WONINGRUIL BRflun radio en T.V. in Brandweerlieden ZILVERSMIT steno-typiste To.GebnW Hïiyter EXPOSITIE Pavlova-film komt ook in Haarlem Bloemendaal Huldiging der Boubers Demonstratie van de V olksmuziekschool Amsterdamse Beurs ie etage een knecht in alg. dienst HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT G. B. Heerens, 40 jaar bij PTT, gehuldigd Marinierskapel gaf pittig concert Concertzaal krijgt betere brandbeveiliging J. Jaspers veertig jaar in dienst van het rijk A. Jager 25 jaar tuinbaas te Bloemendaal Jubilea bij het PEN Op 2 maart in Haarlem Scheepvaart Accordeonpaleis JOHN KADEE tijdseigen stijl Bezoekt de Braun radio-expositiewagen op vrijdag 3 en zaterdag 4 februari van 1418 uur en van 1922.30 uur HAARIEM ZIJLVEST Diverse modellen o.a. verkrijgbaar bij Fa. KAASENBROOD - Grote Houtstraat 131 - Haarlem HANDIG MEISJE 4/>ivTRTEERl //V DIT UT AD ERVAREN VERKOOPSTER TWEEDE VERKOOPSTER Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 Woningstoffeerders en Meubelstoffeerders, volslagen, halfwas en leerlingen. DONDERDAG 2 FEBRUARI 1956 1(J Het bestuur van de Haarlemse Kunstgre- meenschap is erin geslaagd haar leden een bijzondere avond aan te bieden, waarop onder meer de korte film met opnamen van de dezer dagen herdachte beroemde danse res Anna Pavlova zal worden vertoond. Deze voorstelling wordt op donderdag 9 februari in het Rembrandt Theater gege ven. Mevrouw Sonia Gaskell zal een korte toespraak houden ter verklaring van de unieke betekenis van deze in januari 1931 in Den Haag overleden kunstenares. In de film ziet men Anna Pavlova onder meer als „De stervende zwaan" (choreografie: Fo- kine, muziek: Saint-Saëns) en in het pizzi cato uit „Sylvia" van Delibes. Er worden verder twee dansfilms een Russische en een Engelse op het scherm geprojecteerd. Men kan „Het Zwanenmeer" van Tsjaikofsky/Petipa en „De fontein van Bachtsjisarai" door Konstantin Sergejev naar het gelijknamige gedicht van Poesjkin zien in een uitvoering door de balletten van het Bolsjoi Theater in Moskou en het S. M. Kirov Theater in Leningrad met onder an deren de prima ballerina assoluta Galina Oelanova bij de solisten. De Engelse film („Steps of the ballet") is van veel oudere datum en niet in kleuren. Ook Margot Fonteyn treedt erin op. Vrijdagavond 3 februari wordt de Pav lova-film in het I.C.C. te Amsterdam ver toond, waarbij dr. L. Hornstra een inleiding houdt. Bezoekers van deze voorstelling kunnen tevens de reeds in Den Haag ge- exposeerde collectie van souvenirs, afge staan door de impresario Ernst Krauss, be zichtigen. Woensdag heeft de heer G. B. Heerens het feit herdacht, dat hij veertig jaar ge leden in dienst trad van de P.T.T. In de bestellerskamer van het postge- bouw Baljuwslaan, waar de jubilaris ge huldigd is, opende de heer P. Koomen met woorden van welkom de feestelijke bijeen komst. De heer N. W. de Groot, waar nemend directeur van het postkantoor Haarlem, schetste de verdienstelijke ar beid van de jubilaris en overhandigde de oorkonde voor veertig jaar trouwe dienst en plichtsbetrachting met een gratificatie. Hierna sprak de heer J. C. Trommelen, chef van het postgebouw Baljuwslaan, enige hartelijke woorden tot de heer Hee rens; hij hoopte dat de jubilaris nog vele jaren met dezelfde ijver zijn dienst zal ver richten aan het bedrijf. De heer P. Koomen, voorzitter van het jubileumfonds overhandigde een radiotafel met de wens dat de jubilaris er nog vele jaren in goede gezondheid plezier van zal mogen hebben. De ijverige plaatselijke propagandiste voor het Marine Sanatoriumfonds, me vrouw L. van der Jagt-Bakker, slaagde erin zoals nu reeds enkele achtereen volgende jaren de Marinierskapel der Koninklijke Marine, onder leiding van ka pitein kapelmeester Gijsbert Nieuwland naar Haarlem te lokken om ten bate van „haar" fonds een concert te komen geven. Ik weet zeker dat de Marinierskapel me vrouw Van der Jagt in deze niet alleen zeer terwille is, maar ook dat, dit vermaarde harmonie-orkest er een bijzonder genoegen in schept in de Haarlemse Concertzaal te musiceren misschien ook al omdat zij weet hier steeds een talrijk en dankbaar publiek te vinden, dat de blazersmuziek een goed hart toedraagt. Zo was er ook nu weer een voilé zaal voor het traditionele concert. Onder de bezoekers die „en bloc" het concert bezochten, werden „Edams Fanfare-korps" en de „Haarlemse Politie Muziekkapel" genoemd. Tevens merkten wij vele korpsleden uit Haarlem en om streken op. Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor „Orpheus" was meegekomen om het programma op te luisteren en ver der werd meegewerkt door de bekende bariton Jan van de Ree. Het programma viel uiteen in een Oos terse en een Westerse helft. De laatste had een overwegend show-karakter, met onder meer de „Dansen voor harmonie-orkest" van majoor-muzikant F. H. Schorer. Maar wij konden ook kennis maken met „Songs of the Sea" van Sir Charles Villiers Stan ford, een interessant specimen van een stuk voor koor en solist met harmonie orkest. Er zit nog veel traditioneels in deze muziek, maar door haar bewogenheid en door haar effectrijke conceptie weet zij voortdurend te boeien. De orkestrale ach tergrond mengt zich voortreffelijk met het mannenkoor en geeft ook ruime kansen aan de solist om zich te laten gelden. Jan van de Ree kon er. zonder zich te forceren, een prima beurt mee maken. Ook het koor klonk fris en zong doorlopend ritmisch. In de eerste helft van het concert mani festeerde de solist zich ook in een aria uit „Prins Igor" van Borodine. waarvan de begeleiding, in bewerking voor harmonie, tamelijk zwaar uitviel, wat het effect van de zang benadeelde. Overigens een knappe vocale prestatie. Uit dezelfde opera ver tolkte kapitein Nieuwland met zijn orkest met zeer veel succes de ouverture en de balletmuziek. De kwaliteiten van de Ma rinierskapel traden verder bijzonder aan het licht bij de uitvoering van de ,.Kauka- sische Schetsen" van Ippolitov Ivanov met mooie folkloristische melodieën, verrassen de harmonieën en rijke klankkleur. De kapelmeester slaagde erin een prachtig klankevenwicht tot stand te brengen. En gelse hoorn, alt-saxofoon, solo-klarinet, hobo en fagot wisten zich solistisch bij zonder te onderscheiden. Zo heeft de Marinierskanel haar traditio neel Haarlems concert weer tot een mani festatie gemaakt, die een hartelijk ..tot weerziens" verdient. JOS. DE KLERK B. en W. van Haarlem heben in overleg met de brandweer een plan laten maken voor een betere brandbeveiliging van de grote zaal van het gemeentelijk concert gebouw. Dit plan omvat onder meer het aanbrengen van een z.g. „Sprenkler"- installatie in het plafond boven het podium en het maken van een brandvrije ruimte in de kap boven dat podium. Met de uit voering daarvan zou volgens de oorspron kelijke raming een bedrag van 25.500 gemoeid zijn. Op de behandeling van het desbetreffen de kredietvoorstel in de Haarlemse raad heeft wethouder Happé gistermiddag ge vraagd de te voteren som nog met 3500 te verhogen, omdat het noodzakelijk geacht wordt, in de kap het het podium in de concertzaal enkele rookluiken aan te bren gen Het totale krediet ad 29.000 werd zonder hoofdelijke stemming verleend. Jubilaris bij belastingen Woensdag vierde de heer J. Jaspers, hoofdassistent-dienstgeleider der belastin gen te Haarlem zijn veertigjarig ambts jubileum. In de zaal van de buitendienst werden de jubilaris met zijn echtgenote en kinderen door hoofdassistent de heer M. Putzes welkom geheten, waarna superieu ren en collega's de heer Jaspers toespra ken. Het hoofd van de inspectie, de heer P. H. Pesman, zei dat mijlpalen tot bezin ning manen. De jubilaris heeft een zeer eervolle loop baan, die voerde van kommies derde klas tot hoofdassistent-dienstgeleider in een grote stad. De heer Jaspers was een all round ambtenaar, waardoor hij steeds de juiste man op de juiste plaats was geble ken. De bescheiden jubilaris moge deze woorden wellicht overdreven vinden, edoch ze staan woordelijk in de staat van dienst door diverse superieuren vermeld. De heer Pesman sloot zich hierbij van harte aan, ook mevrouw Jaspers in deze hulde be trekkend. Hierna sprak de hoofdontvanger der be lastingen, de heer H. IJ. Visser, die in het bijzonder de laatste oorlogsjaren aanhaalde, gedurende welke hij en zijn echtgenote zo uitstekend met de jubilaris hebben samen gewerkt in zaken welke ten aanzien van de bezetter in het verborgen moesten blijven. De hoofdassistent-sectiechef, de heer P. C. A. A. Fenijn, feliciteerde namens alle ambtenaren der directe belasting en herin nerde er aan, dat de heer Jaspers zoveel heeft gedaan voor de jonge ambtenaren, welke dan ook bijzonder dankbaar waren voor de steun van de altijd hulpvaardige heer Jaspers. Namens de ontspanningsvereniging voor rijksambtenaren O.V.R.A. dankte de heer W. C. de Groot de jubilaris voor de altijd gastvrije ontvangst door het echtpaar Jas pers op bestuursbijeenkomsten en voor de steun van de jubilaris, wiens eenvoud, humor en mensenkennis geroemd werden. Hoofdassistent de heer K. Edskes wenste namens vroegere collega's, thans werkzaam op een ander terrein van de dienst, geluk evenals de heer R. N. Busser namens col lega's van de Grondbelasting; en de heer J. Erkelens uit Heemstede, welke laatste herinnerde aan de samenwerking uit het begin van de loopbaan van de jubilaris. Ook van de vakorganisatie, de Algemene Bond van Ambtenaren was de heer Jaspers al deze jaren een trouw lid. Hij werd geluk gewenst dpor de heer P. Kranendonk, voor zitter van de vakgroep belastingen. Tenslotte sprak de heer Van de Boogaard als voorzitter van de Bond van Oud Illegale werkers, afdeling Haarlem. De jubilaris dankte allen voor hun goede woorden en gaven. Later op de dag volgde een gezellig samenzijn met de naaste mede werkers ten huize van de jubilaris. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ococcoS Woensdagmiddag vierde de heer A. Jager het feit dat hij vijfentwintig jaar als tuin baas werkzaam was op het landgoed i,Lin- denheuvel" van de familie Burdet te Bloe mendaal. De eerste verrassing kreeg de heer De Jager 's morgens toen de heer Burdet die speciaal voor deze gelegenheid uit Zwitserland was komen vliegen zijn woning binnen stapte en een horloge, een mand bloemen en een door de kinderen be schilderde kandelaar aanbood. 's Middags kwamen onder andere de heren Van Dijk, tuinbaas van Eykengaarde, en Jansen, tuinbaas van Thysse's hof, hun collega feliciteren. Namens de vereniging Het Witte Kruis boden de doktoren H. D. G. A. Immink en S. B. Drijber en de heer Koelen een kist sigaren aan. Van de af deling Tuinbouw en Plantkunde, vertegen woordigd door mr. E. J. Top, mr. N. Ree ling Brouwer en mr. C. W. D. Vrijland, ont ving de heer De Jager een schets van het oude landgoed „Lindènheuvel" omstreeks 1900 (toen 't nieuwe landgoed Lindenheuvel gebouwd werd, kreeg het oude gebouw de naam „Overbeeke") en een oorkonde voor het vijfentwintig jarig jubileum, van de vereniging. De afdeling Haarlem was ver tegenwoordigd onder andere door mr. J. J. Hage. Een gelukwens die de heer De Jager bijzonder op prijs stelde was een telegram van de oud-burgemeester van Bloemen daal, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Ook was er een afvaardiging van de „Volkstuinen," waarvoor de heer De Jager zich altijd heeft verdienstelijk gemaakt. Woensdag 1 februari herdachten de heren P. C. Kuiper, wonende Berkenlaan 11 te Beverwijk, werkzaam als hoofdcom mies C bij de PJ.E.N.-cetrale te Velsen en de heer C. F. van Swaaningen, wonende Jan Haringstraat 79 te Haarlem, en als hoofdcommies werkzaam op het P.E.N. te Bloemendaal hun vijfentwintig jarig dienst verband bij het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noordholland. In de morgenuren werden de jubilarissen afzonderlijk door de directie van het P.E.N. ontvangen, waar de directeur van het P.E.N., ir. J. den Boes- terd hen hartelijk toesprak en vervolgens een gratificatie aanbood. Van het Provin ciaal bestuur ontvingen de jubilarissen een fraai bloemstuk. Hierna werd de heer Kuiper geluk ge wenst door zijn collega's van de admini stratie van de P.E.N.-centrale te Velsen. De heer Van Swaaningen werd door col lega's van de afdeling comptabiliteit op het P.E.N. gebouw in Bloemendaal gehuldigd en toegesproken door de chef van de af deling, de heer A. H. van de Kasteele. In de middag hielden beide heren te hunnen huize een drukbezochte receptie. De heer L. Kroon bood namens het P.E.N jubileumfonds de heer Kuiper een geschenk aan, bij de heer Van Swaaningen vertegen woordigde drs. J. Ober het jubileumfonds. Op zaterdag 4 februari zal de heer H. A. Hoogenstein, wonende te Assendelft en als chef-monteur werkzaam bij het P.E.N. zijn veertigjarig ambtsjubileum vieren. Dezer dagen heeft ook de hoofd-ingenieur in algemene dienst bij het P.E.N, ir. A. de Groot officieel afscheid van het P.E.N ge nomen wegens zijn benoeming tot directeur van het gasbedrijf Zaanstreek/Waterland. In de morgenuren nam ir. De Groot af scheid van de directie en het kader van het P.E.N en daarna van enkele honderden per soneelsleden. Ir. De Groot heeft zijn functie in de Zaanstreek op 1 februari aanvaard. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: H. J. Hoogland—Wessel- ma-n, d. ONDERTROUWD: D. Ch. J. Kassenberg en A. van Batenburg; A. K. E. ten Bruggen Cate en S. Kaufmann; H. N. M. de Jong en A. M. Th. Kortsjens. GEHUWD: J. van der Veldt en M. C. van Schaagen; J. van Eijk en C. H. van Waard. OVERLEDEN: Weduwe J. M. Viergever— Beije, 80 j.; mej. J. Schurink, 81 j.; Weduwe S. Dufour—Cuperus, 88 j.; mej. M. de Rooij, 70 jaar. Onder auspiciën van de Vereniging van Schouwburgdirecties maakt „De Toneel vereniging" een tournee door Nederland met „Zeemansvrouwen" van Herman 'Bou- ber, die daar zelf met zijn echtgenote in optreedt. Aaf en Herman Bouber hebben onlangs hun zeventigste verjaardag en hun gouden toneeljubileum gevierd. Bij die ge legenheid werden zij wegens hun uitzon derlijke verdiensten bij het brengen van kunst aan het volk tot ereburgers van Am sterdam benoemd. Thans kunnen andere plaatsen 'in Nederland het echtpaar hul digen. Haarlem is op 2 maart aan de beurt. Het is de kunst van Bouber, heeft de dichter M. Nijhoff eens geschreven, om uit versleten gemeenplaatsen gouden waar heden te maken. Vijftig jaar lang heeft de eenvoudige en bescheiden, consciëntieuze en idealistische Herman Bouber, in alles door zijn vrouw terzijde gestaan, het Am sterdamse leven met zijn lach en zijn traan in het theater uitgebeeld. Zijn stukken worden nog vaak door amateurgezelschap pen opgevoerd. Zo werkt zijn streven nog door: de grondslagen van het volksver maak te herzien door spelen te leveren, die ieder weldenkend mens iets te zeggen hebben. Volkstoneel is geen kwestie van artistiek niveau, maar van publieke belangstelling. Het is te hopen, dat deze hem ook in de Haarlemse Schouwburg ten deel zal vallen. De auteur speelt in „Zeemansvrouwen" de rol van Dronken Lodewijk en Aaf Bouber die van Manke Mien. De demonstratie van de Haarlemse Volks muziekschool, die woensdagavond onder leiding van de directrice, mevrouw C. Kat- Beylevelt, in „De Leeuwerik" werd gehou den, heeft een goede indruk kunnen geven van de wijze, waarop de muzikale vorming van de leerlingen ter hand genomen wordt. Met een groepje leerlingen uit Haar lem-Oost gaf mevrouw Kat een levendige openbare les, waarop veel van wat de meisjes en jongens al hadden geleerd in toepassing werd gebracht. Het werd als het ware een proef op de som en het re sultaat was een lange reeks van gunstige uitkomsten. De leerlingen lieten horen hoe zij toonsafstanden konden treffen, hoe sterk hun geheugen voor voorgespeelde melodieën was en in hoeverre zij maat soorten konden herkennen. Improviseren en in gedachten een melodie horen behoor de mede tot de muzikaal-psychologische verrichtingen, waartoe de meeste mensen, waarschijnlijk zonder dat zij zich dit be wust zijn, zouden kunnen komen. Misschien hebben de dapperen, die om deze demon stratie bij te wonen het barre winterwèer hadden getrotseerd, door de oefeningen van de leerlingen een aansporing gekregen om hun eigen muzikale vermogens eens te gaan toetsen. Mevrouw Kat en haar disci pelen hebben daartoe al de weg gewezen. Het bleef op deze avond niet alleen bij oefeningen met de stem. Ook instrumen ten kwamen er aan te pas. Slag-instrumen ten, zoals triangels, trommen en tamboerij nen, werden gebruikt in overeenstemming met het karakter van het vertolkte muziek stuk. Op de tokkelinstrumenten madoline en guitaar werden door een groepje leer lingen gezellige wijsjes gespeeld. De diverse fluiten zijn op de volksmu ziekschool al van grote betekenis gewor den. Dat kwam een flink pijperkorps be wijzen met enkele bekoorlijke stukjes. Na de pauze werd het zó vol op het to neel van „De Leeuwerik", dat het er met de huisvesting van het schoolorkest, dat hier zou optreden, bedenkelijk uitzag. De stoelen werden toen maar weggezet en staande heeft het orkest onder leiding van mevrouw Kat zijn taak volbracht. Die taak bestond uit het spelen van een opgewekte mars en het uitvoeren van een Concertino voor trompet en orkest van Gé Michels, speciaal geschreven voor de bezetting van het schoolorkest (violen, violoncelli, blok fluiten, dwarsfluiten, enzovoorts) en voor de ijverige leerling, die dank zij zijn stu die aan de school de trompetsolo in dit ongecompliceerde voor jeugdorkest ge knipte, goed klinkende werkje, knap kon vertolken. Het was een prettig slot van een geanimeerde avond. P. ZWAANSWIJK Toneelavond. Dinsdag 7 februari geeft de afdeling Haarlem en omstreken van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond een toneelavond voor leden, donateurs en geno digden. Het gezelschap „De Nieuwe Brug", onder regie van de heer M. van Soelen Sr., heeft belangloos zijn medewerking voor deze avond toegezegd. Opgevoerd wordt het blij spel „Filmmaniakken". 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 997/i„ 100 321 307 273 293 445 311 334 326 199 342% 275)4 673 7/s 648/4 12814 217 )4 202 270 140% 145 267 248)4 250% 260)4 68% 155)4 55% 129% 69% 33% Openings koersen 99% 100% 319 307 273% 292 444 311 332 324 199 338 276 671 644 129% 217 201 270 138% 146 266 248 251 260% 70 154 55 129% 70% 33% Abbekerk, 31 te Rotterdam. Akkrumdijk, 1 Febr. te New Orleans. Albireo, 1 Febr. te Montevideo. Aldabi, pass. 31 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Alpherat, 31 v. Angra dos Reis n. Montevideo. Altair, 1 Febr. te Rotterdam. Artemis, pass. 31 Mona eil. n. Curacao. Alhena, 1 Febr. v. Las Palmas n. Antwerpen. Almdijk, 1 v. Londen n. Bremen. Alphacca, 31 v. New York n. Trinidad. Amor, pass. 1 Gibraltar n. Algiers. Amstelpark, 1 Zeebrugge. Amstelvaart, pass. 1 Lands End n. Rotterdam. Andijk, 2 Rotterdam. Annenkerk, 1 v. Aden n. Port Said. Atje Ray S, 1 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Alkaid, 1 te Rotterdam. Agamemnon, 1 v. Trinidad n. Montevideo. Arendsdijk, 1 te Rotterdam. Aagtekerk, 2 te Bremen. Bonaire, 1 Febr. te Amsterdam. Bennekom, 1 te Bremen. Bontekoe, 1 te Surabaja. Banka, 2 Colombo. Boschfontein, 2 te Hamburg. Boskoop, 2 v. Chimbote n. Manta. Britsum, 3 v. San Pedro te Vancouver verw. Charls, 1 Febr. te Port au Prince. Caltex Leiden, pass. 1 Febr. Algiers n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 1 Gibraltar n. Sidon. Caltex Utrecht, 1 Rotterdam. Ceronia, 1 v. Bahrein n. Massawah. Cistula, 1 v. Calcutta n. Pladju. Cradle of Liberty, 31 v. Philadelphia n. Port Said Camerounkust, 1 te Abidjan. Crania, pass. 1 Azoren n. Curasao Caltex Utrecht, 1 te Rotterdam. Cottica, 2 te Paramaribo. Diemerdijk, 1 te Antwerpen. Duivendrecht, 9 te Liverpool verwacht. Delfland, pass. 1 Victoria n. Montevideo. Dongedijk, 1 v. Cristobal n. Los Angeles. Esso Amsterdam, pass. 1 Kp. Vincent n. Antw. Esso Rotterdaml 16 m. w. Kreta. Etrema, 1 te Rotterdam. Ena, 31 v. Hamburg n. Curacao. Erinna, 2 Febr. te Calcutta verwacht. Esso Den Haag, 1 v. Sidon n. Antwerpen. Eemland, 2 v. Santos n. Rio de Janeiro. Friesland (SSM), 2 te Burnt Island. Gaasterland, 1 Febr. te Santos. Gabonkust, pass. 31 Las Palmas n. Amsterdam. Ganymedes, 1 Febr. v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Beer, 31 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Gordias, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Guineekust, 1 760 m. zo. Kp. Palmas. Helicon, 1 Febr. te Amsterdam. Hydra, 31 670 m. zw. Fayal. Haulerwijk, 1 v. Amsterdam n. Hamptonroads. Hersilia, 1 New York. Hector, 2 Palermo verwacht. Hoogkerk, 1 400 m. w. Minikoy. Helena, 2 v. Amsterdam n. Barbados. Indrapoera, 1 v. Djibouti n. Port Soedan. Ittersum, 2 te Rotterdam. Jagersfontein, 1 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Java, pass. 1 Lissabon n. Amsterdam. Kenia, pass. 31 Dominica n. Pta Cardon. Kota Gede, 1 te Alexandrië. Kota Inten, pass. 31 Finisterre n. Marseille. Kermia, 1 v. Geelong n. Singapore. Koratia, 1 v. Suez n. Fao. Katelysia, pass. 1 Malta n. Rotterdam. Kieldrecht, 2 te Marseille verwacht. Kota Agoeng, 2 te Singapore. Laurenskerk, 1 Febr. te Genua. Linge, pass. 1 Finisterre n. Madeira. Loppersum, pass. 1 Finisterre n. Port Talbot. Lutterkerk, 1 te Rastanura. Liberty Bell, 7 te Rastanura verw. Loosdrecht. verm. 4 v. Khorramshar n. Bushire. Laagkerk, 2 te Karachi. Lemsterkerk, 1 te Rotterdam. Leto, 1 v. Balboa n. Japan. Leersum, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Lekkerkerk, 2 te Amsterdam, Lieve Vrouwekerk, 2 v. Mombasa n. Zanzibar. Meerkerk, 31 v. Rotterdam n. Bombay. Mapia, 31 te Amsterdam. Macoma, pass. 1 Ouessant n. Grangemouth. Malvina, 1 Sinagpore. Mijdrecht, 1 Rio de Janeiro. Minjak, 1 Makassar. Mentor, pass. 31 Key West n. Mobile. Maas, 3 te Istanboel verwacht. Moordrecht, 14 te Mena el Ahmadi. Mijdrecht, 2 te Rio de Janeiro verwacht. Maasdam, 1 v. Cristobal n. Kingston. Maasland, 7 v. Montevideo n. Las Palmas. Murena, 10 te Kawasaki verwacht. Nieuw Amsterdam, 1 Febr. te New York. Notos, 31 v. Rotterdam n. Alexandrië. Noordzee, 1 Belfast. Ootmarsum, 1 te Hamilton. Oranje, pass. 1 Febr. Kp. Guardafui n. Suez. Osiris, pass. 2 Flores n. Londen. Prins Willem II, 31 v. Barcelona n. Genua. Peperkust, 1 Amsterdam. Prins Maurits, 1 v. Tonnaycharente te Dakar. Peperkust, 1 te Amsterdam. Prins Willem IV, 1 v. Rotterdam n. Halifax. Papendrecht, 14 te Aruba verwacht. Pendrecht, pass. 1 Gibraltar n. Mena el Ahmadi. Pieter S, 1 te Swansea. Poseidon, 2 te Kingston. Prins Fred. Hendrik, 1 v. Burriana n. Valencia. Prins Fred. Willem, 1 v. Castellon n. Burriana. Purfina Nederland II, 2 te Genua. Pygmalion, 2 te Rotterdam. Reael, 2 Padang verwacht. Raki, 1 v. Gibraltar n. Philadelphia. Ridderkerk, pass 1 Kp. Vilano n. Amsterdam. Rotti, 1 v. Port Said n. Aden. Sunetta, 31 v Singapore n. Kobe. Sarangan, 1 Febr. te Port Said. Sliedrecht, 5 te Wellington verwacht. Sinabang, 2 Singapore verwacht. Stanvac Talang Akar, 31 v. Saigon n. Sungei- gerong. Schouten, 2 Singapore. Sirrah, 1 Bahrein. Stad Vlaardingen ,pass. 1 Lizard n. Hamptonroads Sarpedon, 1 te Londen. Straat Bali, 2 te East London. Tiba, pass. 31 teneriffe n. Bristolkanaal. Tara, 1 Febr. te Hamburg. Teiresias, pass. 1 Gibraltar n. Liverpool. Talisse, pass. 1 Minikoy n. Belawan. Tabian, 1 Rastanura ten anker Tiberius, 1 te Grenada. Tibia, 1 100 m z zo. Brisbane. Telamon, 1 v. Pto Cabello n. Maracaibo. Triton, 2 te Chester. Van Waerwijck, 2 Priok verwacht. Wieldrecht, 1 Febr. te Paulsboro. Wonosobo, 31 v. Barcelona n. Rotterdam. Westland, pass. 1 Ouessant n. Amsterdam. Wonosari, 1 v. Manilla n. San Francisco. Waikelo, 2 Priok verwacht. W. Alton Jones, 10 te Mena el Ahmadi verw. Woensdrecht, 2 te Miri verwacht. Zuiderkruis, 31 v. Willemstad n. Cristobal Zeeland (SSM), 1 v. Grangemouth n. Huil. KLEINE VAAR! Arnoudspolder, 1 v. Lissabon te Oporto verw. Audacia, 1 v. Gent te Londen verw. Arctic, 2 te Rotterdam verwacht. Audacia, 1 in Scheldemond n. Londen. Anna B, verm. 1 v. Londer. n. Malta. Boreas, 31 v. Napels n. Tunis. Badzo, verm. 1 v. Rotterdam n. Londen. Beekbergen, 1 v. Birkenhead te Barry verw. Casana, 1 v. Aarhus te Rotterdam. Capri, pass. 1 Vlissingen n. Dublin. Da Capo, 1 v. Antwerpen te Rotterdam. Driebergen, 1 v. Birkenhead te Barry verw. Duurt, 1 v. Hanstholm n. Alesund. Diligentia, 1 v. Isle of Grain te Colchester. Eljo, 31 Penzance binnengelopen. Elisabeth Roorda, 1 v. Ceuta te Rotterdam verw. Fivelborg, 1 v. Skagen te Rotterdam. Frans v. Seumeren, 1 v. Rotterdam te Varberg verwacht. Haaksbergen, verm. 1 v. Birkenhead n. Tonnay charente. Hada, pass. 1 Vlissingen Bristol. Import, 1 rede Vlissingen n. Lissabon. Jan Kreumer, verm. 1 v. Londen n. Rotterdam. Jutland, 1 v. Vlissingen n. Drogheda. Kirsten, 1 v. Solvesborg te Amsterdam verw. Leendert B, 2 v. Kambo te Stadersand verw. Lindesingel, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Lingestroom, 1 v. Amsterdam n. Londen. Leuvehaven, 1 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Liberté v. Amsterdam n. Antwerpen. Marcelle, pass. 1 Gibraltar n. Dubrovnik Megrez N, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Marjan, 1 v. Nantes n Brest Maymere, pass. 1 Vlissingen n. Londen. Matthew, 1 v. Rotterdam te Antwerpen. Mutatie, 30 v. Liverpool te Waterford. Martha, 1 v. Kralingsche Veer n. Cork. Notos, 31 v. Rotterdam n. Le Havre. Nieuwehaven, 1 v. Malmö n. Rotterdam. Neeltje B, 1 v. Silloth te Glassondock verw Nieuwland, pass. 1 Oost v. d. Tyne n. Rotterdam Oosterdok, 1 v Fleetwood n. Oxelosund. Phidias, 31 te Lissabon n. Rotterdam. Paloma, pass. 1 Kiel n. Nakskov. Sonsbeek, 1 v. Ventspils n. Klaipeda. Stella Maris, 1 v. Goole te Rotterdam verw. Thames, pass. 1 Vlissingen n. Londen. Twente, 1 v. Vlissingen n. Southampton. Vesta, 1 te Rouaan. Wubbina, 1 ter hoogte van Hull n. Goole. Westersingel, verm. 2 v. Vannes n. Casablanca. Westpolder, 1 v. Rotterdam n. Lissabon. Wulp, 2 v. Hamburg te Antw. verwacht. Westerdok, verm. 31 v. Londen n. Amsterdam. Westropa, pass. 1 Vlissingen n. Manchester. Witte Zee, 31 230 m. w. Kreta met baggermolen Oceaan, 31 40 m. nw. Kp. La Vela met twee bakken. Poolzee, 31 70 m. w.zw. Mogador met twee bak ken pontons. SLEEPVAART Blankenburgh, 31 te Maasslius. Noordzee, 31 te Gravesend. Wij leveren particulieren wereldberoemde accordeons rechtstreeks van de fabriek zonder tussen handel, dus tegen FABRIEKSPRIJS Dit scheelt u honderden gul dens! Voor solide personen te betalen v.a. 3.50 per week. BON U kunt ze thuis op uw gemak bespelen en pro beren! Wij komen u ge heel vrijblijvend aan huis bezoeken. Ook 's avonds! Vul daarom meteen ne venstaande bon in en breng hem regelrecht naar de brievenbus! Bezoek van uw vertegenwoordiger met uitge breide collectie accordeons zie ik zonder enige verplichting tegemoet. NAAM: ADRES: PLAATS: B In gesloten enveloppe als brief verzenden aan: ararats®®®®*?^ pj snBfssasisBsssBBnBi BOEKHORSTSTRAAT 22 TELEFOON 111382 DEN HAAG Volledig aangepas! aan de moderne woonstijll Vormgeving van toonaangevende ontwerpers, w.o. prof. Wagenfeld. Een. nieuwe, ook technisch perfecte toestellen-serie. Vraag de geïllustreerde circulaire aan Uw handelaar of-Indien bij hem niet voorradig - aan de Importeur N.V. Hapé, Nieuwe Herengracht 11, Amsterdam-C., Telefoon 48321-48882 Aangeboden te Amster dam mod, 3-kamerflat met tuin op goede stand, huur f 70 per maand, in ruil voor vrije woning in Haarlem of omgeving. Br. Donkere Spaarne 22, Haarlem of tel. 11869. 1 febr. beschikbaar v. echtp. m. 1. z. k. woonk. op Z., badk., keuk., slaapk., eigen W.C. gestoff. m. of zonder pens. Spaarn- zichtl. 7, H'stede, tel. 39659. Gevraagd: om opgeleid te worden als verkoopster. Prettige werk kring met goede vooruitzich ten. „WOLLANA", Tempe liersstraat 68. GEMEENTE HAARLEM. Bij de Brandweer kunnen worden geplaatst enige in de rang van brandwacht 2e klasse. Leeftijd van 20 tot 30 jaar. Gegadigden mogen geen bril dragen. Vaardig heid in één van de vakken, welke bij de beroepsbrand weer worden uitgeoefend, is vereist. Benoeming geschiedt met een proeftijd van één jaar, waarin het diploma brand wacht 2e klasse moet worden behaald. Wedde per maand f 305.50 tot f 332; 4 éénjaarl. verhogingen. Kindertoelage overeenkom stig rijksregeling; kleding- toelage f 254.40 per jaar. Schriftelijke sollicitaties, met bijvoeging van getuigschrif ten en eventuele diploma's, inzenden aan de burgemees ter van Haarlem binnen 14 dagen na plaatsing van deze advertentie. Persoonlijk bezoek uitslui tend na oproeping. In RUTECK's -AFETARIA te Haarlem kan wor den geplaatst: Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaarden zijn te verkrijgen op zaterdag 4 februari van 1.1 tot 14 uur in Ruteck's Cafetaria, Kruisweg 22-24. 3003ccoccocoxoococcccoc>cooocoxxxxaxx>x>xxxxoocccooorvyjcocax>ocooocccoco X WIJ VRAGEN een bekwame gewend leiding te geven en een Persoonlijke aanmelding tussen 6—7 uur of schrif telijke sollicitaties DAMESCONFECTIE jjj HAARLEM - KRUISSTRAAT 49 - TEL. 21707 '*XKXXXXXXX>OCO(X>OOCCCOOCXXXXXX>LXXXX)OOOCXXXX!nOOCOCXXXXX/XXy!< <v x vraagt leeftijd pl.m. 22 jaar. De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit het opnemen en uitwerken van Nederl. cor respondentie. Indiensttreding bij voorkeur vóór 1 maart a.s. Sollicitaties: Klokhuisplein 5, Haarlem. WONINGINRICHTINGBEDRDF vraagt Prettige werkkring met prima vooruitzichten. Sollic. schriftelijk of mondeling na 7 uur, Tromp straat 37, IJmuiden-Oost.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 14