i I Actieve Verkoopsters gevraagd onderhoudsmonteur Lessen vertaal werk administratieve kracht (vrl.) OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL leerling verkoper kaartverkoper controleur Prestatie-avond Mendel-college Amsterdamse Beurs Chansons in Minerva Zandvoort Lisse Hillegom HUIS accurate Is te verkoopster Betoging tegen Schmidt en mevrouw Bouman in Djakarta Amerikaanse weerballon boven Siberië Burgemeester onthult Mozart-steen Prachtig resultaat bridge-drive Rode Kruis Onderzoek gaande naar de mogelijkheden van „spreidingsgezelschap" Nog twee Bonte avond van de Eenheidsvakcentrale IJsparadijs in Vijfhuizen Mr. A. Merens verlaat Culturele Kring 't Helm Sledevaarders rukten uit naar het Kopje Jaarvergadering Chr. Bedrijfsgroepen Centrale Otto Sterman op Nutsavond Ouderavond Feestavond Lisser Boys Ongeval bij het schaatsen Aanrijding Begin van brand door buren geblust Jonge Kerk vergadert Amerikaanse staten in verzet tegen federaal Hof Verklaring van minister Luns Scheepvaart Taleninst. FRY LEIDSTER vakbekwame verkoopsters Beschaafde DINSDAG 14 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'l Een van de vijf nog resterende lama's in het privé-dier en-park van L ia Speel in Bloemendaal heeft vannacht het leven geschonken aan een welgeschapen zoon. Moeder en kind poseren, in gelukkige onwetendheid omtrent de stormen van publiciteit, die rondom hun verblijfplaats woeden, voor de fotograaf. DJAKARTA. (ANP) Een groep van ongeveer 150 jongelui, onder wie velen lid van de (communistische) organisatie Pe- muda Rakjat en van de (communistische) oudstrijders Persbepbsi, heeft maandag voordat de veertigste zitting in de zaak Schmidt begon, weer een resolutie over handigd aan de officier van justitie, Su- nario, waarin de doodstraf voor Schmidt wordt geëist. Voordien groepten de jongelui op het voorerf van het rechtsgebouw bij een. De verdedigster, mevrouw Bouman, zei, dat de jongelui tegen haar aandrongen, toen zij het gebouw wilde ingaan. Voordat de zitting begon, sprak Sunario de jongelui toe en wees er op, dat de rech ter niet mag worden beïnvloed tijdens de zitting. „Jullie hebt het volste recht op je eigen mening en ik verzeker jullie, dat aan jullie wensen de nodige aandacht wordt besteed, maar in de rechtszaal dient rust te heersen". Een jongeman drong zich naar voren en riep: „maar terroristen ver dienen de doodstraf, pak". Deze jongeman had ook deelgenomen aan een vorige de monstratie. Sunario stelde hem ten voor beeld aan de anderen. „Jullie zien hoe hij er over denkt, maar de vorige keer heeft hij geen woord geuit tijdens de zitting. Zo moeten jullie allemaal doen". In koor rie pen de jongelui: „akkoord". Sunario wees er nog op, dat de naam van Indonesië in het buitenland geschaad wordt door ver storing van de gang van het recht. Daarna stroomden zij de zaal in. Na afloop van de zitting verzamelden zij zich weer voor het gebouw. Toen beklaagde werd weggebracht, rende iedereen uit de zaal naar de wagen die Schmidt terug zou brengen naar de gevangenis. Meestal zit hij voorin de auto tussen de chauffeur en zijn bewaker, maar nu werd hij buiten het ge zicht van de jongeren achter in de wageri gebracht. Toen Schmidt wegreed, schudden zij hun vuisten, sprongen driftig op en neer, schreeuwden onverstaanbare kreten en scholden: Klapperrat, hond, wandluis en varken. Toen mevrouw Bouman van het voorerf afreed, renden enige jongelui met de auto mee en spuwden er in. TOKIO (Reuter) Een weerballon van de Amerikaanse marine, die zaterdag nabij Tokio werd opgelaten, is afgedreven en zendt vanaf een hoogte van negenduizend meter boven Siberië weerrapporten uit, zo heeft een Amerikaanse woordvoerder be kend gemaakt. Naar hij zei was de ballon terechtgekomen in onvoorziene luchtstro mingen. Van de weerkaart van Siberië was tot dusver in landen voor het „ijzeren gor dijn" niets bekend. De gegevens, die de ballon uitzond, waren „waardevol, doch niet wat wij wensten", aldus de woord voerder. Onlangs hebben de Sovjet-Unie en haar satellietstaten geprotesteerd omdat ballons over Rusland worden gezonden met het doel foto's te maken van Russisch gebied. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal op zaterdagmiddag 18 februari tijdens een gratis voor iedereen toegankelijke bijeenkomst in de Grote Kerk een door Jan van Borssum Buisman ontworpen steen onthullen, die is aange bracht ter herdenking van het feit, dat Mozart daar in 1766 op tienjarige leeftijd het orgel bespeelde. Ter opluistering van deze gebeurtenis, georganiseerd door de Vereniging van vrienden van het Noord hollands Philharmonisch Orkest, worden uitgevoerd het Laudate Dominum en de Orgelfantasie in f van deze componist. Me dewerkenden daaraan zijn de sopraan An nette de la Bije, de organist Albert de Klerk en een groot gemengd koor onder leiding van Jos. de Klerk. Ten bate van de afdeling Haarlem en om streken van het Nederlandse Rode Kruis is een bridge-drive gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Het batig saldo be droeg f851. Na afloop heeft de afdelings voorzitter, de heer J. J. Jurrissen dank ge bracht aan allen, die hun medewerking hebben verleend, om het prachtige resultaat te bereiken. Hij richtte zich ook tot hen, die prijzen beschikbaar hadden gesteld. Gelet op de mogelijkheid te komen tot de vorming van een spreidingsgezelschap heeft het dagelijks bestuur van de stichting To neelcoördinatie de mening van verschillen de deskundigen uit toneelkringen gehoord. Als gevolg daarvan heeft het besloten in eerste aanleg aan de heer Ben Groenier te verzoeken het dagelijks bestuur te infor meren over de mogelijkheid een dergelijk gezelschap te stichten. Uiteraard staat het bestuur ook open voor suggesties, die van andere zijden worden gedaan. coooooooooococooc»c>cx>ooccocooccococcccccoccooccccccccoc<; Winter of geen winter, de vooruitstre-] ■vende schapen in de omgeving van] Haarlem zorgen telkens weer voor B„voorjaarsbodes", zoals onnozele, piep-; yjonge lammetjes plegen te worden genoemd als zij niet te ver in het voor- jaar het levenslicht aanschouwen. Wij i hebben destijds al een voorspoedige ge-] boorte van twee lammetjes op een boer-] derij bij Spaarndam gemeld, thans ge-] ï,ven wij u met grote blij) schap kennis- évan de geboorte van twee lammetjes op] 'jde boerderij van de heer M. Visser aan ]de Spieringerweg 1080 in de Haarlem-, timermeer, hedenmorgen om half acht.] §De moeder, een Texelse, blijft thans bij] >,haar tweetal binnen in de stal, nadat; 8zij nog maandag temidden van de bla-] rtende menigte door de sneeuw schar-: 9 relde. 8 8 .Ö3COOCODOOOOOCOOOaXXOOOOCOOCCOCOCCOCOCC<X>OOCOOCXXXX>2CC Op het mendelcollege is maandagavond een prestatie-avond gehouden, de derde sinds de Mendel-schoolgemeenschap ont stond en ongetwijfeld de beste. In de grote aula-gymnastiekzaal waar het gesproken woord helder klinkt maar de accoustiek voor mflziek slecht is (een gymzaal moet immers enigszins geluiddempend zijn) bleef geen stoel onbezet en de ouders en leerlingen, docenten en andere betrokkenen en belangstellenden waarbij de prior van het Haarlemse Augustijnenconvent, pater L. Verhagen, en de pastoor van Bloe mendaal, dr. Olierook hebben kunnen constateren dat in de nieuwe school ook een nieuwe scholierengemeenschap ont- stj,gn is, die in een hartelijke en onbevan gen samenwerking met de docenten een eigen stijl begint te ontplooien. Dat te tonen was het doel van ook deze prestatie-avond. Het programma dat met een „fout" be gon het ving namelijk precies op tijd aan zodat de eerste declamator zijn stem hoorde ondergaan in het geluid der bin nenkomenden bestond uit acht onder delen. Allereerst het frisse schoollied, van drs. H. Prenen, door André Kaart even fris getoonzet. Er waren drie declamatie-onder delen in het programma met dertien decla matoren, waarvan Gerard Foekema met zijn voordracht van „De Wilgen" van G. S. Adama van Scheltema wel een extra-ver melding verdient. Twee korte één-actertjes werden voor de pauze opgevoerd, The Dear Departed van Stephen Houghton, dat door vier Mendeliers en twee meisjes van Sancta Maria in het Engels ingestudeerd door de leraar Chr. Bisschop werd opgevoerd. Het was een gezellig stukje, waarin de doodgewaande grootvader, die terugkomt en zijn nieuwe huwelijk aankondigt als men juist de erfenis wil gaan verdelen, voor treffelijk speelde. „Ne pleure pas, Jean- nette" was de volgende een-acter, een half-gezongen, half-gesproken zeer origi neel stukje, gebaseerd op enkele Franse volksliedjes. De troubadour speelde hierin hartveroverend. Het was een tintelend succes. Het grote stuk het duurde een uur „De Egyptische Meesterdief," blijspel in zeven taferelen naar een verhaal van I-Ierodotus, bekroonde de avond. De leer lingen C. Hak en C. Heilig oogstten hierbij grote lof voor hun decors van een Egypti sche schatkamer, een paleis en Egyptisch landschap. Het werd echt toneel, met over gave gespeeld en kennelijk met plezier in gestudeerd. Een niet gering succes voor leraar Prenen, die de regie voerde, en op grond van deze opvoering zich best met de leerlingen kan gaan wagen aan een groot stuk. 3-3Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Ka'oelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 98«/i« 99"/i„ 304 291 263 427 298 317 309 19914 32414 26014 66114* 63514 119 207)4 19214 257 132 135 259 239 246 250 68% 14914 52% 43 68 34% Openings koersen 98% 99 "/i8 30314 290 263 292 420 297 311 304 199 324 258 661 635% 112 203 188% 257 125 127% 258 239 245 250 68 148 52 43 67% 34% Maandagavond werd in het kader van een ledenwerfactie door de Eenheidsvak centrale in het Concertgebouw een bonte avond gegeven, waaraan medewerking werd verleend door het gezelschap van Siem Nieuwenhuijs met schetsen, liedjes en conférences, de zanger Johnny Jordaan en het Holborn-trio met acrobatiek. De voorzitter van de afdeling Haarlem van de EVC, de heer H. C. Hennevelt, opende de bijeenkomst, waarna het woord werd gegeven aan de heer Freek Meis, verbondsbestuurder van de EVC en lande lijk secretaris van de Bond van transport arbeiders van deze vakcentrale. De heer Meis besprak de loonpolitiek in Nederland, zoals die na de oorlog is gevoerd. De ge leide loonpolitiek was, volgens de spreker, niet altijd in het voordeel van de arbeiders geweest. In deze tijd van hoogconjunctuur bleven de lonen van de werknemers achter vergeleken met de winsten, die de onder nemers maken. In dit verband wees de heer Meis nog op de recente moeilijkheden, die zich bij de Stichting van de Arbeid hebben voorgedaan. Onder leiding van prof. Romme wil men terugkeren tot een stelsel van vrije loonvorming. De Een heidsvakcentrale is hiertegen gekant en wil om tot een grotere eenheid onder de ar beiders te komen meewerken met, ja in dien noodzakelijk, zelfs opgaan in het NVV. De heer Meis eindigde met te betogen dat elke arbeider, hoe ook georganiseerd, er voor moet zorgen, dat de lonen omhoog gaan. Hierna verzorgden de artistieke medewerkers een vlot amusementspro gramma. Na de pauze werd door de vergadering een motie aangenomen, waarbij aan Bur gemeester en Wethouders van Amsterdam verzocht werd het ontslag van 62 arbeiders uit de gemeentedienst, die hadden deel genomen aan de staking in april 1955, on gedaan te maken. De leden van de Heemsteedse Kunst kring, die maandagavond de grote zaal van het Minerva Theater geheel vulden, waren de koude snel vergeten dank zij het direct plezierig stemmende optreden van Geor gette Hagedoorn, die een keuze uit haar internationale repertoire ten gehore bracht, als steeds door Pierre Verdonck op waar lijk ideale wijze aan de vleugel begeleid. Op het programma kwamen slechts twee of drie teksten voor, die voor mij nieuw wa ren, zoals het grappige Deense liedje „Wie had dat ooit gedacht?" en het reikt-elkaar- de-hand-gedicht van Paul Fort, waarbij Marjo Tal de verdienstelijke muziek schreef, zodat mijn taak tot het verrichten van de werkzaamheid van een verslaggever beperkt kan blijven. In de afdeling volksliederen werd enige keren van de gedrukte aankondiging afge weken. Zo kreeg men dan nu de kostelijke Schotse ballade van John Blunt en het Groningse „Moeder, d'r staat een vrijer aan de deur" voorgespeeld, benevens als toe gift op verzoek het Zweedse wiegelied in de vertaling, die Martinus Nijhoff maakte. Veel succes in de groep cabaretliederen oogstte „Vijfde étage" van Béranger en nauwelijks minder het satirieke verzinsel over de vogelhandelaar, die zijn kanarie pietjes de Marseillaise had leren zingen, waarbij voor sommigen misschien de pointe verloren ging, namelijk als men niet wist dat onze goudvis in Frankrijk „poisson rouge" heet. En nu we het toch over rood hebben: het theater beschikt tegenwoordig over een voor dergelijke gelegenheden als deze voorstelling bijzonder mooi achter doek. Na de pauze kon men eerst meemaken hoe vijf vrouwentypen de Piëta van Mem- linc zien, een vermakelijke transformatie- schets, die in mij opnieuw het verlangen deed ontwaken Georgette Hagedoorn weer eens in een echte komedie te zien. Want waarlijk, er is gebrek aan komedianten naturen op het toneelTenslotte werd hulde gebracht aan de nagedachtenis van Yvette Guilbert met vier chansons uit de drie stadiums van haar carrière, met nu eens niet „Madame Arthur" doch „Le Fia cre" van Xanrof als toegift. Langdurig en zeer hartelijk applaus beloonde de optre denden. D. K. OOOOOOOOOOOOCX«X»OCOOOOCOOOOOOCCCOCXX»OCOCOCOOCCiOCOOOOl jj WEEKABONNEMENTEN 8 dienen uiterlijk op Woensdag te worden c betaald, daar de bezorgers op Donder- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ICXXXXXXXXXlOOUOOOCOOl Vijfhuizen beschikt niet over een ijsbaan. Tijdens een kort wintertje, waarbij de scheepvaart door de Ringvaart geruime tijd voortgang kan vinden, is het ijsvermaak in dit dorp vrijwel beperkt tot schaatsenrijden op het ondergelopen land in de Vijfhuizer- polder en op tochten en sloten. Dit jaar is het echter een ander geval. Nog geen drie volle dagen na het begin van de vorstperiode stak de jeugd reeds over het ijs de Ringvaart over en weldra was hier het centrum van het ijsvermaak der Vijfhuizenaren en bewoners uit de omge ving. De nu al enkele weken durende win ter maakte het ook mogelijk „er iets van te maken"'. Onder het motto „door en voor de dorpelingen" werd een baan aangelegd, die uit de verre omgeving schaatsliefheb bers trekt, 's Avonds is het centrum van de baan, tegenover het dorp Vijfhuizen, door schijnwerpers verlicht-, zodat men ook in de avonduren een „baantje kan maken". Zelfs is hier, in een vastgevroren boot, een „koek-en-zopie-kraam" op het ijs versche nen. De sneeuw, die in de nacht van zon dag op maandag viel, trachtte een spaak in het wiel te steken. Maandagmorgen maakte een dikke sneeuwlaag schaatsen rijden onmogelijk. Gelukkig was in de loop van de dag een der bewoners zo vriendelijk om met zijn van een sneeuwschuif voor ziene jeep de baan sneeuwvrij te maken. Dit beperkte zich niet tot de verlichte baan lapgs de Vijfhuizerdijk bij het dorp. Voor de liefhebbers van „lange-afstand-schaat- sen" werd een baan sneeuwvrij gemaakt, welke meer dan vijf kilometer lang is van de Cruquiusbuurt tot het gedeelte van de Vijfhuizerdijk, dat als „De Nieuwe Brug" bekend staat. Wegens drukke werkzaamheden heeft mr. A. Merens te Voorschoten ontslag ge nomen als lid van het algemeen bestuur der stichting Culturele Kring 't Helm. Het algemeen bestuur der stichting heeft zijn vele verdiensten voor de culturele ac tiviteiten van 't Helm, in verleden en he den, willen erkennen door hem te benoe men tot algemeen adviseur der stichting. Voor de tweede maal zijn thans tal van jongelui met hun sleden uitgerukt naar het Kopje. Velen verheugden zich er reeds op met het weekeinde de sledesport te kun nen gaan beoefenen, maar er was nog te weinig sneeuw gevallen. De sneeuwpret op het Bloemendaals kopje was door tijdige afzetting (maandagmorgen negen uur be gon de dienst van publieke werken al met de afzetting en het aanbrengen van balen stroo) maandagmiddag al in volle gang. Jeugdige sleeërs konden al een grote af stand over de baan afleggen. De andere veiligheidsmaatregelen meer verlichting en de wagen van publieke werken voor de EHBO-post van de Bloemendaalse red dingsbrigade waren ook 's morgens in orde gebracht. Was er aanvankelijk zondag al een laag je sneeuw gevallen, veel was het niet en de enkele optimist die met zijn slee naar het Kopje trok werd teleurgesteld. Maan dagnacht kwam er ongeveer tien centimeter bij de sneeuw van zondag en toen achtten de dienst van publieke werken en de poli tie van Bloemendaal het gerechtvaardigd de baan voor het verkeer af te sluiten en in gereedheid te brengen voor de slee enthousiasten. Evenals in voorgaande jaren houdt de politie een oogje in het zeil en de dienst doende politieman beschikt op de tijden, dat de gediplomeerde EHBO-ers van de Bloemendaalse Reddingsbrigade niet aan wezig zijn zelf over een verbandkist om bij eventuele ongelukjes eerste hulp te kunnen verlenen. De animo voor het sleeën bleef maan dagavond ondanks uitstekend winterweer en een zeker niet slechte sleebaan, toch buiten de eigen sfeer, die men er anders aantreft. Er waren enkele honderden be zoekers. Misschien dat dit in de komende dagen zal veranderen, want nu nog meer sneeuw wordt verwacht mag worden aan genomen, dat de sleebaan op Kijkduin de eerste dagen bruikbaar zal blijven en dat velen, die tot nu toe het hart ophaalden aan schaatsrijden, de ijzers voor de ranke sleeën zullen verwisselen. De dienst van Publieke Werken heeft de handen vol om de wegen en in de eer ste plaats de hoofdroutes begaanbaar te maken en te houden. De sneeuwploegen en sneeuwschuivers dragen daar alle toe bij, terwijl bij gladheid ook de zandstrooi- ers er op uittrekken. De inwoners zouden het werk van de sneeuwploeg kunnen ver gemakkelijken volgens de Algemene Politie-Verordening in Bloemendaal kun nen zij daartoe verplicht worden gesteld door hun sociale plicht wat meer te besef fen en het pad en trottoirgedeelte voor het door hen bewoonde perceel sneeuwvrij te maken. Wie van prachtige vergezichten over het nu zo wijdse duinlandschap wil genieten kan daarvoor uitstekend terecht op het Kopje in Bloemendaal en op verschillende hoge punten in de Kennemerduinen. VAL OP HET IJS Zaterdagavond, juist voor het sluiten van de ijsbaan te Lisse, kwam de zestienjarige zoon van de familie Th. L. op het ijs te. val len en brak zijn been. Dokter Van Dijk verleende hulp. Zaterdagavond hield de Christelijke Be drijfsgroepencentrale in de Hervormde kleu terschool te Lisse haar jaarvergadering. De heer E. van 't Voort opende de vergadering en riep allen op tot trouw medeleven. De secretaris, de heer F. in 'tVeld, onderstreepte deze woorden en wees op het geringe ver- gaderbezoek. Hierna sprak de hoofdbestuur der van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale een propagandistisch woord, waarin hij de strijd om een vrijere loonpQlitiek besprak. Hij drong er sterk op aan, dat men in de strijd om de sociale gerechtigheid schouder aan schouder zou blijven staan. Na de pauze word de film „Tweeërlei levens" vertoond, waama de avond met een kort woord van de heer E. van 't Voort ge sloten werd. Voor een zeer aandachtig gehoor heeft de voordrachtkunstenaar Otto Sterman maan dagavond de vierde Nutsavond te Lisse verzorgd. Hij tekende op voortreffelijke wijze de schrijnende tegenstelling tussen blanken en negers, waarbij hij deed uitko men dat de negers op velerlei wijze door de blanken zijn uitgebuit en minderwaardig behandeld. De Bijbelse vertellingen „Noach's ark" en „De verloren zoon" werden met veel gevoel voorgedragen. Vooral het gedeelte na de pauze viel bij zonder in de smaa.k. De fijne humor werd goed uitgebeeld en door de aanwezigen aan gevoeld. Woensdagavond wordt in de Christelijke Nationale school de Ouderavond gehouden. De jeugdgroep van de voetbalvereniging „Lisser Boys" heeft woensdagavond een feestavond in gebouw Rehoboth. Bij het schaatsen op de Oosteindervaart is de Hillegomse mejuffrouw K. zo on gelukkig gevallen dat zij een hersenschud ding opliep. Zij werd in het café van de heer Visbach binnengedragen waar dr. Ten Hoopen haar onderzocht. Per auto werd ze daarna naar huis vervoerd. Op de Weeresteinstraat bij het opgebroken gedeelte moest de heer T. v. W. die in zijn auto uit de richting Bennebroek naderde, om een slippende wielrijder te ontgaan plotseling naar links uitwijken. Tegelijker tijd naderde uit de tegenovergestelde rich ting een vrachtauto. Beide wagens botsten tegen elkaar aan en werden flink bescha digd. De wielrijder is doorgereden. Maandagmorgen werd de brandweer ge alarmeerd voor een brandje in een houten schuur aan de Brouwerlaan. Het bleek, dat op de zolder van de schuur een oververhitte ebonieten pijp bestemd voor de rookafvoer van een fornuis, het houtwerk van de zolder had doen ontvlammen. Toen de brandweer arriveerde hadden buren met emmers water de brand reeds geblust. Hedenavond zal in het jeugdhuis Welte vreden de Jonge Kerk vergaderen. De heer T. Lodewijk zal spreken over het onderwerp „Vrijen en trouwen". ATLANTA, Georgia, (AFP) De Senaat van de Amerikaanse Staat Georgia heeft met algemene stemmen een motie aange nomen, waarbij het verbod van het federale hooggerechtshof tot rassenscheiding op de scholen van nul en gener waarde werd verklaard. De Kamer van Afgevaardigden van Georgia heeft het verbod al eerder verworpen. Virginia, Alabama en Zuid- Carolina nemen hetzelfde standpunt in. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft hedenmiddag bij de aanvang der vergade ring medegedeeld, dat de minister zonder portefeuille mr. J. M. A. H. Luns heden middag in de vergadering een verklaring zal afleggen over de mislukte onderhande lingen in Genève. Abbedijk, 13 te San Francisco. Akkrumdijk, 13 te New Orleans. Amsteilana, 13 te Santos. Alamak, 13 v. Basrah, n. Khorramshar. Annenkerk, 13 v. Genua n. Livorno. Argos, 13 v. Haifa n. Antwerpen. Axeldijk, 12 v. New York n. Trinidad. Ampenan, 14 te Cochin. Angolakust, 13 v. Dakar, n. Le Havre. Antonia, 13 te Surabaja. Attis, 13 v. Pto Ordaz n. Port of Spain. Artemis, 13 te St. Marc. Amsteldie, 13 nog te Khorramshar. Altair, 13 v. Hamburg te Antwerpen. Almkerk, 13 te Zanzibar. Alwaki. 14 v. Suez n. Port Said. Amstelstad, 13 v. Norfolk n. Rotterdam of Am sterdam. Amerskerk, pass. 14 Gibraltar n. Genua. Arnedijk, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Bussum, pas. 13 Perim n. Rastanura. Bandjermasin, verm. 14 v. Padang n. Oosthaven. Barito, 13 te Seroei. Baud, 13 te Tj. Priok. Bontekoe, 13 te Surabaja. Breda, 13 te Coquimbo. Biliton, 13 te Amsterdam. Beninkust, 14 te Dakar. Boissevain, 17 Lorenzo Marquez verwacht. Boskoop, 14 te La Guaira. Caltex Leiden, pass. 13 nw.-punt Kreta n. Rot terdam. Crania, 12 v. Curacao n. Kaapstad. Caltex Nederland, pass. 13 Malta n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 13 no. punt Kreta n. R'dam Caltex The Hague, pass. 13 zw. punt Kreta naar Rotterdam. Celebes, 13 v. Semarang n. Tj. Priok. Castor, 13 te Guadeloupe. Coryda, 13 te Stanlow. Ceronia, 13 v. Port Soedan n. Suez. Cinula, 14 te Curacao. Cottica, 14 te Trinidad. Dalerdijk, 12 v. Los Angeles n. Cristobal, üuivendrecht, 12 te Londen. Diemerdijk, 13 v. Londen n. Cristobal. Esso Rotterdam, pass. 13 Kp. St. Vincent naar Fawley. Esso Amsterdam, pass. 13 Malta n. Rastanura. Eos. 13 te Rotterdam. Esso Den Haag. 13 v. Rotterdam n. Rastanura. Friesland (SSM), 13 v. Methil te Londen. Ganymedes, 12 te Amsterdam. Gooiland, 11 te Amsterdam. Gadila, 13 v. Singapore n. Hongkong. Groote Kerk, 13 te Genua. Guineekust, 14 te Le Havre. Hydra, 13 te Rotterdam. Ivoorkust, pass. 13 Las Palmas n. Dakar. Ilos, 14 te Amsterdam. Kara, 12 v Curacao n. Kaapstad. Kellia, 12 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Koratia, 12 v. Fao n. Balikpapan. Kota Gede, 13 v. Djeddah n. Belawan. Karimun, 14 te Djeddah. Kota Baroe. 14 te Belawan. Karimata, 12 v. Amsterdam n. Port Said. Korovina, 13 v. Rotterdam n. Gothenburg. Krebsia, 13 v. Punia Cardon n. Engeland. Lissekerk, pass. 13 Malta n. Le Havre. La wak, 13 te Assab, Lfemsterkerjc, 13 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk 14 te Port Soedan. Loosdrecht, 13 nóg te Band'arabbas. Lekhayén, 14. te Antwerpen. Laurenskerk, 14 Aden n.'Dubai. Leersum, 12 te Antwerpen. Maashaven, 12 v. Emden n. Melilla. Maaskerk, 13 te MomDasa. Manoeran, 13 te Port Said. Mentor, 12 180 m. no. Jamaica. Mijdrecht, 13 te Puerto La Cruz. Macoma, 13 v. Leifh n. Invergordon. Malvina, 13 410 m. z. ten o. Hongkong. Door de E.A. Heer Rechter commissaris, Mr. J. P. Pe tersen, in het faillissement van A. M. Roosenhart, wo nende te Haarlem, aan de Amsterdamsevaart no. 322, exploitant van café-restau rant „Die Raeckse", Raaks 1 te Haarlem, is bepaald: 1. dat de termijn binnen welke de schuldvorderingen bij de curator moeten zijn in gediend zal eindigen op 15 maart a.s. 2. dat de verificatievergade ring zal gehouden worden op dinsdag 3 april 1956, des na middags te 13.30 uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 te Haarlem. Haarlem, 14 februari 1956 Staten Bolwerk 26. Mr. J. G. Bettink, Curator. -c - - Maas, 13 te Bourgas. Notos, 12 t.h.v. Bona n. Alexandrië. Oranjestad, 12 te Amsterdam. Ondina, 13 v. Kwinana n. Albany. Ophri. 13 te Tj. Priok. Oranje, 14 te Amsterdam. Oranjefontein, 13 v. Southampton n. Antwerpen. Peperkust, 13 te Dakar. Poelau Laut, 14 te Cheribon. Prins Willem II, pass. 13 Ouessant n. Oslo. Papendrecht, 13 v. Aruba n. Rotterdam. Phrontis, pass. 14 Gibraltar n. Port Said. Prins Willem III, 13 v. St. John's n. Le Havre. Riouw, 12 v. Longview n. Los Angeles. Rijndam, 13 te St. Thomas. Reyniersz, 13 te Surabaja. Rijndam, 13 v. St. Thomas n. La Guaira. Saroena, 11 v. Pladju n. Bangkok. Sarpedon, 12 te Amsterdam. Sheratan, 12 v. Mena el Ahmadi n. Santos. Stad Rotterdam, 12 v. Newport News n. Europa Statue of Liberty, pass. 12 Gibraltar n. Philadel phia. Straat Mozambique, 13 te Port Elizabeth. Salatiga,, 12 te Khorramshar. Stad Haarlem, pass. 13 Lizardhead n. A'dam. Sumatra, 12 v. New Orleans n. Tampa. Stanvac Benaket, 14 Sungeigerong verw. Stanvac Pendopo, 13 te Saigon. Swartenhondt, 14 Menada verw. Stad Haarlem. 14 v. Norfolk te Amsterdam verw. Sirrah, 13 v. Port Said n. Antwerpen. Sibajak, 14 te Aden. Sommelsdijk, pass. 14 Vlissingen n. New York. Stad Breda, 14 te Rotterdam. Teucer, pass. 13 Djeddah n. Suez. Tara, pasg. 13 Finisterre n. Rio de Janeiro. Tibia, 14 te Miri. Talisse, 13 te Cheribon. Tankhaven I, 13 te Sungeigerong. Tankhaven II. 13 te Sungeigerong. Tasman, 13 te Tj. Priok. Titus, 13 te Patras. Tjipondok, 13 te Nagoya. Tomini, pass. 13 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Tomori, pass. 13 Ouessant n. Tj. Priok. Tabinta, 14 te Amsterdam. Van Neck, 13 v. Hongkong n. Kobe. Van Noort, 14 te Bangkok. Willemstad ,12 v. Puerto Limon n. Cristobal. Wonorato, 13 te Basrah. Waibalong, 13 te Waingapoe. Waterland, 14 te Buenos Aires verwacht. Wieldrecht, 15 Paulsboro verwacht. Wonosobo, 13 v. Bremen n. Hamburg. Westerdam. 13 te Rotterdam. Wonogiri, 14 te Galveston. Zuiderkruis, 14 te Papeete. KLEINE VAART Annie, 13 v. Londen te Rotterdam. Audacia, pass. 13 Beachyhead n. Rotterdam. Arctic, 13 v. Londen te Rotterdam Arak, 13 te Le Havre v. Antwerpen. Annie 14 verm. v. Amsterdam n. Londen. Bestevaer, verm. 13 v. Huil n. Amsterdam. Batavier 3, 13 v. Stockholm n. Amsterdam. Bab T, 11 v. Grangemouth te Sables d'Olonnes. Corrie, b. 13 v. Vaco te La Mede. Calvijn, 13 v. Halden te Amsterdam. Concepclon, pass. 13 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Da Capo, verm. 13 v. Oporto n. Antwerpen. Daje Bohmer, 13 v. Amsterdam te Kopenhagen Draco, 12 v. Gibraltar n. Antwerpen. Driebergen, 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Elisabeth Roorda, verm. 13 v. Garston n. Hamb. Eljo. 11 v Whitehaven te Portrush. Fiducla, 13 v. Londen te Maassluis. Heemraadsingel, verm. 13 v. Rotterdam n. Dublin Hydra, 13 te Rotterdam v. Gulria. Henrica, b. verm. 13 v. Rotterdam n. Nantes. Hoc Vinces, verm. 13 v. Amsterdam n. Grimsby. Ida, d. 13 v. Emden te IJmuiden. Ingeborg, verm. 13 v. Huil n. Bergen. Julia Mary, 11 te Lissabon v. Leixoes. John, m. 13 v. Bremen te Antwerpen verw. Jan Kreumer, 14 v. Londen te Rotterdam verw. Kaap Falga, 10 te Kiel v. Zaandam. Kaap St. Vincent, 9 v. Lorient te Bordeaux. Larix, 10 v. Bordeaux n. Boston Lines. Leendert, b. 13 v. Huil te Rotterdam verw. Margriet, 1. 13 v. Londen te Amsterdam. Mariscal, 13 v. Fowey te Amsterdam. Meres, n. pass. 13 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Marietje Bohmer, verm. 13 v. Londen n. Ipswich. Nautic, pass. 13 Beachyhead n. Amsterdam. Noordland, 13 v. Swansea te Amsterdam. Noorderlicht, verm. 13 v. Swansea n. Amsterdam Piocyon( 14 verm. 's avonds v. Londen n. A'dam. Stella Maris, 13 v. Londen te Selzaete verw. Tilly, 11 v. Bayonne n. West Hartlepool. Theano. pass. 13 Lizard n. Belfast. Tine verm. 15 v. Londen n, Rotterdam. Veenenburgh, 13 v. Middlesboro te Rotterdam. Westpolder. 16 v. Lissabon te Antwerpen verw. Westerdok, 11 v. Amsterdam n. Londen. IJstroom, 13 v. Cardiff te Amsterdam. Zwaantlena, 13 v. Hamburg n. IJmuiden. SLEEPVAART Blankenburg, 12 n. Gravesend. Ebro, 11 v. Engels kanaal terug n. Maassluis zonder sleep. Humber, 11 250 m. nw. Port Said met 2 bakken Loire, 12 met lichter v Basrah te Bombay. Maas, 12 te Hoek v. Hólland. Oceaan 12 40 m. n. San Salvador met sleep. Oostzee, 11 v. Aden te Bombay met tanker. Thames en Tyne 12 op 870 m. w. ten Z. Fayal met Gannet. Witte Zee, 12 145 m. n.nw. Djeddah met bagger molen. Zwarte Zee, pass. 12 Startpoint n. Emden met dts Ostpreusen. te koop Bloemendaal, solied burgerwoonhuis, bev. 6 ka mers, leeg te aanvaarden. Prijs f 13.000. Vestig, verg. beslist vereist. Br. no. 1752. en in ENGELS, FRANS DUITS, SPAANS WILHELMINASTRAAT 39 Haarlem. Tel. 15814. REMINGTON SUPER 60 f 1.85 p. w. f 20 terug voor een oud elektr. scheerap- paraat. DE BLOCK, v. Nesstr. 14 H'lem (gesl.huis) tel. 21974 GOUD EN ZILVER juwelen, bloedkoralen, gra naten en andere sieraden worden door ons inge kocht tegen dagkoers. H. W. DAMES, Kruisstr. 19. b. d. Ridderstraat Haarlem. - Tel. 16910. Het Bestuur van de Ned. Herv. Kleuterschool te Lisse vraagt een Acte A vereist. Brieven aan Mevr. W. Duymaer v. Twist- Weggemans, Hereweg 295, Lisse. De lezers van dit blad zoeken artikelen als de uwe. Helpt ze bij hun zoeken door te adver teren in deze courant. DROGISTERIJ TE HEEMSTEDE vraagt Prettige werkkring. Bij gebleken geschiktheid goede salariëring. Brieven met voll. inlichtingen no. 1751 bureau van dit blad. SCHOENMAGAZI3N vraagt leeftijd 1617 jaar. Voor een ACTIEVE jongeman in de toekomst goede positie. Persoonlijke soil. BATA, Gr. Houtstr. 34, Telefoon 11283. GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk in bezit van Mulo-diploma en kunnende typen. Brieven met opgave van verlangd salaris onder no. 1747. N.V. VAN OPLOO, Gr. Houtstraat 1 B, Haarlem vraagt voor de PARFUMERIE-AFDELING. Uitv. schr. soil, aan bovengenoemd adres. bij N.V. DE JONG, Gr. Houtstr. 82—84. Pers. of schrift, soil. m. uitv. inl. Het Rusthuis der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem zoekt voor spoedige indiensttreding een bekend met electriciteit, sanitair, motoren, centr. verw. en voor verder voorkomende werkzaamheden. P.G. Leeftijd 3040 jaar. Salaris 57.50 tot 70.per week bruto. Schriftelijke sollicitaties, met uitvoerige inlichtingen en referenties te richten aan de Directeur, Jansstraat 36. Persoonlijk bezoek alleen na oproep. Per 1 april is vacant: Jaarverband. Zeer geschikt voor gepensioneerde of minder valide. Sollicitaties alleen schriftelijk. Brouwerskolkweg 2, O'veen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3