Grishin en Michailov kregen beiden goud voor hun 2 m. 8.6 sec. op 1500 m. Verrassing in de slalom dames Excercitia in slotfase net iets sterker dan Schoten Giants (31-26) Maarse, De Graaff en Broekman net niet bij snelste tien Tsjechen boden Canadezen dapper tegenstand: 6-3 SCHAATSEN De basketbalcompetitie 1.01 33 van de 54 GRETHA DE BRUIJN Charlton tegen Arsenal in de vijfde ronde Snelle studente Meer pechvogels Tsjechen op dreef Sterke A merikanen Joan en Sjoukje Die Raeckse (dames) kan woensdag titel veroveren Neptunus schakelde HPC uit voor bekercompetitie DINSDAG 31 JANUARI 1956 De schaats-statistici in Cortina - en die zijn er zeer vele in dit wereldje van chronometers - hebben gisteren hun hart opnieuw kunnen ophalen, want veertig keer bij een aantal van 54 deelnemers werd op de 1500 m. een persoonlijk record verbeterd. Het Olympisch record werd eerst door Salo- nen, die in de eerste rit was uitgekomen, op 2 min. 9,4 sec. gebracht en daarna lieten Grishin en enkele minuten later Michailov tijden van 2 min. 8,6 sec. optekenen. De oud-wielrenner Grishin uit Moskou, specialist op de korte afstand, die zich in zijn latere jaren op de 5000 en 10000 meter is gaan toeleggen, startte in de elfde rit tegen Gunnar Stroem. Jurij Michailov ondervond in de volgende rit geen tegenstand van de onbekende Zuid- Koreaan Chuung Young Sik. Het was een genot voor ons Grishin en daarna Michailov, de laatste met het bovenlichaam in bijna horizontale houding, over de piste te zien gaan. Beiden reden deze 1500 meter in sprinttempo en de cijfers, die in onderstaand staatje zijn verwerkt, spreken duidelijke taal over het onbegrijpelijk technische vermogen en over de soepelheid en het gemak waarmee de beide rijders zich over het spiegelgladde opper vlak hebben voortbewogen. 700 m. 58,9 58,6 1.02 In de derde rit kwam Wim de Graaff tegen Sigge Ericsson uit. Onze landgenoot had de binnenbaan geloot. Hij deed 27,7 sec. over de eerste 300 meter, waarna de wereldkampioen de leiding overnam en twee ronden van 33 en 34,3 liet noteren met een totaaltijd van 2 min. 11 sec. De Rotterdammer, die zeer goed wist dat Ericsson een betere 1500 meter ryder is dan hij, trok zich aan Ericsson op. En evenals zondag op de 5000 meter tegen Dahlberg, bewees De Graaff op de 1500 meter in de laatste ronde over voldoende reserve te beschikken om een voortreffelijke tijd te laten noteren Maarse ondervond geen tegenstand van de Canadees Ralf Olin. De Neder landse kampioen vocht verbeten tegen het uurwerk. Toen door de luidspreker klonk, dat ook hy 2 min 13,1 sec. had gereden, was hij tevreden. 300 m. Michailov (Davos) 20.1.56 28 Grishin (Misurina) 30.1.56 26,5 Michailov (Misurina) 30.1.56 26,7 Maarse (Misurina) 30.1.56 28 1100 m. 1500 m. 1.34 2.09,1 wereldrec. 1.32,4 2.08,6 wereldrec. 1.32 2.08,6 wereldrec. 1.37 2.13,1 beste Broekman tenslot te kwam tegen Eng uit. Reeds weken lang had hij er zijn zinnen op gezet om zijn persoonlijk re cord op deze af stand te verbete ren In Davos was dat niet gelukt, maar nu zou het eraan gaan. Hij trof het dat hij in de Zweed een uitsteken de gangmaker bezat. Als zovele malen moest Broekman het ook dit keer van de laatste 100 meter hebben. Hij liep toen met iedere slag op Eng in en volgens veler mening ging hij precies gelijk over de streep, een resultaat, dat echter door de jury werd veranderd. Het was jammer, dat hij na een valse start zo slecht was weggegaan. Reeds op de eerste driehonderd meter liep Eng op hem uit (27,2 sec.). Toen de Zweed twee ronden van respectievelijk 33,1 sec. en 35,3 sec. had laten noteren, was het duidelijk dat Broekman, die de laatste buitenbocht had, een grote krans kreeg om zich aan de vermoeide Zweed op te trekken en zijn beste tijd van 2 min. 15,2 zou kunnen ver beteren. In zijn opzet is hij dan ook vol komen geslaagd. Opmerkelijk waren de tijden van de Finnen Salonen (winnaar van het brons) en Jaervinen, en ook de Australiër Colin Hickey. Maarse en De Graaff deelden de 12e plaats; Broekman werd 14e en Nico Olsthoorn, die jarig was en slechts om tak- taktische redenen, in verband met de groepsindeling, startte, werd 49e met 2 min. 22,6 sec., waarmede hij nog een heel stuk boven zijn persoonlijk record bleef. Het Olympisch record stond sedert 1948 op naam van Sverre Farstad met een tyd van 2 min. 17,6 sec. Tevoren stond het vast, dat dit Olympisch record zou worden ver nietigd, maar dat niet minder dan 33 rijders van de 54, die maandagmiddag op het ijs hebben gestaan, beneden de tijd van de Olympische kampioen van St. Morïtz kwa men. had toch wel niemand verwacht. Nog maals wordt door deze feiten en door deze tijden onderstreept, op welk een hoog ni veau de topklasse is gekomen. ADVERTENTIE ALLE MERKEN - ALLE MODELLEN Slijpen van alle soorten schaatsen. SCHAATSSCHOENEN, WINDJACKETS, TRUIEN enz. SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7, Haarlem, Tel. 15116 100 »/o SERVICE Om de Engelse beker De loting voor de vijfde bekerronde heeft in zoverre een merkwaardig resultaat gehad, dat er tal van naburige clubs tegenover el kaar geplaatst werden. Charlton en Arsenal ontmoeten elkaar in Londen. West Bromwich Albion en Birmingham City zullen in de Midlands een duel uitvechten en Everton (Lancashire) krijgt een andere club uit Lan cashire tot tegenstander als Burnley de over te spelen wedstrijd tegen Chelsea wint. Charlton, tot nu toe favoriet voor de beker, cn Arsenal hebben elkaar in het verleden nog nooit in een bekercompetitie ontmoet. Hun laatste leaguewedstrijd speelden zij in oktober 1955. Toen won Charlton met vier- twee. Newcastle United is fortuinlijk geweest met de loting. In de vorige ronden won de ploeg in uitwedstrijden van de tweedeklassers Sheffield Wednesday en Fulham. Nu zullen de bekerhouders in de vijfde ronde op eigen velde wederom tegen een club uit de tweede divisie spelen, namelijk tegen Stoke City, dat met twee-één van Leicester City won. De Nederlandse cracks zijn daarbij niet achter gebleven. Wim van der Voort stond met 2 min. 14,9 sec. al drie jaar lang als snelste Nederlander in het buitenland op de ranglijst geboekt. Gerard Maarse kwam er veertien dagen geleden met 0,2 sec. on der. Op het ijs van Misurina noteerde Wim de Graaff als eerste en later Gerard Maarse als tweede een tijd van 2 min. 13,1 sec. De Nederlandse officials toonden zich zeer ingenomen met de goede prestaties die door Maarse, Broekman en De Graaff op de 1500 meter zijn verricht. „Een beter resultaat hadden wij ons nau welijks kunnen wensen", luidde het oor deel van trainer Klaas Schenk. „Jammer alleen dat Olsthoofn niet in zijn beste vorm was. Het zou een mooi verjaarsgeschenk voor hem zijn geweest als het hem gelukt was zijn persoonlijk record te verbeteren". De prestaties van de Russische rijders vielen destemeer op, omdat zij verricht werden onder ongunstige omstandigheden. Het sneeuwde en even voor het begin van de wedstrijden had de kleine schare toe schouwers officieerde horen gekregen dat zij op niet veel 'meer dan slechts enkele nationale recordverbeteringen moest reke nen. Maar de Russen bleken sneller dan ooit op de schaats. Zij leverden hun mach tigste prestaties van de drie Olympische schaatsnummers die totnutoe gehouden zijn. De 10.000 meter is de enige afstand die nog verreden moet worden. Grishin was de eerste die de tijd van 2.08.6 bereikte. Hij volbracht dit kunststuk in de elfde van de 27 ritten en verbeterde zijn officieel record van een jaar geleden met 1.2 sec. Mikhailov, die de volgende rit in de baan kwam, evenaarde het nieuwe wereld- en Olympische record. Eerder deze maand had hij Grishins officiële record van 2.09.8 reeds verbeterd door in Davos een tijd van 2.09.1 te rijden, maar deze ver richting werd niet erkend door de Inter nationale Schaatsbond. Men twijfelt er niet aan dat zijn record van gisteren erkend zal worden. Het eindklassement luidde: 1 en 2. Grishin (Rusland) en Michailov (Rusland) beiden 2.08.6, nieuw wereld-, Olympisch en Russisch record; 3. Salonen (Finland) 2.09.4, nieuw Fins record; 4. Jaer vinen (Finland) 2.09.7; 5. Merkulov (Rus land) 2.10.3; 6. Ericsson (Zweden) 2.11.0, nieuw Zweeds record: 7. Hickey (Australië) 2.11.8; 8. Shilkov (Rusland) 2.11.9; 9. Johan- nesen (Noorwegen) 2.12.2, nieuw Noors re cord; 10. Aas (Noorwegen) 2.12.9; 11, 12 en 13. Eng (Zweden), De Graaff (Nederland) en Maarse (Nederland); 2.13.1, nieuw Ne derlands record; 14. Broekman (Nederland) 2.13.2; 15. Jauris (Tsjechoslowakije) 2.13.6; nieuw Tsjechische record; 16. Kristiansen (Noorwegen) 2.13.7; 17. Malmsten (Zweden) 2.14.6; 18. Hamberg (Finland) 2.14.8; 19. Cronshey (Engeland) 2.15.0, nieuw Brits record; 20. McNamara (V.S.) 2.15.2, nieuw Amerikaans record; 21. Sasasaka (Japan) 2.15.4, nieuw Japans record; 22. Stroem (Zweden) 2.15.6; 23. Hori (Japan) 2.15.9; 24. Elvenes (Noorwegen) 2.16.0; 25. Werket (V. S.) 2.16.1; 26. Tynkkunen (Finland) 2.16.2; 27 en 28. Citterio (Italië) en Kolar (Tsjecho slowakije) 2.16.5, nieuw Italiaans record; 29. Young Chang (Zuid-Korea) 2.16.7, nieuw Koreaans record; 30. Sandvig (V.S.) 2.17.1. 49. Olsthoorn (Nederland) 2.22.6. Een van de grootste verrassingen van de Olympische Winterspelen is de 22-jarige Geneefse studente in de pharmacie Renée Colliard geweest, die gisteren de slalom voor dames in de uitmuntende totaaltijd van 1.52.3 won. Vrouwe Fortuna was haar echter wel gunstig gezind. Haar drie grote rivalen in dit nummer de Amerikaanse Olympische kampioene Andrea Mead Law rence, de winnares van de reuze slalom voor dames Ossi Reichert van Duitsland en de Zwitserse specialiste op dit nummer, Madeleine Berthoud vielen. Renée heeft al heel wat skiwedstrijden gewonnen zoals verleden jaar de alpine combinatie voor dames tijdens de Zwitserse en internationale studentenkampioenschap pen maar nog nimmer was zij in een sterk bezet internationaal veld uitgekomen. Deskundigen hadden dan ook gezegd, dat haar plaatsing in het Zwitserse team op een teleurstelling zou uitlopen, maar de Zwit serse Olympische officials waren onder de indruk van haar uitstekende vorm ge komen en hadden hun zin naar nu blijkt zeer terecht doorgezet. Renée, die op Kerstavond 1933 geboren werd, was dolgelukkig toen zij hoorde, dat ze gewonnen had. Maar even later merkte zij vrij nuchter op: „Ik wil over drie jaar met mijn studie klaar zijn. Dat is tenminste even belangrijk." Toch was zij wel zo op gewonden, dat zij pas een half uur na de wedstrijd merkte, dat zij drie vingers van haar rechterhand ernstig geschaafd had langs een paal tijdens de afdaling. Zij is, zoals zovele andere skiërs ook een uitblinkster in andere sporten. Zij houdt veel van bergbeklimmen, atletiek en bas ketbal, „maar daar zal ik heus geen Olym pische medailles in winnen", zei ze glim lachend. Zij vertelde nog, dat zij het liefste dierenarts was geworden, daar zij dol op dieren is, maar dat haar ouders haar had den aangeraden pharmacie te gaan stu deren. Op de tweede plaats kwam het Oosten rijkse meisje Regina Schöpf, die een totaal- tijd van 1.55.4 maakte. Onverwachte derde werd de Russin Evgenija Sidorova in 1.56.7. Men had de Russische meisjes op dit num mer weinig kans gegeven, maar Evgenija's prestatie was uitstekend, wanneer men in aanmerking neemt, dat zij een geblesseerde schouder had, terwijl zij tevens in de twee de serie een lelijke val maakte, die haar tijd ongunstig beïnvloedde. Vierde werd mevrouw Giuliana Minuzzo Chenal, die bij de opening van de Olym pische Winterspelen als eerste vrouw de Olympische eed aflegde. Zij was slechts 1/10 seconde langzamer dan Sidorova. De Amerikaanse Andy Mead Lawrence, die haar Olympische titel op dit nummer had te verdedigen, was wel zeer ongeluk kig. Zy kwam namelijk eerst met haar hoofd tegen een paaltje terecht, bezeerde vervolgens haar rug bij een nieuwe val en verloor tenslotte 20 seconden omdat zij een van de 45 poortjes miste en terug moest. Mevrouw Mead Lawrence, die reeds haar Olympische titel op het nummer reuze slalom voor dames aan de 29-jarige Duitse Ossi Reichert had moeten afstaan, heeft bitter weinig geluk gehad en Amerikaanse officials wijten haar minder goede presta ties tijdens deze Winterspelen aan het feit, dat slechts vier maanden geleden haar derde kind geboren werd. Tijdens de slalom voor dames deden zich tal van valpartijen voor. De Engelse Ade line Pryor kwam zo ongelukkig terecht dat zij haar rechterkuitbeen brak. De dames moesten een baan met 45 poor ten en een met 43 poorten afleggen. De lengte van de baan was 450 meter, het hoogteverschil 170 meter. Een moment uit de Olympische ijshockey- wedstrijd tussen Duitsland en Italië, die in gelijk spel twee-twee eindigde. Op de foto ziet men hoe de puck nog net tussen de benen van de Italiaanse doelman Kittoria Bolla doorgaat. Het aantal deelnemers aan de Olymp sche spelen wier sportieve activit voorlopig een einde heeft genomen a J gevolg van valpartijen op het ijs of de sneeuw is gestegen tot 38. Gister steeg dat totaal met vier. De Belgisc schaatser Pierre Huylebroeck viel t j dens de 1500 meter. Hij klaagde ov pijn in de rug en ging naar bed. Adeli Prior, lid van de Engelse skiploeg, V maandag tijdens de slalom voor dam een beenblessure op. De twee ande geblesseerden zijn de skiër Czarni Wlodzimierz, ingeschreven vóór de a daling, en de skispringer Josef Mar jj sarz. Deze twee werden in het olymp sche ziekenhuis opgenomen. Het eindklassement van de slalom dames luidt: 1 en Olympisch kampioene Renée Col liard (Zwitserland)l min. 52,3 sec. 2. Regina Schöpf (Oostenrijk) 1 min. 55,4 sec. 3. Evge- niya Sidorova (Rusland) 1 min. 56,7 sec. 4. Giuliana Minuzzi-Chenal (Italië) 1 min. 56,8 sec. 5. Josefine Frandl (Oostenrijk) 1 min. 57,9 sec. 6. ex aequo Astrid Sandvik en In- ger Bjorbakken (Noorwegen) ieder 1 min. 58 sec. 8. Josette Neviere (Frankrijk) 1 min. 58,3 sec. 9. Marysette Agnel (Frankrijk) 1 min. 58,8 sec. 10. Friede Danzer (Zwitser land) 1 min. 58,9 sec. 11. Borghild Niskin (Noorwegen) 1 min. 59 sec. 12. Dorothea Hochleitner (Oostenrijk) 2 min. 1,1 sec. 13. Inger Jorgensen (Noorwegen) 2 min. 2,3 sec. 14. Madeleine Berthod (Zwitserland) 2 min. 3,3 sec. 15. Hannelore Glaser (Duitsland) 2 min. 4,7 sec. De Tsjechische ijshockeyspelers zijn met „vuurwerk" op de proppen gekomen. Na hun uitstekende verrichtingen in de kwa lificatieronden overwinningen op de Ver. Staten en Polen speelden zij in een eerste ontmoeting voor het eindtoernooi een voortreffelijke partij tegen de Cana dese Kitchener Wa terloo Dutchman, die algemeen als winnaar van dit toernooi wor den getipt. Het werd een 36 nederlaag voor de Tsjechen, maar een nederlaag met ere. Zij openden de sco re en hielden in de eerste speelperiode de stand gelijk (1 1). Deze speeltijd was de spannendste. We derom namen de Tsjechen het initia tief door hun goal- getter Navrat (12). De Canadezen kregen het enige tijd bijzon der hard te verduren. Vooral dankzij de on verstoorbare doel man Prodeur, drager van de Turowsky- medaille als de beste keeper van de Cana dese league, bleef het „vuurwerk" van de Tsjechen echter voor lopig zonder verdere gevolgen. Een verdedigings- fout in de Tsjechische achterhoede strafte de produktieve Theber- ge tenslotte met een hard schot af (22) Van dat ogenblik af beheersten de toch al tijd nog geraffineerder Canadezen de si tuatie weer. Een lawine van razend snelle aanvallen, waarvan de briljante doelman Jendek er vele onderbrak, bracht de score (door Knox en Logani) op 42. Maar de Tsjechen gaven het niet op. Luide toege juicht om hun flitsende manoeuvres en voorbeeldig rijden, hervatten zij hun of fensief en Pantucek had kort voor het ein de van de tweede periode nogmaals geluk (4-3). Behalve dat de Zwitserse scheidsrechter Hauser een keer als een kegel over het ijs duikelde toen hij zich niet snel genoeg uit de voeten maakte bij een fel duel om de puck, gebeurden er in dit enerverende treffen geen onregelmatigheden. Wel sneu velde er in de hitte van de strijd meer dan een dozijn sticks, maar de ontmoeting bleef mede door de grote technische kwaliteiten van beide ploegen opmer kelijk faii- In de eindfase bleek Canada nochtans over de beste krachten onder andere Theberge, Laftman en McKenzie te be schikken. Eerst scoorde Logan nog een spectaculair doelpunt door in razende vaart met puck en al het doel binnen te vliegen. Even later bracht Tope de eind stand op 63. (Tussenstanden 11, 32, ADVERTENTIE 'n Kwaliteitsproduct van de Wybert-Fabrieken. 70 en 90 ct. alléén bij Apothekers en Drogisten De belangrijke basketbalwedstrijd in het programma van maandagavond was zonder twijfel de heren tweede klasse ontmoeting tussen Exercitia (Velsen) en Schoten Giants, waarbij vooral voor laatstgenoemd team be langen ten opzichte van de bezetting der onderste plaats op het spel stonden. Hoewel Schoten het Exercitia-team grote tegenstand bood, is liet de ploeg van Pols niet gelukt op beide punten beslag te leggen, ofschoon de kansen hiervoor volledig aanwezig waren Reeds in de eerste helft van deze span nende wedstrijd slaagde het Schoten-team er in hij de rust een 169 voorsprong te nemen en ook na de hervatting behield Scho ten gedurende lange tijd een kleine voor sprong. Met nog slechts acht minuten te spelen zag Exercitia echter kans de stand weer in evenwicht te brengen (21—21) en zelfs een kleine voorsprong te nemen. Schoten gaf de strijd echter nog steeds niet op en kon via de stand 2433 en 2625 de sapning er nog volledig inhouden Toen bij de Velsenaren aanvoerder Roo- senstein met vier persoonlijke fouten het Een actie-foto van het Zwitserse meisje, R.enée Coillard, die tijdens de Winterspelen in Cortina d'Ampezzo in de slalom voor dames beslag legde op de eerste plaats en daarm.ee op de gouden medaille. 20). Het was duidelijk geworden, dat Tsjechoslowakije in ieder geval nog een ernstige bedreiging vormt voor Rusland met het oog op het veroveren van de zil veren medaille. In de eerste wedstrijd uit het slottoernooi behaalde de ploeg van de Verenigde Staten door goed spel een gemakkelijke 7-2 zege op de niet erg indrukwekkende Duitsers. Het bleek in deze wedstrijd dat de Ameri kanen, die in de voorronde geen al te beste indruk hadden gemaakt door hun 3-4 ne derlaag tegen de sterk spelende Tsjechen en hun matige 4-0 overwinning op Polen, sterk vooruitgegaan waren, speciaal waar het hun schietvaardigheid en schotvast heid betrof. De Amerikanen schaatsten ook veel beter, terwijl er veel meer samenhang in de voorhoede was en de verdediging de tegenstanders vrijwel feilloos afdekte. In de eerste speelperiode, waarin de Ameri kanen niet minder dan zesmaal de puck in het vijandelijke doel werkten, waren de grote uitblinkers aan Amerikaanse zijde Gordie Christian en Bill Cleary, die elk twee goals voor hun rekening namen. De tussenstanden waren 60, 11, 01. Veruit de beste man in de Duitse ploeg was Markus Egen, die de twee Duitse goals scoorde. Hij kreeg echter behalve van Trautwein bitter weinig hulp van zijn ploeggenoten, die zich naar het scheen al onmiddellijk na het begin van de wedstrijd bij een nederlaag hadden neergelegd. Al leen tijdens de tweede en derde spelperiode toonden de Duitsers af en toe enige vecht lust. De Russen wonnen voor de tweede maal van de Zweden. Bij de voorwedstrijden van vrijdag boekten de Russen reeds een 51 overwinning op het Zweedse team. De kenners waren echter van mening dat de Russische ploeg uit een ander vaatje zou moeten tappen, willen zij een kans hebben de sterke Canadezen te verslaan. Slechts door het feit dat de Zweden zo veel zwakker waren konden de Russen tot hun 41 overwinning van gisteravond ko men. Het zat de Zweden bovendien be paald niet mee. In het laatste deel van de wedstrijd waren zij in het veld zeker niet de minderen. Steeds rukten de voorwaart- sen los op de kleine Puchkov, die uit zijn goal instructies naar zijn ploeggenoten schreeuwde. Maar de aanvallen liepen evenveel malen op niets uit door het slech te schieten. De stand is thans: Rusland 1 1 0 0 2 4-1 Amerika 1 1 0 0 2 7-2 Canada 110 0 2 6-3 Tsjechoslowakije 1 0 0 1 0 3-6 Duitsland 1 0 0 1 0 2-7 Zweden 10 0 10 1-4 De kunstrijdstertjes zijn begonnen met het rijden van de verplichte figuren in het veld moest verlaten leek'-.het er op, dat Schoten alsnog zou gaan winnen. Een schot van Pols kwam weer uit de ring, enkele kansen werden gemist, waarna Warger aan alle onzekerheid een einde maakte door Exercitia wederom een 2925 voorsprong te geven, waarna punten van Van Veen (Scho ten) en Tijmstra (Exercitia) de eindstand b. ncht op een kleine 3126 zege van Exer citia. Ook een eerste klasse dameswedstrijd stond op het programma, namelijk Schoten Giants tegen Sportclub Haarlem, welke ontmoeting eindigde in een kleine 178 overwinning van de Sportclub. Vooral de verdediging van Schoten was uitstekend op dreef, zodat het de Sportclub aanval bijzonder moeilijk werd gemaakt te scoren, hetr^en de uitslag ook wel bewijst. Bij de dames werd in de tweede klasse de belangrijke wedstrijd gespeeld tussen White Stars 2 en ZBVS (Santpoort), waarin de Stars-reserves nu het Santpoortse team defi nitief naar de derde plaats verwezen. De volledige uitslagen waren: Dames: IHJ 2Typhoons 2 1618; RCH 2—HOC 3 4—28: White Stars 2—ZBVS 27—21; Typhoons 3SC Haarlem 3 347; Schoten GiantsSC Haarlem 817. Heren: IHJ 3—White Stars 3 23—22; Exercitia 2—ZBVS 2 0—2 (reglementair); ExercitiaSchoten Giants 3126. Aangezien de regionale volleybal-compe titie Haarlem—Amsterdam in maart gaat starten heeft de competitieleiding voor februari een druk programma voor de Haar lemse hoofdklasser moeten vaststellen. Er wordt dit seizoen nog uitsluitend op woens dagavonden gespeeld, niettemin zullen de volleyballers vijfenveertig avonden vol maken. Bij de dames staat Die Raeckse aan de kop en een overwinning op HBC kan woensdagavond Die Raeckse het kampioen schap brengen. Hier is de Hrijd om de laatste plaats belangrijker. Heren. Hoofdklasse: CIOSHVS (21 uur); le klasse: PSCB—CIOS 2, Haarlem—PSVH; tweede klasse en derde klasse: HBC 2Gios, Rap. 2—Santpoort, Blinkert 2PSVH 2, VSH—WIK, Ready—PWN 2, Sizo—Spaarne- stad 2. Dames. Hoofdklasse: Raeckse—HBC; le klasse: OG—Raeckse 2, Velox 2PSVH, 2e en 3e klasse: Raeckse 4—Rap. 2, Spaarne- stad—AW, MHBS 2—Sizo, Raeckse 7—HBC 4, VVSH—Haarlem 3, Velox 5—AW 2. Jeugd. (Jongens): RaeckseWIK; (Meis jes): RaeckseWIK. Voor de tweede afval-ronde van de beker competitie KNZB is HPC naar Arnhem ge weest om de strijd aan te binden met Nep tunus. Met invallers voor Geurtsen, Tjebbes en Vrugt was het voor HPC een zware op gave om in deze strijd een plaats in de derde ronde te bemachtigen, hoewel men aan een gelijk spel genoeg gehad zou hebben. Door goed samenspel verkreeg HPC door Pronk de leiding hetgeen voor Neptunus aanleiding was het spel te wijzigen. Toen bleef de Nep- tunus-verclediging voor HPC gesloten en werd de HPC-verdediging onder druk gezet, zodat bij het ingaan van de rust Neptunus een drie-één voorsprong had. In de pauze had HPC echter nieuwe krachten verzameld. Over de breedte van het veld werd een aanval opgezet en met een doorslagbal van Wiers werd de achterstand tot drie-twee ver kleind. Ook nu had Neptunus een antwoord klaar. De HPC-verdediging werd tot twee maal toe uit elkaar gespeeld (vijf-twee). HPC gaf zich echter niet gewonnen. Uit een duel voor het Neptunusdoel schoot Wiers in. Kort daarna maakte de tijdopnemer aan alle on zekerheid een einde. HPC is met de uitslag vijf-drie door Neptunus uitgeschakeld voor de bekercompetitie. jjsstadion in Cortina. Volkomen volgens de verwachtingen hebben de Amerikaanse meisjes na de eerste dag, waarop drie ver plichte figuren werden gereden, de leiding genomen. Tenley Albright, de wereldkam pioene, en haar landgenote Carol Heiss waren de enigen van de 21 deelneemsters, die de figuren zodanig reden, dat de elf juryleden haar cijfers tussen de 5 en 5,5 toekenden, zodat zij met totalen van 623,1 en 614.5 punten na drie figuren aan top van het klassement staan. Daarna volgde de groep van in hoofd zaak Europese meisjes, met de Oosten rijkse Ingrid Wendl, die in Parijs de Euro pese titel behaalde, aan het hoofd en waar toe men ook onze beide landgenootjes Joan Haanqpnel en Sjoukje Dijkstra mag rekenen. In deze groep varieerden de cij fers van de juryleden tussen de 4 en de 5. Het verschil in de totalen Ingrid Wendl behaalde 585.7 punten en Sjoukje Dijkstra 526 nunten wordt veroorzaakt door de coëffienten. De door de jury gegeven cijfers werden namelijk bij het eerste fi guur, de tegenwende, vermenigvuldigd met 3 en bij de andere twee figuren, de wende en de paragraaf-dubbel drie met 4. De twaalfde plaats voor Joan Haanappel en een dertiende voor Sjoukje Dijkstra mag in dit milieu dan ook zeker volgens de verwachtingen worden genoemd. Deze ko men vrijwel overeen met haar resultaten in de Europese titelwedstrijden in Parijs, waar de Amerikaanse en Canadese cracks ontbraken, terwijl daar ook de Europese titelhoudster van het vorig jaar Hanna Eigel wegens een blindedarm-operatie ver stek had laten gaan. Bovendien dient men de jeugdige leef tijd van de meisjes in aanmerking te nemen. Behalve Carol Heiss, die 16 jaar is, variëren de leeftijden van de kunstrijd sters, die boven de Nederlandse meisjes zijn geplaatst, tussen de 18 en 22 jaar. Joan en Sjoukje behoren met haar 15 en 14 jaar tot de jongsten en het is slechts respec tievelijk een 3 en 2 jaar geleden, dat deze meisjes in het bezit kwamen van de gou den medaille voor de ISU-test. Nog sluiten zij de rij van de beste kunst rijdsters ter wereld met achter haar de groep van de deelneemsters die tot een tweede categorie behoren. Maar Joan en Sjoukje mochten toch tevreden zijn.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7