De ogen van een miljoen Arabische refugié's staren naar Palestina West-Europa geniet grote welvaart Acht jaar ballingschap, op 1600 calorieën per dag, met haat als bijvoeding Slechts tekenen van inflatoire druk, geen enkel crisisverschijnsel Agenda voor Haarlem HET LEGIOEN DER VERLORENEN Geen rode cent Zevende jaarrapport van de OEES 3 A ansporingen Wanhoop Misère W onderen Gelijk Praag wijt vliegongeluk aan propagandaballon C.P.N.-Kamerlid niet in West-Duitsland toegelaten Saaroverleg verdaagd Overeenkomst tussen BBC en Bond van musici Hoge luchtvaarttarieven over de Oceanen Hebt u vandaag uw Davitamon 10, al gehad WOENSDAG 2 2 FEBRUARI 195 6 (Van onze reisredacteur) KHAN DANOUN (Syrië) De lemen hut was er één uit vele op de rode vlakte onder de besneeuwde top van de berg Hermon. In zijn schemerdonker lag een jonge vrouw op een mat en toen ik binnentrad, gleden haar met kool zwart ge maakte oogleden half-schuw, half-vertederend omlaag in haar smalle gezicht met de blauwe Arabische tatoeage. De schuwheid was voor de vreemdeling, de vertedering voor de zuigeling die zij in de plooien van haar zwarte „abba" ver borg. En omdat er een ezeltje in de hoek stond, drong de herinnering zich snel op: er was in deze heilige streken wéér een kind uit een vluchtelinge geboren. Zijn naam, Abdoel Rahman, is nu bijgeschreven in het lange register van de Arabische vluchtelingen uit Palestina, een lijst met een mil joen namen die de zware hypotheek is op het nieuw ge bouwde Joodse tehuis, dat Israel heet. Wrede ironie: voor de thuiskomst in het oude land van het Joodse volk, zelf van uittocht tot uittocht gegaan, is een heel volk onworteld en verstoten; een miljoen Palestijnse Arabieren dat thans in bittere ellende en bitterder haat in hutten en tenten om Israels grenzen hokt. De kleine Abdoel Rahman heeft zijn vaderland nooit ge kend, hij is als vluchteling geboren. Maar de eerste fluiste ringen van zijn moeder zullen het heimwee naar Palestina en de haat jegens Israel gelden. Zo zal het blijven: in de vluchtelingenschooltjes hangt het opschrift: „Palestina of de dood", de Arabische kranten jagen iedere dag de wrok ho ger op. Het is nu acht jaar geleden dat het gebeurde, de verbittering is door acht jaar misère slechts toegenomen. „Dat het gebeurde". Die drie woorden roepen voor iedere Ara bier de jaren 1947 en 1948 op. Het Zionistisch streven was in de dertig jaar nadat de Balfour-verklaring Britse steun voor de vestiging van een Joods nationaal tehuis in Palestina had toe gezegd, gereed voor de grote stap: de vestiging van de Joodse staat. Arabisch verzet was zeker, de Britten onttrokken zich aan hun verantwoordelijkheid door hun mandaat neer te leg gen, de UNO besloot tot verdeling van Palestina in een Joodse en Arabische staat. Een verdeling die de Arabieren als onwettig en oneerlijk beschouwen. De staat Israel werd uitgeroepen, de Arabische legers vielen haar aan..Het treurspel was begonnen. Boven: De oude sjeik is met zijn dorpelingen de lange weg naar de ballingschap gegaan. Hij heeft nog één wens: op die weg terug te keren. Onder: Vluchtelingen in het kamp Khan Danoun voor hun lemen hut. In alle ellende is er nog de moed voor een glim lach, maar lang duurt die niet. Waarom hebben een miljoen Palestijnse Arabieren huis en hof, bezit en land: in die tijd verlaten? Afgezien van de begrijpelijke drang om een 'gevechtsterrein naar de kamt van ras- en bondgenoot te verlaten, waren daar twee bijzondere redenen. De aanwe zigheid van een groot aantal Arabieren in het kleine Israel, dat nog plaats zou moe ten bieden aan zoveel nieuwe immigranten, werd door een aantal Israeli's met lede ogen gezien. Men moet aannemen dat hier om de Ixgoen Zvai Leoemi, de terroristische vleugel van de Israëlische strijdkrachten op 10 april 1948 is overgegaan tot de massa moord van Deir Jassin, waarbij 250 Ara bische mannen, vrouwen en kinderen op gruwelijke manier werden afgeslacht. Slechts vier dagen later werden soortge- Dit meisje werd als vluchtelinge gebo ren. Op de achtergrond de besneeuwde kam van de berg Hermon, die haar van haar ongekende vaderland scheidt. lijfce wreedheden gepleegd in Nasr El Din en zij zijn door andere terreurdaden ge volgd. Gezien de sinds lang gespannen verhou ding tussen Joden en Arabieren, wekt het geen verwondering dat de woorden Deir Jassin en Nasr El Din van die dag af wi'lde paniek onder de Arabische bevolking zaai den. De tweede aansporing tot de uittocht kwam van Arabische zijde: met de opge blazen zelfoverschatting en het volslagen gebrek aan werkelijkheidszin dat vele Arabische leiders en de Arabische pers ken merkt, deden Arabische staatslieden een beroep op de Palestijnse Arabieren „hun land voor enige weken te verlaten in af wachting van het ogenblik dat de zegevie rende Arabische legers Israel verpletterd zouden hebben". Zo begon de exodus. Met bootjes, ezeltjes n kamelen verlieten een miljoen mensen et land hunner voorvaderen, slechts een onderdzestigduizend Arabieren bleven in rae! achter. Nu, niet „enige weken", maar cht lange jaren later, wachten zij nog op un terugkeer. Corruptie, onbekwame, tot tik kens toe in eigen woorden zwelgende leiders van veertig miljoen Arabieren heb ben in de gewapende strijd tegen nog geen miljoen Israeli's een beschamend pak slaag gekregen. Derhalve teren vandaag een mil joen onschuldige stakkers op een hoop, die een wanhoop dreigt te worden. Want al mogen de resoluties van de UNO Assemblée bij herhaling hun recht verzekerd hebben woonsteden of volledige schadeloosstelling, er zijn al zoveel resoluties in het Palestijnse geschil terzijde gelegd. Ook deze behoren daartoe. De omstandigheden, waaronder dlit le gioen van verlorenen leeft, mogen verschil len, zij hebben de misère gemeen. In de smalle, zandige Gaza-strook, die Egypte beheert, maken 214.000 vluchtelin gen de positie van de honderdduizend oor spronkelijke bewoners, dié, afgesneden van hun door Israel bezette achterland, geen middelen van bestaan meer hebben, onmo gelijk. In de Libanon hangen er honderd duizend rond', die ondanks de welvaart in dat land vrijwel geen rechten en werk kunnen krijgen, omdat hun opneming in de maatschappij de tere balans tussen Chris tenen en Mohammedanen in het voordeel van de Islam zou kunnen doen overslaan. De 88.000 in Syrië zijn er nog het best aan toe. Hun rechtspositie wordt steeds verder gelijk getrokken met die van de Syrische staatsburger, maar hun stoffelijke kansen in dit niet rijke land zijn gering. In Jordanië weegt het probleem het zwaarst. Dit als de mieren zo arme land herbergt een half miljoen vluchtelingen, een derde van de bevolking. Velen van hen, in dorpen langs de grens gehuisvest, moe ten dagelijks toezien hoe vreemden hün land in Israel bewerken, hün oogst binnen halen. In dit moeras van honger, vernedering en bitterheid tiert de parasiet-schimmel van het communisme welig. Wordt er iets voor hen gedaan? Iets is het woord. Driehonderdvijftigduizend van de vluchtelingen wonen in kampen van de UNRWA, het UNO-orgaan dat zich met hen bezig houdt. Zij krijgen, evenals degenen die niet in deze hutten of ten ten kampen wonen en er meestal nog slechter aan toe zijn, UNRWA-rantsoenen die nauwkeurig in calorieën zijn uitgeteld, zestienhonderd per dag voor de winter, vijftienhonderd voor de zomer. Hun maan delijkse rantsoen bestaat uit tien kilo meel, zes ons suiker, een pond rijst, vier ons olie, zes ons erwten, 1300 gram zeep. Er mag bijvoeding zijn voor ondervoede kinderen en jonge moeders, de mannen die wat werk kunnen vinden, kunnen af en toe wat extra's kopen, me.ar het blijft tekort. Bij het gratis onderwijs en medische verzor ging van de UNRWA, komt nog wat steun van particuliere organisaties, die oude kle ren sturen en tenslotte schenken de gast landen ook nog wat. Maar juist de gastlan den zijn arm en Irak en Saoedi-Arabië, die geen vluchtelingen herbergen, heoben de neiging bij het natellen van hun olie miljoenen de Arabische solidariteit te ver geten! Men kan het de UNRWA niet kwalijk nemen dat zij niet meer doet. Integendeel, onder haar voortreffelijke Franse direc teur Labouisse doet zij wonderen met de twee dollar per hoofd en per maand, die zij voor de vluchtelingen beschikbaar heeft. Twee dollar is echter nog geen acht gul den en een maand heeft dertig dagen. Het werk van de UNRWA komt bovendien in gevaar wegens achterstalligheid van de vrijwillige contributie-betalingen. Van de toegezegde 26 miljoen dollar zijn er dit jaar pas drie miljoen binnen. Nu de Sovjet-Unie door middel van wapenleveranties aan de Arabische landen en openlijk partij kiezen in het Arabisch-Israëlisch geschil zich voor doet als de beschermer der „Arabi sche slachtoffers van het Westers- Zionistisch imperialisme"mag men zich wel eens afvragen in hoeverre zij bijdraagt tot leniging van de nood der Palestijnse vluchtelingen. Welnu de bijdrage van de Sovjet-Unie (die indertijd vóór de verdeling van Pa lestina stemde en daarmee het vluch telingenprobleem in het leven hielp roepen) aan de UNRWA, het UNO- orgaan dat voor deze vluchtelingen zorgt, bedraagt geen rode cent. Ter vergelijking: de Verenigde Staten of feren jaarlijks zestien miljoen dollar. Tot zover de Russische bijdrage aan de vrede in het Midden-Oosten! OXXXXX>COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXX)COOOOCCCCOOOOOC< En terzijde, hoewel Nederland onlangs zijn bijdrage met tienduizend dollar ver hoogde, is een bedrag van vijfendertig duizend dollar voor het allerdringendste vluchtelingenprobleem van de wereld voor ons land met zijn humanitaire tradities nog steeds erg weinig! Er is voor het in leven houden van de vluchtelingen al te weinig geld, de finan ciën voor eventuele hervestiging, alleen met geweldige bevloeiingswerken in de gastlanden uitvoerbaar, schieten evenzeer te kort. Bovendien weigeren de gastlan den om politieke redenen permanente her vestiging in overweging te nemen. Zij houden stokstijf vast aan de eis tot tenuitvoerlegging van de UNO-resolutie: terugkeer of schadeloosstelling. In het Arabische rechtsgevoel zou iede re tijdelijke schikking de kracht van zo'n eis verzwakken. Wat voor de staten geldt, geldt voor de vluchtelingen zelf evenzeer. Zij hebben in sommige gevallen verbe tering van hun lot van de hand gewezen om hun „gelijk" niet in gevaar te brengen. Ieder, nog zo aanlokkelijk, plan voor emi gratie naar welk aards paradijs ook, is daarmee ten dode opgeschreven. Zo staren uit de woestijn van Gaza, van achter de besneeuwde rug van Hermon, over het meer van Tiberias en uit de kleine dorpjes op de Jordaanse heuvels de brandende ogen van een miljoen vluchte lingen naar Palestina. Zij eten hun zestien honderd calorieën per dag en de haat voedt hen bij. Dit legioen der verdrevenen, wier misère als pand wordt gebruikt in een po litiek geschil, wacht op de terugkeer. Niet naar de Joodse staat Israel, maar naar Arabisch Palestina. Een terugkeer, die naar zij menen slechts met het kanon kan wor den afgedwongen. Men ontkomt niet aan het gevoel dat zij op hun lange lijdensweg nog vele teleurstellingen zullen ontmoeten. Op 11 februari vond een inwoner van Eiber gen een verkleumd haasje in de sneeuw. Hij nam het diertje mee naar huis, waar het bij de warme kachel op verhaal werd gebracht. Het jonge diertje, dat nog met melk gevoed moet worden, krijgt om de twee uur zijn flesje en is nu al weer zo tierig, dat de reddingspo gingen alleszins geslaagd mogen heten, 's Avonds ontfermt de hond zich over zjjn nieuwe kameraadje en maakt een plaatsje in de mand vrij waar het kan slapen. Vrij Europa ontkent dat er toen ballons boven Slowakije waren PRAAG (Ceteka/Reuter/AFP) Een officiële Tsjechoslowaakse commissie van onderzoek heeft verklaard, dat het vlieg tuigongeluk van 18 januari in Slowakije, waarbij 22 doden vielen, een gevolg is ge weest van een botsing met een Amerikaan se propagandaballon. Op de dag van het ongeluk zijn in het gebied waar het vlieg tuig neerstortte, ballons waargenomen. Niet ver van de plaats van de ramp zijn overblijfselen gevonden van een ballon waarmee het vliegtuig kennelijk in botsing is geweest. Het vliegtuig had geen gebre ken en de vlucht verliep normaal tot kort voor de landing in Tatra. Toen wijzigde het toestel plotseling zijn koers en verloor veel hoogte. Dit duidt op een storing van buiten af. In de wrakstukken van het vlieg tuig is niet de antenne teruggevonden, al dus het verslag. De vier mensen die het vliegtuigongeluk overleefden hebben wel iswaar verklaard geen ballon gezien te hebben, doch het zicht was slechts onge veer vijftien meter geweest. Geen bewijs Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat er „geen enkel bewijs" is, dat een Amerikaanse ballon het onge luk heeft veroorzaakt. Het Amrikaanse „Comité voor vrij Europa" een particu liere organisatie die zich bezig houdt met het verspreiden van propaganda achter het ijzeren gordijn, heeft ontkend dat een van zijn propagandaballons het vliegtuig heeft doen verongelukken. Het comité zei de be vindingen van de Tsjechische commissie van onderzoek niet te kunnen aanvaarden aangezien zich op die datum geen propa gandaballons boven het bewuste gebied hebben bevonden. Het comité zegt niet aan de indruk te kunnen ontkomen dat de Tsjechische regering heeft besloten het vliegtuigongeluk te misbruiken voor anti- Amerikaanse propaganda. (ANP) In het zevende jaarrapport van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, dat tot ondertitel heeft: „Economische expansie en samenhangende problemen", merkt de OEES op, dat west- Europa sedert het begin van 1953 een pe riode van ononderbroken en krachtige eco nomische expansie kent. De produktie heeft een ongekend hoog peil bereikt en het ziet er naar uit, dat de stijging van de totale produktie in 1955 groter was dan de stijging van vijf percent, die zich in 1953 en in 1954 voordeed. Na te hebben vastgesteld, dat er een hoog peil van werkgelegenheid is bereikt, dat de voor de economische groei benodigde investeringen zijn uitgebreid en dat er meer goederen en diensten ter beschikking van de verbruikers zijn gekomen, waarschuwt de OEES evenwel, dat er in het afgelopen jaar een gevaar is ontstaan, dat deze wel vaart bedreigt. Er zijn tekenen van infla toire druk verschenen, hoewel er overigens niet kan worden gesproken van crisisver schijnselen. Deze heeft de regeringen van vele lan den aanleiding gegeven conjunctuurrem- mende maatregelen te nemen. Het is even wel nog niet duidelijk of de bedreiging van het economische evenwicht is verdwenen. Volgens de OEES bestaat de kans, dat door een buitensporige toeneming van de vraag de expansie overgaat in een hausse, dat deze hausse storingen in het prijspeil en in de produktie alsmede betalingsbalans moeilijkheden met zich brengt en dat de weerslag van deze ontsporingen de econo mische vooruitgang kunnen verstoren. Te grote vraag De inflatoire druk heeft haar oorsprong niet in krachten in het buitenland, zoals in 1951 het geval was, maar in een enigs zins te snelle stijging van de binnenlandse vraag. Het stijgende verbruik valt samen met grotere investeringen, zowel in de particuliere als in de openbare sectoren. De stijging van het verbruik is in sterke mate in de hand gewerkt door een voort durende stijging van de inkomens, vooral van de lonen, en in sommige landen door een uitgebreider gebruik van krediet voor de aanschaffing van duurzame verbruiks- goederen. In de meeste landen moeten de regerin gen een buitensporige vraag voorkomen zonder dat het vertrouwen van het be drijfsleven in een voortzetting van de ex pansie wordt geschokt. Beperking van de expansie van de vraag is ook noodzakelijk, omdat er over het algemeen reeds volledi ge werkgelegenheid is en de beschikbare capaciteiten ten volle worden gebruikt, zo dat de stijging" van de produktie dit jaar moeilijk even groot kan zijn als die van het afgelopen jaar. Daar de stijging van de industriële investeringen de beste waar borg is voor een voortdurende stijging van de produktiviteit, is het gewenst, dat ver dere maatregelen tot beperking van de vraag zo weinig mogelijk invloed hebben op deze investeringen. Te hoge looneisen In verscheidene landen spruit uit loon eisen een onmiddellijk gevaar voor de fi nanciële stabiliteit voort, het is daarom van wezenlijk belang, dat loonsverhogingen binnen de perken worden gehouden. Het zelfde geldt voor winsten en andere niet uit arbeid afkomstige inkomens. Paraat De Europese economie verkeert in een krachtige positie. De regeringen zullen niet toelaten, dat een gezonde expansie wordt verstoord door inflatie. De soepele econo mische politiek geeft de waarborg, dat er onmiddellijk maatregelen zullen worden genomen, indien er tekenen van een daling der economische bedrijvigheid verschijnen. Aanbevelingen Er moet worden gestreefd naar opheffing van de belemmeringen voor de vrije be weging van goederen, diensten en kapitaal onder de landen der OEES met de rest van de wereld. Niet alleen Europa, maar ook de Verenigde Staten moeten nieuwe stap pen doen tot het bereiken van een even wicht op de dollarbalans. Om te komen tot een economischer gebruik van de be perkte hulpbronnen aan arbeidskrachten, die beschikbaar zijn, is grotere internatio nale beweeglijkheid van de arbeidskrach ten van wezenlijk belang. Waar mogelijk Het Tweede Kamerlid de heer Gortzak (C.P.N.) heeft aan de minister van Buiten landse Zaken vragen gesteld over het feit, dat aan de Tweede Kamerleden S. de Groot en J. Haken onlangs, terwijl ze op doorreis waren, door beambten van de Duitse Bondsrepubliek, zonder opgaaf van rede nen de toegang tot West-Duitsland is ge weigerd. De heer Gortzak verzoekt de mi nister bij de minister van Buitenlandse Za ken van de Duitse Bondrepubliek hiertegen te protesteren en erop aan te dringen, dat Nederlandse parlementsleden de toegang tot de Duitse bondsrepubliek niet meer zal worden geweigerd. dient het gebruik van buitenlandse ar beidskrachten te worden vergemakkelijkt. Verder dient er te worden gestreefd naar verdere verhoging van de produktiviteit, verhoging van de kolenproduktie, ontwik keling van de atoomenergie, verhoging van de produktie van staal en bepaalde andere materialen en verbetering van de produk tiviteit in de landbouw. Het bereiken van deze doeleinden vereist een gemeenschap pelijke oriëntatie en samenwerking. Nu de welvaartsbronnen volledig wor den gebruikt en er een grote mate van voorspoed is, dient west-Europa meer te doen om de minder aan de oppervlakte liggende problemen op te lossen teneinde de expansie op langere termijn te verge makkelijken. De welvaart schept reeds een klimaat, waarin dit gemakkelijker kan ge schieden. Gestegen verbruik In de afgelopen drie jaar is een groot aantal produkten, voornamelijk duurzame verbruiksgoederen voor het eerst binnen het bereik gekomen van een groot aantal verbruikers en het totale verbruik per hoofd van de bevolking is met ongeveer veertien percent gestegen, waarbij voor 1955 de stijging op ruim vijf percent wordt geraamd. Deze stijging is vooral te danken aan de geleidelijke stijging van lonen, sa larissen, dividenduitkeringen en van het ondernemingsinkomen. PARIJS (United Press) De ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk en Duitsland hebben hun conferentie over de Saar beëindigd. Zij zullen weer samen komen op 3 maart in Bonn. Er is geen over eenstemming bereikt. De ministers Pineau en Von Brentano hebben hun plaatsvervangers opdracht ge geven de deskundigen instructies te geven zekere punten nader uit te werken en de hervatting van het gesprek der ministers voor te bereiden. Voor hij naar huis terugkeerde heeft Von Brentano zijn opwachting gemaakt bij de Franse premier Guy Mollet. Vertegenwoordigers van de BBC en de Bond van Engelse musici hebben dinsdag een grondslag gevonden waarop hun ge schil over salarissen, dat een week oud is, kan worden beslecht. De bond heeft ge vraagd om soortgelijke honoraria en repe- titievoorwaarden als die welke bij de com merciële televisie gelden. Na een op het ministerie van Arbeid gehouden bijeen komst is verklaard, dat beide partijen het er over eens zijn, dat het werk zo spoedig mogelijk hervat moet worden. De bond heeft de instructie aan zijn leden om niet te werken ingetrokken en de BBC haar maatregel tegen zeven vaste orkesten, die geschorst waren, opgeheven. WASHINGTON. (Reuter). De Ameri kaanse Raad voor de Burgerluchtvaart heeft „met tegenzin" zijn goedkeuring ge hecht aan een tijdelijke verhoging van de eerste-klassetarieven met tien percent voor de transatlantische luchtvaartdien sten en voor de luchtvaartdiensten over de Grote Oceaan. In het begin van deze maand had de raad geweigerd zijn goedkeuring te geven voor de verhoging der tarieven, waarover in het najaar te Miami in Florida op de confe rentie van de internationale lucht transportvereniging (IATA) overeenstem ming was bereikt. De goedkeuring geldt tot 30 september. Voor die datum zullen de luchtvaartmaatschappijen de door de raad verlangde wijzigingen moeten aanbrengen. Britse, Amerikaanse en andere luchtvaart maatschappijen hadden reeds geprotesteerd tegen het besluit van de raad zijn goedkeu ring aan de verhoging der tarieve te ont houden. De raad verlangt, dat de lucht vaartmaatschappijen meer diensten in de hogere vervoersklassen onderhouden, een economisch gebruik maken van de ruim te, die in de toeristenklasse beschikbaar is en een eind maken aan hun „service-wed strijd", die tot stijging van de luchtvaart- kosten leidt. ADVERTENTIE SHf WOENSDAG 22 FEBRUARI Minerva: „Ich tanze mit dir in den Himmel hinein", 14 jaar, 8.15 uur. Palace: „De jacht op kapitein Ehrlich", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Les Diaboliques", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „Goud van Napels", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Tweemaal begeerd", 7 en 9.15 uur. Roxy: „Anna" 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De luit droeg een rokje", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw zonder vrees", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Vleeshal: 12.30 uur. Mozartherdenking. Concert door Ans Bouter, piano, en leden van het Noordhollands Philharmonisch Or kest. Vleeshal: 8 uur. Mozartherdenking. Le zing over „Mozarts laatste levensjaren" door Paul Chr. van Westering. Zaal „De Leeu werik": 8 uur. Instituut voor Arbeidersont wikkeling. Rob van Reyn met mimische pa rodieën. Aan de piano: George Laschek. Zaal Noord: 8 uur. Volksuniversiteit Haarlem- Noord: Lezing door H. Niessen over: „De geschiedenis van de Jazz". Cultura, Jans straat 83: 8 uur. Ned. Ver. van spiritisten „Harmonia". Psychometrische en helder ziende experimenten door mevrouw W. A. H. Mulder-Schalekamp. DONDERDAG 23 FEBRUARI Minerva: „Ich tanze mit dir in den Himmel hinein", 14 jaar, 8.15 uur. Palace: „De jacht op kapitein Ehrlich", 14 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Luxor: „Les Diaboliques", 18 jaar, 2, 6.45 en 9.15 uur. Studio: Goud van Napels", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Tweemaal begeerd", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Anna", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De luit droeg een rokje", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw zonder vrees", 14 jaar, 2.30, 7 en' 9.15 uur. Vleeshal: 12.30, Mozartherdenking. Con cert door Ans Bouter, piano en leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Con certgebouw, 8 uur: Pianorecital door Clara Haskil.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5