat men met de bouw is bezig ge weest. Het is voorzien van restaurants, bars, een re ceptiezaal, kantoren, rust- zalen, 26 kleedkamers, een post voor eerste hulp, boe- kenstallen en winkels. Het Olympisch vuur zal bran den tegenover de hoofd tribune op het dak van een complex van een verdie ping. Het ijsstadion zal het toneel zijn van de openings- en sluitingsplechtigheden, het ijshockey toernooi en het kunstrijden. Dooi kan de wedstrijden niet bederven, want het ijsoppervlak van 4230 vierkante meter vol doende voor twee hockey velden wordt kunstmatig geproduceerd. Skispringen. Van duizelingwekkende hoog te suizen straks de skiërs van deze helling naar de sneeuwruimte tussen de aan zes tigduizend mensen plaats biedende tribu nes. Het zullen sprongen worden van ruim tachtig meter. geen bijeenkwam dankzij de staatsvoet- balpool en staatsfondsen. Met dat geld bouwden zij nieuwe ijsstations, nieuwe ijs banen, bobslee- en skibanen, skiliften en springschansen. Ruim duizend arbeiders zijn voorts ge ruime tijd bezig geweest met het aanleggen van nieuwe wegen, het opblazen van ton nen rotssteen en het bouwen van nieuwe luxueuze hotels. Het skispringstadion, dat plaats biedt aan niet minder dan zestigduizend toeschou wers, en het schaatsenrijdersstadion met 12.700 toeschouwers, zijn de meest im posante bouwwerken. De toeschouwers op de tribunes worden tijdens de wedstrijden verwarmd met infrarode stralen. I-Iet Olympisch vuur heeft gisteren de met sneeuw bedekte Alpen bereikt, in zijn tocht over land, te water en door de lucht naar Cortina d'Ampezzo. Italiaanse atleten wisselden elkaar weer af toen het vuur uit Treviso werd gedragen naar Montebelluna, vlak voor de eerste bergen, en vandaar door de bergvalleien. Morgen moet het Cortina bereikt hebben, de dag waarop de Winterspelen plechtig geopend zullen wor den. De eerste Olympische verslaggever, eens Griek, Pindarus genaamd, zou versteld g staan als hij zijn collega's van 1956 aan >6 het werk kon zien. Pindarus had, zo omstreeks 650 voor Christus, een heren- g leventje vergeleken bij zijn moderne o collega's. Alles wat hij hoefde te doen j was rond te lummelen in de kleedka- mers van Olympia, en oden te schrijven g op de winnaars. Hij kende geen taal- 8 problemen en hij had geen rekening te houden met het sluiten van kranten- edities. Zijn opdrachtgevers waren al 8 blij als zij binnen een paar weken Pin- 8 darus' oden kregen. Zijn enige probleem x was eigenlijk het vinden van rijmwoor- 8 den op de namen van kampioenen als 8 Philombrotus, Hippostenes en Poline- p stores. Concurrentie had Pindarus niet te vrezen: hij was altijd exclusief. Maar 8 anno 1956 zijn er een 600 verslaggevers X en persfotografen bijeen om in Cortina de activiteiten te verslaan van de 1300 g sportlieden uit 32 landen, die aan deze X zevende Olympische Winterspelen deel- nemen. De reglementen schrijven voor 8 dat er „slechts" 400 joxirnalisten en foto- 8 graf en officieel ingeschreven kunnen x worden. De overige 200 moeten dus 8 maar zelf zien hoe zij, van de buiten- g kant, de Spelen verslaan. XX*»OCCCOCOCCOOCCOOOOCC<X)C)OCCOOOCCCCOOCCOOCCOCCCCCCCOOCC De resultaten op de Olympische schaats wedstrijden in 1948 (St. Moritz) en in 1952 (Oslo) waren: St. Moritz (1948) 500 meter: 1. Helgesen (Noorwegen) 43.1; 2. Bartholomews (Amerika) 43.2; 3, Ryberg (Zweden) 43.2; 23. De Koning (Nederland) 45.9; 28. Huiskes (Nederland) 46.2; 29. Broekman (Nederland) 46.3; 30. Lange dijk (Nederland) 46.4. 1500 meter: 1. Farstad (Noorwegen) 2.17.6; 2. Seyffarth (Zweden) 2.18.1; 3. Lundberg (Noorwegen) 2.18.9; 9. Broekman 2.21.0; 13. Langedijk 2.21.9; 24. Huiskes 2.25.0; 25. De Koning 2.25.3. 5000 meter: 1. Liaklev (Noorwegen) 8.29.4; 2. Lundberg (Noorwegen) 8.32.7; 3. Hedlund (Zweden) 8.34.8; 5. Langedijk 8.36.2; 6. Broekman 8.37.3; 12. Huiskes 8.46.4; 20. De Koning 8.57.6. 10.000 meter: 1. Seyffarth (Zweden) 17.26.2; 2. Parkkinen (Finland) 17.36.-; 3. Lammio (Finland) 17.42.7; 5. Broekman 17.54.7; 6. Langedijk 17.55.3; 14. Huiskes 20.16.4. Oslo (1952): 500 meter: Henry (Amerika) 43.2; 2. McDermott (Amerika) 43.9; 3. en 4. Johan- sen (Noorwegen) en Audley (Canada) 44.-; 8. Maarse (Nederland) 44.2; 19. en 20. Van der Voort en Van der Eist (Nederland) 45.3. 1500 meter: 1. Andersen (Noorwegpn) 2.20.4; 2. Van der Voort 2.20.6; 3. Aas (Noor wegen) 2.21.6; 5. Broekman 2.22.8; 11. Maarse 2.24.3; 12. Van der Eist 2.27.6. 5000 meter: 1. Andersen (Noorwegen) 8.10.6; 2. Broekman 8.21.6; 3. Haugli (Noor wegen) 8.22.4; 4. Huiskes 8.28.5; 5. Van der Voort 8.30.6; 19. Van 't Oever 8.47.6. De hardrijcommissie van de Internatio nale Schaatsbond heeft gunstig beschikt op de verzoeken van Nederland en Finland om het aantal deelnemers van deze landen bij de aanstaande Olympische wedstrijden uit te breiden. Het Nederlandse lid van de commissie, Hennie Roos, verklaarde dat Nederland thans in staat zal zijn op de 5000 meter met vier in plaats van met drie uit te ko men. Op de 10.000 meter krijgt Nederland drie in plaats van twee vertegenwoordigers. Roos voegde hieraan toe dat de extra plaats op de 5000 meter zal worden inge nomen door Jeen van den Berg en dat op de 10.000 meter Egbert van 't Oever als extra-man zal starten. 10.000 meter: 1. Andersen (Noorwegen) 16.45.8; 2. Broekman 17.10.6; 3. Asplund (Zwe den) 17.16.6; 5. Huiskes 17.25.5; 19. Van 't Oever 18.20.8. Olympische records 500 meter: Helgesen (Noorwegen) 43.1 (1948); 1500 meter: Farstad (Noorwegen) 2.17.6 (1948); 5000 meter: Andersen (Noor wegen) 8.10.6 (1952): 10.000 meter Andersen (Norowegen) 16.45.8 (1952). Zo te zien lijkt het wel waarschijnlijk dat er op de snelle Olympische baan enkele records worden gebroken. Gisteravond zyn aan het Amerikaanse ski-team valhelmen uitgereikt, daar door de gevaarlijke sneeuw bij het skiën reeds een record-aantal voor-Olympische onge vallen zijn veroorzaakt. De Olympische or ganisatoren hebben dan ook besloten de skibaan naar veiliger gebied te verleggen. Een lid van het Amerikaanse ski-team, Marvin Moriarty zei dat hij zich opge lucht gevoelde nu hij een valhelm had ge kregen. „Ik heb de laatste dagen mijn hoofd zo hard gestoten, dat ik zware hoofd pijnen daarvan kreeg", zei de jonge skiër. De skiër voegde eraan toe, dat hij niet kan begrijpen hoe de ski-races voor heren op de huidige blootgelegde berghelling moeten plaatsvinden. Hij meende dat er meer dan een voet verse sneeuw nodig is om de hel ling weer in goede conditie te brengen. Het was voor het eerst dat het Ameri kaanse Olympische ski-team valhelmen ontving. Het gebruik ervan werd niet ver plicht gesteld, maar wel „aanbevolen" door de Amerikaanse ski-coach Bob Sheehan. De beslissing om de reuze slalom dames op een andere plaats te doen plaats vinden werd genomen nadat weer vijf ongelukken waren gebeurd, waarmee het aantal per soonlijke ongevallen tot 27 was gestegen. De baan voor de reuze slalom is een me* ijs bedekte helling met scherpe rotspun ten. De jury besloot de baan te verleggen na een betrekkelijk beter deel, doch ook daar waren de condities verre van ideaal. „Wegens de schaarsheid aan sneeuw", aldus een bekendmaking van de wedstrijd jury, „hebben wij besloten de slalom da mes op de Tofana instede van de Illio Colli (reuze slalom) baan te doen houden". Als gevolg van dit besluit moest de To fana helling gesloten worden voor oefe ningen tot aan het begin van de Olympische wedstrijden. Een honderdtal werkers zullen er sneeuw op gooien. Het staat echter nog te bezien of het nieuwe sneeuwdek zich op bevredigende wijze met de onderliggende ijslaag zal verbinden. „De Olympische helling zal een wedloop met de dood betekenen als het niet spoedig gaat sneeuwen", zei de Franse ski-manager Maurice Martel. Waarmee Bob Sheehan van harte instemde. Het weer in Cortina De basketbalcompetitie Het heren-basketbalteam van The Black Pirates heeft gisteravond in het Ahoy- paviljoen in Rotterdam een gevoelige neder laag moeten incasseren tegen het Rotter damse The Arrows (5930). Hoewel een nederlaag van de Haarlemse kampioenen verwacht kon worden is deze grote neder laag toch wel enigszins teleurstellend, te meer nu de Haarlemmers het de Arrow- ploeg geen ogenblik lastig konden maken. De grote Rotterdamse zege kwam ook nu weer grotendeels op rekening van de pro ductieve spelers Koemans en De Groot, die het echter in deze ontmoeting niet zo bijzon der lastig werd gemaakt. Bovendien was de verdediging van de Black Pirates deze avond bij het opbouwen en afwerken van de aanvallen uiterst zwak, waardoor de Haarlemmers dikwijls te indi vidueel speelden, welk spelsysteem van zelfsprekend tegen deze geroutineerde Rot terdamse ploeg moest mislukken. Reeds gedurende de eerste helft waren de Rotterdammers veruit in de meerderheid, zodat de rust inging met een veilige 3013 voorsprong. Ook na de hervatting kwam er geen herstel in de Haarlemse gelederen, zo dat Koemans cs. geen moeite hadden de eindstand te brengen op een volkomen ver diende en overtuigende 5930 overwinning. Zoals wij reeds eerder mededeelden had het protest van de Black Pirates tegen de leiding in de wedstrijd U.S.V. (R'dam)— Black Pirates niet veel kans van slagen. Dinsdagavond is dit protest in Rotterdam in behandeling genomen, doch dit protest heeft slechts een punt van bespreking uit gemaakt in de straf- en protestcommissie van de Gewestelijke overkoepelingscommissie der N.B.B., aangezien dit protest geen aan tasting van het wedstrijdreglement betrof en als zodanig dus niet ontvankelijk werd verklaard. Evenals vele andere voetbalclubs in ons land houdt ook de voetbalvereniging „Leeuwarden" een pool. De gemeentepolitie had daartegen geen enkel bezwaar, mits de spelenden bonafide leden of donateurs van de club waren. Het bleek de commissaris van politie in Leeuwarden echter, dat de club van die naam zich sedert 1 januari niet heeft gehouden aan de voorwaarde. Boven haar ingeschreven 1400 leden en donateurs dongen iedere week naar de prijzen mee een 160-tal personen, die tegen betaling van 50 cent donateur waren ge worden, maar alleen terwille van de pool. De politie zag hierin een duidelijke over treding van de Loterijwet en nam dienten gevolge haar maatregelen. Een duizendtal formulieren, ter waarde van ongeveer 700 werd in beslag genomen. Gisteravond is aan bedoelde personen per circulaire mee gedeeld, dat zij hun 50 cent kunnen terug ontvangen, dan wel bona fide lid of dona teur worden. Uiteraafd zal de kantonrech ter in deze kwestie nog uitspraak moeten doen. is eigenlijk in de laatste twee weken te goed geweest. Dag na dag scheen de zon vanuit een wolkenloze hemel, de sneeuw tot ontdooiing brengend. De nachten even wel waren bitter koud en alles werd weer ijs. „In principe, ski ik graag op „blauwe sneeuw" (ijs), zei mevr. Andy Mead Law rence, de Amerikaanse slalom-kampioene. „Maar dit is zelfs voor mij te ruw". De laatste wie een ongeluk overkwam was de Italiaanse afdalingskampioene Ma- ria-Grazia Marchelli. De 24-jarige kam pioene was net hersteld van een ongeluk verleden maand. Voor de eerste maal oefende zij op de ijzige Tofana, waar zij kwam te vallen en met een gescheurde kniespier en schrammen in het hospitaal kwam. Andere ongelukkigen waren gisteren: de Amerikaanse ski-springer Ragnar Ulland, die schrammen op gezicht rug en Denen opliep, de Italiaanse skiër Jole Podoni, de Canadeze hockey-speler George Scholer, die een gapende wonde bij zijn rechteroog opliep, en Johnny Cronshey, de Britse hardrijder, die een spier in zijn linkerbeen verrekte. De reuzen-slalom, ook al een uiterst spec taculair schouwspel tijdens de Winterspe len. Men ziet hier de Oostenrijkse Evi hanig bij een afdaling. In de overgangsklasse van de tafeltennis- competitie bleek in de eerste return-wed- strijden de gewijzigde samenstelling van IIBC, dat thans weer met v. d. Dries, Leuven en Smit uitkomt, al .dadelijk een versterking. De vijf—vijf uitslag van de eerste wedstrijd tegen Heemstede werd nu een fraaie zes vier overwinning. TOG kon voor de tweede maal GTTC de baas blijven. Ditmaal werd het zelfs zevendrie, vooral door falen van Sleper en uitstekend spel van Duits, welke laatste speler de laatste tijd in goede vorm is. In de eerste klasse waren er enkele op vallende uitslagen in de staartgroep. Een zwaar gehavend Oranje Zwart was zelfs te gen GTTC niet opgewassen en verloor met zeven—drie. Ook HBC 2 ondervond dat TOG 2 zich in veiligheid wenst te brengen en ver loor, waardoor De Jong en de zijnen drie punten uit twee wedstrijden vergaarden. Alleen Heemstede 2 kwam er bekaaid af en was kansloos in de wedstrijd tegen Togido. HBC deed het .uitstekend tegen Heem stede ook al bleef Frans Smit dan ook met drie nederalgen ver onder zijn kunnen. Jan v. d. Dries echter deed het uitstekend en boekte even zovele overwinningen, waarvan vooral dir tegen Piet van Eyk op hoog peil stond. Opvallend was dat hij met Piet Rou- bos en Jan Brandse veel moeite had, ter wijl dit tweetal juist door Jan Leuven zon der al te veel inspanning werd geklopt. Het dubbelspel ging hierna ook nog naar de gecombineerden, zodat de uitslag zesvier werd. Bij GTTC stelde Piet Sleper ongetwijfeld danig teleur door in de strijd tegen TOG niet eenmaal te winnen. Theo Blom deed wat van hem verwacht mag worden en klopte Klabou en Kuiper in straight games. Ook Ad Spee klopte Kuiper, hetgeen voor deze speler ongetwijfeld een verdienstelijke prestatie was. Duits bleef heer en meester van het terrein en versloeg al zijn tegen standers in twee games. Het dubbel leverde TOG daarna het zevende punt op. Eerste klasse In de eerste klasse was er geen gevaar voor de topploegen. Togido won met acht twee ruim van Heemstede, waarbij Abbevé zowel door Chabot als Bruna werd geklopt. Hotac had al evenmin veel moeite met Ra pidity, ondanks het feit dat Eyking in top vorm war en driemaal won. Daarbij bleef het echter. Oranje Zwart, zonder Schoof en Karsten, was een gemakkelijke prooi voor GTC 2, dat voor de eerste maal won. Boxelaar was bij de gastheren in goede vorm en bleef onge slagen, maar daar zijn teamgenoten niet een maal konden winnen, werd de uitslag zeven drie voor de reserves. De Jong veroverde voor TOG 2 drie kost bare punten in de strijd tegen HBC 2 en legde hiermede de basis voor de uiteinde lijke kostbare zege. Tijmstra klopte Assema en Hageman, welke de laatste speler ook nog door Voskes werd verslagen. Het dubbel maakte er zevendrie van. Aan v. Honschoten lag het zonder twijfel niet, dat Winfried ten onder ging tegen Prowano. Daar echter zijn teamgenoten er weinig van terecht brachten, konden de PEN-spelers de kostbare zesvier overwin ning mee naar huis nemen. De ranglijsten zijn: Disnie 7 13 Winfried 11 13 TOG 7 12 Rapidity 11 13 HBC 7 7 Prowano 11 12 Togido 6 6 O. Zwart 11 11 GTTC 7 5 HBC 2 11 9 Heemstede 7 5 TOG 2 11 7 Disnie 2 7 - Heemstede 2 11 4 Togido 2 11 20 GTTC 2 11 2 Hotac 11 19 Dames Bij de dames raakte DIOS verder verwij derd van de vierde plaats door toedoen van Oranje Zwart, dat dit team een fraai gelijk spel afdwong en Togido nu zelfs met een punt op de ranglijst passeerde. Gelukkig vormt het feit dat Winfried een ruime ne derlaag tegen TOG leed voor de DIOS-dames een, zij het dan ook schrale, troost. Op de ranglijst deden zich overigens geen wijzi- gingne voor door de leidende teams bleven winnen. Heren. Ie kl.: Togido 2Heemstede 2 82, Rapidity—Hotac 3—7, TOG 2—HBC 2 7—3, WinfriedProwano 46, Oranje Zwart GTTC 2 3—7; 1- kl. A: DIOS 2TYBB 2—8, Togido 3Winfried 2 46, Heemstede 3 CSV 63 (voorlopig), GTTC 4Rapidity 2 7—3; 2e kl. B: GTTC 3—TYBB 2 3—7, DIOS —TOG 3 8—2, Oranje Zwart 2—VGZ 3—7, PSVHte Zaanen 64, JohezHotac 2 82; 2e kl. A: Heemstede 4Togido 5 46, Pro wano 2TOG 4 73, DIOS 3Johez 3 64, ZPSV—Oranje Zwart 3 010, te Zaanen 2 —GTTC 5 7—3; 3e kl. B: Prowano 3—TYBB 3 64, VelsenRapidity 3 37, te Zaanen 4 Plaatweilerij 37, Oranje Zwart 4HBC 5 0—10; 3e kl. C. Columbia—VTC 8—2, Ra pidity 4—VGZ 2 7—3, HBC 4—te Zaanen 3 8—2, Togido 4—Johez 2 7—3, GTTC 6— Hotac 3 1—9; 4e kl. A: Rapidity 5—VGZ 3 8—2, RKTVU—CTTC 7—3; 4e kl. B: TZB 2 DSB 2 2—8, VTC 5—TYBB 4 8—10, Spinne- web 2Columbia 2 37, Heemstede 5 Togido 8 3—7, TOG 5—Ready 2 8—2; 4e kl. C: DSB—DIOS 5 10—0, Prowano 4—VTC 4 64, Togido 7Boru 100, Rytelbi—Johez 4 64, Togido 10Spinneweb 4 7—3; 4e kl. D: DSB 3Doko 2 100, Spinneweb 3DSB 5 7—3, Ready—Togido 9 82, te Zaanen 5 Columbia 3 010; 4e kl. E: Plaatwellerij 2 Heemskerk 1—9, RKTVU 2Rapidity 6 8—2; 4e kl. F: DSB 4—TZV 0—10, Spinne webRytelbi 2 91, Boru 2Winfried 4 37, CorodexJohez 5 82, Ramplaankw. —Togido 6 28. Dames. 3e kl. A: GTTC 2Johez 2 37, CSV—TYBB 9—1, TOG—Winfried 7—3, Oranje Zwart—DIOS 5—5; 3e kl. B: HBC— te Zaanen 37, JohezProwano 10—0, GTTC—Heemstede 5—5; 4e kl. A: VTC—CSV 2 64, Togido 2Spinneweb 010, Hotac TYBB 3 10—0; 4e kl. B: VGZ—HBC 2 10—0, te Zaanen 3—Rapidity 2 0—10; 4e kl. C: TZB—DIOS 2 4—6, TYBB 2 1—9, Winfried 2—Ready 2—8, Johez 4—TZB 2 10—0. In de ontmoeting Haarlem—HVGB 2, die dinsdagavond voor de eerste klasse heren in het Sportfondsenbad in Haarlem werd ge speeld. is Haarlem in de tweede helft van de strijd produktiever voor het doel ge weest. Voor de rust ging het spel vrijwel gelijk op Nadat enige HVGB-aanvallen op niets waren uitgelopen probeerde Hogeland het met een ver schot en schoot raak. Haar lem speelde hierna de HVGB-verdediging uit elkaar, Paanakker kwam vrij voor het HVGB-doel en schoot in. Door een overtreding van Wil van Wamel kreeg Rol een strafworp te nemen, die hij het Haarlem-doel injoeg. Ook toen weer had Haarlem ee~ antwoord klaar. Met een hard schot bracht Bijlsma de ruststand op twee —twee. Kort na de hervatting nam Haarlem door Paanakker de leiding. Wederom werd Van Wamel voor een overtreding de kant opgezonden. De HVGB-midvoor kreeg dé kans om met het nemen van een strafworp de gelijkmaker te scoren. Hij schoot tegen de paal. De HVGB'ers kwamen wel enkele malen gevaarlijk voor het Haarlem-doel, maar de Haarlem-verdediging gaf hun geen kans de spelersmeerderheid uit te buiten. Ijzer stelde tmslotte de zege op vier-twee voor Haarlem. De vastgestelde wedstrijd DWR 2VZV 2 (derde klasse heren) leverde de DWR- reserves een reglementaire vijfnul over winning op daar VZV 2 niet verscheen. Het volleybal-programma voor van avond luidt: (7.00—10.00 uur): Dames. Hoofdklasse: HBCVelox (aanv. 21.00 uur); le klasse: AVCHVS; 2e en 3e klasse; Haarlem 2Spaarnstad, Raeckse 3 SSO, Haarlem 3Gios 4, Blinkert 2Velox 5. Heren. Ie klasse: CIOS 2PSVH; 2e en 3e klasse: OVRAGios, HVS 3Haarlem 2, CIOS 3—PSVH 2, Gios 8—Rap. 3, Spaarne- stad 2—Santpoort 2, Haarlem 3—BWT, Ready 2—OVRA 3, WIK 3—Ready; WIK 2 —OVRA 2, WSH—Gios 2, Sizo—AW.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9