Nederland weigert hervatting Overleg zonder Indonesische ophelderingen Minister Donker overleden Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zeer harde werker die steeds te veel van zich eiste Ruil Nw-Guinea infiltranten tegen 14 Djakarta gevangenen Catroux kondigt een federale staatsvorm voor Algerije aan Indonesië stelde Den Haag tijdslimiet tot vanmorgen (M Lj m rivjixmj oemwm Nog geen loonruimte rapport „La Prensa" weer als vrije krant verschenen Het woord is aan Koude kostte in Europa 71 mensen het leven Premier Mollet vertrekt maandag om zijn installatie voor te bereiden Afscheidsdiner te Genève van Anak Agung DAMESPANTALONS in kleuren Meningen in de S.E.R. zijn zeer verdeeld Nederland zou aardig in Brits Gemenebest passen „Grote Broer" zou fotos van de gehele aarde nemen Washington weigert offerte van Italiaanse firma Diner voor Prinses Beatrix te Amsterdam uitgesteld Te Osnabrück gewonde kinderen terug in Den Ham Kwestie van recht of willekeur Het ijs in het westen des lands; Gouwzee begaanbaar Langzaam invallende dooi In Verenigde Staten 12 doden Vastgelopen vissersboot in ijs van Waddenzee vlot Tienjarige jongen uit Leek vermoedelijk verdronken Gehandhaafd Krachtproef Weerrapport Kind op overweg gedood 70e JAARGANG No 179 ZATERDAG 4 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 24 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Het Nederlandse antwoord op het Indonesische verzoek tot hervatting der Nederlands-Indonesische besprekingen is hedenochtend overhandigd aan de Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, de heer Kwee Djie Hoo. In haar ant woord zou de Nederlandse regering hebben medegedeeld, dat zij haar standpunt handhaaft, dat eerst klaarheid dient te worden gebracht in het gebleken verschil van opvatting over de stand van zaken op de conferentie op 7 januari, alvorens tot een hervatting der besprekingen kan worden overgegaan. Zoals vrijdagavond in Den Haag bekend is geworden, heeft het diplomatieke overleg vrijdag niet geleid tot de door Nederland gevraagde opheldering. Veel opzien baarde het Indonesische aan bod om 14 Nederlandse arrestanten in Dja karta, wier zaak nog niet in handen van de rechter is gelegd, uit te wisselen tegen de indertijd op Nieuw-Guinea veroordeelde Indonesische infiltranten. De Nederlandse regering heeft dit aanbod aanvaard. De „ruilovereenkomst" was reeds geruime tijd in voorbereiding, maar is pas deze week door de regering-IIarahap officieel gesteld en door de speciale afgezant, mr. Utoyo Ramelan aan de Nederlandse premier, dr. W. Drees, aangeboden. Het aanbod geldt niet voor Jungschlaeger en Schmidt, die beiden reeds voor de rechter zijn geleid. De Indonesische regering blijft, wat hen betreft, op het standpunt staan, dat zij niet ln de rechtsgang kan ingrijpen. De Indonesische zaakgelastigde, de heer Kwee Djie Hoo heeft mr. Blom gistermid dag een aide-mémoire overhandigd, waar in wordt voorgesteld een nieuwe bijeen- ADVERTENT1E v/ M BARTEL10RISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 De Sociaal-Economische Raad heeft gis teren van 10 uur 's morgens tot 8 uur des avonds vergaderd over de loonruimte-aan gelegenheid. Men is niet kunnen komen tot een loonadvies, zoals de regering had ver zocht. De meningen in de S.E.R. over de mogelijkheden voor loonsverhoging zijn te verdeeld gebleken. Naar wij vernemen, zal de S.E.R. dan ook geen advies uitbrengen, maar een rapport dat een verzameling van uiteenlopende meningen bevat. Dit rapport dat in conceptvorm reeds 50 pagina's telt, zal thans nog met alle veranderingen, die na stemming over allerlei amenderingen zijn aangebracht, worden uitgewerkt. Naar men ons van de zijde van de S.E.R. mee deelde, zal het daarom ook nog een week duren voordat het rapport aan de regering zal kunnen worden aangeboden. komst in Genève te houden „op basis van de op 7 januari bereikte resultaten, waar bij zo de noodzaak zich zou voordoen ook zou kunnen worden gesproken over de door Nederland gewenste klaarheid in zake het verschil van opvatting over de stand van zaken op 7 januari". De Neder landse regering heeft dus nu op dit nieuwe voorstel gereageerd. In Den Haag merkt men intussen op, dat de Indonesiërs ondanks deze tege moetkoming het voorstel om eerst de misverstanden uit de weg te ruimen en pas daarna het overleg te hervatten, opnieuw hebben omzeild. De Indonesische aide-mé moire blijft het accent leggen op de her vatting van het overleg en noemt de „door Nederland gewenste klaarheid" pas in de tweede plaats. Gisteren stelde de Indonesische delega tie te Genève een tijdslimiet, die vrijdag om 18.00 uur Nederlandse tijd zou ver strijken, voor een definitief Nederlands antwoord. Bij het stellen van deze limiet werd tevens aangekondigd, dat wanneer voor dat tijdstip geen regeling voor het beleggen van een slotzitting kon worden getroffen de leider van de Indonesische BUENOS AIRES (United Press) Het beroemde en toonaangevende Argentijnse liberale blad „La Prensa" is vrijdag met de grootste oplage uit zijn geschiedenis 825.000 kranten herverschenen. Het blad was tijdens het regiem van Peron in handen gekomen van de Pero- nistische vakbeweging, nadat het onteigend was. Na de verdrijving van Peron uit Argen tinië werd „La Prensa" weer teruggegeven aan zijn eigenaar, dr. Albert Gainza-Paz, die geruime tijd als politiek balling in het buitenland geleefd had. Toen de krant de straat opkwam, wer den de nummers de krantenjongens onder hun neus weggegraaid, terwijl de jongens enorme fooien van verheugde Argentijnen kregen. Dr. Alberto Gainza-Paz heeft in een op de band opgenomen boodschap, die door de BBC werd uitgezonden, gezegd, dat zijn herboren blad zal strijden voor „democra tische vrijheid". De beroemde sirene van „La Prensa", die zovele jaren wereldschokkend nieuws aan kondigde, loeide een volle minuut lang. Om middernacht had men een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van Roberto Nunez, die in 1951 gedood werd toen loyale leden van de staf ondanks het verbod van Peron trachtten het blad toch te laten verschijnen. delegatie, minister Anak Agung Gde Agung zaterdag zou vertrekken naar Djakarta. De minister gaf in het Chinese restaurant „De Gouden Draak" in Genève een „af- scheidszitting" voor de leden van zijn dele- I gatie en voor de zes Indonesische journa- I listen, die in Genève de besprekingen ver slagen hebben. Het vertrek van de minister werd echter uitgesteld nadat het Nederlandse kabinet om meer tijd verzocht had om de toestand te bestuderen, dit waarschijnlijk met het oog op het ter elfder ure door Indonesië gedane voorstel om de 14 Nederlandse ge vangenen uit te wisselen tegen de veroor deelde Indonesische infiltranten. Voorstel van Brits conservatief parlementslid Maitland LONDEN (Reuter) Het Britse con servatieve parlementslid Patrick Maitland heeft het denkbeeld geopperd Noorwegen Nederland, Griekenland en Israel tot het Britse Gemenebest te laten toetreden. In een rede tot de conservatieve vereniging aan de universiteit van Londen zei Mait land, dat „Noorwegen zijn Atlantische be langen binnen het Gemenebest zou zien gewaarborgd". Nederland zou aardig in het patroon van de Gemenebestbelangen in het Caraïbische gebied en het Verre Oos ten passen. „Nederlandse emigranten heb ben gemaakt dat zij overal in het Gemene best welkom zijn en de Nederlandse in vloed in Zuid-Afrika is groot", aldus Mait land. Als Griekenland toetrad zou Cyprus niet langer een probleem behoeven te zijn, ook al omdat „Griekenland ondanks de huidige wrijving en dwaasheden een be proefde en oude bondgenoot is". Als Israel in het Gemenebest kwam, zou dit mogelijk zijn argwanende buurlanden gerust kunnen stellen. Naar de mening van Maitland kunnen genoemde landen op de zelfde basis deel van het Gemenebest uit maken als India, dat geen band met de Britse kroon heeft, doch dat de koningin als hoofd van het Gemenebest erkent. NEW YORK (Reuter) Volgens de New York Herald Tribune zijn de Verenigde Staten begonnen aan een project, „Grote Broer" genaamd, een nieuwe kunstmatige satelliet, die waarschijnlijk binnen vijf jaar het luchtruim ingezonden zou worden. Het project staat volgens het blad los van het plan. ter gelegenheid van het geofysische jaar kleine kunstmanen af te schieten. De „Grote Broer" zou beelden van het gehele landoppervlak der aarde naar de Verenigde Staten kunnen zenden en zodoende de com munistische bases „vastleggen", die op het ogenblik niet met zekerheid kunnen wor den bepaald, aldus het Amerikaanse blad. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse regering heeft de inschrijving van een Italiaanse firma voor levering van elektrische generators geweigerd omdat het personeel van het bedrijf overheerst wordt door een communistische vakbond, zo heeft een woordvoerder van het de partement van Binnenlandse Zaken te Washington meegedeeld. De installaties zijn nodig voor een landaanwinningspro ject. In de nacht van vrijdag op zaterdag is in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam overleden de minister van Justitie, mr. L. A. Donker. Minister Donker moest plotseling worden opgenomen in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam. Aanvankelijk werd gemeld, dat dit geen ongerustheid behoefde te verwek ken, maar in de loop van de dag verergerde de toestand dermate, dat van nacht het einde kwam. Mr. L. Donker bereikte de leeftijd van 56 jaar. Leendert Anthonie Donker werd op 7 sep tember 1899 in Almkerk in Noord-Bra- geboren. In 1924 vestigde hij zich als advo caat en procureur in Rotterdam. Al spoedig trad de heer Donker op de voorgrond in de Sociaal-Democratische Beweging, ln 1927 werd hij voor de SDAP gekozen tot lid van de Rotterdamse gemeenteraad. Vier jaar later kreeg hij zitting in de Provin ciale Staten van Zuid-Holland. Sedert 1935 was mr. Donker lid van de Tweede Kamer, eerst voor de SDAP en na de oorlog voor De laatste twee van de gewonde kinde ren, die na het autobusongeluk op 11 juni 1955 in het ziekenhuis te Osnabrück wer den opgenomen, zijn uit het ziekenhuis ontslagen en naar hun woonplaats Den Ham teruggekeerd. Het zijn Henk Leeuwis en Gerard Podde. Bij het ongeluk werden drie kinderen gedood en zeventien zwaar gewond. de PvdA. In de bezettingstijd bracht hij anderhalf jaar door in het gijzelaarskamp St. Michielsgestel. Tijdens de luchtlandin gen in Arnhem wist hij van Wageningen uit door de linies naar bevrijd gebied te ontsnappen. Hij ging naar Londen, waar hij in december 1944 de Nederlandse sociaal democraten vertegenwoordigde op het con gres van de Labourparty. Bij zijn terug keer in het zuiden werkte hij mee aan de oprichting van de Sociaal-Democratische Vereniging voor bevrijd gebied. Mr. Donker was destijds voorzitter van de Parlementaire Enquêtecommissie, die een onderzoek instelde naar het beleid van de Nederlandse regering in Londen tussen 1940 en 1945 en voorzitter van de Raad voor het Rechtsherstel voordat prof. Ger- brandy dit voorzitterschap overnam. Nadat in 1951 jhr. mr. Van der Goes van Katers bedankt had voor het fractievoorzit terschap van de PvdA in de Tweede Kamer werd mr. Donker in zijn plaats benoemd. Tijdens de kabinetscrisis in 1952 werd mr. Donker belast met de vorming van een ka binet, maar hij slaagde daarin niet. Dr. Drees formeerde toen een kabinet, waarin mr. Donker werd opgenomen als minister van Justitie. Tijdens zijn ministerschap werd onder andere de herziening van het Burgerlijk Wetboek aanhangig gemaakt. Hij heeft verder ingediend een gewijzigd wetsontwerp tot opheffing van de hande lingsonbekwaamheid van de gehuwde vrouw. Het ooi'spronkelijk wetsontwerp was in 1949 door minister Wijers bij de Kamer ingediend. De openbare behande ling zou dezer dagen zijn aangevangen, doch het ontwerp is voorlopig van de agen da afgevoerd in verband met de ziekte van minister Donker. Zijn wettelijke regeling van net Adoptie recht werd kort geleden door beide kamers van de Staten Generaal goedgekeurd. Minister Donker was een zeer harde wer ker, die steeds te veel van zichzelf eiste. Als minister was hij buitengewoon produc tief en kenmerkend was altijd zijn grote kennis ook van de kleinste bijzonderheden der door hem verdedigde wetsontwerpen. De portefeuille van Justitie wordt op het ogenblik ad interim beheerd door de mi nister van Binnenlandse Zaken dr. Beel. Naar aanleiding van het overlijden van de minister Donker is besloten dat het diner ter ere van Prinses Beatrix door de Koningin en de Prins der Nederlanden aangeboden aan de leden van de regering, hoge Colleges van Staat en andere hoge autoriteiten, hedenavond in het paleis te Amsterdam geen doorgang zal vinden. Het is te verwachten, dat dit diner thans op 25 februari plaats heeft. Het meisje rechts op deze foto is Arthurine Lucy, de 26-jarige negerstudente van wie wij donderdag in Wereldnieuws vertel den, dat zij op bevel van de rechter was toegelaten tot de uni versiteit van Tusca loosa in de Ameri kaanse staat Alabama. De ontvangst was niet prettig. Reeds bij haar aanmelding werd haar het recht ont zegd gebruik te ma ken van de kamers en eetzalen van de blanke studenten en op het terrein van de universiteit werden kruisen in brand ge stoken. Het is blijk baar heel moeilijk te breken met een tra ditie, die al 125 jaar een blank onderonsje voorschrijft. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Michael Redgrave: Een acteur is een man met een oneindig vermogen tot het in ontvangst nemen van loftuitingen Over het algemeen slecht en onbetrouwbaar schaatsijs De ANWB bericht, dat het ijs vooral op plassen en brede wateren over het alge meen zeer slecht en hobbelig is. Tochtrij- ders moeten dan ook rekening houden met vrijwel onberijdbare ijstrajecten, ook tengevolge van op de baan gewaaid zand en vuil. Tengevolge van de harde wind zijn er nog vele pas dichtgevroren wakken, die vooral als ze na sneeuwval niet meer zicht baar zijn, voor tochtrijders grote gevaren kunnen opleveren. Voor het maken van tochten op eigen gelegenheid kan men zich het beste tot de smalle wateren beperken, aldus de ANWB, al is ook daar het ijs meestal slecht. Er worden tijdens het weekeind ook ver schillende georganiseerde tochten gereden, waarbij men uiteraard de voordelen heeft van een gecontroleerd parcours en een in vele gevallen berijdbaar gemaakte baan. De Gouwzee is begaanbaar, zo meldt de ANWB tenslcAte, het ijs is echter zeer slecht. De Bilt: De afgelopen nacht kwam in ons land behalve in het noordoosten niet meer dan lichte vorst voor. In Groningen, Friesland, Drente en Overijsel stroomde evenwel tegen de ochtend koudere lucht binnen, die boven het in Noordwest-Duits- land aanwezige sneeuwdek sterk was af gekoeld. De tempertauur daalde toen in Eelde, Leeuwarden en Twente tot 8 gra den. Het boven Scandinavië gelegen hoge- drukgebied begint sterk in betekenis af te nemen. Boven Engeland handhaaft zich echter een centrum van hoge druk en daarom wordt bij ons de wind, die nog geruime tijd zwak blijft, westelijk. Een langzaam invallende dooi wordt daarom zondag verwacht. De zeer koude in Oost- Europa aanwezige lucht is in Polen vrijwel tot stilstand gekomen. De kans, dat deze lucht Nederland bereikt moet thans zeer klein worden geacht. LONDEN (Reuter/AFP) Het aantal doden, dat de koudegolf over Europa heeft gekost, is vrijdag tot 71 gestegen. Als een gevolg van de bittere koude en hieruit voortvloeiende ongelukken zijn in Frank rijk 29 personen, in Engeland zestien, in Denemarken dertien, in Italië zes, in Zwit serland drie en in Joegoslavië en Oosten rijk elk twee personen om het leven ge komen. Ook sommige delen van staten in het Amerikaanse Midden-Westen hebben sterk van de koude te lijden. Tenminste twaalf personen vonden hier de dood. In de noordelijke delen van Europa schijnt de koude af te nemen, doch uit streken langs de Middellandse Zee worden koude en sneeuw gemeld. In Tunis viel voor het eerst sinds mensenheugenis sneeuw. In het oosten en zuidwesten van de Ver enigde Staten is veel sneeuw gevallen. Vooral het noordwesten van de staat Texas heeft van de gevolgen van zware sneeuw val te lijden. In een school in Nieuw- Mexico zijn 34 personen, leraren, leer lingen en enkele ouders van leerlingen, geïsoleerd. De sneeuw ligt in dit gebied drie meter hoog. Politie en brandweer met touwen en lad ders hebben tachtig kinderen gered van een drijvende ijsschots in het midden van een meer nabij Minden in West-Duitsland. De kinderen waren op het meer aan het schaat sen toen bij een plotselinge stijging van het water het ijs brak en de kinderen de oever niet meer konden bereiken. Alles wel aan boord De Groningse garnalenvisser P. Teerling uit Usquert, die sedert dinsdag met zyn schip in het ijs van de Wadden ongeveer 3 km ten zuidoosten van de Kooiplaats op Oost-Ameland vast zat, is met zijn vaar tuig vlot gekomen. Hy tracht nu tussen de ijsschotsen door een uitweg te vinden. Dit levert grote moeilijkheden op, daar de Wadden geheel met ijs zijn bedekt. Aan boord bevinden zich, behalve de visser, diens vrouw en kind benevens twee knech ten. Aan boord is alles wel. Het scheepje had vrijdagmiddag reeds enkele kilometers gevaren tot het bijna de zuidelijke steiger van Nes op Ameland had bereikt. Toen de haven in zicht was, kwam de vloed echter weer opzetten en het scheepje werd teruggedreven tot ongeveer de plaats, waar het had vastgezeten. Zo lang de wind blijft liggen, is er geen gevaar voor schip en bemanning, doch het is niet bekend of er voldoende proviand aan boord is. Na lang zoeken van honderden inwoners van de gemeente Leek is men tot de con clusie gekomen dat de tien-jarige Gesienus Smit, zoon van de melkboer M. Smit uit Leek, in een wak in het Leekstermeer moet zijn geraakt. De gehele nacht is door honderden inwo ners van Leek het Leekstermeer afgezocht en de sloten en landerijen rondom Leek. De rijkspolitie uit Leek en Roden is met dreg- gingswerkzaamheden begonnen. (Van onze correspondent in Parijs) De nieuwe Franse regering heeft gisteren haar eerste beraad gehouden, dat volgens de verwachting vrywel geheel aan Algeryë was gewijd. Na afloop van de minister raad heeft premier Guy Mollet medegedeeld, dat hij maandag naar Algeryë zal vertrekken om de politieke toestand te bestuderen. Vrijdag daarop zal genraal Catroux zich naar Algerye begeven waar hy zyn land als minister-president ver tegenwoordigen gaat. Of Mollet zolang in Parys gemist kan worden, dat hij Catroux nog kan installeren, is niet bekend. Wel heeft Mollet de verzekering gegeven, dat hij zyn reis naar Algerije zal herhalen iedere keer dat zyn aanwezigheid daar gewenst zou zijn. De nieuwe Franse regering bewijst met deze voornemens en verklaringen dat ze zich de ernst en de dringendheid van het Algerijnse probleem ter dege bewust is. Hoe scherp de verhoudingen tussen Fran sen en Algerijnen zijn geworden, is geble ken uit de betogingen tijdens het vertrek van resident-generaal .Soustelle. Ongeveer een jaar geleden, toen de regering-Mendès- France Jacques Soustelle naar Algerije stuurde, werd het Gaullistische Kamerlid door de Fransen koel ontvangen. Sedert dien blijkt hij echter bij het Franse deel van de bevolking in aanzien te zijn geste gen. Duizenden trachtten zijn vertrek on mogelijk te maken. Tenslotte moest Soustel le met een lichte tank worden ontzet. Hij bereikte zijn schip via een speciale brug. De betogers gaven niet alleen luidkeels te kennen, dat zij Soustelle wilden houden, maar ook, dat zij niets van Catroux wens ten te weten. Kreten als: „Weg met Ca troux" weerschalden door de stad. Op grote schaal werden vlugschriften verspreid met de oproep zich met alle middelen tegen de komst van de gevolmachtigde minister te verzetten. De vereniging „Franse waak zaamheid" in Algerije heeft vijftigduizend aanhangers. Generaal Catroux heeft, om incidenten te voorkomen, Mollet al voorgesteld zich vrijwillig terug te trekken. Dat aanbod heeft de premier afgewezen. De regering wil niet wijken voor druk, waarvoor zij een groep Franse kolonisten, die bevreesd is voor het verlies van haar voorkeursrechten, aansprakelijk stelt. Inderdaad vertonen de gebeurtenissen, die zich in Algerije schij nen aan te kondigen veel overeenkimst met die, welke zich in Tunesië en Marokko hebben afgespeeld. In een vraaggesprek heeft Catroux, even als Mollet, verklaard, de eigen persoonlijk heid van het Algerijnse volk te erkennen. Voor Algerije zou een federale staatsvorm moeten worden ontworpen, zonder dat de banden met de Franse republiek verbro ken zouden worden. Algerije bezit officieel de status van een Frans departement, of schoon de Algerijnen lang niet dezelfde rechten als de Fransen genieten. Soustelle had een plan uitgewerkt, dat op den duur een volledige gelijkberechtiging van Alge rijnen en Fransen voorzag. Dat plan heeft de nieuwe regering echter niet overge nomen. Ook de Algerijnse rebellen (Fellagha) lijken zich intussen op een nieuwe kracht proef te willen voorbereiden. Het heeft in Parijs de aandacht getrokken dat honder den Algerijnse arbeiders in Frankrijk zon der opgave van redenen hun werk in de steek hebben gelaten en overhaast naar hun vaderland zijn teruggekeerd. Er is alle reden te vrezen, dat het de Franse autoriteiten niet gemakkelijk zal vallen volgende week de orde in Algerye te handhaven, wanneer Mollet en Catroux daar hun opwachting zullen maken. De ko mende week kan beslissend zijn voor de betrekkingen met Algerije, zo niet voor het behoud van hetgeen Frankrijk in Noord- Afrika nog bezit. Reuter/A.F.P.) De voorzitter van de federatie van burgemeesters van het de partement Algiers, Froger, heeft verklaard, dat geen enkele burgemeester van dat de partement bij de verwelkoming van Ca troux aanwezig zal zijn. De prefect van Algiers is in Parijs aangekomen voor overleg met Mollet. In een vraaggesprek met „Le Monde" verklaarde Catroux, dat de politiek van in tegratie van Algerije verouderd is en dat Algerije niet als een Franse provincie be schouwd kan worden. (van hedenmorgen 1 uur) weers- M c w VI E toestand ■o-s o a E 01 c r. %'u O z£ Helsinki sneeuw n -10 0,1 Stockholm geheel bew. n -6 1 Oslo licht bew. windstil -12 0 Kopenhagen onbewolkt nno -4 0 Aberdeen motregen windstil 2 0,5 Dublin regen zw 6 4 Londen onbewolkt windstil -8 0 Amsterdam motsneeuw no -2 0,1 Brussel sneeuw windstil -4 0,2 Parijs sneeuw n -2 0,1 Bordeaux onbewolkt n -5 0 Grenoble nevel windstil -12 0 Nice half bew. nw -1 0 Berlijn nevel n -4 0,2 Frankfort sneeuw nno -4 1 München nevel zzw -12 0 Zürich sneeuw no -11 0 Genève licht bew. nno -8 0 Locarno half bew. ono -7 0 Wenen sneeuw w -10 1 Innsbruck nevel wzw -20 0 Rome zwaar bew. no -2 0 Den Helder geheel bew. zwakke o -2 0,2 Ypenburg sneeuw windstil -2 0,1 Vlissingen geheel bew. zw. ozo -1 0,1 Eelde mist windstil -7 0,1 De Bilt sneeuw zwakke n -2 0,2 Twente Jicht bew. zw. nno -6 0.2 Eindhoven sneeuw windstil -4 0,2 Vlv. Z.-Limb. sneeuw zwakke n -4 0,1 Neerslag laatste 24 uur. Het achtjarig dochtertje van de heer J. Neijmeijer te Koekange is zaterdagochtend op weg naar school door de trein Meppel- Groningen op een onbewaakte overweg ge grepen. Het kind was op slag dood. MORGEN OM HET VRIESPUNT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met hier en daar mist en vrijwel nergens sneeuw val meer. Zwakke wind. draaiend naar westelijke richtingen. Vannacht lichte, plaatselijk matige vorst. Morgen over dag temperatuur om het vriespunt. 5 februari Zon op 8.17 uur, onder 17.36 uur. Maan op 3.44 uur, onder 11.51 uur. 6 februari Zon op 8.16 uur, onder 17.37 uur. Maan op 4.40 uur, onder 12.36 uur. Maanstanden 11 febr. 22.38 uur: nieuwe maan 19 febr. 10.21 uur: eerste kwartier 26 febr. 2.41 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmulden Zaterdag 4 februari Hoog water: 9.19 en 21.50 uur. Laag water: 4.43 en 17.14 uur. Zondag 5 februari Hoog water: 10.22 en 23.01 uur. Laag water: 5.34 en 18.12 uur. Maandag 6 februari Hoog water: 11.38 en uur. Laag water: 6.48 en 18.34 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1