Bloemendaals dierenpark nu naar Avifauna? B. SCHAAP flinke vrouwelijke krachten Kort en bondig Zelfbediening Standard Electric Franse uitnodiging aan Boelganin verwacht Cabaretavond op jubileum N.R.V. Amsterdamse Beurs Nieuw koufront nadert uit Siberië KANTOORKRACHT monteurs ':«*irs leerling-monteurs MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De heer Speel zou het ex-vogelpark voor zijn dochter willen pachten Parijs juicht het toe dat Moskou bereid blijft tot praten „Nut en Genoegen" trad voor bejaarden op Twee gewonden bij oversteken van de weg Kienavond „Klarenhof" werd groot succes Rotterdammer verdacht van oplichting Pakistaanse ambassadeur bezoekt Noordholland Koudegolf kostte in W-Europa aan 92 mensen het leven Schoolbus reed bijna op ijs van de Delft Receptie van „Harmonie" Scheepvaart KEI NAAIMACHiNEHUlS Ned. Standard Electric Mij. N.V. 530ste STAATSLOTERIJ 2e Klas Als de desbetreffende onderhandelingen tussen het gemeentebestuur van Alphen aan de Rijn en de heer C. H. Speel te Bloe- mendaal hun beslag krijgen en Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland hun goed keuring hieraan kunnen geven, zal AI- phen's park Avifauna binnenkort een nieu we bestemming krijgen. De heer Speel, die in Bloemendaal voor zijn dochter Lia eeu privé-dierenpark heeft laten inrichten, wil, nu het gemeentebestuur van Bloemen daal dit heeft uitgebannen, met de gehele levende have van dit park naar Alphen komen. Uit de aanbiedingen, die hem de laatste tijd hebben bereikt, bleek dat er vele ge meenten zijn, die deze onderneming wel willen opnemen. Bij deze aanbiedingen is er ook een geweest van Alphen aan de Rijn. De daarna gevoerde onderhandelin gen tussen de heer Speel en diens dochter Lia enerzijds en B. en W. van Alphen an derzijds, waren vorige week in een zodanig stadium gekomen, dat B. en W. besloten, alvorens met een definitief preadvies aan de raad te komen, eerst de raad eens te polsen over de mogelijkheden van dit plan. Deze informele vergadering heeft vorige week Vrijdagavond onder strikte geheim houding plaats gehad. Het staat wel vast dat de raad in meerderheid in principe akkoord kan gaan met een eventuele ver pachting van Avifauna aan de heer Speel Verwacht mag worden dat binnen zeer korte tijd een preadvies van het college de PARIJS (Reuter/A.F.P.) Volgens het blad „France-Soir" overweegt de Franse regering de Russische premier Boelganin uit te nodigen voor een officieel bezoek. Ook zouden de Franse premier en de minister van Buitenlandse Zaken bereid zijn Moskou te bezoeken als de Russen daartoe een uitnodiging zouden doen. Een goodwill-bezoek van de vorige regering aan Moskou is in oktober van het vorig jaar uitgesteld omdat de sfeer niet gunstig werd geacht. Rusland had toen gestemd voor be spreking van de kwestie-Algerije door de UNO-assemblée. In een verklaring over het contact tussen Oost en West heeft de Franse regering haar voldoening over uitgesproken, dat maarschalk Boelganin, ondanks het afwij zend bescheid van president Eisenhower op zijn eerste voorstel bereid blijkt te zijn, het gesprek met het Westen voort te zetten. De uitwisseling van gedachten op welke wijze dan ook, kan, zo meent men te Parijs, alleen maar het wederzijds begrip en de zaak van vrede en veiligheid ten goede komen. Boelganin heeft, nadat Washington zijn voorstel voor een niet-aanvalsverdrag met een looptijd van twintig jaar tussen béide landen van de hand hadden gewezen, zijn aanbod uitgebreid tot Groot-Brittannië, Frankrijk en andere landen. Hij herhaalde ook zijn voorstel voor een veiligheidsver drag tussen de vijftien landen van de Noordatlantische Verdragsorganisatie en de acht communistische staten van het pact van Warschau. Wat het sluiten van nieuwe internatio nale akkoorden betreft, wordt in de Franse verklaring gezegd, dat „deze meer beteke nis zullen hebben, als zij het hoogtepunt zouden vormen van 'n positief streven naar een regeling van de hangende kwesties." „De betekenis van dergelijke verdragen kon aanzienlijk zijn als zij tot stand komen na het uit de weg ruimen van de voor naamste hinderpalen, welke nog een vriendschappelijke en vertrouwelijke samenwerking tussen Oost en West in de weg staan." Tenslotte betuigt de Franse regering nogmaals haar spijt over het feit, dat de Sovjet-regering het verdrag van bondge nootschap, dat in 1944 tussen beide landen werd gesloten, heeft opgezegd, zonder dat hiervoor een geldige reden zou hebben be staan. De regering te Parijs zegt evenwel, dat zij aan het verdrag van 1944 trouw zal blijven. Mogelijkheden Dé nieuwe Franse socialistische minister van Buitenlandse Zaken-Pineau heeft vrij dag en zaterdag besprekingen gevoerd met diplomatieke vertegenwoordigers van com munistische en niet-communistische staten over de mogelijkheid van hervatting der besprekingen tussen Oost en West in de nabije toekomst. De minister ontving de ambassadeurs van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en Westduitsland. Volgens diplomatieke kringen is het „vrijwel zeker" dat gesproken werd over het Sovjet aanbod vcor het sluiten van vriendschapsver dragen. Zoals gewoonlijk heeft de Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" de eerste opvoering van het nieuwe stuk, dot verder voor haar donateurs is bestemd, aan de leden van de afdeling Heemstede van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen aangeboden. Deze voorstelling had zaterdagmiddag in de geheel met toeschou wers gevulde toneelzaal van hotel „Het Wapen van Heemstede" aan het Wilhel- minaplein plaats. Opgevoerd werd van Hans Nesna „Het oude ijzer", waarvan de verwikkelingen, veroorzaakt door een smid, die zijn familie door een leugentje om bestwil voor de mogelijk kwade gevolgen van onverwacht geldbezit wil behoeden, met de grootste aandacht werden gevolgd. Na afloop maakte de afdelingsvoorzitter, de heer Ch. van der Erf, zich tot tolk van de erken telijkheid der aanwezigen, door regisseur L. Beek en zijn spelers te huldigen. Speciaal richtte hij zich hierbij tot de kleine Melia Beck, die met haar kinderrolletje de harten van alle toeschouwers gewonnen had. De voorstelling werd 's avonds herhaald. Er staan nog twee opvoeringen van „Het oude ijzer" op het programma, namelijk zaterdag 11 februari in „Het Wapen van Heemstede" en zaterdag 18 februari in het nieuwe wijkgebouw „De Princehof" aan De Glip. raadsleden zal bereiken. Als dan ook Ge deputeerde Staten hun goedkeuring geven, is de kans niet uitgesloten, zo werd ons medegedeeld, dat nog deze zomer Avifauna weer geopend zal worden, maar dan als dierenpark. Alle dieren uit het park in Bloemendaal zullen naar Alphen worden overgebracht, nadat de nodige voorzienin gen zijn getroffen aan de verblijven. Met name de afrasteringen zullen van een heel wat steviger constructie moeten worden dan nu het geval is. De verzorging van de dieren blijft geheel in handen van me]. Speel. Zaterdagmiddag om kwart over twee wilde een zestigjarige wielrijder, die uit het Westerhoutpark kwam, de Wagenweg te Haarlem oversteken. Hij werd door een motor aangereden en ernstig gewond is de wielrijder naar het Diaconessenhuis over gebracht. Een vijfjarige jongen stak zaterdag middag om 12 uur op de Leidsevaart in de omgeving van de kwakel nabij het Bos en Vaartkwartier de weg over. Hij liep tegen een auto op. Vermoedelijk met een schedel- basisfractuur is de jongen naar een zieken huis vervoerd. VOORTREKKERSLAER N.P.V. De voortrekkers in het district Haarlem van de vereniging De Nederlandse Padvin ders bereiden een voortrekkerslaer voor, dat tijdens het weekeinde van 3 en 4 maart gehouden zal worden in NoordwijkerhoUt. De bijeenkomst wordt zaterdagavond om half zeven begonnen. In het district Haarlem van de N.P.V. is de jaarlijkse rimboejacht voor de welpen weer vastgesteld op Hemelvaartsdag, don derdag 10 mei. De districtswedstrijden voor verkenners zullen op maandag 2 en dinsdag 3 april worden gehouden. De Nederlandse Reisvereniging bestaat vijftig jaar. Dit heuglijke feit is door de afdeling Haarlem op grootse wijze her dacht. Zaterdagavond kwamen de leden in de grote zaal van het Krelagehuis bijeen om een gezellig cabaret-programma bij te wo nen, dat door een bal werd besloten. De voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer C. Spaargaren, zei verheugd te zijn, dat hij zo vele vrienden kon verwelkomen. „De N.R.V. is vijftig jaar geworden, maar hij is nog lang niet grijs". Dit wordt be wezen door het nog steeds groeiend leden aantal. Zo werd onlangs het vijfduizendste lid sinds januari geboekt. Het totaal aantal leden van de Reisvereniging bedraagt nu 130.000, waarvan de afdeling Haarlem er ongeveer 6500 voor,ha£ir ..rekening neemt.* Hierna werd hef programma begonnen met een pittig stukje muziek van het Haarlemse orkest „Die Alpenjager" onder leiding van de heer W. van Baekel. De leden van het orkest waren in Tiroolse costuums gestoken en brachten met hun vrolijke Alpen-klanken de stemming er goed in. Hetzelfde kan gezegd worden van mr. Doodle, die enige kostelijke parodieën verzorgde, begeleid door de pianist Jac. Schutte. Jac. Schutte trad ook zelf op en gaf op de hem bekende wijze pianomuziek ten beste. Verder werkten mede de van de radio bekende muzikale clown Fantasio en de Haarlemse boerenkapel ,,De Hooyschelf" eveneens onder leiding van de heer W. van Baekel. Het was een non-stop pro gramma dat de toeschouwer onafgebroken bezighield en boeide. De avond werd be sloten met een bal, onder leiding van de heer J. Roosje, dat tot diep in de nacht duurde. De muziek werd verzorgd door een orkest, dat onder leiding stond van de heer W. van Baekel. Zaterdagavond hield de speeltuinver- 1 eniging „Klarenhof" in de zaal Schreuder aan de Raamsingel in Haarlem een bij zonder geslaagde kienavond. Er waren ongeveer 150 mensen aanwezig, die samen kienden om tweehonderd prijzen, die bijeen waren gebracht door leden van de speeltuin en winkeliers uit de Leidsebuurt. De totale opbrengst van deze avond 385) komt ten goede aan het werk.van „Klaren hof". Er werd tot twaalf uur gekiend en ver volgens kon men onder leiding van de heer Van der Berg nog dansen op de muziek van een voortreffelijk amateur bandje. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3'4 Nederl/47 998/i„ 997/ib 3% Nedl 1962 64 100»/i„ 100»/I6 A. K. U 317 319 Calvé Delft 306 307 Van Gelder Zonen 27134 273 K. N. Hoogovens 293 290 Nederl. Ford 434 433 N. Kabelfabriek 312 312 gew.Philips Gloeil. 38034 332 Nieuwe Philips 322% 324 pref.Philips Gloeil 197% 197% Unilever 337 338% Wilton Feijenoord 274% 274 Dordtsche Petrol 667% 679 Konkl. Petroleum 642% 653 A'dam Rubber 128 129% Holl. Amer. Lijn 216% 217 N. Scheepv. Unie 200 200% Phs. van Ommeren 264% 264% H. V. A 139 140 Verg. Deli Mijen 144% 144 Amsterd. Bank 267 267 Ned. Handel Mij. 247 247 Rotterd. Bank 250% 250 Twentsche Bank 259% 259% Anaconda Copper 69% 69% Bethlehem Steel 154% 154% U. S. Steel 54% 55 General Motors 131% 131% Shell Union 71 72% 33% 34% Hotelrekeningen werden niet betaald De Haarlemse recherche heeft zondag morgen op de Wagenweg een negenender- tigjarige constructeur uit Rotterdam aan gehouden, verdacht van oplichting. HU had in de afgelopen weken in drie hotels te Amsterdam en in een hotel te Haarlem ge logeerd zonder te betalen. De Rotterdammer was op 2 februari in een Haarlems hotel aangekomen en zondag was de rekening opgelopen tot ruim zeven tig gulden. Hem werd verzocht te betalen, maar hij deelde mee niet in het bezit te zijn van geld. Hij moest in de stad zijn, waar hij geld kon krijgen. Als onderpand gaf de man een tas af, waarna hij vertrok. De portier van het hotel vertrouwde de zaak echter niet en toen hij in de tas keek vond hij boeken, waarop een andere naam stond dan de Rotterdammer had opgege ven. De politie werd gewaarschuwd, die de man aanhield. Op het bureau van politie deelde de aan gehoudene mee, dat hij geen geld had om de hotelrekening te betalen. Hij was in het bezit van rekeningen van f345, f123 en f 40 van drie hotels uit Amsterdam; die be dragen had hij evenmin betaald. De recherche heeft zich in verbinding gesteld met degene wiens naam op de boe ken uit de tas stond. Deze was een leraar, die verklaarde, dat hij zaterdag zijn fiets, waarop zich de tas bevond, bij het post kantoor had geplaatst. Bij zijn terugkeer was de tas verdwenen. Dé Rotterdammer ontkende zich aan diefstal van de tas te hebben schuldig gemaakt. Zoals gemeld is zal de buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur van Pakistan in ons land, mevrouw Ra'ana Liaquat Ali Khan, dinsdag en woensdag een oriëntatie- bezoek brengen aan Noordholland, om zich op de hoogte te stellen van het maatschap pelijk werk. Morgenochtend om halftien wordt zij in het gebouw van de Provinciale Griffie te Haarlem verwacht. Ds. J. H. Klein Wassink, hervormd predikant, drs. J. A. M. H. de Moiseaux, directeur van het interparochiaal sociaal charitatief centrum te Amsterdam, mejuffrouw L. Hijmans, van Humanitas, mevrouw A. Huigens- Bruijnzeel, presidente van het district Noordholland van de UW en de heer C. Lijnzaad, directeur van de stichting Noord holland voor Maatschappelijk werk, zul len korte inleidingen houden over maat schappelijk werk. Van elf tot twaalf uur zal het Frans Hals museum bezocht worden, waar de direc teur, de heer H. P. Baart, voor de rondlei ding zorgt. Na de lunch brengt mevrouw Ra'ana Liaquat Ali Khan een bezoek aan het Blindeninstituut te Huizen en het In stituut voor r.-k. gezinszorg te Amsterdam. De minister van Maatschappelijk Werk, mr. F. J. F. M. van Thiel en de Commissa ris der Koningin in de provincie Noord holland, dr. M. J. Prinsen, beiden met hun echtgenoten, zullen aan het bezoek op dins dag deelnemen. Voor woensdag staan op het program ma bezoeken aan het Nederlands Hervorm de Vormingscentrum „De Haaf" en de Volkshogeschool te Bergen en aan de Hoogovens te IJmuiden. LONDEN (United Press) Terwijl West- Europa nog nahuiverend bezig is zich te herstellen van de strenge vorst der afge lopen week nadert uit Siberië een nieuw koudefront, dat de temperatuur in Moskou reeds tot ver onder het nulpunt heeft doen dalen. Het vroor gisteren hard in de Sovjet hoofdstad. Radio-Moskou berichtte, dat heden alle lagere scholen vanwege de strenge vorst gesloten zullen zijn. Het aantal slachtoffers van de koude is in West-Europa zeer groot geweest, vooral in Frankrijk en Italië. Frankrijk staat aan de top met 43 doden, meest bedelaars, daklozen en be jaarde mensen. In Italië zijn 25 mensen om het leven gekomen en in Engeland 24. In Engeland zijn tienduizenden loodgie ters gedurende het week-einde in de weer geweest de door de vorst gesprongen wa terleidingen te herstellen. Velen moesten het twee of drie dagen zonder water stellen. In Italië zijn honderden dorpjes door de grote sneeuwval nog steeds van de buiten wereld afgesneden. Grote groepen wolven wagen zich gedreven door de honger tot vlakbij de boerderijen. Matera, een stad van 22.000 zielen in Zuid-Italië, heeft twee dagen zonder brood en licht gezeten. De drie voornaamste plaatsen op Sardinië zijn van elkaar ge ïsoleerd doordat de wegen onbegaanbaar geworden zijn. In hét meer van Trasimeno zijn miljoenen vissen aan de koude ten offer gevallen, daar het meer voor het eerst sinds vele jaren geheel bevroren is. In Duitsland, Oostenrijk en Joegoslavië is de Donau door de zware ijsgang buiten zijn oevers getreden. In Joegoslavië is naar schatting 180.000 ha land blank komen te staan. De grote wegen in dat land zijn merendeels door sneeuwophopingen on berijdbaar geworden. De temperaturen zijn de laagste in dertien jaar. Op de Duitse rivieren kunnen slechts de grootste motoraken zich een weg banen door het drijfijs en in de Noordzee ploeg den reddingsboten zich een weg naar het Duitse Noordzee-eiland Langeoog, waarvan de driehonderd bewoners enige dagen van de buitenwereld waren afgesneden ge weest. De Botnische Golf tussen Finland en Zweden is geheel bevroren. Er zitten 21 schepen in het ijs vast. Zelfs de Adriatische Zee vertoont teke nen te gaan bevriezen. Een ijsveld strekt zich uit tot twee meter voor de Joegosla vische kust. De levende have van Britsè diergaarden bekijkt de koude met gemengde gevoelens. De Bijgaalse tijger van de dierentuin in Whipsnade was kennelijk ongelukkig om dat hij zijn dagelijks bad niet kon nemen. Zijn vijver was bevroren. Maar Congo en Josephine, het gorilla-echtpaar van de dier gaarde in Bristol, schiepen veel genoegen in de sneeuw. Zij rolden er zich in, gooiden sneeuwballen naar elkaar en consumeer den de sneeuw in grote hoeveelheden. Vijf Oostenrijkse schoolkinderen zijn zondag in de buurt van Boesenstein, di strict Salzburg, door een lawine overvallen en bedolven. Vier kinderen bevrijdden zich uit de sneeuwmassa. De vijfde, de 15- I jarige Johann Leiner, vond echter de dood. BINNENLAND Museumdirecteur. Dr. C. C. W. J. Hijs- zeler is benoemd tot directeur van het Rijksmuseum Twenthe te Enschedé, sinds 1947 daaraan als conservator verbonden. Proeftoestel. De Vereniging Voor Vei lig Verkeer Hilversum heeft een apparaat laten construeren om de reacties van brom fietsers op verschillende verkeerssituaties te onderzoeken en de reactietijd te meten. Tijdens de proef worden de deelnemer aan wijzingen gegeven door middel van een kop telefoon en een bandopname. Degenen, die zich aan de proef onderwerpen, ontvangen een kaart, waarop de eventueel aan de dag getreden fouten zijn aangegeven. Goed Kamp. Voor de vierde maal zal de nationale kampeertentoonstelling „Goed Kamp" worden gehouden door de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. De tentoonstelling wordt van vrijdag 6 tot en met maandag 9 April gehouden in en om de Houtrusthallen in Den Haag. Geen spreekuur. Bloemendaals wet houder van Publieke Werken, de heer A. van Geluk, is verhinderd op vrijdagmiddag 10 februari zijn wekelijkse spreekuur te houden. Jubilerende violist. Na het abonne mentsconcert van zondagmiddag in het Con certgebouw te Amsterdam hebben collega's en vrienden de violist Jo Hekster sinds 1945 tweede concertmeester gehuldigd wegens het feit, dat hij een kwart eenw aan het orkest verbonden is. Feestavond invalidenbond. De afde ling Haarlem en omstreken van de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond ANIB, houdt dinsdagavond 7 februari een feest avond in het Krelagehuis. Opgevoerd zal worden de toneelklucht „Watt en halfwatt". Tien jaar Boslopers. De padvindei-s- groep „de Boslopers" van Meer en Bosch" in Heemstede, groep 23 in het district Haar lem van de vereniging „De Nederlandse Padvinders", bestaat tien jaar. Ter gelegen heid hiervan wordt op dinsdagavond 14 februari in het gebouw „Irene" op het ter rein van „Meer en Bosch een feestavond gehouden met medewerking van welpen in sketches, verkenners in een toneelstuk van W. G. van der Hulst en van de N.P.V. Districtsband onder leiding van vaandrig L. de Jong. HAARLEM EN OMGEVING Kienavond. De afdeling Haarlem van de VARA houdt morgen, dinsdagavond 7 februari, in het gebouw van de H.J.M.V. aan de Lange Margarethastraat 13 een kien avond. De jaarvergadering is aangekondigd op 20 maart bij Brinkmann, Grote Markt. Vanmorgen omstreeks half elf was een autobus van de NZH op de Julianalaan op weg naar Stoops Bad te Overveen. Voor de bus reed een auto, die door de glad heid van de weg slipte. De bestuurder van de autobus week naar rechts uit en even voor het viaduct van de lijn Haarlem- Overveen-Zandvoort vernielde de bus de afrastering. De voorwielen van het voer tuig kwamen op het ijs van de Delft. De kinderen konden rustig aan de achterzijde de autobus verlaten. Zaterdag hield het dubbelmannenkwar- tet „Harmonie", dirigent Henk J. Arisz, re ceptie in café De Louw ter gelegenheid van de herdenking van zijn 25-jarig be staan. Uit zangerskringen toonde men veei belangstelling en sympathie voor „Harmo nie" het enige dubbelmannenkwartet in Haarlem, dat nog steeds actief optreedt. Vrijdag geeft „Harmonie" een concert in de Gemeentelijke Concertzaal met mede werking van twee mannenkoren en twee gemengde koren. Amerskerk, 3 v. Bremen n. Rotterdam. Axeldijk, 4 te Norfolk. Akkrumdijk, 5 Mobile. Alblasserdijk, 6 Havana. Aldabi, 5 Santos. Alhena, pass. 4 Kp. Vilano n. Antwerpen. Altair, 4 v. Rotterdam n. Bremen. Amstelpark, 5 v. Zeebrugge n. Baltimore. Ariadne, 4 Rotterdam. Arkeldijk, 5 Antwerpen. Atje Ray S. pass. Ouessant n. Baltimore. Aaisum, 5 v. Lissabon n. Boulogne. Alnati, 5 v. Montevideo n. Santos. Alpherat, 6 Buenos Aires. Annenkerk, 5 v. Port Said n. Genua. Aagtekerk, 5 v. Hamburg n. Rotterdam. Appingedijk, 6 Rio de Janeiro. Arendskerk, 6 Lissabon. Bonaire, 4 te Rotterdam. Bali, 5 Belawan. Bantam, 4 Los Angeles. Billiton, 5 Marseille. Baud, 4 te Surabaja. Borneo, 4 Boston. Blitar, pass. 4 Ceylon n. Belawan. Bloemfontein, 4 pass Vlissingen n. Antwerpen Beninkust, 4 v. Lagos n. Takoradi. Bali, pass. 4 Sabang n. Belawan. Baarn, verm. 4 v. Pto Cabello n. Pta Cardon. Banka, 6 v. Colombo n. Port Said. Boskoop. 5 Buenaventura. Caltex Utrecht, 3 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, 4 v. Surabaja n. Balikpapan. Corilla, 4 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Castor, 4 te Georgetown. Caltex Nederland, pass. 5 Wight n. Sidon. Clavella, 4 v. Abadan n. Mombasa. Cleodora, 4 v. Surabaja n. Pladju. Ceronia, pass 4 eil. Marisa n. Massawah Caltex Leiden, 6 rede Sidon. Cottica, 6 Georgetown Diemerdijk, 3 te tRoterdam. Doris, 4 te Antwerpen. Daphnis ,5 Pta Cardon. Delft, 6 Rotterdam. Dorestad, 5 v. Curagao n. Gibraltar. Drente, pass. 5 Gibraltar n. Bilbao. Ena„ pass. 3 Ouessant n. Curagao. Elizabeth B, 3 v. New York n. Rotterdam. Enggano, 4 v. Belawan n. Colombo. Eos, 4 v. Valencia n. Rotterdam. Erinna, 5 v. Calcutta n. Pladju. Esso Amsterdam, 4 Le Havre. Esso Nederland, 'i v. Rotterdam proeftocht. Eendracht, 4 Hamburg verwacht. Esso Rotterdam, 6 v. Banias n. Lands End. telipes, 4 te Port Dickson. Ganymedes, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Gooiland, 5 Las Palmas. Gadlla, 4 te Pladju. Groote Beer, 5 Las Palmas verwacht. Gaasterkerk, 7 te Hongkong verwacht. Graveland, 5 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Gaasterland, 6 Rio Grande do Sul. Groote Beer, 5 v. Las Palmas n. Walvisbaai. Groote Kerk, 5 v. Port Soedan n. Suez. Guineekust, 5 v. Freetown n. Le Havre. Haarlem, 4 te Belize. Ilaulerwijk, pass. 3 Scilly's n. Hamptonroads. Hilversum, 3 te Suez. Houtman, 4 te Mombasa. Hector, 5 v. Malta n. Alexandrië. Hera. 2 v Ciudad Trujillo n. Cumana. Hersilia, 4 v. New York n. Port au Prince. Hoogkerk, 4 v. Aden n. Suez. Hestia, pass. 5 Curagao n. Port of Spain Hathor, 4 v. Amsterdam n. Middlel. Zee. Helder, 4 te Amsterdam. Helicon, 4 v. Amsterdam n. Barbados. Indrapoera, 3 v. Port Soedan n. Suez. llos, 3 v. Amsterdam n. Gothenburg. Isis, 5 te Guanta' verwacht. Java, 4 Amsterdam verwacht. Java, 4 Amsterdam verwacht. Jagersfontein, 6 te East London. Korovina, 4 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Kieldrecht, 5 Genua. Kopionella, 4 Beaumont. Kota Agoeng, 5 Tj. Priok. Kota Inten, 5 Marseille. Kalinga, pass. 4 Gibraltar n. Singapore. Krebsia, 5 New York. Kaloekoe, 4 te Steenkool. Keizerswaard, 6 te Aruba. Kertosono, 6 te East London. Korenia, 6 te Curagao. Kota Gede, 6 v. Suez n. Djeddah. Korovina, 6 te Rotterdam. Lekhaven, 4 v. St. Vincent n. Antwerpen. Lemsterkerk, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Loppersum, 4 te Port Talbot. Lawak, 4 te Mombasa. Larenberg, 4 v. Savannah n. Amsterdam. Lekkerkerk, pass. 5 Ouessant n. Port Said. Lcopoldskerk, 5 Damman. Laertes, pass. 4 Kreta n. Port Said. Limburg, 4 Bangkok. Leuvekerk, 6 te Cochin. Loosdrecht, 6 v. Abadan te Bushire. Mijdrecht, 3 v. Rio de Janeiro n. Aruba. Maasdam, 4 v. Kingston n. Norfolk. Maashaven, 4 te Emden. Moordrecht, 4 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Maureen, 5 v. Genua n. USA. Meerkerk, 6 Marseille. Merwede, 5 Takoradi. Muiderkerk, 5 Madras. Myonia, 6 Pladju. Maureen, 4 te Genua. Molenkerk, 4 te Antwerpen. Mitra, 4 280 m. O.ZO. Minlkoy. Meliskerk, 6 te Shanghai. Nigerstroom, pass. 5 Finisterre n. Antwerpen. Noordam, 4 v. Rotterdam. Notos, 3 v. Le Havre n. Ceuta. Nieuw Amsterdam, verm. 4 v. New York n. St. Thomas. Oberon, 4 te Aruba. Omala, 4 v. Tripolis n. Berre. Oranjestad, 5 v. Plymouth n. Amsterdam. Overijsel, pass. 5 Ceylon n. Djibouti. Ootmarsum, pass. 5 Miami n. Houston. Oranje, 5 v. Port Said n. Napels. Orestes, 5 rede La Union n. San Salvador. Prins Joh. W. Friso, 3 v. Haifa n. Antwerpen. Prins Willem v. Oranje, 4 te Le Havre. Prins Alexander, 5 Antwerpen. Prins Fred. Willem, 5 v. Carthagena n. Hamburg Prins Willem v. Oranje, 4 Le Havre. Peperkust, pass. 6 Ouessant n. Dakar. Prins Willem II, 7 te Valencia verwacht. Phrontis, 6 te Liverpool. Roepat, 3 v. Djibouti n. Assab. Roggeveen, 6 Beira. Rotti, 6 Aden. Ruys, 5 Kaapstad. Ridderkerk, 4 Rotterdam. Rijnland, 5 v. Montevideo n. Buenos Aires. Sirrah, 3 v. Bahrein n. Antwerpen. Stad Dordrecht, 3 te En den. Statue of Liberty, pass. 3 Aden n. Suez. Seven Seas, 3 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Stad Dordrecht, 4 te Emden. Slamat, 5 v. Belawan n. Colombo. Sliedrecht, 6 Wellington. Sommelsdijk, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Maassluis, 5 Narvik. Schie. 4 Famagusta verwacht Sibigo, 4 Sydney verwacht. Stad Maassluis, nacht 4-5 Narvik verw. Stad Schiedam, 6 te Savona. Salawati, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Sibajak, 4 v. Priok n. Aden. feiresias, 4 te Liverpool. Tero, 4 v. Santos n. Montevideo. Teucer, pass. 5 Colombo n. Djibouti. Tjitjalengka, 5 Santos Tara. 4 Rottc-dam verwacht. Tabian, 4 te Mena el Ahmadi. Tara, 4 te Antwerpen. Tiba, pass. 4 Finisterre n. Bristolkanaal. Tiberius, 3 v. Grenada n. Pto Ardaz. Teucer, 4 450 m. o.zo. Colombo. Trajanus, 1 te Charleston. Tibia, pass. 6 Thursday eil n. Miri. Waterman, 3 v Rotterdam n. Sydney. Westertoren, 3 te Bachauquero. Willem Ruys, 3 v. Colombo n. Belawan. Wonorato, 3 te Koewait. W Alton Jones. 5 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Westerdam, 4 v. New York n Rotterdam. W. Alton Jones, 3 80 m. z. Kreta. Waal. 5 v. Kalyvia n. Hamburg. Waterland, pass. 5 Fern. Noronha n. Buenos Aires. Willemstad, 6 te Curagao. Wonosobo, 6 te Rotterdam. IJsel, 4 te Piraeus. Zuiderkruis, 3 v. Balbao n. Papeete. Zeeland (KRL), 5 Philadelphia. KLEINE VAART Ali S, verm. 4 v. Oostende n. Rotterdam. Arctic, 4 v. Londen te Rotterdam verw. Audacia, 4 v. Londen te Rotterdam verw. Annie G, 4 te Amsterdam. Agiena, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Albergen, 4 v. Trequier te Birkenhead verw. Amigo, 4 v Dordrecht n. Ilansweert. Appingedam, 6 v. Oporto te Rotterdam verwacht. Badzo, 5 v. Londen te Rotterdam verw. Betty, 4 v. Antwerpen n. Humber. Bab T, 1 v. Tyne Dock n. Grangemouth. Betty, pass. 4 Vlissingen n. Humber. Barracuda, 4 v. Hansweert te Gothenburg verw. Beekbergen, verm. 4 v. Barry n. Loriënt. Bestevaer, verm. 4 v. Boston n. Rotterdam. Birmingham, 4 v. Harlingen n. Goole. Cornelis, 4 v. Kingslynn te Antwerpen verw. Casana, pass. 4 Vlissingen. Cornelia B I, verm. 4 v. Rotterdam n Stettin. Daje Bohmer, 6 v. Kopenhagen te Amsterdam. Deni, v. Great Yarmouth n. Zeebrugge. Daniël, 4 te Amsterdam. Ella, 6 v. Parijs n. Rouaan. Ellewoutsdijk, verm. 6 v. Hirsthals n. R'dam. Elisabeth Roorda, 4 v. Rotterdam n. Dublin. Elsenburgh, pass. 4 Burlings n. Duinkerken. Fiducia. 4 v. Maassluis n. Boston. Frans Bohmer, 4 nog te Dakar. Flevo, 3 v. Gdynia n. Amsterdam. Frans v Seumeren, 4 v. Varberg te Kopenhagen Henrica B, 4 v. Randers te Norwich. Horst, 4 v. Rochester te Rotterdam. I-Iarold, 4 v. Vlissingen n. Kopenhagen. Ingeborg, 4 v Le Havre n. Frederikstad. Ilias, 3 te Hamburg n. Amsterdam. Joost, 2 te Glasgow. John N, IV v. Amsterdam te Rotterdam. Kemphaan, 4 nog bij Borkum in het ijs. Kaap Falga, 3 v. Londen n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 3 te Swansea. Leuvehaven, verm. 4 v. Gothenburg n. Antw. Lijnbaan, nacht 5-6 v. Liverpool te Rotterdam. Larix 1 v. Goole n. Santander. Markab N, 4 v. Rotterdam n. Algiers. Muphrid N, pass. 4 Vlissingen n. Belfast. Marianne, 6 verm. te Rouaan. Midas, 4 v Amsterdam n. Knakskov. Marjan, verm. 6 v. Brest n. Helsingborg. Matthew, verm. 4 v. Gent n. Antwerpen. Merwehaven, verm. 6 v. Casablanca n. Oran. Mutatie, 1 v. Waterford n. Harmouth. Netta, 3 v. Vlissingen n. Hirsthals. Nettie, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Nero, 3 v. IJmuiden n. Le Havre. Nautic, 4 v. Antwerpen n Bristol. Poortvliet, verm. 4 v Esbjerg n. Goole. Pavo, 2 te Gijon Mussel. Procyon, 4 v. Amsterdam n. Londen. Paloma, 4 v. Nakskov te Nykobing. Soemba, 4 v. Portsmouth te Rouaan verw. Spurt, verm. 4 44v4.4 Duiknerken n. Nykobing. Stientje Vensinga, 7 te Rotterdam verwacht. Spurt, verm. 4 v. Duinkerken n. Nykobing. Stella Maris, pass. 4 Vlissingen n. Selzaete. Sparta, 4 v. Antwerpen te Vlissingen. Sonsbeek, verm 4 v Klaipeda n Liverpool. Spes, 4 v. Kopenhagen te Antwerpen verw. Tine, 4 v. Londen te Rotterdam verw. Tilly, 2 v Partington n. Santander. Vindicat Atque Polit. 4 v. Dordrecht te Antw. Westpolder. 7 v. Rotterdam te Lissabon verw. Westereems, 5 v. Rotterdam te Aalborg verw. SLEEPVAART Ebro, 3 v Maassluis te Bromboro. Noordzee, 4 voor Le Havre. 1 Oceaan, 3 v. Maracaibo n. Puerto Cabello. Oostzee, 3 120 m. o. Rasfartak met tanker. Pontzee, 3 80 m. w. Casablanca met twee pontoni- Witte Zee, 3 350 m. w.nw. Port Said met bagger molen. (en woensdagmorgen) 3 pak margarine 90 3 pond bruine bonen (Holl.). 100 3 pak lucifers 50 2 pak zelfr. bakmeel 59 4 bl. Eng. soep 89 1/1 pot Pindakaas 65 1 flac. piccalilly 25 500 gram havermout 25 2 buss. Jodenkoeken 69 2 ontbijtkoeken 49 GED. OUDE GRACHT 19 vvvvvvvvvvwvv KRUISSTRAAT 25 Haarlem Tel 12921. jKIJ GRACHl 26 Zaandam Tel 4537 BREES TRA AI 35 Beverwijk Tel 4193 WIJ VRAGEN GEHUWDE DAMES eventueel gedurende halve dagen. WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraat- weg 17, Santpoort-Station. GEVRAAGD: ACTIEVE, ADMINISTRATIEF ONDERLEGDE voor leidinggevende functie, afwisselend werk, goede toekomstmogelijkheden. Brieven met uitvoerige inlichtingen worden spoedig inge wacht onder no. 1679 aan het bureau van dit blad. 's-GRAVENHAGE TELEFONIE TELEGRAFIE RADIO GELUKRICHTERS vraagt voor de afdeling Installatie Telefoonapparatuur Gevarieerd en leerzaam werk. Goede vooruitzichten. Aanmelden dagelijks tussen 17 en 19 uur bij de Chef- Monteur van de P.T.T. Telefooncentrale, Zijlstraat 44 te Haarlem Telefoon K 2500 - 15934 HOGE PRIJZEN lil 11Ö24 1500 2485 7227 1000 1806 1974 780'. 8047 16274 lu "rao dl, u-n ÏF-an ,9i33 ,10388 11700 12090 12347 17047 18816 19185 10454 45;- LmV.i«b£..?,l,2S 2463 2500 2572 2505 3294 3571 301,4 3775 4465 1095 11349 l i 17» M7M ^IU285Q 7000 7715 9098 9391 9090 9841 9951 10084 10096 10140 13788 13966 14259 lllno ïls-o nco£? ^°83 12121 12371 12389 13000 18180 13271 13572 19328 10370 1939piQRK7 90007°^.^ 17719 18588 18722 18828 19195 19302 8 193 19391 19S67 20027 20061 20115 202b9 20690 20743 20813 21116 21153 21299 21961 PRIJZEN VAN ƒ40.— 1015 048 068 088 093 101 102 149 150 228 230 201 270 280 313 327 334 342 385 401 490 495 511 512 518 532 599 614 637 643 661 746 784 801 823 892 895 916 970 981 2048 115 125 127 137 151 163 169 207 223 237 243 254 292 297 318 326 385 390 433 455 468 473 514 548 603 644 646 654 673 729 /53 772 794 800 855 891 892 896 899 909 940 941 949 970 979 3i: 152 07, 090 110 160 162 177 206 215 23 133 240 295 314 367 373 379 381 384 39'. 119 420 510 579 584 614 619 639 659 .25 740 747 766 804 813 827 833 860 898 4007 014 015 025 039 100 115 130 173 175 181 195 201 213 223 228 337 399 436 455 478 497 506 537 551 569 629 667 730 740 762 763 810 835 855 895 896 922 934 947 960 968 5044 109 146 170 176 185 201 216 234 242 276 298 303 370 391 398 404 420 439 444 525 529 551 675 723 745 774 777 801 844 853 859 861 884 894 956 985 990 6005 016 029 033 037 038 045 057 073 167 214 245 254 260 263 273 315 326 341 382 387 398 431 450 497 516 546 595 620 621 631 645 650 652 683 690 698 703 729 772 797 819 845 860 877 879 891 939 944 948 994 7011 012 018 020 026 027 030 047 057 069 081 091 108 125 131 140 150 151 176 214 238 252 321 356 360 403 410 415 428 461 470 580 589 653 654 734 742 751 758 817 850 952 8016 030 095 115 119 127 128 140 163 238 278 280 303 462 492 495 633 654 688 707 716 733 753 754 756 806 812 845 866 877 878 897 905 914 926 931 950 9075 084 085 129 141 154 179 255 290 328 348 372 475 513 550 569 584 591 601 636 645 660 703 736 742 748 756 773 797 819 892 905 971 980 10009 013 018 035 049 060 064 067 093 113 152 181 194 238 246 279 322 345 358 368 442 449 450 452 474 558 623 636 663 699 707 741 820 823 895 901 907 970 976 994 11039 123 138 197 201 206 238 241 270 277 302 337 382 436 444 463 479 483 500 509 515 545 546 556 559 574 599 633 734 774 I 785 793 799 809 837 848 853 855 909 921 945 12003 073 077 088 096 119 138 154 168 188 193 198 207 214 239 322 337 364 401 459 476 495 515 540 543 668 673 700 703 778 789 798 841 867 902 912 926 976 994 13058 084 087 094 131 161 219 266 281 308 320 339 351 361 369 472 508 545 560 564 571 577 597 628 632 677 681 698 710 721 730 734 774 787 794 801 804 831 853 880 897 942 u43 944 954 967 14002 004 040 127 129 161 178 216 231 235 271 274 276 277 292 317 332 339 350 407 411 447 472 485 492 507 521 533 554 572 607 612 646 656 662 670 692 694 719 731 735 746 761 765 807 822 832 849 853 895 908 956 968 978 15013 026 030 051 055 062 097 140 141 171 204 318 320 329 332 358 387 415 441 460 486 499 502 504 541 577 579 592 626 642 648 657 668 712 728 746 747 764 796 802 839 865 894 924 936 966 980 981 985 988 16004 027 137 329 361 364 372 377 401 404 414 508 512 577 591 594 596 628 629 648 °°3 692 698 709 730 731 735 738 751 756 792 797 856 881 901 908 918 987 17002 02« 028 029 057 081 082 093 116 127 137 160 168 191 204 239 250 285 287 310 325 332 333 354 378 403 430 462 471 472 510 529 544 551 619 665 670 678 703 716 733 736 744 761 785 789 805 812 893 909 920 924 931 934 985 18005 025 047 065 159 222 234 246 271 277 278 284 302 318 341 400 405 416 421 437 807 510 527 543 545 572 573 595 603 606 087 089 780 755 790 795 804 861 952 967 oiï Sif SI? 285 101 117 132 154 219 227 oil 256 260 278 282 304 325 329 lal loo I™ 415 418 449 451 470 482 4S8 494 507 569 579 607 616 651 671 703 705 719 720 770 779 802 864 967 949 998 20027 048 °62 149 181 331 340 342 358 360 o2! „22 523 522 551 613 633 725 755 756 o,oio 71° 788 819 877 888 976 997 21000 22? 171 195 256 257 259 260 380 385 22= ill o1! 424 456 500 534 554 570 586 895 808 010 018 027 626 675 681 692 741 757 764 773 797 809 810 826 832 881 896 918 943 951 956 999 VERBETERING. Prijzen van 40.—: invoegen 4194, 4200, 12182

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10