Arbitrageregeling blijft struikelblok te Genève Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Sneeuwstorm dreigt in Italië een noodtoestand te scheppen Nog geen klaarheid in Franse politiek jegens Algerije Goede wil van beide delegaties brengt oplossing niet dichterbij clée," Saar-premier bezocht minister Pineau Voorwaartsin zinkende toestand Lente op IJsland, dooi op Spitsbergen Robert Lacoste, gematigd socialist, tot minister-resident benoemd Scheepvaart op Rijn en Waal gestaakt Het woord is aan Autherine Lucy roept de wet te hulp Geen verdere aanvoer van koude lucht Strenge instructies uit Djakarta Parijs wenst zijn rechten niet voetstoots op te geven Getuigenverhoor afgelopen in zaak-Jungschlaeger Bemanning na aanvaring gered Baanvegers en ijsventers moeten vergunning hebben Bij aanhoudende vorst grote moeilijkheden verwacht Eden uit Noord-Amerika in Londen teruggekeerd Tsjechoslowakije bezuinigt op defensie-uitgaven Aanklacht tegen bestuur der universiteit Weerrapport 70e JAARGANG No 184 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 10 FEBRUARI 1956 Haarlems Dagblad 300e JAARGANG No 29 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze speciale verslaggever te Genève) Terwijl een ijzige stormwind Genève in zijn greep gevangen houdt, sleept de Neder lands-Indonesische conferentie in hotel „Des Bergues" zich moeizaam voort. De ministers hebben gisteren vrijwel de gehele dag aan het netelige vraagstuk van de arbitrage-regeling besteed, zonder een stap dichter bij een oplossing te komen. Zowel van Nederlandse als van Indonesische zijde ontkent men niet dat de crisis, die al vrij spoedig na de hervatting van de conferentie weer bleek, haar dieptepunt heeft be reikt. Ofschoon de sfeer in de conferentiezaal „goed" wordt genoemd, blijft men in een kringetje ronddraaien. De goede wil is er nog steeds, maar de resultaten laten op zich wachten. Als men er ook vandaag niet in zou slagen de opnieuw vastgelopen conferentie op gang te helpen, is de kans groot dat de delegaties toch met lege handen naar huis zullen terugkeren. Behalve de ministers Luns, Zijlstra en Van de Kieft heeft gistermiddag ook de Nederlandse regerings-commissaris voor Indonesische Aangelegenheden, mr. N. S. Blom, aan de besprekingen deel genomen. Van Indonesische zijde waren aanwezig de ministers Anak Agung, Sumitro, Leimena en de nog niet volledig van zijn ziekte her stelde Mohammed Rum. De arbitrage-regeling heeft weinig per spectief omdat beide partijen in dit stadium niet bereid en niet in staat zijn om water ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 ANORAKS SPORTTRUIEN (Van onze correspondent in Parijs) De premier van de Saarregering dr. Hubert Ney is in Parijs aangekomen om met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, over de toekomst van zijn land te praten. Dr. Ney, die zich in de verkiezingscampagne in het Saar land als een der felle vijanden van Frank rijk deed kennen, ofschoon hij een nazaat van Napoleon's beroemde maarschalk moet zijn, werd aan het station zonder enige protocolaire omhaal opgewacht. Er waren alleen twee politie-inspecteurs aanwezig, die de Saarpremier naar zijn hotel verge zelden. Pineau, die bij de ontmoeting op de Quai d'Orsay voor het eerst als minister van Buitenlandse Zaken naar voren trad, heeft met beleefde belangstelling kennis geno men van de boodschap die Ney hem bracht. Pineau heeft er echter met enige nadruk op gewezen, dat Frankrijk zijn economi sche rechten in Saarland niet voetstoots wenst op te geven en ook dat Parijs on prettig is gestemd door de vele anti- Franse gebaren die het nieuwe Saarparle- ment zich de laatste tijd veroorloofd heeft. In een motie is onmiddellijke aansluiting bij Duitsland verlangd en het aantal Fran se lesuren op de scholen is verminderd. In politieke kringen wordt dan ook niet geloofd, dat het onderhoud veel heeft bij gedragen tot een beter begrip tussen de beide regeringen. Parijs is trouwens van oordeel dat de Saarkwestie in de eerste plaats een aangelegenheid is, die Frankrijk en West-Duitsland in onderling overleg moeten behandelen. bij de wijn te doen. De Nederlanders blij ven een volledig sluitende regeling eisen, die alle misverstanden uitsluit; de Indone siërs streven juist naar een oplossing, die hun „soevereiniteits-waan" niet aantast. Daarbij komt dan nog de moeilijkheid dat de missie Anak Agung geheel is gebonden aan de zeer strenge instructies uit Djakar ta, die elke tegemoetkoming bij voorbaat buitensluiten. Om iedere schijn van een „ex-koloniale bevoogding" te vermijden, heeft de Neder landse regering daarom een geschillen regeling voorgesteld, die is gebaseerd op artikel 36, lid 2, van het statuut van het Internationale Gerechtshof (de zogenaam de facultatieve clausule), die de mogelijk heid voor een verplichte rechtspraak open stelt voor alle kwesties, die niet gerekend kunnen worden tot de binnenlandse juris dictie van de Staat. Wanneer de Indonesiërs zich met een op dit artikel gebaseerde regeling akkoord zouden verklaren, is tegelijk de angst voor „soevereiniteits-verlies" weggenomen. De meeste UNO-leden immers hebben de fa cultatieve clausule ondertekend en daar mede de verplichte rechtspraak op dezê punten aanvaard. Of Indonesië deze rede nering zal overnemen, is echter gezien de positie, waarin Anak Agung verkeert, twij felachtig. De Indonesiërs wensen niet te worden „vastgenageld" aan formuleringen, die later in Djakarta als een capitulatie voor de Nederlandse verlangens kunnen worden uitgelegd. Over de vraag hoe lang het overleg nog zal duren laat men zich te Genève dan ook niet uit. In ieder geval wordt het, zowel van Indonesische als van Nederlandse zijde, onwaarschijnlijk geacht dat de moeilijk heden nog voor volgende week uit de weg zullen zijn geruimd. Wanneer voor de ar bitrage-regeling een oplossing zou worden gevonden die beide partijen kan bevredi gen, blijven er nog enkele minder lastige punten over, die om afdoening vragen. Requisitoir over veertien dagen DJAKARTA (A.N.P.) Met de zestigste zitting, die donderdag werd gehouden is het verhoor der getuigen in de zaak-Jung- schlaeger afgelopen. Donderdag 23 februari zal de officier van justitie, Sunario, het requisitoir uitspreken in dit proces, dat be gonnen is op 17 januari 1955. In een jaar tijds zijn 78 getuigen gehoord, van wie 29 a charge, 38 a décharge, en elf deskundi gen. De beklaagde Jungschlaeger bevindt zich ruim twee jaar in voorarrest. De laatste getuige was Dorus van der Sluys, die aanvankelijk niet gehoord zou worden. Hij was, omdat een andere getuige zijn naam eens had genoemd, toch nog op geroepen. Hij zei ruim een jaar met vier honderd anderen in een grot op de helling van de Salak te hebben gewoond. Hij zei daar beklaagde drie keer te hebben ont moet en hij heeft er een vliegtuig een „dropping" zien uitvoeren. Na zijn verblijf in de grot heeft hij twee jaar in een in richting voor geesteszieken doorgebracht, omdat hij voorgaf gek te zijn uit angst voor de militaire politie die hem had gearres teerd en hem sloeg. Denk bij deze strenge kou aan de dieren! De jongen op deze foto heeft spontaan aan die oproep voldaan. De eenden en water hoentjes in het Spaarne bij Heemstede zijn hem er dankbaar voor. Ze ontvingen hun jeugdige beschermer met luid gesna ter en gekwak en legden alle schuwheid af. Wie het goede voorbeeld wil volgen vindt overal hongerige magen op hem wachten. 99 Tegen het middaguur werd radiotelefo- nisch gemeld, dat de logger „Voorwaarts" (KW 140) van de rederij Haasnoot te Kat wijk aan Zee zich na een aanvaring in zin kende toestand bevindt. De juiste positie van de logger was nog onbekend, maar men neemt aan dat de logger om de Noord op de trawlvisserij is. Hij was vissende. Dc logger „Dina Marie" (KW 57) heeft het verzoek gekregen zich zo spoedig mo gelijk naar de „Voorwaarts" te begeven. V/ij vernamen van de zijde der rederij, dat de logger aangevaren is door een Engels schip, en dat de bemanning van acht kop pen door de Engelsman is overgenomen, die er mee naar een haven stoomt. PARIJS/ROME (Reuter/AFP/UP) Na een korte adempauze wordt bijna ge heel Europa opnieuw geteisterd door een koudegolf. Ijskoude lucht uit Siberië heeft overal op sommige plaatsen in een tijd van enkele uren een scherpe daling van de temperaturen teweeggebracht. In Frankrijk varieert de temperatuur van -twintig graden in het oosten tot -vijftien graden in Parijs en hogere tem peraturen naarmate men zuidelijker komt. Ook in Oostenrijk worden temperaturen van -dertig graden en lager gemeld. In Stockholm (Zweden) was het donderdag avond 22 graden onder nul. Van de top tot de teen van de Italiaanse laars komt een relaas van dood, ellende en schade, veroor zaakt door zware sneeuwstormen. Vice-premier Saragat heeft het kabinet bijeengeroepen in een spoedzitting om te beraadslagen over het programma tot hulp verlening. De Amerikaanse ambassadeur Clare Boothe Luce, heeft Washington tele fonisch hulp gevraagd. Van de opslagplaat sen van het Amerikaanse leger in Livorno is een konvooi voertuigen op weg naar Rome met voedselpaketten, overjassen en truien. T egenstellingen In zuid-Zweden daalde het kwik tot 28 graden onder nul. De Zweden kunnen er ernstig over denken een tijdje naar het noord-Zweedse gebied binnen de pool cirkel te gaan, waar 's nachts temperaturen van negen tot tien graden onder nul heer sen, hetgeen voor die streken mild mag heten. IJsland heeft nog het minst te kla gen, want daar staat het kwik op tien graden boven nul en op Spitsbergen dooit het. Ook Oostenrijk zit ten tweede male in de koude. De temperatuur daalde in een groot deel van het land tot twintig graden onder nul. De hevige sneeuwval van de afge lopen nacht heeft grote vertraging in het spoorwegverkeer over het gehele land ver oorzaakt. In Wenen stagneerden de tram- en busdiensten, waardoor tienduizenden Havenkantoor daartoe morgen tot 3 uur open Voor het organiseren van schaatswed strijden, het plaatsen van kramen met con sumptie-artikelen e.d. en het venten daar mee op het ijs, alsmede voor het baanvegen is in Haarlem een vergunning nodig, die afgegeven wordt door de dienst van Haven en Marktwezen. In het kantoor van deze dienst aan de Koudenhorn kan men zich vanavond tot half zes en morgenmiddag tot drie uur vervoegen voor zulke vergunnin gen. (Van onze correspondent in Parijs) Robert Lacoste, die sinds een goede week in de nieuwe Franse regering de gecombi neerde portefeuille van Financiën en Eco nomische Zaken beheerde, is door premier Guy Mollet benoemd tot minister-resident van Algerije. Lacoste vertrekt vandaag naar Algerije om door de premier in zijn nieuwe waardigheid te worden bevestigd. Mollet keert zondag terug naar Parijs. De nieuwe resident-minister, die in de plaats treedt van generaal Georges Catroux, die door de Franse kolonisten tot aftreden werd gedwongen nog voor hij zijn nieuwe standplaats had bereikt, staat bekend als een der leiders van de rechter-vleugel der socialistische partij. Hij is een doortastend man, die niet van diplomatieke gaven is gespeend. Wie Lacoste in Parijs zal opvolgen is nog niet bekend. De naam van oud-premier Paul Ramadier werd wel genoemd. Mollet moet telefonisch de portefeuille van Finan ciën en Economische Zaken ook nog aan Mendès-France hebben aangeboden, die echter opnieuw voor de eer zou hebben bedankt. Lacoste zal in Algerije politieke tegen stellingen en spanningen aantreffen die zo hoog zijn opgevoerd, dat ieder ogenblik voor een uitbarsting moet worden gevreesd. Mollet heeft via de enige rechtstreekse telefoonverbinding tussen Algiers en Parijs een ministerraad gepresideerd, waarbij zich drie excellenties in Algiers aan zijn zijde bevonden. Hij moet zich daarbij nogal goedsmoeds over de situatie hebben uitge laten. Toestand verscherpt Dat optimisme wordt echter door geen der Franse verslaggevers in Algerije ge deeld. Integendeel, er worden verschillende tekenen opgesomd, die eerder op een ver scherping van de toestand wijzen. De oud strijders hebben geweigerd de minister voor de Oud-strijders Tanguy-Prigent te vergezellen naar het doden-monument, waar ook hij een krans neer wilde leggen. Incidenten hebben zich echter niet voorge daan, maar de belangstelling beperkte zich tot een klein gezelschap. De Franse burgemeesters der grote ste den trekken, over het algemeen, één lyn met de oud-stryders, die in Algerye een by zonder sterke politieke positie bezetten. Hun comité van actie, dat er van verdacht wordt een staatsgreep te willen voorberei den, heeft Mollet een tweede ultimatum overhandigd, vergezeld van een dreigement nieuwe wanordelijkheden te ontketenen. De oud-stryders willen hun actie voor het behoud van de volstrekte Franse soeverei niteit, en tegen een wat liberalere politiek in Algerye ook in Frankrijk voeren. Voor morgen is er bij de Are de Triomphe in Parijs een betoging uitgeschreven. De so cialisten en de radicalen bereiden een tegen-betoging voor en L'Express, het blad van Mendès-France wekt alle republikei nen op zich gereed te houden om de repu bliek te verdedigen. Een lichtpuntje voor Mollet en voor de regering is in dit sombere beeld misschien dat tot dusver de Algerijnse nationalisten een afwachtende houding hebben aangeno men. Er kan echter nauwelijks twijfel over bestaan, dat de Fellagha het vuur opnieuw zullen opstoken en zelfs een burgeroorlog riskeren indien Parijs niet spoedig met aannemelijke voorstellen over de brug zou komen. Hoe die voorstellen er uit moeten zien is een vraag, waarop nog niemand een redelijk antwoord kan geven en dat ook Mollet in een radio-rede in het duister heeft gelaten. Ingewikkeld Het Algerijnse probleem heeft economi sche en politieke kanten, die beide even moeilijk en ingewikkeld zijn. Algerije telt momenteel ongeveer een miljoen werk lozen op een bevolking van tien miljoen. Het land zal ingrijpend moeten worden ge ïndustrialiseerd, waarvoor kapitalen nodig zijn, die Frankrijk zou moeten leveren. Daarbij komt het politieke probleem van de vertegenwoordiging!-van Algerijnen en Fransen in eenzelfde parlement, hetzij de Nationale Vergadering in Parijs, hetzij een eigen Algerijnse Kamer. De verhouding tussen Algerijnen en Fransen is ongeveer tien op één, zodat bij een evenredige ver tegenwoordiging de Franse kolonisten al tijd het kind van de rekening zouden wor den. De vertegenwoordiging waarbij de Franse stemmen zwaarder dan die der Al gerijnen zouden wegen is weer bezwaarlijk in overeenstemming te brengen met de be ginselen van de democratie, waarvan Parijs moeilijk kan afwijken. Hoe de regering- Mollet uit dit slop zal kunnen geraken, is niet duidelijk. Het uitstel gedurende vele jaren van een oplossing, die toen misschien nog mogelijk was, heeft de tegenstellingen zozeer toegespitst, dat een rustig overleg tussen de verschillende partijen onmogelijk schijnt te zijn geworden. mensen te laat op hun werk kwamen. De weerkundige dienst voorspelt dat de koude de komende paar dagen zal aanhouden. Verblindend De aanhoudende koude begint een ern stige bedreiging voor Italië te vormen. Reeds is grote ellende veroorzaakt door deze strengste winter sinds mensenheuge nis. Honderden dorpen zijn van de buiten wereld afgesneden door de sneeuw, die soms vier meter hoog opgewaaid ligt. Vrij wel geheel Italië wordt geteisterd door verblindende sneeuwstormen, waarbij wind stoten van 150 km per uur voorkomen. In de loop van de nacht is een nieuw koude- front overgetrokken. In het gehele noorden van Italië, dat tot dusverre het minste van de huidige koude golf te lijden had, woeden nu eveneens ijs koude, striemende sneeuwstormen. Sneeuw stormen razen met toenemende kracht over Milaan, Turijn, Bologna, Reggio Emilia, Ravenna en Bergamo. Aan de Italiaanse Rivièra veranderde de regen in sneeuw. Passen in de Apennijnen werden door de sneeuw geblokkeerd waar door bij de Nava-pas een lange kolonne van auto's strandde. Ook het binnenland van Sicilië, het ge bied van Napels en grote gebieden in mid- den-Italië hebben te lijden van sneeuw stormen. Veertig arbeiders zijn nabij een kracht station te Toyama, in west-Japan, onder een lawine bedolven. Twee hunner zijn gered. Men vreest, dat de anderen om het leven zijn gekomen. Op de grote rivieren Rijn, Waal en Maas en ook op de Gelderse IJsel is ijsgang op getreden, waardoor grote moeilijkheden voor de scheepvaart zijn ontstaan. Door de rijkswaterstaat is aan de oppervlakte van het water een temperatuur van bene den het vriespunt gemeten, en op een halve meter een temperatuur van nul gra den Deze situatie is in hoge mate bevor derlijk voor ijsvorming aan de bodem van de rivier, waardoor schollen ontstaan, die naar de oppervlakte stijgen. Dit gebeurt nu in snel tempo, zodat bijvoorbeeld bij Lobith de Rijn over de gehele breedte met vrij zwaar drijfijs is bedekt. Binnen korte tijd waren de Rijn en de Waal beneden Lobith respectievelijk tot Wijk bij Duurstede en Tiel eveneens met grote ijsmassa's bedekt. Onder deze om standigheden worden de schepen gedwon gen een goed heenkomen te zoeken. Rijks waterstaat is vanmorgen begonnen de be tonning te verwijderen. De vele vluchtha- vens langs de rivieren bieden dan ook het levendig beeld van een strenge winter. Ook de grote haven bij Lobith bergt al tientallen schepen. In Nijmegen en Arn hem werden maatregelen getroffen om zoveel mogelijk schepen een veilige lig plaats te bieden. Ook de kleinere havens worden gebruikt om de schippers te laten overwinteren. Op de Rijn hebben thans alle veerdiensten de vaart moeten staken. Op de Waal zijn enkele gierponten uit de vaart genomen. Maatregelen worden voor bereid om met ijsbrekers de strijd tegen de natuurelementen aan te binden en de vaarwegen van Rotterdam uit open te breken. Ook op de Maas is de scheepvaart volkomen gestaakt. Eén meningsverschil over LONDEN (Reuter) Sir Anthony Eden is per vliegtuig van zijn besprekingen met president Eisenhower te Washington en met de Canadese regering te Ottawa, in Londen teruggekeerd. De premier was in gezelschap van zijn minister van Buiten landse Zaken Selwyn Lloyd. Hun „strato- cruiser" was drie uur over tijd, doordat het toestel tengevolge van een defect een tus senlanding te Gander, op Newfoundland had moeten maken. Eden verklaarde tevreden te zijn over de resultaten van zijn overleg in Noord-Ame- rika. Naar zijn mening vormt het Midden- Oosten met het geschil tussen de Arabische landen en Israel het grootste probleem. Over de wijze waarop deze kwestie moet worden aangepakt was men het eens ge worden, zoals in de verklaring, die na de besprekingen te Washington is uitgegeven, werd uiteengezet. „Het enige meningsverschil dat nog tus sen ons (de Verenigde Staten en Groot- Brittannië) bestaat, betreft de eilanden (Quemoy en Matsoe) voor het Chinese vas teland. Wij hebben ons standpunt openhar tig uiteengezet en de Amerikanen het hunne." PRAAG (Reuter) De Tsjechoslowaakse minister van Financiën heeft in zijn be grotingsrede in de Nationale Vergadering te Praag medegedeeld, dat Tsjechoslowa kije in 1956 meer zal besteden aan de ont wikkeling van zijn industrie en minder aan zijn defensie. De uitgaven voor de lands verdediging zullen verminderen van 10,43 miljard kronen in 1955 tot 9.605 miljoen kronen in 1956. De uitgaven voor de ont wikkeling van de industrie zullen toenemen tot 23.298 miljoen kronen, hetgeen bijna een vijfde meer is dan het bedrag van verleden jaar. De minister deelde mede, dat er een achterstand was in de produktie van harde kolen, vele technische produkten en enkele belangrijke goederen. De totale uitgaven zullen 89.887 miljoen kronen belopen en de ontvangsten 90.304 miljoen kronen, waar door het begrotingsoverschot dus 417 mil joen kronen zal bedragen. DIT NUMMER BESTAAT HIT VEERTIEN PAGINA'S Albert Schweitzer: De geschiedenis van onze tijd kenmerkt zich door een nimmer tevoren bereikte onzinnigheid. BIRMINGHAM, Alabama, V.S. (Reuter en UP) De negerstudente Autherine Lucy heeft donderdag een federaal ge rechtshof gevraagd de universiteit van Alabama te gelasten haar onmiddellijk toe te laten. Maandag is haar de toegang tot de universiteit, waar zij als eerste neger studente was ingeschreven, om veiligheids redenen ontzegd, omdat zich felle betogin gen hadden voorgedaan tegen de opheffing der rassenscheiding op de universiteit. Het federale gerechtshof in Birmingham (Ala bama) heeft de curatoren van de universi teit opgeroepen op 29 februari voor het hof te verschijnen. Het bestuur van de universiteit van Ala bama zal zich dus op 29 februari moeten verdedigen tegen de aanklacht aan een rechterlijk bevel niet te hebben gehoor zaamd. De advocaat van Autherine Lucy, Arthur Shores (zelf een neger), heeft een aanklacht tegen hen ingediend wegens „contempt of court" (minachting van het hof). Hij vraagt een veroordeling tot ge vangenisstraf en een schadevergoeding voor miss Lucy van 2000 dollar. De gevan genisstraf alleen voor het geval het be stuur ook een nieuw rechterlijk bevel naast zich neerlegt. Het argument van het uni versiteitsbestuur, dat men uit vrees voor gewelddadigheid miss Lucy heeft uitge sloten, noemt Shores een uitvlucht. De universiteit schijnt echter vastbeslo ten om miss Lucy niet meer tot haar ter reinen toe te laten. Een der plaatselijke dagbladen meldde dat de functionarissen van de universiteit bereid waren de gevan genis in te gaan, liever dan de poorten voor Lucy open te stellen. Het K.N.M.I. deelt mede: Het langge rekte hogedrukgebied, dat zich uitstrekte van Noord-Siberië tot aan de Britse eilan den vertoont thans boven Scandinavië te kenen van verzwakking. Een zwakke sto ring, die zich boven Denemarken ontwik kelde, veroorzaakte in ons land plaatselijk wat sneeuw. Als gevolg van deze veran deringen draaide de wind naar richtingen tussen noordoost en noord, waardoor reeds in de nacht iets minder koude lucht van de Oostzee Nederland binnenstroomde. In de noordelijke provincies was de vorst dan ook minder dan in Brabant en Limburg, waar minima van 13 graden werden waargenomen. De laagste temperaturen in Europa wer den vannacht uit Zuid-Duitsland gemeld waar het plaatselijk omstreeks 30 graden heeft gevroren. Deze koude lucht stroomt thans in de richting van Zuid-Frankrijk. In onze omgeving zal er de komende 24 uur weinig wind zijn. Verdere aanvoer van koude lucht vindt dan ook niet meer plaats. Bij opklaringen in de nacht zal het evenwel weer matig tot streng vriezen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb. sneeuw onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt geheel oew. geheel bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bew zwaar bew. sneeuw onbewolkt onbewolkt nevel geheel bew. half bew. geheel bew. nevel zwaar bew. sneeuw zwaar bew. onbewolkt sneeuw onbewolkt sneeuw sneeuw zwaar bew. sS ■tv n n n nno windstil ozo nno n no no nno nnw no n no no no nno windstil w o windstil w 3 i Sc o c W r— ZS -23 0 -20 0 -16 0 -17 0 -5 4 -2 0 -4 0,2 -8 0 -12 -11 -10 -15 0,1 0 -9 1 -15 0 -28 0 -23 0,3 -17 16 -6 0 -21 0 -23 0 6 0,1 zwakke n -5 zwakke n -7 mat. no -7 zw. nno -6 matige n -9 matige n -7 zw. n -11 mat. no -12 0,1 0,1 0,1 0,5 0,1 0,1 0,1 0,1 Neerslag laatste 24 uur. ooooocwxoccccoooooaxccooonccoccoocoocciooooooccoooooxe AANHOUDENDE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Overdrijvende wolkenvelden met plaat selijk wat sneeuw. Vannacht matige tot lichte vorst. Overwegend zwakke wind. 11 februari Zon op 8.07 uur, onder 17.47 uur. Maan op 7.29 uur, onder 17.46 uur. Maanstanden 19 febr. 26 febr. 10.21 uur: eerste kwartier 2.41 uur: volle maan

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1