VSV en RCH leveren strijd met de bovenste plaats in I A als inzet De opstellingen Sterke paarden krijgen weer goede kans op zware baan Stormvogels en EDO spelen uit tegen HVC en Sittardia Oxford en Cambridge in training Alleen Teegelaar nog ongeslagen in strijd om titel bandstoten Sport tijdens het weekeinde Haarlem moet Zwolse Boys kunnen verslaan op eigen terrein Record aantal landen in wereldkampioenschap Eva Novak mag België vertegenwoordigen op de Spelen Betaald voetbal niet afgelast Verrassende nederlaag van Van Oosterhout 7 Eerste klasse KOERSEN IN HILVERSUM Haarlemse bal-teams naar De^« Haag Zes landen in strijd om honkbaltitel Alle korfbal afgelast Handbalwedstrijden in Haarlem afgelast Voetbal Verrassende keuze van Newcastle United Kandidaten voor het Duits voetbalelftal Leafe gaat Duitsland Nederland leiden Sport in 't kort Wes Santee toch nog in wedstrijden? Beverwijken ^enners in wegwedstrijd Gent-Yperen Nederlands amateur-elftal tegen Groningen Districtskampioenschap derde klasse kader 38/2 Hockey Paastoernooi BDHC Tennis De Mos versloeg Bruin in drie sets Paardensport Pat Smythe op derde plaats in Brussel ZATERDAG 3 MAART 1956 X300000000000C >ocooooooooococ Als et* weer niet allerlei pessimisten het voor het zeggen krijgen, dan is het waarschijnlijk dat er na drie zondagen volstrekte rust weer eens voetbal gespeeld zal worden in het betaalde voetbal van de KNVB. Een volledig programma is er niet vastgesteld: in de hoofdklasse A zijn er zeven wed strijden en in de hoofdklasse B acht. Hoe dan ook, vijftien uitslagen zal men zondagmiddag zeker niet horen, zodat er toch weer een gedeelte van een zondag verloren zal gaan. Hoofdzaak is echter dat er weer eens ge speeld wordt. Van de beide hoofdklassers uit deze omgeving heeft Storm vogels het 't gemakkelijkst. Het speelt in Amersfoort tegen HVG en zal ongetwijfeld winnen. EDO speelt in Sittard tegen Sittardia en heeft een redelijke kans op beide punten. Indien dat het geval is zullen de Haarlem mers eenzelfde aantal punten hebben als de tegenstanders van morgen. Prognoses maken is na zo'n rustperiode overigens niet van gevaar ontbloot. Rust doet sommige spelers veel goed, anderen echter moeten eerst weer wennen. Het is dus lang niet onwaarschijnlijk dat er morgen heel wat onverwachte uitslagen bekend worden ge maakt. Het programma voor morgen is: Hoofdklasse A: DOSLimburgia A'damRoda Sport NACEindhoven SpartaExcelsior VitesseADO EBOH—Ajax H V CStorm voge ls De standen zijn: Hoofdklasse B. Volew.Alkmaar BW—Enschedé MVVFeijenoord PSVDFC SittardiaEDO RapidElinkwijk GVAV—SVV EmmaSHS Ajax 20 27 Elinkwijk 20 31 N. A. C. 20 27 Enschedé 20 28 Fortuna 21 26 B. V. V. 19 26 Eindhoven 19 25 Rapid 20 26 Sparta 20 24 Willem II 19 23 V. V. V. 20 23 Alkmaar 20 23 D. O. S. 19 22 Feijenoord 20 22 Stormvogels 20 21 D. F. C. 20 22 N. O. A. D. 21 20 M. V. V. 19 20 Limburgia 20 19 P. S. V. 20 20 Excelsior 20 19 G. V. A. V. 20 20 Amsterdam 19 18 S. V. V. 20 19 A. D. O. 20 18 Graafschap 21 18 Roda Sport 20 18 S. H. S. 20 17 Rigtersbleek 20 15 Sittardia 20 16 E. B. O. H. 19 13 E. D. O. 20 14 H. V. C. 20 12 Emma 20 8 Vitesse 20 11 Volewijckers 20 5 In de eerste klasse vraagt de wedstrijd VSVRCH de aandacht. De Velsenaren heb ben de kans om de achterstand in te lopen. Hetgeen wil zeggen dat zij twee punten kun nen uitlopen op de Racing met een wedstrijd meer gespeeld. Of dat echter gebeurt staat te be zien. Een gelijk spel een gelijk resultaat dus als in de eerste ontmoeting lijkt waar schijnlijk. Het veld is zeer goed bespeelbaar: de wedstrijd gaat in ieder geval door. De consul heeft het veld namelijk reeds goed gekeurd. In de eerste klasse B speelt Haarlem thuis tegen Zwolse Boys en moet gemakkelijk kun nen winnen. Vooral ook omdat de rood- broeken een redelijke kans hebben leider Hermes DVS direct te bedreigen. Het terrein van Haarlem verkeert in uitstekende staat. De standen zijn hier R. C. H. 15 23 H. D. V. S. 16 23 V. S. V. 16 22 Haarlem 16 20 D. W. S. 16 21 Leeuwarden 17 20 A.G.O.V.V. 16 21 Wageningen 15 18 N. E. C. 16 18 Blauw Wit 15 17 Xerxes 15 16 Longa 14 16 Go Ahead 14 15 Baronie 15 16 R. B. C. 16 15 Helmond 14 13 Valk 16 13 Rheden 14 13 P. E. C. 16 13 Gooi 15 13 Velocitas 15 12 Heracles 17 13 Veen dam 15 11 Zwolse Boys 15 12 Heerenveen 15 8 Be Quick 14 11 Ensch. Boys 15 8 O. N. A. 15 - 7 Het programma luidt voor morgen: le Frisse A. le klasse B. AGOVV—Velocitas Leeuw.Be Quick Erwched. B NEC HaarlemZw. Boys VSV—RCH 't GooiRheden V|""idvnDWS LONGABaronie PECHeerenveen HelmondON A Go Ahead—RBC Wagen..BI. Wit van aanstaande zondag officieel het pro gramma van 5 februari bestaat voor een groot deel uit bekerwedstrijden en inhaal wedstrijden. Alleen in de onderbond van Noordiholland wordt de competitie voort gezet, maar veel zal er van dit gehele pro gramma wel ndet terecht komen. Daarvoor zijn de velden in nog te slechte staat. Het vijfde elftal van BMHC komt in de vierde ronde van de strijd om de J. D. Tres- linig-beker, uit tegen het vijfde elftal van Amsterdam. De eerste elftallen van HBS en Strawberries ontvangen respectievelijk Hu- dito en Asvion. Hier gaat de strijd derde ronde om de HTCC-beker. We geven onze streekgenoten in de drie wedstrijden een redelijke kans op een over winning. Bij de dames wordt er nog gespeeld om de Amsterdam-beker. Strawberries II is gast- vrouwe van Hudito II, terwijl het Bloemen- daalse HBS op bezoek gaat bij Te Werve. Een De clubs uit deze omgeving uit de hoofd- jj klasse en eerste klasse betaald voetbal komen, zondag als volgt uit (van rechts H naar links): STORMVOGELS: De Graaff; Freriks en Post; Venus, Snoeks sr. en Tol; Jams- 6 sen jr.. Janssen sr., De Boer, Snoeks jr. en Van der Meer. 8 E.D.O.: Koelemeij; Berends en Vervoort; Snijders. Tol en Van Kampen; Flaizier, g Spiers, Van Roodselaar, Doves en Prins, c R.C.H.: v. d. Voort; Schoonenberg, v. d. 8 Brink; De Jong, De Vos, Hoogendoorn; Brouwer, Kruyer, Honout, Biesbrouck en Koster. 8 HAARLEM: Snijders; Oepkes en Kors; 8 Boeree, De Voogd en Barends; Vreeken, 8 Van Osch, Jacob, Brussee en Groene- g veld. x V.S.V.: Geerlofs; Van Lint en Kunst; Tiel- g X rooy, Spaans en v. d. Plas; J. Zwa- i 3 nenburg, S. Zwanenburg, Den Oude, X i Belfroid en De Graaf. 8 g 8 XXX»OOOC<XXXXXXXX)OOOOOOOCOC10CX)OOCCOOOCOOOC)OCIOCX»OPOC!CXXX5I gelijk spel ligt in beide gevallen het meest voor de hand. Overgangs- en promotieklasse In de promotieklasse C heren gaat Zand- voort op bezoek bij Kraaien in Wormerveer. De badplaatsbewoners die nog steeds leiden kunnen in deze wedstrijd hun voorsprong vergroten. BMHC IV ontvangt Gooi II en dat kon wel eens een gelijk spel worden. Bij de dames gaat Strawberries I op bezoek bij Aeolus en hier moeten de dames zeker met een gelijk spel naar huis kunnen keren. In tegenstelling met de voorgaande we ken zal de Hilversumse baan Zondag weer zeer zwaar zijn. De veranderde omstandig heden zullen ongetwijfeld verrassingen brengen, daar nu de sterkere paarden weer cp de voorgrond zullen treden. In het eer ste nummer gaat de voorkeur dan ook uit naar Romence, die op zachte bodem beter uit de voeten kan komen dan Red Star en Trudel Hollandia. Straaljager O zou bij goed gedrag kunnen verrassen. Rêve d'Or B heeft in het tweede num mer een uitstekende kans, daar haar con current Rosa Hollandia niet tot de be trouwbaarsten behoort. Sietze en de wis pelturige Son ja Norton zijn de outsiders. Scita Donum is op andere wijze beslagen en dit bracht haar vorige week reeds in uitstekende draf een gemakkelijke zege. Hoewel zij deze keer de afstand tegën heeft is zij toch wel zo snel, dat zij Sally Guy en Reni Spencer kan kloppen. Moeilijker wordt de strijd in het zwaar bezette veld om de Beilervaart-prijs, waar in verscheidene kanspaarden een poging zuilen wagen. Na twee smetteloze verrich tingen demonstreerde Roulette Hanover af- Hockey Zendag zal waarschijnlijk hier en daar ook de hockeybal over de van sneeuw ontdane velden rollen na een stilstand in de compe titie van precies vier weken. Het programma Een record aantal landen heeft inge schreven voor het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal, waarvan de eind ronde in 1958 in verschillende steden van Zweden wordt gehouden. Meldden zich voor het wereldkamnioenschap 1954 in to taal 38 landen, bij de sluitingsdatum van de inschrijving voor het toernooi van 1958 (1 maart) stonden 44 landen op de lijst. Het zijn: Argentinië, Oostenrijk, België, Brazilië, Bulgarije, Canada, Chili, Chinese Volksrepubliek, Costa Rica, Curapao, Tsje- choslowakije, Denemarken, Engeland. Fin land, Frankrijk, West-Duitsland, Oost- Duitsland, Griekenland, Guatemala, Hon garije, IJsland, Indonesië, Noord-Ierland, Ierse Vrijstaat, Israel, Italië, Luxemburg, Mexico. Nederland, Noorwegen. Para guay, Polen, Roemenië, Schotland, Spanje, De Soedan, Zweden, Zwitserland, Syrië, Rusland, Ver. Staten, Uruguay, Wales en Joegoslavië. De verdeling in groepen zal in de maand april geschieden. Op de lijst van inschrijvers ontbreekt Turkije, dat in 1954 Spanje had uitgescha keld. Het is echter mogelijk dat de brief met de inschrijvingen op tijd verzonden is, wat de poststempel zou kunnen uitwijzen. De plaatsing van Duitsland, houder van de titel, en van Zweden als organiserend land, in de eindronden staat vast. De overige landen zullen voorwedstrijden moeten spelen tussen 1 januari 1957 en 31 december 1957. De eindronden in Zwe den, waarin 16 ploegen uitkomen, begin nen op 8 juni 1958. De Belgische Zwembond heeft van het secretariaat van de FINA bericht ontvan gen dat krachtens een door het congres van het IOC in Cortina genomen besluit vrouwelijke atleten, die door huwelijk een andere nationaliteit hebben gekregen, hun nieuwe vaderland bij de Olympische Spe len mogen vertegenwoordigen, zelfs al zijn ze bij vroegere Spelen reeds voor een ander land uitgekomen. Dit houdt in dat Eva Gerard-Novak, die reeds voor Hongarije aan de Olympische zwemwedstrijden in Londen en in Helsinki heeft deelgenomen en sindsdien door hu welijk de Belgische nationaliteit verwierf, eventueel in de Belgische ploeg voor Mel bourne zou kunnen worden opgenomen. Er is nog een kleine moeilijkheid in ver band met het voorschrift van de FINA dat zwemsters, die in dergelijke omstandig heden verkeren, hun nieuwe vaderland pas in belangrijke internationale wedstrijden mogen vertegenwoordigen wanneer ze daar ten minste drie jaar hebben gewoond. Dit zal wat Eva Gerard-Novak betreft pas op 13 december het. geval zijn, ongeveer een week na afloop van de Spelen. Men hoopt echter in Belgische zwemkringen dat hier een mouw aan gepast zal kunnen worden aangezien het alleen aan vertraging bij de visumverlening heeft gelegen dat Eva Gerard zich niet eerder in België kon ves tigen. Hoewel dc competitie voor de meeste Haarlemse basketballers in verband met de Haarlemse voor.jaarsbeurs voor de vrouw in het Krelacehuis tot 15 maart geheel is stop- e-eezt, zullen de heren'emas, uitkomende in de gememrde competitie Haarlem, Den Haag en Rotterdam (districts- en overgangsklas se) normaal in uitwedstrijden binnen de lijnen verschijnen. Zo is reeds voor deze week voor de Haar lemse ploegen een druk programma vast- gestled. zodat een drietal teams zaterdag avond de reis naar Den Haag (Houtrusthal- len) zullen maken. In de districtsklasse komt Typhoons in het veld tegen het Haagse Te Werve, welke ploeg in de wedstrijd in het Krelagehuis verstek liet gaan. Tot nu behaalden de Hagenaars nog geen enkel winstpunt, zodat het voor The Typhoons toch wel een een voudige opgave moet zijn om op beide winst punten beslag te leggen. Ook voor de over- gangsklassers bestaat een uitstekende kans om met de volle winst naar de Spaarnestad terug te keren. Het leidende White Stars gaat op visite bij DECO en zal vermoedelijk wel oppassen tegen deze Haagse ploeg te strui kelen. De Indisch Hollandse Jongeren zullen het Delftse Punch ontmoeten en hoewel ook nu weer een uitstekende winstkans bestaat, zullen de Delftenaren alles in het werk stel- lèn om door een zege de wedloop met de White Stars nog enige tijd voort te zetten. gelopen Zondag weer hoe het niet moet. Veel vertrouwen geniet ze dan ook niet. Daarentegen waren Oeke en Peter Snel iri grootse vorm, evenals Redloff WB, die met een straat won. De keuze valt op Oeke, vóór Redloff WB en Roland Spencer. Hoewel de overwinning van Queenly Bertha vorige week niet zo overtuigend was als men had vermoed zal Geersen haar Zondag in betere klasse toch opnieuw naar een overwinning kunnen sturen. Ria Kitty en Quality Hollandia zullen het haar niet gemakkelijk maken. Een zeer wel mogelijk outsider is Queen G, welke zeer in haar voordeel is veranderd. In het leerlingennummer gaat de aanbe veling naar de combinatie Leeuwenkamp/ Parel Heiland C. In betrouwbaarheid is in dit nummer geen beter duo te vinden, daar Rethy Hollandia en Quick Star moeilijk te rijden zijn. De in vorm stekende Mico the Saint kan in de eindstrijd nog een belang rijk woord meespreken. Stal Westland is met Peterhof en Mor ning Star in het internationale nummer zo sterk vertegenwoordigd, dat geen van de tegenstanders de overwinning in de weg zal kunnen staan. Forges en Oscar kunnen achter Geersen's keuze op de plaatsen ein digen. De animo voor de monté-draverij is be droevend. Zonder ongelukken kan Rina Gay gemakkelijk winnen. Oiscau en Rolls Royce kunnen de plaatsen bezetten. Alle leden van de FEB hebben ingeschre ven voor de Europese honkbalkampioen- schappen. die van 10 tot en met 15 juli in Italië waarschijnlijk in Rome gehouden zullen worden. De deelnemende landen zijn dus: Nederland, België, West-Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië. De KNVB laat de keuring van de velden voor het betaalde voetbal van zondag 4 maart over aan de consuls, respectieve lijk aan de scheidsrechters. De wedstrijden zjjn dus niet afgelast. Alle voor zaterdag en zondag vastgestelde wedstrijden van de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond en van de regionale korfbal bonden zjjn afgelast in verband met de toe stand van de terreinen. Ook de Christelijke Korfbalbond heeft alle wedstrijden voor deze week afgelast. Alle districtswedstrijden van het Neder lands Handbal Verbond voor het district West en de afdeling Haarlem, zijn In verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Newcastle United, de club waarvan velen verwachten dat zij voor de vierde maal in de afgelopen zes jaar de Engelse beker zal ver overen, heeft in het reeds door de „Cup koorts" aangetaste noordoosten van Engeland een sensatie verwekt. Voor de semi-plaatse- lijke ontmoeting (zesde ronde), die zaterdag tegen Sunderland wordt gespeeld, is Jimmy Scoular als linkshalf aangewezen. Seoul ar, die verleden jaar aanvoerder was van het elftal van de United, dat de beker won, heeft slechts één wedstrijd bij de reserve's) gespeeld, sinds hij in December een knieblessure opliep. En als linkshalf is hij voor het laatst dertien jaar geleden uit gekomen toen hij bij de marine diende. Scou lar, die doorgaans rechtshalf speelt, vervangt nu de gewonde Tom Casey. Newcastle United, dat in meer cup-finals uitgekomen dan welke andere club en dat hoopt dit jaar zijn zevende overwinnig te behalen (hetgeen eveneens een record zou betekenen), grond zijn vertrouwen voor zaterdag op het leiderschap van Scoular, die als een van de beste aanvoerders uit het Engelse voetbal wordt beschpuwd. Voor de oefenwedstrijd tegen een ploeg van de Saarlamdse Voetbalbond op 7 maart in Hamburg (Saar) heeft de Duitse bonds- trainer Sepp Herberger het aantal spelers, uit wie het Duitse selectie-elftal zal worden samengesteld, tot 27 uitgebreid. Doel: Herkenrath (Rotweiss), Kubsch (Pirmasens), Kwiatkowski (Borussia), Sa- witzki (Sodingen). Achter: Juskowiak (Fortune), Wewers (Rotweiss), Erhardit (Fürth), Sandmann (Bo russia), Konopczinski (Sodingen). Midden: Hoffmann (Fortuna), Hoffmann (Viktoria), Nuber (Offenbacher Kickers), Grewer (Rotweiss), Szymaniak (Wuppertaler SV), Harpers (Sodingen). Voor: Klodt (Schalke), Rahn (Rotweiss), Neuschafer (Viktoria), Meyer (Mannheim), Pfaff (Eintracht), Schroder (Werder), Kraus (Offenbacher Kickers), Waldner (Stuttgart), Biesinger (Augsburg). Derwall (Fortuna), Termath (Karlsruher SC), Haase (Werder). De Engelse scheidsrechter A. W. Luty, die uitgenodigd was voor de leiding van de wedstrijd DuitslandNederland op 14 maart in Dusseldorp, is wegens beroeps bezigheden die dag verhinderd. Op voordracht van de Engelse Voetbal bond zal hij, indien de KNVB en de Duitse Voetbalbond hiermee akkoord gaan, ver vangen worden door R. F. Leafe die even als Luty, Ellis, Ling en Griffiths tot de top klasse van de Engelse scheidsrechters wordt gerekend. Hij zal worden bijgestaan door twee Engelse grensrechters. OCKERS. De „Trophee Edmond Gentil", die jaarlijks wordt toegekend aan de wiel renner, die de beste prestatie heeft verricht, is voor 1955 toegewezen aan de wei-eldkam- pioen op de weg, de Belg Stan Ockers. Ockers verkreeg 22 stemmen (vijf meer dan de vereiste meerderheid). Op 24 maart wordt op de Theems tussen Putney en Mortlake de. traditionele roei- wedstrijd tussen de achten van Oxford en Cambridge gehouden. De bovenste foto toont de acht van Oxford in actie, op de onderste ziet men de acht van Cambridge op een trainingstocht. De eerste mid dagpartijen op de tweede dag van het biljarttournooi om het kam pioenschap van Nederland bandstoten in Rotterdam leverden overwinningen op voor Teegelaar en Kruythof. In zijn partij tegen Popeyus bouwde Teegelaar met subtiel spel een kleine voorsprong op, welke in de 14e beurt even verloren ging. Popeyus pro fiteerde toen van een lichte inzinking van zijn tegenstander en bracht met een serie van 21 de stand op 6055 in zijn voordeel. Het evenwichtige en soms zeer sterke spel van Tegelaar deed deze achterstand spoe dig te niet. Enkele fraaie massés en piqué's brachten de handen op elkaar en voerden Popeyus aan wie weinig lukte zelfs zijn driebandstoten faalden herhaaldelijk naar een grote nederlaag. Helaas daalde in de laatste beurten Teegelaars gemiddelde belangrijk doordat zich enkele onoplosbare moeilijkheden voordeden. Mol, die zich over het behalen van de titel geen zorgen behoeft te maken, scheen hiervan in zijn partij tegen Kruythof een gunstige invloed te ondervinden. Hij speel de onbevangen en kwam tot tweemaal toe tot een verdienstelijke serie, namelijk een van 23 en een van 21 caramboles. Dit had een voldoende basis moeten zijn voor de zege tegen de Barendrechter die het gehele biljart gebruikte en bovendien zeer non chalant speelde. Kruythof kwam dan ook niet verder dan tot kleine reeksen, maar Mol is weinig constant en mist nog routine. Zo bleef de uitslag lang onzeker en het was, tot op luchting van spelers en publiek, tenslotte Kruythof, die een eind maakte aan deze lange partij. Ondankbare taak Een ondankbare taak was het voor Sweering en Eichelsheim om strijd te leveren, terwijl Van Oosterhout en Metz op de andere tafel bezig waren. Vrijwel onopgemerkt ging hun treffen voorbij. Toch was hun spel de aandacht ten volle waard. Ten eerste omdat de partij aanvan kelijk volkomen gelijk opging en vervol gens omdat er enkele knappe stoten vielen te bewonderen, vooral van Eichelsheim. Pas tegen het einde ging deze Sweering definitief voorbij en liet de Amsterdammer cp 116 staan. Degenen die donderdag gezien hadden hoe Van Oosterhout bij zijn recordserie de posities uitbuitte en ragfijne massé's en veel ander fraais demonstreerde, waren tot de conclusie gekomen dat de speciale studie, die de Rotterdammer van dit spel type heeft gemaakt, vruchten had afge worpen. Verslagen Toen hij in zijn partij tegen Metz na een zwak begin vrijdagmiddag in zijn 6e beurt met uiterst subtiel spel weer tot een serie van 31 kwam en zijn gemiddelde op 10 bracht, kon men bijna niet aannemen, dat Metz nog tot tegenspel zou komen. Maar Van Oosterhout was er meteen volkomen uit en de Hagenaar liet zich wederom ken nen als de alom gevreesde vechter. Hij had zeker geen geluk, toen hij een paar maal een serie had afgebroken door te zacht spelen van de stootbal. Het werd een zenuwslopende partij, waarin weinig goede sloten voor kwamen. Dit maakte echter weinig uit, want bei den speelden ver beneden hun kunnen. Maar er zou nog een briljant moment komen en wel in de 31e beurt toen de taaie Metz een zeer knap gespeelde serie van 45 scoorde en de leiding nam met 137124. met als laatste carambole een juweel van een piqué. Twee poedels van Van Ooster hout gaven Metz daarna gelegenheid de partij zijn voordeel te beëindigen. Avondpartijen De eerste avondpartijen boden meer spanning dan goed spel. Eichelsheim liet in zijn partij al spoedig een serie van 18 voor zich noteren en hoe Kruythof ook zwoegde, de hierdoor opgelopen achterstand kon hij niet wegwerken. Beurten kreeg hij overi gens genoeg, want ook Eichelsheim kwam niet meer tot grote daden. Zijn slotserie van 18 was echter van goed gehalte. Ondanks de schorsing van Wes Santee en de waarschuwing van de Amerikaanse Atletiek Unie dat een organisator, die Santee in de gelegenheid stelt aan een wedstrijd deel te nemen, gevaar loopt zijn licentie te verliezen, zal Santee toch aan wedstrijden in New York deelnemen. Na de uitspraak van het Hooggerechtshof van de staat New York hebben de organisa toren va:, de wedstrijd, die Vrijdag wordt gehouden, de waarschuwing gekregen dat elke poging om een invitatie, welke vóór 19 januari is verzonden en door Santee werd geaccepteerd, in te trekken beschouwd zal worden als een schending van de uitspraak, gedaan door het Hoogrechtshof. Volgens de advocaat van Santee zou de atleet na de behandeling van zijn zaak in New York aankomen. Santee zou in de ko mende weken nog in drie andere wedstrijden starten. Zondag 4 maart wordt in België het wie- Ierseizoen voor de amateurs geopend met de wegwedstrijd GentYperen. Het feit dat de meeste renners door de slechte weersomstan digheden niet voldoende hebben kunnen trai nen. is voor de organisatoren aanleiding ge weest om de wedstrijd van 154 kilometer in te korten tot 125. Ook nu zullen er evenals in voorgaande jaren weer tal van Nederlandse renners aan de start verschijnen. Onder hen bevinden zich de Beverwijkers D. de Ruiter, J. Groot en C. de Nijs; H. Kuitwaard uit Velsen en de IJmuidenaar J. Bruggenkamp. Het Nederlands amateur-voetbalelftal, dat woensdagavond in Groningen een lichtwed- strijd speelt tegen een Groninger elftal, is als volgt samengestled: Doel: Van der Lee (HFC) Achter: H. Herberts (Vitesse) en Van Brug gen (DFC) Midden: Bouwens (AFC), Claus (Helmon- dia) en Sonneveld (Sparta). Voor: Elfring (Roburet Velocitas), D. Her berts (Vitesse), De Wit (Willem II), Fabels (Be Quick) en Den Tenter (DWV). Reserves: Grijseels (VOCE Hentenaar (Unitas), Blom (WW), Overeem (UW) en Reesink (WVC). Voor Sweering, die op het tweede biljart voortdurend een kleine voorsprong had, waren de beslissende ogenblikken van de eindfase in zijn partij tegen Metz bijna te zwaar. De Hagenaar had zich tegen het einde naast Sweering gewerkt. Op 140 waren beiden gelijk en toen miste de Am sterdammer, die niets voor zijn gevreesde tegenstander wilde laten liggen, enkele niet moeilijke stoten, door te hard spelen. Zo nam Metz de leiding over maar legio was het aantal beurten voordat hij de laatste tien caramboles had gemaakt. En het was inderdaad de beste oplossing voor deze partij dat Sweering in de nastoot de hem nog ontbrekende twee caramboles scoorde en de eerste remise liet noteren. In beide partijen bleven de moyennes wel heel erg aan de lage kant. Van Oosterhout was geladen. Na zijn ne derlaag tegen Metz in de middagpartijen was hij opgewonden opgestaan en had de arbiter gezegd, dat hij in het begin van Metz' beslis sende serie van 45 had geconstateerd, dat ten onrechte een carambole was geteld. Van Oosterhout stond in zijn mening volkomen alleen, maar hij voelde zich zeer tekort ge daan en of het nu de nawerking van dit ge schil was of niet, in elk geval miste men bij hem in zijn partij tegen Popeyus aanvanke lijk de toewijding, die hij normaal in zijn spel pleegt te leggen. Geleidelijk aan kwam hij op dreef. Alles gelukte beter dan in zijn partij tegen Metz. Van. Oosterhout bezorgde Popeyus de grootste nederlaag welke tot dusver in dit toernooi geleden is. De uitslagen waren: Teegelaar 150 35 17 4.54 Popeyus 94 35 21 2.84 Kruythof 150 49 13 3.06 Mol 127 49 23 2.59 Sweering 116 47 18 2.46 Eichelsheim 150 47 15 3.19 Van Oosterhout 124 33 31 3.75 Metz 150 33 45 4.54 Kruythof 114 53 17 2.15 Eichelsheim 150 53 18 2.83 Metz 150 56 22 2.67 Sweering 150 56 '16 2.67 Van Oosterhout 150 22 24 6.81 Popeyus 33 22 8 1.50 Teegelaar 150 20 26 7.50 Mol 49 20 14 2.45 De stand na de tweede dag luidt: 1. Teegelaar 8 600 130 26 4.61 2. Van Oosterhout 6 574 105 55 5.46 3. Sweering 5 566 179 21 3.16 4. Kruythof 4 540 190 20 2.84 5. Eichelsheim 4 492 178 18 2.76 6. Metz 3 527 165 45 3.19 7. Popeyus2 407 145 21 2.83 8. Mol 0 316 120 23 2.63 Gisteravond werden de wedstrijden om het districtskampioenschap derde klas kader 38/2 district Haarlem in Hof van Holland voortgezet met de volgende resultaten: Wittekoek 250 17 61 14.70 2 Nobels 131 17 32 7.70 0 Philippo 237 29 58 8.17 0 Willemse 250 29 35 8.62 2 Willemse 240 26 44 9.25 0 Swart 250 26 40 9.61 2 Nobels 245 26 45 9.42 0 Hellingman 250 26 43 9.65 2 Nog vier weken scheiden de hockeyvereni- ging BDHC van haar Paastoernooi, een drukke tijd dus voor de jubileumcommissie en het bestuur. Vrijdagmorgen 30 maart wor den de gasten officieel ontvangen op het Clubhuis te Zomerzorg, waarna om twaalf uur de wedstrijden beginnen. Zaterdag is er een ontvangst door het gemeentebestuur van Bloemendaal op het raadhuis. De wedstrij den beginnen om elf uur. Zondag 1 april zijn er geen wedstrijden vastgesteld maar gaan gasten en gastvrouwen een tocht maken naar het Openluchtmuseum in Arnhem. Maandag 2 april zijn er weer wedstrijden met als hoogtepunt de strijd tussen Ierland en het Nederlands dameselftal. De supervisie berust bü mej. Nel Roosjen; de dames Ka- rola Visser en Lous Bijleveld hebben samen met de heer Ch. de Bock de toernooileiding. Ook op de tweede dag van de wedstrijden om de nationale titels voor tennisleraren op overdekte banen in Den Haag deden zich geen verrassingen voor. De Mos zegevierde in 3 sets over Bruin, die zich overigens zeer verdienstelijk weerde. De coming-man Buy telaar schakelde A. Hemes op overtuigende '.vjize uit. De uitslagen luiden: Enkelspel: J. de Mos sl. M. Bruin 6—1, 63, 63; M. C. A. Buytelaar sl. A. Hemmes 64, 63, 61; J. B. Mulder sl. W. Hemmes 2—6. 1—6. 9—7, 6—2, 8—6; S. G. Parlevliet sl. J. A. Schuring 64. 63, 63. Dubbelspel: J de Mos en J. B. Mulder sl. A. Hemmes en J. Schuuring 63. 60. 86; S. G. Parlevliet en E. Haazebroek sl. W. Hemmes en M. Buytelaar 36. 1—6, 6—3. 6—4, 6—3. Het internationaal concours hippique. dat in Brussel wordt Tehouden, is vrijdag voort gezet met een springconcours voor dames om de Prijs van Diane. In het parcours stonden dertien hindernissen opgesteld en de toe gestane rijtijd bedroeg 66 sec. Winnares werd de Duitse mej. G. Merten met „Fregola". Zij legde het parcours fout loos af in 51,8 sec. Op de tweede plaats legde haar landgenote mej. K. Berberich met „Gra nada" beslag. Ook zij kwam foutloos rond. Haar tijd bedroeg 52 sec. precies. Pat Smythe (G.B.). die met ..Prince Hal" uitkwam, be zette de derde plaats met 0 fouten en 54 sec. Het internationaal springconcours voor heren om de Prix Alvendries in het par cours stonden 13 hindernissen en de maxi mum toegestane rijtijd bedroeg 66 sec. ein digde in een overwinning voor de Fransman Calmon met „Camelia". In 50.6 sec. legde hij het parcours foutloos af. De Spanjaard Goyoaga werd met „Fahnenkönig" tweede met 9 fouten en 50,8 sec. Calmon met „Vir tuoso" eiste de derde plaats voor zich op. Ook nu kwam de Fransman foutloos rond, doch zijn tijd bedroeg 52,8 sec.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9