A maakt mum kmmt Vlees hooit erbij Agenda voor Haarlem Benedenverdieping van woonhuis aan Z.B. Spaarne uitgebrand Kort en bondig koud buiten - binnen warm - ramen dicht ism Ds. G. Toornvliet deed zondag zijn intrede in Bloemendaal Schoonmaak 0 Opruimen Autobus geramd door trein; 3 zwaargewonden Ds. J. C. Brussaard bevestigde hem „Vooruitgang" vierde achtste lustrum Amsterdamse Beurs 6 Burgerlijke Stand 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Twaalf personen lichtgewond Onbetrouwbaar ijs „In 't Gouden Haantje" als jubileumstuk T on Twee meisjes om het leven gekomen door gas Tentoonstellingen in het Huis Van Looy Jaarvergadering van het Instituut te Haarlem Feest Bloemendaalse Reddingsbrigade MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IN DE NACHT VAN zaterdag: op zondag- omstreeks kwart voor drie ontstond brand in het benedenperceel Zuider Buiten Spaarne 14 zwart, dat bewoond werd door de familie D. de Jong. Op dat ogenblik waren alleen de vrouw en dochter thuis, aan gezien de heer De Jong die nacht aan het werk was b(j de Hoogovens te Velsen. De brand ontstond doordat een petro leumstelletje, dat ter verwarming bij een nest jonge honden was neergezet door de moederhond is om vergelopen. Door het angstige geblaf van het dier werd me vrouw De Jong wak ker, die erin slaagde de brandweer te alar meren. Deze was spoedig ter plaatse en wist door het hakken van een bijt in het ijs van het Spaarne aan water te komen, waardoor het vuur met twee stralen krachtig bestreden kon worden. Ondanks deze energieke maat regelen kon men niet verhinderen, dat de gehele benedenver dieping met uitzonde ring van de voorka mer, uitbrandde. Een negen dagen oud handje is in de vlam men omgekomen. De bovenverdieping, die door de familie W. Franssen bewoond wordt, kreeg water schade. HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuur. De Haarlemse wethou der van Financiën, de heer W. C. Bakker is verhinderd morgen spreekuur te houden Feestavond. De feestavond ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Buurt vereniging Aerdenhout-Bentveld wordt ge houden op donderdag 8 maart in het gebouw van de HKB. Don en Ly Vermei re's Mario netten-theater zal optreden met „Vlinder Violet" met muziek van Dirk Broekarts. Het programma vermeldt voorts het cabaret Miniatuur met diverse nummers. Een spe ciale busdienst Bentveld-Aerdenhout-Haar- lem en terug zal worden,ingezet. „Unicum". De bonte avond in het Con certgebouw. die ten bate van het Herstel lingsoord „Unicum" te Heemstede georga niseerd werd door de Haarlemse Klaverskri- bo Accordeonciub en het Eerste Haarlemse Piano-Accordeon Orkest „Accordia", heeft een batig saldo opgebracht van f 1239,25. Bus contra auto. Vanmorgen is omstreeks negen uur op de'hoek van de Raaks en de Zijlvest een aanrijding gebeurd tussen een uit de richting van het Postkantoor komende bus van lijn 4 en een van de Wilhelmina- straat naderende auto. De bestuurder van de bus remde voor het kruispunt, waarop de bestuurder van de auto meende dat de be stuurder van de bus hem voorrang wilde geven. De van rechts komende bus reed de auto aan de rechetrzijde aan.De passagiers van de bus konden met de volgende lijn 4 hun reis voortzetten. Met pensioen. De heer F. Kroon, arbei der bij dc plantsoendienst van de dienst van Publieke Werken van de gemeente Bloemen- daal zal de gemeentedienst verlaten, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op 1 februari 1920 trad hij in dienst bij de gemeente. Woensdagmiddag 29 februari zal men op de gemeentekwekerij aan de Veldlaan afscheid nemen van de heer Kroon. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder, van Volkshuisvesting Sociale Zaken. mr. J. C. C. W. Hijszeler. is verhin derd dinsdagavond 28 februari zijn wekelijk# spreekuur te houden Spaarkassen. Bij de Nederlandse spaar- kasondememingen, aangesloten bij de Ne derlandse Vereniging ter Bevordering van het Spaarkasbedrijf, werd in 1956 ingeschre ven voor een bedrag van f71 miljoen, tegen f68 miljoen in 1954. De totale portefeuille van ingeschreven spaarkapitaal vertoont een stijging van f 351.500.000 in 1954 tot f403.000.000 eind 1955. ADVERTENTIE Als 't om BOEKEN ga,. EUREKAs paraat j Inkoop van alle soorten boeken tegen aan trekkelijke prijzen, ook Verkade- en Droste- albums. Technische boeken en Kunst. KRUISWEG 13 - Gebouw Hotel Royal TELEFOON 21677 - hoek Stationsplein HAARLEM. 25 februari 1956 GEHUWD: 25 febr., J. O. O. Hoeke en E. Kroes. BEVALLEN van een zoon: 24 febr. J. van der Wurfvan IJsselmuiden; 25 febr. M. J. van BoekeiSteen BEVALLEN van een dochter: 24 febr. L. SchillingMuller; J. M. KathmannDaal- mijer; 25 febr., H. G. SmitMolenaar. OVERLEDEN: 23 febr., L. Corsten, 85 j., Timorstraat; A. M. A. JentingNijland, 69 j, jan Gijzenkade; 24 febr., J. HartmanDeen, 88 j., van Beresteijnstraat; W. Klumper, 67 j., Scheepsmakersdijk; C. H. van Herwerden, 53 j„ Rrelagestraat; W. A. J. Hoonhout. 68 j„ V oorduinstra at. ADVERTENTIE Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nul [gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat in heel Nederland] Zaterdag is een autobus, waarmede ar beiders van de staatsmijn „Beatrix" naar hun werk werden vervoerd, op de onbe waakte overweg van de spoorlijn van Roermond naar Duitsland, door een trein geramd aan de achterzijde. Van de onge veer dertig inzittenden werden er drie zeer ernstig gewond. Zij werden vervoerd naar een ziekenhuis *e Roermond. De ver wondingen van twaalf anderen bleken van lichte aard te zijn. De ernstig gewonden zijn: de 24-jarige ongehuwde G. S. H. Bekkers uit St. Odi- liënberg, de 21-jarige ongehuwde P. G. H. Thewissen uit Herkenbosch en de 55-ja- rige gehuwde H. G. J. Heemels uit Poster- holt./ Naar de politie ons mededeelt is het i.is op de wateren in Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en omstreken zéér onbe- ti ouwbaar. Dit is niet alleen te wijten aan de in tredende dooi, maar vooral aan het feit dat 'de boezembemaling in het hoogheemraad schap Rijnland weer hervat is, waardoor de onbetrouwbaarheid van het ijs nog steeds toeneemt. Laten de schaatsliefheb bers deze waarschuwing ter harte nemen. RECTIFICATIE In het lijstje van onderwijsbenoemingen. waartoe de Haarlemse raad in zijn laatste zitting overging, was ook die van een on derwijzer aan de J. P. Cotnschool, wiens naam weergegeven werd als R. Otte. Dit moet echter zijn R. Otto. De toneelvereniging „Heemstede-West" had voor het vieren van haar tweede lustrum, dat zaterdagavond in de geheel gevulde toneelzaal van hotel „De Leeuwe rik" te Haarlem heeft plaats gevonden, Otto Hartings vermaarde oude Duitse klucht „In 't Gouden Haantje" tot jubi leumstuk verheven. Deze keuze geschiedde met een tweeledig doel: in de eerste plaats stelde de grote bezetting ieder werkend lid in de gelegenheid bij dit feest de planken te betreden en verder heeft het bestuur door de nonsensikale intrige van deze klucht de toeschouwers in de gewenste vrolijke stemming te willen brengen. Dat men in dit voornemen is geslaagd, moet voor het grootste gedeelte worden toege schreven aan de onmiskenbare regiekwali teiten van Carl Veerhof. Men zal zich misschien nog herinneren, dat het. stuk draait om de escapades van een tweetpl koddige oude snoepers (een van hen is wethouder) in het in de titel reeds genoemde café met damesbediening. Een van hun avontuurtjes dreigt een onge wenste bekendheid te verkrijgen, waardoor zij alle reden hebben voor hun reputatie in het kleinburgerlijke stadje te gaan vrezen. Met behulp van de al evenmin onschul dige burgemeester trachten zij daarom een waterdicht alibi te forceren; hetgeen een permanente aaneenschakeling van leu gens en dolle situaties tengevolge heeft. Een vrolijke chaos die nog wordt verhoogd door de omstandigheid, dat in het huis van de wethouder een op zijn dochter verliefde kok werd aangesteld, die in feite de ge vreesde jonge kantonrechter van het pro vincienest blijkt te zijn. En met een der gelijke inmenging van de dartele Amor is dan het verdere verloop even gemakkelijk te raden als het slot, waarbij alle verwik kelingen op een bevredigende manier kun nen worden opgelost. Het reeds genoemde talent van de regie leidde tot een allerkoddigste staalkaart van gerenommeerde kluchtsoeltypes. die in zijn onderlinge verscheidenheid een welhaast ideale bezetting heeft opgeleverd. Dat wa ren dan Wim Gardien, Ton Wijnstroom' en Theo Visser, die van de traditionele oude bon vivants een kostelh'k trio Hebben ge maakt, dat elkaar voorbeeldig in de ver schillende dolle situaties assisteerde. Even amusant waren hun echtgenoten, gesnee'd door L'"en Wijnstroom. Annie Jeltema en Jannet Foks, welk" toch reeds zulk een ver makelijke typeringen nog werden geac centueerd door een burleske garderobe met bijoassende mallotige boedies. Joke van der Veldt. Ans Visser en Wil Fortgens moesten als de in dergelijke kluchten gebruikelijke dochters diverse mannenharten in beroe ring brengen. Fen on«ave. waarvoor zü al ien over de vereiste charme en v'oite alluie bleken te beschikken. Van de overige be zetting wist Anton Jansen zich nog te on derscheiden als de intrigerende kok-kan tonrechter; vooral door de manlnr waarop hij een omelet in elkaar knutseMe. Zaterdag en zondag "'aren weer een c-not aantal rnen**n on de iishanen aan ri» K'«- verlaan in Haarlem aanwezig om van de iis- sport te genieten. Een talriik nubliek aanschouwde de iis- hockeywedc*riiden. waarbij zaterdag ..De Poolsterren" ,\|nor' het eerst aantraden teoen het Jac. P Thjjsse lvceum. Al snoedi" bleek dat de jongen* van Flswo"* het moesten af leggen tegen de .snellere ..Poolsterren" en zo eindigde de wedstrijd in een 9overwin ning voor de nieuw ongerichte club. Zondag zou de wedstrijd plaats hebben tegen de oostelijke kampioenen uit Zutfen. Deze lieten echter verstek gaan, zodat naar een andere tegenstander moest worden uit gezien, Het gelukte om ..De Pingum*" uit Amsterdam te laten komen. Deze club, die over enkele Canadezen beschikt, bleek over meer wedstrijd-routine te beschikken dan „De Poolsterren". Pas in het laatste speelgedeelte toen de stand nog 65 voor „De Poolsterren" was. kwamen de Amsterdammers met hun Cana dezen sterk opzetten en er was voor de Haarlemmers geen houden meer aan (9—6). John P. J. Bogaert reikte beide dagen de medailles uit. ADVERTENTIE Een schaars geluchte kamer wordt muf met rook en etenslucht - hoeft niet, zet air-wick open 4 É?J MAANDAG 27 FEBRUARI Minerva: „Onvergetelijke melodie", 14 jaar, 8.15 Fuur. Palace: „De witte non", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouw van Rome", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „Het bed", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het meisje van de rivier", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De zilveren beker", 14 jaar, 8 uur. Rembrandtj „Onderbroken melodie", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „King of the Khyber rifles", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg, 8 uur: De Haagse Comedie geeft een uitvoe ring van: ,,'t Is nooit te laat". Gebouw „Zang en Vriendschap": 8 uur, Geestelijk Centrum „De grotere wereld" geeft een genezings avond onder leiding van H. C. L. van der Laan. Begijnhofkapel: 8 uur. Interkerkelijke samenkomst. Zangdienst van 7.30 uur af. Spreker ds. J. G. van Hoogstraten. DINSDAG 28 FEBRUARI Minerva: „Onvergetelijke melodie", 14 jaar, 8.15 uur. Palace: „De witte non", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouw van Rome", 18 jaar, 2, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „Het bed", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het meisje van de rivier". 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De zilveren beker", 14 jaar, 2 en 8 uur. Rembrandt: „Onderbroken melodie", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „King of the Khyber rifles", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Concertgebouw: 8 uur, Concert door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest oL.v. Yvon Baarspel. Soliste Betty—Jean Hagen, viool. Gebouw van de Remonstrantse Gemeente, Prins Hendrik straat: 8 uur, Opvoering van „Judas" van Hubert Gignoux. Gebouw „Cultura": 8 uur. Voor de Ned. Verg. voor Sexuele Hervorming spreekt J. S. Baruch over: „Problemen van de rijpere jeugd". De Gereformeerden van Bloemendaal hebben zich na de lange vacature, ont staan sinds dr. J. L. Koole in 1954 tot hoog leraar in Kampen werd benoemd zondag bij de intrede van ds. G. Toornvliet, tot voor kort predikant onder de studenten in Lei den. kunnen verheugen in een nieuwe her der voor hun kerkelijke gemeenschap. In dc tweede morgendienst werd ds. Toorn vliet bevestigd tot predikant van de Gere formeerde Kerk te Bloemendaal door drs. Joh. C. Brussaard, die tot 1947 bijna dertig jaar dezelfde kerk had gediend. Drs. Brus saard leidde ongeveer twintig jaar geleden ook ds. Toornvliet in zijn ambt in; bij de bevestiging sprak hij over Johannes I, vers 29b, dat spreekt van de oude en altijd nieuwe boodschap. Hij herinnerde er de nieuwe predikant aan, dat hij niet alleen de zorg krijgt voor de Gereformeerden in Bloemendaal, maar bovendien over dui zenden radioluisteraars. In de middagdienst deed ds. Toornvliet zijn intrede met een prediking over het onderwerp: het feest moet doorgaan. In een persoonlijk woord zei de predikant, dat het moeilijk is in 1956 dit ambt te vervullen. Het werk wordt in Bloemendaal moeilijk door de bizondere aspecten. Hij verheugde zich het werk van zijn voorgangers, drs. Joh. C. Brussaard en prof. dr. J. L. Koole die bij de intrede beiden aanwezig waren te mogen voortzetten. „Reeds als jongeling en als student," aldus ds. Toorn vliet, „ging ik dikwijls in Bloemendaal naai de kerk om te luistreen naar ds. Brussaard, die zijn tijd ver vooruit was en de mense lijke strijd -zeer goed kende. Nooit heb ik toen kunnen vermoeden, dat ik nog eens geroepen zou worden ds. Brussaards arbeid te mogen voortzetten. Ik weet, dat ik niet in de voetstappen van mijn vooi-gangers kan treden. Ik kom met lege handen tot u, maar met een wijd geloof in Jezus Chris tus." De predikant deed vervolgens een beroep op de aanwezigen hem te helpen bij het werk, dat te zwaar op zijn schouders rust. Ook deed hij een beroep op de jeugd en drong aan op eenheid, die meer vreugde en blijdschap kan brengen dan verdeeld heid. Hierna betraden enige sprekers de kathe der om enkele woorden tot de nieuwe predikant te richten. De voorzitter van de kerkeraad, de heer N. A. Marbus, sprak mede namens de gemeente en wilde nog eens memoreren, dat tot drie maal toe een beroepen predikant had bedankt en dat men eigenlijk bij toeval met ds. Toornvliet in contact was gekomen. Bijna anderhalf jaar, van september 1954 af, was er een vacature in Bloemendaal. Daarna werd het woord gevoerd door prof. dr. J. L. Koole, die van 1948 tot 1954 de Gereformeerde Kerk van Bloemendaal diende; ds. A. C. van Nood, Gereformeerd predikant te Velsen. sprekende namens de Classis Haarlem, zei dat met de vervulling van de vacature in Bloemendaal tevens de laatste vacature in de classis was vervuld. Dr. J. H. Stelmg, hervormd predikant van de wijkgemeente Bloemendaal, richtte zich tot ds. Toornvliet namens de Hervorm de Gemeente. Hij wist dat de Bloemendaalse Gere formeerden veel van hun nieuwe predikant verwachten, maar wees er op, dat het ge vaarlijk is te veel van een dominee te ver wachten. De laatste spreker was mr. J. C. C. W. Hijszeler. wethouder van Bloemendaal, namens het gemeentebestuur van deze ge meente. Hij wees de predikant op de bij zondere structuur van de gemeente Bloe mendaal, waar velen leven op de rand van het geloof. Uitvoerig betuigde ds. Toorn vliet daarna zijn dank voor de goede woor den, die door al deze vertegenwoordigers waren gesproken. Twee meisjest de 11-jarige en de 8-jarige M. A. van B„ zijn vannacht in haar woning aan de Churchilllaan te Amsterdam door gasverstifeking om het leven gekomen. ADVERTENTIE KA£IN£ LEVENS Prettig voor bedeesde mannendat zij dit jaar misschien gevraagd worden. Om over de meisjes, die nu de kans krijgen, maar te zwijgen Vroeger geloofde men dat een schrikkeljaar ongeluk bracht in het huwelijk. Daarom durfde iu zo'n jaar geen man een meisje te vragen. Zo on stond de ple zierige traditie dat de meisjes één dag in de vier jaar - 29 feJtrüari - het initiatief mogen overnemen. Vol ver wachting kloppen dus vele harten De Coöperatieve Woningbouwvereniging „Vooruitgang", die woningen heeft laten bouwen in de bomenbuurt in Haarlem- Noord en in Oud-Schoten heeft zaterdag het veertigjarig bestaan gevierd met een receptie en een feestavond. In restaurant Brinkmann hebben vele afgevaardigden het bestuur gelukwensen aangeboden. De heren W. C. van Kampen en F. J. Mar tens vertegenwoordigden de Haarlemse federatie van woningbouwverenigingen. Eerstgenoemde voerde het woord. Namens de Nationale Woningraad bood de heer Hil- len de gelukwensen aan; deze memoreerde de verandering in de woningbouw in de afgelopen jaren en overhandigde—drie boekwerken over „Bouwen in Nederland" De heer Th. C. van Beek sprak als hoofd van het Huisvestingsbureau; hij memoreer de de goede samenwerking met het bestuur en besprak de moeilijkheden, waarmee een bestuur van een woningbouwvereniging en het huisvestingsbureau te kampen hebben. Een lichtpunt noemde hij het feit, dat 224 woningen in Delftwijk in aanbouw zijn. Verder boden gelukwensen aan de heer H. W. van Kempen, architect van de ver eniging, afgevaardigden van de afdeling verificatie van het Stadhuis, van Bouw en Woningtoezicht en van vele Haarlemse woningbouwverenigingen. Ook was aan wezig de heer W. F. Le Febre. die de eerste jaren van het bestaan der vereni ging voorzitter is geweest. Aan het einde van de receptie sprak de voorzitter, de heer H. A. Booms, woorden van dank. Hij memoreerde het werk van de eerste voorzitter en van de heer P. H. Tel, die een en dertig jaar penningmeester is geweest. Wegens ziekte was laatstge noemde verhinderd aanwezig te zijn. De voorzitter zeide, dat de toestand in de wo ningbouw zich in de loop der jaren ge wijzigd heeft. Het huidige bestuur heeft met andere moeilijkheden te maken dan dat van veertig jaar geleden. De woning nood is bijzondei groot en men vraagt zich wel eens ongerust af of het probleem op te lossen is. Spreker zegde toe, dat het bestuur alles in het werk zal stellen om mee*, te werken de nood te lenigen. Op de feestavond in het Concertgebouw heeft de heer G. Zwart het woord gevoerd namens de leden en de bewoners. Als 'ge schenk overhandigde hij twee fauteuils met tafeltje, die geplaatst zullen worden in de ontvangkamer in het nieuwe com plex -in Delftwijk Des middags had de heer B. Hollander, namens Hollandia schil dersbedrijf, een stoel voor de bestuurs kamer aangeboden. Het programma stond onder leiding van Martin van Delden; het bevatte muziek van „The Mirlitons" met zang van Mitzy Waller, conférence van André Meurs, zang van Tonny Huurdeman, goochelen van Ge- raldini. evenwichtsoefeningen van Gery en Marion, xylofoonspel van Lajos Héros, kunstschaatsen van The Dutch Rolling Stars, schetsen van André Meurs en Tonny Huurdeman en het optreden van The two mounties. twee vrolijke dwazen met gitaar. Na afloop volgde een bal. In de komende maanden zullen in het Huis Van Looy aan de. Kleine Houtweg te Haarlem de volgende tentoonstellingen worden gehouden: van 3 tot en met 18 maart interscholair jeugdtournooi; van 24 maart tot en met 22 April tentoonstelling van werken van mevrouw Jo Kruyder Bouman en van 27 april tot en met 13 mei tentoonstelling van werken van de Amster damse schilder Freek van den Berg. De afdeling Haarlem van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling hield vrijdag avond in Brinkmann te Haarlem de jaar vergadering, waarvoor een vrij grote be langstelling bestond. De jaarverslagen van de secretaresse mevrouw L. Hundling- Marsman, en de penningmeester de heer D. Cozijnsen werden aanvaard. Bij de be stuursverkiezing werden mevrouw Bund ling (secretaresse) en mej. An. van der Horst (natuurvriendenwerk) herkozen. Voor de heer G. Jansen, die zich niet her kiesbaar stelde, werd de heer J. Romeyn gekozen. Daarna werd de vergadering ge schorst tot begin april. Dan zullen de ver kiezing van de voorzitter en van de twee de secretaris en de bespreking van het zo- merwerk aan de orde komen. ADVERTENTIE In hotel Vreeburg aan het Kerkplein in Bloemendaal heeft de Bloemendaalse red dingsbrigade zaterdag voor leden en dona teurs de jaarlijkse feestavond gehouden. Na het openingswoord door de voorzitter van de B.R.B., de heer J. G. de Vries, was het de taak van „De Pompadours," het cabaretensemble van de personeelsvereni ging van het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noordholland onder leiding van Puck de Weyze om het programma te ver zorgen. Aan het optreden heeft men veel vreugde beleefd. De heer H. R. Vos, algemeen assistent van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van Drenkelingen, sprak een propagandawoord voor het zwemmend redden in het algemeen en het winnen van donateurs voor dit werk in het bizonder. Na afloop van het programma van het P W.N.-gezelschap werd er nog een kien- ronde gehouden en daarna bleef men tot twee uur nog bijeen om te dansen op de muziek van een eveneens uit personeels leden van de P.W.N. gevormd orkestje onder leiding van de heer J. Rijbroek. ADVERTENTIE Geniet nu van rookworst van de slager Elke dag vers uit .eigen-rokerij Hoe 't ook zij Publicatie van da verenigde slager» In Haarlem en emstrekan. 3-3'/.% Nederl/47 3 Nedl 1962/64 A. K U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl Ford N. Kabelfabriek gew Philips Gloeil Nieuwe Philips pref.Philips Gloei] Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H. V. A Phs. van Ommeren Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 99 99% 314% 302 267 445 316 327% 320% 200% 340 282 670 648 'X 110% 206% 195 263% 130% 136% 245 236% 233% 246% 75% 156% 57 44'5/i 73% 34% Openings koersen 99 99% 315 303 268 205 447 315 328 321 200% 341 281 673 650 111 206% 196 263'/ 130%" 137 245 236 233% 246% 75 156% 57% 45 74'/ 35

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8