Adenauer breekt met de Vrije Democratische Partij Weerbericht Akkoord met de socialisten over herbewapeningswetten dtjWWSUxmtiL, Nog geen dooi, doch wel tijdelijk warmer door zon OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Kosmische stralen van de zon veroorzaken vreemde dingen Maken en breken in Bonn Baron Bentinck in hoge NAVO-functie benoemd Aanvoer koude lucht geëindigd Loos alarm over Britse onderzeeboot en uitblijven van noorderlicht Schoolstrijd.in Parijs weer uitgesteld Indonesië wendt zich tot West-Duitsland Het woord is aan Partijcongres in Moskou met feest beëindigd ZATERDAG 25 FEBRUARI 1956 Weer gezond Volledige overeenstemming Opvolger van jhr. mr. H. F. LK. van Vredenburch L. Cooremans burgemeester van Brussel Geen ganzepas Duitse boeren willen op hun (Nederlandse) akkers Geen meerderheid in Assemblee voor debat over subsidies Westduitse handelsmissie in Djakarta ontvangen Weerrapport 70e JAARGANG No 197 300e JAARGANG No 42 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 et. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Bonn) De coalitie tussen Adenauers Christen-democratische Unie en de „Vrije Demo craten" (liberalen) bestaat niet meer. Het partijbestuur van de CDU heeft onder voorzitterschap van bondskanselier Adenauer in het Schaumburgpaleis met algemene stemmen besloten in de bondsdag in het vervolg alleen samen te werken met de zestien afvallig geworden leden van de Vrije Democratische Partij. De „afvalligen" hebben zich om Euler, de voorzitter van de Vrije Demo cratische partij in het Land Hessen geschaard. Tot die zestien behoren dé vier bonds- ministers van deze partij: Blücher (vice- kanselier), Neumeyer (Justitie), Preusker (Woningbouw) en de minister zonder por tefeuille, Schafer, die wel in Adenauers kabinet, zullen blijven zonder dat zij voorlopig tenminste een eigen partij achter zich hebben. Het staat nog niet vast of de zestien deserteurs een eigen partij willen oprichten. De mogelijkheid bestaat dat enkele van hen zich aansluiten bij de C.D.TJ. Minister Schafer schijnt hier veel voor te voelen. Euler heeft op een drukbezochte pers conferentie in het Bondsdaggebouw toege geven dat men bij het vormen van een nieuwe partij zonder twijfel te kampen zal hebben met grote moeilijkheden. Maar zo voegde hij er aan toe: wij zullen dat doel toch bereiken. Het kan zijn dat Euler in zijn opzet zal slagen, maar anderzijds menen wij toch dat een dergelijke partij niet al te veel succes kan worden voorspeld bij de eerst volgende verkiezingen voor de Bondsdag in 1957. Dr. Thomas Dehler, de voorzitter van de Vrije Democratische partij (die nog met altijd 32 afgevaardigden in de Bondsdag is vertegenwoordigd) liet duidelijk blijken dat het gebeurde voor hem een'grote op luchting is. Dehler heeft al geruime tijd gerebelleerd. Hij schetste op een vergadering in Stuttgart de nieuwe toestand met de vol gende woorden: „Wij hebben onze ver tegenwoordiging in het kabinet verloren. Wij zijn niet meer in de regering en niet meer in de coalitie. Wij hebben onze vrij heid herwonnen. Wij zijn weer gezond." (Reuter) De liberalen zijn coalitiege noten van dr. Adenauer 'geweest sinds deze in 1949 zijn eerste regering vormde. In dit kabinet, dat tot 1953 aan de macht was, had dr. Dehler de portefeuille van Justitie. De overblijvende coalitie van Christen democraten, dissidente liberalen en Duitse partij zal beschikken over 283 stemgerech tigde leden in de 487 leden tellende Bonds dag. De C.D.U. heeft „volledige overeenstem ming op alle punten" bereikt met de socialistische oppositie, teneinde snelle goedkeuring van de wetten inzake de her bewapening door het parlement te ver zekeren, zo is bekendgemaakt in een ge- zamelijk communiqué, uitgegeven na een bespreking van de Christen-democratische fractieleider, Krone, met zijn socialistische collega, Ollenhauer. De nieuwe wetten zullen de dienstplicht invoeren. Voorts bepalen zij de plaats van de militair in de gemeenschap, de oprich ting van een opperbevel en de verantwoor delijkheid van de regering en de strijd- ADVERTENT1E BARTELiORISSTR. HAARLEM - TÉL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 Dames - Heren Suède Jasjes ƒ110.- Mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoon- heten, thans Nederlands gezant te Bern, is door de secretaris-generaal van de NAVO, lord Ismay, benoemd tot opvolger van jhr. mr. II. F. L. K. van Vredenburch in diens functie van plaatsvervangend secretaris generaal van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie te Parys. Jhr. Van Vredenburch, die zich sedert de oprichting van de NAVO hoogst verdien stelijk heeft gemaakt als tweede man in het Parijse secretariaat, dat hij persoonlijk organiseerde, werd in december 1955 aan gesteld als ambassadeur bij de Engelse regering van de Hoge Autoriteit der Kolen- en Staalgemeenschap. Baron Bentinck heeft in de Nederlandse diplomatieke dienst al verschillende hoge functies bekleed. Voor zijn diplomatieke carrière werkte hij enkele jaren op de Amsterdamsche Bank en daarna op het Nederlands ministerie van Financiën. Tij dens het jongste referendum in Saarland was baron Bentinck lid van de Europese controle-commissie. Het pleit voor het hoge prestige, dat jhr. Van Vredenburch ge durende vier jaren als plaatsvervangend secretaris-generaal van de NAVO heeft verzekerd, dat bij de keuze van zijn op volger opnieuw een Nederlands diplomaat werd uitverkoren. krachten tegenover het parlement. Zij zullen de weg effenen voor de oprichting van de Westduitse strijdkrachten als voor zien in de Parijse akkoorden. De nieuwe strijdkrachten zullen tegen 1959 een half miljoen man tellen. Tot dusver zijn, op grond van éen voorlopige wet die op 31 maart afloopt, drieduizend vrijwilligers aangeworven. In de verklaring van Krone en Ollen hauer wordt gezegd, dat een parlementaire commissaris voor defensie-aangelegenheden zal worden benoemd, die zich met klachten over de strijdkrachten zal bezighouden. De defensiecommissie van de Bondsdag zal kunnen optreden als commissie vsn onder zoek, zodat het parlement een zekere mate van controle over de strijdkrachten krijgt. De socialistische oppositie heeft haar eis, dat de minister van Defensie rechtstreeks aan het parlement verantwoording schul dig zal zijn en niet aan de bondskanselier, laten vallen. De grondwettelijke positie van de minister van Defensie kan onge wijzigd blijven, als in de grondwet wordt vastgelegd, dat het gebruik van de strijd krachten bij binnenlandse noodtoestanden door een grondwets-amendement moet worden geregeld, zo wordt in het commu niqué gezegd. Aangezien voor grondwetswijzigingen een meerderheid van twee derden nodig is, betekent dit, dat de wet die het gebruik van de strijdkrachten bij binnenlandse noodtoestanden regelt, niet met alleen de stemmen van de C.D.U. kan worden aan genomen. De socialisten hebben herhaalde lijk de vrees uitgesproken, dat het leger gebruikt zou kunnen worden tegen stakers. van erewachten voor hoge buitenlandse bezoekers. Zij zullen optreden als „lijf wacht van president en premier. Twee honderdvijftig zijn doende instructies over Amerikaanse voertuigen en wapens en ander materiaal te vertalen. (Van onze correspondent in Brussel) De heer Lucien Cooremans, de 56-jarige liberale wethouder van Onderwijs van Brussel volgt de onlangs afgetreden dr. J. v. d. Meulenbroek op als burgemeester van Brussel. De nieuwe burgemeester is gebo ren in een oud patriciërshuis van. de his torische grote markt van de hoofdstad, niet ver van de Stoofstraat waar het manneke „werkt". Hij studeerde in de rechten en werd reeds in 1928 particulier secretaris van Paul Hymans, de minister van Buiten landse Zaken. Sedert lang is de heer Coo- remans lid van de Tweede Kamer en afge vaardigd beheerder van de Brusselse jaar beurs. De heer Cooremans doceert pers recht aan de Brusselse universiteit. (Belga) Tijdens de bezetting was Coo remans lid van het Belgisch Legioen en in het geheime leger landelijk leider van de inlichtingendienst. Hij werd onderscheiden met het officierskruis van de kroonorde met palm en het oorlogskruis 194045 met palm. Hij is ook commandeur in de Neder landse orde van Oranje-Nassau. In de ridderzaal van het Haarlemse stadhuis is gisteravond de Haarlemse Mozart- herdenking besloten met een concert dat geheel in stijl werd gegeven. Alle mede werkenden waren uitgedost in de klederdracht uit Mozarts tijd. Een balletgroep van de Kennem,er Ballet Studio zorgde voor een sfeerrijke apotheose. Zondagmiddag zal de steeds sterker wordende voorjaarszon de temperatuur tot boven hef vriespunt doen stijgen, doch de avonden en nachten blijven nog koud en in de komende nacht zal het nog streng vriezen. Van dooi kan nog niet worden gesproken, ook al is aan de aanvoer van ijzige lucht uit het oosten een eind gekomen. J>e heel west-Europa bedekkende koude lucht staat voorlopig nog geen dooi toe. Doch er zyn wel tekenen die erop wijzen, dat aan de Ijzige koude, die thans al 25 dagen in Europa voortduurt, langzamerhand een einde zal komen. De Hitleriaanse paradepas en het „pre senteer het geweer" zullen bij de „Bundes- wehr" niet ingevoerd worden, zo blijkt uit het algemene opleidingsreglement, waarin meer dan tweeduizend voorschriften staan vermeld. Een eenvoudige wijze van het presenteren van het geweer en een gewone paradepas zullen slechts geoefend worden door special© eenheden, aangewezen door de minister van Defensie, welke in het bij zonder belast zullen zijn met het vormen Het weerkundig bureau in Berlijn maak te bekend dat het grote Siberische koude- front zich naar het oosten terugtrekt eii het weer in Europa niet langer beïnvloedt. In Noorwegen heeft men eveneens gecon stateerd dat de winter zijn einde nadert. In het grootste deel van Zweden genoot men vrijdag van fraai weer. Uit Finland en Oostenrijk wordt even eens zonnig weer gemeld. In Joegoslavië is het gevaar van over stromingen toegenomen, nu een plotselin ge stijging in de temperatuur het zware sneeuwdek heeft doen smelten. Met vlieg tuigen en met behulp van granaatwerpers LONDEN/OSLO (Reuter/UP) De reddingsdienst van de Britse marine is gistermiddag in rep en roer geweest, toen een onderzeeboot op een- oefenreis langs de oostkust van Groenland zich niet op de afgesproken tyd radiografisch meldde. Naarmate de tijd verstreek en de 1.120 ton metende „Acheron", bleef zwijgen, steeg de spanning. Uit IJsland vertrok de Britse mijnenveger „Coquette" naar de Groen- landse kust. Amerikaanse vliegtuigen op Groenland werden gereed gemaakt om aan het zoeken naar de „Acheron", die 65 man aan boord had, deel te nemen. Het codesein van de Britse admiraliteit „sub-mis" (vermist) was reeds vervangen door het alarmsein „sub-sunk" (gezonken), toen de „Coquette"' radioseinen van de „Acheron" opving. De radio-seinen van het schip waren echter niet ontvangen als gevolg van at mosferische storingen, veroorzaakt door Hulp gevraagd aan Von Brentano (Van onze correspondent in Bonn) De in Bonn gevestigde Rijnlandse Land- bouwkamer zal opkomen voor de belangen van Duitse boeren, die ten westen van de nieuwe Nederlands-Duitse grens land be zitten, de „tractaat-boeren". De voorzitter van deze Kamer, dr. Martin Frey, noemde het een onrecht dat circa 1000 Duitse boe ren, die op Duits grondgebied wonen, hun aan de andere kant van de grens gelegen akkers niet mogen bebouwen. Deze beslaan gezamenlijk meer dan 4000 hektaren. „De Nederlanders mogen hun in West-Duits- land liggende velden wel bewerken". Dr. Frey zei dat daarover onder de Duitse boe ren grote verontwaardiging heerst, en dat vele Duitse tractaat-boeren, doordat zij al sedert jaren geen inkomsten meer uit die stukken grond trekken, in ernstige nood zijn geraakt. De Kamer wil gedetailleerde ge gevens hierover zo spoedig mogelijk ter be schikking van de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano stellen, opdat deze hem tijdens zijn besprekingen bij zijn bezoek aan Den Haag in maart van dienst kunnen zijn. krachtige magnetische stormen. Deze stormen houden verband met de sterke kosmische straling van de zon die donder dag waargenomen is. Ook het radioverkeer elders in de wereld heeft grote last van de magnetische storingen ondervonden. Er is iets mis Noorse geleerden van het observatorium te Tromsoe in de Noordpoolcirkel verbazen zich over het uitblijven van de Aurora Borealis. „Volgens onze theorieën", aldus een der geleerden, „had de gehele hemel gevuld moeten zijn met Noorderlicht in kleuren en vormen zoals men ze nog nooit gezien heeft. Wij weten niet waarom de sterke kosmische straling geen Noorder licht meebrengt. De kosmische stralingen brengen al onze andere observaties in de war. Er is iets mis, maar we weten niet wat". Amerikaanse geleerden berekenen de gevolgen van de uitbarsting op de zon waardoor de aarde is blootgesteld aan het grootste bombardement van kosmische stralen, dat ooit werd opgemeten en waar bij hoogfrequente' radiogolven optreden. Natuurkundigen van de universiteit van Chicago zeiden dat de kosmische straling afneemt. Professor Simpson deelde mee, dat de radiogolven waren ontdekt door de weten schappelijke onderzoekorganisatie van het Britse Gemenebest in Sydney (Australië) Te Chicago zijn ballonnen met onderzoek- apparaten opgelaten. De ballonnen stijgen tot 22 mijl in de atmosfeer. De kosmische stralen bereikten de aarde ten getale van drieduizend per minuut vijftien maal het normale aantal. Vreemde vlekken Professor Giuseppe Armellini directeur van het Monte Mario observatorium te Rome, verklaard dat het een uitzending van geëlektrificeerde kleine deeltjes was die verband hielden met de zonnevlekken. Vier dagen geleden waren op de zon vreemde zeer grote vlekken waargenomen Op foto's werd om iedere zonnevlek een witte cirkel (technisch „explosies" ge naamd), waargenomen. Vanuit deze haar den worden de sterk geëlektrificeerde kleine deeltjes gezonden. Armellini ver klaarde evenals andere geleerden, dat er geen gevaar voor het welzijn van de men sen op aarde bes'aat. is men druk in de weer voor de derde achtereenvolgende dag de ijsvelden op te breken die éen ernstig gevaar opleveren voor bruggen en energiecentrales. Ook Italië ziet zich geplaatst voor het gevaar van overstromingen en lawines als gevolg van de zware sneeuwval en de wolkbreuken. Het stadje Vasto aan de Adriatische kust, dat 18.000 zielen telt, wordt bedreigd door een kolossale massa smeltende sneeuw, aarde en stenen. Hon derdtien gezinnen zijn daar reeds geëva cueerd. De regeringsautoriteiten en de Paus hebben kleding en dekking naar de getroffenen gezonden. De lawine bevindt zich reeds in beweging en heeft verschei dene woningen verwoest Het in Hamburg verschijnende blad „Echo" ontleent aan het Tsjechische tijd schrift „Technike Novinv" de mening dat de koudegolf wellicht ontstaan is door atoomexplosies, door de Russen op touw gezet in het Zuidpoolgebied. Het desbetref fende artikel is geschreven door de weten schappelijke redacteur van het tijdschrift Krukczyck en gebaseerd op „informaties ontvangen van de academie van weten schappen in Moskou", aldus de „Echo". „In de ijsvelden van het Zuidpoolgebied werden verscheidene schachten van 1500 en 2500 meter geboord overeenkomstig een plan van de Russische atoomgeleerde Gra- nyov", zo schrijft Krukczyck. „Vervolgens werden zorgvuldig berekende atoomladin gen in de schachten neergelaten. De ont ploffing van de bommen werd gecontro leerd op een afstand van 50 kilometer. Zij leidde tot de verwachte resultaten. Gra- nyov had berekend dat de gevolgen van het smelten van het ijs later, in januari 1956, merkbaar zouden worden. Weken na de ontsteking van de atoom-ladingen de den zich ongelooflijke temperatuurverschil len voor", aldus het artikel in het Tsjechi sche blad, dat nog vertelt dat de wind „zo gunstig" was geweest tijdens de explosies dat de atoom-detectors de bron niet kon den registreren. De „Technike Noviny" is het leidende technische orgaan in Tsjechoslowakije. (S)Iberisch schiereiland In Spanje en Portugal is gisteren zeer veel sneeuw gevallen. Verscheidene weg en treinverbindingen zijn geheel verbro ken. In een kwarteeuw is in Madrid en om geving niet zoveel sneeuw gevallen als gisteren. De Spaanse hoofdstad is vrijwel geheel van de buitenwereld afgesneden. Er is geen treinverbinding meer met het noorden van Spanje. Over grote afstan den knapten telefoon- en telegraafdraden af onder de sneeuwvracht. De sneeuwstorm woedde het hevigst in het dal van de Douro. Daar waren tal van kleine dorpen geheel van contact met de buitenwereld verstoken. De sneeuw woei daar op sommige punten tot drie meter hoog op. Onderscheiding. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Den- drologische Vereniging onder voorzitter schap van de heer S. G. M. Doorenbos te Utrecht gehouden, is de aftredende secre taris-penningmeester, de heer W. J. Hendriks, mede-oprichter van de vereniging en gedu rende 22 jaar secretaris-penningmeester, tot erelid van de vereniging benoemd. De Ko ningin heeft de scheidende secretaris-p' \- ningmeester benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. PARIJS (Reuter/UP) De Franse Na tionale Vergadering heeft voor de tweede maal geweigerd, een datum vast te stellen voor een debat over een voorstel van links om de subsidiëring van het confessionele onderwijs te beëindigen. Met 294 tegen 281 stemmen aanvaardde de vergadering een agenda voor de komende veertien dagen, waarop de schoolkwestie niet voorkomt. Een week geleden had de vergadering het- De actie tegen het confessionele onder- De actie egen het confessionele onder wijs gaat uit van communisten en enige socialisten, die de opvatting huldigen, dat openbare gelden alleen het openbare on derwijs ten goede mogen komen. Premier Mollet en andere socialistische ministers stemden vóór bespreking van het voorstel. Het merendeel van de radicale ministers, onder wie Mendès-France, deed hetzelfde. Vele radicale afgevaardigden onthielden zich van stemmen. Een eventueel debat over het linkse voorstel kan premier Mollet de steun van de rooms-kaholieke volksrepublikeinen kosten, die weliswaar niet in de regering zitting hebben, doch haar wel in de mees te kwesties steunen. De uitslag van de stemming heeft zowel het karakter van een nederlaag als van een succes voor Mollet een nederlaag omdat zijn partij het debat wenste, een succes omdat door een dergelijk debat de regering ten val zou kunnen worden ge bracht. De wet, die in debat zou komen was de wet-Barangé van 1951, waarbij aan confessionele scholen bepaalde subsidies, uit de belastingen op te brengen, worden toegekend. Deze wet bracht tijdens de zit- tingsperiole van het vorige parlement 195155 de socialisten in permanente oppositie. DJAKARTA (ANP) In handelskringen in Djakarta wordt verwacht, dat als gevolg van de opzegging van de financieel-econo- mische overeenkomsten met Nederland nauwere samenwerking tussen Indonesië en West-Duitsland zal ontstaan op in dustrieel- en handelsgebied. Leden van het Indonesische kabinet en vele vooraanstaande Indonesische zaken lieden woonden vrijdagavond een receptie bij, die werd aangeboden door de West duitse ambassadeur, Helmuth Allardt, ter gelegenheid van het bezoek van een Duitse handelsmissie. In kringen van het directo raat buitenlandse economische betrekkin gen meent men. dat het bezoek van de mis sie van de federatie van Duitse industrieën een goede gelegenheid biedt van gedachten te wisselen over de uitbreiding van de economische betrekkingen tussen beide landen. Men verklaarde, dat Indonesië West-Duitsland beschouwt als een van de belangrijkste landen voor economische samenwerking. De missie, die wordt geleid door Fritz Berg, heeft bezoeken afgelegd aan de minister-president en de ministers van Financiën, Economische Zaken en Ver bindingen. Ook zijn besprekingen gevoerd met Indonesische bankiers. Voor haar ver trek op woensdag zal president Sukarno de missie ontvangen. Een lid van de missie zei, dat het bezoek beoogt nauwere betrek kingen tot stand te brengen met Indone sische handelskringen en de mogelijkheden te onderzoeken van Duitse economische steun aan Indonesië „zonder enige verplich tingen voor Indonesië daaraan te verbin den". In Dusseldorp is vrijdag de Indonesische Kafner van Koophandel voor Duitsland ge opend. De plechtigheid werd door vele autoriteiten en prominenten uit het be drijfsleven bijgewoond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Ambrose Bierce: Een kennis is iemand die wij goed genoeg kennen om van te lenen maar niet goed genoeg om aan te lenen. MOSKOU (Reuter-AFP) Voor het eerst zal een grote volksmanifestatie op het Rode plein te Moskou vandaag het congres van de Sovjet-russische communistische party afsluiten. Het twintigste partycon gres heeft een resolutie aangenomen, waar in de politieke lyn en de activiteit van het centrale partijcomité volledig wordt goed gekeurd. In de resolutie wordt de nadruk gelegd op de noodzaak het Leninistische principe van collectieve leiding en democratie bin nen de partij toe te passen. De internatio nale betrekkingen der periode tussen het voorgaande en het huidige congres wordt gekenmerkt door „een zekere ontspanning en het naar voren komen van vooruitzich ten op een consolidatie van de vrede op internationaal niveau". De betrekkingen met de landen die aan de Sovjet-Unie grenzen moeten versterkt worden, aldus de resolutie. Ook moeten verdere pogingen worden gedaan om de banden met Joegoslavië, India, Birma, Af ghanistan, Egypte, Syrië en andere landen te versterken, als onderdeel van de strijd voor de vrede. De landen die zich niet willen aansluiten bij „aggresieve blokken", in het bijzonder Finland, Oostenrijk en Zweden, moeten gesteund worden. Op basis van de politiek van vreedzame samenleving der landen moet de Sovjet-Unie proberen de betrek kingen met de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk, Italië, West-Duits land, Japan, Perzië, Turkije en Pakistan te verbeteren. Het heet verder dat de toestand in de kapitalistische wereld, die in omvang aan zienlijk geslonken is, wordt gekenmerkt door een verdere groei van ernstige tegen stellingen. De kapitalistische economieën zijn in de laatste tijd onevenwichtiger ge worden. In sommige landen bestaat een chronische werkloosheid, terwijl de levens standaard lager wordt. Meer dan de helft der wereldbevolking, in zowel communisti sche als niet-communistischfc landen, leeft in een „zone van vrede". Het kolonialisme blaast de aftocht. Alle krachten die tegen de oorlog zijn moeten in een verenigd front strijden voor het behoud van de vrede. Van grote betekenis is hierbij het herstel van zakelijke contacten tussen communistische en socialistische partijen. De gebeurtenissen hebben bewezen, zo gaat de resolutie verder, dat de Sovjet- politiek ten aanzien van ontwapening, col lectieve veiligheid en andere hangende kwesties, in het bijzonder het Duitse, vraag stuk, juist is geweest. (van hedenmorgen 7 uur) toestand I! c M -è i/j c SS zS Helsinki sneeuw zzw -9 1 Stockholm licht bew. nw -8 0 Oslo mist ono -11 0 Kopenhagen geheel bew wzw -7 0,1 Aberdeen regen nno 2 0,1 Dublin zwaar bew ono -1 1 Londen onbewolkt no -4 0 Amsterdam onbewolkt no -12 0 Brussel onbewolkt ono -14 0 Parijs nevel n -9 0 Bordeaux nevel no 3 0 Grenoble nevel windstil -5 0 Nice half bew. ono 10 0 Berlijn nevel ozo -7 0 Frankfort nevel no -12 0 München nevel windstil -15 0 Zürich nevel no -6 0 Genève nevel nno -6 0 Wenen mist n -15 0 Innsbruck mist windstil -18 0 Den Helder onbewolkt mat. ono -6 0 Ypenburg onbewolkt m. nno -13 0 Vlissingen onbewolkt m. nno -12 0 Eelde onbewolkt zw. ono -14 0 De Bilt onbewolkt m. nno -15 0 Twente onbewolkt mat. no -14 0 Eindhoven onbewolkt m. ono -14 0 Vlv. Z.-Limb onbewolkt matige o -12 0 Neerslag laatste 24 uur. WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droos weer met enkele overdrijvende wolkenvelden en hier en daar mist. Matige tot zwakke wind. in hoofdzaak tussen noord en oost. Vannacht strenge tot zeer strenge vorst, morgen middag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. 26 februari Zon op 7.37 uur. onder 18.14 uur. Maan op 19.20 uur, onder 7.14 uur. 27 februari Zon op 7.35 uur, onder 18.16 uur. Maan op 20.40 uur, onder 7.36 uur. Maanstanden 26 febr. 2.41 uur: volle maan Hoog en laag water In IJmuiden Zaterdag 25 februari Hoog water: 3.05 en 15.22 uur. Laag water: 11.01 en 23.25 uur. Zondag 26 februari Hoog water: 3.51 en 16.06 uur. Laag water: 11.49 en uur. Maandag 27 februari Hoog water: 4.32 en 16.45 uur. Laag water: 0.13 en 12.36 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1