Nieuw! KotyHOS SUPER- WHITE m Burgess en MacLean verklaren hun aanwezigheid in Moskou Sneeuwruimers en ploegen werkten gehele nacht door J FRID0R B. SCHAAP Verklaring op schrift, overhandigd aan twee Britse journalisten Geen markt in Haarlem Bonte avond ten bate van „Unicum' Amsterdamse Beurs 683% JËFSÏÏV?} J* Ém t aUécK BIGGELAAR'S product 530ste STAATSLOTERIJ 3e HILARIUS - FOTO-KINO Duursma spuit alles! HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN f BGV demonstreerde in Vreeburg te Bloemendaal In Bloemendaal Hulde voor zestienjarig meisje dat jongen redde Diefstal van schroot Jager door schot uit eigen geweer getroffen Meisje door auto gedood Omgekomen bij explosie op schip Scheepvaart TANDPASTA voor superwitte tanden NIEUWE Kolynos SUPER-WHITE Klas f. 4.— huur per week en in 2 faar Uw eigendomi_ HET NAAIMACHINEHUIS MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 i MOSKOU (Reuter). Guy Burgess en Donald MacLean, de twee Britse diploma ten, die in 1951 verdwenen, hebben in Mos kou een „persconferentie'' in hotel „Na tional" gehouden voor de vertegenwoordi ger van Reuter in Moskou, Sidney Weiland, de vertegenwoordiger van de „Sunday Times", een vertegenwoordiger van de „Pravda" en de onder-directeur van het of ficiële Sovjet-persbureau „Tass". Zij over handigden aan de vier persvertegenwoordi gers een getekende verklaring doch wei gerden in te gaan op vragen van de Wes terse journalisten. ïn de verklaring zeggen zij naar de Sovjet- Unie overgegaan te zijn, omdat zij er van overtuigd zijn, daar beter voor de be vordering van het wederzijds begrip tussen Oost en West te kunnen werken. Zij waren beiden reeds in Cambridge communist ge weest, doch hadden hun politieke activiteit gestaakt, omdat zij meenden, dat zij hun denkbeelden beter in de praktijk zouden kunnen brengen als zij in overheidsdienst zouden zijn. Burgess noch MacLean was ooit sovjet-agent geweest. Onafhankelijk van elkaar waren zij tot de slotsom geko men, dat zij de politiek van het Foreign Office niet langer konden dienen. Toen zij elkaar troffen na de terugkeer van Bur gess uit Washington (MacLean was hoofd voor de Amerikaanse afdeling van het mi- Ongeveer 25 marktkooplieden uit Haar lem en omstreken hebben vanmorgen een vergeefse tocht naar de Gedempte Oude Gracht en de Botermarkt gemaakt. Even als de andere straten in de binnenstad was de Gedempte Oude Gracht bedolven onder een dik pak sneeuw en de verhuurders van de stalletjes durfden het vannacht tijdens de hevige sneeuwbui niet aan om de 350 kramen uit te zetten. Bovendien was het vrijwel onmogelijk om de zwaarbeladen wagens door de dikke vacht te duwen en voorts had men lering getrokken uil het feit, dat verleden week .donderdag de be langstelling van de zijde van de kooplieden bij de markt aan de Floresstraat in Haar lem-Noord bijzonder klein was. Overigens hebben de verhuurders het deze keer goed gezien. Van de 350 vaste marktkooplieden, die des maandags op de Gedempte Oude Gracht plachten te ver schijnen waren er dit keer slechts 25 op gekomen die in feite alleen maar een kijkje kwamen nemen. Toen de marktmeester deze kooplieden namelijk stuk voor stuk vroeg of zij er prijs op stelden, dat er als nog een aantal stallen geplaatst zou worden toen schudden ook deze kooplieden het hoofd. Zij zagen er vandaag geen brood in. Overigens meende de directeur van het Haven- en Marktwezen, de heer J. H. W. Scholte, wel, dat de verhuurders eerst over leg hadden moeten plegen over het al dan niet opzetten van de kramen. Ten bate van h'eU herstellingsoord „Uni cum" te Heemstede had het district Noord holland van de Nederlandse Accordeon- en Mondaccordeonbond zaterdag in Haarlems gemeentelijke concertzaal een bonte avond belegd. Voor de organisatoren en voor de optredende artiesten was het jammer, dat de strenge koude zo remmend op de be langstelling had gewerkt, want wat er ge boden werd aan spectaculaire en autitieve genoegens was een veel groter aantal toe schouwers en toehoorders zeker waard ge weest. Men heeft in de heerlijk verwarmde concertzaal een veel voldoening schenken de avond beleefd. Het programma was ech ter te lang geworden en zo moest men ook nu gaan ondervinden, dat van het goede ook te veel kan worden gegeven. Het eerste Haarlemse piano-accordeon orkest „Accordia" opende onder leiding van de dirigent J. M. Davids de reeks evene menten. Naar de vertolkingen te oordelen as „Accordia" weer een gezonde vereniging geworden met accordeonisten, die over een behoorlijke technische vaardigheid beschik ken en die openstaan voor de muzikale be doelingen van hun dirigent. Het ensemble kon uitstekende indrukken geven met een ouverture en een selectie uit de opera ,,Ri- goletto" van Verdi, maar voor de ouverture „Egmont" van Beethoven zal men nog moe ten zoeken naar een evenwichtiger ontwik keling, klankverhouding en zuiverder rit miek. De accordeonmuziek had op deze avond nog een virtuoos vertegenwoordiger in Jan Theelen en de dertienjarige accordeoniste Sonja van Dam deed voor hem in techni sche beheei-sing niet onder, zij het dan dat bij haar meerede beproefde romantisch- getinte muziek en bij Jan Theelen de mo derne „ritmische" werkjes aan de orde kwamen. Verder verleende de Haarlemse Klavar- skribo Accordeonclub „H.K.A.C." onder leiding van de dirigent A. A. Oort haar medewerking. Het gezelschap kon pas om over elven aan zijn programma van vijf nummers gaan beginnen. Het werd uitge voerd in een levendige musiceertrant, vol stuwingen en sterke dynamische tegenstel lingen, wat het gevaar voor onrust in de voordracht wel eens deed opdoemen. Ove rigens hoorde men een frappante klank - produktie. Koor en solisten van het „Nieuw Ope rette Gezelschap" vertolkten onder directie van Johan van 't Vlie een selectie uit de onlangs door het gezelschap opgevoerde operette „Een Walsdroom" van Oscar Straus en het werd een uitvoering, die het midden hield tussen concerteren en acteren. De vocale eisen kwamen nu op het eerste plan te staan en de wijze waarop daaraan door de amateurzangers voldaan werd was lang niet onverdienstelijk. Johan van 't Vlie begeleidde solisten en het geestdrif tig zingende koor briljant. Met spanning en bewondering heeft men verder naar de knappe verrichtingen van de meisjes en de jongens van het kindercir cus „Lamberta" gekeken, goed geïnstrueerd door de leiders: mevrouw G. van dei- Gracht en de heer H. C. Hartman, voerden zij toeren uit aan de trapeze, op de kogel, als slangenmensje, als wonderkind-accor deon iste en als jeugdig pianiste, waarvoor een beroepscircus zich niet behoefde te schamen. En dan was er nog de jongleur Leon Orsèl, die een verbazingwekkende handigheid demonstreerde. Alle ensembles en artiesten werden vlot geannonceerd door de conférencier Eric Germaine. P. ZWAANSWIJK nistrie), hadden zij ingezien, dgt zij de zelfde opvattingen koesterden. Burgess was daarop op het voorstel van MacLean sa men met hem naar de Sovjet-Unie gereisd. Burgess had voor de Britse geheime dienst gewerkt nadat hij een functie bij de BBC had gehad. Nooit had hij verzwegen, dat hij in Cambridge communist was geweest. Beiden zeiden uit hoofde van hun diplo matieke functie het inzicht te hebbene ge kregen, dat de Britse politiek niet ernstig en de Amerikaanse nog minder ge richt was op het verbeteren van het begrip tussen Oost en West. Zij hadden dit als een gevaar onderkend. Burgerss scheen zich het best op zijn ge mak te voelen. Hij zei niet te willen mee delen waar zij werkten teneinde journa listieke nieuwsgierigheid te ontgaan. Op de vraag of zij in de nabije toekomst naar Londen zouden terugkeren kwam geen ant woord. Na het onderhoud, dat slechts vijf minuten in beslag nam, vertrok het gezel schap. Weiland begeleidde de twee Brit ten op straat en hier gaf Burgess de groe ten aan zijn moeder, mevrouw Basset. Mac Lean zei zelf met zijn verwanten in contact t.e zullen treden (zijn vrouw kwam na zijn verdwijning met de drie kinderen in 1953 via Zwitserland na). De beide diplomaten zeiden tijdens hun verblijf in de Sovjet-Unie de overtuiging te hebben gekregen, dat zij indertijd juist hadden gehandeld. MacLean en Burgess droegen Engelse pakken en Russische jassen en petten. Zi.j lieten op de drukke Gorkystraat Weiland achter en'verdwenen in de Moskouse mist. In de grote zaal van hotel Vreeburg in Bloemendaal heeft de Bloemendaalse gym nastiekvereniging B.G.V. zaterdagavond een uitvoering gegeven onder leiding van de leraren lichamelijke opvoeding, de heren B. W. Solkamans en N. den Hartogh. In zijn openingswoord zei de voorzitter van de gym nastiekvereniging, de heer W. Pronk, dat Vreeburg voor de uitvoering van de B.G.V. eigenlijk nog te klein was. De jeugdafdelin gen maken een grote bloei mee, maar de heer Pronk kon dit helaas niet zeggen van de heren-afdeling en hoopte op meer oudere leden om deze afdeling aan te vullen. Hij richtte woorden van welkom tot de vertegen woordigers van het kringbestuur, de zuster verenigingen en de voorzitter van de Bloe mendaalse sportraad, de heer W. Jongejan. Daarna werd staande een vaandelgroet ge bracht en het bondslied van het K.N.G.V. gezongen, nadat eerst de tientallen meisjes en jongens en een geringer aantal dames en heren naar het podium waren opgemar cheerd. Het programma toonde voor en na de pauze de oefenstof voor de meisjes en jon gens. de dames en de heren, maar juist door het naar voren willen brengen van een grote hoeveelheid oefeningen leed het tempo en werd het voor de kinderen van zeven jaar af veel te laat. In het vervolg kan men beter een half uurtje eerder beginnen en het pro.- gramma iets bekorten. Mej. J. Roodenberg was door ziekte ver hinderd de leiding van het nummer kleuter land te nemen, waarbij werd getoond hoe men de kleuters met de gymnastiek ver trouwd maakt. Deze en ook de volgende nummers bleken wel serieus te zijn voorbe reid. De meisjes tussen acht en zestien jaar, weer onderverdeeld in drie leeftijdsgroepen, toonden het op verschillende wijzen voort bewegen met tweetallen, oefening met ban ken en stokken, springkast en grondgymnas- tiek. Ook de jongens gebruikten de spring kast en de banken. De ouderen demonstreer den in een openbare les huisvrouwengym- nastiek. waarvoor de belangstelling nog steeds groeiende is. Ook Bloemendaal krijgt binnenkort een aparte cursus voor huisvrou- wengymnastiek. Van de dames werd het moeilijke tremplin paardspringen correct uit gevoerd. Beslist niet onvermeld mag blijven de vrije oefening van de heren, die op de marsmuziek van een gramofoonplaat keurig werd uitgevoerd. De plotselinge vrij hevige sneeuwval heeft de gemeentereiniging gisteravond, vannacht en vanmorgen, weer veel hoofd brekens gekost. Reeds kort nadat de eerste vlokken neergedaald waren, kwam de eer ste strooiploeg op de weg. Zij werd spoedig gevolgd door dertien andere driemanschap pen zandstrooiers, wier arbeid echter met het vorderen van de avond door nieuwe zware sneeuwbuien ongedaan werd ge maakt. Om elf uur trok de eerste sneeuw ploeg er op uit om de meest-bedreigde punten - Nijverheidsweg in de Waarder- polder, de Prins Bernhardlaan-Schiphol- weg, en de Delftlaan, waar de sneeuw door de felle noordwester tot hoge bergen was opgejaagd - te ruimen. Om halfvier van nacht moesten vier andere sneeuwploegen ingeschakeld worden om de andere grote toegangswegen en de voornaamste straten in de binnenstad open te houden, waar mee men tot vanmorgen halfacht zijn han den meer dan vol had. Op dat tijdstip werd het werk overgeno men door het restant van het personeel, dat.de ganse ochtend met ti?n sneeuwploe gen'vérder' geveegd 'heeft. Vanmorgen is voorts ook in de buitenwijken gestrooid, maar het effect van deze maatregel is op vele plaatsen vooralsnog niet groot, omdat de temperatuur te laag blijft. Pas als het kwik tot om het nulpunt gaat stij gen, kan de uitgestrooide pekel zijn werk doen. Wanneer wij niet op korte termijn door nieuwe zware sneeuwbuien overvallen worden, hoopt de reiniging de situatie meester te kunnen blijven. Verder hoopt men maar op de zon, die overdag al vol doende warmte ontwikkelt om als een bondgenoot in het offensief tegen de sneeuw te kunnen optreden. Tegen vier uur heeft zondagmiddag de politie een aantal arbeiders van de dienst van Publieke Werken van huis moeten ha len omdat toen met zandstrooien op ge vaarlijk glad geworden punten moest wor den begonnen, waarmee enige uren waren gemoeid. Deze gladheid demonstreerde zich al enige uren eerder op de Zeeweg, waar de naar het strand gaande en uit die rich ting komende auto's - op een enkele ge waagde uitzondering na - in een file ach ter elkaar bleven rijden omdat ook hier de weg het „glijden" zeer wel mogelijk maakte. Nu vannacht een dik pak sneeuw van bijna tien centimeter dikte is gevallen, waardoor de buitenwijken weer een pracht aan natuurschoon bieden, mag worden verwacht, dat de schaatsen plaats zullen gaan maken voor de sleeën en dat van vanmiddag en vanavond af Kijkduin aan de Hoge Duinendaalseweg in Overveen weer talloze sleeliefhebbers gelegenheid zal geven hun sport te beoefenen. De dienst van Publieke Werken is omstreeks negen uur vanmorgen begonnen de weg af te zet ten en gevaarlijke punten te voorzien van stroopakken. 3-3'4 Nederl '47 3% Nedl 1962 64 A K U Calve Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. 'Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem SteeJ U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 98% 99 3U8% 295 265% 427 300 323% 31514 199% 329 262 641 125% 211 195 260 136/4 141 259% 237 24714 250 68 149% 53 43% 69% 34K Openings koersen 9814 99"/, 306 295 265 292 427 300 319 311 199% 325 262 662 637 128% 210 193 260 135 137 259 239 2\1% 250 68 149 52% 44 69% 34% Sinds vanmorgen half vier is P.W. met vijf auto's met sneeuwschuivers bezig de wegen sneeuwvrij te maken. Daarvoor werd bovendien een ploeg van veertig ar beiders in de verschillende wijken inge schakeld. Ook de fietspaden aan Juliana- laan en Zandvoorterweg werden schoon geveegd. Een vierjarig jongetje uit de Lijster straat in Haarlem-Noord had zich zondag middag om kwart over een op het ijs van het Noorder Buiten Spaarne begeven en was naar het midden gelopen. De vaar geul, die zaterdag nog open was, was dichtgevroren. Toen de jongen op dit ijs liep zakte hij er door. Dit werd opgemerkt door de zestienjarige Maria Luyten uit de Archipelstraat 81. Zij begaf zich er heen en ging op het ijs liggen, waarna zij de jongen uit het water trok. In een woning in de omgeving is de jongen van droge kleren voorzien. Als verdacht van diefstal van 2200 kg schroot van een opslagplaats aan de Schalkwijkerweg te Haarlem heeft de Haarlemse recherche twee betonwerkers aangehouden. Zij deelden mee, af en toe naar de opslagplaats te zijn getrokken om de schroot te halen: het gestolene hebben zij voor een groot deel verkocht. Een tweeënveertigjarige fabrieksarbeider is aangehouden, verdacht van diefstal van 500 kg ijzer ten nadele van een bedrijf uit de Waarderpolder. Door een ongelukkige manoeuvre is za terdagmiddag de 35-jarige landbouwer G. A. uit Delden om het leven gekomen, toen hij alleen in het jachtveld was. Een schot uit zijn jachtgeweer trof hem in de borst. Korte tijd later is hij overleden. Het 12-jarig dochtertje Ali van de wedu we Olsman geboren Schiphorst is aangere den door een auto op de Nordhornsestraat te Denekamp. De auto werd bestuurd dooi de Rotterdammer H. L. die op weg was naar Duitsland. Door nog onverklaarbare oorzaak werd het meisje geschept en kwam op de motorkap terecht. De dood trad vrij wel onmiddellijk in. Te Dover is het stoffelijk overschot aan land gebracht van de 25-jarige tweede ma chinist R. Dijkstra uit Harlingen. Hij is om gekomen bij een explosie van de 338 ton metende „Eagle", die thuishoort in Delfzijl en nu in Dover in het dok is gegaan voor reparatie. De schade die het schip bij de explosie kreeg was niet omvangrijk. Adonis, 10 v. Pto Cabello n. La Guaira. Alblasserdijk, 11 Vera Cruz. Aimdijk, 11 te Antwerpen. Almkerk, 10 v. Mombasa n. Tanga. Aagtedijk, v. Rotterdam te Hamburg. Aalsum, 11 te Boulogne. Artemis. 11 te Jeremie. Abbedijk, 11 v. Tacoma n. San Francisco. Aegis, 12 te San Nicolas. Agamemnon, te Philadelphia. Alcyone, 11 v. Norfolk, n. Tx-inidad. Aldabi, te Buenos Aires. Alkaid, pass. 12 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Alphard, te Rotterdam. Amerskerk, pass. 11 Ouessant n. Genua. Amor, 12 te Beyrouth. Angolakust, 11 v. Freetown n. Dakar. Anker, pass. 11 Flores n. Hampton Rpads. Arendskerk, te Genua. Arkeldijk, 12 te Bremen. Arnedijk, 11 te Antwerpen. Altair, 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Aardijk, 12 te Rotterdam. Abbedijk, 13 te San Francisco. Akkrumdijk, 13 te New Orleans. Alnati, 12 v. Victoria n. Bahia. Amstelland, 13 te Santos. Alamak, 13 v. Basrah, n. Khorramshar. Annenkerk, 13 v. Genua n. Livorno. Argos, 13 v. Haifa n. Antwerpen. Axeldijk, 12 v. New York n. Trinidad. Bloemfontein, 11 v. Amsterdam n. Kaapstad. Bali, 13 te Tj. Priok. Beninkust, 12 v. Freetown n. Dakar. Bintang, 12 v. Madras n. Kakinada. Breda, 10 te San Antonio. Blitar, 13 te Singapore. Boissevain, 12 te Mauritius. Bonaire, 11 v. Dover n. Barbados. Boskoop, 10 v. Carthagena n. Curagao. Baarn, 12 v. Balboa n. Buenaventura. Billiton, 13 te Amsterdam. Blommersdijk, 12 v. New York n. Antwerpen. Blijdendijk, 12 te New York. Caltex The Hague, 11 te Sidon. Corydao, 10 v. Thameshaven n. Stanlow. Cumulus, 10 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caltex Delft, 13 te Sidon. Camphuys, 11 te Donggala. Cistula, 12 Singapore verwacht. Castor, 11 te Martinique. Caltex Pernis, 11 v. Sidon n. Rotterdam. Ceronia, 11 Port Soedan verwacht. Caltex The Hague, 12 120 m. w.zw. Cyprus. Caltex Utrecht, 14 Sidon verwacht. Charis, 11 v. Miragoane n. Caracal. Cottica, -12 v. Paramaribo n. Trinidad. Caltex Leiden, pass. 13 nw.-punt Kreta n. Rot terdam. Crania, 12 v. Curagao n. Kaapstad. Dongedijk, 10 v. Los Angeles n .San Francisco. Drente, 11 te Rottei-dam. Delft, pass. 12 Ouessant n. Pta Cardon. Duivendijk, 12 te Newport Mon. Dalerdijk, 12 v. Los Angeles n. Cristobal. Duivendrecht, 12 te Londen. Eos, 12 Rotterdam verwacht. Erinna, 13 te Pladju. Esso Den Haag, 12 te Rotterdam. Esso Rotterdam, pass. 13 Kp. St. Vincent naar Fairsea, 8 te Suez. Fawley. Friesland (SSM), 13 v. Methil te Londen. Gaasterland, 13 te Rio Grande do Sul. Gabonkust, 11 te Hamburg. Graveland, pass. 12 St. Vincent n. Recife. Guineekust, pass. 12 Kp. Finisterre n. Le Havre. Gaasterkerk, 13 te Manilla. Gordias, v. Rotterdam n. Lissabon. Ganymedes, 12 te Amsterdam. Gooiland, 11 te Amsterdam. Haarlem, 13 te Matanzas. Hestia, 11 v. Puerto Ordaz n. Morresville. Hera, 11 te Georgetown. Hydra, 10 t.h.v. Lands End n. Rotterdam. Hector, 13 te Beyrouth. Hathor, 11 v. Oran n. Tunis. Houtman, 11 v. Mahe n. Singapore. Heemskerk, 12 v. Aden n. Suez. Hydi-a, 13 te Rotterdam. indrapoera, pass. 11 Malta n. Rotterdam. Ivoorkust, pass. 13 Las Palmas n. Dakar. Japara (KRL), 11 Karachi verwacht. Japara (KPM), 12 Tj. Priok verwacht. Java, 11 v. Amsterdam n. Bremén. Jason, 11 te Pto Cabello. Johan v. Oldenbarnevelt, 13 te Melbourne Korenia, 11 te Curagao. Kaiydon, 11 te Rotterdam. Karimun, 12 v. Suez n. Djeddah. Katelysia, pass. 11 Ouessant n. Mena n. Mena el Ahmarli. Kenia, ll te Curagao. Kermia, 13 te Singapore. Kieidrecht, pass. 12 Suez n. Aden. Kopionella, 12 te Curagao. Ki-esia, 12 te Pta Cardon. Kryptos, 13 te Abadan. Kalianget, 12 te Makassar verwacht. Kara, 12 v. Curagao n. Kaapstad. Kellia, 12 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Karimata, 12 v. Amsterdam n. Indonesië. Koratia, 12 v. Fao n. Balikpapan. Kota Gede, 13 v. Djeddah n. Belawan. Liberty Bell, 11 v. Rastanura n. Augusta. Loosdrecht, 10 te Bandarabbas. Laagkerk, 12 te Bombay. Lekkerkerk, pass, 12 Malta n. Port Said. Lemsterkerk, 11 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Limburg. 12 te Singapore. Loppersum, 11 v. Port Talbot n. Almeria. Lissekerk, pass. 13 Malta n. Le Havre. Mapia, 10 te Amsterdam. Mentor, 10 v. New Orleans n. Maracaibo. Maas," 12 v. Istanboel n. Bourgas. Maasland, pass. 11 St. Paulsrock n. Las Palmas. Merwede, 11 in Lagos verwacht. Meerkerk, 13 te Alexandrië. Modjokerto, 11 v. Port Said n. Napels. Moordrecht, 13 te Mena el Ahmadi. Muiderkerk, 12 te Madras. M.vonia, 12 v. Singapore n. Saigon. Maashaven, 12 v. Emden n. Melilla. Maaskerk, 13 te Mombasa. Manoeran, 13 te Port Said. Nigerstroom, 11 te Amsterdam. Notos, 10 55 m. n. Oran. Nieuw Amsterdam, 11 v. Curagao n. San Bias. Oostkerk, 11 te Cochin. Omala, 12 te La Spezia. Ondina, 12 te Kwinana. Oranjefontein, pass. 11 Kp. Finisterre n. South ampton. Oi-ion, pass. 12 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Ovula, 11 te Pladju. Oranje, 13 te Southampton. Oranjestad, 12 te Amsterdam. Papendrecht, 12 Aruba verwacht. Pei-na, 12 v. Bombay n. Madras. Phrontis, pass. 12 Kp. Finisterre n. Port Said. Pi-ins Casimir, pass. 11 Finisterre n. Ceuta. Poelau Laut, 12 v. Palembang n. Cheribon. Polyphemus, v. Djibouti n. Belawan. Prins Fred Hendrik, 11 te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 12 te Hamburg. Prins Joh. W. Friso, pass. 12 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Prins Willem, te Halifax verwacht. Pepei'kust 13 te Dakar. Roepat, 10 v. Alexandi'ië n. Halifax. Ridderkerk, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Raki, 12 te Philadelphia. Roggeveen, 13 te Dar es Salaam. Rijnkerk, 11 v. Kaapstad n. Las Palmas. Ruys, 12 te Durban. Riouw, 12 v. Longview n. Los Angeles. Rijndam, 13 te St. Thomas. Stentor, 11 te Paramaribo. Salatiga, 12 te Rastanura. Samarinda, 11 v. Trinidad n. Kaapstad. Sarangan, pass. 12 Ceylon n. Belawan. Saroena, 1,1 v. Pladju. Sirrah, 13' te Suez. Sliedrecht, 11 v. Auckland n. Mena el Ahmadi Sloterdijk, 12 te New York. Sommelsdijk, 11 v. Rotterdam n. New York. Stad Maassluis, 13 te Glasgow. Stad Schiedam, 11 te Bona. Sti-aat Soenda. 13 te Singapore. Saidja, 11 v. Pladju te Pulubukom. Stanvac Ogan, 13 Rumbai verwacht. Stanvae Selo, 11 v. Palembang te Belawan. Saroena, 11 v. Pladju n. Bangkok. Sarpedon, 12 te Amsterdam. Sheratan, 12 v. Mena el Ahmadi n. Santos. Stad Rotterdam, 12 v. Newport News n. Europa Statue oi Liberty, pass. 12 Gibraltar n. Philadel phia. Straat Mozambique, 13 te Port Elizabeth. Tero, 10 v. Buenos Aires n. Rosario. Titus, 10 v. Napels n. Patras. Triton, 10 v. New York n. Curagao. Trompenberg, 10 110 m. N. Flores. Tara, pass. 12 Ouessant n. Rio de Janeiro. Tjimenteng, 10 v. Montevideo n. Kaapstad. Tjipanas, 10 v. Buenos Aires n. Santos. Tamo, pass. 11 Recife n. Antwerpen. Tiberius, 10 80 m. o.no. Martinique. Tjiluwah, 11 te Hongkong. Tomori, 11 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Trajanus, 12 te Maracaibo. Tjiluwah, 11 te Hongkong. Teucer, pass. 13 Djeddah n. Suez. Utrecht, 11 te Hollandia. Vasum, 11 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Van Riebeeck, 12 te Belawan verwacht. W. Alton Jones, 13 te Mena el Ahmadi. Waterman, 12 v. Suez n. Aden. Waikelo, 11 te Surabaja. Westerdam, 13 Rotterdam verw. Willemstad ,12 v. Puerto Limon n. Cristobal. Zijpenberg, 11 te Melilla. Zeeland (SSM), 11 te Bremen. Zuiderzee, 11 v. Bordeaux n. Hamptonroads. Kolynos Super-White, het verrassen de resultaat van de laatste onder zoekingen op tandpasta:gebied, rei nigt Uw mond mild doch grondig maakt Uw tanden stralend blank beschermt het tandvlees. Super-White zuivert Uw adem en houdt Uw mond langer fris. Het aroma is afgestemd op de Nederlandse smaak. Het zuiver witte schuim van Kolynos Super-White dringt door tot in de kleinste hoekjes en groefjes van Uw gebit - verwijdert aanslag en voedsel- resten, oorzaak van onwelriekende adem en bederf-vormende bacteriën. Een glimlach vol zelfvertrouwen met de in do verpakking met de rode wimpel En voor hen die er de voorkeur aan geven, blijft Standard-Kolynos verkrijgbaar Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame HOGE PRIJZEN ƒ35.000 4357 ƒ5000 4031 2000 1408( 1500 6311 16139 1000 5084 6080 7139 11113 111150 400 2595 (679 1U869 12177 12387 13965 14(lb5 14221 14341 17382 17568 19337 209U 21010 215: .- 2UU 1126 12Ü4 1509 158b 172.' 1841 2255 2532 2917 2945 3225 3726 3951 -1655 46£6 48. 1851 5104 5218 5470 5483 5736 5995 6049 61 17 6206 6476 6709 6804 6853 6864 71'2 7221 731. ,'898 8325 8405 9105 9406 9436 9499 9614 99(H) 9922 10062 10115 10120 10151 10:92 10683 11218 12U51 12246 12791 13377 13531 13671 14242 14899 15037 15199 15290 15S93 15938 15994 16126 16128 16653 17130 19073 19589 19835 20532 21559 21665 PRIJZEN VAN «0. NIETS VERKOPEN Eerst VELLKMAN roepen Wij taxeren gratis voor (J. zonder verplichtingen. Tel no. 14637 K 2500. GR HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866 Allea voor foto amateurs. En goedkoper. Ook Textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na 6 nar 17605. NAAIMACHINE "UJL KRUISSTRAAT 25 Haarlem. Tel. 12921. GED. GRACHT 26 Zaandam. Tel. 4537 BREESTRAAT 35 Beverwijk. Tel. 4193 TAPIJTEN. Deze week verkoop aan gekochte monstercollectie van Woningtextielbeurs Utrecht. Wiltons, Smyr na's, enz. worden aan par. ticulieren tegen engros- prijzen verkocht. Wiltons 190 x 290 waarde f 98.— voor f 69.50. Idem 230 x 330 van f 210.— v. f 109.— Smyrna tafelkl. f 12.50, f 21.10. M. Smyrna's, grote maten, slechts f 125.— f 155.Bij aankoop wor den reiskosten vergoed. Tapüthandel „MARO" N.V., N.Z. Voorburgwal 260 (tegenover gebouw „De Telegraaf") A'dam. 1038 049 078 091 108 123 124 143 176 177 207 227 230 266 268 300 323 344 444 454 455 464 474 513 517 588 620 629 669 672 690 742 761 782 815 833 850 920 924 971 980 997 2027 034 049 071 086 113 147 159 191 194 214 236 249 250 262 314 340 342 343 357 398 420 427 432 437 444 503 523 526 527 562 570 622 639 692 704 803 808 822 850 865 884 894 904 925 933 942 996 3000 3084 094 100 119 150 152 156 164 132 19U 222 242 275 279 315 320 321. 398 399 100 402 463 481 490 517 523 536 549 580 585 593 624 69J 706 724 '32 739 748 757 774 777 787 793 S31 S52 855 867 s81 899 909 914 916 927 936 961 972 982 4008 040 083 088 117 139 231 238 246 248 254 267 277 282 285 291 329 393 456 474 481 499 519 558 594 606 657 698 731 754 757 774 808 892 906 924 950 966 6019 023 027 030 042 069 073 078 119 140 142 145 204 241 252 293 463 549 578 581 594 607 617 633 676 701 764 778 802 810 819 863 877 887 892 944 949 957 968 987 998 605S 112 145 148 163 ISO 211 233 293 406 407 425 432 481 521 525 530 568 60S 611 629 639 649 665 736 745 771 8(51 866 935 960 978 1003 UI5 073 124 134 137 163 189 209 256 259 268 276 301 311 313 359 373 393 409 416 418 432 442 445 491 522 588 614 619 704 719 744 767 804 813 818 859 866 888 924 935 942 976 990 8036 067 075 97 130 143 209 245 281 327 337 356 369 374 379 445 489 494 531 535 562 564 568 569 590 613 617 640 644 663 693 721 772 837 891 895 901 910 916 942 9002 004 041 050 055 058 093 158 217 231 259 261 273 301 354 376 400 417 41S 426 446 460 474 502 507 526 595 597 629 642 710 733 761 807 817 835 946 947 955 967 976 10051 052 100 138 142 207 225 229 262 273 281 286 342 369 384 421 437 445 455 483 484 487 509 585 594 602 656 732 752 758 760 830 944 956 966 978 985 992 11025 055 063 077 086 110 112 155 173 193 215 267 271 326 334 341 359 420 423 450 460 469 471 484 510 514 522 575 577 615 628 644 684 704 706 710 719 790 813 822 824 843 866 875 876 899 908 915 964 983 12012 036 050 097 116 153 230 232 2S1 293 304 330 332 353 390 405 441 453 493 520 527 551 626 669 672 675 729 771 777 849 882 895 911 917 961 13049 061 063 134 150 156 169 179 196 200 227 248 269 294 348 385 413 443 445 517 521 53o 549 554 630 678 735 802 836 855 864 882 887 898 905 979 Uil '-- 149 054 059 080 088 138 152 172 174 22', 254 307 338 356 .'Kil1 399 400 401 510 54: 599 600 629 684 i'lu (28 755 769 793 799 82U 826 919 947 989 15058 102 117 131 137 144 150 161 176 198 263 266 293 336 340 349 428 434 439 461 507 563 593 609 619 621 654 672 695 745 754 768 776 S07 S36 837 852 861 870 881 882 902 927 963 16024 049 051 081 088 091 104 125 140 142 145 208 259 276 295 303 316 320 343 3S0 399 429 466 471 481 513 519 530 542 578 598 625 626 670 697 707 747 768 806 SIS 820 838 887 907 913 941 962 967 988 17056 061 071 095 138 150 177 208 214 242 252 277 282 283 350 390 400 424 435 487 488 501 506 582 598 627 630 641 649 707 756 763 798 800 815 835 849 858 874 8S2 907 951 960 962 965 970 18027 030 044 085 139 168 178 181 189 227 2S9 293 367 389 411 433 451 452 491 511 521 538 539 544 567 591 593 628 686 714 724 739 747 773 823 860 871 876 934 19029 072 130 170 182 237 249 297 307 342 345 352 355 361 371 396 397 421 433 453 472 498 503 509 545 552 563 580 613 621 627 650 65S 701 716 734 743 756 766 803 833 847 855 866 875 910 20003 009 023 025 039 052 118 138 167 173 177 197 227 232 236 243 252 256 278 2S1 289 290 322 344 362 381 428 437 456 478 508 556 572 644 657 696 699 719 720 724 770 7S7 807 834 866 868 876 908 925 939 '941 947 955 998 >1012 022 051 053 06o 0S6 0S9 127 130 162 205 21(i 216 265 291 390 433 487 496 528 548 555 576 714 722 738 811 i>21 829 860 866 875 878 883 910 925 928 982 988 22000 VERBETERING. Prijzen van 1000.— lees 11150 i.p.v. 111150. Prijzen van ƒ60.in blok 8 gelieve men te lezen 097 i.p.v. 97; in blok 18: 538 i.p.v. 38.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3