De gele kamer Nieuw werk van Wim Steyn King Size of King Filter FEUILLETON Amsterdamse Beurs Fraai programma Bloemendaal Expressie-didactiek voor onderwijzers Als eerste gaf Arsenal ontelbare rokers de gelegenheid King Size sigaretten te roken en te waarderen. Nu gaat Arsenal weer vooraan met de King Filter sigaret! Overalbovenal SUPER QUALITY U kunt kiezen Arsenal King Filter door Mary Roberts Rinehart Mutaties bij het onderwijs Sterk BMHC-elftal naar Folkestone ter gelegenheid van de Mozart-herdenking Fruitwinkels bij Ziekenhuizen A. J. A. Janssen secretaris van Haarlemmerliede H. van Leeuwen overleden Minister weggestuurd uit parlement in Kaapstad G. J. van Abs verlaat gemeentedienst Ruim zes mille gevraagd voor serie proefcursussen Geen hockey, geen korfbal VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT rsena biedt u dezelfde meesterlijk gemengde, zonrijpe Amerikaanse tabakken. Kruidig, zacht, voortreffelijk! Koninklijk van aroma. Met of zonder filter q- dezelfde prijs ÖD C 69) De oorlog doet vele mensen veranderen. Zij zijn daarna niet meer de oude. Maar moord! Ik heb je gevraagd je oordeel nog even op te schorten. En vergeet ook dit niet, Carol; je hebt het al in de krant ge lezen. Hij is naar zijn squadron terugge keerd en heeft toen geweldig hard ge vochten. Geloof je nu werkelijk, dat dat kan goedmaken, wat hij heeft gedaan?, vroeg ze. Hij heeft dat meisje vermoord omdat ze met Greg getrouwd was. En hij heeft er niets tegen gedaan, dat Greg beschuldigd werd en nu in de cel zit! Noem je dat soms moed? Het is verachtelijk, en dat weet je zelf net zo goed als ik! Dane keek op zijn horloge. Er moest iets gebeuren en heel gauw, want anders zou hij gek worden. Nauwkeurig begon hij Carol te vertellen, wat mijnheer Ward hem toevertrouwd had. Hij verzachtte niets. Hij vertelde ook over zijn bezoek aan San Francisco, zijn bezoek aan mevrouw Gates en dat het geboorte bewijs gevonden was. Carol las het. Dat maakt het alleen nog maar erger, zei ze tenslotte. Ze heeft hem een kind gegeven. Ze gaf het zelfs zijn naam. En.. Ze maakte de zin evenwel niet af, omdat dr Harrison binnenkwam. Hij zag er erns tig uit en keek verdrietig, toen hij Carol zag. Ik ben bang dat ik slecht nieuws voor je heb, meisje. Ze stond direct op. Toch niet over Greg? Nee, niet Greg. Kolonel Richardson is een uur geleden overleden. Hij zat aan zijn bureau en schreef een brief. Hij heeft er gelukkig niets van gevoeld. Twee jaar lang heeft hij de onzekerheid kunnen dra gen. Maar goed nieuws Dane haalde eens diep adem. Tranen welden in Carol's ogen op. Hij is één van de meest oprechte mannen geweest, die ik ooit gekend heb, zei ze rustig. Ik ga er maar heen. Ze kunnen hulp waarschijn lijk wel gebruiken. Carol had haar hielen nog niet gelicht, of Dane belde Alex op. Hij gaf hem enkele korte instructies en hing toen weer op. In ^Jn gedachten ging hij na, wat er gedaan Ooest worden om de beschuldiging van Ghreg ingetrokken te krijgen. Ze zouden de Grand Jury waarschijnlijk wel opnieuw bijeen moeten roepen en het andere bewijs materiaal voorleggen. Dane was blij, dat zulke zittingen niet openbaar waren! Toen Alex terugbelde, zei hij alleen maar „In orde". Het was alsof er een zwaar pak van Dane's hart viel.... Enige tijd later zat Floyd tegenover Dane. Je hebT me dus behoorlijk te kijk gezet, zei hij nors. Hoe wist je dat eigenlijk allemaal? Ik wist het helemaal niet zeker, ant woordde Dane. Ik heb als gevolg van een soort ingeving aan Terry Ward gedacht. Er moest een „X" zijn. Wie verborg zich op „Pine Hill'? Wie is het ziekenhuis binnengedrongen, waardoor Lucy zich let terlijk dood schrok? Wie is midden in de nacht bijna tegen Elinor opgelopen en heeft toen op haar geschoten? Washington heeft me overigens ingelicht, dat Terry in het westen was, en dat hij daar waarschijnlijk niet vandaan is geweest. te geloven! Maar dat ging niet gemak kelijk. In Washington was niets te vinden, Ik begon zelf misschien wel in wonderen waaruit zou blijken dat Don nog in leven was. En aan de westkust kon ik ook niets vinden. Maar de Wards hadden hier iemand in bescherming genomen. En dat was niet Terry. Die was niet naar hier gekomen. Zij zijn van het begin af er in betrokken ge raakt. Zij Ga je me soms vertellen, dat Nat Ward de kleren heeft begraven?, vroeg Floyd. Dat kun je hem beter zelf vragen. Goed. Ik zal dat doen. Je hebt dus nu een andere schuldige aan de haak ge slagen! Don Richardsonl Maar hoe wil je dat bewijzen? Dane ging er eens op zijn gemak bij zitten. Ik heb helemaal niet gezegd, dat Don dat meisje heeft vermoord Floyd! De politieman begon paars aan te lopen. Hou me nou niet langer voor de gek, brulde hij. Eerst heeft Don het gedaan. Hij heeft het zelf gezegd. En nu zeker niet? Maar wie heeft het dan wel gedaan? De kolonel, antwoordde Dane, terwijl hij rustig een sigaret opstak. De kolonel, Floyd. Maar hij heeft dat zelf nooit ge weten. Floyd was sprakeloos. Hij kon geen woord uitbrengen. Dane vertelde verder: Bekijk de hele zaak zelf nu ook eens rustig. Steeds maar weer kwamen we bij die X terecht. Maar X gedroeg zich niet als een schuldig iemand. Hij bleef hier in de buurt rondhangen. Hij wachtte op het onderzoek. Hij trachtte Lucy Norton te spreken te krijgen om uit te vinden wat ze wist, maar niet verteld had. Een schuldige zou toch direct geprobeerd hebben te ont snappen. Je hebt zeker het meeste pas van morgen van Ward gehoord, is het niet?, vroeg Floyd. Inderdaad, gaf Dane toe. Er waren twee mogelijkheden Don of de kolonel. Maar als Don het geweest was, klopte er iets niet. Waarom zou hij zijn vader niet opgezocht hebben? De kolonel zou zijn leven gegeven hebben om hem te be schermen! In plaats daarvan keek Don bij wijze van afscheid door het raam De kolonel vond dit vreemd, zodat hij hem achtervolgde. Hij heeft niet eens geweten ADVERTENTIE Wij deelden reeds mee, dat de heer S. Elte te Haarlem als nummer een staat op de aanbeveling ter benoeming van een directeur der Hogere Burgerschool voor meisjes te Haarlem; de tweede voorgedra- gene is mejuffrouw J. Meijer te Leeuwar den. B. en W. stellen de gemeenteraad voor te benoemen tot hoofd van de Albert Schweitzerschool (openluchtschool aan de Rijksstraatweg) de heer Ph. J. Deijs, thans waarnemend hoofd. VoórgeStèld wordt 'méjuffröüw E. van der Vliet als hoofd van de Van Zeggelen- school II over te plaatsen naar de school voor leerlingen met leer- en opvoedings moeilijkheden aan de Oosterhoutlaan en dr. P. J. van der Lee te benoemen tot leraar in de scheikunde aan de HBS voor meisjes, met ingang van 1 januari j.l. B. en W. hebben de volgende voordrach ten ter benoeming van twee onderwijzers aan de Führhopschool (Planetenlaan) aan geboden (eerste voordracht): 1. J. Fossen; 2. D. Sijpestein; 3. J. W. F. Bultje, allen te Haarlem; (tweede voordracht): 1. D. Sijpe- stijn; 2. J. Fossen; 3. R. Otte. De voordrach ten ter benoeming van twee onderwijzers aan de J. P. Coenschool luiden: (eerste voordracht) l.«R. Otte; 2. K. J. Hoogen- hout; 3. F. Fossen; (tweede voordracht) 1. K. J. Hoogenhout; 2. R. Otte; 3. J. Fossen. Bij de gemeenteraad zijn binnengekomen verzoeken van mejuffrouw A. M. Mande- makers om ontslag als onderwijzeres aan de Prinsenschool en van mevrouw P. L. du Rieu-Corstius, om ontslag als hoofd van het kleuteronderwijs. Tot 't grote aantal buitenlandse hockey- verenigingen, dat met Pasen 1955 in Bloe- mendaal deelnam aan een internationaal hockeytoernooi van BMHC bij het zestig jarig bestaan van deze vereniging, behoor de een team, de Bacchanalians, dat BMHC na afloop van het toernooi uitnodigde voor een tegenbezoek aan Engeland. Met Pasen van dit jaar zal BMHC het tegenbezoek aan de club in Folkestone brengen. Het is de bedoeling de reis met auto's te maken over Boulogne en Dover. Donderdag voor Pasen (29 maart) wordt uit Bloemendaal vertrokken en op dinsdag 3 april keert men terug. Voor hockey in Engeland blij ven vier dagen over. Het bestuur van BMHC wil een zo sterk mogelijk team naar Folkestone afvaardigen. Het heeft daarvoor alle spelers van het eerste elftal van BMHC uitgenodigd. dat het zijn eigen zoon was. Hij meende dat het Terry Ward was! Floyd haalde een reusachtige zakdoek' te voorschijn. Hij transpireerde boven matig. Ga verder, Dane, zei hij. Ga verder met je sprookje. De kolonel ver moordde dus dat meisje en ging rustig naar huis om te gaan slapen. Denk er nu eens kalm over na, zei Dane. De kolonel heeft sedert de geboorte betaald voor zijn kleinkind. Hij is naar Los Angeles gegaan om Marguerite op te zoe ken als dat tenminste haar ware naam is. Ik geloof dat ze Margaret heette. De kolonel kende haar in ieder geval. Stel je nu eens voor, wat hij gevoeld moet hebben toen hij haar op de morgen van haar aan komst zag. Je weet, dat hij altijd vroeg op staat. Hij moet haar wel gezien hebben. Dat valt logisch te concluderen uit wat gebeurd is. Misschien heeft zij hem, toen ze naar Crestview liep, ook wel gezien. Die avond, toen Lucy naar bed was gegaan, heeft hij haar willen opzoeken. Maar ze kon hem natuurlijk niet binnen laten. Bij de deur hebben ze staan praten. Ik vermoed, dat zij hem verteld heeft dat ze met Greg getrouwd was. Ze zal wel geprobeerd hebben, hem te chanteren. Als hij zijn mond zou houden over Don's baby, zou hij niet meer behoeven te betalen. Hij moet toen ontzettend woedend zijn geworden. En niet alleen vanwege wat ze hem had voorgesteld. Zij was getrouwd met Carol's broer en was Don's vriendin ge weest. Ik geloof niet, dat de kolonel duide lijk realiseerde wat hij deed. Hij verloor zijn bezinning en viel haar aan. Maar hij heeft niet geweten, dat hij haar gedood heeft. Hij ging daarna direct naar huis en van dat moment af tot aan het vinden van haar lichaam moet hij in de veronder stelling hebben geleefd, dat zij vertrokken was. Ik heb hem zelfs een keer rond het huis zien dwalen. Hij wilde toen kennelijk zekerheid hebben, dat ze inderdaad ver trokken was. Toen hoorde hij plotseling dat ze dood in de linnenkast was gevonden! Hij had haar daar niet achter gelaten. En voorzover hij wist, had hij haar ook niet gedood. Zij was nu niet meer, zodat hij later het kind zou kunnen opsporen, om er verder voor te zorgen. De Wards geloofden, dat Don Richardson het gedaan had. Dat had hij hun ten minste verteld. Maar zijn verhaal klopte niet. Hij had hun gezegd, dat hij haar met de blote vuist had neergeslagen, waar bij zij met het hoofd op de rand van een der treden terecht was gekomen. Je hebt die hoofdwond gezien, Floyd. Die kan niet op zo'n manier ontstaan zijn. Ik heb direct gedacht aan een pook of een golfstick. Maar aan een stevige wandelstok dacht ik toen niet. Nadat ik ontdekt had, dat er zich iemand op Pine Hill had verborgen, moest ik weer gaan raden. Terry Ward kon het niet zijn, daar had ik toen al zekerheid van. Ik heb de familie van de Wards laten nazoeken. (Wordt vervolgd) De schilder Wim Steyn, die de laatste tentoonstelling in de kunsthandel Leffelaar te Haarlem houdt, heeft door zijn bezoeken aan Zuid-Frankrijk veel gewonnen. Op een vorige expositie was het al opvallend hoe veel bevrijder deze schilder werkte met waterverf, gouache en tekenkrijt in dat zo geheel andere landschap. Nergens dat moeizame, dat de schilderijen in olie verf, die men van hem kent, toch wel eens toonden en waarvan zij nog lang niet alle vrij zijn. Het is trouwens de vraag of dit ooit het geval zal zijn met Steyns werk. Hij is een wroeter, die zijn doel steeds ver der opschuift. Het zou me niet verwon deren, wanneer er in Steyns werk een ogenschijnlijke tweeslachtigheid blijft be staan. Hij is in dat opzicht trouwens de enige niet. Olieverf is een materiaal waarmee men op eenzelfde doek kan blijven doorgaan. Het afkrabben, het scheuren, het opnieuw afdekken met andere kleuren, steeds weer, is een proces dat de waterverf, ook de dek kende, de gouache, niet toelaat. Ook de te kening verdraagt niet zo lang een steeds veranderen in het werk. Op een gegeven moment zal het papier kapot gaan. Wan neer de schilder dus met waterverf of krijt werkt, is hij geneigd meer op zijn erva ringen te steunen. Bij het onderzoek naar een verhoging van de uitdrukkingskracht zijner middelen of een veranderen van zijn uitdrukkingsmiddelen zal hij licht de olie verf kiezen. Tenzij hij een figuur is, die de ene tekening of aquarel na de andere kan weggooien tot hij eindelijk het zich voorgestelde resultaat bereikt acht. Ik ge loof echter dat Steyn iemand is, die zich vastbijt in het één keer begonnene. Of het volgende nu bij Steyn het geval is kunnen we in het midden laten, maar een feit is dat vele schilders geneigd zijn op hetzelfde doek door te vorsen en bij een vermoeien van de huid van het schilderij beschroomd zijn op een nieuw doek fris te beginnen door louter economische omstan digheden. Op reis, tijdens een verblijf van toch be perkte duur elders dan in de naaste omge ving, komt de schilder er niet toe ter plaatse de nieuwe indrukken te verwerken tot iets eigens. Hij doet dat op zijn atelier. En na een tijd van studeren, van verwer ken van de opgedane indrukken, zal de schilder met groter zekerheid zijn eigen manier van zeggen buiten kunnen toepas sen. Steyn, gezien zijn resultaten op de vori ge expositie, had het bevrijdende van het werken in een ander landschap nodig. Dit werk was opvallend veel lichter dan de olieverfschilderijen, daarvóór gemaakt. Zijn resultaten van thans, na een weer- De eigenaars van drie winkels, waarin uitsluitend of hoofdzakelijk fruit verkocht wordt en wier panden gelegen zijn in de onmiddellijke nabijheid van het Grote Gasthuis, respectievelijk het St. Joannes de Deo-ziekenhuis, hebben het gemeente bestuur verzocht hun zaak ook tijdens de voor hun branche verplichte winkelslui ting op woensdagmiddag open te mogen houden. Na advies van de Kamer van Koophanr del stellen B. en W. thans de raad voor, het verzoek van de betrokken winkeliers toe te staan door middel van een aanvul ling van de Winkelsluitingsverordening, waarbij dan bepaald zou moeten worden dat winkels als deze des woensdags var 13.30 tot 17 uur en van 18.30 tot 20 uur geopend mogen zijn, mits de andere win keliers in dezelfde branche daarvan rede lijkerwijs geen nadeel kunnen ondervin den. De raad zal woensdag over dit voor stel beslissen. Slotkoers gisteren Openings koersen zien van de Provence, staan dichter bij ouder werk, bij het werk dat hij nog thuis maakt ook. Het is weer iets zwaarder ge worden. Ook maakte hij nu enige olieverf schilderijen in het Zuiden, die een lossere toets vertonen en de gouaches meer bena deren. De tekeningen van de Provence werden daarentegen iets vaster van con structie. Men ziet Steyns in verschillende omstandigheden ontstane werk tot een gro tere eenheid in wijze van zeggen groeien. Een atelierschilderij, een stilleven, kon vlotter worden losgelaten en daarmee die vrijheid van uitdrukken tonen, die het Franse werk kenmerkt. Toch blijft nog en dit vooral in de fi guurstukken dat worstelen. Nu staat men, wanneer men opvattingen koestert als Steyn dit doet, minder vrij tegenover het model, minder vrij dan tegenover het landschap of stilleven. Maar zoals iri het begin al werd gezegd, Steyn is een gewe tensvol kunstenaar, die zich altijd wel zal blijven inspannen met het daarbij be horende gevolg, dat sommige doeken wel eens een wat moeizame indruk zullen wek ken. De tentoonstelling sluit op 25 fe bruari. BOB BUYS Ter gelegenheid van de komende Mo- zartherdenking in Haarlem door de Ver eniging van vrienden van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest is door de Grafische Inrichting N.V. Joh. Enschedé en Zn. een ook typografisch bijzonder fraai programmaboek uitgegeven. Het is reeds thans en ook tijdens de concerten verkrijg baar. Als frontispiece fungeert de reproduktie van een oude lithografie, voorstellende een gedeelte van de Grote Kerk te Haarlem met het orgel waarop Mozart in 1766 als wonderkind speelde. Aan dit bezoek wordt herinnerd met andere oude afbeeldingen, in een kort artikel en met de herdruk van berichten uit de Oprechte Haarlemsche Courant, waarin melding wordt gemaakt van de vernieuwing op het gebied van de vermenigvuldiging van notenschrift en van enige composities, die Mozart schreef bij de installatie van Prins Willem de Vijfde, onder meer „Variaties voor 't Clavier van het bekende Airtje Wilhelmus van Nas sau" (prijs: zes stuivers). De aandacht van de lezer wordt voorts gevestigd op de be tekenis van de notentypen, die vervaardigd waren door de beroemde lettersnijder Joan Michael Fleischmann en die door Joh. En schedé voor het eerst werden toegepast voor de uitgave van het boek „Grondig onderwijs in het behandelen der viool" door de „Hoogvorstelijk-Saltzburgschen Kamer-Musicus" Leopold Mozart. De auteur van het tekstgedeelte van het programma heeft, uitgaande van de be schouwing door de Londense correspon dent van de Oprechte Haarlemsche Cou rant van 1765, waarin de jonge Mozart „een voorbeeld zonder exempel" werd ge noemd, voor een even beknopte als lezens waardige en voor velen wellicht verhel derende levensschets gezorgd. Uiteraard wordt het grootste v gpdeelte/'-in beslag ge nomen door het volledige programma van de herdenking met specificatie van de uit te voeren werken en de namen der uit voerende kunstenaars. Niet alleen is dit programma voor iedere bezoeker eigenlijk onmisbaar, bovendien zal men het willen bewaren als een mooi en belangwekkend souvenir. Mocht men anders verwachten in een stad, die geldt als de bakermat van de Nederlandse boek drukkunst? Nee maar niettemin moet men uitgever en organisatoren dankbaar zijn voor deze waardige bevestiging van een reputatie. K. In de ouderdom van 84 jaar is te Haar lem overleden de heer H. van Leeuwen, oud-hoofd van de openbare lagere school aan de Overtonstraat in Haarlem-Noord. De thans overledene was een vooraan staande figuur op velerlei gebied en vroe ger ook in de voormalige gemeente Scho ten. De heer Van Leeuwen is op 17 april 1871 te Aalsmeer geboren en op 1 mei 1891 begon hij zijn loopbaan bij het onderwijs in Haarlemmermeer. Op 1 september 1893 werd hij onderwijzer te Haarlem en op 1 October 1908 hoofd van een school in Scho ten. De heer Van Leeuwen was verbonden aan de school aan de Rijksstraatweg in Oud-Schoten, die zich steeds uitbreidde. Op het Pretoriaplein werd een houten ge bouw geplaatst, waarvan de thans overle dene ook hoofd was. Aan zijn scholen wa ren twintig leerkrachten verbonden. Later werd een school aan de Overtonstraat ge bouwd, waarvan de heer Van Leeuwen hoofd werd. Op 1 mei 1936 werd hem we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol ontslag verleend. In het vroegere Schoten heeft de heer Van Leeuwen in enkele besturen zitting gehad. Hij was o.a. voorzittr van de huur- commissie. die destijds een drukke taak had. In de vroegere Vrijzinnig Democrati sche bond heeft hij een belangrijke rol vervuld. Hij maakte deel uit van de Pro vinciale Staten van Noordholland en was vele jaren voorzitter van de afdeling Haar lem. Van de afdeling Haarlem van het Ne derlands Onderwijzers Genootschap ver vulde hij het voorzitterschap en ook heeft hij zitting gehad in het bestuur der afde ling Haarlem-Noord van de Nederlandse Protestantenbond. De teraardebestelling is bepaald op za terdag om twaalf uur op de Noorderbe graafplaats aan de Vergierdeweg. KAAPSTAD (Reuter) De voorzitter van de gemeenschappelijke vergadering van beide kamers van het Zuid-Afrikaanse parlement heeft donderdag de minister van Binnenlandse Zaken, dr. Donges verzocht de vergadering te verlaten nadat de minis ter in strijd met de regels had geïnterrum peerd. Een dergelijk verzoek werd ook ge richt tot twee leden van het parlement, een regerings aanhanger en een lid van de op positie. Donderdag werd het wetsontwerp tot het afvoeren van kleurlingen van de gemeen schappelijke kiezerslijst in tweede lezing behandeld. Het drietal mag vandaag terug keren. De chef van de afdeling algemene zaken van de gemeente Bloemendaal, de heer G. J. van Abs, zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 april de gemeentedienst verlaten. De heer Van Abs, die op 17 maart 1913 bij de.gemeente in dienst trad en er met zijn ruim veertig jaar de oudste ambtenaar in-dienstjaren is, hield toezicht op de aan- en verkoop van grond, op de eigendommen van de gemeente en was tevens belast met het uitvoeren van de verschillende wetten. Hij zal worden opgevolgd door mr. L. C. Kolff, die nu belast is met het toezicht op de uitbreidingsplannen in de gemeente Bloemendaal. Niet alleen op het raadhuis, ook daar buiten is de heer Van Abs een geziene figuur. Hij heeft zitting in de geweste lijke bond voor vreemdelingenverkeer en is ondanks dat hij de laatste tijd in Heemstede woonachtig is secretaris van de Bloemendaalse VVV. De sport heeft zijn belangstelling en van zwemmen en tennis is hij nog een actief beoefenaar. B. en W. van Haarlem zullen de raad in zijn zitting van 22 februari vragen, 6400 beschikbaar te stellen voor een aantal proef-cursussen in de beoefening der expressie-didactiek voor leerkrachten bij het gewoon-, voortgezet gewoon- en bui tengewoon lager onderwijs. Het plan voor deze cursussen, dat be studeerd is door de commissie ter beoor deling van de esthetische vorming hei lagere schooljeugd, moet gezien worden in het licht van de onderwijsvernieuwing. De kosten per cursus zijn, inclusief lokaalhuur en leermiddelen, geraamd op 400. Aan elke cursus tien a veertien lessen per week omvattend kunnen ten hoogste 25 personen deelnemen. Men rekent op onge veer 200 belangstellenden, in welk geval een achttal cursussen nodig zou zijn. Elke deelnemer zou twee cursussen dienen te volgen. De totale kosten zouden dan 6400 bedragen. 3-3)4% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater 9854 997/ie 312 297 264/, 425 300 32014 313% 199% 329% 262 662 639 110 209% 190% 259 128% 130 257 238/ 246% 249 68% 150% 53% 44% 68>/i„ 347/i„ 98"/I6 997/ib 310% 297 264% 293 432 300 319% 312% 199% 328% 261 660 636% 107 205 188 259 124 130 242 ex.div. 238 236% ex.d. 249 69% 150 54 43% 68% 34% De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaamwoude heeft in zijn donderdagavond gehouden vergadering eervol ontslag ver leend aan de heer J. Hokwerda als ge meentesecretaris en ambtenaar van de bur gerlijke stand: hij wordt binnenkort 65 jaar en zal op 1 mei zijn functies neerleggen. Voor de vacature-gemeentesecretaris wa ren (alphabetisch) aanbevolen de heren J. Chr. M. Glerum uit Muiden en A. J. A. Janssen uit Gernert. De vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid, de VVD en de Protestants Christelijke groep (samen vijf stemmen) bevalen de heer Glerum aan en die van de KVP (zes stemmen) de heer Janssen. De stemming had tot resultaat,, dat de heer Janssen gekozen werd. Hij verwierf ezs stemmen en op de andere candidaat zijn vijf stemmen uitgebracht. Na de K.N.V.B. hebben ook de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond en de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond hun wedstrijd programma's voor het aanstaande weekeinde afgelast. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN 's GRAVENHAGE, 17 februari. Met verse vis was hedenmorgen aan de markt de logger SCH 200 met f 3680 en een kustvisser met f 1700. binnenland Diamanten verduisterd. De 49-jarige Zuidafrikaanse diamantair E. de K. is door het gerechtshof te Amsterdam wegens ver duistering van 22 diamanten ten nadele van een firma te Amsterdam veroordeeld tot twee iaar gevangenisstraf. haarlem en omgeving TBC-commissic postduïvenhouders. Za terdag 18 februari houdt de TBC-commissie van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders, afdeling Haarlem, een cabaret-avond in het Krelagehuis. Aan deze avond werken o.a. mede: Willy Rex (confe- een gitaar). Tre Paradelly's (drie jongens met een gitaar. The Paradelly's (drie jongens met acrobatiek). The Two Handino's (verbluffen de manipulaties). Christine met haar honden circus en De Mirlitons met medewerking van Mitzi Waller, kunstfluitster en jodelen. Christen Vrouwenbond. De afdeling Bloemendaal van de Nederlands Christen Vrouwenbond viert op donderdagavond 23 fe bruari haar jaarfeest in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. Boekbespreking. Voor de personeelsver eniging van de gemeente Bloemendaal spreekt op vrijdagavond 24 februari in de bovenzaal van de Bornwaterschool Willem van Iependaal. Zijn te behandelen onder werpen zijn onder meer „Het bargoens en de moedertaal" en „Recht-Rechter-Straf en re classering". Italië. Zaterdagavond zal dr. l. van Egeraat uit Breda voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Christelijke Reisvereni- ging in restaurant Brinkmann spreken over ..Italië, land van zingend water". Ook zal een film over Italië worden vertoond. Aandacht zal worden besteed aan die delen waarheen He NCRV reizen maakt. Geen spreekuur. Wethouder A. van Geluk te Bloemendaal is vrijdag verhinderd spreekuur te houden. In opmars. Maandagavond zal in het gebouw der HJMV aan de Lange Margaretha- straat een bijeenkomst worden gehouden van het Leger des Heils, waarop de film „In op mars" vertoond zal worden. De film geeft een beeld van het werk van het Leger des Heils in ons land. Wintercollecte. De door de Nederlands Hervormde gemeente Heemstede gehouden wintercollecte heeft de record-opbrengst van f 12.536 opgebracht. Nieuw Den Haag Voor de Hervormde vrouwengroep in Overveen zal op donder dagavond 23 februari in wijkgebouw „Irene" aan de Elswoutslaan ds. C. M. Krijger spreken over „Nieuw Den Haag en de Hervormde Kerk". Een film zal het ge sprokene verduidelijken. „Oei!", zuchtte hij ontdaan. Maar hij voelde, dat hij tamelijk zacht te land was gekomen; op iets, dat een heel grote paddestoel leek. Pommeltje liet zich op de grond zakken en zag, dat de padde stoel ook al een gezicht had. „Neem me niet kwalijk, meneer"!, zei Pommeltje bedeesd. „Ik hoop, dat ik u geen pijn heb gedaan!" „Neen", zei de paddestoel. „Maar waar kom je vandaan Pommeltje vertelde, hoe hij uit de lucht kwam vallen en waarheen zijn reis ging.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6