HOENDERDOS KOLEN Nog geen licht in Heemstede's vierde-wethouderskwestie Kerkdiensten Deel I heo M. Ketelaarschool aan Parklaan te Haarlem uitgebrand „Johannes Passie" te Hillegom Kort en bondigj Meer bloedgevers nodig N.V. Kreymborg volgende week in vernieuwd pand De vacature van stads- Wie een vorstgratificatie organist 13 Donderdag heropening Vergadering Staatkundig Gereformeerde Partij Voetgangster overleden na botsing Adviescommissie benoemd Voorlichtingsavond over verkeer van de E.V.O. kregen Marine voorlichtingsdienst EN „TRADING" HAARDBR ANDOLIE Raad zal maandagavond beslissen Burgerlijke Stand van I laarlem Meisje viel en kreeg deur tegen hoofd Hartenlustschool speelde „Floris en Blanceflocr" School-volleybaltoernooi Broei in kolenbunker ZATERDAG 3 MAART 19 56 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de vroege morgen heeft een uitslaande brand gewoed in de Theo M. Ketelaar- school aan de Parklaan te Haarlem. In dit gebouw wordt sedert 1933 mee? uitge breid lager onderwijs gegeven. Een leslokaal, een tekenlokaal en een gedeelte van de zolder, die zich over het gehele gebouw uitstrekt, zijn uitgebrand. Ook zijn opgeslagen schoolmeubelen verbrand. Tegen vijf uur kwam de artiest de heer Weisz, die woont in een woonwagen, die op het Phoenixterrein staat, thuis. Hij had in Amsterdam ge werkt. In het middel ste leslokaal aan de noordzijde van het schoolgebouw zag hij, dat het brandde, hoe wel nog niet fel. De heer Weisz heeft zich naar de telefoon be geven, om de brand weer te waarschuwen, waarbij hij gebruik gemaakt heeft van het telefoonnummer van de Bloemendaal - se politie. Deze politie heeft de Haarlemse brandweer op de hoogte gesteld. Zo dra in de sein/aal aan de Gedempte Oude Gracht de juiste mel ding binnenkwam, is de brandweer uitge rukt. Inmiddels had het vuur zich uitge breid en het brandde in het leslokaal, in de boven dit lokaal ge legen tekenzaal en de zolder aan de noord zijde. De vlammen sloegen uit de zolder en de brandweer, on der leiding van de heer G. J. Stap, stond voor een zware taak. In de lokalen brandde het niet zo fel als op de zolder en het duurde niet lang of het vuur was daar geblust. Er waren zes slangen uitgelegd en van diverse kanten werd de brand op de zolder bestreden. Het vuur breidde zich van de achterzijde naar de kant van de Parklaan uit, maar de brandweerlieden slaagden er in de brand zodanig te be perken, dat alleen het noordelijk gedeelte van de zolder uitbrandde. Verder ging een aantal meubelen verloren. De politie nam vanmorgen aan, dat de brand ontstaan is in het tekenlokaal op de eerste verdieping. Daar stond een gas kachel en vermoed wordt, dat zij niet ge doofd is. De concierge heeft de kachel donderdag aangestoken en kan zich niet herinneren, dat zij gedoofd is. Hoe er vuur ontstaan is kon de politie nog niet vast stellen; het is niet uitgesloten, dat het vuur via de afvoerbuis naar de zolder (tweede •verdieping) is overgeslagen. Het heeft in het tekenlokaal zo fel gebrand, dat het plafond is doorgebrand, waardoor vuur is ontstaan in het lokaal op de begane grond. Het nablussingswerk vorderde enige tijd. Het schoolgebouw aan de noordzijde, waar de twee lokalen en de zolder zich bevin den, zal enige dagen niet te gebruiken zijn. Vanmorgen is reeds begonnen aan het ^OOOOOOOCOOOOOOOQOOOOtyiOOOfV^OOoroOOOO s Doordat in de tegenwoordige tijd in «j voortdurend toenemende mate bloed 5 door middel van transfusie aan zieken en operatie-patiënten wordt toegediend, X moet de Bloedtransfusiedienst van het N'ederlandsche Itoode Kruis steeds meer 3 bloedgevers en -geefsters beschikbaar hebben. Niettegenstaande zich geregeld nieuwe vrijwilligers hiervoor aanmelden, gaat deze ontwikkeling zo snel, dat er een a tekort dreigt te ontstaan. i Hierin moet noodzakelijk spoedig j worden voorzien. Op alle personen van 18 tot 60 jaar wordt daarom een dringend beroep ge- 8 daan, zich als bloedgever of -geefster beschikbaar te stellen. Men bedenke, dat een ieder in om- 8 3 standigheden kan komen te verkeren, c waarin voor hem. of haar zelf de on- misbare hulp van de Bloedtransfusie- g 8 dienst moet worden ingeroepen. Ligt x dan het besluit: ,.ik wil thans het mijne 3 doen" niet voor de ljand? Iedere gezon. de volwassene is hiertoe in staat. Inwoners van Haarlem. Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek worden op geroepen zich met spoed voor keuring aan te melden, schriftelijk of telefonisch (dag en nacht). ADRES: Bloedtransfusiedienst van 3 het N'ederlandsche Roode Kruis, Afde- ling Haarlem en omstreken. Paviljoens- 3 laan 3, Haarlem. Telef. 21485 en 21988. iooococoxyxooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Het kledingmagazijn A. Kreymborg en Co N.V. zal de volgende week donderdag in het verbouwde en intern gemoderni seerde pand Grote Markt 1 heropend wor den. Het was de bedoeling de heropening reeds in februari te doen geschieden maar de langdurige strenge vorst veroorzaakte dit oponthoud. Gedurende de werkzaam heden, die aanvankelijk achter de bizarre couljssen van schilder Hans Wiesman uit Overveen plaats vonden, was het kleding magazijn ondergebracht in de Vishal aan de andere zijde van de Grote Markt. Het staat thans vast, dat donderdagmiddag om drie uur de officiële opening van het ver nieuwde pand zal geschieden en vrijdag morgen heropent het magazijn op deze plaats zijn deuren voor het publiek. Vrijdagavond kwam de afdeling Lisse van de Staatkundig Gereformeerde Partij onder voorzitterschap van de heer H. Kattenberg bijeen in de Fröbelschool aan de Schoolstraat te Lisse, voor het houden van een openbare vergadering. De spreker was de heer B. Wijnmalen uit Maartens dijk. Aan de zijde van het Phoenixterrein bestreed de Haarlemse brandweer het vuur schoonmaken van het gebouw en gehoopt wordt, dat de lessen in het begin van de volgende week hervat kunnen worden. Het blussingswerk werd vanmorgen gadegeslagen door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, hoofdcommissaris de heer J. Fontijne, commissaris de heer W. J. Gorter en het hoofd der Theo M. Kete laarschool, de heer J. M. Thierry. Ongeluk in Kleine Houtstraat Vrijdagmiddag om kwart over twee wil de de zevenenzestigjarige mevrouw C. M. Antonissen-Vos, gewoond hebbend aan de Beeresteynstraat, de Kleine Houtstraat na bij de Gasthuisvest te Haarlem overste ken. Van de richting Kleine Houtbrug na derde een motor. Mevrouw Antonissen weifelde en de motorrijder trachtte door krachtig te remmen een aanrijding te voor komen. Het hoofd van de bestuurder raak te het hoofd van mevrouw Antonissen. Zij viel en is in bewusteloze toestand naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Daar is zij in de afgelopen nacht overleden. Hervormde jeugdraad Daar de jeugdraad der Ned. Herv. Kerk met de vertoning van de Lutherfilm zo'n groot succes heeft gehad, is besloten voor de hervormde jongeren wederom een bij eenkomst te houden. De Zwitserse film „Een nieuwe morgen" zal in het City theater worden vertoond op donderdag 15 maart. ADVERTENTIE Teneinde Burgemeester en Wethouders van Haarlem van voorlichting te dienen bij het opstellen van een voordracht voor de vervulling van de door de pensionering van de stadsorganist George Robert ontstane vacature, is een commissie benoemd be slaande uit de heren Sem Dresden, prof. Hendrik Andriessen en George Stam. De Algemene Verladers- en Eigen Ver voerdersorganisatie van het district Noord holland heelt vrijdagavond in Brinkmann een voorlichtingsavond betreffende ver- voers- en verkeersvraagstukken gehouden voor leden en belangstellenden. Dit is een organisatie ten diensten van het bedrijfs leven voor de behartiging van de belangen van het eigen vervoer en voor verladingen. Na een kort openingswoord van de heer A. Timmermans, waarin deze de diverse aspecten van het werk van de EVO uiteen zette (het is onderverdeeld over een tech nische dienst., een juridische afdeling en afdelingen binnenlands- en buitenlands vervoer, voorlichting, poliscontrole, intern, transport en een economische afdeling) werden een aantal films en filmstrips ver toond. die deels van instructief en deels van algemeen karakter waren. De eerste filmstrip „Dagvaarding en veroordeling" bevatte allerlei wenken voor bedrijven, die bij verkeersdelicten betrokken raken, ook met het oog op de verzekering. Daarna volgden een film. getiteld: „Ongelukken gebeuren niet, doch worden veroorzaakt", een kleurenfilm over „mensen en machines", een kleurenfilm over een tour- wagenrally met klassementsproeven voor autobussen en een filmstrip, getiteld: „Mis dadigers van de weg". R. en W. antwoorden op vragen van raadslid Op schriftelijke vragen van het P.v.d.A. gemeenteraadslid de heer G. K. Janssen inzake vorstgratificaties voor gemeente- personeel hebben B. en W. thans het vol gende geantwoord: Reeds in onze vergadering van dinsdag 21 februari hebben wij besloten aan ge meente-ambtenaren, die hun arbeid in de open lucht moeten verrichten een gratifi catie toe te kennen. Wie op grond van zijn werkzaamheden in de open lucht voor de gratificatie in aanmerking kwamen, is nader beoordeeld door de hoofden van takken van dienst, die ons college daartoe een voorstel hebben gedaan. De gratificatie bedroeg f 25 (loonbelas ting voor rekening der gemeente) of zoveel minder als wegens niet volledige buiten dienst billijk was. De uitbetaling heeft voor een deel reeds op 23 februari en voor een groot deel op 24 februari plaats gehad aan totaal 658 personen. De uitbetaling had plaats aan ambte naren, werkzaam bij het gemeentelijk ener giebedrijf, de G.G. en G.D., haven- en marktwezen, hout- plantsoenen en begraaf plaatsen, incasso-, stortings- en ophaal dienst, lichamelijke opvoeding, sport en jeugdzaken, openbare werken, gemeente- reiniging enz, openbaar slachthuis, dienst voor sociale zaken, secretarie, kantoor ge meenteontvanger, bureau voor huisvesting en gemeentelijk waterbedrijf. Met ingang van 1 maart 1956 is tijdelijk belast met de functie van hoofd van de Marinevoorlichtingsdienst luitenant ter zee der eerste klasse mr. L. D. de Kroon. KINDERHUISSINGEL 2 - TELEFOON 11979 Zou de uitvoering van de Johannes „Ruht wohl" was het zwakke punt van Passie van Bach door de Christelijke Ora toriumvereniging „Asaf" te Hillegom een jaarlijkse traditie kunnen worden? Een bevestigend antwoord op deze vraag kan nog niet gegeven worden. Maar er zijn voor het vormen van een traditie wel voorwaarden aanwezig, die hoopgevend zijn. Daar is in de eerste plaats de ver eniging „Asaf" zelf, die krachtens haar beginsel en ook door haar gebleken capa citeiten zich bij uitstek op een artistieke en geestelijke vereenzelving met Bachs werk zou kunnen gaan richten. Verder is te Hillegom de stichting „Pas- sionfonds" actief, wat voor het handhaven der jaarlijkse uitvoeringen van grote be tekenis zal kunnen worden. En ten slotte is er de interesse van een vrij talrijk auditorium, dat de kern zou vormen van een grote kring van belangstellenden. Ik hoop van harte, dat deze samenwerkende factoren tot het gewenste doel zullen lei den, want de centra, waar de Johannes Passie van Bach voorrang geniet, zijn zeer klein in aantal. De Mattheus Passie is nog steeds favoriet. Maar de Johannes Passie, al is zij anders gericht en al is het per soonlijk gevoelsaccent er minder opvallend in tot uitdrukking gekomen, verdient toch evenzeer onze aandacht. Vrijdagavond heeft „Asaf" er een uit voering van in de grote zaal van gebouw „Treslong" gegeven. Vergelijken met de vertolking van verleden jaar bleek het koor aannemelijk in de geest van het werk en ook in de uitvoeringstechniek gegroeid te zijn. De koorzang toonde een grotere vastheid en aan de klank kon meer aandacht besteed worden, wat bij voorbeeld de pracht tig geharmoniseerde koralen ten goede kwam. Het slotkoor Het seniorenconvent van fractieleiders van de Hecmsteedse gemeenteraad is gisteren opnieuw bijeengekomen om zijn standpunt tc bepalen in de kwestie der vacature in bet college van B. en W., ontstaan door het overlijden van wethouder Disselkoen. Over deze tweede bespreking van de wethouders- kwestie is niets bekend gemaakt, maar de verwachting is gerechtvaardigd, dat de fiactieleidcrs nog niet tot een bepaalde conclusie gekomen zijn. Maandagavond zal de Heemsteedse gemeenteraad in openbare zitting beslissen over de vraag of de open- gevallen wethouderszetel al of niet opnieuw bezet zal worden. De voorgeschiedenis Een vooraanstaand lid van de Partij van de Arbeid in Heemstede schrijft ons in ver band met deze kwestie het volgende. „Tot voor de raadsverkiezing in 1953 telde het college van B. en W. van Heem stede drie wethouders. Na het bekend wor den van de uitslag der verkiezingen in dat jaar werd in de raadsvergadering van 1 september 1953, op een schriftelijk voorstel van de heren Verhoeven, Van der Linden, Zegwaard, Hopstaken en Van Hees, met op een na algemene stemmen besloten dat voortaan vier wethouders deel zouden uit maken van het college. In een voorafgaande raadsvergadering van 19 februari 1953 had mr. Zeelenberg verklaard, dat zijn fractie bezwaar had tegen een eventuele uitbreiding van het college met een vierde wethouder. Alleen de heer Scheer (VVD) heeft zich later aan deze verklaring gehouden. Hij was dan ook de enige tegenstemmer van het op 1 sep tember 1953 gedane voorstel, terwijl alle andere leden van zijn fractie voor het in gediende voorstel stemden. In diezelfde vergadering van 1 september 1953 werd uit ieder der vier fracties een wethouder be noemd. Men zou nu dus eenvoudig kunnen voor zien in de bestaande vacature van wijlen de heer Disselkoen, doch in bepaalde krin gen wordt gedacht aan terugkeer tot het oude systeem van drie wethouders, waarbij dan niet tot voorziening in de vacature- Disselkoen zou worden overgegaan. Deze gedachtengang bij een tussentijdse vacature zou, naar men in de Partij van de Arbeid- gelederen meent, een onrechtvaardigheid betekenen en voor de partij, die wijlen de heer Disselkoen vertegenwoordigde, een grote teleurstelling zijn. Bij de raadsverkiezing in 1953 verkreeg de KVP 3.772 stemmen, de VVD 3.073, de combinatie van A.R. en C.H.U. 2.448 en de partij van de Arbeid 2 356, terwijl op de afzonderlijke lijst-Welter 879 stemmen werden uitgebracht. Men is bij de uitbreiding van het aantal wethouders destijds van het beginsel uit gegaan, dat de Partij van de Arbeid een zodanig belangrijk deel der Heemsteedse kiezers omvatte, dat het om redenen van billijkheid en evenredige vertegenwoordi ging gewenst was, ook een wethouders plaats voor deze partij beschikbaar te stellen. Vrijwel algemeen is men er van overtuigd, dat deze oplossing ten goede is gekomen aan het gemeentebestuur. „Nieuwe raadslid een geschikte candidate" Wanneer dit beginsel ook nu weer dooi de meerderheid van de Heemsteedse raad wordt ingenomen, zal zeker weer een plaats voor de Partij van de Arbeid in het college beschikbaar worden gesteld. Volgens een goede gewoonte zal het als dan aan de fractie overgelaten worden, een van haar leden als candidaat aan te be velen, waarvoor algemeen de naam van het nieuw benoemde raadslid, mevrouw Van der Meulen wordt genoemd. Mevrouw Van der Meulen is op politiek terrein geen onervarene, terwijl door allerlei bemoeiingen ook de Heemsteedse gemeentelijke aangelegenhdeen haar niet onbekend zijn. Ons is bekend, dat zij door haar partij als candidaat voor de wethou derszetel zeer geschikt wordt geacht." HAARLEM, 2 maart 1956 BEVALLEN van een zoon: 1 mrt, E. Ooster huisWeisz; B. S. Damavevan Schaik; 2 mrt, H. C. A. Brinkmann—Griindemann. BEVALLEN van een dochter: 29 febr., Chr. J. E. de VreezeWerner; 1 mrt, A. Klein Schiphorst—Verzijlbergh; J. C. van Haaster Meewisse; G. C. van VelzenDerwort; M. E. KemperLagerweij; 2 mrt, J. M. Wielders Kamps; S. W. Becker—Gruteke; C. D. M. Luijten—Montauban; J. van Zwieten— Broere. OVERLEDEN: 29 febr., K. Dijt, 79 j„ Cor- nehssteeg; 1 mrt, G. J. H. van Loijengoed. 75 j., Stuijvesantplein; J. J. van der Vossen, 90 j., A. L. Dyserinckstraat; M. C. J. Cats Rennette. 73 j.. Kamperlaan; A A. van Beur denHoogmolen, 82 j., Mr. Cornelisstraat; 2 mrt. E. C. Kol—Ruysenaars, 56 j., Wester - houtpark. de uitvoering. Er kwam te weinig samen hang in de vertolking, de inzetten waren onzeker en de klank sprak van vermoeid heid. Maar met het beginkoor en de volks koren bereikte de dirigent Cor Kool een heel goed, vaak zelfs (in „Kreuzige!") een voortreffelijk resultaat. Aan de zware eisen, die deze „turbae" stellen, werd op merkelijk goed voldaan. Van de solisten blonk de sopraan Caro line van Dorpvan Heyningen in de aria „Ich folge dir gleichfalls" uit, die zij met karakteristieke, lichtgetimbreerde stem, technisch beheerst zong. In de aria „Zer- fliesse, mein Herze" stond zij echter op gespannen voet met ritme en tempo, mede door gebrek aan eensgezindheid met de begeleiding. De alt Nina Wind bereikte eveneens een hoogtepunt: de doorvoelde voordracht van de aangrijpende aria „Es ist volbracht". De bas Kees Deenik ver vulde de Christus-partij, aanvankelijk wat vaag van zegging, maar later bewuster en zelfs indrukwekkend. De tenor Frans Muller zong de omvangrijke partij van de Evangelist, waarbij een enkele inzinking geen afbreuk deed aan zijn belangrijke prestatie. De vertolker van de tenor-aria's was Joh. Kramer, die verdienstelijke zang liet horen. Van betekenis werd ook het aandeel van de bas Henk Kroes, die hoewel soms wat precieus met zijn voordrachten indruk wist te maken. De begeleiding van koor en solisten was in de vertrouwde handen van de leden van het Noordhollands Philharmonisch Or kest, waarvan de instrumentale solisten zich wisten te onderscheiden. Richard Hei- dema speelde met zorg de orgelbegelei dingen. De dirigent Cor Kool heeft met deze uitvoering aangetoond hoe ook hij steeds meer vertrouwd is geraakt met de geest en de muzikale inhoud der Passie, hetgeen zijn uitwerking heeft gehad in het te prijzen resultaat der vertolking. De avond was met gebed, uitgesproken door ds. A. K. Krabbe, begonnen. Ds. A. H. Schipper sprak een slotwoord. P. ZWAANSWIJK Vrijdagmorgen omstreeks elf uur kwam een 13-jarige leerlinge van de Haarlemse huishoudschool aan de Voorhelmstraat, te vallen voor de deur van één der leslokalen, juist op het moment dat deze door een ander meisje werd geopend. Zij kreeg de deur met zo'n kracht tegen haar hoofd aan dat zij bewusteloos geraakte en naar het Grote Gasthuis overgebracht moest worden. Met twee opvoeringen in het gebouw St. Bavo te Haarlem van het abele spel „Floris en Blancefloer" donderdag voor de leerlingen van de lagere en vrijdag voor die uit de hogere klassen en voor een aantal ouders hebben de leerlingen van de Hartenlustschool, de enige school voor ULO te Bloemendaal, getoond tot welke prestaties zij in staat zijn. In het verhaal van een onbekend ge bleven schrijver werden de toeschouwers teruggevoerd naar de middeleeuwen. Er zijn nog al wat verwikkelingen voor de ter dood veroordeelde prins van Spanje de dochter van een slavin tot zijn vrouw kan nemen. Al haperde er bij de opvoering wel eens iets, dit doet geen afbreuk aan de waardering voor deze toneeldebutanten, die iets van de Oosterse stijl en pracht voor het voetlicht konden brengen, met als besluit een dansfeest aan het hof van Emir Oppedijk van Babyion, eveneens door leer lingen van de school uitgevoerd. Bij de in studering van de dans hadden zij de mede werking gekregen van mevrouw Lizzy May, die na afloop onder grote bijval een ge schenk kreeg aangeboden, evenals de heer R. Abbas, de leraar die de regie had ge voerd. Vóór de opvoering van het spel werd vrijdag namens de oudercommissie het welkomswoord gesproken door de heer T. Stamer en donderdag door de voorzitter daarvan, de heer G. Kruger, waarna ge durende ruim een half uur het uit ruim twintig leerlingen bestaande schoolorkest onder leiding van de leerkracht D. Krab bendam optrad. Er was naar het zeggen van de dirigent weinig tijd van voorberei ding geweest „maar als u bij het spelen van een valse noot er de goede voor in de plaats denkt, dan klinkt het toch mooi", aldus zijn toelichting. Tot de aanwezigen behoorden vrijdag de heren W. Schoenmakers, inspecteur van het lager onderwijs en J. F. Cassee, chef van de afdeling onderwijs van de ge meente Bloemendaal. Op 28 maart, aan het begin van de Paas vakantie, houdt de afdeling Haarlem van de Nederlandse Volleybalbond in het Kre- lagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem haar jaarlijks toernooi voor scholieren. Vorig jaar heeft men voor het eerst de reserve-ploegen gescheiden gehouden en dit heeft uitstekend voldaan. Het aanhou den van leeftijdsgrenzen of een indeling naar soortgelijke scholen is wel door de sehoolvolleybalcommissie onder ogen ge zien. maar gaf toch ook vele moeilijkheden, zodat de commissie de vorig jaar ingeslagen weg blijft bewandelen. Het ligt in de be doeling van de commissie de docenten uit te nodigen een onderlinge wedstrijd te spelen. Vrijdagmiddag om iets voor vijven werd de Heemsteedse brandweer gealarmeerd voor broei in een kolenbunker aan de Ka- dijk, eigendom van de firma J. Braam. De brandweer was spoedig ter plaatse. Vol staan kon worden met via een grote toe voerkraan een dikke straal water op de acht ton kolen te spuiten. Om half zeven was het gevaar geweken en kon de brandweer inrukken. ZONDAG 2 MAART 1956 HAARLEM. Ncd. llerv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot, H. Doop. 7: Ds. D. ter Steege, van Santpoort, Jeugddienst. Noorderkerk, Velserstraat. Za terdag. 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. W. M. van Asperen. 7: Ds. R. Bijl. Met medew. v. h. Jeugdkoor o.l.v. Klaas Bolt. Oosterkerk. Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Bakenesserkerk, Vrou westraat. 9.30: Kinderkerk. Wika W. Veen- stra. 10.30: Geen dienst. Zie Nieuwe Kerk 7 u. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstr. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, van Den Haag. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. R. Aschoff. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn Diaconessenhuls. Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. H. van der Woord. van Spaarndam. Janskapel. Jansstraat. 10.30: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. Jeugd ka pel. Noord, Molenaer- straat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost. Zo merkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestr. 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum. O. Groen markt 10: D'nr. J. Jongkind. Eglise Wallon- ne, 10.30 h.: Service présidé par 'e Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kinder huissingel. Evening Service. 3 pm. Christian Science, First Church of Christ, Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliers straat 55 rood. The Bethel Pentecostal Tem ple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. Beth-El" 2: Evangelisatiedienst. Dinsdag 7.30: Bid stond, Br. N. A Matray. Vrijdag 7,30: Zang- dienst. Zr. L. Bonk-Egter. v. Wissekerken. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk. Park* laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evan gelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. Asmus, van Zwijndrecht. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk, van Garderen. Stads Evangelisatie, L. Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. A. Vries, van den Helder. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. 10: Dhr. F.d. W Pera. den Haag. Kinderopdraehtdienst. 5. Dezelfde. H. Avondmaal. Vrij voor alle ge lovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v, Gerrit Abbink. Opwekkingssamenkomsten, Zuider- derstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits. di recteur van .."t Brandpunt". Doorn. Broeder gemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. J. M. Martens, van Amsterdam. 12: Zondagsschool en Jeugdsamenkomst. Centrum O. R. G., Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de long Vrije Evang. Gem., gebouw Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Voorganger A. H. v. Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte He renstraat. 10.30: Ds. C. F. S. Stegenga, van Zwolle. 10.30: Ds. G. Kroes, Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. 10.30: Jeugdkerk, Peuzelaarsteeg 3. Mevr. M. C. E. Pompe-Dijkema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg. 5 Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk. Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Drs. Bos. 4.30: Ar nold. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Woensdag 10 en 8: Ds. J. P. Geels. Biddag voor het gewas. Geref. Ge meente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lee.sdienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Marchie, van Voorthuizen. Oud- Ka th. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Ge meente. Begijnhofkapel. Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink. Doopdienst. Gemeentekoor. Bevestiging ouderling, diaken, diakones. H. Avondmaal. 7: Dezelfde. 8.15: Jeugdsamen komst. Dinsdag 8: Bijbellezing en bidstond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. E. Schuurman. 7.30: Evangelisatie- dienst. Woensdag 8: Rev. Shri R. T. Yakub Bombay India. Maandag 8.15: Radio Ibra Tanger. Spr. H. v. Amerom. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Sa menkomst (Broodbreken). Bijbellezing, Ged. Oude Gracht 47. K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Koudenhorn 46 A rood. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren. Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: H. Avondmaal. 1213: Zondagsschool. 5: Opwekkingssamen komst. Donderdag 8: Gebedssamenkomst, alleen voor gem. leden. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeen te, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Predi king. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Ge meente, Jaeobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging. Aula gym nasium. Prinsenhof. 11: Universele Ere dienst. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. S. Lubiensky, Amsterdam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuelkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. H. Doop. 7: Ds. G. Koch. Sionskerk, Ekster straat. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. Vunde- rink, uit Amsterdam, Jeugddienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. E. Frater Smid. Stichting „Pe tra". Noorderkapel (einde Minahassastr.) Donderdag 8: Maranathasamenkomst. Dins dag 8: Bijbelstudie, Maasstraat 8. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkapel Indische. straat. 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan BINNENLAND Bloemencorso. Aan het Rotterdamse bloemencorso, dat op 18 augustus is bepaald, zullen weer Amerikaanse ondernemingen, die in Nederland gevestigd zijn, deelnemen. Er is dit jaar een samenwerking tot stand ge komen tussen de corso-comités van Rijns burg corsodatum 4 aug.). Den Haag (11 aug.l, Rotterdam 118 aug.), Aalsmeer (1 september) en Eindhoven (18 sept.). Wie mist zijn jachtje? In de Binckhorst- haven in Den Haag ligt sinds enige tijd een pleizierjacht je, dat de naam „H. Jofra" draagt. De politie heeft tot dusverre ver geefs getracht te weten te komen van wie dit vaartuigje is. Zij zou gaarne over de eigenaar worden geïnformeerd, te meer daar de jeugd bezig is het bootje te slopen. Sparen. In februari is bij de Spaarbank- voor de Stad Amsterdam ingelegd f 6.057.435 en terugbetaald f3.207.354, zodat een over schot werd behaald van f 2.850.081, (f 2.222.000 in januari). Het totale tegoed der spaarders bedraagt f 140.008.586. Bij de Rijkspostspaarbank werd in februari inge legd f63.8 miljoen en opgevraagd f30 mil joen. Het spaaroverschot bed-roeg dus hier f33.8 miljoen tegen f32,1 miljoen in januari. Ambassadeur. Bij Koninklijk Besluit is Ch. J. H. Daubanton. ambtenaar van de buitenlandse Dienst der tweede klasse, be noemd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur bij de republiek Chili. Or. Drees jr. Dr. W. Drees jr. is benoemd tot directeur der rijksbegroting. Gemengd zwemmen. B. en W. van Maas tricht hebben aan de gemeenteraad voorstel len gedaan, welke beogen het gemengd zwemmen in Maastricht officieel toe te laten. Het college heeft voorgesteld de con tractuele bepalingen met verbod tot gemengd zwemmen in het sportfondsen bad te laten vervallen. HAARLEM EN OMGEVING Rectificatie. In onze rubriek „Uitgaan in Haarlem" werden de openingstijden van het Frans Halsmuseum abusievelijk vermeld als: op werkdagen 10—15 uur en des zondags 1315 uur Dit moet zijn: op werkdagen 1016 uur en des zondags 1316 uur. Wijkcomité. Dinsdagavond zal het wijk- comité Spaarndam in de hulpsecretarie al daar in openbare vergadering bijeenkomen. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. Klopper singel 5557. 10: Ds. W. Reeskamp, van 's Gravenhage. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sions kerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel 3.30: Ds. W. Reeskamp. Noorrl-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10 en 5: Ds. P. de Ruig, H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Op- drachtdienst o.l.v. Brigadier W. F. Malcorps 12: Compagnie, o.l.v. J. S. M. M. Scheen 4: Kindersamenkomst. 6.45: Openlucht meeting 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Brig. W. F. Malcorps. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag 2 en 3.30: Film. Donderdag geen dienst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Ds. Oskamp. H. Avondmaal. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. van Nieuwenhuijzen, H. Avondmaal. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr. C. J. Bleeker, Hoogl. Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10 30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar m De Stal. Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Modderman, Rem. Am sterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H, S. J. Kalf. 7: Ds. F. Brouwer, Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Hoornstra. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 Ds. R. van der Mast. 10.30: Ds. B. van Gelder 9: Jeugdkapel. 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk, 16—20 jaar in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. W. Bloemhoff. Hv. Heiloo. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. C. Goeman, re Haarlem. 7.30: Ds. H. U. Buitinck te Amsterdam. Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1 Zondag: Gez. H. Mis. Woensdag geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch de Beus. 19.30—19.45: Orgelspel door Dhr. Egbert Vos. 19.45—20.15: Oecumenische Avonddienst. Ds. S. M. A. Daalder. Doops gezind pred. te Haarlem. 10: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene. Marine Hospitaal, 10: Dienst. II1LLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer. 5: Ds. Knottnerus. Ncd. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eerharri van Hillegom. 7: Ds. Voorst Vader van Uithoorn, Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. Snaaijer, van Haarlem. Geref. Kerk. 9.30: Ds. W. J. v. Otterlo; 3.30: prof. dr. J. Waterink, beide van A'dam. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 30: Ds. J. A. van Boven. 3: Ds. M. C. Don. Ab- bencs. 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Ds J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. Th. S. Tonnon. r. Ds. P. v. d. Staay. van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. 's Mor gens openb. bel. volwassendoop en voorbe reiding H. Avondmaal. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C Baljé. 7: Ds. J. A. van Boven, van Nw.- Vennep. S W'TPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- kerk- 10: Ds. D. ter Steege, Koorzang. Ra dio-Kerkdienst (ultrakortegolf). 7: Ds. D. H. Scholten, Heerewaarden. „De Toorts". 9: Ds. W B. A. Smits, Rotterdam. Chr. Geref. Kerk (Ned. Herv. Kapel. Pastorieweg). 3.30: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Onst. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 7.30: Ds. A. v. d. Most, Bijz. Kerkdienst. /ANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Ie bevesti ging van lidmaten. Medewerking kerk koor. 7: geen dienst. 9.30: Jeugdkapel. Ds. J. v d. Mije. Kapel „Het Huis in de duinen". 19.30: Ds. R H. Oldeman. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof Dr. M. A. Beek, van Amsterdam Geref. Kerk, Julianaweg 10: Ds. A. de Ruiter. H. Avondmaal. 5: De zelfde. H. Av. en Dankzegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag samenkomst in pension Dijkhoffz, Brederodestr. 43. Spr. Dhr. H. Veldkamp, evang. te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. v. Limburg, van Benne broek. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond 10: Dr. W. R. M. Noordhof. van Rotterdam. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. E. I. F. Nawijn, van Den Haag. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. P de Smit. van Middelharnis. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Geref. Gem. 10 en 4" Ds. L. Kieboom

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15