Boelganin bepleit samenleven van socialisme en kapitalisme Weinig verandering in het weer Nederlandse regering zeer verontwaardigd Weerbericht Met nieuw vijfjarenplan zal Westen worden ingehaald Rijksverkeerspolitie wordt met 100 man uitgebreid Collectief leiderschap algemeen geprezen Bespreking over loongeschil Het woord is aan Amerikaans aanbod tot hulp - zonder onderscheid IJsland koestert zich in lente-temperatuur De opzegging door Indonesië van het Uniestatuut „Hoogst ernstige zaak en zonder precedent; rechtsschennis, slecht voorbeeld aan de wereld" 70e JAARGANG No 194 WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 39 Hoger levensstandaard Eerherstel Dode zielen Lagerhuis keurde anti inflatie politiek goed Drie kinderen bij brand ernstig gewond „Oranje" door het ijs naar warme streken Onopvallend toezicht op het verkeer in kleine, snelle personenauto's Munitie-depot in de lucht gevlogen in Argentinië Vrijwilligers versterken de grenzen van Israel Amerikaan fotografeerde zeemonster in de Theems Weer rapport 1 1 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. T* TT 1 TT*^ 11 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- I I I ^^1 Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor W W' I #J| lil I f^ï f S I f Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. V V A I I V III I J V J L M I V A Vjl franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. ^^^1 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (Reuter/AFP) Premier Boelganin, die gisteren het grootste deel van zijn rede op het congres van de communistische partij in Moskou wijdde aan het zesde vijfjarenplan, heeft zich aangesloten bij wat Kroesjtsjev heeft gezegd over de drie beginselen van Lenin aangaande het vreedzaam naast elkaar bestaan van socialisme en kapitalisme, de mogelijkheid tot voorkoming van oorlog en de vormen van overgang van kapitalisme naar socialisme. Ook sprak hij zich uit ten gunste van collectief leiderschap, zoals verscheidene andere leiders tevoren hadden gedaan. Boelganin veroordeelde de persoonsverering en zei dat de communistische landen de leiding hebben in de ontwikkeling van atoomenergie voor vreedzame doeleinden. Ilij verklaarde ook dat er nauwer contact met het volk moet worden gezocht. De pogingen om de betrekkingen met de Westelijke Grote Drie en andere landen te verbeteren, zullen worden voortgezet, aldus de Sovjet-premier. Boelganin wees erop, dat met het nieu we vijfjarenplan vooral wordt beoogd de meest ontwikkelde kapitalistische landen in te halen wat betreft de produktie per hoofd der bevolking. Het plan voorziet vooral in verhoging van de industriële pro duktie, de arbeidsproduktiviteit, de graan- produktie, de produktiemiddelen en de verbruiksgoederen. Er zal bijzondere aandacht worden be steed aan de automatisering der produktie en er zal worden overgegaan tot oprichting van enige geheel geautomatiseerde bedrij ven. Bijzondere aandacht zal worden be steed aan de economische ontwikkeling van west-Siberië en Kazakhstan. De pro duktie van vlees, melk. aardappelen en groenten zal worden verdubbeld. De inves teringen van de staat in de nationale eco nomie zullen 67 percent meer bedragen dan tijdens de periode van het afgelopen vijfjarenplan. Boelganin beloofde de bevolking van de Sovjet-Unie een verbetering van de le vensstandaard, hetgeen blijkt uit een te verwachten uitbreiding van de omzetten in de kleinhandel met vijftig percent. Het na tionale inkomen van de Sovjet-Unie zal volgens Boelganin met zestig percent moe ten stijgen, de Ionen der arbeiders met dertig percent en die van de kolchozen met veertig percent. Op het gebied van de vorming van een kader zal worden overgegaan tot ver plichte invoering van voortgezet onder wijs in de steden en op het platteland. De mogelijkheid tot opleiding van specialis ten zal met vijftig percent toenemen en die van geschoolde technici en arbeiders zal verdubbeld worden. Aan het einde van het nieuwe vijfjaren plan zal het aantal werknemers in de na tionale economie zijn gebracht op 55 mil joen personen. De basisionen moeten wor den verhoogd en meer voordelen zullen moeten worden toegekend aan arbeiders die onder minder gunstige omstandigheden moeten werken. De ,,Pravda" heeft ter gelegenheid van het feit, dat Bela Kun na de eerste we reldoorlog gedurende een korte periode communistische dictator van Hongarije zestig jaar geleden geboren werd, een ar tikel gepubliceerd van de vooraanstaande Hongaarse communist professor Eugéne Varga, die vele jaren de voornaamste eco nomische raadgever van het Kremlin is geweest. Bela Kun vluchtte, nadat zijn be wind in 1919 omver was geworpen, naar de Sovjet-Unie. Hij zou daar, bij een van Stalins zuiveringen, zijn doodgeschoten. ADVERTENTIE Bij het proces tegen Traitsjo Kostov, voor malig communistisch vice-premier van Bulgarije, die in december 1949 te Sofia werd opgehangen op beschuldiging van „verraad", werd ook de naam van de „Trotzkyist" Bela Kun genoemd. Kostov heeft, tot zijn terechtstelling toe, volgehou den onschuldig te zijn. N. Boelganin Ook prof. Varga werd onder Stalins be wind in 1949 wegens „afwijkingen van de partijlijn" gezuiverd. Hij had zich oneens verklaard met de uitspraak, dat de Verenigde Staten spoedig een depressie zouden ondergaan. Prof. Varga herriep la ter enkele van zijn uitspraken en hij her won zijn vroegere positie gedeeltelijk. De Sovjet-pers publiceert van tijd tot tijd ar tikelen van hem. In november 1954 na Stalins dood werd hij door de Sovjet Academie van Wetenschappen ter gele genheid van zijn 75ste verjaardag gehul digd. De schrijver Mikhail Sjolochov (auteur van „De stille Don") heeft op het partij congres krachtige critiek geoefend op de Russische schrijvers en in zekere zin ook op partijsecretaris Kroesjtsjev. In een com mentaar op Kroesjtsjevs vraag in diens verslag van verleden week, „of sommige Sovjet-schrijvers misschien hun banden met het leven hebben verzwakt", zei Sjo lochov: „U bent een beleefd mens, Nikita Sergejevitsj, maar.... kan iemand een band losser maken met iets, waarmee hij geen contact heeft?" Volgens Sjolochov die met deze verklaring gelach en bijval oogst te, was Kroesjtsjev „te beleefd" geweest ten aanzien van die schrijvers, die „dode zielen" zijn en die „alleen maar hun stoe len en hun bedden warm houden". Als de partij geen drastische wijziging brengt in de positie van de letterkunde, kunnen er in de naaste toekomst geen boeken van hoog gehalte verwacht worden, aldus Sjolochov, die voorts de gewoonte van de meeste schrijvers, om tegen betaling lezingen te houden hekelde. Labour-motie van wantroxaven werd verworpen LOKDEN (Reuter) Het Britse Lager huis heeft met 325 tegen 259 stemmen de jongste maatregelen van de regering om de inflatie tot staan te brengen goedgekeurd. Het huis verwierp met een overwicht van zesenzestig stemmen een Labour-motie van wantrouwen. De maatregelen van de rege ring om de economische crisis te overwin nen houden onder meer in: vermindering met 38 miljoen pond van de regeringssub sidies op brood en melk en een besnoeiing met zeventig miljoen pond van de rege ringsuitgaven en die der genationaliseerde industrieën voor nieuwe projecten. Bij af betalingen zal voortaan een grotere eerste betaling moeten worden verricht. De Labour-motie had de vorm van een amendement op een resolutie van de rege ring, waarin het huis gevraagd wordt zijn vertrouwen in de regeringsvoorstellen uit te spreken. De economische secretaris van het Britse ministerie van Financiën, Sir Edward Boyle, verklaarde tijdens het voortgezette debat over de regeringsmaatregelen, dat het voornemen van de regering tot hand having van het pond sterling onwrikbaar vaststaat. De Britse vakverenigingsleiders hebben besloten een zeer krachtig protest te laten horen tegen de anti-inflatiemaatregelen. Zij zijn in het bijzonder verontrust over de vermindering van de subsidies op brood en melk en over de invloed, welke de tegen woordige financiële politiek van de rege ring zal hebben op de kosten van levens onderhoud. Drie kinderen van het gezin Bakhuys aan de Prins Hendrikweg te Putten zijn vrij ernstig gewond, doordat zij in een onbe waakt ogenblik petroleum wierpen op de kolenberg, die hun moeder even later in de kachel stortte. Door de petroleum ontstond een steekvlam waardoor de kinderen van 4, 6 en 7 jaar ernstige brandwonden aan hoofd, armen en benen kregen. Buren en politie hebben geholpen met het blussen van de brand, zodat de daardoor ontstane schade betrekkelijk gering bleef. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft, naar aanleiding van de geschillen in de Stichting van de Arbeid over de lonen, de betrokkenen don derdag voor een bespreking bij zich ge nodigd. Dinsdagavond vertrok uit Amsterdam de „Oranje". Krachtige slepers van de rederij Goedkoop baanden zich een weg door het met ijs bedekte IJ om. het vlaggeschip van de Maatschappij Nederland naar open water te brengen - stro,ks zal het in warme streken winters Nederland ver achter zich hebben gelaten. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Fliegende Blatter: Bange mensen dragen het gevaar bij zich. Waterdichte Bromfietskledino WASHINGTON (AFP) De regering der Verenigde Staten is bereid aan de Europese landen die door de koudegolf zijn getroffen, met inbegrip van de volksdemocratieën, hulp te verlenen, zo is te Washington be kend gemaakt. Aan de Amerikaanse diplomatieke ver tegenwoordigingen in Londen, Parijs, Den Haag, Brussel, Luxemburg, Kopenhagen, Oslo, Bonn, Wenen, Belgrado, Boekarest, Boedapest, Praag, Warschau, Athene. An kara, Rome. Madrid en Lissabon is op dracht gegeven om aan de regeringen der getroffen landen mee te delen, dat de V. S gaarne willen helpen de nood te lenigen en de schade te herstellen. Ook hebben de be trokken diplomaten instructie gekregen, zo spoedig mogelijk mee te delen, op welke wijze hulp kan worden verleend. mmmm mm&m Wi m». Drie verdachten zijn gearresteerd BUENOS AIRES (Reuter) In de nacht van dinsdag op woensdag is te Buenos Aires een munitie-opslagplaats van het leger in de lucht gevlogen, waarschijnlijk als gevolg van het ontploffen van een krachtige bom. Volgens de eerste politie berichten zijn er geen slachtoffers. Ver slaggevers werden niet op het „militaire gebied" toegelaten. Inwoners van het dis trict in het noorden van Buenos Aires, waar de ontploffing plaats vonden, zeiden voor en na de ontploffing schoten te hebben gehoord. Een politieman en een echtpaar zijn gearresteerd in de omgeving van de opslagplaats. Kolonel Victor Gonzalez, onder-minister voor het Leger, verklaarde later tegenover verslaggevers: „Indien volledig bewezen was. dat de arrestanten de ontploffing hadden veroorzaakt, zouden zij ter plaatse zijn terechtgesteld (Aan de Argentijnse veiligheidstroepen is twee weken geleden opgedragen zo nodig te schieten, om sabo tagedaden te voorkomen)." Afgezien van de thans in gang zijnde derde landelijke verkeersactie, wordt op een aantal rijkswegen door verkeersgroe- pen van het korps rijkspolitie regionaal preventief verkeerstoezicht uitgeoefend, enerzijds op opvallende wijze met motoren cn auto's en anderzijds met onopvallende kleine snelle personenauto's. Dit preven tief toezicht zal in de komende maanden nog worden uitgebreid. Het is de bedoeling dat op alle intercommunale wegen met hoge verkeersfrequenties permanent een systematisch preventief verkeerstoezicht plaats vindt door daarvoor gespecialiseerde verkeerseenheden der rijkspolitie, zo heeft minister Beei aan de Eerste Kamer mede gedeeld. In overleg met de minister van Financiën is besloten de sterkte van de verkeersgroepen met 100 man en het be nodigde motormaterieel uit te breiden. De werving van dit personeel, dat na zijn op leiding met een verkeerstaak zal worden belast, is inmiddels begonnen. De totale sterkte van het korps rijkspolitie wordt hierdoor met 100 man verhoogd. Aan de politiedienst zal derhalve niet meer per soneel worden onttrokken dan tot dusverre voor de normale aanvulling van de ver keersgroepen plaats had. De minister is van mening, dat het geen aanbeveling verdient autobestuurders, ook al zouden deze aan streng te stellen eisen voldoen, als onbezoldigd rijksveldwachter aan te stellen, teneinde deze bestuurders in staat te stellen medewerking te verlenen aan de bestrijding van de verkeersonveilig heid. Het optreden tegen verkeersover- treders, in het bijzonder wanneer rijdende controle wordt uitgeoefend, vereist niet alleen een grote mate van oplettendheid en een uitgebreide kennis van wetten en wettelijke voorschriften, maar tevens een buitengewone geoefendheid in het auto rijden. De minister betwijfelt of de hier- bedoelde autobestuurders een zodanige kennis bezitten en in staat zijn het op het plegen van strafbare feiten betrekking heb bende proces-verbaal naar de eis op te maken. Zou een zodanig proces-verbaal wegens een niet geheel juiste omschrijving van hetgeen zij hebben geconstateerd niet tot een veroordeling leiden, dan acht de minister zulks, alleen al uit overwegingen van psychologische aard, beslist ongewenst. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken te 's-Gravenha- ge heeft bevestigd, dat de zaakgelastig de van Indonesië dinsdagmorgen ten departemente een nota heeft overhan digd, waarin de Indonesische regering mededeelt zich niet meer gebonden te achten aan het Uniestatuut en de daar aan gehechte overeenkomsten en brief wisselingen. „De Nederlandse regering acht dit een hoogst ernstige zaak", aldus de woordvoer der. „De eenzijdige onttrekking aan plech tig aangegane overeenkomsten als deze. welke in 1949 ter Rondë Tafel Conferentie werden gesloten met medwerking van de ÏJNO-commissie voor Indonesië, is zonder precedent in het internationaal verkeer in vredestijd en levert een slecht voorbeeld aan de wereld. Deze rechtsschennis door Indonesië treft de Nederlandse regering bijzonder, omdat de vertegenwoordigers van dat land laat stelijk nog tijdens de conferentie te Ge- nève de nadruk plachten te leggen op de noodzaak voor beide landen elkander ver trouwen te schenken. De unilaterale verbreking van de Unie band is ook daarom niet gerechtvaardigd, waar Nederland steeds bereid is geweest en nog steeds genegen is in gemeenschappe lijk overleg met Indonesië een overeen komst te sluiten voor een andere basis van de onderlinge betrekkingen. Het in 1954 reeds gesloten protocol tot opheffing van de Unie en daarmede sa menhangende overeenkomsten en de be reidheid om bovendien een regeling te tref fen ter vervanging van de Financieel- Fconomische Overeenkomst, waarvan in Genève werd blijk gegeven, tonen duide lijk aan, dat een Indonesische regering, die terzake werkelijk overeenstemming met Nederland zoekt, deze ook kan vinden". (U.P.) Ter gelegenheid van de opzeg ging van het Unie-verdrag met Nederland waren bij alle openbare gebouwen vlaggen uitgestoken. Ook vele particulieren en kan toren deden dat. De politieke oppositie heeft echter via haar leden en pers betoogd dat dit niet het juiste ogenblik is voor vreugdebetoon. De leiders der oppositie spraken de besehuldiging uit dat de rege ring Harahap de overeenkomst alleen maar heeft opgezegd om populariteit te winnen. Regeringskringen houden vol dat iedere loyale Indonesiër de Unie ontbonden wenste. Formele gevolgen (ANP) De Nederlandse Hoge Commis saris in Djakarta, graaf Van Bylandt, zal door de Indonesische regering worden be schouwd als ambassadeur en hoofd van de Nederlandse vertegenwoordiging in Indo nesië. Het Indonesische Hoge Commissa riaat in Den Haag zal met ingang van van daag „De Indonesische Vertegenwoordi ging in Nederland" worden genoemd. Van alle officiële stukken zal de aanduiding „Hoge Commissariaat van Indonesië" wor den verwijderd. De heer Kwee Djie Hoe blijft zaakgelastigde. Steun van Stxkarno (Reuter) Een woordvoerder van het In donesische ministerie van Buitenlandse Za ken heeft aan de pers medegedeeld, dat aan het wetsontwerp, dat bij het voorlopie parlement zal worden ingediend een boodschap van president Sukarno is ge hecht. Dit geeft de wet feitelijk presiden tiële steun en verzekert het aannemen er van, ondanks het bezwaar, dat sommige parlementsleden er tegen hebben, die van mening zijn, dat het wetsontwerp behan deld moet worden door een nieuwe Indo nesische regering. TELAVIV (Reuter) Premier Ben Goe- rion van Israel heeft een beroep gedaan op 150.000 leden van het Israëlische vakver bond om vrijwillig zes dagen te werken in grens-nederzettingen aan de bouw van schuilkelders en versterkingen. Verder zouden zij de kolonisten moeten helpen met bewakingsdiensten. Voor de komende 24 uur wordt in west- Europa slechts geringe verandering in de weerstoestand verwacht. De vorst houdt aan. De laagste temperaturen werden van morgen gemeld uit noord-Scandinavië, waar het plaatselijk meer dan 30 graden vi oor. In oost-Polen werden temperaturen van omstreeks 20 graden onder nul ge meten. In zuid-Duifsland en noord-oost- Frankrijk vroor het vannacht minder even als in het zuiden van Nederland. In de noordelijke provincies daarentegen was het weer iets kouder als gevolg van aanvoer van een nieuwe hoeveelheid koude lucht uit oost-Europa. Een diepe depressie op het westelijke deel van de oceaan veroorzaakte storm achtige zuidelijke tot zuid-oostelijke win den, waarmede warme lucht van de om geving van de Azoren in de richting van IJsland en Groenland werd getranspor teerd. Een station aan de westkust van Groenland meldde vannacht een tempera tuur van 16 graden boven nul! Het aantal slachtoffers in west-Europa van het weer van de laatste tijd is tot aan zienlijk boven de 700 gestegen. Algemeen gesproken is er geen verbetering in zicht en de brandstoffenpositie gaat achteruit. Uit vele plaatsen wordt zware sneeuwval gemeld. Aan de Rivièra dooide het, doch de haven van Bordeaux lag vrijwel dicht. In Straats burg werd in de nacht van maandag op dinsdag een temperatuur van 22 graden onder nul gemeten en in Beieren 25 gra den. In Engeland komen sneeuwstormen voor. Men meldt uit Kopenhagen, dat de tele communicatie tussen Scandinavië en de rest van Europa in gevaar verkeert, door dat de kabel tussen de Deense eilanden Seeland en Funen door de ijsgang vernield is Een reservekabel werd eveneens ver nield zodat het televerkeer via Denemar ken en Duitsland door de Oostzee verlegd moest worden. Deze kabel heeft echter een beperkte capaciteit, zodat het draadverkeei aanzienlijke vertraging zal ondervinden, zolang geen andere verbinding tot stand gekomen is. In Hongarije is de plicht tot sneeuw- LONDEN (United Press) De 29-jarige botanicus Herbert D. Floyd uit London in de Amerikaanse staat Ohio, heeft vier foto's gemaakt van een „zeemonster", dat in de Theems tussen Londen en Windsor heen en weer zou zwemmen. Zondag bel den opgewonden mensen de politie in Lon den op en vertelden, dat zij een „zeemon ster" in de Theems ter hoogte van de West- minster pier voor het parlementsgebouw hadden zien zwemmen. Volgens een van deze „ooggetuigen" had het monster een rugvin, volgens een ander ..grote, rode ogen". De politie kon niets vinden. Een deskundige zei, dat geen vis in de Theems bij Londen kan leven vanwege de vervui ling van het water. Floyd zag het „monster" gisteren. Een vin stak 1.20 tot 1.50 meter boven water uit. De vis, of wat het ook geweest moge zijn, moet negen tot tien m. lang zijn. Floyd, die afgestudeerd is aan de universi teit van Ohio, en die voor studie in Enge land vertoeft, zei, dat het „monster" op het eerste gezicht leek op een „sailfish", die voor de kust van Californië gevangen wor den. Floyd maakte vier foto's en liet ze zien aan deskundigen van het museum voor natuurlijke historie in Londen. Een van de deskundigen zei: „Het lijkt op een dimetrodon, een reptiel, dat ongeveer 309 miljoen jaar geleden uitgestorven is. scheppen ingevoerd voor alle Hongaren. Radio-Boedapest deelde gisteren mede dat de regering had besloten dat de stede lijke en provinciale overheden iedere Hon gaar kunnen verplichten mee te werken aan het sneeuwvrij maken van de wegen, zolang het huidige winterweer aanhoudt. Spoor-ongemakken Ook gisteren hadden de Nederlandse spoorwegen met moeilijkheden te kampen, doch in verhouding tot de voorgaande dagen gaat het over het algemeen wel. Er komen nog wel vertragingen voor van be perkte omvang. Door het stroomloos raken van het stationsemplacement te Maastricht, als ge volg van een defect aan de bovenleiding en door het bevriezen van koppelingen moes ten in het zuiden enkele treinen uitvallen. Door een defect aan een brug over de stadsgracht te Amsterdam waren enkele sporen in de richting Haarlem en Zaandam niet beschikbaar. Een defect aan de bevei liging van het station Muiderpoort bracht eveneens moeilijkheden. De vertraging, die door deze moeilijkheden ontstond, is in middels overwonnen. (van hedenmorgen 7 uur) weers wind richting temp. «sa ra j s a toestand o 2 z S Helsinki onbewolkt nnw -17 0 Stockholm zwaar bew. o -10 0 Oslo nevel windstil -13 0 Kopenhagen zwaar bew. o -6 0 Aberdeen sneeuw ozo 1 3 Dublin t> ono 1 3 Londen sneeuw ono -2 0,1 Amsterdam sneeuw no -9 0,1 Brussel nevel nno -12 0 Parijs nevel nno -10 0 Bordeaux zwaar bevy. no -9 0,3 Grenoble nevel windstil -6 0 Nice regen o 6 5 Berlijn sneeuw ono -14 0,7 Frankfort nevel windstil -10 0 München nevel windstil -15 0 Zürich Poolsneeuw windstil -16 0 Genève nevel windstil -8 0 Locarno licht bew. windstil -6 1 Wenen mist n -6 2 Innsbruck mist windstil -21 0 Rome half bew. zzo 3 0 Den Helder driftsneeuw lcr. ono -8 0,1 Y penburg geheel bew. kr. no -8 0 Vlissingen geheel bew. mat. ono -6 0 Eel de geheel bew. m. ono -11 0,2 De Bilt sneeuw mat. no -7 0,1 Twente geheel bew. mat. no -10 0 Eindhoven licht bew. m. ono -10 0 VIv. Z.-Limb. onbewolkt m. ono -13 0 Neerslag laatste 24 uur. XYX7oooooocoocorociO<X)rxv*v*yv^x)rYYxxxxxxxviooooriror)ooooooi WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Overwegend droog. Matige tot strenge vorst. Aanvankelijk nog af en toe vrij krachtige, overigens matige oostelijke wind. 23 februari Zon op 7 43 uur, onder 18.09 uur. Maan op 15.10 uur. onder 5.54 uur. Maanstanden 26 febr. 2.41 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmniden Woensdag 22 februari Hoog water: 12.25 en uur. Laag water: 7.32 en 20.27 uur. Donderdag 23 februari Hoog water: 1.12 en 13.41 uur. Laag water: 9.02 en 21.43 uur. 300000000000000000000000000XXV*.ryX)» «XXXXXX^XXXXXXXXXDOC

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1